Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"GÜLER ZERE ÖLÜRSE TÜRKİYE EKSİK KALIR"

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Simdi bir de Dersim'de 1938'de katledilen 16 bin kisinin, ve surulen binlerce kisinin hesabini verin isterseniz!

Ya da 17600 faili mechul cinyaetin! Zira mechulleri ortada!

Sonra gelip Zere hakkinda yerme de bulunabilirsiniz!

smile.gif

Ne olmuş dersimde ? Bu konu hakkında bilgi sahibiysen Osmanlı-Rus savaşından itibaren masaya yatıralım. !!!

16,000 kişinin kaydını senmi tuttun. !!!

Önce ermeni soykırımına 300,000 dediler , sonra uluslararası küresel şebekenin bu topraklardaki emelleri sayesinde 1,5 milyona kadar kağıt üzerinde çıkıldı. Sende maşallah bölgenin Nüüfus memuru gibi 16,000 rakamını vermişsin.

17,000 faili mechulün karşılığını pkk 'nın insanları dağa çıkarmak için MOSSAD' la yapmış olduğu işbirliği sonrasında Ermenistanda diktirilen TC ordu kıyafetleriyle baskın yapanlarda arayacaksın.

Apo'nun Mit ajanı olduğu , MİT 'in ise yahudilerin ele geçirdiği ve SİYON için çalıştığı kayıtlı ve tescilli bir bilgi iken hala kalkıp çocukça söylemler yapmak 1945 CİA kürt dosyasını doğruluyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ahmet AY, 26 Kasım 2009 - 06:20 tarihinde, dedi ki:

Evet Güler ZERE çok mutlu;

Kalmış ise birkaç aylık ömrünün geri kalan kısmının ızdırabını ve kanserin verdiği dayanılmaz acısını ailesiyle hafifletecek.

Peki ya Yeşiller nasıl mutlu mudurlar?

Bakin sizin su yukarda vermis oldugunuz yanit bile Güler Zere'nin katlettigi canlara bir hakarettir, bu farketmemenız mumkun degil.

saygilarla

Siz ZERE'nin katlettiği (ama doğrusu katledip etmediğini bilmiyorum, sadece o çatışmalarda bulunmuş, neyse bu sorun değil. Onun çatışmada bulunması bile benim vicdanımda suçludur, işin bu boyutunu tartışmıyorum)insanlar benim insanlarım. Onlara sahip çıkma, onlar için yüreği kanamada ve onların hakkını aramada kimse bizimle yarışamaz. Bunu eksiksiz yapma gayretindeyiz. Güler ZERE insanlık için bir örnek davranıştı. Daha öncede yazmıştım; ben Güler ZERE ile ideolojik hiç bir yakınlık duymuyorum. Ancak o hasta ve kanser hastasıydı. İnsanlık adına (onun yaptıklarını bugün için hesaba katmadan) onun serbest kalması gerektiğine ve varsa çaresi tedavisini görsün iyileştiğinde de cezasını çekmeye devam etsin demiştim.

Ama fotoları avatarınız, sembolleriniz olan kişi Güler ZERE'den en az on,yüz kat daha katil ve cezayı hakkediyor. Siz onun fotosunu kullanırken biz mağdurlarına hakaret olmalı değil mi?

Değil;

Çünkü biz onu adam ve insan yerine koymuyoruz. Onun yapıp ettiklerini çok iyi biliriz.

Vesselam.

Bakın dostum iki katilin arasındaki fark ne biliyormusun ?

Biri(resmini gördüğünüz)pkk teröristlerinin katilidir,teröristlerin korkulu rüyalarıdır(bunu sırrı sakık Hakan Türk'ün kitabında itiraf etmiştir)

Bir diğeri ise vatanın ve namusumuzun bekçileri olan asker ve polisimizin katilidir .

Umarım aradaki farkı anlamışsındır.Bu geldiğimiz duruma bakın,Türküm demek suç oluyorken,okullarımızda okunan andımızdan türk varlığını ve istiklal marşımızdan kahraman ırkıma ifadeleri kaldırılmaya çalışırken,pkk teröristleri boy gösterip insanları tahrik ederken fotoğrafı taşımama sebep olmuştur.Bunu bu forumda herkes biliyorki defalarca söyledim kürt ile pkk aynı değildir bunun en güzel örneği ardahanda kürt vatandaşların dtp'yi türk bayrakları ile protesto etmeleri ve (Yeşil)M.Yıldırımında kürt asıllı vatanadaşımız olması bunu göstergesidir..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın dostum iki katilin arasındaki fark ne biliyormusun ?

Biri(resmini gördüğünüz)pkk teröristlerinin katilidir,teröristlerin korkulu rüyalarıdır(bunu sırrı sakık Hakan Türk'ün kitabında itiraf etmiştir)

Bir diğeri ise vatanın ve namusumuzun bekçileri olan asker ve polisimizin katilidir .

Umarım aradaki farkı anlamışsındır.Bu geldiğimiz duruma bakın,Türküm demek suç oluyorken,okullarımızda okunan andımızdan türk varlığını ve istiklal marşımızdan kahraman ırkıma ifadeleri kaldırılmaya çalışırken,pkk teröristleri boy gösterip insanları tahrik ederken fotoğrafı taşımama sebep olmuştur.Bunu bu forumda herkes biliyorki defalarca söyledim kürt ile pkk aynı değildir bunun en güzel örneği ardahanda kürt vatandaşların dtp'yi türk bayrakları ile protesto etmeleri ve (Yeşil)M.Yıldırımında kürt asıllı vatanadaşımız olması bunu göstergesidir..

Katiller arasinda iyi katil kötü katil diye bir ayrim yapilmaz, en azindan gercekten hukukun üstünlügüne cani gönülden inananlar icin gecerli.

Bir terörüstün evya abska suclunun cezasini ne sizin resmini koydugunuz katil ne de baska bir canavar verebilir, tek yetkili devlettir ve devlette gene yargilama bicimini kendi anayasasinda belirlemistir. Güvenlik gücleri yakalar ve bagimsiz mahkemelerde sucunu tesbit edip anayasada yazili kanuna göre cezasini verir. Bunun disindaki her girisim siz bunun ismine ne derseniz deyin hukuk disidir ve karsi geldigin terörüstten hic bir farkin olmaz. Hukuku uygulamayan devlette zaten hukuk devleti degildir olsa olsa anti-demokratik dikta rejim olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben katil ayırımı yapmadım, asla yapmayacağım da.

Kaldı ki o kişi kürt olsa ne yazar türk olsa ne yazar adam, insan olmadıktan sonra...

onun kim olduğunu ve kimleri katlettiğini çok iyi biliriz.

Hem devlet kendi askeri polisiyle pkk ile mücadele eder, etmeli.

Bir işçi memurun ne işi var terörle mücadelede?

Terör bizden ırak olsun, katiller de...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katiller arasinda iyi katil kötü katil diye bir ayrim yapilmaz, en azindan gercekten hukukun üstünlügüne cani gönülden inananlar icin gecerli.

Bir terörüstün evya abska suclunun cezasini ne sizin resmini koydugunuz katil ne de baska bir canavar verebilir, tek yetkili devlettir ve devlette gene yargilama bicimini kendi anayasasinda belirlemistir. Güvenlik gücleri yakalar ve bagimsiz mahkemelerde sucunu tesbit edip anayasada yazili kanuna göre cezasini verir. Bunun disindaki her girisim siz bunun ismine ne derseniz deyin hukuk disidir ve karsi geldigin terörüstten hic bir farkin olmaz. Hukuku uygulamayan devlette zaten hukuk devleti degildir olsa olsa anti-demokratik dikta rejim olur.

Söylediğim gibi size göre katil olabilir.

Teröristlerle mücadele etmiş ve gereken cezasını vermişse bu benim için katil değildir,askerimizde polisimizde yeri geldiğinde terörle mücadelede can verdiği gibi o teröristlerinde canını almıştır,siz asker ve polisede mücadelesinden dolayı teröristleri öldürdüğü için katil diyebiliyormusun ?diyemesin çünkü karşındaki suçsuz insanları katleden baişak ülkelerden beslenen bir terör örgütüdür,terörle mücadelede ya oleceksin yada öldüreceksin.teröristlerin korkulu rüyalarına katil değildir.O nedenle katiller arasında iyi katil yada kötü katil diye ayrım yapmıyorum.

Zere bir katildir ve 7 polisin kanına girmiştir...Mahut yıldırım ne yapmıştır peki pkk teröristlerini öldürmüştür !!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söylenen hiç bir şey suçu kesinleşmiş bir kanlı katilin affedildiğini, ama iddianamesini bile göremeden bir zanlının (Kuddusi Okkır) tutuksuz yargılanma ve tedavi olma hakkından mahrum edildiği korkunç gerçeğini değiştirmiyor.

Korkunç ve tüyler ürperten bir çifte standart... Buna çifte standart demek en hafif deyimdir, adını siz koyun... O adı çok iyi biliyorsunuz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katiller arasinda ayirim yapmadiklarini iddia edenler,Güler Zere ile Yesil'i ayirirlar,neden?Cünkü birisi Türklere karsi katliamlara katilmistir digeri ise teröristlere karsi.Iste bu nedenle bunlari birbirinden ayri tutarlar.Yani terörist öldürenler katildir ama polis öldürenler devrimcidir!Ne güzel savunma degilmi?Iste yillardir hep bu nedenle kan döktüler.Devrim yapacagiz dediler,sagci avina ciktilar,polis asker öldürdüler onlara karsi kim savas verdiyse adina ya Fasist dediler,ya Irkci dediler cünkü onlara agbabalari öyle ezberletmisti.

Dersim isyani hakli olarak bastirildi,isyana kalkisanlarin sonuclarada katlanmalari gerekir.Fil gözyaslari dökerek,cocuklar öldürüldü gibi duygu sömürüleri ile haklilik olmaz.Kuzey Irak'ta Irak'i bölmek icin ayaklanip Diktatör Saddam'i bahane ederek Bati'nin omuzlarina binenler,sonunda Halepce'ye neden oldular.Ve bugün Irak bölünmüstür, buna neden olanlar da Kürtlerdir.Ayni oyunu Türkiye'de oynamaya calistilar.Dersim bu oyunun adidir.PKK bu oyunun adidir versiyonu farklidir.Ama Türkiye Irak degildir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Söylenen hiç bir şey suçu kesinleşmiş bir kanlı katilin affedildiğini, ama iddianamesini bile göremeden bir zanlının (Kuddusi Okkır) tutuksuz yargılanma ve tedavi olma hakkından mahrum edildiği korkunç gerçeğini değiştirmiyor.

Korkunç ve tüyler ürperten bir çifte standart... Buna çifte standart demek en hafif deyimdir, adını siz koyun... O adı çok iyi biliyorsunuz...

Taraf olduğumuz, şekillenmesi için destek olduğumuz, yaşamsal ihtiyaçlarımıza yanıt verdiğine inandığımız siyasi düşüncelerimizi karşılıklı olarak dillendirirken inandırıcı ve tutarlı olmak elbetteki kendimize yapılmasını istemediğimiz her şeyi bir diğerine yapıldığında onun da arkasında durabilmeyi becerebilmektir...

O nedenle 'demirefe' nin parmak bastığı noktayı görmemezlikten gelip geçiştirmemeleri gerekiyor bu başlık altında yazan forum yazarlarının...

Ve ben merakla bekliyorum kimlerin tutarlı davranışlar içerisinde yaklaşım göstereceğini...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz "her kim olur ise olsun suçluysa cezasını çeksin" dedik. Ancak ölümcül ve büyük bir ihtimalle yakın gelecekte de emr-i Hak vaki olacak olan bir hasta için; "daha insani şartlarda tedavi olsun" dedik. Bu kim olursa olsun bizim için fark etmez. Bu gün G. ZERE yarın bir başkası.

Aslında burada önmli olan şudur:

Biz nefretimiz ile adaleti, kinimiz ile merhamet, tarafgirliğimiz ile eşiliği nasıl götürebiliriz?

Herkes için adalet, herkese merhamet ve herkes eşit...

Ta ki suçluluğu tespit edilip yargının kararına uyulsun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

10 numara...

Taraf olduğumuz, şekillenmesi için destek olduğumuz, yaşamsal ihtiyaçlarımıza yanıt verdiğine inandığımız siyasi düşüncelerimizi karşılıklı olarak dillendirirken inandırıcı ve tutarlı olmak elbetteki kendimize yapılmasını istemediğimiz her şeyi bir diğerine yapıldığında onun da arkasında durabilmeyi becerebilmektir...

O nedenle 'demirefe' nin parmak bastığı noktayı görmemezlikten gelip geçiştirmemeleri gerekiyor bu başlık altında yazan forum yazarlarının...

Ve ben merakla bekliyorum kimlerin tutarlı davranışlar içerisinde yaklaşım göstereceğini...

Sevgili Gecekuşu;

Boşuna bekleme derim ben...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Boşuna bekleme derim ben...[/b][/size][/font]

Ne yazık ki çok haklısın boşig dostum... Çünkü çelişki fazlasıyla korkunç olduğu halde, hâla üstatlarının yöntemini kullanarak içi boş, içeriği meçhul edebiyat parçalayarak, duygu sömürüsü yaparak işi geçiştirmeye çalışıyorlar.

Bir taraftaki elleri kanlı bir katil... Çocukları olan, maaşını haketmek için devletine hizmet eden güvenlik mensuplarının kanına girmiş, ellerinde hâla onların kanı var. Bu, affediliyor!

Öbür yanda suçu sabit olmamış, hakkında iddianame hazırlanıp yüzüne okunmamış, neyle suçlandığını bilmeyen, buna rağmen TUTUKSUZ YARGILANIP TEDAVİ OLMA HAKKI ENGELLENMİŞ biri var. Suç yok, yargılanmasını istiyoruz, affını değil! Bu ise ölüme terkediliyor!

Gerçekten de boşuna bekleme gecekuşu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BU KONU hakkında DAHA ÖNCE çok yazdık,terörist zere için adalet isteyenler yine duymazdan görmezden geldiler.

Konu terörist,bölücüler olunca insan hakları ortya çıkıyor ve bu hak nasılsa yanlız teröristler için işliyor !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben anlamıyorum bu işleri güler zere tc cumhuriyeti için ne yapmış türkiye için mi vatan içinmi işlemiş bu suçları bizim kitapta insan öldürmek varmı allah aşkına biri birşeyler söylesin amacınız ne bu vatanı kimseye yar etmez bu miilet güler zere ölümü dünden haketmiştir cezası ölümdür allah affetsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Gecekuşu;

Boşuna bekleme derim ben...

Ne yazık ki çok haklısın boşig dostum... Çünkü çelişki fazlasıyla korkunç olduğu halde, hâla üstatlarının yöntemini kullanarak içi boş, içeriği meçhul edebiyat parçalayarak, duygu sömürüsü yaparak işi geçiştirmeye çalışıyorlar.

Gerçekten de boşuna bekleme gecekuşu...

Ben inatla beklentilerin devam edilmesinden yanayım...

Bireysel olarak geniş çerçeveden bakmayı ve işimize gelsin ya da gelmesin,

Gerçekçi ve tarafsız değerlendirmeleri yapabilme becerisini kazanabildiğimiz ölçüde,

Toplumsal olarak el birliğiyle ve hep birlikte çağdaş, birbirini anlayan insanlar olarak olumlu bir noktaya ulaşmanın onurunu kazanacağımız için...

Ancak belirtmek isterim ki;

Önceki iletimde ifade edilenler arasında tek bir bakış açısını değil kendim dahil hepimizi kasteden bir ifade var...

Tam olarak kastının anlaşılması için bir kez daha alıntılamak istiyorum hoşgörünüzle...

O nedenle 'demirefe' nin parmak bastığı noktayı görmemezlikten gelip geçiştirmemeleri gerekiyor 'bu başlık altında yazan forum yazarları'nın...

Özetle; Birileri daha çok yapıyor ve istismar ediyor olsa da, "Forum yazarlarından" kastım sadece bir görüşü savunanlar değil...

sevgilerimlesmile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben anlamıyorum bu işleri güler zere tc cumhuriyeti için ne yapmış türkiye için mi vatan içinmi işlemiş bu suçları bizim kitapta insan öldürmek varmı allah aşkına biri birşeyler söylesin amacınız ne bu vatanı kimseye yar etmez bu miilet güler zere ölümü dünden haketmiştir cezası ölümdür allah affetsin

Baştan itibaren aynı şeyi söyledim;

Güler ZERE yasalarca, yargıda ve vicdanlarda suçludur.

Ancak gerektiğinde her kes için ama her kes için;

dini, ırkı, sosyal ve siyasal düşüncesi, memleketi, cinsiyeti ne olursa olsun böyle bir hastalığa yakalandığında yapılması gereken ne ise onu istedim. Ayrıca dünya görüşüm ve inançlarım ZERE'nin inanç ve fikirleriyle asla örtüşmemektedir. İşte insani erdem düşmanınız da olsa onu hasta iken iyileştirirsiniz cezasını çekmeye devam eder. Gazetelerde TSK haklı olarak ve defalarca iftiharla:

"Mehmetcik çatışmada teröristlerden yaralı olanı derhal tedavi altına aldı" diye açıklamada bulunuyor.

Demekki gerekli durumlarda "düşmana" bile "insani" muamele yapılmalı. Yoksa G. ZERE suçlu mu-suçsuz mu? Ceza çeksin mi-cezasız mı kalsın tartışmasından öte bir şey tartışıyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Baştan itibaren aynı şeyi söyledim;

Güler ZERE yasalarca, yargıda ve vicdanlarda suçludur.

Ancak gerektiğinde her kes için ama her kes için;

dini, ırkı, sosyal ve siyasal düşüncesi, memleketi, cinsiyeti ne olursa olsun böyle bir hastalığa yakalandığında yapılması gereken ne ise onu istedim. Ayrıca dünya görüşüm ve inançlarım ZERE'nin inanç ve fikirleriyle asla örtüşmemektedir. İşte insani erdem düşmanınız da olsa onu hasta iken iyileştirirsiniz cezasını çekmeye devam eder. Gazetelerde TSK haklı olarak ve defalarca iftiharla:

"Mehmetcik çatışmada teröristlerden yaralı olanı derhal tedavi altına aldı" diye açıklamada bulunuyor.

Demekki gerekli durumlarda "düşmana" bile "insani" muamele yapılmalı. Yoksa G. ZERE suçlu mu-suçsuz mu? Ceza çeksin mi-cezasız mı kalsın tartışmasından öte bir şey tartışıyoruz.

Bizde diyoruz-ki Terörist zereden önce daha vahim durumda olanlar vardı,dün terörist zere ile birlikte serbest bırakılan yatlak-felçli mahkumlar da vardı.

Siz o zaman neredeydiniz?

Sözde ergenekon adına tutuklanan terörist zereden daha kötü durumda olan ve terörist zere gibi alalen adam öldürmeden daha suçu kanıtlanmadan ölüme terk edilen Kudissi Okkır varken siz neredeydiniz.

Neden yanlız bu teröristler söz konusu olunca insan hakları aklınıza geliyor8yada getirtiliyor).

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okkır'dan mahrum edilen haklar OKKIR'ın canına malolmuştur.Bu gerçekten korkunçtur,adaletin büyük bir ayıbıdır.Suçlu mudur,değil midir...bilemem.Bildiğim suçlu da olsa İNSAN yaşama hakkı ile her daim özeldir.

Nefes alamadıktan sonra İNSAN olmanızın hiçbir önemi yoktur;günahlarınızı,iyiliklerinizi İNSAN olmadan tartamazsınız!

OKKIR'dan çalınan yaşama hakkı ZERE'den de çalınamaz.Bunu vicdan sahibi olan kabullenemez.

Zere,ölümü bekliyor.Nefretinizi bu gerçeklekle dizginleyebilirsiniz.

Ama hiçbir şekilde yaşamları kıyaslayamazsınız.Bu sizin OKKIR'ı bile yazarken samimi olmadığınızı gösteririr.

ZERE'nin ölmesi,OKKIR'ın ölmesiyle açıklanamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir zamanlar ölüö oruclarina yattilar,ayni kesim avazi ciktigi kadar bagirmaya basladi:AF AF AF diye.Kimler af edilecekti,suclular.Simdi birileri hemen atilacak ve diyecekler ki;Suclari neydi?Bu oyunlara bizi getiremezsiniz.Hapishaneler,teröristlerin karargahi olmustu.Ne zaman ki devlet yeni hapishaneler yaparak bu teröristlerin karargahlarini baslarina indirince kiyamet koptu Türkiye'de,teröristlerin yandaslari resmen polis aavina ciktilar.Sözüm ona devleti dize getireceklerdi.Bunlar DHKP/C teröristleriydi.Özel olarak Trabzon'a gittiler ve orada halkin tepkisiyle karsilasinca,bugünkü libos aydinlar ve DHKP/C yandasi birtakim baldiri ciplaklar,Trabzon'u dillerine doladilar;"AMAN TRABZON'A DIKKAT"diye yazilar yazdilar,cünkü Trabzon halki bu teröristlerin cigerlerinin kac para ettigini biliyordu.

Ergenekon senaryosu ile ordunun serefli subaylari tutuklandi,ülkenin yazar ve bilim adamlari tutuklandi,bunlar hastalanip hastahaneye gitmeleri gerektiginde,yobaz ve libos medya tarafindan kacip kurtulmak olarak lanse edildiler.Kuddusi Okkir son günlerini yasarken tutukluluk döneminde,ne libos ne yobaz medyadan tek bir insanlik sesi cikmadi.Insanlik sesi ancak insanlardan cikar.Bugün bu forumda Güler Zere icin insan olanlar dün Okkir icin bu insanliklarini rafa kaldirmistilar.Okkir öldü diye Zere'nin ölmesi gerekmezmis!Neden ölmesin ki Zere,Okkir'dan hangi ayricaligi var,terörist olmasimidir onun ayricaligi?

Yazilan bazi iletileri okuduktan sonra burada insanliktan bahseden bazilarini artik cok iyi taniyorum.Onlarin insanligi sadece Kürtlere gecerliymis.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ZERE'nin ölmesi,OKKIR'ın ölmesiyle açıklanamaz.

Çarpıtmanın böylesine de pes! Başka bir çıkış bahanesi bulamadınız mı? Kim Zere ile Okkır'ın yaşam haklarını kıyaslıyor? Adaletin kör kılıcının iki farklı kişiyi çok çok farklı iki şekilde kesmesini söz konusu ediyoruz burda!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu tartışmada bazı noktalar bilinçli yada bilinçsiz atlanıyor..

kuddüsi okur un ölümü 6 temmuz 2008 dir.

okkır hükümlü değildi sanıktı, üstelik tutuklanığı tarihte iddianamesi

olmayan ergenekon davası sanığı.buna rağmen AKP hükümeti

20 haziran 2007 de tutuklanan 20 mayıs 2008 majör depresyon,

10 mayıs 2008 de akciğer kanseri olan kuddusi okkırı

çok geç kalınmış olarak 1 temmuz 2008 de yani ölümü olan

6 temmuz 2008 den sadece beşgün önce.serbest bıraktı..

bu olaydan sonra eşi yasal zeminlerde TBMM insan hakları

komisyonuna dilekçe veriyor.

baskı altında olan hükümet bakanı M.Ali Şahin aracılığı ile

müfettiş görevlendirdim suçlular bulunup gereken cezaya

çarptırılacak diyor.

kısaca hükümet büyük bir töhmet altında kalmıştı.

üstelik bu konuda tescilliydi..hangi olayda mı?

sizi biraz daha eskiye götüreyim değerli forumdaşlar; ruhi su ya..

bu insan da prostat kanseri olmuş ama cunta hükümeti bu <solcu>

halk ozanına..

tedavisi için yurtdışı çıkış izni vermemiştir. ancak kanser

yayılıp çok geç olunca izin verilmiş ama çok geç kalınmıştır...

ve 20 eylül 1985 de bu hastalık tarafından yaşamı sonlanıyor..

o dönemki ANAP hükümeti uzun bir süre töhmet altında kalıyor.

işte güler zere olayına bu iki olay etkili olmuştur,yani mirası vardır..

ayrıca TAYAD adlı mahkumların derneği de çok ortamda gösteri

başlatmıştı..

hükümet cezaevinde ölüm geleceği bu hastalıktan dolayı kesin olduğu için

F tipi cezaevi olaylarında her taraftan sıkıştırılınca kendini

yakıp gelen polisin üzerine atlayabilecek kadar radikal bu örgüte karşı

bunu göze alamamıştır.hükümet hiç birşeyi affetmemiş affetmek zorunda

kalmıştır..

sanıldığı gibi hemen af olayı da gerçekleştirilmemiş dosyası bilinçli bir

şekilde iki ay bekletilmiştir.

güler zere adlı mahkumun <affedilmesi> 2009 kasım ayı başıdır..

bu mahkum PKK li değil DHKP-C lidir.suçu14 yıl önce bu örgüte üye

olmaktır.

++++

size bu konuda bakın sol değil sağ görüşlü bir yazardan alıntı yapayım..

Yeniçağ yazarı Arslan Bulut..

<Güler Zere, 23 yaşında iken DHKP-C örgütü adına “Anayasal düzeni

değiştirmeye teşebbüs” suçundan Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde

yargılandı ve 34 yıl hapse mahkûm oldu, 14 yıldır cezaevinde yatıyor.

Yani gençliğini cezaevinde geçirmiş bir mahkûm.

Zere, Elbistan cezaevindeyken kanser hastalığına yakalandı.

Hastalık ilerleyince, avukatları, Zere’nin tedavisinin cezaevi şartlarında

sürdürülemeyeceğini belirterek 12 Mart 2009’da Adana Cumhuriyet

Başsavcılığı’na başvurdu ve cezanın ertelenmesini istedi. Hukuk

sisteminde böyle bir imkân var. Ancak talep reddedildi.

Bugün Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmek, hatta ülkeyi bölmek için

kurulmuş PKK örgütünün dağdan gönderdiği militanlar,

bir-iki dakikalık sorgudan sonra serbest bırakılıyor!

Güler Zere, mahkum olduğu suçtan bugün suçlansa belki de tutuksuz

yargılanırdı.

Zere’nin şanssızlığı biraz erken doğmuş olmak! Ayrıca PKK’lı olsa

mutlaka bir yolu bulunur tahliyesi sağlanırdı.

Halen 12 Eylül öncesi işlenmiş suçlardan dolayı cezaevinde yatmakta olan

ülkücüler de var. Çünkü onlara farklı ve daha ağır bir hukuk uygulandı!

* * *

Hastalığının geç teşhis edilmesi, “tedavi sırası” ve “mahkûm koğuşunda

yer bulunmaması” yüzünden tedavisinin geç başlatılması sebepleriyle

bugün artık Zere’nin hayatından umut kesilmiş durumda.

Buna rağmen, yetkililer göz göre göre işlenen bu cinayete

seyirci kalıyor! Oysa cezanın ertelenmesi, hukuki bir tedbirdir.

Cezaevinde kanser olmuş bir kişiyi ölene kadar mahkûm olarak tutmak,

adalet değildir. Hastalık yüzünden yemek bile yiyemez duruma düşmüş

bir kişiyi bileklerinden ranza demirine kelepçelemek, hukukun gereği

değil, resmen işkencedir! Artık zulme dönüşmüş bu infaz tarzına adalet

denilemez.

* * *

Ergenekon davasında, kanser hastası bir tutukluyu psikiyatri servisine

gönderen doktorlar bugün yargılanıyorlar ama mahkûm edilseler bile

cezaevinde yatmayacaklar. Fakat o tutuklu, hâkim önüne bile çıkarılmadan

resmen öldürüldü!Ben ne Kuddusi Okkır’ı tanırım, ne de Güler Zere’yi.

Fakat ikisine de zamanında tedavi imkânı sağlanmamıştır. Birisi öldü,

diğeri ölümle pençeleşiyor. Adalet Bakanı, Güler Zere’nin ölümünü mü bekliyor?

Halbuki tutuklunun da mahkûmun da can güvenliği devletin yargı sistemine

emanet edilmiştir, savcıların sorumluluğundadır.>

++++

forumdaki varlık nedenimiz karşı görüşleri öğrenip,

empatiyide kullanarak,

ikna yöntemiyle doğruyu arayıp bilgilenmek olması gerektiğini

düşünüyorum..

bu ve bazı benzer topiclerdeki tartışma üslubunun bu tarzdan

maalesef çoktan ayrıldığını görüyor, dikkatinizi çekmiştir sırf bu nedenle

forumun bu bölümünde yazmaktan imtina ediyorum.hele hele bazan

karşı görüşle medenice tartışmak yerine,adeta triübün savaşı,karşı

tarafı ne pahasına olursa olsun alt etmek,kendi görüşerinin

propogandasını yapmak ,güler zere vb olaylarda olduğu gibi bol

küfür ve kan,katliam isteklerinin sanal olarak tatmin etmek

isteyen yazılar görüyorum..

neden objektif olamıyoruz..? nedir bu kin?

bu kan gölü isteği kimi nereye götürür veya götürmüştür?

hele @kaplan200 arkadaşımız JİTEM subayı Ahmet Cem Ersever'in

öldürülmesinden,Güneydoğu'daki pek çok fail-i meçhul cinayete kadar

sayısız olayda tetikçilik yaptığı belirlenen,dönemin başbakanına saldırı

düzenletmiş devlet tarafından aranan mahmut yıldırımı bayrak yapmış,

onun katliamlarını masumdur benzeri savunmalar yapıyor..

bir çeşit akıl tutulması adeta..şaşırmamak elde değil.

nasıl bir kin duygusu pompalanmış ki bizlere insanları hapiste

veya ölümü beklerken bile katletmek istiyoruz?

devlet suç işleyemez,işlememeli..devlet yasaları çiğneyenlere yasal

cezalar vermeli...

yok bunu yaparsa bizde olduğu gibi kendisinin bile temizleyemeyeceği

kontgerilla-jitem-gladyo adlarındaki bataklığa girer ve çıkamaz..

vatandaşın devlete güveni de kalmaz..

görüşlerim her grup kişi ve düşünce içindir..

yok eğer eylemlerini

etnik kimliğini,veya düşüncelerini beğenmediğimiz tüm insanları

katledeceksek devlet adındaki dükkanı kapatalım..

önümüze geleni kesip atalım..kan gölü üzerinde zaferimizi kutlayalım..

buyrun ruanda,

buyrun sırbistan,

buyrun çeçeniştan,

buyrun kamboçya..

mutluluklardan mutluluk seçin..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çarpıtmanın böylesine de pes! Başka bir çıkış bahanesi bulamadınız mı? Kim Zere ile Okkır'ın yaşam haklarını kıyaslıyor? Adaletin kör kılıcının iki farklı kişiyi çok çok farklı iki şekilde kesmesini söz konusu ediyoruz burda!

Dur abi ya,ne kızıyonsad.gif kullandığım ifadeler genel olmakla birlikte;ben sizin yazdıklarınızdan kıyaslama gördüm.Yanlış görmüşsem, özür dilerim. Kızmak yoksmile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu tartışmada bazı noktalar bilinçli yada bilinçsiz atlanıyor..

Kuddüsi okur un ölümü 6 temmuz 2008 dir. Okkır hükümlü değildi sanıktı, üstelik tutuklanığı tarihte iddianamesi olmayan ergenekon davası sanığı. buna rağmen AKP hükümeti 20 haziran 2007 de tutuklanan 20 mayıs 2008 majör depresyon, 10 mayıs 2008 de akciğer kanseri olan kuddusi okkırı

çok geç kalınmış olarak 1 temmuz 2008 de yani ölümü olan 6 temmuz 2008 den sadece beşgün önce.serbest bıraktı..

Bu olaydan sonra eşi yasal zeminlerde TBMM insan hakları komisyonuna dilekçe veriyor. baskı altında olan hükümet bakanı M.Ali Şahin aracılığı ile

müfettiş görevlendirdim suçlular bulunup gereken cezaya çarptırılacak diyor.

Kısaca hükümet büyük bir töhmet altında kalmıştı. üstelik bu konuda tescilliydi..hangi olayda mı?

Sizi biraz daha eskiye götüreyim değerli forumdaşlar; ruhi su ya.. bu insan da prostat kanseri olmuş ama cunta hükümeti bu <solcu> halk ozanına..

Tedavisi için yurtdışı çıkış izni vermemiştir. ancak kanser yayılıp çok geç olunca izin verilmiş ama çok geç kalınmıştır...

Ve 20 eylül 1985 de bu hastalık tarafından yaşamı sonlanıyor.. o dönemki ANAP hükümeti uzun bir süre töhmet altında kalıyor.

İşte güler zere olayına bu iki olay etkili olmuştur,yani mirası vardır.. ayrıca TAYAD adlı mahkumların derneği de çok ortamda gösteri başlatmıştı..

Hükümet cezaevinde ölüm geleceği bu hastalıktan dolayı kesin olduğu için F tipi cezaevi olaylarında her taraftan sıkıştırılınca kendini yakıp, gelen polisin üzerine atlayabilecek kadar radikal bu örgüte karşı bunu göze alamamıştır.hükümet hiç birşeyi affetmemiş affetmek zorunda kalmıştır..

Sanıldığı gibi hemen af olayı da gerçekleştirilmemiş dosyası bilinçli bir şekilde iki ay bekletilmiştir.

Güler zere adlı mahkumun <affedilmesi> 2009 kasım ayı başıdır..

Bu mahkum PKK li değil DHKP-C lidir, suçu 14 yıl önce bu örgüte üye olmaktır.

++++

Size bu konuda bakın sol değil sağ görüşlü bir yazardan alıntı yapayım.. Yeniçağ yazarı Arslan Bulut..

<Güler Zere, 23 yaşında iken DHKP-C örgütü adına “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs” suçundan Malatya Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde yargılandı ve 34 yıl hapse mahkûm oldu, 14 yıldır cezaevinde yatıyor. Yani gençliğini cezaevinde geçirmiş bir mahkum. Zere, Elbistan cezaevindeyken kanser hastalığına yakalandı. Hastalık ilerleyince, avukatları, Zere’nin tedavisinin cezaevi şartlarında sürdürülemeyeceğini belirterek 12 Mart 2009’da Adana Cumhuriyet

Başsavcılığı’na başvurdu ve cezanın ertelenmesini istedi. Hukuk sisteminde böyle bir imkân var. Ancak talep reddedildi.

Bugün Anayasal düzeni silah zoruyla değiştirmek, hatta ülkeyi bölmek için kurulmuş PKK örgütünün dağdan gönderdiği militanlar, bir-iki dakikalık sorgudan sonra serbest bırakılıyor!

Güler Zere, mahkum olduğu suçtan bugün suçlansa belki de tutuksuz yargılanırdı.Zere’nin şanssızlığı biraz erken doğmuş olmak! Ayrıca PKK’lı olsa mutlaka bir yolu bulunur tahliyesi sağlanırdı.Halen 12 Eylül öncesi işlenmiş suçlardan dolayı cezaevinde yatmakta olan ülkücüler de var. Çünkü onlara farklı ve daha ağır bir hukuk uygulandı!

* * *

Hastalığının geç teşhis edilmesi, “tedavi sırası” ve “mahkûm koğuşunda yer bulunmaması” yüzünden tedavisinin geç başlatılması sebepleriyle bugün artık Zere’nin hayatından umut kesilmiş durumda. Buna rağmen, yetkililer göz göre göre işlenen bu cinayete seyirci kalıyor! Oysa cezanın ertelenmesi, hukuki bir tedbirdir. Ceza evinde kanser olmuş bir kişiyi ölene kadar mahkûm olarak tutmak, adalet değildir. Hastalık yüzünden yemek bile yiyemez duruma düşmüş bir kişiyi bileklerinden ranza demirine kelepçelemek, hukukun gereği değil, resmen işkencedir! Artık zulme dönüşmüş bu infaz tarzına adalet denilemez.

* * *

Ergenekon davasında, kanser hastası bir tutukluyu psikiyatri servisine gönderen doktorlar bugün yargılanıyorlar ama mahkûm edilseler bile cezaevinde yatmayacaklar. Fakat o tutuklu, hâkim önüne bile çıkarılmadan resmen öldürüldü!Ben ne Kuddusi Okkır’ı tanırım, ne de Güler Zere’yi.Fakat ikisine de zamanında tedavi imkânı sağlanmamıştır. Birisi öldü, diğeri ölümle pençeleşiyor. Adalet Bakanı, Güler Zere’nin ölümünü mü bekliyor?

Halbuki tutuklunun da mahkûmun da can güvenliği devletin yargı sistemine emanet edilmiştir, savcıların sorumluluğundadır.>

++++

Forumdaki varlık nedenimiz karşı görüşleri öğrenip, empatiyi de kullanarak, ikna yöntemiyle doğruyu arayıp bilgilenmek olması gerektiğini düşünüyorum..

Bu ve bazı benzer topiclerdeki tartışma üslubunun bu tarzdan maalesef çoktan ayrıldığını görüyor, dikkatinizi çekmiştir sırf bu nedenle forumun bu bölümünde yazmaktan imtina ediyorum.hele hele bazan karşı görüşle medenice tartışmak yerine,adeta triübün savaşı,karşı tarafı ne pahasına olursa olsun alt etmek,kendi görüşerinin propogandasını yapmak ,güler zere vb olaylarda olduğu gibi bol küfür ve kan,katliam isteklerinin sanal olarak tatmin etmek isteyen yazılar görüyorum..

Neden objektif olamıyoruz..? Nedir bu kin? Bu kan gölü isteği, kimi nereye götürür veya götürmüştür?

Hele @kaplan200 arkadaşımız JİTEM subayı Ahmet Cem Ersever'in öldürülmesinden,Güneydoğu'daki pek çok fail-i meçhul cinayete kadar sayısız olayda tetikçilik yaptığı belirlenen,dönemin başbakanına saldırı düzenletmiş devlet tarafından aranan mahmut yıldırımı bayrak yapmış, onun katliamlarını masumdur benzeri savunmalar yapıyor..

bir çeşit akıl tutulması adeta..şaşırmamak elde değil. nasıl bir kin duygusu pompalanmış ki bizlere insanları hapiste veya ölümü beklerken bile katletmek istiyoruz?

Devlet suç işleyemez, işlememeli, devlet yasaları çiğneyenlere yasal cezalar vermeli...

Yok bunu yaparsa bizde olduğu gibi kendisinin bile temizle yemeyeceği kontrgerilla-jitem-gladyo adlarındaki bataklığa girer ve çıkamaz..

Vatandaşın devlete güveni de kalmaz.. görüşlerim her grup kişi ve düşünce içindir..

Yok eğer eylemlerini etnik kimliğini, veya düşüncelerini beğenmediğimiz tüm insanları katledeceksek,

Devlet adındaki dükkanı kapatalım..

Önümüze geleni kesip atalım..Kan gölü üzerinde zaferimizi kutlayalım..

Buyurun Ruanda,

Buyurun Sırbistan,

Buyurun Çeçeniştan,

Buyurun Kamboçya... Mutluluklardan mutluluk seçin..

Umarım güzel aciklamaniz sayesinde her devrimci tutukluyu PKK'li ve bir de bilmem kac kisinin katili olarak lanse etmekten vazgeçerler ve konunun özüne dönerler. Ama fazla umudum yok desem yalan olmaz.

sevgili 'dominik;

Bence umudunuzu yitirmemek için elinizden geleni yapmaya çalışın...

Örneğin sevgili 'AED' gibi gerekli açıklamaları yaparak kendi açınızdan anlaşılır ve tutarlı davranışlarınızla karşı tarafında aydınlanmasını sağlayacak gerçekleri ifade edebilir, haklılığınızı somut gerçeklerle bu sayfalarda dile getirebilirsiniz.. Anlaşılamadığınızı ve umutsuzluğunuzu dile getirmekten daha anlaşılabilir bir durumdur bu...

Hem böyle yaptıkça kendinizin de karıştırdığı "sapla samanı" fark etme şansını yakalayabilirsiniz...

Yani özetle sadece karşınızdakilerin anlamamazlıktan geldiği, işin özünü tartışmak yerine saptırdıkları noktaları değil,

Sizin de bilinçli yada bilinçsiz tartışmada atladığınız noktaları ele alarak konuya katkıda bulunmaya çalışırsanız,

diğerlerinde karşı çıktığınız körü körüne taraf olma mantığının, sizde oluşturduğu umutsuzlukları yok edebilirsiniz...

Sevgili 'AED';

İletinde dile getirdiğin gerçekler, ön yargıları ve kalıplaşmış bakış açılarıyla insani değerleri ve onun haklarını kendine hak, ama kendinden farklı olan ve düşünenlere ise tanınması gerektiği gibi iç güdüsel yaklaşımlar üretenlere ne yaptıklarının farkına varmaları için geçiştirilmeyecek kadar gerekli ve önemli bir yazı, bir paylaşım...

O nedenle sevgili 'dominik' e yazdıklarının önemini geriye atacak,

Daha baştan karşı görüşü anlayamaz, duygudaşlıktan uzak bir yapıda olduklarını ima eden,

Umutsuzluk pompalayan yaklaşımına yukarıdakileri yazdım...

Düşüncem o ki, Siz gerçekleri dile getirin, ortaya dökün, anlamamazlıktan gelenler elbette çıkacaktır.

Bu yaklaşım onların kaybıdır. Bu kayıp onların inandırıcılıklarını ve tutarlılıklarını yitirmelerine neden olur...

Unutmayalım ki yazılanları sadece tartışma yapanlar değil,

forumu hergün takip eden üye ya da misafir, yüzlerce kişi tarafından izlenmekte, okunmakta ve değerlendirilmektedir...

Paylaşımının son bölümünde dile getirdiklerine ben de imzamı atıyorum izninle...

Paylaşımlarının devamı dileklerimle...smile.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.