Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yalnızlık...

seviyeli

Önerilen İletiler

Bilir misiniz yalnızlık nasıl acı verir insana? Soğuk bir oda da tek başına uyumak nasıl acıtır yüreğinizi…

Yalnızlık çoğuna göre basit bir kelimeden ibarettir. Ama hiç düşündünüz mü sadece istediğinizde değil her zaman yalnız olsaydınız; yaşamınızın nasıl olacağını. Yalnızlık bir annenin karanlık geceler de okuyan çocuğunu düşünerek sabahlamasıdır. Yalnızlık bir askeri bekleyen genç kızın uyumadan önceki duasıdır. Yalnızlık dertlerini boş duvarlara anlattığında onların sana cevap vermesini istercesine boş boş duvarlara bakmandır. Yalnızlık eve döndüğünde sevdiğin kişinin cansız bedeniyle karşılaşmandır. Ölümdür yalnızlık; soğuktur... Ateş gibi yanan kalbinle sevdiğinin sana gelmesini beklemektir yalnızlık. Üşümektir onsuz boş yatakta, ağlamaktır. Özlemektir yalnızlık; hasretle beklemek.

‘Yalnızlık’ sadece bir kelime değil;bir yaşamdır. Umutla beklemek, gözyaşlarını tutmaktır…

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Eskiden derdim ki:

''İnsanın başına gelebilecek en kötü şey; bir gün yapayalnız kalmasıdır.''

Öğrendim ki:

''Hayatta insanın başına gelebilecek en kötü şey; yapayalnız hissetmesine neden olan insanlarla yaşamasıdır.''

[ Johann Wolfgang Von Goethe ]

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 7 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...

Bir Olacağa Teslim Ettim Kendimi 

Öyle yenildim ki kendime 
Artık kimi yensem boş 
Öyle çaresiz bıraktım ki kendimi 
Bütün çareleri tüketerek 
Bir olacağa teslim ettim kendimi 
Belki her şey bu kadar basitti 
Belki her şey bu kadar zor 
Ya herkes gibi olmayı beceremedim 
Ya da kimse benim gibi olamadı 

Ekrem Ekici 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

Can şenliği derler yanında bir insan olması.... yalnızlık bazı insanlara kolaydır, bazı insanlara zordur.... yalnız kalmamakla ne kastediyoruz, eş mi?, sevgili mi?, arkadaş mı?... ne istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Onunda sizinle zaman geçirip geçirmeyeceğini bilmek gerekiyor.... 70'ler de, 80'ler de komşun, mahallen bir parçandı ama şimdi aynı evde bile herkes ayrı dünyalarda yaşıyor. Sosyal ilişkiler kopmuş...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.