Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Huysuzum evet - Şehir ve Ülke Tanıtımları

alamet-i farika

Önerilen İletiler

Şimdi ben epeydir bi böle sosyolojik,politik mevzulara girmiyorumdur sizin de anladığınız üzere, yannış anlamasın yeni zevat, dişime göre kimseler kalmadı ondan smile.gif ( bu da başka bi postun konusu olsun tabi, neden küstürüyosunuz kardeşim siz benim yarennerimi yaw?)

Dediğim gibi aktif olarak sadece Blog'da boy gösteriyorum belki lakin 2004 yılından beri ölüm-kaza-seyahat gibi mücbir sebepten gayrı hemen hemen her gün tıkladım bu linki ayıptır söylemesi.

Şu son zamanlarda ise artık forumun yeni yüzünden midir nedir bilmem ha bire bi Neyşınıl ceografik postları, böle bi uzak ülkelerin muhtelif bilgileri filan işgal eder oldu postların 90%sini. Ben Peru'ya Peru dememem krater göllerinde yüzmedikçe diyerek konuya olan yaklaşımımı da açık etmek istiyorum.

Bu tip Wikipedia bilgileri buralarda güncel sayfaların arasında değil de başka bi linkte filan gösterilse daha şık olmaz mı?

Sonuçta güncel,havadan sudan konular ve tartışma forumlrı için uğruyorum buralara ben...

Ve evet huysuzum...

Kıskanç değilim ama, valla tongue.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaw bi de bu postun tepesindeki reklamlara kim karar veriyor ya:(

neden ben post yaptığımda zayıflama ilaçlarının reklamları pırtlıyo oralardan?

bi ima mı var?

hayır tamam az balıketli olabilirim lakin kıvrımlı kadınlar daha zeki oluyomuş biliyor muydunuz?

yok mu böle başka bi reklam, şaraptır, rakıdır misal?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

aslında o iletileri oradan çıkarmıştık ama Chatmaster son zamanlarda yapmıyor.... :)

en kısa zamanda o konuda bir çalışma yapılacaktır.... :)

Bu reklamlar google reklamları tamamen random (rasgele) geliyor. sayfanın içeriğine göre sanırım.... :)

diğer kelimeyin nerede gördünüz sitede mi?

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ehueheu... yaw çetmestır beyciim ipinucu kaçmayacak gibi değil ki ne zaman yenilesem sayfayı bi ton bu postlardan çıkıyor. Kovayla mı döküyolar nedir? hayır neredeyse bu imnin efendim fennin kaynağı söylesinler oraya kuralım çadırı lakin ölümsüzlük otunu bulmadıkları sürece beni tatmin edebileceklerini sanmıyorum...

ayrıca ben annamam, random mandom hayır rahatsızsanız söyleyin nedir ki? bakın yarın öbür gün anne olabilmeyi planlıyorum sigarayı bıraktım,iyi bi insan olabilmek için bi kaç ön çalışma yapıyorum lütfen beni Tepecikli zebercet kıvamına geri döndertmeyin...

ayrıca o olmıyan-olmayan mevzusu da örnekti sadece, madem kendimizi türkçe anlatmak gayretindeyiz o vakit hata etmeyelim diil mi? (ahahahah... süper tartışma konusu çıktı burdan? (mevzu1: yaw sen kendine bak zebercet,dinime küfreden müslüman olsa...))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

ehueheu... yaw çetmestır beyciim ipinucu kaçmayacak gibi değil ki ne zaman yenilesem sayfayı bi ton bu postlardan çıkıyor. Kovayla mı döküyolar nedir? hayır neredeyse bu imnin efendim fennin kaynağı söylesinler oraya kuralım çadırı lakin ölümsüzlük otunu bulmadıkları sürece beni tatmin edebileceklerini sanmıyorum...

ayrıca ben annamam, random mandom hayır rahatsızsanız söyleyin nedir ki? bakın yarın öbür gün anne olabilmeyi planlıyorum sigarayı bıraktım,iyi bi insan olabilmek için bi kaç ön çalışma yapıyorum lütfen beni Tepecikli zebercet kıvamına geri döndertmeyin...

ayrıca o olmıyan-olmayan mevzusu da örnekti sadece, madem kendimizi türkçe anlatmak gayretindeyiz o vakit hata etmeyelim diil mi? (ahahahah... süper tartışma konusu çıktı burdan? (mevzu1: yaw sen kendine bak zebercet,dinime küfreden müslüman olsa...))

Ehe... anne Zebercet... Kulağa hoş geliyor... Annnnnnneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....

alıştırayım dedim kulağını.... 'Anne ayşe beni dövdü', 'Anne murat saçımı çekti'...

he heeeeeeeeee....

;)

Devamını bekliyoruz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sigarayı bıraktım

Şimdi anlıyorummmmm..."içme şu zıkkımı haaa" :D

lütfen beni Tepecikli zebercet kıvamına geri döndertmeyin...

:kahkaha:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

* ama bi admin ne iş yapar,üyelerini destekler,arka çıkar,yüreklendirir... ama böle annelik mevzusundan soğutmaz di mi ya patron?

** bikerem benim çocuğum muhtemelen saçı çekilen değil çeken hatta çekip tüpüren,zillere basıp kaçan olacak,olmalı,benim çocuum olmalı...

***devamını bekliyoruz derken huysuzlukların devamını kastediyosanız, hiiiçç şüpheniz olmasın efem...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Forumun yeni yüzünde bu da mı var,bilmiyorum ama bu tanıtım iletileri gerçekten de bana illalah dedirtti.Atlas dergisi bile bu kadar tanıtımı ard arda vermiyor.

Ciddi anlamda rahatsız oldum;umarın yanlış anlaşılmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Forumun yeni yüzünde bu da mı var,bilmiyorum ama bu tanıtım iletileri gerçekten de bana illalah dedirtti.Atlas dergisi bile bu kadar tanıtımı ard arda vermiyor.

Ciddi anlamda rahatsız oldum;umarın yanlış anlaşılmaz.

Öncelikle neden bahsettiğinizi açık yazarsanız kimse sizi yanlış anlamaz smile.gif

Altında gönderdiğiniz başlık Gönderi Tarihi: 13 Haziran 2008 açılmış...

Ne tanıtımından bahsediyorsunuz?

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Öncelikle neden bahsettiğinizi açık yazarsanız kimse sizi yanlış anlamaz smile.gif

Altında gönderdiğiniz başlık Gönderi Tarihi: 13 Haziran 2008 açılmış...

Ne tanıtımından bahsediyorsunuz?

Saygılar

smile.gif öğleden sonra sıralanan iletiler de ki "Fas,İspanya..." şeklinde başlayan ülke/bölge... tanıtımların bolluğu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

smile.gif öğleden sonra sıralanan iletiler de ki "Fas,İspanya..." şeklinde başlayan ülke/bölge... tanıtımların bolluğu.

Dediğim gibi biraz zaman harcayıp içinde bulunduğunuz forumu okursanız daha önce tartışıldığını görürsünüz...

Özellikle hiç alakası olmayan başlıkların altına böyle farklı konular açarsanız veya aramadan konulara ekleme yaparsanız sonuçta açıklama sorusu devamında geliyor...

Sorunuzu ve cevabını doğru başlığa taşııyorum... Lütfen verilen cevabı okuyunuz... :)

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Evet aslında daha önce yapıyordum birden ipin ucunu kaçırdım galiba.

Bundan sonra yaparım artık. hatırlatma için teşekkürler

Sevgiler

Daha önce bu konuyu aydınlatmıştım ama gene konu açılmış sanırım :)

Neyse yukarıda verdiğim cevabı alıntıladım.

Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

En Son Gönderilen 10 İleti…. Ana sayfada bulunan ve sağ üst köşesin de bulunan

( - ) <--- işareti…….

ister isek acık tutma imkanımızı sağlayan,

istersek kapalı tutmamızı sağlayan bir işaret değil mi ?

Bu imkan bizlere verilmiş mi

verilmiş

ki hatırlar isek bu En Son Gönderilen 10 Ileti başlığı, çok önceleri yoktu..

ve takip amacından günlük başlıkları

Bugünkü Aktif İçerikler bölümüne girip, takip edebiliyorduk… halen de edebiliyoruz

http://www.turkish-m...earch&do=active

Dolayısı ile eğer ki gercekten kıtalar bölümü sorun yaratıyor ise..

Bugünkü Aktif Icerikler başlığın altından kaldırılsa …nasıl olur

( Aynen Türkce Haberler, Almanca Haberler ) misali.

Sonucta dedigim gibi ilk 10 iletiyi görmek yada göremek istemememiz kendi elimiz de....... kapatabiliyor acabiliyoruz.

Ve ben başlıklar ve tüm başlıkların altın da yazılan iletilerin gözükmesi tarafindanım

Sonucta her birimiz kendi acısından az çok buraya bir katkısı oluyor..

Ayrım olmadan tüm acılmış başlıkları ve iletileri hepsini görmek ara ara da okumak istiyorum

Bugün Kıtalar üzerine bu şekil de uygulamalar yapıldığı sürece "bence" yarın öbürgün diğer dizinler üzerine de yapılsa

Hoşumuza gider mi..

Bir de böyle düşünmekte fayda var diye düşünüyorum.

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Daha önce bu konuyu aydınlatmıştım ama gene konu açılmış sanırım :)

Neyse yukarıda verdiğim cevabı alıntıladım.

Sevgiler

Dostum ben bir aydınlatma görmedim önceki verilen cevapta da :)

Aslında çözümü basit. Arkadaşımız, ülke veya şehirlerin her özelliği için ayrı bir başlık açmak yerine, ülke veya şehir için bir tek başlık açıp diğer bilgileri de o başlık altında ileti olarak koyarsa sorun ortadan kalkar. Yani mesela Kahramanmaraş ise başlık, sadece Kahramanmaraş başlığı "En son gönderilen 10 ileti" bölümünde görünür. Fakat, bir şehir için ardı ardına 25 tane başlık açılırsa o 25 başlık birden o bölümde görünür ve o bölümü geçici olarak kullanılamaz hale getirir.

Birce'nin öneriside idealmiş. Yani en son gönderilen 10 ileti bölümünde yer almaması o başlıkların

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Dostum ben bir aydınlatma görmedim önceki verilen cevapta da :)

Aslında çözümü basit. Arkadaşımız, ülke veya şehirlerin her özelliği için ayrı bir başlık açmak yerine, ülke veya şehir için bir tek başlık açıp diğer bilgileri de o başlık altında ileti olarak koyarsa sorun ortadan kalkar. Yani mesela Kahramanmaraş ise başlık, sadece Kahramanmaraş başlığı "En son gönderilen 10 ileti" bölümünde görünür. Fakat, bir şehir için ardı ardına 25 tane başlık açılırsa o 25 başlık birden o bölümde görünür ve o bölümü geçici olarak kullanılamaz hale getirir.

Birce'nin öneriside idealmiş. Yani en son gönderilen 10 ileti bölümünde yer almaması o başlıkların

Şu son zamanlarda ise artık forumun yeni yüzünden midir nedir bilmem ha bire bi Neyşınıl ceografik postları, böle bi uzak ülkelerin muhtelif bilgileri filan işgal eder oldu postların 90%sini. Ben Peru'ya Peru dememem krater göllerinde yüzmedikçe diyerek konuya olan yaklaşımımı da açık etmek istiyorum.

.

.

.

güncel sayfaların arasında değil de başka bi linkte filan gösterilse daha şık olmaz mı?

Sonuçta güncel,havadan sudan konular ve tartışma forumlrı için uğruyorum buralara ben...

.

.

.

Sayın Cyrano,

Konu En Yeni 10 İleti başlıklarında bu başlıkların görünmesi yoksa kimse aşağı inip o başlıkların neden orada olduğunu tartışmıyor...

Daha önce En yeni 10 İleti bölümünü bu konu başlıklarını kapattım. Daha sonra unuttum ve tekrar kapattım. Aydınlatma o.

Gelelim başlıkların bir başlık altında toplanmasına...

Bence uygun değil çünkü her ilin kendi dizini var.

İl hakkında herşeyin ayrı başlık olarak açılması bence çok uygun.

Her ilin kendi dizini var, eğer dizinleri olmasa bu olabilir. Müsait olduğu oranda başlık isimleri ve içerikleri ile ayrı olmaları daha uygun.

Bir ikincisi bu bölümler daha önce hiç kullanılmayan bölümler.

Daha önce Ülkeler ve Türkiye bölümü doğru dürüst ziyaret edilmezken şu anda başlıklara dikkat ederseniz kullanıcılar okuyorlar.

Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Cyrano,

Konu En Yeni 10 İleti başlıklarında bu başlıkların görünmesi yoksa kimse aşağı inip o başlıkların neden orada olduğunu tartışmıyor...

Bende o başlıkların neden orada olduğunu tartışmıyorum dostum.

Daha önce En yeni 10 İleti bölümünü bu konu başlıklarını kapattım. Daha sonra unuttum ve tekrar kapattım. Aydınlatma o.

Bazen konuya teknik bilgi olarak hakim iki kişinin iletileri birbiri için aydınlatıcı olabilir ama bu teknik anlamda fransız kültür ataşesi durumunda olan insanlar için aydınlatma olmaz (bkz. ben). Ama böyle yazdığında tabiki aydınlatıcı oluyor.

Gelelim başlıkların bir başlık altında toplanmasına...

Bence uygun değil çünkü her ilin kendi dizini var.

İl hakkında herşeyin ayrı başlık olarak açılması bence çok uygun.

Her ilin kendi dizini var, eğer dizinleri olmasa bu olabilir. Müsait olduğu oranda başlık isimleri ve içerikleri ile ayrı olmaları daha uygun.

Dostum yazdığım, ülkeler ve bölgelerin tanıtıldığı bölüm için "şöyle olsa daha güzel olur daha uygun olur" şeklinde birşey değil. Saniyeler, dakikalar arayla ardı ardına açılan başlıkların flood oluşturarak Son gönderilen 10 ileti bölümünü geçici olarak kullanılamaz hale getirmesi için bir çözüm önerisiydi.

Bir ikincisi bu bölümler daha önce hiç kullanılmayan bölümler.

Daha önce Ülkeler ve Türkiye bölümü doğru dürüst ziyaret edilmezken şu anda başlıklara dikkat ederseniz kullanıcılar okuyorlar.

Sevgiler

Dostum hergün dizin ve konu olarak zenginleşen, buna bağlı olarak başlık takibinin daha da zaman alır gale geldiği forumumuzda (mesela eskiden bir tıklamayla ulaşabildiğiniz dizine şimdi 3-4 tıklama yapmanız gerekebiliyor) son gönderilen 10 ileti bölümü, bence benim forumda bulunduğum süre zarfında yapılan en işlevli yenilik. Bu forumun download forumu olmadığı, aktif kullanıcılarının tartışma, fikir paylaşımı, karşılıklı yazışma başlıklarında yoğun olarka zaman geçirdiğini düşünürsek, ansiklopedik bilgi içeren başlıkların flood yaratacak şekilde açılmasıyla, aktif olarak karşılıklı yazışan ya da bu yazışmaları/tartışmaları okuyan kullanıcıların, okuduğu tartışmaları izlediği başlıkları oldukça rahat bir şekilde takip etmesini sağlayan bölümü geçici olarak kullanılamaz hale getirmesini göz önüne alınca, ansiklopedik bilgi içeren başlıkların biraz okunmaya başlaması bir "fayda" değildir bana göre.

Bu forum divx, mp3 ya da diğer materyallerin download linkleriyle paylaşıldığı, yani temasının bu olduğu bir forum değil. Dolayısıyla aktif kullanıcılarının bulunuş amacı bu olan bir forum da değil. Aktif bir tartışma, fikir paylaşımı ve karışlıklı yazışma forumu.

Sonuçta bir kullanıcı, bir ülkenin nüfusunu, demografik yapısını, turistik merkezlerini vs heryerde bulabilir, heryerde okuyabilir. Ama, x kullanıcısıyla, y kullanıcısının tartışmasını sadece bu forumda okuyabilir. Ya da x kullanıcısının a ülkesi hakkında kendi izlenimleri ve gözlemlerini de bu forumda okuyabilir. Arama motorlarından iletileri en çok tıklanan üyelerin listesi yayınlanmıştı. Listedekilerin hepsi forumda bulundukları süre boyunca aktif olarak tartışan ve yazdıklarının %90'ı kendilerine ait olan üyelerdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Siz iyiden iyi biribiriniz dediklerinin aynısı söyler duruma gelmişssiniz. Dışarıdan bakılınca çok 'aydınlık' görünüyor...

Saygılar :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

Evet aynı şeyi söylüyoruz ama sanırım 'iletişim' hatası yaşadık.

Neyse, zaten en başından bu iletilerin En Yeni On İleti içinde gösterilmesini durdurmuştum yani kimse söylemeden önce fakat daha sonra nasıl olduysa unuttum bunu daha öncede söylemiştim... hepsi bu kadar :blushing:

Sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin

smile.gif

rahatsızlığımızı dile getirdik.bu arada Cloud' da teşekkür ederim.

Rahatsızlığınızı dile getirdiğiniz için teşekkür ederiz....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.