Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"GÜLER ZERE ÖLÜRSE TÜRKİYE EKSİK KALIR"

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Güler Zere benim için yaptıkları ile değil,yaşama hakkı ile özel.Bunun için adalet sistemi içerisinde ölmesine izin verilmemeli.Sağlığı için ne gerekiliyorsa hemen yapılmalı.

Okkır düşünce ve eylemleri ile benim için düşünce anlamında yanlış.Ancak bu da Okkır'ın ölümünde ki sorumsuzluğu görmeme kesinlikle gerekçe olamaz.

Ve şu;

Ölümler kıyaslanamaz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Güler Zere benim için yaptıkları ile değil,yaşama hakkı ile özel.Bunun için adalet sistemi içerisinde ölmesine izin verilmemeli.Sağlığı için ne gerekiliyorsa hemen yapılmalı.

Okkır düşünce ve eylemleri ile benim için düşünce anlamında yanlış.Ancak bu da Okkır'ın ölümünde ki sorumsuzluğu görmeme kesinlikle gerekçe olamaz.

Ve şu;

Ölümler kıyaslanamaz!

Peki, Kenan Evren'de senin için yaşama hakkı ile özel mi Mavi?

Ölümün dili yok...hesabı var!
Sevgili Rua,

Bugün Milliyet gazetesinde ki köşesinde Ece Temelkuran;Kenan Evren'e acil şifalar diyen radyo spikerini tarihten habersizliğe ile suçlayarak "ben acil şifalar" dilemiyorum diyordu.

Ve sonrasında Evren'e acil şifalar dilemiyorum diyenlerle "ölümün ahlakını " sorguluyordu.

Ölümü istemek,birilerini,n ölümünü dilemek insanın harcı değil...o insan ölümün en beterini hakediyorsa da...

Umuyorum ki ölmez;bize hesabını verir.

Ölürse de...

Ece Temelkuran'ın dediği gibi;arka saflarda "hakkımı helal etmiyorum" diyenlerden biri olacağım.

Sayın Evren'in durumu iyiye gidiyormuş,sanırım çok kısa bir sürede kendini toplar.Evren yargılanır mı,sanmıyorum.Yalnız şunu çok iyi biliyorum ki;Evren halk tarafından yargılandı.Cezası kendisine duyulan öfke ve affedersiniz nefret.

Örneğin;

Ölümle cebelleşmiş bir insan olmasına ve hesap veremeyecek halde yaşlı olmasına karşın, bazı şeylerin hesabını sormayı ister misiniz kendisinden?

Ya da hala kendisi ile hesaplaşmak istiyor musunuz; adam ölüyor işte!

Ya da nefret edilen birisi olmasından zevk alıyor musunuz; ölümle boğuşuyor olmasına karşın!

Ya da Kenan Evren'in, Ölümlerin en beterini (artık nasıl oluyorsa) hakettiğini, ölümden dönmüş bir insan olmasına karşın ya da ne olursa olsun insan olmasına karşın, hala düşünüyor musunuz?

"Yorum yok!" diyerek bir son vermeyi çok isterdim;

Ancak huyum kurusun, kısa yazmalara alışamadım hayatım boyunca...

Var kardeşim, benim bir yorumum var!

Kenan Evren'i zerre kadar sevmem...

Fakat ölümün en beterini hak edip etmemek ne demektir; bunu sorguluyorum!

Öldürene kadar işkence yapma işini size bırakalım mı?

Yapar mısınız bunu bizim için?

Biz de Zere'yi en iyi şartlara taşımak için uğraşalım, olur mu?

Acaba birçok kişiyi bizzat öldürmüş ve birçok kişinin ölümüne yol açmış, bir terör örgütü militanı ya da daha doğrusu "Toplum Düşmanı" olan Zere, sizin için "Özel" bir yer taşırken ve yaşamını çok iyi şartlarda tamamlamasını temenni ediyorken;

Bulunduğu makam ne kadar farklı da olsa belki de aynı öldürmelere neden olmuş Kenan Evren, bir insan olarak, niçin ölümlerin en beterini hak ediyor?

Bana o "ölümlerin en beterini" tanımlar mısınız?

Ölümlerin en beterini hak etmenin kriterleri nelerdir, söyler misiniz?

Veya "Ölümün dili yok; hesabı var" demişsiniz:

Zere için de aynını diyor musunuz?

Hastalığını bir "Hesaplaşma" olarak tanımlıyor musunuz?

Aynen, Kenan Evren'in rahatsızlığını tanımladığınız gibi...

Ya da bir sürü insanı katletmiş birisi olarak;

Ona hakkınızı helal ediyor musunuz?

Ya da onun da arkasından "Helal Etmiyorum" diye bağırabilecek misiniz?

Veya, Evren'den hesap sormak istediğiniz gibi:

Zere'den de hesabını soracak mısınız/sormak ister misiniz öldürdüğü insanların?

Zere'nin yaşamasını, onun yaşamının sizin için "Özel" olmasından istiyorsunuz...

Ancak çok belli ki Evren'in yaşamasını,

Yaptıklarının hesabını vermesi için istiyorsunuz,

Yaşamaya hakkı olduğu için değil!

Öyle değil mi?

Sizin için "Özel" olmadığı da pek belli...

Zere'yi, sizin için özel kılan nedir abi?

"Benim düşüncelerim için insan öldürürsen; kahramansın, özelsin...

Fakat kendi düşüncelerin için öldürürsen; katil"

Bu mudur Mavi?

Diyorum abi;

"Bizden olsun, çamurdan olsun!"

Yüzlerce yıllık kemikleşmiş bir kültür;

Öyle bir kerede, bir kaç iletide silinip atılamıyor...

O kültürü doğuran toplumsal yapının sözde reddedilmesi ile olmuyor bu...

Adalet duygusu, insanı yetiştiren kültür ile birebir ilişkili bir duygudur diye düşünüyorum...

"Kol kırılır, yen içinde kalır: bizden biri mi yapmış? Aman ha, sümen altı edelim!"

Ve şu iletiyi hatırlatmak istedim:

Hayır, PKK bizden değil.

Öldüren bizden değil!

Kim olursa olsun,insan canına kasteden herkes katil!

Zere ve Evren, her ikisi de katil ise;

Niçin Zere rahat rahat ölmeyi hak ederken,

Evren ölümlerin en beteri ile ölmeyi hakediyor?

Niçin Evren "Özel" değilken,

Zere "Özel"?

Zere'nin Kürt olmasından dolayı mı?

Yok be abi...

Ölüm-Kalım da bile "Kürt olup-olmamak" ise artık kaygınız;

Varsın ölelim yaa;

Ölümün bile anlamı yok!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuz bana yöneltilmis olmamasina ragmen müsade edeceginizden yola cikarak kendi adima cevap vermek istiyorum. Kenan Evren ile Güler Zere veya baska bir mahkum kiyaslanamaz, nedenide cok acik.

1. Kenan Evren yargilanmamis ve kanun karsisinda hesap vermemis. Güler Zere ve diger benzeri durumdaki sahislar ise kanun karsisinda hesap verip gereken cezaya carptirilmislar.

2. Kenan Evren Güler Zere veya baska bir tutuklu gibi ülümcül hastaliga karsi savasmiyor.

Siz burada bu tip sorulari sorarak neyi elde etmeye calisiyorsunuzki?

Ben kendi adima sunu söyleyebilirim, Kenan Evren'de aynen Güler Zere gibi kanun karsisinda yaptiklarinin hesabini versin ve yargi döneminde veya sonrasinda ölümcül hastaliga karsi savassin, tabiiki o'da sonucta bir insan oldugu icin yasama hakki ile özeldir.

Her seye ragmen sizin bir biriyle kiyaslanamayacak kadar uzak olaylari burada yan yana getirip sormaniz gercek niyetinizi göstermektedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sorunuz bana yöneltilmis olmamasina ragmen müsade edeceginizden yola cikarak kendi adima cevap vermek istiyorum. Kenan Evren ile Güler Zere veya baska bir mahkum kiyaslanamaz, nedenide cok acik.

1. Kenan Evren yargilanmamis ve kanun karsisinda hesap vermemis. Güler Zere ve diger benzeri durumdaki sahislar ise kanun karsisinda hesap verip gereken cezaya carptirilmislar.

2. Kenan Evren Güler Zere veya baska bir tutuklu gibi ülümcül hastaliga karsi savasmiyor.

Siz burada bu tip sorulari sorarak neyi elde etmeye calisiyorsunuzki?

Ben kendi adima sunu söyleyebilirim, Kenan Evren'de aynen Güler Zere gibi kanun karsisinda yaptiklarinin hesabini versin ve yargi döneminde veya sonrasinda ölümcül hastaliga karsi savassin, tabiiki o'da sonucta bir insan oldugu icin yasama hakki ile özeldir.

Her seye ragmen sizin bir biriyle kiyaslanamayacak kadar uzak olaylari burada yan yana getirip sormaniz gercek niyetinizi göstermektedir.

Kenan Evren'in yargılanıp yargılanmaması farketmez...

Sonuçta Zere'nin kim olduğu bellidir...

Elbette yaşamının son günlerini acı çekerek bitirmesini onaylamıyorum...

Benim, Mavi'ye sorduğum sorular çok açık ve nettir...

Diğer konuda kaynattığınız gibi, burada da asıl konuyu kaynatmayınız lütfen...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kiyaslanamaz ikisi...

Biri cezasini cekmis ve hala cekiyor olan Guler Zere...

Digeri daha hic cezasini cekmemis Kenan Evren!

Buyrun bakalim, Guler Zere'nin yattigi zamanin onda birini yatsin Kenan Evren efendi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kiyaslanamaz ikisi...

Biri cezasini cekmis ve hala cekiyor olan Guler Zere...

Digeri daha hic cezasini cekmemis Kenan Evren!

Buyrun bakalim, Guler Zere'nin yattigi zamanin onda birini yatsin Kenan Evren efendi!

Ya hu bana ne!

Yatarsa yatsın...

Ben onu mu söylüyorum!

Yazdıklarım çok açık net...

Siz, şimdiye kadar, Zere'den, katlettiği insanların hesabını hiç sordunuz mu?

Ya da Zere gibilerden?

Zere'nin tek sempatik yanı, içeride ve hasta olması mı?

Hiç sanmıyorum ve hiç inandırıcı değil!

Burada, çıkıp da, Kenan Evren'i de aklayabilirdim;

"Anayasa'nın verdiği yetki ile yapmıştır Darbeyi" diyerek,

Fakat ona vicdanım elvermiyor...

İfadeler çok açık ve net:

Zere, ölümlerin en beterini hak etmezken, Evren niçin hak ediyor?

Zere'nin hastalığı, ölümün bir hesaplaşması değilken ve hatta romantize edilecek birşeyken, Evren'inki niçin hesaplaşma?

Zere'den insanlar nefret etmemeli ve hatta acımalı iken, Evren niçin oldukça nefret edilesidir?

Zere'de başlı başına bir Toplum Düşmanı'dır ve bir sürü insan katletmiştir; Evren'e hakkınızı helal etmezken, Ona ediyor musunuz?

Zere'de, Evren'de birer insan: Zere'yi daha özel kılan nedir? Neyidir?

Hiç boşuna o sevgi pıtırcığı parmaklarınızı yormayın...

Zere'nin yatmış olması ya da hasta olması değil mesele!

Evren'in yargılanmamasını mı istediğimi sanıyorsunuz!?

Mesele, sizin, sizden olana, nasıl da bir kayırıcılık yaptığınız...

Ve bunu nasıl da romantize edip, sömürebildiğiniz...

Örnek vereyim:

Şimdiye kadar PKK'nın katlettiği sivillerin hesabını soran tek bir başlık dahi açamadınız!

Ya da katlettiği askerlerin hesabını soran!

Ya da PKK'ya ve DTP'ye tek bir hesap sorduğunuzu da görmedik...

Ne diyeyim ya hu, birşey demiyorum...

Yapı belli işte...

Yüzlerce yıldır gelişememiş bir toplumsal yapının, gelişememiş kültürünün dayattığı "Biz'ci" kafa yapısını,

Ben değiştirebilecek değilim!

Her neyse, konuyu dağıtmayın da, kaynamasın!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya hu bana ne!

Yatarsa yatsın...

Ben onu mu söylüyorum!

..

.

.

Her neyse, konuyu dağıtmayın da, kaynamasın!

Buyrun ilk adimi siz atin. Biz atmaktan yorulduk. Parcalanan Ceylan'lari, faili mechul cinayetylere kurban gitmis 7 bin Kurt vatandasimizi konusun once. Kinayin! SOnra merak etmeyin arkasi gelir bizden!

Haksiz yere Kurt vatandaslara cektirenleri yargilayin burada hepimizin gozleri onunde!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buyrun ilk adimi siz atin. Biz atmaktan yorulduk. Parcalanan Ceylan'lari, faili mechul cinayetylere kurban gitmis 7 bin Kurt vatandasimizi konusun once. Kinayin! SOnra merak etmeyin arkasi gelir bizden!

Haksiz yere Kurt vatandaslara cektirenleri yargilayin burada hepimizin gozleri onunde!

Öncelikle, ben bu konuda hiçbir taraf olmam...

İkincisi, daha önce söylediğim şeyleri, sanki hiç söylememişim gibi önüme getirip durmaktan da vazgeçin artık...

Ceylan'ı katleden kim ise;

O küçücük kızı katleden kişiyi ve zihniyetini elbette ki kınıyorum;

Fakat o suçu, henüz ispat edilmemişken ne Ordu'ya atıyorum, ne de PKK'ya atıyorum...

Katledilen ve faili meşhule kurban giden binlerce Kürt kökenli vatandaşımızı katledenleri ve zihniyetlerini de kınıyorum;

Fakat adı üzerinde; "Faili Meçhul"...

Henüz ispat edilmemişken bu suçu ne Ordu'ya yüklerim ne de PKK'ya...

Faili Meşhulleri, Ordu'ya karşı bir ön yargı yaratmak için PKK'da yapmış olabilir pek ala...

Failler, yasal olarak meçhul iken,

Ordu'yu ya da başkasını fail olarak ilan etmek ahlaki midir?

Ben, katliam yaptığı ispatlanmış failleri kınarım şahsına hitaben...

PKK'nın yaptığı baskınlar da bellidir ve kınıyorum...

Ayrıca sizin şimdiye kadar bir ilk adım atmış olduğunuzu hiç göremedim ben...

Ha ama her suçu Ordu'ya ve Kürt Olmayanlara yüklemeyi bir ilk adım olarak görüyorsanız,

Bunu bilemem...

Her neyse;

Konu dağılmasın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

....

Bakın,alıntı yaptığım düşünceleri bir daha okuyun.Ben Kenan Evren ölsün demiyorum;kesilmemiş hesabımız var ölmesin diyorum.Kenan Evren benim için özel değil,özel olan insanın yaşama hakkı!

Ve Evren,

Ölümün en beterini hakediyor.Ama insan eliyle değil;kendi eceliyle.

Ve Zere,

O da birileri için ölümün en beterini hakediyor olabilir.Ama insan eliyle değil;kendi eceliyle.

Dostum,hiçbirşey demiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada, çıkıp da, Kenan Evren'i de aklayabilirdim;

"Anayasa'nın verdiği yetki ile yapmıştır Darbeyi" diyerek,

Fakat ona vicdanım elvermiyor...

Sizinde Kenan Evren'i aklamak istemediginiz hic inandirici gelmiyor. Anayasa darbe yap ve sonrasinda insanlari iskencedenmi gecir diyor? Evren'in katlettigi ve iskenceden gecirttigi insanlarin sayisi herhalde yok denecek kadar azki ondan hesap sorulmasi dahi aklinizindan gecmiyor. Sizin birisi hapiste ve hasta olan suclu ile su an hala disarida gezen ama katlettigi insanlarin sayisi dahi sayilamayacak kadar cok olan bir cunta sefini kiyaslamaniz sizin ne kadar gercekten hak ve hukuktan yana oldugunuzun iyi bir göstergesi.

Evren'in dostlari konusuyorlar ama aciktan yapamiyorlar!!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne ye dayanarak benim burada konuyu kaynattigimi söylüyorsunuz?

Hangi konuyu kaynatmisim?

Lütfen acik olalim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın,alıntı yaptığım düşünceleri bir daha okuyun.Ben Kenan Evren ölsün demiyorum;kesilmemiş hesabımız var ölmesin diyorum.Kenan Evren benim için özel değil,özel olan insanın yaşama hakkı!

Ve Evren,

Ölümün en beterini hakediyor.Ama insan eliyle değil;kendi eceliyle.

Ve Zere,

O da birileri için ölümün en beterini hakediyor olabilir.Ama insan eliyle değil;kendi eceliyle.

Dostum,hiçbirşey demiyorum.

Ben de hiçbir şey demiyorum...

Sizinde Kenan Evren'i aklamak istemediginiz hic inandirici gelmiyor. Anayasa darbe yap ve sonrasinda insanlari iskencedenmi gecir diyor? Evren'in katlettigi ve iskenceden gecirttigi insanlarin sayisi herhalde yok denecek kadar azki ondan hesap sorulmasi dahi aklinizindan gecmiyor. Sizin birisi hapiste ve hasta olan suclu ile su an hala disarida gezen ama katlettigi insanlarin sayisi dahi sayilamayacak kadar cok olan bir cunta sefini kiyaslamaniz sizin ne kadar gercekten hak ve hukuktan yana oldugunuzun iyi bir göstergesi.

Evren'in dostlari konusuyorlar ama aciktan yapamiyorlar!!!

Kenan Evren'i ve darbeci zihniyeti zerre kadar sevmem...

Ayrıca yargılanıp, cezasını çekmesini de bizzat istiyorum...

Hasta olup olmamasını bilemem:

Ben iki katili karşılaştırdım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bu ülkede daha dün denecek kadar yakın, Kuddusi Okkır daha neyle suçlandığını bilmeden, tutuklu iken, mahkum iken değil, tutuklu, zanlı iken bir tutuksuz yargılanma kararı esirgendi de adam hapiste tedavi hakkından mahrum edilerek öldü! Siz neden bahsediyorsunuz kuzum?

Bu adam ölüm döşeğinde kanserle pençeleşirken delil mi karartacaktı, yeni suç mu işleyecekti, ne yapacaktı da bir tutuksuz yargılanma hakkı esirgendi?

Siz gerçekten neden bahsediyorsunuz yahu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Apoyu getiren ekipten bir albay..pekekeyle savaşmış olan generaller(genelkurmay genel sekreteri birinci ordu ikinci ordu ve üçüncü ordu komutanları)silivride..aponun tırnağı için prof gelirken tek kişilik sarayına adaya..Güler Zere ölürseymiş.. biggrin.gif ölmez ölmez merak etmeyin..Güler Zereler ölmez..aynen Şehitlerin ölmediğine inandığımız gibi sizde böyle inanın.. biggrin.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili arkadaşlarım tarafsız davranmayı bir türlü öğrenemediniz ,hep taraf hep kıyas :) Siz önce bir kınayın destek verin. Sonra onlar da canları isterse diğer saydıklarınıza kınama ve yorum getirirler. Okkır da kimmiş diğer generaller falan. Hepsi ergenekoncu bırakın sürünsünler. İnsan hakları sadece eli bombalı ve kanlı teröristler için geçerli. Mazallah eksik falan kalırız da ele güne ayıp olmasın. :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Apoyu getiren ekipten bir albay..pekekeyle savaşmış olan generaller(genelkurmay genel sekreteri birinci ordu ikinci ordu ve üçüncü ordu komutanları)silivride..aponun tırnağı için prof gelirken tek kişilik sarayına adaya..Güler Zere ölürseymiş.. biggrin.gif ölmez ölmez merak etmeyin..Güler Zereler ölmez..aynen Şehitlerin ölmediğine inandığımız gibi sizde böyle inanın.. biggrin.gif

Herşeyin özü insan diyen Dayı'ma ne oldu... sad.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın birkumtanesi sn dayı kendi uslubu ile mutlaka buna cevap verecektir.Ama bende bu sözünüze biriki şey söylemek istiyorum. Bir başka başlıkta aynen şunu demiştim.

"Kendinden olmayanlar içinaynı tepkileri vermiyorsanız eğer şikayet etmeye hakkınız olmaz."

Okkır olayı veya yapılan herhangi bir terör olayı şehit edilen askerler, onların aileleri hakkında hangi birinden açılmış ve kınama isteyen bir başlık gördünüz. Eleştiri gelince "tarafsız kınayın"

Neden aklınıza insan hakları,vicdan gibi şeyler konu bir kürt yada terörist olunca geliyor.

Hal böyle olunca bu tür cevaplar çok normal. Sanmayın ki bizde vicdan yok, ölsünler beter olsunlar ,sürünsünler mantığı güdüyoruz. Ama yeter artık bu samimiyetsizliklere ben de dahil ,forumda yazı yazan birçok arkadaşımında sabrı kalmadı artık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın birkumtanesi sn dayı kendi uslubu ile mutlaka buna cevap verecektir.Ama bende bu sözünüze biriki şey söylemek istiyorum. Bir başka başlıkta aynen şunu demiştim.

"Kendinden olmayanlar içinaynı tepkileri vermiyorsanız eğer şikayet etmeye hakkınız olmaz."

Okkır olayı veya yapılan herhangi bir terör olayı şehit edilen askerler, onların aileleri hakkında hangi birinden açılmış ve kınama isteyen bir başlık gördünüz. Eleştiri gelince "tarafsız kınayın"

Neden aklınıza insan hakları,vicdan gibi şeyler konu bir kürt yada terörist olunca geliyor.

Hal böyle olunca bu tür cevaplar çok normal. Sanmayın ki bizde vicdan yok, ölsünler beter olsunlar ,sürünsünler mantığı güdüyoruz. Ama yeter artık bu samimiyetsizliklere ben de dahil ,forumda yazı yazan birçok arkadaşımında sabrı kalmadı artık.

Sevgili Gelincik,

Haklısınız, bence de Sevgili Dayı kendi hoş anlatımıyla yanıtlıyacaktır. Benim de isteğim buydu.

Size gelince, pek çok arkadaşlarımınkiler gibi sizin de yazılarınızı kaçırmamaya özeniyorum. Yazdıklarınızın pek çoğu ile de düşünsel örtüşmelerim oluyor. Konu olan başlığa gelince ,

Ben sizler gibi önceki yazıları baz almadan, yalnızca ölmekte olan bir insan olarak bakmak istedim.(Bu kim olursa olsun) Sizlerin de böyle baktığı zaman aynı düşündüğünü biliyorum. Onun için sizi vicadansız olarak değerlendirmiyorum. Sizin öyle yazma nedeninizin neden olduğunu siz bana yazmadan önce de anlayabildim. Umarım sizde beni anlamışsınızdır. :clover: Sevgili Dayı ,sizde beni anlamışsınızdır umarım. :clover:

Bazen konular, sen onu dedin, ben bunu dedim ve haklı çıkmaya çalışmanın içinde, insanı kendi düşüncesinin de ötesine vardırıyor. Çok uzağa düşüyorsun. Ben bunu çok yaşadım. Bu sizinle ilgili değil kendimle ilgili bir tesbit yanlış anlaşılmasın. Ama genelde tartışmalar buralara geliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepimiz bir gün öleceğiz..Sn.Birkumtanesi.. :) sadece suçlular yada cezasını çekmekte olanlar ölmüyor.. :)

İNSAN elbette..ÖZü(ZAT,ı)itibarı ile İNSAN.. Sıfatlar,HUYlar yani davranış biçimi olarak kademe kademe mertebe mertebe bu İNSAN.. :)

Nasılki mayına basıp Gatada tedavi görürken ölen ASKER ŞEHİT oluyorsa dayı için..bu söz konusu Güler kızımızda Şehit olacak..öyle değilmi..onun davranış biçimini, sağlıklıyken yaptıklarını onaylayanlar için Güler Zerede ölmeyen Şehitler!!arasına katılacak.. :)

apoya verilen ayrıcalıklar..Güler Zerenin çektikleri..Kudisi Okkırın çektikleri..çişini tutamıyacak yaşa gelmiş generallerin silivri azabı..sadece Güler Zere yok bu ülkede..bunu demek istediydim az önce.. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın bir mahkuma suçlu diye insanlık dışı davranmak gerekmez. Bunda elbette mutabıkız. Ama bir ZANLIYA, suçu henüz sabit olmamış, daha iddianamesi yazılıp yüzüne okunmamış bir tutukluya insanlık dışı davranmanın ne kadar ağır bir insanlık suçu olduğunu acaba takdir edebiliyor muyuz? BUNA KİMİN GIKI ÇIKTI, KİMİN KILI KIPIRDADI? BU İNSANIN TUTUKSUZ YARGILANMAK EN DOĞAL İNSANİ HAKKI DEĞİL MİYDİ?

ZANLI yahu, zanlı! Yani suçsuz olma olasılığı olan biri! Buna insanlık dışı davranmak nasıl korkunç bir vahşet ve insanlık suçudur, bunu bir kere daha düşünün, ondan sonra teröriste, suçluya merhamet bekleyin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hepimiz bir gün öleceğiz..Sn.Birkumtanesi.. :) sadece suçlular yada cezasını çekmekte olanlar ölmüyor.. :)

İNSAN elbette..ÖZü(ZAT,ı)itibarı ile İNSAN.. Sıfatlar,HUYlar yani davranış biçimi olarak kademe kademe mertebe mertebe bu İNSAN.. :)

Nasılki mayına basıp Gatada tedavi görürken ölen ASKER ŞEHİT oluyorsa dayı için..bu söz konusu Güler kızımızda Şehit olacak..öyle değilmi..onun davranış biçimini, sağlıklıyken yaptıklarını onaylayanlar için Güler Zerede ölmeyen Şehitler!!arasına katılacak.. :)

apoya verilen ayrıcalıklar..Güler Zerenin çektikleri..Kudisi Okkırın çektikleri..çişini tutamıyacak yaşa gelmiş generallerin silivri azabı..sadece Güler Zere yok bu ülkede..bunu demek istediydim az önce.. :D

Sevgili Dayı ,

Sizde beni anlamışsınızdır eminim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bu ülkede daha dün denecek kadar yakın, Kuddusi Okkır daha neyle suçlandığını bilmeden, tutuklu iken, mahkum iken değil, tutuklu, zanlı iken bir tutuksuz yargılanma kararı esirgendi de adam hapiste tedavi hakkından mahrum edilerek öldü! Siz neden bahsediyorsunuz kuzum?

Bu adam ölüm döşeğinde kanserle pençeleşirken delil mi karartacaktı, yeni suç mu işleyecekti, ne yapacaktı da bir tutuksuz yargılanma hakkı esirgendi?

Siz gerçekten neden bahsediyorsunuz yahu?

Bu konu(kudissi okkır)bu forumda yazılırken bu insan hakları savunucuların neden sei çıkmıyordu? Birde böyle anlamazdan gelmezlermi !!!

Yok efendim insan olduğundan (ama) İşte bu amaları terörist zere karşısında söylemezler.

Zere yaptığının hesabını yüce ilahi adalete veriyor...O teröristin şehit ettiği polislerin ve yetim bıraktığı çocukların hesabını kim verecek.

Terörist insan değildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler gelincik.

Şimdi verilecek cevab bakın ... ''Yine ben ve insan'' olarak başlayacaklar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.