Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BİR NESİL BUNLARI İZLEDİ...

VAKANA

Önerilen İletiler

forumdan bir arkadaş dizi sezonu açıldı diye başlık açtığında düşünmüştüm ben böyle bir başlığı...şimdi ağalı

paşalı,vurdulu kırdılı,kahvehane sohbetlerinin baş konusu olan diziler moda artık..

ama zamanında biz kunta kintenin özgürlüğüne kavuşacağı zamanı iple çektik,anjinsanın toranaga ile olan

çekişmesini ve kendini yabancı topraklarda kabul ettirme çabasına hayran kaldık...

roots.jpg

kökler

aslında adı kunta kinte idi ama ona tobi adını takmışlardı sahipleri,durmadan kaçmaya çalışır vede hep

yakalanırdı,o yaşlarda özgürlüğün ne demek olduğunu ondan öğrendik..bütün türkiyeyi yasa boğmuştur

oynadığı yıllarda....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

columbo.gif

COLUMBO

aptala yatmak en birinci esrar cozme yontemi olarak kullanan anti kahraman. paltosunun, purosunun arkasinda bile ezik gorunmeyi inatla surduren, iki uc cumlede bir kilibik oldugunu ima eden, kulustur bir araba kullanirken, suphelilere yalvar yakar olup, yalakalik ederek hic suphelerini cekmeden agizlarindan laf alan, butun bu zavalli gorunuse ragmen son derece zeki, bir o kadar da karizmatik lieutenant. EKŞİ SÖZLÜKTEN..

BU DİZİ BİR DÖNEMİN GENÇLİĞİNİNDE GELECEĞİNİN YAKMIŞ OLUP POLİS AKADEMİSİNİN BİTİRECEKLERİ ZAMAN HERBİRİ KOLOMBO OLACAKLARINI ZANNEDEN O ZAMANIN GENÇLERİNDEN BAZILARI ŞİMDİ KAVŞALKARDA,AĞIZLARINDA BİR DÜDÜK ÖMÜR TÖRPÜLEMEKTEDİR.... :biggrin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AŞK GEMİSİ

sosyetik yolcuları olan,kaptan stubing yönetiminde vede her daim güleryüzlü bir ekibiolan bir gemiydi aşk gemisi..

her bölümünde bizlerde yolcularla birlikte hayal dünyasında yerimizi alırdık...bıyığından dolayıda barmen

ayzekin uzun süre zenci bir türk olduğu konusunda ısrar etmişliğim,ateşli tartışmalara girmişliğimizde vardır o yaşlarda...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

MARCO

İşte çocukluğumdan fırlayan,anneye olan sevgi ve özlemi küçük bir çocuğun gözlerinden görmemizi sağlayan,henüz voltranlar oluşturulmadan önce hayatımıza giren bir örneğini daha görmediğim minik marco....
-------------------------------------------------------------------------------------------
kesinlikle bugüne kadar izlediğim en iyi çizgi filmdi...(1978-79)marco isimli çocuk italya'dan arjantin'e çalışmaya giden annesini arardı ve çok yaklaşsa da bir türlü kavuşamazlardı...
hayatın kendisi vardı bu çizgi filmin içerisinde,uçuk kaçık saçmalıklar yoktu,acısıyla tatlısıyla izleyen çocuklar hayatı tanırdı.
ama bir gün clementine geldi, dağıldık,rahatsızlaştık,farklı şeyler beklemeye başladık hayattan lakin o bile güzeldi şimdiki çizgi filmlere göre...
yıllar sonra trt tekrar vermeye başladı takip ettim marco'yu her bölümünde çocukluğuma döndüm "affan dede"ye para saymadan...bir süre sonra yeni jenerasyonun ilgisiz olduğundan kestiler yayınını...küçük marcocuk başedememişti pokemonlarla...ya da bir neslin tükenişinin sembolüydü...
herneyse umarım annene kavuşmuşsundur marco...çocukluğum benim...ekşi sözlükten

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cocuklugumda pazar gunleri kalkip kahvaltida televizyonda duzenli izledigim ilk program...harika biir cizgi filmdi...
arkasindan pazar sinemasi...ve o irenc pazar konseri baslardi..
ama nils ve kazi norton cok iyiydi...o yillarda sadece trt1 oldugundan...
butun cocuklar onu izlerdi pasa pasa...guzel gunlerdi... ekşi sözlük

aklımda kalan;işitme engelliler haber bültenini izlemeden bunu izleyemezdiniz...birde morrrrrrrrrrrrrton....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

flamingo.jpg 250px-DallasCast.jpg

ŞAHİN TEPESİ,FLAMİNGO YOLU VEDE DALLAS...

Hepsi aynı furyanın filmleridir aslında tv'lerin bozulma miladı gibi geldi bu diziler bana hep....

-----------------------------------------------

dallas dizisinin ilk kez gösterildiği yıllarda bütün türkiye'yi kapsayan bir yarışma yapılmıştı:
jr ewing'e en çok benzeyen kişi yarışması; o derece popüler bir diziydi. yüzlerce insanın katıldığı bu yarışmayı kazanan ankaralı bir elektrikçi olmuştu. ödül olarak ne verildiğiniyse ne yazık ki anımsayamıyorum. bu yarışmayı kazanan kişiyi görmek isteyenler sakarya caddesi'nde, otlangaç'ın mithatpaşa yönündeki elektrikçiye girmesi yeterlidir. artık yaşlanmış olsa da gözlerinde jr'ın bakışlarını görebilirsiniz.

bu arada bütün dallas bölümlerinde değilse bile jr'ın vurulduğu bölümle, onu kimin vurduğunun açıklandığı bölümün gösterildiği akşamlar sokaklarda gerçekten kimseler kalmamıştı.
kedi köpek de şaşmış olsa gerek bu işe. EKŞİ SÖZLÜK

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

flipper.jpg flipper.jpg

dizinin bütün yükünü çekerdi ama farkında bile değildi, iki balık verirlerdi takla atardı şaklaban. hatta bunun deniz üzerinde ilerleme sahnelerini geri çekimden oynatırlardı da onu bile yerdi ben ne yapmışım diye. ne maaş verirlerdi ne şekil yaparlardı. iki kafasını sevdin mi, antartika dan kum bile çıkarırdı.

iki tane patates tipinde oğlan bir de duygusal takılıyorum yunusum var tadında bir sürü ne idüğü belirsiz hatunla ilişkisi olan adam şebek ettiler flipperı. hiç bir boku kendileri başaramazlardı, zart flipper zurt flipper. küçük rakı peynir bile almışlığı vardır zavallının. :biggrin: EKŞİ SÖZLÜK..

BİRDE BU YUNUSUN KÖPEK VERSİYONLARI VARDI "TOPAK" VE "CO".... :biggrin:

O YÜZDEN HALA PEK ÇOK KÖPEK CO ADI TAŞIR... :biggrin:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

A TAKIMI bu dısıyı de unutamayıs.
"1972'de birinci sınıf bir komando grubu askeri mahkemece işlemedikleri bir suçtan dolayı hapise atıldılar.buldukları ilk fırsatta hapisten kaçarak los angeles'ta yeraltına çekildiler.halen polis tarafından aranmaktadırlar.eğer bir sorununuz varsa ve kimse size yardım etmiyorsa a takımını arayın.belki onları kiralayabilirsiniz." dıye baslar ve o muthıs jenerık musıgıyle gırerdı yayına...

ateam.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...
ŞAHİN TEPESİ,FLAMİNGO YOLU VEDE DALLAS...

Hepsi aynı furyanın filmleridir aslında tv'lerin bozulma miladı gibi geldi bu diziler bana hep....

-----------------------------------------------

evet kesinlikle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili ayşegül resimlerini bulmuş.. :) başlamasını büyük bir heyecanla beklerdim ve yanlış hatırlamıyorsam haftasonları yayınlanırdı...

eskiden tv ailece izlenirdi akşamları.şimdi herkes ayrı ayrı şeyler izliyor. malum kanallar çoğaldı..ama ben o eski tadı bulamıyorum nedense.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.