Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

yeniceri

Önerilen İletiler

bu mükemmel bir sistemin mutlaka bir yapanı olmalıdır zira bu sistem o kadar ince hesaplarla ayakta duruyorki mesela herbirimiz 46 kromozoma sahibiz bunların 23 anneden 23 babadan aldık1 fazla olursa çoçuk mongol yani gerizekalı olur 1 eksik olursada çoçuk düşer dimi peki önüzde bir dart düşünün bu dartta bir yeri işaretliyelim mesela 6 sayısını sizin gözünüzü bağlayalım 10000 defa atsanız kaç tanesi yerini bulur gözümüz açıkken bile zor nişan alıyoruz dimi peki insana anneden 23 babadan 23 kromozom nasıl verildi eğer ayarlayan olmasa biz ya mongol olurduk yada ölü doğardık ama Allaha şükür ne mongluz ne de düşük doğduk dimi (verdiğim örnekte bile bir insan var ona rağmen hedefi tutturması çok güç bide siz hiçbirşey yok diyorsunuz) eğer yaratan yoksa gidin gözlerini bağlayın bakın kaç kere tam istenilen yerden vurmuşsunuz sonra vurulan sayıyla dünyanın nüfüsünu oranlalayın kaç kişinin mongol kaç bebeğin doğmaması gerkir di dimi peki bu sistem nasıl kuruldu yani bu sistem çok inced yoksa 6 milyar nufuslu dünyanın en az 2 milyarı maongol olmalıydı hem size ben kendi başımdan geçen bir olayı anlatayım benim yeğenim doğdunda beyninde kan pırtısı vardı hemde baya fazla doktorlar yaşaması çok düşük bir ihtimal yaşasa bile sakat olaması çok büyük ama biz hep dua ettik ama hep hatimler indirdik ve benim yeğinim hayatta Allaha şükür ve çok zeki ki ondaki kan pırtısı çok fazlaydı aynı zamanda ben namaz kılınca çok rahatlıyorum şimdi siz piskolojik diyeceksiniz hayır asla çünkü bir keresinde sabah namazını kaçırdım hiç farkında değildim ama sanki üstümde bir yük varmış gibiydi ve ben namazı kaçırdığımı 1 saat sonra hatırladım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değil mi ya... Sistem öyle mükemmel işliyor ki, bir tane bile mongol insan dünyaya gelmiyor. Ne de olsa biz mongol ya da sakat doğmamışız, o halde başkaları da doğmamıştır.

Mongol çocuk doğurma riskinin anne yaşı ilerledikçe arttığı bilinen bir gerçektir.

Bu risk kadınlarda 25 yaşında 1250 gebelikte bir,

30 yaşında 1000 gebelikte bir,

35 yaşında 400 gebelikte bir,

40 yaşında 100. gebelikte bir görülür.

Ve dahi özürlü doğan milyonlarca insan...Demek ki, tanrı da arada bir ıskalayabiliyormuş... Yukarıdaki istatistiklere baktığımızda da, tanrı 25 yaşındaki kadınları daha çok seviyormuş ki, onlara özen gösteriyor, kadın yaşlandıkça gösterdiği özen daha bir azalıyor. Üstelik tanrı bazılarına öyle bir kızmış ki, onlara verdiği hastalıkları nesillerce sonraki torunlarına bile yansıtabiliyor.. Bu da sistemin ne kadaaar mükemmel olduğunun bir göstergesidir değil mi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Değil mi ya... Sistem öyle mükemmel işliyor ki, bir tane bile mongol insan dünyaya gelmiyor. Ne de olsa biz mongol ya da sakat doğmamışız, o halde başkaları da doğmamıştır.

Mongol çocuk doğurma riskinin anne yaşı ilerledikçe arttığı bilinen bir gerçektir.

Bu risk kadınlarda 25 yaşında 1250 gebelikte bir,

30 yaşında 1000 gebelikte bir,

35 yaşında 400 gebelikte bir,

40 yaşında 100. gebelikte bir görülür.

Ve dahi özürlü doğan milyonlarca insan...Demek ki, tanrı da arada bir ıskalayabiliyormuş... Yukarıdaki istatistiklere baktığımızda da, tanrı 25 yaşındaki kadınları daha çok seviyormuş ki, onlara özen gösteriyor, kadın yaşlandıkça gösterdiği özen daha bir azalıyor. Üstelik tanrı bazılarına öyle bir kızmış ki, onlara verdiği hastalıkları nesillerce sonraki torunlarına bile yansıtabiliyor.. Bu da sistemin ne kadaaar mükemmel olduğunun bir göstergesidir değil mi?

kimi hindu kimi yam yam kimi bilmem ne bela

m.akif ne güzel söylemiş böyle yam yamlardan da bu beklenir zaten başka bi şey değil

allah böylelerinin dediklerinden münezzeh ve o çok yücedir böylesi cahiller ancak yarasa kuşları gibi gerçekler o kadar parlak ki yarasa kuşu olunca tabi göremiyo

her şey muazzam ve yerli yerinde ama şu var her şey zıddıyla bilinir zıdlık olmasaydı bir şeye nasıl sıfat ekleyebilirdik

güzel çirkin - iyi kötü-acı tatlı-gündüz gece-dişi erkek-bu zıdlar olmasaydı bir şeyi tarif etmek mümkün olmazdı mesala gece olmasaydı biz gündüze gündüz demezdik belki aklımıza gündüzün ne olduğu bile aklımıza gelmezdi aynı şekilde şer (kötülük)olmasaydı iyiliğin ne olduğu bilinmezdi kıymet bilinmezdi aynı şekilde örnekleri çoğaltmak mümkün yani her şey olması gerektiği en güzel biçimde olmakta

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kimi hindu kimi yam yam kimi bilmem ne bela

m.akif ne güzel söylemiş böyle yam yamlardan da bu beklenir zaten başka bi şey değil

allah böylelerinin dediklerinden münezzeh ve o çok yücedir böylesi cahiller ancak yarasa kuşları gibi gerçekler o kadar parlak ki yarasa kuşu olunca tabi göremiyo

her şey muazzam ve yerli yerinde ama şu var her şey zıddıyla bilinir zıdlık olmasaydı bir şeye nasıl sıfat ekleyebilirdik

güzel çirkin - iyi kötü-acı tatlı-gündüz gece-dişi erkek-bu zıdlar olmasaydı bir şeyi tarif etmek mümkün olmazdı mesala gece olmasaydı biz gündüze gündüz demezdik belki aklımıza gündüzün ne olduğu bile aklımıza gelmezdi aynı şekilde şer (kötülük)olmasaydı iyiliğin ne olduğu bilinmezdi kıymet bilinmezdi aynı şekilde örnekleri çoğaltmak mümkün yani her şey olması gerektiği en güzel biçimde olmakta

Teveccühünüz....

Ayrıca yarasa da bir kuş değildir. Yarasa kuşu diye bir şey yoktur. Hayvanlar omurgalı ve omurgasız diye ikiye ayrılır. Omurgalılar da sürüngenler, memeliler ve kuşlar gibi sınıflara ayrılır. Yarasa memeliler sınıfındadır. Ya çok nur risalesi okudunuz, ya da rüya tabirlerine fazla ilginiz var... (belki de her ikisi)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yapılan araştırmalara göre 660 insanda 1 siz gözleriz bağlı darta 660 hem atış yapsanız 659 yeri bulabirmi acaba ben size diğim 659 tanesi yerini şaşırır 1 tanesi belki bulur evet benim çevremde hiç mongol yok mongolğun en buyuk belirtisi gözlerin çekik olması ve ben 11 milyon nüfüslü istanbulda sokaklarda çekik gözlü insan gördüğümü çok fazla hatırlamıyorum gördüklerimde yanında bir arkadaşıyla konuşuyorlardı hiç bir yardım programın da mongol çocuk görmedim 70 milyon nufuslu Türkiyede sizin çevreniz de mongol kaç tane var ben hiç raslamadım bazı hem siz bazı insanlar doğuştan sakat doğuyor diyorsunuz imtihan türlü türlüdür hem biz 2 yada 3 kere sınav oluyoruz okulda yani imtihan 1 den fazla vede cennet ucuz değil tek farzlarla cennet girmek zor ama Allahın merhameti sonnuz ve biz insanlara merhamet edersek Allah ta bize merhamet eder işte alın size açıklamalar hem bana söyleyin nasıl bu kainat bir rasrantı eseri oluşur çok kitap okuyan birine benziyorsunuz biri size deseki bu kitap mürekkeplerin rasgele dökülmesiyle oluştu ne kadar mantık dışı dimi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yapılan araştırmalara göre 660 insanda 1 siz gözleriz bağlı darta 660 hem atış yapsanız 659 yeri bulabirmi acaba ben size diğim 659 tanesi yerini şaşırır 1 tanesi belki bulur evet benim çevremde hiç mongol yok mongolğun en buyuk belirtisi gözlerin çekik olması ve ben 11 milyon nüfüslü istanbulda sokaklarda çekik gözlü insan gördüğümü çok fazla hatırlamıyorum gördüklerimde yanında bir arkadaşıyla konuşuyorlardı hiç bir yardım programın da mongol çocuk görmedim 70 milyon nufuslu Türkiyede sizin çevreniz de mongol kaç tane var ben hiç raslamadım bazı hem siz bazı insanlar doğuştan sakat doğuyor diyorsunuz imtihan türlü türlüdür hem biz 2 yada 3 kere sınav oluyoruz okulda yani imtihan 1 den fazla vede cennet ucuz değil tek farzlarla cennet girmek zor ama Allahın merhameti sonnuz ve biz insanlara merhamet edersek Allah ta bize merhamet eder işte alın size açıklamalar hem bana söyleyin nasıl bu kainat bir rasrantı eseri oluşur çok kitap okuyan birine benziyorsunuz biri size deseki bu kitap mürekkeplerin rasgele dökülmesiyle oluştu ne kadar mantık dışı dimi

Siz görmüyorsunuz diye yok mu yani? Türkiye'de 2001 yılında her gün 3.660 bebek doğuyordu. Bu sayıyı bu gün için 4000 olarak belirleyelim ve istatistiklere vuralım.

Kabaca bir hesapla Türkiye'de doğumların %70'ının 25 yaşına kadar %30'unun da 30 lu yaşlarda olduğunu varsayalım.

4000/100*70 = 2800 / 1250 = 2,24

4000/100*30 = 1200 /1000 = 1,2

Türkiye'de kaba bir hesapla her gün 3-5 tane mongol çocuk doğuyor. Bu da yılda 1095-1825 arası mongol çocuk doğuyor demek... Ortalama 1500 diyelim. Aslında onları bir görüşte tanırsınız. Çünkü hepsi sanki kardeşmiş gibi birbirlerine benzerler. Hiç görmemiş olmanız bana pek inandırıcı gelmedi doğrusu. Öyle bile olsa onları yok sayamazsınız. Sonra da konuyu imtihana getirmişsiniz. O zaman düzenden bahsetmeyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bunu en son katıldığım sohbette öğrendim biri peygamberimize diyor ki

'ya resulullah seni çok seviyorum'

peygamberde diyorki

'fakirliğe hazırlan'

birisi diyorki

'ya resullulah ben Allah ı çok seviyorum'

peygamber diyor ki

'acıya çileye hazırlan'

diyor yani anlıcanız Allah acı çekenlere sakatlara merhamet edenlere çok merhamet eder ben size şu şekilde anlatım mesela bakın diyelim ki iflas ettiniz size para veren arkadaşlarınızla aranız fena dahi olsa o gun den sonra artık dostunuz olur dimi dostlar böyle anlarda sıkıntıda ortaya çıkar dimi pek çok Allah dostu sıkıntı çekmedikleri zaman ağlıyarak şöyle dua ediyormuş"Allahım beni unuttun mu neden hiç bana çile çektirmiyorsun" diye dua ediyorlarmış siz kaçtane mongol gördünüz o mongollar anne ve baba için imtihan onlar çoçuklarına merhamet etsinki Allah ta onlara merhamet etsin bakın benim yeğim sakat olma ihmali çok yüksekti ama biz sıksık Allah a dua ettik hatimler indirdik ve de bir mucize olarak yeğimin sakat değil ve de çok zeki şuan bakın Allah ı inkar etmek nasıl size şöyle diğim Türkiye Cumhuriyetini red etmekle aynı siz kanunları beğenmeyin onlara uymayın bunda Türkiye Cumhuriyeti çok zarar görmez sadece bir süre size kovalar sonunda yakalar hapse girersiniz dimi kim zararda olur tabiki kurallar uymayanlar unutmayın Allah sizin bu hareketinizden asla zarar görmez sadece siz zarar görürsünüz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teveccühünüz....

Ayrıca yarasa da bir kuş değildir. Yarasa kuşu diye bir şey yoktur. Hayvanlar omurgalı ve omurgasız diye ikiye ayrılır. Omurgalılar da sürüngenler, memeliler ve kuşlar gibi sınıflara ayrılır. Yarasa memeliler sınıfındadır. Ya çok nur risalesi okudunuz, ya da rüya tabirlerine fazla ilginiz var... (belki de her ikisi)

sen okumasını biliyonda bakmasını bilmiyorsun onu omurgalı omurgasız olarak ayıran kim dişi erkek diye ayıran kim sınıflara ayıran kim ?buna cevab veremezsin kusura bakma ama buna okuduğun bilimde cevab veremez açlık, susuzluk ,acı ,keder neşe, sevinç maddeden yoksun olan arazları bilim nediye neyle neye göre anlatır bir elmanın tadını bilim nasıl kanıtlar bunlar sizin çıkmazlarınız önce bunlara cevab verin sonra bizimle tartışın olurmu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu dinsizlerin çalışğı şirketin patronunu inkar eden insanlardan hiç farkı yok sizin bahsettiğiniz bilim sizin bakışınızla değersizleşiyor halbuki bilim bana sadece Allahın isimlerinin bir ispatlayıcısıdır bu şekilde sizin bilimin sadece kufur için ama Allah bize ibret için bilimi yollamıştır söyleyin bakalım bize göre Hz Ademe herşey öğretildi yani şunu yersen zehirlenirsin şunu yersen şifa bulursun gibi şimdi siz hiçbir bilgisi olmayan birini bir adaya bıraksanız en fazla 1 ay yaşar sonra ölür dimi gider taş yemeye çalışır dimi peki biz insanoğlu nasıl binlerce yıldır ayaktayız sizin bize bu bilgileri ki verdi ?

saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
allah insanların ona inanmasını ister mi istemez mi diye sorsam 'ister tabii' dersiniz. yani ona inanmamamızı istemez değil mi. peki allahın istemediği hani olmazdı????????

Allah'ın istemediğinden kastınız görüldüğü üzre ona inanmamanızı istememesi değil mi bu durmda şöyle cevap vereyim eğer özgür irade verildi bu sayede inanıp inanmamak bize kaldı dersem diyeceksiniz ki bu durumda inanmıyorsam Allah bunu zaten bilmiyomuydu zaten inanmayacağımı bilmiyormuydu buda istemediği bir şeydi peki neden bu özgür iradeyi verdi diyeceksin. bi düşün bakalım eğer hem sana özgür irade verdiyse hemde ona bu özgür iradeyle inanmayacağını biliyorduysa ve onun istemediği şeyler olmuyorsa bu bi çelişki olmazmıydı bu durumda ya sana özgür iradeyi ona inacak şekilde vermeliydi ki istemediği bi duru gerçekleşmesin bu ozaman özgür irade olmaktan çıkardı komutlanmış bi bilgisayar gibi olmak olurdu yada senin ona, sana verdiği özgür iradeyle inanmanı istiyor olmalıydı mantık olarakta ona inanmanı istiyorsa ve bununla birlikte sana özgür bi irade verdiyse ona inanmanda yine bu yolla özgür iradeyle inanıyor olman anlamı çıkmıyormu ama sen diyorsun ki ben inanmıyorum bu durumla zıt bi durum nasıl olacak bu iş burda senin kaçırdığın nokta şurası elbetteki Allah'ın istemediği hiç bir şey olmayacaktır er yada geç hepimiz döndürülüp ona götürüleceğiz ve bu dünyada inkar etsek bile mutlaka öbür dünyada inkar edemiyor olacağız bi şekilde varlığını kabul edeceğiz ve bu durumda senin söylediğin gibi bi durum olmamış olacak yani onu istemdiği bir şey olmamış olacak bu dünyada olanlar her şey ise onun izni ve bilgisi dahilinde olmaktadır bunca kusursuz yaratılmışlıkların içinde bulunduğumuz halde Allah c.c ın bu durumu görmezden geleceğini düşünmek bu ayrıntıyı atladığını düşünmek yada bunun bir çelişki olduğunu var sayıp bu dinin bir uydurmaca bir aldatmaca olduğunu düşünmek hiç şüpesiz çelişki aramaktan önyargılı yakşaşmaktan bir açık bulmaya çalışmaktan kaynaklanmaktadır yüce yaratıcının bu türlü noksan sıfatlardan çok uzak olduğunu kabul etmemek yada bunun ne anlama geldiğini anlayamamak onu anlamaya çalışmamak insanı bu türlü mantık hatalrına düşürebilmektedir nitekim sonsuz güç ve kudrete sahip olduğunu bildiğimiz Allah c.c bize bildirdiklerinden başkasını bilemeyeceğimiz sürekli bi noktaya gelince tıkanıp kalan beynimizle aklımızla anlatmaya çalışmak imkansızdır bana göre insanoğlu birbirine bir şeyleri anlatırken tam olarak bildiklerini aktaramaz karşı tarafın bunu kendisinin anlayabilmesi mümkündür kısacası benim anlatabildiklerim senin anlayabildiklerinle sınırlıdır bir diğer deyişle senin anlayabildiklerin benim anlatabildiklerimle sınırlıdır bir tek yüce yaratıcı için hiç bir sınırdan söz edilemez umarım anlatabilşmişimdir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

Sizce Allaha inanmak nedir neden insanlar Allaha İnanır Cünkü Kurtulus bundadır.

baska yol yk baska sığınak yk dierleri yalan dolan olmus tek yol Allahın yolu bunun baska bir secenegi yk forumda Allahı sevmeyen Kimbilir kac kisi var YAV DÜSÜNSENİZE SECENEK YK UYDURMAYA CALISIO yav kesin kurtulus iman esasıdır.allah herkeze ayrı imtihanlar ama neticede hekeze esit davranır. BU YAM_YAM DENEN ARKADAS YA OLAY CIKARCAK YA ALLAHA İNANMIYOR YADA SİTEDE CATISMA ACIP YORUMU COĞALTCAK DAHA FAZLA SÖZE GEREK YK ALLAH BİR KURAN BİR DİN BİR PEYGAMBER BİR ALLAH MERHAMETLİ VE ADALETLİ BUNUN BASKA Bİ ACIKLAMASI YK..LÜTFEN DAHA FAZLA YORUM YAZIP BASKALARININ KAFASINI KARISTIRMAYIN GÜNDEM TMMLANDI DAHA YORUM YAPMAYIN BUKADAR BENDEN İNANAN KURTULUR !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım 4 yıl önce olan bir tartışmayı neden bugüne taşıyorsunuz ki ,yorum yapmadan evvel tartışmanın geçtiği tarihe bak sonra başkalarını eleştir.Bir de yam-yam isimli arkadaş yukarıda allah yoktur diye tek bir kelime etmiyor ki onun inançsız olduğunu nereden çıkarttınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ey Muhammed! Kabe'yi yıkmağa gelen fil sahiplerine Rabbinin ne ettiğini görmedin mi? Onların düzenlerini boşa çıkarmadı mı? Onların üzerine, sert taşlar atan sürülerle kuşlar gönderdi. Sonunda onları, yenilmiş ekin gibi yaptı.

Allah'ın ordusu kuşlardan oluşmuş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

EBABİL KUŞLARI

Habeşistan Krallığı'nın Yemen valisi olan Ebrehe, milâdî 570 yıllarında San'a şehrinde, 'Kulleys' adı verilen muhteşem bir kilise yaptırmıştı. Maksadı, Kâbe ziyaretine rağbet gösteren Arapların ziyaretlerini oraya çevirmekti. Bu duruma tepki gösteren bir adam da, gecenin birinde Kulleys'e girip içine pislemişti. Bu hakarete çok öfkelenen ve koyu bir hıristiyan olan Ebrehe, gidip Kâbe'yi yıkmaya karar verdi. Topladığı onbinlerce asker (altmış bin olduğu söylenir), Mahmud adlı büyük bir fil ve daha başka fillerle Mekke'ye doğru yola çıktı. Önüne çıkan bazı kuvvetleri de mağlup ederek ilerledi. Taif şehrine gelince askerlerin bir kısmını Mekke'ye gönderdi. Onlar da Peygamber s.a.v.'in dedesi ve Kureyş'in reisi Abdülmuttalib'in ikiyüzü aşkın devesiyle ahalinin hayvanlarını sürüp götürdüler.

Bu olayın peşinden Abdülmuttalib, gidip Ebrehe'yle görüştü, develerinin geri verilmesini istedi. Ebrehe dedi ki:

- Benden develerin istiyorsun da, Kâbe'den hiç söz etmiyorsun. Halbuki ben onu yıkmaya geldim.

- Ben develerin sahibiyim. Kâbenin de onu koruyacak sahibi vardır!

Bu görüşme sonunda develer geri verildi. Mekke halkı bu güçlü orduyla savaşamayacağı için, anlaşma gereği dağlara çekilip neticeyi beklemeye başladı.

Ebrehe ordusu büyük fili önden sürerek Mekke sınırına dayandı. Kâbe'yi halatla bağlayıp fillerle çekerek yıkmak istiyorlardı. Bu sırada Ebrehe'nin yol kılavuzlarından Nüfeyl b. Habib, koca filin kulağından tutarak şöyle bir şey söyledi, sonra da koşarak dağa çıktı:

- Ey Mahmud çök! Sakın ileri gitme, sağ salim geriye dön!

Mekke'ye girişte büyük fil direndi, zorlanınca yere yattı. Onu bir türlü Kâbe cihetine yürütemediler. O anda sürü halinde ebabil kuşları ortaya çıktı. Her birinin ağzında ve ayaklarında nohut gibi birer taş vardı. Bu taşları ordu üzerine mermi gibi boşalttılar. Kime rastlarsa delip geçiyordu. Askerlerin çoğu öldü; 'Fil Ordusu' dağılarak Yemen'e döndü. Ebrehe de dönüşte öldü. Kâbe ise olduğu gibi kaldı. Kur'an'da Fil Suresi bu olayı anlatır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 4 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Tarih 24.03.2006 at 17:53 , yeniceri dedi:

bu mükemmel bir sistemin mutlaka bir yapanı olmalıdır zira bu sistem o kadar ince hesaplarla ayakta duruyorki mesela herbirimiz 46 kromozoma sahibiz bunların 23 anneden 23 babadan aldık1 fazla olursa çoçuk mongol yani gerizekalı olur 1 eksik olursada çoçuk düşer dimi peki önüzde bir dart düşünün bu dartta bir yeri işaretliyelim mesela 6 sayısını sizin gözünüzü bağlayalım 10000 defa atsanız kaç tanesi yerini bulur gözümüz açıkken bile zor nişan alıyoruz dimi peki insana anneden 23 babadan 23 kromozom nasıl verildi eğer ayarlayan olmasa biz ya mongol olurduk yada ölü doğardık ama Allaha şükür ne mongluz ne de düşük doğduk dimi (verdiğim örnekte bile bir insan var ona rağmen hedefi tutturması çok güç bide siz hiçbirşey yok diyorsunuz) eğer yaratan yoksa gidin gözlerini bağlayın bakın kaç kere tam istenilen yerden vurmuşsunuz sonra vurulan sayıyla dünyanın nüfüsünu oranlalayın kaç kişinin mongol kaç bebeğin doğmaması gerkir di dimi peki bu sistem nasıl kuruldu yani bu sistem çok inced yoksa 6 milyar nufuslu dünyanın en az 2 milyarı maongol olmalıydı hem size ben kendi başımdan geçen bir olayı anlatayım benim yeğenim doğdunda beyninde kan pırtısı vardı hemde baya fazla doktorlar yaşaması çok düşük bir ihtimal yaşasa bile sakat olaması çok büyük ama biz hep dua ettik ama hep hatimler indirdik ve benim yeğinim hayatta Allaha şükür ve çok zeki ki ondaki kan pırtısı çok fazlaydı aynı zamanda ben namaz kılınca çok rahatlıyorum şimdi siz piskolojik diyeceksiniz hayır asla çünkü bir keresinde sabah namazını kaçırdım hiç farkında değildim ama sanki üstümde bir yük varmış gibiydi ve ben namazı kaçırdığımı 1 saat sonra hatırladım

sence mükemmel olmakla iyi olmak arasındakı çok derin farklar nelerdır? çünku aynı olması imkansız psıkpat ve kötü bir ilah mükemmel bir sistem kuramazmı? siz herşeyi yaratanın iyi olduğunu iddia ediyorsunuz ama ortada iyi olduğuna dair somut elle tutulan bir kanıt gösteremıyorsunuz. buun sebbeı görecelı olmuyan bir ilahın olduğu gerçegidir..

diyelımkı ben kötü bir tanrıyım bir insanın yaratırken ince ayar cekmek içn güçlerımı kullnıcam ve senı yaratıcam ama sen benı nasıl? algılarsın iyi ve merhametlı öyle değilmi? 

işteasıl sounda bu zaten. ilah kendını gizlemış. iyi yada kötü diyemeyız mantık hatası olur. 

yaptıgın bu yorum sadece tanrıyı övmek olur. ona yalakalık yapmak olur. bana ona yalakalık yapıcak müslüma ndeğil .

onun iyi olduğunu ispatlıyacak müslüman gerekıyor. umarım anlamışsındır. 

işidinkıde psıkolojı değil bildiğin şeriat hukumlerını uygulamak yanı gerçek islamı önce namaz kıl sonrada he rgün onlarca münafıkın kafasını kes kim? emrettı allah :D  al sana islam al   sana şeiat hukuku.. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tarih ‎1‎/‎25‎/‎2012 at 10:51 , bizimozelders.com dedi:

Allaha iman doğal bir durumdur.

bebeğin doğduğu anda refleks olarak dudaklarının emmesi gibi

hahahaha doğal bir durumsa o zaman neden? 3 milyar ateist var budamı? alalhın dogallık sanatı.  ozaman buda dogal bir durum 

ben  30 yıldır allaha giydiriyorum  buda oldukça doğal   dogallık işte ne? yaparsın . ben dogustan böyleyım.

bebeğin doğduğu anda refleks olarak dudaklarının emmesi gibi     bebek ne? anlasın imandan allahtan biilç yok akıl yok.. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

Allahima inaniyorum evren ve hersey ona itaat ederken kusursuz bir nizam icerisinde,,mükemmel,,!

insan bu resimde sadece bir kum tanesinin milyonda hatta milyarda biri bile değil  ve bu curumsuzlugune rağmen insan şirk icerisinde....

bütün nimetin sahibi varken ona hamd etmemek  haddimi bilmemek çok zavallılık olur..

Nefesimin sahibi olan Allah a ham ederim o enguzel teşekkür lere layıktır ve hamd ettiklerimin mutlak sahibidir...

doğduğumda ve öldüğümde ismimin olmayacağini biliyorum  ben ve tüm kullar yanliz ona döneceğiz nefesimin sahibi olan Allahıma inanmak kalbime huzur veriyor 

Her yaptığımizi sevgimizi calismamizi paylastikkarimizi Allah'a inanarak ve rızası için  bu bilinçle yaparsak cennet olacak dünya...!

bütün bunları inkar eden mutsuz ve umutsuz insanlara uzuluyorum dünya mutsuz insanlar yüzünden acı cekiyor insanlık kotu muktedirler yüzünden adaletten yoksun temizlenmek arınmak için dunyadayiz,,,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.