Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Tarihten yapraklar

arman

Önerilen İletiler

Patrona Arman İsyanı ...

Yıl 1657... Media Forum imparatorluğunda huzursuzluk ve başıbozukluğun başgösterdiği dönemler.. Halk huzursuz ve sıkıntılı.. Ülke padişahlar tarafından değil devşirme sadrazamlar ve valide sultanların elinde parça parça küçülmekte..

Tahtta henüz 12 yaşında bir çocuk olan 1.Adrenalin oturmakta ancak ülkeyi asıl yöneten annesi Yağmur Sultandır( Namı diğer Gece yağmuru ) . Bu arada diğer bir valide sultan olan Karçiçeği hatunda gizliden gizliye tahta oğlu Golgiyi geçirme çabasındadır.Bunun içinde dönemin en güçlü adamı kabul edilen Sadrazam Azizil paşanın desteğini verdiği rüşvetler ve mal mülk teklifleriyle sağlamış ve kulislerini her geçen gün güçlendirmiştir. Tabii durumun farkında olan Yağmur sultanda Oğlunun arkasından çevrilen bu gizli kapaklı ihtilal hazırlıklarının farkında olaraktan o da kendi savunma anlayışı içerisinde Anadoludan güç toplamaya, halkın içerisine karıştırdığı kurmayları Erbay Paşa ve Asil bir devşirme olan Nicomedias paşanın çabaları sonucunda Azizil paşaya ve kuvvetlerine karşı bir halk ordusu oluşturma çabası içerisindedir.. Ve nihayet istediği amaca 1657 yılının Şubat ayında tarihler tam olarak 08 şubatı gösterdiğinde kavuşur...

Asıl mesleği Tellaklık olan ve Halk arasında Arman olarak tanınan bir maceraperestin galeyenları sonucu büyük bir kitle saraya doğru yürüyüşe geçer. Tarihe '' Patrona Arman '' isyanı olarak geçecek bu kanlı baş kaldırışın Media Forum İmparatorluğu tarihinde ki önemi büyüktür. Zira bu isyan göstermiştir ki Ülke bırakın dış güçlerin ordularına karşı koyabilmeyi bir avuç çapulcunun isyanına dahi karşı koyamıyacak bir durumdadır ve ülkenin bu zayıf durumu elbette diğer ülkelerinde iştahını kabartmaktadır.

Patrona Arman arkasına taktığı onbinlerce kalabalıkla saray muhafızlarını aşmış ve yeniçerilerinde desteğini alaraktan Sultan köşkünün kapısına dayanmıştır. Sultan 1. Adrenalin yaşından çok daha büyük bir olgunlukla isyancılarla konuşmaya çalışmıştır. İşte o dialoglardan tarihe geçecek sözler...

1. Adrenalin - Bre ne istersünüz ?

Patrona Arman - Azizil paşanın kellesünü isterük hünkarum..

1. Adrenalin - Bre nerde görülmüştür tebamın kellesünü verdüğüm. Sizin bu yaptığınız revamıdır? Allahtan korkmazmusuz? Devlet-i Aliyye ye baş kaldırmak doğrumudur?

Patrona Arman - Devlet halkını bir parça somuna muhtaç etmüştür hünkarum ve siz bilmezmüsünüz ki Azizil paşa arkanızdan kuyunuzu kazmaktadır.

Yağmur Sultan- Oğlu Adrenalinin kulağına eğilerek ) Doğru söylüyorlar arslanım.. O ve Karçiçeği hatun yerine kardeşin Golgiyi geçirmek isterler ver Azizili onlara... :devil:

Sultan 1. Adrenalin linden geleni yapmaya çalışmış Annesinin telkinlerine ve İsyancıların isteklerine boyun eğmek istememişsede daha fazla karşı koyamamıştır. Azizil paşanın kendi aleyhine karşı çalışmasına rağmen bu isyanı bastırmak devletin gücünü göstermek ve daha sonra paşayı cezalandırmak arzusundadır ama bu arzusunu yerine getirecek desteği Annesinden alamayan 1. Adrenalin Azizil paşayı getirmeleri için muhafızlarına emir verir.

Bu sırada başına geleceği anlayan Azizil paşa zevcesi Gülsünsultanı da alarak saraydan kaçmaya çalışmış ancak damlardan atlarken düşmüş çanağı kırmıştır. İsyancılar burada Azizil paşayı yakalamışlar, Gülsünsultanın gözyaşlarına aldırmayaraktan Azizil paşanın p....de dahil olmak üzere tüm uzuvların kesmişler ve ibreti alem için saray bahçesinde ağaçlara asmışlardır.

:D:clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 60
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

2. Kosova Helvaları Meydan Muharebesi.

Dönemin padişahı 2. İlbey 15 yıllık saltanıtının ardından, tahtı oğlu sultan Azizile bırakmaya karar verir. Sultan Azizil henüz 13 yaşında bir velettir. Sultan Azizilin çocuk yaşta tahta geçmesine dönemin vezirleri ve önde gelen divan üyeleri karşı çıkmak istemişlerse de 2. İlbey kesin kararını vermiştir. O artık ülkeyi oğlunun yönetebileceğine inanmaktadır ve kendi Bursaya yerleşip hareminden çıkmamak niyetindedir. Netekim dediğini yapar ve tahtı oğlu sultan Azizile bırakır.

Bu durum kısa sürede düşman devletlerin iştahını kabartır. Aslen bir Macar kırması olan '' Hünyadi Arman'' namı diğer hızla bir saçlı ordusu kurar.Ona göre 13 yaşında bir veletin yönettiği Turkish-Media imparatorluğuna kafa tutmak kolay olacaktır. Uzun süredir iktidarsızlık çeken saçlıların ilk hedefi Kosova bölgesidir. Zira Kosova iktidarsızlığa iyi gelen helvaları ve pekmezleriyle de ünlü stratejik bir bölgedir. Çok meşhur bir aşçı olan Golgi ustanın ve yamaklarının sihirli helvaları tüm Avrupalılarcada bilinmektedir.

40.000 kişilik saçlı ordusu '' Hünyadi Arman'' önderliğinde hızla Kosovoya doğru ilerlerler. Durumu haber alan sultan Azizil ; '' Nan ben daha kendi altımı temizleyemiyorum bu denyolarla nasıl başa çıkıcam'' diye tırsarak o korkuyla babasına tarihe geçecek şu meşhur mektubu yazar...

'' Hünkar babam, Soylu atam 2. İlbey...

Şu anda 40.000 kişilik bir saçlı ordusunun Kosovaya doğru ilerledüklerünü haber almışuz. Bekamız ve Devletümüz tehlike altındadur. Meclis-i Humayun ve bittabi ben oğlun Azizil Edirneye dönmenizi isterüz. Eğer siz bu devletün Hükümdaru isenüz buyrun tahtınızın başına geçin yok eğer Hükümdar ben isem sana emrediyorum tiz gelip ordularımın kumandanlığını alasun. Daha ben saklambaç oynıycam, bi de savaşla filan uğraşamam. Hemen gel gıcıklık yapma.''

Mektubu alan 2. İlbey; '' Nan ben senin azına etmezmiyim, sıpaya bak hemen de bi tarafları kalkmış'' der ve o sinirle Edirneye gelir. Hızla hazırlıklarını tamamlayan sultan 2. İlbey bu arada oğlunu dövmeyi de ihmal etmez.İki ordu 1432 yılının 26 nisan günü sabahında Kosova meydanında karşılaşırlar. Turkish- Media ordusu her zamanki gibi hilal biçimini almıştır. Sağ cenahın kumandanlığını Adrenalin paşa sol cenahın kumandanlığını ise Kaldıranlı Focal paşa yapmaktadır. Merkez kuvvetlerinin başında ise Sultan 2. İlbey ve yedek kuvvetlerin başında da sultan Azizil bulunmaktadır. Saçlı ordusu sayıca üstün olmalrına rağmen 2,5 saatte dağıtılır ve yenilgiye uğratılır. '' Hünyadi Arman '' esir alınır ve Media forum havadan sudan odasında 20 gün boyunca Made in Turkeyle dır dır yapma cezasına maruz kaldıktan sonra p...si vurdurularak idam edilir. Kosova helvalarımızın geleceğide kurtarılmış olur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Espiriler ve anlatım müthişti "arman",bu yönünü tanımak hoşma gitti...

Ancak seçmiş olduğun yazı renginden dolayı okuyup bitirene kadar gözlerimin canı çıktı...

Rica etsem daha koyu bir renk seçmen mümkünmü acaba...

Beni kulübüne aldığından bu yana seni daha yakından takip ediyorum. Daha olumlu ve becerili yönlerini tanıdıkça kanım daha çok kaynadı sana...

Ayrıca belirtmem gerekiyor ki...Şiirlerini de çok beğendim...

Annene acil şifalar diliyor..,

Gerçek sevgi ve mutlulukları doya doya yaşamanı gönülden istiyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şaşırttın beni sevgili fanım.. :D

Şaka bi yana teşekkür ederim..Beğendiğine sevindim.. :clover:

Bir daha ki hikayemde sana da bir rol veririm artık. :)

Yazı rengimi değiştirmem pek mümkün değil .. Bu renkle özdeşleştim çünkü.. Ama sanırım laciverte dönebilirim.. Tekrar teşekkürler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saltocu Arman Paşa ve Çariçe Yağmurina..

3. Sayman odasında huzursuz, bir ileri bir geri dolaşmaktadır. Öfkesi Rus çarı Deli Golgiye dir. Rusya yapılan son antlaşmaya uymamış , yine Kırım hanlığına saldırmış ve bu arada Türkish- Media imparatorluğuna dişini göstermiştir.

3. Sayman artık bu işe nihai bir sonuç getirmeye karar vermiştir. Hemen bir ordu hazırlanılmasını emreder. Ordunun başına da dönemin ünlü sadrazamlarından ‘’ Saltocu Arman Paşa’’ yı atar. Saltocu Arman Paşa iyi olmasına iyi bir paşadır ama biraz çorapları kokmakta biraz da karı kıza olan düşkünlüğünden dolayı zaaflar vermektedir.

Çapkınlıkları sırasında eşine yakalanmamak için çevirdiği numaralar yüzünden kahve arkadaşları tarafından kendisine ‘’ Saltocu ‘’ lakabı verilmiştir.

Saltocu emrindeki 120.000 kişilik ordusuyla Rusya sınırına doğru hareket eder. İki ordu 1717 yılında prut nehrinin batısında karşı karşıya gelirler. Savaş sonucunda Ruslar büyük bir yenilgiye uğrarlar. Prut bataklığına sıkıştırılan Rusyanın tek ordusunu yok etmek ve belki de Rusya yı tarih sayfasından silmek artık an meselesidir.

Fakat sahneye güzelliği ve kurnazlığıyla ünlü dillere destan Çariçe Yağmurina namı diğer Gece Yağmuru çıkar. Çar Deli Golgi son çare olarak bir yığın hediye ve rüşvetle beraber karısı Çariçe Yağmurinayı Saltocu Arman paşanın otağına göndermiştir.

İşte bundan sonra olanları maalesef bazı kötü niyetli tarihçilerimiz saptırmışlardır. Çadırda Çariçe ve Saltocu arasında hiçbir cinsi münasebet olmadığı halde sanki olmuş gibi lanse ettirmişlerdir tarih sayfalarına.. Her ne kadar Saltocu Arman paşa çapkın bir adam olsada delikanlılığa aykırı bişi yapmamıştır.

‘’ Evli kadınlarla işim olmaz aga ‘’ sözü de zaten Arman paşaya aittir.

Saltocu Arman paşa çadırında bulunduğu sürece misafirine hürmette kusur etmemiş hatta elleriyle Çariçeye çiğ köfte yedirmiş ve bir iki kez de Çariçeyi mıncıklamış ama valla billa bişi yapmamıştır. Sonuçta barış antlaşması imzalanmış ve belki de Rusya tarih sayfasından silinmekten son anda kurtulmuştur.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin fan kulübün mü varrr benim nie haberim yok

neyse güzel olmuş hikayeler :)

Ohoo senin haberin yokmuydu :D

Sevenleriyle sevmeyenleriyle dopdolu bir clubum var tabi.. :P

Bir daha ki senaryomda sana da acaip bir rolum var ona göre hocam.. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

TROYA...

Truva kralı bilge Saymanın iki oğlu vardır.. Büyük olanın adı Hector dur.. Ancak herkesçe bilinen lakabıyla Ceviz denir ona..Ceviz öylesine pehlivan öylesine civanmert bir yiğitmiş ki ününün ulaşmadığı yer yokmuş. Babasından sonra tahta geçmesi kesin gözüyle bakılan Hector Ceviz aynı zamanda güzeller güzeli prenses Mystic Riverla da evliymiş.. Kısacası her bakımdan mükemmel bir oğul olmuştur babası Sayman için..

Diğer taraftan Kral Saymanın küçük oğlunun adıda Parisli Arman mış.. Daha çok Paris adıyla bilinsede prens Arman, ağabeyi Ceviz Hector kadar yiğit ve sorumluluk sahibi biri değilmiş. Hatta itin tekiymiş.. İşi gücü hatun tavlamak olan bu ****** bi de acaip yakışıklı olduğundan ülkede gönül eğlendirmediği kadın kalmamış adeta.. Devlet işleriyle pek ilgilenmez babasının sözünü pek dinlemezmiş bu asi ruhlu genç.

Bir gün babaları iki oğlunu birden Isparta kralı Azizile ticari antlaşmaları yapmak üzere yollamış.. Ispanak kralı Büyük Azizil onlara ikramda ve hürmette kusur etmemiş.. Bol bol eğlenip şakalaşmışlar barış ve gelecek hakkında konuşmuşlar.. Ancak beyni bacaklarının arasında çalışan Parisli Arman yine sinsilik peşindeymiş.. Ağabeyi ve Kral Azizil birbirleriyle konuşa dururlarken o gözünü Isparta Kraliçesi güzeller güzeli Gece yağmuruna çoktan dikmiştir bile.. Gece Yağmuruda Parisli Armana karşı boş değildir hani.. Bunlar çoktan mercimeği fırına vermişler pişmiş aşa sütü katmışlardır bile... Arman bu kadından vazgeçemiyeceğini anlamıştır.. Ona kendisiyle beraber Truvaya gelmesini teklif eder.. Kraliçe hiç düşünmeden kabul eder bu teklifi... Kaba ve Sevgisiz kocası Azizille daha fazla yaşamaktansa gerekirse genç ve tutkulu Parisli Armanla beraber ölmeye razıdır.

Netekim sevgililer Truvaya kaçarlar.. Yolda ağabeyi Ceviz hector Armanın azına etsede dayanamaz ve kardeşine destek olacağına söz verir.. Ne de olsa ağabey yüreği.. Bu arada Kral Azizil karısının Parisli Armanla kaçtığını öğrenince çılgına döner .. Gururu incinmiştir.. Ve bunun hesabı sorulmalıdır.. Truvaya saldırmayı düşünür ancak bunu tek başına yapabilecek yeterli güce sahip değildir ve drhal ağabeyi Krallar kralı Buzlu Rakıdan yardım ister.. Agamemnon diye de bilinen Kral Buzlu Rakının zaten truva üzerinde gözü vardır ama savaş açacak bahane bulamıyordur o zamana kadar.. Kardeşinin başına gelenlerden kendisine sağlayacağı avantajı düşünerek büyük bir ordu hazırlanılmasını emreder. Ve krallığında ki tüm kralları bu göreve davet eder... Hedef Troyadır..

Çok kısa bir süre içerisinde muazzam bir donanma akdenizin serin sularında ilerlemektedir artık.. Ve truva önlerine dayanırlar.. Muhteşem bir ordudur uzun saçlı Akaların ordusu.. Ve nice kahramanlar bulunmaktadır bu orduda .. Baştada Kurnazlığıyla ünlü Odyseus diye bilinen ama asıl adı Golgi Aygıtı olan kral ve tabiki efsanevi savaşçılığıyla ünlü bir tanrıçanın oğlu olan Kudretli Aşil Tendon Erbay da vardır .. Svaş başlamadan önce Ispanak kralı Azizil Parisli Armana meydan okur.. Parisli Arman tırsar ve gitmek istemez .. Fakat Ağabeyi Hector kardeşini azarlar.. İşte iki kardeşin arasında geçen o diyaloglar..

Hector Ceviz - Olm gitsene nan meydana çıksana herifin karşısına.. :angry:

Paris Arman - Ya abi yürü git yaa görmüyon mu Ayı oğlu ayıyı .. Canıma okur o benim.. :(

Hector Ceviz - Nan adi herif senin yüzünden dayandı bu adamlar kapımıza pok vardı elin karısıyla fingirdeştin aha sana keffareti.. Çıkda adam gibi döğüş işte..

Paris Arman - Abi sen döğüşsen diyorum benim yerime .. :(

Hector Ceviz - Tüh senin erkekliğine nen .. Ben döğüşürüm döğüşmesine de olm biliyosun yengen izin vermiyor bu aralar teke tek döğüşler yapmama, hem herif sana meydan okuyor çık da erkek gibi döğüş işte..

Paris Arman - Anlaşıldı anlaşıldı çıkıyom tamam ya. Aman abi siz yine de uyanık olun kollayın beni ne olur..:(

Hector Ceviz - Hele sen bi çık meydana bakacaz duruma göre.. -_-

Ve uzun ısrarlar sonucunda Kral Azizilin karşısına çıkan Paris Arman tam babayı almak üzereyken bir anlık boşluktan istifade eden ağabeyi Hector Ceviz kardeşini Azizilin kılıcından son anda kurtarır... Bu olaydan sonra artık savaş kaçınılmaz olur.. Kızgın Akalar büyük bir öfkeyle saldırırlar Tuvaya fakat Truva daha önce hiç zaptedilememiş ve aşılamamış surları uzun mızraklı savaşçıları ve başlarında kahraman Hector larıyla karşı dururlar günlerce bu amansız taarruza..

Bu arada Aka Saflarında ilginç bir durum sözkonusudur.. Ünlü savaşçı Aşil tendon Erbay savaşmamaktadır.. Çünkü Yüce Kral Buzlu Rakıya küsmüştür o.. Sebebiyse bir manastır rahibesi ve savaş ganimeti olarak ele geçirilen güzel Mizyali elinden aldığı içindir.. Erbay Mizyala tutkundur ama Kral Buzlu rakı Mizyali Erbaya vermemektedir.. Bu anlamsız inatlaşma sonucu büyük savaşçı Aşil Tendon Erbay savaşa bulaşmamaktadır.. Ta ki Akalar Truvalılar karşısında bozguna uğrayıpta Kral Buzlu Rakı ondan özür dileyene dek.. Ve biricik kuzeni Lyosambeli Ereni Hector Cevizin öldürdüğünü öğrenene dek.. İşte o saatten sonra Erbay da savaşa katılrı.. Ve bir anda savaşın seyri değişir.. İki kahraman karşı karşıya gelirler.. Bir tarafta Troyanın medahı iftiharı aslan yürekli Ceviz Hector diğer tarafta ise gücü neredeyse Tanrılara denk Büyük Aşil Tendon Erbay..

Aşil hınçla saldırır Hectora... Ve Hector ne kadar da iyi bir savaşçı olursa olsun Aşilin kılıcının ucundaki ölümden kurtulamaz.. Kahramanları Hectorun öldürüldüğünü gören Troyalılar büyük üzüntü duysalarda aynı zamanda öfkeden deliye dönerler ve adeta Akaları mevzilerinden dışarı püskürtürler...

Akalar artık yorulmuştur.. Ne yaparlarsa yapsınlar bir türlü Troya yı ele geçiremiyeceklerini anlamışlardır.. Ta ki Kurnaz Golgi Aygıtının dahiyane teklifini duyana dek.. TRUVA EŞŞEĞİ..

Odyseus Golgi onlara tahtadan büyük bir eşşek yapmayı ve eşşeğin içine saklanmayı teklif eder.. Bu teklif komutanlarca kabul görür.. Ve eşşeğin içine en iyi bir düzine savaşçı saklandıktan sonra.. Aka ordusu gemilerini koyun görünmeyecek bir bölgesine saklarlar.. Troyalılar Akaların artık gittiklerini zannederek tahta eşşeği şehre alırlar ve gece olduğunda Aka savaşçıları eşşekten patır patır dökülürler... Ve günlerdir zaptedemedikleri Troyayı sabah olmadan ele geçirirler.. -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SEZAR VE KLEOPATRA...

‘ Bu kadın benim olmalı ‘… İşte bu cümlelerle başlamıştı 54 yaşındaki Roma imparatoru Jül Armanın Kleozeyno’ya duduğu aşk…

Kleozeyno m.ö. 69 ‘ da İskenderiye de dünyaya gelmişti. Aslen pötürgeli olan ( Kimi cahil tarihçiler Yunanlı derler ama ben araştırdım biliyom pötürgeli ) 3. Kleozeyno babası 128567. Adrenalinin vasiyeti üzerine henüz 17 yaşındayken kardeşi 57346. Cyrano ile evlendirilmişti. O dönemler Kraliyet ailesi Mısır toplumuna karışmamak için kendi soylarından olan kişilerle evlendiriliyorlardı. Babası 128567. Adrenalin öldüğü vakit tahta çıkan ve 18 yaşında Kraliçe olan Kleozeyno çok zeki ve ihtiraslı bir kadındı… Mısırı Eski görkemine ulaştırmayı ve zirvede tek başına kalmayı amaçlıyordu… Bu yüzden kocası ve aynı zamanda kardeşi de olan 57346. Cyrano yu tahta geçtikten kısa bir süre sonra zehirletmiş ve tek başına Mısırın yüce kraliçesi olarak kalmak istemişti. Ama yer mi Anadolu erke pardon Mısır erkeği… Ne var ki diğer kardeşi 57347. Cyrano yu unutmuştu… 57347. Cyrano kardeşi Kleozeynoyu iktidardan uzaklaştırıp sürgüne yolladı. İşte bu sürgün yıllarında Romanın Büyük imparatoru Jül Armanın sarayında onun karşısına çıktığında güzelliği ve cazibesiyle Jül Armanı bir anda kendine aşık etmesini bilmişti.

Jül Arman çocukluğundan beri iyi yetiştirilmiş bir savaşçı ve komutan vasıflarını taşırdı… Çocukken mahallenin garibanlarını döver onlardan haraç keser kurduğu çetesiyle millete kan kustururdu adeta… Gençlik yıllarında da iflah olmaz bir Kazanova olan Jül Arman savaş ve kavgalar sonrası olan tüm zamanını kadınlara ayırırdı. Böylesine hayvan bi herif olan Jül Arman Roma lejyonlarının komutanlığını yaptığı dönemlerde ününe ün katmış ve askerlerine kendini sevdirtmişdir.. Peşine taktığı 11 lejyondan oluşan orduyla Roma ya ve senatoya baş kaldırmış o dönemin diktatörü olan

-345. Focalla amansız bir iktidar savaşına girmişti… Savaş fazla uzun sürmemiş… Jül Arman büyük bir zaferle Romayı ve ona ömür boyu diktatörlük yapma yetkisini veren senatoyu ele geçirmiş Romanın en büyük imparatoru ilan edilmiştir.

İşte bu büyük imparator şimdi çok uzaklardan gelen bu mısırlı soylu güzel için yanıp tutuşmaktaydı… Normalde evli ve iki çocuk babası olan işten eve evden işine gelen Karısı Güzeller güzeli Natalianın sözünden hiç çıkmayan bu adam şimdi her şeyi unutmuş tüm benliğini Kleozeynoya vermişti. Klaozeynoda Jül Armanı çok sevmişti… İkisi beraberce Mısıra döndüler. Jül Armanın eşi Natalia Armana çok söylenmişsede onu kendisini terk etmesini engelleyememişti… İşte karı koca arasında ki o tartışmadan birkaç dialog..

Natalia – Allah belanı vermeye emi herif beni bırakıp da nerelere gidersin a vullasıca…

Jül Arman – Nan uzun etme garı… Gidiyom işte bıktıydım zaten senin dırdırından …

Natalia – Tuu Allah belanı vere emi… Senin için şunca yıldır saçımı süpürge ettim. Hadi beni önemsemiyon yavrularımızıda mı umursamıyon a gebermeyesice..

Jül Arman – Hay ya Rabbim… Nan anlamıyon mu garı ? Ben yavrumu bulmuşum gari hem sen ne dert ediysen takıl işte sarayda bi elin yağda bi elin balda çocuklarımızı böyüt . Ben arada bi uğrarırım yine canım … Dua et bak saraya üstüne kuma getirmiyom edebimle Kleoyla birlikte gidiyom … Böyütme artık bu kadar olurmu gınalı guzum benim… Du bi öpem seni..

Natalia – De get öpme beni heyvan herif… Boyu devrilesice e ama herif ben sana bunun hesabını sormazmıyım ..Kadının sesü programına katılıpda seni tüm Romaya rezil etmezmiyim bak görürsün sen..

Jül Arman – Eeeh uzun ettin ama gidiyom işte nan ben..

Ve bu hazin konuşmadan sonra iki aşık Jül Arman ve Kleozeyno Mısıra vardılar.. Jül Armanın desteğini sonuna kadar arkasına alan Kleozeyno kardeşi 57347. Cyranoyu tahtan indirdi ve hemen ardından boğdurttu.. Artık o tüm Mısırın kraliçesiydi. Yıllar birbirini kovaladı.. Jül Arman zaman geçtikçe aslında Kleozeynoya eskisi kadar aşık olmadığını anladı.. Hatta ne aşkı soğumuştu bile ondan… Karı adeta mannak çıkmıştı. Günde iki öğün süt banyosu yapıyor bi de özellikle sütaş ürünlerinden başkasını kullanmıyor her gün değişik isteklerle karşısına çıkıyordu..

Yok bi gün ‘ kocacığım slikon yaptırtsam mı ‘ yok başka bi gün ‘ Ay jülcüğüm bizim ülkede botox iğnesi kalmamış sana zahmet yan komşumuz Perslerden alıversene’ gibi isteklerle Adeta Jül Armanı kendinden bıktırtmıştı. Artık bu durumdan illallah eden Jül Arman tası tarağı topladığı gibi ülkesi Romaya karısının yanına dönmüştü… Dönmüştü ancak döndüğünde çok şeylerin değişmiş olduğunu görmüştü.. Senato eski senato değildi adeta ve Jül Armana diş biliyolardı.. Sanki bir şerefsizlik yapacak gibiydiler.. Ne zaman Senatoyla beraber eşli okey turnuvaları çevirseler hep hesaplar ona kalıyor sanki hepsi anlaşmış gibi habire bunun üzerine oynuyorlardı.. Bi tek Aslında eskiden beraber olduğu sevgililerinden birinden olma gizli oğlu Nicomedias kendisine yardım ediyor beklide baba dayağı yemekten korktuğu içindir her türlü kağıt oyununda babasına yardımcı olmaya elinden geldiğince çalışıyor gözüküyordu..

Ve puslu bir 15 Mart akşamı başta oğlu Nicomedias olmak üzere senato üyeleri Jül Armanı evine giderken kıstırıyorlar ve hain bıçak darbeleriyle Jül Armanı oracıkta öldürüyorlardı… Armanın söylediği son söz ‘Nan adi Nico … O bıçağı sana ben almamışmıydım a nankör herif’’ oluyordu..

Bu arada eski sevgilisinin ölüm haberini alan Kraliçe Kleozeynonun kılı bile kıpırdamamıştı.. O güzellik maskeleriyle kafayı bozduğundan ülkede ne kadar makyaj kuaför varsa sarayına toplamış adeta maaş bağlatmıştı onlara .. Zaten Jül Armandan olma oğlu küçük Armanüsü ileride tahta geçmesi için hazırlıyor bu arada yeni sevgilisi Marcu Antonyusla da gününü gün ediyordu. Ancak onunda bu safahat yılları uzun sürmeyecek.. Bir zaman sonra kırışıklıklarını önleyemediği için bunalıma girdiğinden kendini zehirlettirerek intihar edecekti..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.