Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

"GÜLER ZERE ÖLÜRSE TÜRKİYE EKSİK KALIR"

Ahmet AY

Önerilen İletiler

Sizin kendinizi objektif olarak ilan etmeniz birsey ifade etmez ve kimseyi baglamaz.Objektif oldugunuzu ispat edemedikten sonra ben objektifim demek kafi degildir.

Önce sunu bilmeniz gerekir eger objektifseniz:Dünyanin hicbir üniter devletinde ayri ayri kültürler ayri ayri diller yoktur.Üniter bir yapida tek dil vardir,etnisite kendi anadilini konusmakta özgürdür fakat bunu develt yapisinda ikinci bir dil olarak dayatamaz,kültürlerin birlesmesinden milli bir kültür olusmustur.Kimse Kürtlerden zilgiti alip kendi külütürüne adapte etmedi bu ülkede,demek ki zilgit atan halk külütürünüde özgürce yasiyor demektir.Kimse kimseye neden zilgit atiyorsun demedi.Üniter bir yapida benim kültürüm ayri ben ayri bir kültürde yasayacagim diyorsaniz o zaman sizin birlik ve beraberlik amaciniz yok demektir.

Türkiye'de hicbir etnik kesime ayricalik taninmamis oldugu halde ne hikmetse bu ülkede Kürtler disinda bu ülkeyi dis güclerle isbirligi yaparak bölmek isteyen olmadi.Birseyler isterken önce neler verdginizide ortaya koymalisiniz.

saygilarla

Benim objektifliğimi test etmek kimsenin haddi değildir. Ben de ispat ihtiyacı hissetmiyorum.

Size insani, evrensel bir kriter sunuyorum, siz, "yok üniter, yok ayrı diller-kültürler" kalkanına sığınıyorsunuz. Öyle iki de bir "birlik-beraberlik amacınız yoktur" deyip sabote etmeniz doğru değil. Ben de aynısını size söyleyeyim: Sizin gibi düşünenlerin birlikte yaşama amacı yoktur.

Kürtler bu ülkeyi asla bömek istemediler ve yabancılarla işbirliği yaptıkları iftiradır. İşin kötü tarafı bu iftira resmi tarih yazanların iftirasıdır.

Biz bölmeyi hedefleseydik Çanakkalede, Kıbrısta ve en vahimi (katılmasam da) Ermenilerle savaşmazdık.

Neler verdik öyle mi?

Canımızı, kanımızı verdik, sizin gibi düşünenlere yetmedi; bize "varlığım Türk varlığına armağan olsun" dedirttiniz onurumuzu istediniz.

Bunun üzerine sizin gibi düşünenlere DUR! dedik ve demeye devam ediyoruz.

saygılarla

Not: Sıksık "sizin gibi düşünenlere" dememin sebebi bütün Türk kardeşlerimizin sizin gibi tektipçi düşünmediklerindendir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varlığımızın Türk varlığına armağan olmasının onur ile bir alakası varsa, o da bunun büyük bir onur olmasıdır. Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir. Türk bayrağı dünyanın en güzel bayrağıdır, istiklal marşımız dünyanın en güzel marşıdır, hatta halkımız dünyanın en güzel halkı değilse de azıcık daha uyanık olsa, dogmatizmden sıyrılabilse hiç de fena değildir, ne olmuş? Tüm bunların nesinden gocunulacak, ben anlamıyorum.

Türkiye'nin suyunu içmiyor, Türkiye'nin havasını solumuyor, Türkiye'nin ekmeğini yemiyor muyuz ve öldüğümüzde Türkiye'nin topraklarına karışmayacak mıyız? Niye varlığımız Türk varlığına armağan olmasın?

Açık söylüyorum: Ben ırk olarak Orta Asya'dan filan gelmedim. En küçük Orta Asya geni taşımıyorum.

Ama "varlığım Türk varlığına armağan olsun." Gururla, iftiharla, seve seve... Onur duyarım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Varlığımızın Türk varlığına armağan olmasının onur ile bir alakası varsa, o da bunun büyük bir onur olmasıdır. Türkiye dünyanın en güzel ülkesidir. Türk bayrağı dünyanın en güzel bayrağıdır, istiklal marşımız dünyanın en güzel marşıdır, hatta halkımız dünyanın en güzel halkı değilse de azıcık daha uyanık olsa, dogmatizmden sıyrılabilse hiç de fena değildir, ne olmuş? Tüm bunların nesinden gocunulacak, ben anlamıyorum.

Türkiye'nin suyunu içmiyor, Türkiye'nin havasını solumuyor, Türkiye'nin ekmeğini yemiyor muyuz ve öldüğümüzde Türkiye'nin topraklarına karışmayacak mıyız? Niye varlığımız Türk varlığına armağan olmasın?

Açık söylüyorum: Ben ırk olarak Orta Asya'dan filan gelmedim. En küçük Orta Asya geni taşımıyorum.

Ama "varlığım Türk varlığına armağan olsun." Gururla, iftiharla, seve seve... Onur duyarım...

Sayın demirefe,

Sizin onur duymanızı anlıyor ve hak veriyorum.

Ama tamamen hamasi şeyler söylüyorsunuz ve kendinizce değerlendiriyorsunuz:

Türkiye dünyanın en güzel ülkesi değil mi? Hayır. Türkiyeyi dünyada en sevdiğim ülke olarak rahatlıkla ifade edebilirim ama en güzel ülke sadece kişiye hastır.

Türk bayrağı ve istiklal marşı yine bir Türkiyeli Türk ve milliyetçi söylemdir. Çünkü sizce öyledir. Ben daha önce de çok ülkenin marşlarını dinledim. İstiklal Marşının bestesini çok iyi bulmuyorum. Mesela ... "bu şafak" deniyor sonra hece kesilip "...larda yüzen..." diye devam ediyor. Pek çok besteci bu bölünmenin çok da uygun düşmediğini iddia ediyor. Yani bizim gocunulacak bir tarafımız yok. Ama ben Kürt olarak dünyaya geldim. Müslümanım dolayısıyla bana peygamberin ülkesinde yaşasam soyum Türk ise Arap denmesinden rahatsız olurum. Lütfen empati yapın ve bizi anlayın. Türk, Türklük, Türkiye ile ilgili bir sorunumuz yok. Sadece Kürt olan ben Türklükle övünemem. Kürtlükle de övünmeyen bir Kürdüm, neden Türklükle övünmeye mecbur bırakılayım.

Türkiyenin ekmeği, suyu havası Orta Asyadan gelmedi değil mi?

Burada Ben yaşadığımda Türk kardeşlerimin ataları buranın yolunu bilmiyorlardı.

Unutmayın ki daha önce başka topraklarda da nefes alığ toprağına -ölünce- gömülüyorduk.

Demem o ki;

Biz kimsenin ekmeğini yemiyoruz, beraber kazanıp hakkımızı yiyoruz. Suyu, havayı minnet edeceğinize sizden önce bu topraklarda yaşadığımızı hatırlayınız ve Malazgirtte beraber savaştığımızı, Çanakkale, Dumlupınar, Kıbrısta da can verdiğimizi unutuyorsunuz galiba...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1922'de verilen savasin adi KURTULUS SAVASIDIR...

Kurtulus savasini vermis olan bir milletin alt kimligi üst kimligi olmaz,olamaz.Türk milletini,Türklügü tartismaya acanlar,Ben Kürt'üm Türk degilim slogani atanlar eger Hacli isgal güclerinin ....... degilseler kim olduklarini bu serefli millete aciklamak zorundadirlar.Bu isin cirkefini cikarttilar,yok efendim militarizm olmasaymis...!neden cünkü militarizim bunlarin haddini yeterince bildirdi iste militarizmden tirsmalari bundandir.Bölücülerin iktidarda ve meydanlarda oldugu ülkede militarizm yoksa o ülke kayiptadir aynen Türkiye gibi. Iste sarildiklari iktidar ortada.Amerikan ve Avrupa Birligi ***** soyunmuslar.9 KISININ KATILI ISRAILDEN HESAP SORAMIYORLAR SORAMAZLAR CÜNKÜ KUYRUKLARI ISRAILIN ELINDEDIR.Ikinci Israil Devletini birlikte kurmaya calisiyorlar KÜRT ACILIMI adi altinda.

Yunan icin,Israil icin milliyetcilik sart olmus ama Türk'e gelince sakin ha...Ermeniler,Yahudiler,Kürtler yapsin milliyetcilik oluyor.Fonlanmis,satilmis vakiflar arastirma yapiyor:Otuz cesit millet cikiyor,Türk cikmiyor.

12 Eylül 1980'den bu yana Türkiye'de savcilar isciz kaldilar simdi Türk ulusunun karsitlari,bölücüler,AB/D'nin adamlari cemaatler savcilara is buldular,yeni eni senaryolar üreterek Silivri'de sahneye koydular,basrahip Zekeriya Öz,anlasilan Michel Zevaco'nun Engizisyon romanlarini cok okumus etkisinde kalmistir.

Canakkale savaslari bir seylerin miladidir.Bu topraklarda yasayan herkese "TÜRK"diyen emperyalistler,madem ki bir kisim Ermeni vatandasimizida Türk diyerek öldürdüler...Canakkale Savaslarindan sonra herkes Türktür!

Nasil ki Yunanistan'da herkes Yunan olmak zorundaysa...

Nasil ki Ermenistan'da herkes Ermeni olmak zorundaysa...bize gelince neden kural degisiyor.Yunanistanda Helen irki yüzde bes kadar vardir veya yoktur ama Orta Anadoludan giden Türk ortodokslari,Pomaklar,Makedonlar,Arnavutlar hatta Karakacanlar Yunan olmak zorundadirlar,orda Bati Trakya Türkleri dahi "ELENOKON ISLAMIKON"(Müslüman Yunanli)olmak zorundadir.Ve Hacli Birligi icin Yunanistan'da "AZINLIK SORUNU VEYA TÜRK SORUNU YOKTUR".

SEHITLERI OLMASAYDI IHANET EDECEK VATANLARI OLMAYACAK SATACAK TOPRAK BULAMAYACAKLARDI.

Vampir karanliklari sever,üstüne günes dogarken iskeleti kalacaktir.Simdilik karartma isini vampir medyasina yaptirmaktadirlar.

Cadici Murat ormana gitmis kazik kesiyormus!Vampirler kaziktan anlarlar cünkü...

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ama ben Kürt olarak dünyaya geldim. Müslümanım dolayısıyla bana peygamberin ülkesinde yaşasam soyum Türk ise Arap denmesinden rahatsız olurum. Lütfen empati yapın ve bizi anlayın. Türk, Türklük, Türkiye ile ilgili bir sorunumuz yok. Sadece Kürt olan ben Türklükle övünemem. Kürtlükle de övünmeyen bir Kürdüm, neden Türklükle övünmeye mecbur bırakılayım.

Türkiyenin ekmeği, suyu havası Orta Asyadan gelmedi değil mi?

Burada Ben yaşadığımda Türk kardeşlerimin ataları buranın yolunu bilmiyorlardı.

Bu sözler diyarbakırlı arkadaşa ait..

''Turkluk bir IRK meselesi degildir..... Hala anlatamadik! Turkluk demek TURK MILLETI'nden gelmektir! IRK dedigin sari, beyaz, siyah diye degisik bolumlere ayrilir!

Yani bu'da demekki her kürt senin gibi düşünmüyor.

Türk'lük ırk meselesi değil. Millet demektir !!

Bu gerçeği anlata anlata bazılarına anlatabildik sizde zamanla ne demek istediğimizi anlayacaksınız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu sözler diyarbakırlı arkadaşa ait..

''Turkluk bir IRK meselesi degildir..... Hala anlatamadik! Turkluk demek TURK MILLETI'nden gelmektir! IRK dedigin sari, beyaz, siyah diye degisik bolumlere ayrilir!

Yani bu'da demekki her kürt senin gibi düşünmüyor.

Türk'lük ırk meselesi değil. Millet demektir !!

Bu gerçeği anlata anlata bazılarına anlatabildik sizde zamanla ne demek istediğimizi anlayacaksınız

"Turkluk demek TURK MILLETI'nden gelmektir!" evet doğru Türklük demek Türk milletinden gelmektir. Biz Türk Milletinden değiliz, tıpkı sizin Kürt milletinden olmadığınız gibi. Diyarbakırlı arkadaş kendini öz be öz Türk veya ingiliz görebilir. Her milletten milletini inkar edenler çıkabileceği gibi o arkadaş da kendi milletini değil Türk milletinden olduğunu dşünüyor olabilir. İşte ben de bunu söylüyorum siz anlamak istemiyorsunuz:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz kimsenin ekmeğini yemiyoruz

Çarpıtmayın, ben kimseye kimsenin elinden ekmek yiyorsunuz filan demedim. Ben bu ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim vatan için gözümü kırpmadan, gururla ölürüm. Ölmeye hepimiz öleceğiz. Bu bayrak dünyanın en güzel bayrağıdır, o dalgalandıkça benim içim titrer.

İster hamaset deyin, ne derseniz deyin, umrum bile değil. Ben bayrağımla gurur duyuyorum. Hatta efsanevi 57. alayımızın sancağının Çanakkale'de Anzakların eline geçtiği ve Melbourn'da bir müzede sergilendiği haberlerine öyle üzülmüştüm ki, param olsa özel bir tim kurup o müzeyi basar, o sancağı ordan canım pahasına alır yurda getiririm diye düşünüyordum. Neyse ki bu haberin aslı olmadığı anlaşıldı.

Gerçek şöyle: 57 alay sancağı Çanakkale'den sonra çeşitli nişanlarla ödüllendirilmiş ve oradan Filistin cephesine gitmiş. Filistin İngilizlerin eline geçtiğinde düşmanın eline düşmemesi için sancağın yakıldığı tahmin ediliyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bayrak dünyanın en güzel bayrağıdır, o dalgalandıkça benim içim titrer.

Her bayrak güzeldir. Tümüde kendi halki icin dünyanin en güzel bayragidir. Insanin icini titreten bayrak olmamasi gererkli diye düsünüyorum. Insanin icini titreten bayrak o insani istesede istemesede irkciliga götürür.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her bayrak kendi halki icin dünyanin en güzel bayragidir.

E iyi ya işte, Türk halkı için de Türk bayrağı en güzel bayraktır. Ilık bir bahar günü güzel ülkemin kuş cıvıltıları ile dolan çiçekli kırları nasıl içimi titretiyorsa dalgalanan al bayrağımın da içimi titretmesinden doğal ne olabilir?

Yalnız belirtmem gerekiyor, şartlı refleks örnekleri görüyoruz. Orta Asya lafı geçer geçmez "Türkiye'nin ekmeği suyu havası Orta Asya'dan gelmedi" refleksi otomatikleşiyor. Halbuki ben üzerine basa basa Orta Asya ırkından filan olmadığımı, en küçük alakam bile olmadığını söylüyorum.

Fakat Orta Asya tipini sevimli buluyorum. Erkek cinsinde hoş durmuyor ama Orta Asya tipli kızların farklı bir güzelliği oluyor. Bu tip Anadolu'da çok harmanlanmış ve melezleşmiş olsa da nadir bazı örneklerine raslamak mümkün hâla. Toroslarda keçi otlatan ay yüzlü, çekik gözlü, çıkık elmacık kemikli, geniş yüzlü bir Yörük kızına raslayabilirsiniz. Özgüvenleri fazla, dışa açık olurlar. Çekinmez, konuşurlar. Boru değil, "ferman padişahınsa dağlar bizimdir" demişler. Gerçi keçileri ormanlara zarar veriyor ama ormanlara verilen zararlar sıralamasında bu çok alta düştü artık...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Iste bir örnek daha,bayragin irkciliga götürdügü felsefesi bence en tehlikeli felsefedir cünkü bayraksizligi öngörür.Bu felsefenin sahibine göre tüm milletler irkcidir.Ne diyelim!

saygilarla

Ben her bayragin güzel oldugunu vergulamisim ve sadece kendi bayragimi en güzel görmemin beni irkciliga götürecegini ifade etmisim. Bu ifademi bu şekilde mi anladınız?

Elestirin ve karsi gelin ama anlatmak istediklerimi tam olarak kavrayarak yaparsaniz daha saglikli olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her millet icin kendi bayragi en güzel bayraktir ve bayragi icin icleri titrer.Bir Fransiz bir Alman bir Italyan icin de kendi bayraklari dünyanin en güzel bayragidir bunlar bayraklarini dünyanin en güzel bayragi olarak görüyorlar diye nasil irkci oluyorlarmis acaba?Nasilki herkesin annesi babasi düynanin en güzel annesi babasiysa bayrakta öyledir.Irkciligin ne oldugunu bilmeden yapilan irkcilik takintisi bazen insanlarin dogru düşnmesini de engelliyor

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasilki herkesin annesi babasi düynanin en güzel annesi babasiysa bayrak da öyledir

Güzel örnekleme. Ulus sevgisi son derece doğal bir duygudur. Nasıl okul önünde beklerken okul dağılıp çocuklar çıktığında gözün kendi çocuğunu arıyorsa, başka çocuklara "selam evlat, günün nasıl geçti, harçlığın var mı" diye sormuyor, kendi çocuğuna soruyorsan, yaşadığın, ekmeğini yediğin, suyunu içtiğin, öldüğünde toprağına gömüleceğin ülkeni de başka ülkelere göre çok seversin. Keza gurbette hemşerine raslamak onca kalabalığın içinde daha hoşuna gider.

Yani öyle bir refleks uyandırdılar ki, o ırkçılık, bu ırkçılık, yere baksan ırkçılık, yağmur yağacak bugün desen ırkçılık!

Kasıtlı yapılıyor bu, ulusalcılara bir kompleks gelsin, dışlayabilir, suçlandırabilir, sindirebilir miyiz acaba diye emsali görülmemiş bir gayret var. Dincisi, etnikçisi, eski tüfek militanı ne kadar cumhuriyetten, Atatürk'ten kuyruk acısı olan varsa seferberlik ilan etti.

Fırsat bu fırsat yani, şu ortam hazırlanmış, emperyalist destekler bu kez kararlı, destek maksimum iken becerdiler becerdiler, yoksa yok, tren kaçacak... Bunu iyi biliyorlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz hala suyu tersine akitmaya calisiyorsunuz. Dünyadaki tüm irkci hareketlere bakin, irkciliklarini devamli bayraktan almislardir ve aliyorlarda.

Ben sadece bayraklari ön pilana cikartmanin irkciliga götürecegine dikkat cekiyorum, irkcilik demiyorum. Yorumu anlamadan ve okumadan cevaplayinca böyle irmagi tersine akitmaya benziyor.

Irkcilardan da Irkciligin ne oldugunu ögrenecek degiliz. Onlar önce insana saygiyi ögrensinler. Hitler dahi kendisini Irkci görmüyordu. Herkes kendisine baksin, kimseyede irkciligin ne olduguniu ögretmeye kalkmasin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'de yasanan bazi olaylari kendilerine paravan olarak alip,onlar üzerinden siyaset yapma aliskanligi aynen bugün yürüyüs yaparken ülkücü isareti yapan gence saldiranlara benzerler.

Türkiye'de hic kimseye etnik kökeni nedeniyle ayirimcilik yapilmamistir. Bu gercegi önce kabul etmeyip sonra kivirmaya baslayarak birileride yapsa bunlar oluyor demek bu iddialari savunanlarin ne kadar argümansiz olduklarini gösterir.

Bireysel olaylari veya bir tarihte yapilmis olan ve hic kimsenin tasvip etmedigi olaylari iddia ettikleri delil olarak göstermek istemeleri tamamen art niyet gösterisidir.

Ülkede herkesin basina gelebilecek tatsizliklar tabii ki vardir,70 milyonluk bir ülkede herkes ayni degildir.Kendini bilmezler tabii ki cikacaktir hangi ülkede cikmiyorki;bakin bugün Almanyada Türklere irkci bir saldiri gerceklesti,hem de gercek bir irkci saldiri yani burada birilerinin sirf Türkleri kötülemek amaciyla ileri sürdükleri iddia gibi degil gercek anlamda bir irkci saldiri gerceklesti.

saygilarls

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Irkciligin bilimsel anlaminda bölücülere,mezhepcilere karsi olanlara,bayraklarini sevenlere Irkci denir diye bir tanimlama yoktur. Bu tanimlamayi yapanlarin gercekten irkciligi iyice ögrenmeleri kendileri icin sarttir.Türk ulusu irkci olsaydi Türkiye'nin cadde ve sokaklari 30 yil icinde kan gölüne dönerdi,bu gercegi gözardi edenlerin irkcilik tanimlamasini iyice ögrenmeleri kendi yararlarinadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.