Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"GÜLER ZERE ÖLÜRSE TÜRKİYE EKSİK KALIR"

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Madem yapilan straji dogru ise, neden yaptiklarini kabul etmiyorlar?

Bakin simdide JITEM'i red ediyorlar? Kimden korkuyorlar veya cekiniyorlarda yaptiklarini inkar ediyorlar?

Dogru olduguna inandigim bir eylemin sonuna kadar arkasinda olurum, ama bunu koskoca bir devlet yapamiyor. Demekki var bir cürüklük yaptiklari iste.

demirefe

Gönderi Tarihi: Bugün, 23:12

Terörle mücadele eden bir birimin istihbarat toplamaması düşünülemez. Adı JİTEM konmuş olsa da, adı konmamış olsa da jandarma istihbarat yapar. Yapması son derece normaldir. Yapmaması son derece anormal olurdu. Çünkü istihbaratsız adım atmak doğru değildir. Ancak istihbaratla terör olaylarını haber alır ve önlersiniz. Hiç bir şeyle kör dövüşü mücadele edilmez. Hele terörle mücadelede bir istihbarat, bin kötülüğü önler. Bir bombalamayı haber alır, bir bombacıyı yakalar, bin kötülüğün önüne geçersiniz...

İşte bu mantıkla terörü bitirmek itedikleri için bu memlekette 27 yıldır 60 bin insan öldü."İnsan dönüp bir bakar acaba nerede bir terslik var" diye. Ama ölen Anadolu çocuğu; savaş çığırtkanlarını değil ki...

Evet, terör yanlıştır, suçtur, kötüdür, çözüm değil; ancak teröre sadece şiddetle cevap vermek onu azdırmaktan öteye bir işe yaramadı ve ya-ra-maz.

Teröre onun istedigi sekilde cevap verelim dimi,örnegin ne istiyorlar:Özerklik verelim,Kürtce resmi dil olsun.Nasil olsa Türkiye büyük,bir parcasida Kürtler'in olsun ne olur ki,hem terörde bitmis olur.Ingiliz muhipleride Kurtulús savasinda böyle diyordular.Birakin Yunanli kardeslerimiz bizi yönetsin.Ingilizler dostumuzdur,karsi olanlar eskiyadir diyordular.Terörle mücadele aslinda gereksizdir,en iyisi teröriste istegini vereceksin ki terör olmasin.En kestirmesi budur,AKP bunun acilimini yapmaya calisiyor iste.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teröre onun istedigi sekilde cevap verelim dimi,örnegin ne istiyorlar:Özerklik verelim,Kürtce resmi dil olsun.Nasil olsa Türkiye büyük,bir parcasida Kürtler'in olsun ne olur ki,hem terörde bitmis olur.Ingiliz muhipleride Kurtulús savasinda böyle diyordular.Birakin Yunanli kardeslerimiz bizi yönetsin.Ingilizler dostumuzdur,karsi olanlar eskiyadir diyordular.Terörle mücadele aslinda gereksizdir,en iyisi teröriste istegini vereceksin ki terör olmasin.En kestirmesi budur,AKP bunun acilimini yapmaya calisiyor iste.

saygilarla

Konu başlığı Terörist güler zere ..Ne oldu bu teröriste ,Hani son günlerini yaşıyordu ,Ne oldu ?

Sanırım özgürlük yaramış bu teröriste ,en son haberlerde gayet iyi olduğunu yazıyordu !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu başlığı Terörist güler zere ..Ne oldu bu teröriste ,Hani son günlerini yaşıyordu ,Ne oldu ?

Sanırım özgürlük yaramış bu teröriste ,en son haberlerde gayet iyi olduğunu yazıyordu !

Mesele ölmesi ise dua edin ölsün,

Ama insanın o hastalıkta içerde yatması gerekiyorsa ne diyeyim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuddusi Okkır son nefesini özgür bir adam olarak veremedi... Kimseye bir şey yapmamıştı, kimsenin anasını, bacısını, eşini çocuğunu ağlatmamış, dul, yetim bırakmamıştı! Suçu bile sabit olmadı, hakkında bir iddianamenin yüzüne okunduğunu bile göremedi! Hasta yatağında tutuksuz yargılanma kararı esirgendi! Eşine teslim edildiğinde ölüm döşeğinde mum gibi erimiş halde, ölmek üzereydi! Çok kısa sürede de öldü! Ardından bir tane beddua edeni yok!

Elleri kan içinde örgütün terörist mensupları ise ya salıveriliyor, ya da on dakikada seyyar çadır mahkemelerinde beraat ettiriliyor...

Söylenecek çok şey olmasına karşın sabır...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuddusi Okkır son nefesini özgür bir adam olarak veremedi... Kimseye bir şey yapmamıştı, kimsenin anasını, bacısını, eşini çocuğunu ağlatmamış, dul, yetim bırakmamıştı! Suçu bile sabit olmadı, hakkında bir iddianamenin yüzüne okunduğunu bile göremedi! Hasta yatağında tutuksuz yargılanma kararı esirgendi! Eşine teslim edildiğinde ölüm döşeğinde mum gibi erimiş halde, ölmek üzereydi! Çok kısa sürede de öldü! Ardından bir tane beddua edeni yok!

Elleri kan içinde örgütün terörist mensupları ise ya salıveriliyor, ya da on dakikada seyyar çadır mahkemelerinde beraat ettiriliyor...

Basbakana bakarsaniz,Teröriste özel muamele yapmiyorlarmis!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuduusi Okır iyiki öldü, ya da serbest kalmasın diyen olmadı. Kamuoyo oluştursaydınız destek verirdik. Siz Bunun için sevindiğimizi sanmayın. Oluşturmadığınız kamuoyu için sızlanıyorsunuz. Geç kaldınız. İnanın ona destek verir ve aynı tepkiyi verirdik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuduusi Okır iyiki öldü, ya da serbest kalmasın diyen olmadı. Kamuoyo oluştursaydınız destek verirdik. Siz Bunun için sevindiğimizi sanmayın. Oluşturmadığınız kamuoyu için sızlanıyorsunuz. Geç kaldınız. İnanın ona destek verir ve aynı tepkiyi verirdik.

Cok samimi bir soru bu:Siz neden kamuoyu olusturmadiniz sayin Ahmet Ay? Haberiniz mi yoktu yoksa hasta olduguna inanmiyor muydunuz, yoksa-bu cok vahim-Kuddusi Okkir, Ergenekon sanigi oldugu icin mi cekimser kaldiniz?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cok samimi bir soru bu:Siz neden kamuoyu olusturmadiniz sayin Ahmet Ay? Haberiniz mi yoktu yoksa hasta olduguna inanmiyor muydunuz, yoksa-bu cok vahim-Kuddusi Okkir, Ergenekon sanigi oldugu icin mi cekimser kaldiniz?

saygilarla

Her fırsatta insan halkarında söz edenler konu kudussi okkır gibilere gelince sus pus olurlar.

Biz neden yazmamışızda bunlarda destek olurmuş...Madem insan haklarından yanasınız bu insanlara haksızlık yapılırken sesiniz neden çıkmadı ? Sormak lazım değilmi ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her fırsatta insan halkarında söz edenler konu kudussi okkır gibilere gelince sus pus olurlar.

Biz neden yazmamışızda bunlarda destek olurmuş...Madem insan haklarından yanasınız bu insanlara haksızlık yapılırken sesiniz neden çıkmadı ? Sormak lazım değilmi ?

Siz üzerinize düşeni yapamadığınız için vicdan azabı çekiyorsunuz ve bu sebeple başkalarını yargılıyorsunuz.

Bu tür durumlarda vak'anın en yakınları, dostları, yandaşları tepkilerini ortaya koyarak kamuoyu oluştururlar. Siz böyle yapmadınız ve biz de olayın boyutunu bilmedik ve tepki ortaya koymadık. Durum bu;

şimdi sızlanmanın bir yararı yok. OKKIR'a sahip çıkamadınız ve bizi suçlamayın. Varsa birilerini suçlama mecburiyetiniz; onu savunamayan kendinizi suçlayın. Bu gün de söylüyorum. Kim olursa olsun aynı durumda biz de aynı tepkiyi gösteririz. Hatta yeşilinize bile...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz üzerinize düşeni yapamadığınız için vicdan azabı çekiyorsunuz ve bu sebeple başkalarını yargılıyorsunuz.

Bu tür durumlarda vak'anın en yakınları, dostları, yandaşları tepkilerini ortaya koyarak kamuoyu oluştururlar. Siz böyle yapmadınız ve biz de olayın boyutunu bilmedik ve tepki ortaya koymadık. Durum bu;

şimdi sızlanmanın bir yararı yok. OKKIR'a sahip çıkamadınız ve bizi suçlamayın. Varsa birilerini suçlama mecburiyetiniz; onu savunamayan kendinizi suçlayın. Bu gün de söylüyorum. Kim olursa olsun aynı durumda biz de aynı tepkiyi gösteririz. Hatta yeşilinize bile...

Birisine yapılan haksızlığı savunmak için yakını mı olmak lazım ya da tarafı mı olmak lazım? Siz Güler Zere'nin kuzeni falan mısınız? Okkır'ın akrabası ya da tarafı olunmayınca Okkır haklı yere mi öldürülmüş oluyor size göre? Okkır'a sahip çıkmayanlar ve hem sahip çıkmayıp, hem de ölünün üzerinden 'ama sizde sahip çıkmadınız, bizi suçlamayın' diyenler de suçlu. 'Kim olursa olsun aynı tepkiyi gösteririz' diyosunuz ama yazınıza bakınca Okkır'ın hakkına sahip çıkmadığınız besbelli. Hem sahip çıkamıyosunuz hem de sahip çıkamayan başkalarını suçlayıp kendinizi onların üzerinden aklıyosunuz. Helal.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kuddusi Okkir'in,trajedisini,sadece birkac medya veriyordu.Taraf ve AKP yandasi medya tek bir satirla bahsetmiyordu bundan.Yani Kuddusi Okkir'in durumunu bilemedik diyenlerin aslinda niye bilemediklerinide aciklamalari gerekir.Kuddusi Okkir'i,yandas,TSK karsiti ve dinci medya,AKP savcilari ve yargiclari öldürmüstür.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Birisine yapılan haksızlığı savunmak için yakını mı olmak lazım ya da tarafı mı olmak lazım? Siz Güler Zere'nin kuzeni falan mısınız? Okkır'ın akrabası ya da tarafı olunmayınca Okkır haklı yere mi öldürülmüş oluyor size göre? Okkır'a sahip çıkmayanlar ve hem sahip çıkmayıp, hem de ölünün üzerinden 'ama sizde sahip çıkmadınız, bizi suçlamayın' diyenler de suçlu. 'Kim olursa olsun aynı tepkiyi gösteririz' diyosunuz ama yazınıza bakınca Okkır'ın hakkına sahip çıkmadığınız besbelli. Hem sahip çıkamıyosunuz hem de sahip çıkamayan başkalarını suçlayıp kendinizi onların üzerinden aklıyosunuz. Helal.

Türkçe yazıyorum, büyük karekter kullanıyorum ve de meramımı açık ve seçik beyan ediyorum niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Bakın OKKIR için bir şeyler yapabilmem için onun duyulur olamsı gerek. Ben OKKIR ile ilgili bir şey duymadım. Ama ZERE için basına yansıyan ve duyulmama imkanı olmayan süreç yaşandı. Siz de OKKIR ile ilgili bir şey biliyordunuz ise bunu kamuoyuna mal edecektiniz. İşte bunu yapamadınız ve bizler de bir şey duymadık. Duymadığmız için de tepki göstermedik. Şimdi soruyorum; siz bildiğiniz halde OKKIR için bir şey yapmayınca bizler nasıl ve ne yabiliriz ki?

sözün özü:

OKKIR da bir başkası da bizim için suçu ne olursa olsun o şartlarda cezaevinde kalmamalıydı ve asla kalmamalıdır.

İşte bunun için OKKIR'ı tanıyan ve hastalığını bilenler bunu duyurulacak şekilde işlemediler. ZERE affedilince vaveylayı kopardılar. İşte buna sızlanmak OKKIR'ı geri getirmeyecektir. Benim için OKKIR, ZERE faretmez. Çünkü ikisiylede dünya görüşü ve değerler noktasında hiç bir şey paylaşmıyorum. İnsan ve hasta olmaları dışında...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkçe yazıyorum, büyük karekter kullanıyorum ve de meramımı açık ve seçik beyan ediyorum niye anlamamakta ısrar ediyorsunuz.

Bakın OKKIR için bir şeyler yapabilmem için onun duyulur olamsı gerek. ..............bizler de bir şey duymadık. Duymadığmız için de tepki göstermedik.

Duymadınız mı? Yoksa konu ergenekon olunca görmezden mi gelindi ? Yoksa sebep terörist olmaması mıydı?

Yazdıklarınızın samimiyetine inanmak oldukça zor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın OKKIR için bir şeyler yapabilmem için onun duyulur olamsı gerek. Ben OKKIR ile ilgili bir şey duymadım. Ama ZERE için basına yansıyan ve duyulmama imkanı olmayan süreç yaşandı. Siz de OKKIR ile ilgili bir şey biliyordunuz ise bunu kamuoyuna mal edecektiniz. İşte bunu yapamadınız ve bizler de bir şey duymadık. Duymadığmız için de tepki göstermedik. Şimdi soruyorum; siz bildiğiniz halde OKKIR için bir şey yapmayınca bizler nasıl ve ne yabiliriz ki?

sözün özü:

OKKIR da bir başkası da bizim için suçu ne olursa olsun o şartlarda cezaevinde kalmamalıydı ve asla kalmamalıdır.

İşte bunun için OKKIR'ı tanıyan ve hastalığını bilenler bunu duyurulacak şekilde işlemediler. ZERE affedilince vaveylayı kopardılar. İşte buna sızlanmak OKKIR'ı geri getirmeyecektir. Benim için OKKIR, ZERE faretmez. Çünkü ikisiylede dünya görüşü ve değerler noktasında hiç bir şey paylaşmıyorum. İnsan ve hasta olmaları dışında...

Taraf ve türevi yandai medyaya o kadar çok odaklanırsanız tabi ki göremezsiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Duymadınız mı? Yoksa konu ergenekon olunca görmezden mi gelindi ? Yoksa sebep terörist olmaması mıydı?

Yazdıklarınızın samimiyetine inanmak oldukça zor.

Samimiyet ise söz konusu teste gelemem;

Ben OKKIR içinde üzüntüden öteye ızdırap duyuyorum. Ya siz?

Ne kadar samimisiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sözün özü:

Günaydınmı desek !

Tv ler bas bas bağırdı eşi çırpınıp durdu ...Duymak isteyene,görmek isteyene..

!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi Ahmet Ay arkadaş güzel güzel itiraf etmiş, bir kere tek kutuplu medya izlemesi yaptığını itiraf etmiş bir... İkincisi, yandaş medyanın belli işine gelmeyen konuların nasıl üzerini örtüp tek kelime etmediğini ortaya koymuş iki... Daha ne yapsın. Şunu da yapmış: üzerinde gürültü koparılmayan gerçeklerden hiç haberi olmadığını, davul zurna çalınanları ancak duyabildiğini de itiraf etmiş.

Yani belli bir kesimin nasıl yönlendirilip şartlandırıldığının örnek bir timsali olmuş. Kendisini kutlarız! Demek AKP oyları böyle ve bu sayede götürüyor.

Ayrıca da biz burada "niye sesinizi çıkarmadıydınız?" filan diye suçlamıyoruz. Bizim suçladığımız cumhurbaşkanı makamını işgal eden kişi. Neden birini görebiliyor da ötekini göremiyor? Neden görevi olan kurumlar arasındaki dengeyi gözetmiyor? Üstelik gördüğüne bak, bir de göremediğine bak, durum iyiden vahim! Acaba gördü mü, gösterildi mi, görmedi mi, görmek mi istemedi gibi kanılar uyanıyor! Hadi hükümet yargıya müdahale edemez diyelim! :) Bu balık bu kavağa niye çıkamasın ki diyelim hadi! Ama cumhurbaşkanı devlet kurumları arasında dengeyi gözetir ve uyarı yapabilir. "Bu şahsı tutuksuz yargılayabilirsiniz, inisiyatifinizi kullanınız" demek yargıya müdahale değildir, yargılama devam edecek yine. Sadece tutuksuz yargılanacak ve tedavi şansı olacak.

Bunu yapmayacaksa niye devletin başına geçmiş? Ve siz niye illa geçsin diye başımızın etini yediniz? "Süs biberi gibi kurulsa yeter" mi dediniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz göremedik ya da siz görmemizi sağlamadınız...

Durum aynı.

Sayın Ahmet Ay , yazılarınız itibariyle çok genç olmadığınız ve gündemi takip ettiğiniz belli. Bu nedenle "göremedik,bilemedik " gibi mazaretler hiç samimi değil. Başkalarını suçlayarak üste çıkma çabanızda hoş değil.Herkes üstüne düşen görevi yapmalı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Valla ben hiç böyle güzel kurulan süs biberi turşusu görmemiştim. Ne etliye karışıyor ne sütlüye... Ortalık toz duman, ne ses var ne seda! Tıkı yok maşşallah! Yalnızca ekmek arası iyi gidiyor... Köfteyi götürenler bakımından köfteyle birlikte iştah açıyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu zatı muhteremler eminim Ali Tatar'ın eşinin yürek yakan feryatlarını da duymamışlardır. Onur nedir, onuruna yaşamından fazla değer vermek nasıldır, şerefi için yaşamak nasıl olur, şeref cellatlarına boyun eğmektense ölmeyi yeğlemek nasıl bir karakterdir ondan haberleri hiç yoktur eminim. Benim o gece gözüme uyku girmedi, gözlerim kan çanağına döndü! O şerefli insanın haysiyet duygusunu ta iliklerimde hissettim ve kahroldum.

Evet intihar bir zayıflıktır, dayanmalıydı. Demek ki kaldıramadı. Fakat unutmayalım Mustafa Kemal'in bir yiğit ve şerefli askeri Albay Reşat da, alması emredilen Çiğiltepeyi söz verdiği saatte ele geçiremediği için tabancasını şakağına dayamış ve tetiği çekmişti. Yirmi dakika sonra o tepe alındı! O tepeyi almak için yüzden fazla yiğit toprağa düştü!

Kahramanlık, ölümü hiçe saymak demektir. Ne yazık bu ülkenin kahramanları hep toprak altında artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.