Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Eski sevgiliye geri dönülmelimi?

kriptex1000

Önerilen İletiler

Arkadaşlar eski sevgiliniz yaklaşık 6-7 ay sonra size geri dönmek yeniden başlamak isterse, veya bu daha uzun yada daha kısa bir zaman olabilir, geri dönmek ne kadar doğrudur?

Yada şöyle olsun hangi şartlarda geri dönülebilir veya dönülemez?

Yada bunun bir koşulu varmıdır?

Bunu yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum..Neler oldu başlarına neler geldi..Kötümü oldu yada iyi mi oldu..

Yaşamayan arkadaşlar ise sizlerinde fikirleri önemli tabiki..

Teşekkürler.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır yani dönsen ne olacak.. Tekrar başlasanız ne değişecek ki? Çok mu seviyorsunuz birbirinizi? O halde niye ayrıldınız? Allah bilir ne oldu da ayrıldınız.. Kıldı tüydü yuımaktı derken bir takım sebeplerden ayrıldınız.. Aradan biraz zaman geçti ama hala unutamadınız ve tekrar başlamak istiyorsunuz öyle mi? Hayat sizin elbette nasıl isterseniz öyle olacak.. Ama bitirdiğini geçmişin nemli toprağına gömeceksin üstünede taşı dikecek taşın üzerinede kocaman harflarle yazacaksın.. RUHUNA EL FATİHA..

Böylelikle de ne sen bir daha acı çekme riskini almazsın ne de o...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geçenlerde bir yazı okumuştum..Geri dönenlerin %72 si başarılı oluyor diye..Hiçte yadsınmayacak bir rakam değilmi? Bana garip geldi aslında bu başarı oranı..

Aslında bende şu ana kadar yorum yapan arkadaşlar gibi katıydım bu konuda ama bilmiyorum ya..İnsanlar belirli dönemlerde içinde bulundukları ruh hali içerisinde yanlışlar ve hatalar yapıyor olamazlarmı..????

Yada ne bilim aslında hiçte aklımıza gelmeyecek sıkıntılar yaşayıp bunu karşısındakine yansıtmak istemiyor olamazlarmı..Şimdi hemen hepinizden duyar gibiyim, paylaşılamıyorsa zaten o beraberlik beraberlik değildir gibisinden yorumlar yapıyorsunuz ama... bilemiyorum aslında neden bu kadar katıyız..Evet kopan ip, kırılan bardak..Bunlar doğru, yapıştırırsın ama izi kalır türünden tanımlamalar..İnanın bende aynı tanımlamaları defalarca yaptım..

Bizler neden bu kadar katıyız, hayatmı,şartlarmı bizi bu hale getiriyor..

Peki neden şans vermiyoruz hiçbişeye, neden bu kadar sabitiz..

Açıkçası arkadaşlar inanın bende sizin gibi düşünüyodum ama sanki düşüncelerim biraz değişti gibi..Yaşadıklarımdan,gördüklerimden,çevremden duyduklarımdan..

Hoşgörü kavramı gitgide yokmu oluyor ne? Sakın hemen yanlış anlamayın saflık derecesinde değil tabiii..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eski sevgiliye geride dönülebilir

yani bu görecedir kişiden kişiye ilişkiden ilişkiye farklılık gösterebilir

bence sen içindeki sesi dinle seviyorsan vede seviliyorsan vede herşeyden önce yaşadığınız sıkıntıların

kendini tekrar etmemesi noktasında çabalayacağın ve onunda çabalayacağı inancını taşıyorsan dönülebilir

yıllar sonra dönüp arkana baktığında keşke deneseydim yerine tekrar başarısız olsa bile bu şansı hem

kendine hemde karşındaki insana vermiş olduğunu bilmek keşke demekten daha iyi değil mi

sevgiler..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar hata yapabilir..Neden insanlara bir şans vermek yerine onları hatalarıyla birlikte diri diri gömmek yoluna gidiyoruz anlamıyorum..

Herkesin düşüncesine saygım sonsuz..

Bence toplum olarak çok katılaşmış görünüyoruz..Buda beni açıkçası üzüyor..

Çok arkadaşım da sizler gibi geri dönersen şöyle olur, böyle olur diyor..Belki..Belki iyi olmaz ama belkide kötüde olmaz..

Peki ben şimdi kabul edersem çokmu zayıf olucam yani kaybetmeye mahkummuyum??

Yada kazanabilirmiyim acaba..Bir yarış pisti değil elbette ama bir kazanımı olmalı mutlaka..Belkide sırf insanlık açısından..

Az önce bir mail geldi..Peygamberimizin bazı güzel sözleri üzerine..Şöyle bir sözü var..

"Erdemin en büyüğü, seninle ilişkilerini kesene iyilik etmen, senden esirgeyene vermen, sana kötülük edeni bağışlayıp, dost elini uzatmandır."

Hz. Muhammed :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar eski sevgiliniz yaklaşık 6-7 ay sonra size geri dönmek yeniden başlamak isterse, veya bu daha uzun yada daha kısa bir zaman olabilir, geri dönmek ne kadar doğrudur?

Yada şöyle olsun hangi şartlarda geri dönülebilir veya dönülemez?

Yada bunun bir koşulu varmıdır?

Bunu yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerinden yararlanmak istiyorum..Neler oldu başlarına neler geldi..Kötümü oldu yada iyi mi oldu..

Yaşamayan arkadaşlar ise sizlerinde fikirleri önemli tabiki..

Teşekkürler.. :clover:

Kesinlikle dönülmemeli. Çünkü bu üstü kapalı olarak "Canım ben senin yokluğunda yaşayacağımı yaşadım ama genelde başarısız oldum,şimdi de bir boşluktayım sevilmeye ve biraz gaza getirilmeye ihtiyacım da var e sende beni seviyorsun bunu yapabilecek tek sen varsın tekrar başlayalım ama ben yine gideceğim" demekten başka bişey değildir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dostum şu benim isim en güzel sana gider :) doğrusunu istersen ben böyle şeyleri hiç düşünmemiştim aklıma bile gelmezdi sevgi kavramı sende biraz farklı galiba yoksa benmiyim anormal ben sevdimmi çıkarsız seviyorum çünkü maksat yalnız kalmamak değil sevdiğim insanın yanında olmak ondan birşeyler koparmak değil onun için fedakarlıklar etmek bu böyle değilse sevmeninde bir anlamı kalmıyorki yanlış düşünüyorsun arkadaşım cix cix :angry:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kopan ipi düğümlediğiniz yer en sağlam yerdir ama canınızı acıtan yerde orası olur.

Bence neden bittiğidir önemli olan eften püften bir sebebse ikinci bir şans verilebilir çünkü sevgi emek gerektirir,çaba gerektirir öyle en ufak bir şeyden hadi bana eyvallah demek doğru değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

biten bitmiştir diyorsan zaten hiç sevmemişsindir yada yeteri kadar değer vermemişsindir öyleyse zaten tekrar biraraya gelmemeniz onun yararınadır lütfedersiniz yani ;)

ya ne kadar basit düşünmüşsün daş galpli......ne alaak...bana eskisinin aynı olan b örnek ver....ayrılıp bi daha ne diye birleşecem......saçma...........ayrılmışsam zaten olmadığı için bitmiştir.......allam yaa....... -_- ben ileri bakarım vesselam....... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnsanlar hata yapabilir , sonuçta hatalar insanlara mahsusdur..

Geri dönülmemeli yada dönmemeli ... Biten bir ilişkiyi yeniden başlatmak ve sürdürmek için çaba göstermek iki tarafıda fazlasıyla yıpratır..Mutlaka çok önemli bir nedenden dolayı o ilişki bitmiştir zaten ( yada saçma sapan bir nedenden dolayı ) en başından sürdüremiyorsan bu birlikteliği ikinci defa denemenin bir anlamı yoktur...Başarılı olamzsın.. ( İstisnalar kaideyi bozmaz tabi ) ...

Bu benim düşüncem tabi ben bitmiş bir bir ilişkiden sonra eski sevgiliye geri dönmem..Geri dönenide kabul etmem...

Madem dönecektin niye gittin :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ya ne kadar basit düşünmüşsün daş galpli......ne alaak...bana eskisinin aynı olan b örnek ver....ayrılıp bi daha ne diye birleşecem......saçma...........ayrılmışsam zaten olmadığı için bitmiştir.......allam yaa....... -_- ben ileri bakarım vesselam....... -_-

ne olmadığı için bitmiştir? yada şöyle sorayım olamayacak şey nedir? ben sevdiğim insan için yapamayacağım birşey göremiyorum

bayanlar gibi hesapçı gözlerle bakmıyorum çünkü seviyorsam seviyorumdur formalite icabı ay o benden hoşlandı bi çıkalım bakalım nasıl biri diyerek çıkarsanız onun adı zaten sevgi demek değil flört demek

anlaşamadığımız noktada bu galiba ben gerçekten sevenler adına konuşuyorum gerçekten sevenler ayrıldıklarında ömür boyu yıpranırlar tekrar birleştiklerinde değil. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence Evliliklerde asla geri dönüş olmamalı...

olmasıda doğru olmaz zaten..

Bizim gelenek görenek ve ahlak anlayışımıza göre de mümkün değil..

ayrıl git istediğinle istediğini yap sonra ben geldim de geri dön..

yok yaaa...

erkek gibi erkek eşi olacak kadında bunu nasıl kabul edebilirki?

kadın gibi kadın bunu nasıl hazmedebilir?

birde evlilik yaşamıssın ..olup olmayacağını..birada mutlu olup olamadığını zaten anlamışsındır.. eh ben o kadar evli kaldım ama anlayamadım yaa..dersen.. çok komiksin diyeceğim... :D

yaaa karıcığım ya ..hani gitmiştin ya ..arif nasıldı..mehmet yatakta iyimiydi mi..muhabbeti mi yapılacak..

evlilikte geri dönüş mümkün diyenler..güçlü bir mideye sahip demekkii :D

sevgilikte bikaç aylık iken ayrılık başına gelmişse dönülebilir ..çünkü tam tanımış olamıyabilirsiniz..kısa sürede bazı şeyler anlaşılamamış olabilir.. hem aynı evde yaşanmadığı için olabilir...

Adam ağzını burnunu kırmış.. kafana çorba dökmüş bi restoranda ..istersen dön sen bilirsin tabi bi daha yapmaz diye :D

aynı evde yaşamakla.. dışarda belli zamanda görüşüp zaman geçirmek çok farklıdır..

evliler yapmamalı..

sevgililer belli şartlarda yapabilir...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence Evliliklerde asla geri dönüş olmamalı...

olmasıda doğru olmaz zaten..

Bizim gelenek görenek ve ahlak anlayışımıza göre de mümkün değil..

ayrıl git istediğinle istediğini yap sonra ben geldim de geri dön..

yok yaaa...

erkek gibi erkek eşi olacak kadında bunu nasıl kabul edebilirki?

kadın gibi kadın bunu nasıl hazmedebilir?

birde evlilik yaşamıssın ..olup olmayacağını..birada mutlu olup olamadığını zaten anlamışsındır.. eh ben o kadar evli kaldım ama anlayamadım yaa..dersen.. çok komiksin diyeceğim... :D

yaaa karıcığım ya ..hani gitmiştin ya ..arif nasıldı..mehmet yatakta iyimiydi mi..muhabbeti mi yapılacak..

evlilikte geri dönüş mümkün diyenler..güçlü bir mideye sahip demekkii :D

sevgilikte bikaç aylık iken ayrılık başına gelmişse dönülebilir ..çünkü tam tanımış olamıyabilirsiniz..kısa sürede bazı şeyler anlaşılamamış olabilir.. hem aynı evde yaşanmadığı için olabilir...

Adam ağzını burnunu kırmış.. kafana çorba dökmüş bi restoranda ..istersen dön sen bilirsin tabi bi daha yapmaz diye :D

aynı evde yaşamakla.. dışarda belli zamanda görüşüp zaman geçirmek çok farklıdır..

evliler yapmamalı..

sevgililer belli şartlarda yapabilir...

Sezar pardon ama evlilik yaşadığımı da nerden çıkardın..Yada bunu başka birine cevap olarak yazdında benmi anlamadım..Ama cevapların gidişatına bakılırsa kimse böyle bişey dememiş..Konuyu açan olarak bana cevap verdiğine göre nerden bu sonuca vardığını anlamadım..Yok öyle şey yaaa..Zaten farkındaysan başlıkta "eski sevgiliye" diyor..

Neyse bir yanlış anlaşılma oldu sanırım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.