Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

BİM'i kim aldı?

12 Nisan 2010 Pazartesi

Haber Cumhuriyetinin haberini okuyanlarınız var mı, yok mu, bilemiyorum!.

Ama özelliklede eczacı okurlarımız bu yazıyı okumalılar bu yazı bana e posta yoluyla Samsun kamuoyuyla paylaşmam için gönderildi. Okuduğumda zaten bana yabancı olmayan konu işlenmiş. Ancak BİM"in yeni sahipleri de ülke gündeminde ses getirecek cinstendi. İşte bu yüzde3n sevgili okurlarım bu yazıyı okumalısınız!

Yazı aynen şöyle: “BİM marketlerini Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı.Türk Eczacıları Birliği"nin eczacıların sorunlarına dikkat çekmek için 4 Aralık"ta düzenlediği bir günlük uyarı amaçlı kepenk kapatma eyleminin ardından Hükümet tarafından Sözleşme feshine ve ülke genelindeki eczanelerin sigortalılara ilaç hizmeti vermesini sağlayan ilaç alım sözleşmesini tek taraflı olarak Feshetmeye varan gelişmeler irdelendiğinde . çok ilginç sonuçlara vardık.

Hükümet ile Eczacılar arasında başlayan ve raftaki ilaç bedellerinin düşürülmesi ile zirveye çıkan Hükümet ile Eczacı mücadelesinin ardından, Hükümet tarafından Eczacıların Sözleşmesinin SGK eliyle iptal ettirilmesinin arkasında yatan asıl nedenin, İlaç Satışının Eczacılar elinden alınarak, Market raflarında ilaç satışına izin veren yasa değişikliği hazırlığının ve Bu Yasa değişikliğinin kim ve kimlere rant sağlayacağı irdelendiğinde bu işin aslında palanlı yapıldığı gerçeği ortaya çıkıyor. Hükümet tarafından sonuçları bilinerek tasarlanan ve sonuçlara göre hazırlıkların çok önceden yapıldığı gerçeğine varılıyor.Bildiğimiz gibi ilaçlar artık marketlerde de satılabilecek. Tabi her markette değil.Şimdilik sadece BİM Marketlerinde. Bugünkü bu görüntünün temelleri yıllar öncesinden yani, iki yıl öncesinden atılmaya başlanmıştı. Bildiğimiz gibi 2–3 yıl öncesi itibariyle BİM marketleri bu kadar yaygın değildi. Bugün 30 bin nüfuslu küçük bir ilçede bile 6–7 bazılarında 8–9 şubesi olan BİM marketleri, bu ilaç paradigma-sının uzantısı olarak çoğaltılması işlemi bilinçli olarak gerçekleştirildi.BİM Marketlerinin Önemli ortağı olan Cüneyt Zapsu bu işin Perde Arkasında olan Kişi.İstanbul ve Almanya"da işletme ve iş idaresi eğitimi alan Cüneyt Zapsu, İstanbul"a döndüğünde, ağabeyi Aziz Zapsu ile ticaret yapıyor. 13 Haziran 1977′de İstanbul Ticaret Odası"na kayıtlı Azizler Holding"i kuruyorlar. Söz konusu holding"in yönetim kadrosu ise kağıt üzerinde şöyle; Aziz Zapsu, Hasan Cüneyt Zapsu, Kenan İsmail Öktener, Gaye Zapsu.”Cüneyt Zapsu hala INC (International Nut Council) Başkanlığını yürütüyor. INC, merkezi İspanya ve ABD olan, dünyanın 40 ülkesinden 500 civarında, kabuklu meyve (badem, fındık, mahun cevizi, antepfıstığı, çamfıstığı, kestane, ceviz, pecan…) sektör temsilcisi bu örgütte yer alıyor. Aralarında dünyaca tanınmış markalar var: California Almond Board, Çin kestane üreticileri, Mac Farm, Planters, Blue Diamond, Kraft, İtalyan Ferrero… Üyelerinin sadece işlenmemiş tarım ürünü cirosu 5 milyar dolar civarında. INC, WHO (World Health Organisation) ve AB Codex Alimentarus, yani gıda standartlarında tek belirleyici muhatap kabul edilmektedir.Ticarete atılan Zapsu ailesi bu yıllarda Türkiye"nin tanınmış iki ailesiyle yakın ilişkiler kurmaya başlıyorlar: Özal ve Topbaş aileleri. Özal ailesinden Korkut Özal, Topbaş ailesindense Mustafa Latif Topbaş ile ilişkiler sürekli gelişmiş…Mustafa Latif Topbaş, 2000 ve 2001 yılında vergi rekortmenleri olarak ilk yüze girmiş. Ancak Yahya Murat Demirel, Hayyam Garipoğlu ve diğer sanıklarla birlikte vergi kaçakçılığından yargılanmış. Ülker"in kurduğu Link içeceklerinin yönetim kurulunun başkan vekili. Natura ve Ak Gıda kendisine ait.Başbakanlık danışmanlığı da yapan Cüneyd Zapsu Daha sonra is Başbakanlık tarafından yapılan resmi açıklama ile Bu isimde bir personellerinin olmadığı açıklanmıştı.İşte bu Cüneyt Zapsu BİM hisselerinden bir kısmını sattı ve bu satış akabinde en büyük payı Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın 28 yaşındaki oğlu aldı.Bilindiği gibi 26 yaşında 13 tane şirketin CEO sunu yapabilecek beceri ve kapasite(!)de olan oğlu…Ve bunun diğer temelleri hükümet ile Eczacılar arasında bir ay öncesinde yaklaşık 2000 kalem ilaç üzerinde fiyat anlaşmazlığı yaratılan kıyamet"in ardından çıkan sonuçta atıldı.SGK ile anlaşma yapmayan eczaneler; ki bugün itibariyle bunların yüzdelik oranı bir hayli fazla; başta kamu çalışanları olmak üzere muhtelif sosyal sağlık güvencesi altındaki vatandaşlara çıkartılacak bir yasa ile artık ilaç satışı yapamayacaklar.Dolayısıyla ilacı yüzde yirmi katkı payı ödeyerek alan vatandaş; ilacını Hükümetin veya özelde SGK"nın anlaşma yaptığı BİM marketlerinden ve Başbakan Erdoğan"ın Oğlu tarafından Geleceği öngörerek yaygınlaştırılan BİM Marketlerinde satılmaya başlanacak.”

Umarım bu yazı sizi bir nebze olsun aydınlatmıştır. Ben okudukça üniversite mezunu milyonlarca işsiz gençlerimiz dururken Başbakanımızın oğulları BİM"lerin sahibi olup çıkıveriyorlar. Allah yürü ya kulum demiş onlarsa maşallah jetten bilem fızlım gidiyorlar.

Mehmet Özdemir_dengegazetesi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

''YAKIŞIR OĞLUMUZA''

Babası başbakan olduğu yıllarda o'nu bir işadamı, hayrına ABD'de okutuyordu. Olsun !..

Birkaç yıl önce ABD başkanı BUSH o'na Dünya Bankasında iş bulmuştu. Olsun !..

Evvelce evi, arabası falan yoktu. Şimdi trilyonluk evleri, arabaları hatta gemiCİKleri var. Olsun !..

Aşağıdaki gibi bir ''bakkal dükkanına'' ihtiyacı vardı, Allah onu da verdi !..

"OLSUN, YAKIŞIR OĞLUMUZA !.."

Babasının televizyonlara çıkıp : ''Mahallelerdeki bakkal dükkanlarını kapatın'' demesinin sebebi şimdi anlaşılıyor.

(Tezgah böyle hazırlanır. ) "YAKIŞIRRRR BEEE !.. Kimin oğlu o !.."

BİM marketlerini Başbakanın 28 yaşındaki oğlu aldı. Bakkallar kapanıyor,

Ve bunun diğer temelleri hükümet ile Eczacılar arasında yaklaşık 2000 kalem ilaç üzerinde fiyat anlaşmazlığı yüzünden çıkan sonuçta atıldı.

Mahalle bakkallarıda teker teker kapatlıyor. Vergi indirimi, Kredi, Af , YOOOKKK onlara.

Veeeeeeeeee, ne diyelim, (Tezgah böyle hazırlanır. ) Vatana Millete Hayırlı Uğurlu Olsun .......

Şimdi biliyon dimi, BİM e verdiğin her kuruş, Erdoğan ailesinin cebine giriyor.

düzenlenmiş alıntı..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...

Dinimizde gıybet'in yani birinin arkasından dedikodu yapmanın (Söylenenler doğru olduğu halde) ölmüş kardeşinin etini yemeyle eşdeğer olduğunu çoğunuz bilirsiniz.

Gıybet bu kara kötü bir şey iken iftira nın ne kadar daha kötü olduğuu varın siz düşünün. Bu sayfalarda yazılanların yalan olduğunu araştırdım öğrendim. Bizi de yanıltmaya hakkınız var mı, ayıp değil mi?

Başbakanın oğlunun Bim hisselerini Cüneyt Zapsu'dan aldığı ufak taraflı gazetelerde ve inetrnet ortamında yazıldı çizildi. Oysa Cüneyt Zapsu BİM hisselerini 2001 yılında sattı. 2001 yılında sattığı hisselerei bugün yine mi sattı?

Bir de şunu düşünemiyor musunuz? Bu olay gerçek olsa, başta Star televizyonu olmak üzere bir çok yayın kuruluşu ve özellikle CHP bunun propagandasını yapmaz mı? Neden bu konuda ağızlarını bıçak açmadı.

Çünkü iftira.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dinimizde gıybet'in yani birinin arkasından dedikodu yapmanın (Söylenenler doğru olduğu halde) ölmüş kardeşinin etini yemeyle eşdeğer olduğunu çoğunuz bilirsiniz.

Gıybet bu kara kötü bir şey iken iftira nın ne kadar daha kötü olduğuu varın siz düşünün. Bu sayfalarda yazılanların yalan olduğunu araştırdım öğrendim. Bizi de yanıltmaya hakkınız var mı, ayıp değil mi?

Başbakanın oğlunun Bim hisselerini Cüneyt Zapsu'dan aldığı ufak taraflı gazetelerde ve inetrnet ortamında yazıldı çizildi. Oysa Cüneyt Zapsu BİM hisselerini 2001 yılında sattı. 2001 yılında sattığı hisselerei bugün yine mi sattı?

Bir de şunu düşünemiyor musunuz? Bu olay gerçek olsa, başta Star televizyonu olmak üzere bir çok yayın kuruluşu ve özellikle CHP bunun propagandasını yapmaz mı? Neden bu konuda ağızlarını bıçak açmadı.

Çünkü iftira.

Ifitradan giybetten bahsettiginize göre dört dörtlük bir müslüman oldugunuzu düşünüyorum.O zaman söyle sorayim;cemaatlerin ürettigi sahte belgelerle yillardir Silivride cile dolduranlar hakkinda ne düsünüyorsunuz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

2001 yılında sattığı hisselerei bugün yine mi sattı?

Bulurlar onlar formülünü bulurlar, minareyi çalmadan önce kılıfını hazırlamakta ustadırlar. Villayı da yok kiracıyım, yok bilmem ne diye yutturmuştu. Mercimek paraları nasıl eritip buharlaştırıldı? Ordan oraya ordan oraya, o bankadan o bankaya transfer ederek değil mi? Üstadları hocaları hazine trilyonlarını iç etme kurslarını iyi vermişlerdir. Peki denizdeki fener paralarından ne haber?...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

şunu düşünemiyor musunuz? Bu olay gerçek olsa, başta Star televizyonu olmak üzere bir çok yayın kuruluşu ve özellikle CHP bunun propagandasını yapmaz mı?

Biz iyi düşünürüz merak buyurmayın, çünkü kafamızda saplantılı dogmalar yoktur.

CHP bir firmanın satışının nesini diline dolayacak? Bir dolayacağı bu mu kaldı? Firma almak satmak yasak mı? Gemicik aldım deyince yutup oturan millet, "bir de firmacık alıverdim, çok mu görüyorsunuz tüm Arap aleminde itibarımızı fışkırttıran padişahınız efendinizin şehzade hazretlerine?" dediğinde de yutup oturmayacak mı? Pırlantada KDV sıfırlanıp ekmekten iğne ipliğe KDV ödeyen milletin sesi çıkıyor mu?

Kayseri'de CHP sesini yükseltti de ne oldu? Çankaya noteri kefil olmadı mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Çünkü iftira.

İftira sadece bize mi günah, hem biz iftira atmıyoruz medyanın dediklerini aynen aktarıyoruz; iftira ise onlar sorumlu. Peki kul hakkı yiyenler ne olacak, fakir fukaraya vereceğiz diyerek milletten topladıklarıyla köşe dönenler Almanya da yargılandı ve suçlu bulundu; ha bu da yalansa o da bizim değil Alman Yargıcın sorunu. Türkiye dekiler için henüz bir şey söyleyemiyoruz, inşallah gelmez ayda sonuçlanınca fikir beyan edeceğiz. Türlü bahanelerle Silivri ye gönderilip, yedi- sekiz ay yatıp, ilk celsede berat edenlerin hakkını kim ödeyecek? Bize göre orada daha, çok suçsuz var, iki yıldır içeride; bunların hakkını kim, nasıl ödeyecek; bildiğim kadarıyla kul hakkını Allah bile affetmiyor, ilgili kişiden helallik alınması gerekir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 3 ay sonra...

Ortağın Ticaret Unvanı/Adı Soyad Sermayedeki Payı (YTL) Sermayedeki Payı (%)

Mustafa Latif Topbaş————5.564.416,00———–21,99

Abdulrahman A. El Khereji——–4.852.100,00———–19,18

Zuhair Hamed Fayaz————-998.275,00————-3,95

Ahmet Afif Topbaş—————1138500—————4,5

İbrahim Halit Çizmeci————-665266—————–2,63

Diğer (Halka açık)—————12081443—————-47,75

TOPLAM————————-25300000—————100

Topbaşlar konyanın köklü ailelerinden

Abdulrahman A. El Khereji albaraka Türk

Zuhair Hamed Fayaz Kuveyt Türk ortakları

biraz tutarlı atmak lazım bence

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Bence bu uydurma rakamlarla asli gercek örtbas edilmeye calisiliyor.Adamlar Türkiyeyi satin aldilar BIM'i alsalar ne olur almasalar ne olur..Yurt disindaki tüm dönercilerin ve Türk marketi adi altindaki marketlerin yüzde 80'i PKK'ya calisiyor kimin umurunda.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
Misafir muhtedar kişi

BİM'i kim aldı?

12 Nisan 2010 Pazartesi

Haber Cumhuriyetinin haberini okuyanlarınız var mı, yok mu, bilemiyorum!. ...

sahibi olup çıkıveriyorlar. Allah yürü ya kulum demiş onlarsa maşallah jetten bilem fızlım gidiyorlar.

Mehmet Özdemir_dengegazetesi

merhaba arkadasım 

öncelikle BİM marketlerinin sahibi veya hisseleri bahsettiğin Sayın C.Başkanımızın oğlunun olmamıstır

gerek resmi gerek gayrı resmi olarak hiç bir bağı yoktur 

bu tarz uydurma haberler Sayın C:başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ı yıldırma ezme bulunduğu mevkiide çekemeyenlerin indirmek için yapmış olduğu propagandadan ileri değildir

geçen bir arkadaşımız da yazmış 3.cü havaalanı Sayın C.Başkanımız RTE ninmiş

Lütfen asparagas haberlerl milletimizi yanlıs yönlendiren rivayetleri aslını ispatlayamayacagınız herşeyi halkımızı kıskırtmak için yapılmış olan tüm eylemleri yaymayalım sadece ülkemize zarar veriyoruz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

merhaba arkadasım 

öncelikle BİM marketlerinin sahibi veya hisseleri bahsettiğin Sayın C.Başkanımızın oğlunun olmamıstır

gerek resmi gerek gayrı resmi olarak hiç bir bağı yoktur 

bu tarz uydurma haberler Sayın C:başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN ı yıldırma ezme bulunduğu mevkiide çekemeyenlerin indirmek için yapmış olduğu propagandadan ileri değildir

geçen bir arkadaşımız da yazmış 3.cü havaalanı Sayın C.Başkanımız RTE ninmiş

Lütfen asparagas haberlerl milletimizi yanlıs yönlendiren rivayetleri aslını ispatlayamayacagınız herşeyi halkımızı kıskırtmak için yapılmış olan tüm eylemleri yaymayalım sadece ülkemize zarar veriyoruz

Çokmu önemli BİM erdoğanların güllerin alması şimdi hırsız afedersiniz istifa eden 4 bakanın komisyon üyelerinin açıklamaları vardı bugün gazetelerde AKPli üyelerden biri vekil bayan zaten bu işi yapmış  olsalar bile baktımki onlara yakışmıyor kendimi inandıramadım ve yüce divana göndermeme sebebim budur bir diyer akp li üye vekil çoğunluğa uydum bende öyle oy kullandım diyor Allah belanızı versin tam 100 tekerlekli tırların altlarından ciletle kazısınlar leşlerinizi sizin ayrı bir Allahınız var mutlaka Benim Allahım sizin gibi kul yaratmaz BİM neki neleri çaldılar haram saltanatı harammmmmmmmmmmmmmmmmm..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir ömer faruk güner

.

.

.

Çünkü iftira.

ALLAH razıolsunkardeşim

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...
  • 4 hafta sonra...

Cumhuriyet ve Sözcü'nün hicbir haberi uydurma degildir.Gercek uydurma haberler Havuz medyasi denilen ve Devlet BASIN ILAN KURUMU tarafindan reklamla beslenen yandas medyadir bunlardan AHABER denilen ATV'nin yan örgütünün verdigi haberler o kadar yalan ki hani Allah bir dese inanmaya bile degmeyen haberlerdir.Cünkü yandas medyanin Allah bir demesi bile gercek müslümanlarin Allahindan bahsettikleri anlamina gelmez.Recep Tayyib Erdogan'i ikinci peygamber yapanlar,Erdogan'a dokunmak ibadettir demek yandas medyanin Allahininda gercek Allah olmadigini bize anlatir.

Ergenekon ve Balyoz senaryolari oynanirken,bu yandas medya dünyadaki her kötülügü Ergenekon'a yükleyecek kadar izandan ve vicdandan kopmustu.Sonra kumpas oldugu ortaya cikti."Ben bu davalarin savcisiyim"diyen kisi ile ortagi Fetullah Gülen birbirine düstüler.Yandas medyanin eline yeni bir koz düsmüstü.Ergenekon,Balyoz out,Fetullah Gülen IN oldu.Simdi nerede bir kötülük varsa veya nerede bir AKP yolsuzlugu varsa adina Fetullah Gülen yaptirdi demeye basladilar.O nedenle yandas medyanin hicbir haberi dogru degldir yalandir uydurmadir gercek disidir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.