Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İyi Sahurlaaaar..

Radya

Önerilen İletiler

sizi dün yalnız bıraktığım için çok özür dilerim blush.pngaptalkafam.gif İyi Sahurlar flowers.gif

Dün benimde internetim yoktu gelemedim..blush.pngtongue.png İyi sahurlar..flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Geç kaldım üzgünüm..blush.png İyi sahurlar...forgiveme.gifflowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ruhlar bir aylık ramazanla tam kıvamını bulur, derinleşir, meyvenin çiçeğe yatışı gibi, olgunlaşır ve yeni bir oluşum bekleyişine geçer; derken bayram ufukta bir güneş gibi beliriverir. Bayram, bütün bir ramazanın, hatta geçmiş bütün ramazanların özü, usaresi gibi bir duyguyla gelir. O, semaların en nurlu katmanlarından süzülmüş, meleklerin incelerden ince elleriyle örülmüş, sımsıcak, alabildiğine yumuşak bir tül gibi sarar benliğimizi.. ve kopup geldiği âlemlerin şefkat ve duyarlılığını ruhumuza işlercesine, bir anne gibi kucaklar hepimizi. Biz, bütünüyle onun, o da bütünüyle bizim olur.. ve gitmeyecek gibi okşar kâküllerimizi.. dönüp gelecekmiş gibi öper alınlarımızdan.. ve veda tavafı edasıyla uzaklaşır bizden.

Biz, bayramın bu ses ve soluklarını, bu şive ve bu nazını, meleklerle hemdem olmuş, peygamberlerle yaşamış olanlarımızın, gönüllere inşirah veren, dinlendiren, mutlu eden ve ebedî mutluluğa giden yolları açan sihirli uğultuları gibi duyarız..

Bu yıl da bana eşlik eden bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Önümüzde ki yılda burada yine birlikte, sağlıkla "iyi sahurlar" diyelim inşallah..smile.png

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum..hug.gif

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN..kalp.gif

bayramkartlari7.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 8 ay sonra...

e3vj.jpg

Sefalar getirdin..huzur bereketle.

İYİ SAHURLAR :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dayanamadım sahura kadar dün yazamadım zaten bugün hemen yazayım dedim smile.png

İyi Sahuuuuurrrrllaar !!!

Size börek getirdim smile.png Herkese selam

merhaba hoş geldiniz..:) börek müthişşşş rolleyes.gif teşekkürler iyi sahurlar flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"İnsan hiçbir şeyi sevmeden anlayamaz"
(Goethe)

İyi sahurlar flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi sahurlar, iyi günler, günaydınnnn :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi Sahurlar . Allah C.C Orucu tutma gücü versin inşallah. oruç Sabırdır . Oruç söz tutmakdır. Allah C.C hiç bir şeye ihtiyacı olmadığı gibi bizim oruçlarımıza ihtiyacıda yok . Ama biz insanların oruca ihtiyacı vardır. Allah C.C Reyan Kapısından içeri girmemizi nasip eylesin ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

e3vj.jpg

Sefalar getirdin..huzur bereketle.

İYİ SAHURLAR smile.png

velet dedi ki:

kim sefa getirdi örtmenim?

kim sefa getirmiş örtmenim?

gökyüzü'nün kapısı neredeymiş örtmenim?

kapı geceleri mi açılırmış örtmenim..

muni örtmenim..sleep.png

örtmen said:

hadi çocum.. hadi çocum..

bak annenis kapıda sisi bekliyo he mi efladım..

güle gülee..aptalkafam.gif

..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 ay sonra...

10489805_10152531798599255_1760672335472

Hoş geldin Ramazan, Bereketinle Nur'landır..

İyi Sahurlar wub.png flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“Allah bize sadece secde ederken değil, bazen sahip çıktığımız bir yetimin gözünden, bazen de kırdığımız bir kalbin içinden bakar. Biz bazen unutsak da, farkına varamasak da o bizim hep farkımızdadır.
Ne iyiliğimizi büyütmek bir işe yarar ne de kötülüğümüzü örtmek. O her şeyi görür. Her hayırda bir şer, her şerde bir hayır denilen şey de budur.”
Kahraman Tazeoğlu...

İyi sahurlar..flowers.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

‘’Başkalarına yol gösterecek olanlar, her gece her zenginliğe veda etmeli, üzerindeki giysiden başka bir şeyleri olmamalı, ertesi günün yiyeceğini bile taşımamalıdırlar. Bilgeler, din tüccarı sahte sofulardan ancak böyle ayrıt edilebilirler.’’

Işık Bahçeleri / Amin Maaoluf

İyi sahurlar flowers.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hz. Mevlânâ bir gün eve gelir, oğlunu üzgün görür. Sebebini sorar. Oğlu: “Hiç…” der.
Hz. Mevlânâ dışarı çıkar. Kapıda asılı bir kurt postu vardır, onu alır üstüne giyer. Ellerini havaya doğru açıp ulumaya başlar. Oğlu babasının bu haline bakıp güler.
Hz. Mevlânâ:
“Evlâdım, gördün mü?” der.
“Dünya dertleri de işte böyledir. Kurt, aslında korkutucu bir hayvandır. Ama sen o postun arkasında babanın olduğunu bildiğin için korkmadın ve güldün.
İşte bütün dertlerin arkasında da Rabbinin olduğunu bil ve ona güven...

İyi sahurlar flowers.gif 

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Bir gece yarısı ayağa kalkıp bir sofranın başına kurulduk. Herkes uyandı. Kuşlar, nehirler, sokaklar uyandı. Sahur etti dünya. Ertesi gün ağzımızdan tek lokma geçmeyecek diye Rabbimize söz veriyoruz. İçimizden ta içimizden niyet ediyoruz.

Allah’ım şahit ol!
Yemekler önümüzde durdu ve hiç elimizi sürmedik. Bilal ezan okuyana kadar bekleriz biz.

Tarık Tufan

11223316_871375156269281_782563458441356

HAYIRLI RAMAZANLAR..wub.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.