Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"Hamdolsun Verdiğin Nimetlere, Sağlık ve Afiyete..."

GeceKuşu

Önerilen İletiler

Hayır efendim Evrim teorisi ortak atamız maymundur demez. Siz evrimcilerin sözü diyerek yanıltma ve haksızlık yapıyorsunuz. Üstelik litaratürde evrimciler diye bir sözcük ve kategorize etme yoktur. Bu "HY" zihniyetinin uydurduğu kelimedir. Sizde burada Evrimi gerçek kaynaklarından değilde, bir meraklı olarak Evrim karşıtı kaynakaları takip edip onların karmaşa yaratmak amaçlı evrimle hiç ilgisi olamayan yaklaşımlarının sözcülüğünü yapıyorsunuz.

Her zaman yaptığınız gibi sadece anlamak istediğinizi anlıyorsunuz. Dede örneği orada da belirttiğim gibi "soy gelişimi ve sınıflandırma hatasının" anlaşılması içindi..

Siz ise ne anlatılmak istendiğini bildiğiniz halde karşılık olarak tutarsızlık üretiyorsunuz.

Aslında daha farkında olamadığınız o kadar çok şey varki yaşamda. Tercih sizin, ister anlamak istersiniz, isterseniz olduğunuz gibi kalmak.

smile.gif

Teşekkür ederim,sayın Siyah Beyaz..

Herzamanki gibisiniz...

Ne zaman böyle bir tartışmaya girsem,bana söylenen (yazılan) üç aşağı beş yukarı aynı şeyler, nedir; benim yazdıklarımdan hareketle, HY ya intizar,beğenmeme (sanki devamlı ondan alıntı var)ve hiç bir bilimsel görüş yazmadan,karşındaki tartışmacıyı bir şey bilmemekle itham etme... Ne yapalım olay bu...

Muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 53
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Teşekkür ederim,sayın Siyah Beyaz..

Her zaman ki gibisiniz...

Ne zaman böyle bir tartışmaya girsem,bana söylenen (yazılan) üç aşağı beş yukarı aynı şeyler, nedir; benim yazdıklarımdan hareketle, HY ya intizar,beğenmeme (sanki devamlı ondan alıntı var)ve hiç bir bilimsel görüş yazmadan,karşındaki tartışmacıyı bir şey bilmemekle itham etme... Ne yapalım olay bu...

Muhabbetle.

Sayın 'sarıgöl';

Hayır düşündüğünüz gibi değil, Sizi asla rencide etmek, kırmak gibi bir niyetim olamaz, eğer istemeden de olsa böyle bir yanlış anlaşılmaya neden olduysam üzgün olduğumu bilmenizi isterim.

Ancak sizde şunu değerlendirmeye almanız gerkiyor. Hadi benim ön yargılı olduğumu düşündünüz, peki belirttiğiniz gibi bütün yazışmacılarda mı belirttiğiniz konuda hep ön yargılıydılar. Bunun ardında yazışmalarınızda kullandığınız dil, yaklaşımlarınızdaki benzerlik, verdiğiniz görünüm, aynı kaynakların öne sürdüğü ifade ve yaklaşımları dile getiriyor olmanız, bunun dile getirilmesine neden olmuyor mu acaba?

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın 'sarıgöl';

Hayır düşündüğünüz gibi değil, Sizi asla rencide etmek, kırmak gibi bir niyetim olamaz, eğer istemeden de olsa böyle bir yanlış anlaşılmaya neden olduysam üzgün olduğumu bilmenizi isterim.

Ancak sizde şunu değerlendirmeye almanız gerkiyor. Hadi benim ön yargılı olduğumu düşündünüz, peki belirttiğiniz gibi bütün yazışmacılarda mı belirttiğiniz konuda hep ön yargılıydılar. Bunun ardında yazışmalarınızda kullandığınız dil, yaklaşımlarınızdaki benzerlik, verdiğiniz görünüm, aynı kaynakların öne sürdüğü ifade ve yaklaşımları dile getiriyor olmanız, bunun dile getirilmesine neden olmuyor mu acaba?

saygılar.

Sayın Siyah Beyaz,

Size önyargılısınız demedim ama bizim gibi olanlara "KLASİK" tepeden bakan bir zihniyete yazı yazan geleneğinden hareketle bende bazen bodoslama öyle yazılar yazdım,bu işlere olan yatkınlığınızdan (zannımca) dolayı olayı kavrayacağınızı zannettim.

Ezcümle; "DİN" inananlarca nasıl yaşandığı malum,buradan hareketle Din'in kutsallarına yapılan (yazılanları) empati yaparak düşünürseniz,bizim cenahtan yaklaşımın ne kadar öz verili olduğunu anlarsınız,bu itibarla biz,ben'de İnsan olaraktan hata yapacağımız normaldir,maksat hatadan dönmek ve "HATAYI GÖRENDE ARAMAK" asıl olmalıdır,toparlarsak kasıtlı bir hakaretim olamaz,Kişiyi hor görmek haddim değil,bilmeden bir hata yaptıysam affola...

Muhabbetle.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın sardunyam,

Şimdi burada "LAİK" masalları dinleyemem, siz biraz "DEMOKRASİ" lerde laik'lik nasıl uygulanıyor onu irdeleyin...

Neymiş; "LAİK ENTROPİ"...

Laiklik dediğin Bilim icabıdır. Laikliğin masalı olmaz. İnançların masalları olur. Ay'ın iki ayrıldığı, denizin ikiye ayrıldığı, peygamberlerin göğe uçtuğu, ordan kızıldenize inip su kaydırağı yaptığı, jetski'ye binip güneşe üfürdüğü, sek sek sekerekten bade düzerekten ağaçla konuşup şeytanı dize getirdiği. Bilumum hikayeler orada mevcut. Binbir gece masallarıyla aralarında fark yok. Hepsi eskilerin masalları.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.