Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BİR NESİL BUNLARI İZLEDİ...

VAKANA

Önerilen İletiler

Çok iyi hatırladıklarım ve özlem duyduklarım da var ama hiç bilmediklerim de var..sanırım ben yaşlı diilim pek :P:)

Çok güzel bi çalışma olmuuş öncelikle Vakanaya ve diğer arkadaşlara çok tşkler :):clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi gecesi ateşimiz, Bir Başka Gece.
TRT'de Çetin Çeki abimiz ve yanında 2 cillop ablamız vardı hatırlarsanız.
Aslında TRT'de demek çok gereksiz oldu, başka kanal da yoktu zaten :smile:

ben o çetin çeki amcanın yanında ceylan saneri ve seray severin mutant olmadan önceki halini hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim...malum yaşlı başlı bi insanım...

ama ben bob ross denen trt 2 deki ....... ressam amcayı tek geçerim...umarım ........ ...
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben o çetin çeki amcanın yanında ceylan saneri ve seray severin mutant olmadan önceki halini hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim...malum yaşlı başlı bi insanım...

ama ben bob ross denen trt 2 deki ....... ressam amcayı tek geçerim...umarım ........ ...

Ortaokuldaydım, MagicBox Star1 furyasıydı. Göbekli amcaları geceyarısı aerobik yapmaya heves ettiren bi ablayla tanışmıştım. O zaman çanak anten filan yoktu pek, bir ev gezmesinde çocukların terkedildiği oyun odasına yakın bi tv'de tesadüfen denk gelmiştim Yasemin'e.

Şimdilerde de dansözstar filan ayağına stadyum dolusu hatun göbek atsa kimse bakmıyor. Ne güzel komşumuzdun sen Yasemin abla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Köle Isaura'mız vardı tabi bi de. Adı Lucelia Santos olan bir ablamızdı, nitekim benim o zaman boyum televizyon ile aynıydı heralde. Fekat daha sonradan kendisinin öööörotik resimlerine de şahit olmuştuk. (Boyum televizyonu geçmişti bunlar olduğunda, +18 şartı ile )

Feci şehla bakardı, profilden izlenmesi gerekirdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

"Kuzucuklarım" derdi, tek kanallı yıllardı. Onu izlemeyen akranım yoktur sanırım. Anne'nin 1/4ü, teyze'nin yarısı. Ne güzel insandın sen Adile Teyze...
adile-nasit-neseli.jpg
Benim için kadından öteydin. Kadın nedir bildiğimden de değil ya :smile:

"Uykudan Önce" hep seninleydik. İlk'tin, tek'tin. Huzurla uyu, rahmet diliyorum ruhuna.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

80'lerde çocuk olmanın başka yönleri de vardı tabii ki sevgili Nehir.
Misal;

TRT bizim herşeyimizdi ya da öyle lanse edilmekteydi. Ne anlattıysa öyle bilirdik. Bunlar yoruma açık konular ama hatırladığım "Anadolu'dan Görünüm" programı ve kıymetli sunucusu Ertürk Yöndem var benim.

Babacan sesiyle, 45cm mikrofonuyla çocukluğumun dikkat çeken ismidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir de Kara Şimşek vardı.Pazar günlerinin aksiyon dizisi..Çok net hatırlayamıyorum ama,sanırım bu resim doğru :smile:

1_5525.jpg

Ekranlarda gösterildiği dönemde fırtına gibi esen dizideki Kitt'in marifetleri saymakla bitmiyordu. Sürücüsüne akıl vermekle yetinmeyen Kitt, balyozla bile eğilmeyen kaporta, içine konan herşeyi analiz eden küllük, fırlayan koltuk, para dahil herşeyi basan yazıcı ve arkasından fırlayan bir kancaya sahipti.
Uzun ve yüksek atlama yapan, binaların içinde neler olup bittiğini tahmin eden, konuşmaları duyan anında sürücüsüyle merkez arasında telekonferans yapan Kitt, sürücüsünden başkası bindiğinde de anında tanıyarak kapılarını kilitliyordu.
Süper otomobildeki kırmızı ışık bir dönem Türkiye'de de moda oldu. Oto sanayi sitelerinde arabalarına benzer ışıklardan taktıran çok sayıda sürücü trafikte göze çarpıyordu.
Müziğiyle de ilgi çeken dizinin baş kahramanı otomobil Kitt'i TRT ekranlarında seyirci, tiyatronun büyük ustası Altan Erkekli'nin dublajıyla izlemişti.
alıntı

Ayrıca sonradan onun yerine başlayan türk dizisi Uzaylı Zekiye de var..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misal;

TRT bizim herşeyimizdi ya da öyle lanse edilmekteydi. Ne anlattıysa öyle bilirdik. Bunlar yoruma açık konular ama hatırladığım "Anadolu'dan Görünüm" programı ve kıymetli sunucusu Ertürk Yöndem var benim.

babacan ertürk yöndem???

ertürk yöndemin 90'larda bizzat işkencelere girdiği,4-5 korumayla gezdiği bir efsane gibi dolaşırdı üniversite yıllarında....

ve mhp den aday adaylığını koyuncada yıllar sonra tescil oldu sanki...

aşağıdakilerde EKŞİ'den;

irak operasyonundan hemen once cizreve silopi'ye geldi bu amca, 80 kisilik trt ekibiyle birlikte... silopide emniyetin lojmanlarindan bi daireyi buna tahsis ettiler. tabi emniyet lojmanlari emniyet mudurlugunun ust katlari. arada cizre grand hotel onsar'a gelip, yabanci gazetecileri kontrol falan etti, ajan falan var mi diye, pesinde hem resmi, hem sivil polislerle dolasiyordu. bi gun onsar oteldeyken yine, bi komiser kadin geldi,"memur arkadaslar telefon ettiler erturk bey, yapmislar ispanakli boreginizi, sizi bekliyorlarmis, hadi gidelim silopi'ye" dedi... daha ne diyeyim ki? saka gibi...

5 6 yıl kadar önce sokaklardan derlenmiş arşiv belgeleri ve stok görüntülerle felaket tellallığı yapmış ve üstelik devlet televizyonundan silahlı kuvvetler yönetime el koyabilir yollu tehditlerle halka "ayağınızı denk alın" mesajı vermiş kapı gıcırtısı sesli adam.darbe çığırtkanı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

babacan ertürk yöndem???

5 6 yıl kadar önce sokaklardan derlenmiş arşiv belgeleri ve stok görüntülerle felaket tellallığı yapmış ve üstelik devlet televizyonundan silahlı kuvvetler yönetime el koyabilir yollu tehditlerle halka "ayağınızı denk alın" mesajı vermiş kapı gıcırtısı sesli adam.darbe çığırtkanı.

Cevap vermeyeyim diyorum ama cevap hakkımı da kullanmazsam olmaz yani.

Sayın biko, çocuklar darbe bilmez, mhp'yi de tanımazlar. Ve babacan olan Ertürk Yöndem'in kendisi değil, sesidir. Çocuklar görüntüleri ve olayları kalbiyle değerlendirir, aklıyla değil. Adı üstünde çocuk işte.

Sert giriş yapmışsınız, sapla samanı karıştırmadan ne dediğimizi tekrar izah etmek istedim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

başlık çok güzel,bazen eskiye güzel şeylere dönmek rahatlatıyor

ben de birkaç tane yazayım,eğer yazılmışsa kusura bakmayınız.

-hayat ağacı

-miami vice

-cosbyy ailesi

-ziyaretçiler

-altın kızlar

çizgi dizilerden Judyy ve Uzunbacakk,Klamanteen,He-man.... gibi

hepsini özledim

keşke tekrar verseler.şimdilerden çok çok iyi

sevgiler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

59.jpg

POP SAATİ :

Bu sanki yüzyıllardır devam eden bir müzik programıdır. Pop Saati'ni Erhan Konuk hazırlayıp sunardı. Hiç değişmeyen bir dekorun önünde hiç kıpırdamadan oturur, ifadesiz bir yüzle ve tane tane konuşarak videoları takdim ederdi izleyenlere. Aradan Allah bilir işte kaç yıl geçti, Erhan Konuk ne dekorunu ne jeneriğini ne de pozisyonunu değiştirdi, hala aynı şekilde sevgili izleyenleriyle buluşmaya devam ediyor, tek fark saçlarına düşen aklar, böylece eski programlarla yenileri ayırd edebilirsiniz. Zamanında bunun hakkında "programını sadece 7 kişi izliyor" diye espriler yapılırdı. Erhan Konuk her videouyu hakkıyla sonuna kadar gösterir, Sezen Cumhur Önal gibi cart diye kesmezdi sonunu.

dl_spanish_perfectstrangers_733x270.jpg

MUHTEŞEM İKİLİ : Kuzen Larry ve Kuzen Balki! İşte bu diziden sonra kuzenler birbirine isimleriyle değil kuzen diye seslenmeye başlamıştı! Bu dizide Yunanistan'dan kalkarak Şikago'da yaşayan kuzeni Larry'nin yanına taşınan Balki'nin maceraları anlatılırdı. Bunların sarışın ve güzel sevgilileri de vardı.

Alıntı: Realfiesta

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"visitors" ziyaretçiler diye bir uzaylı dizisi vardı. Gece 12 de yayınlanırdı. İnsan vucudu şeklinde bir maskeyle vucutlarını kaplayan bu uzaylılar fare falan yerdi.

Birinin uzaylı olup olmadığını anlamak için yüz derisini çekiştirirlerdi. Eğer uzaylıysa deri şekline maske yırtılır altından uzaylının yüzü çıkardı ortaya.

Çatal dilli kurbağa gibi tipleri vardı uzaylıların.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

ZENGİN VE YOKSUL

zenginyoksul.jpg

Nick Nolte'yi parlatan yapımdı. Rudi ve Tom Cordeş kardeşlerin maceralarını anlatırdı, başı beladan kurtulmayan asi kardeş Tom, Nick Nolte idi, Rudi ise akıllı, başarılı, zengin, işte her şekilde hayırlı evlattı. Dizi bu iki kardeşin kıskançlıklarını ve çekişmelerini anlatıyordu. Dizinin sonunda o zamanların en nefret edilen kötü adamı Falkonetti, Tom'u sırtından bıçaklayarak öldürmüş, ülkemizde neredeyse ulusal yas ilan edilmişti. Ceyar ortaya çıkana kadar en çok bela okunan karakter Falkonetti olarak kalmıştı.

MORK VE MINDY

MorkMindy.jpg

Dizinin başkahramanı Mork, mizah anlayışı yüzünden gezegenine uyum sağlayamayan ve Ork gezegeninden Dünya'ya gönderilen bir uzaylı... Görevi ise dünyalıları inceleyip, telepatik olarak lideri Orson'a rapor vermek...

Dev bir yumurta içinde Boulder, Colorado'ya inen Mork, bir müzik dükkanında tezgahtarlık yapan Mindy McConnel'la tanışır. Mindy, ona çatı katında bir oda verir.

Çoğu insan, sandalyede baş aşağı oturan, garip bir şekilde selamlaşan ve ilginç sesler çıkaran Mork'a üşütük gözüyle bakar. Ancak Mindy, Mork'un nereden geldiğini bilmektedir ve ona Dünya'nın tuhaf adetlerine alışması konusunda yardımcı olur...

HAROLD LLOYD

harold-lloyd.jpg

Harold Lloyd'un Safety Last! filminde bir gökdelenin tepesindeki saatin yelkovanına tutunmuş haldeki görüntüsü, sinema dünyasının en unutulmaz karelerinden biri haline gelmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

türk televizyonculuğu 1975 yılnda başladı yayınına yanlış hatırlamıyorsam..

çoğu insan bilmeyebilir bir tek TRT kanalı ve siyah beyaz .. oda haftada 3 gün..

şöyle bir baktımda ne diziler gelmiş geçmiş..insana yaşlandığını hissettiriyor..

bakalım ne hissedeceksiniz?

61161_0.jpg

bonanza

abc_loveboat_070926_ssh.jpg

aşk gemisi

thistime_kacak.jpg
Richard_Kimble_2.jpg

kaçak- dr.richard kimbell

cast.jpg

avukat- petroçelli

thistime_kunta.jpg

kökler-kunta kinte

rich+man+poor+man+cast.jpg

zengin ve yoksul

hqdefault.jpg

komser baretta

dallas.jpg

dallas

muratisler_LittleHouse.jpeg

küçük ev

komiser-kolombo.jpg

komser coloombo

5296770.jpg

uzay yolu..

süper baba

bizimkiler

ikinci bahar

perihan abla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

1970'li yılların unutulmaz dizisi ''Kaçak''

ESKI-KACAK-DIZISI-Dr-KIMBLE-KARTPOSTALI__39904585_0.jpg

Unutulmayan diziler dendiğinde aklıma KAÇAK gelir benim.

Her hafta sabırsızlıkla beklenen o heyecan dolu sürükleyici dizi...

Henüz tek kanal olduğu için miydi bilmem, dizinin oynadığı saatler herkes televizyona kilitlenirdi. Hatta dizinin katilin belli olacağı bölümün gösterildiği akşam, adeta sokaklar boşalmıştı.

Ka%C3%A7ak_(The_Fugitive)_dizi.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vee KAYNANALAR!

Türkiye'nin ilk yerli dizisi nasıl unutulur...

Bu dizinin yayınlandığı senelerde yatılı okuyordum. Cumartesi gecesi ''Kaynanalar'' ı izlemek için lokalde TV karşısında yerimizi almak için nasıl sabırsızlanırdık. Cola şişesinin içine doldurduğumuz nohutlar ve bu dizi hayatımızın belki de en eğlenceli kısmıydı.

4634.jpg

Yapım yılı: 1974

Yönetmen: Arzu - Tekin Akmansoy

Senaryo: Tekin Akmansoy

Türkiye'de sitcom'un ilk örneklerinden biri olarak kabul edilen Kaynanalar, 1974 yılının mayıs ayında TRT ekranlarında yayınlanmaya başladı.

Anadolu'dan İstanbul'a göç eden Nuri Kantar ve ailesinin büyükşehrin kurallarına ayak uydururken kendi geleneklerinden uzak kalmama çabası anlatılmıştır.

1997 yılında ilk defa TRT ekranlarının dışında, Kanal D'de yayınlanmaya başlanan Kaynanalar ve kahramanları geçen yıllarla birlikte değişen zamana, teknolojiye de ayak uydurmayı ihmal etmedi.Ayrıca Türk televizyonlarında en uzun süre yayınlanan dizi olmuştur.

Vikipedi

5751_1.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

flipper.jpgflipper.jpg

dizinin bütün yükünü çekerdi ama farkında bile değildi, iki balık verirlerdi takla atardı şaklaban. hatta bunun deniz üzerinde ilerleme sahnelerini geri çekimden oynatırlardı da onu bile yerdi ben ne yapmışım diye. ne maaş verirlerdi ne şekil yaparlardı. iki kafasını sevdin mi, antartika dan kum bile çıkarırdı.

iki tane patates tipinde oğlan bir de duygusal takılıyorum yunusum var tadında bir sürü ne idüğü belirsiz hatunla ilişkisi olan adam şebek ettiler flipperı. hiç bir boku kendileri başaramazlardı, zart flipper zurt flipper. küçük rakı peynir bile almışlığı vardır zavallının. biggrin.gif EKŞİ SÖZLÜK..

BİRDE BU YUNUSUN KÖPEK VERSİYONLARI VARDI "TOPAK" VE "CO".... biggrin.gif

O YÜZDEN HALA PEK ÇOK KÖPEK CO ADI TAŞIR... biggrin.gif

Flipperin çok acı bir sonu var. Onun hakkında bir belgesel yapıldı. Bu hayvanlar havuzun pompasının gürültüsüne dayanamazmış. Bu nedenle onlara psikolojik ilaç verilirmiş. flipperden iki tane varmış ve  insanlar iki yunusu birbirinden ayıramazken bu hayvan dizideki kendisini tanırmış. diğer yunus çıkınca televizyonla ilgilenmezmiş. Bunun bakıcısı bir gün flipperin havuzun içinde kasten hiç yüzeye çıkmadığını  intihar ettiğini görmüş.  Hayvanın hapsedilmesine tahammülü kalmadığını ve ölene kadar havuzun dibinde kaldığını söylemiş. Bu onu çok derinden yaralamış ve yunuslara özgürlük hareketine katılmış. 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.