Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İyi Sahurlaaaar..

Radya

Önerilen İletiler

Arabada sigara içilmediği için kül tablası başka bir iş görür. Elime geçen bütün bozuk paraları oraya atarım. Trafik ışıklarında arabaya mendil satan bir çocuk yanaştığında hızlıca oraya uzanırım. Oğlum kızar her defasında. O çocukların çalıştırıldığını ve verdiğim paranın o çocukların elinden alındığını söyler. Hatta bir arkadaşım arabasında çorap, çikolata, şeker bulundurur vermek için. Ben eve döndüklerinde itilip kakılmasınlar dayak yemesinler diye asla geri çeviremem. Dün küllüğe elimi attım para olmadığını farkedince hemen cüzdanımdan hızlıca kağıt para çıkardım. Çok büyük bi para değil! Çocuğun hiiiiiii deyip para ile birlikte parmağıma sarılışı gözümün önünden gitmiyor. Madeni para dışında bi para verilmesinin heyecanı belki sadece." Su var mı su" dedi camdan arabanın içine bakıp. Ne yazık ki su yoktu arabada..🥺

İyi sahurlar🙏💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir gün İzmir / Bergama'ya yolunuz düşerse ama tabi Ramazan ayında! Bergama'nın bu lezzetini mutlaka deneyin. Ben bu yıl herhalde yiyemeyeceğim derken dün bir sürpriz oldu ve çok şükür yiyebildim..🙏🥰

İyi sahurlar 🤗💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İnstagram'da çok severek takip ettiğim sevgili @fadimecelik'in 17 günlük kapanma ile ilgili yorumu.

#Repost @fadimecelik3 with @make_repost
・・・
Bildiğiniz üzere, 17 günlük kapanma süreci istesek de istemesek de başladı. Haberlere göre kimi köyüne, kimi yazlığına gitmiş. Kimi gidenlere kızıyor falan. Kim ne yaparsa yapsın benim dikkatim kendimde. Zira bedenimin emek emek ürettiği ATP moleküllerini zihnimin gereksiz bıdı bıdılarına harcatmaya hiç niyetim yok. Kendi adıma bu süreci okuyarak, yazarak, arada bir balkonda çay seramonisi yaparak geçireceğim. Faydası yok şikayetin, elde olanlarla günlerimi beynin negatif merkezlerine düşmeden geçirme alışkanlığımı biraz daha pekiştirmiş olacağım. Bende plan bu. Şikayet yok, yapabildiklerini yürüt. Arada bir de göğe bak, Terra’yı sev, şükret.
.......

Aynen katılıyorum 🙏

İyi sahurlar💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

“İşçinin hakkını, alın teri kurumadan veriniz!..”
Hz.Muhammed (s.a.v)   

1 Mayıs İşçinin ve Emekçinin Bayramı kutlu olsun. 

İyi sahurlar🙏💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hıdırelleze az kaldı 😊

Hıdırellez ;5 Mayıs
Bereketin,Şifanın ve niyetlerin orucu;

-Kesici alet ele alınmaz (makas bıçak)

- Hiç bir yeşil koparılmaz ve eve yeşil sokulmaz.Evin dış kapısına güneş battıktan sonra yeşil dallar toplayıp asabilirsiniz.
Apartmanda yaşıyorsanız pencerenize asıp camı açık bırakıyorsunuz.Hızır Ata tüm yeryüzünü dolaşırken sizi kolay bulması için☺️
.
- Odun, çalı çırpı eve girmez..
- Dışardan içeri su sokulmaz
- Ve dışarı para asla verilmez :)
Bunların hepsi güneş batana kadar ..

Ne yapılır?

-Evimizi ve kendimizi arındırmalıyız.

-Ateşten atlama sansınız yoksa ellerinizi bir ateş üzerinde gezdirip bedeninizi süpürür gibi temizleyebilirsiniz.(Dileklerinizi oluşturmadan hemen önce.)

-Dilekler şifa içinse taşa çizilir.
Ev,araba,toprak vb şeyler içinse çamurdan yapılır.
-Dilekler Gül ağacının dibine konur
 5 Mayıs akşamı.

-Gece kavanozların ,cüzdanların vb ağzı açık bırakılır.(Bereket için)

Ve yatmadan önce ayışığını görecek şekilde dışarı bir bardak su koyun.
(Sabah bu Suyu ağzınıza alıp yine bereketi çoğaltmak istediğiniz yere püskürtün .(Sadece bir ağız dolusu olacak) 

6 Mayıs ta topladığınız bir kaç kır çiçeğini kaynatıp banyo yaparsanız şifalandırır.Çünkü 5 Mayıs gecesi tüm yeşile ve suya şifa yağıyor.🙏

@asumansur

İyi Sahurlar 💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

@akapismak 
・・・

.
Her birimizin hayata bakışı ve algılama şekli farklı.
İhtiyaçlarımız, üzüntülerimiz, beklentilerimiz, genetik yapımız, aile yapımız ve yaşadığımız topraklar bizim başımıza gelen olayları nasıl algıladığımızı belirliyor.
Deneyimleri çok nadiren içinde yaşadığımız andaki haliyle algılarız. 
İnsan, zamanının büyük bir bölümünü o anda orada olmayan olayları düşünmekle geçiriyor.
Bu insan için büyük bir konfor. Alıştığı, bildiği ve çocukluktan beri çevresindeki herkesin yaptığı şeyi konfor olarak kabul ediyor. 
Genellikle kendisine acı verecek deneyimden kaçıp, iyi gelen şeylere odaklanmak istiyor. Ve şimdiki zaman insanı hem sosyal medyada hem de gerçek hayatta, gülecek, eğlenecek ve içindeki kötü hissi uzaklaştıracak şeylere odaklanıyor. Ve günümüz insanında şu sloganlar ortaya çıkıyor ;
. Kimseye güvenme
. Enerji emenden uzak dur.
. Zaman kısa eğlen 
. Boşver 

O kadar tehlikeli söylemler ki, bunu yapanlar zamanla daha da kötü duygulara batıyorlar.
Çünkü beynimizin iyi olması, nezaketle her duyguyu deneyimlemek ve bunu bilinçle kabul etmekle gelişir.
Bir insan, bir deneyim sizi rahatsız ediyorsa , aslında o sizin içinizde olandır ve hatırlattığı için kaçarsınız.
İstediğiniz kadar kaçın; tüm kötü duygular bastırılıp, kaçıldıkça bilinçaltında depolanır, ilginç bir şekilde iyi hissettiğiniz anlarda bir anda ortaya çıkar ve keyfinizi kaçırır.
Çünkü kabul görmemiştir.
Acıya ve mutluluğa eşit derecede tutum sergilemek  ve kabul etmek içimizdeki olumsuz duygulara evet demektir. Bu yolla kişi tüm üzüntü ve depresyonlarını sağlıklı Yaşar ve bitirir.
Ama başlangıç ve bitiş ölene kadar devam eder.
Yani yaşamımızın bir zamanında tamamen mutlu olacağımız yaşımız olmayacak.
Asıl kabul etmemiz gereken bu.
Yoksa konfor alanlarımız zihnimizin erken yaşlanmasına sebep olur.
İyi ve kötü duyguları nezaketle kabul edenler, daha meraklı, heyecanlı ve yeni deneyimlere açıktır.
Şimdiki zamanda 20 Li yaşlarda yaşlanmış çok fazla insan var.
70 in de genç olanlar da çok var.
Artık beden ve görüntü algısı zamanla zayıflayacak. 
Çünkü genç ve yaşlı olmak tamamen spiritüel alanda. 
Söyle o zaman, sen genç misin, yoksa yaşlı mı?

İyi Sahurlar 💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bugün ve bundan sonra her kim varsa sevdiğim, sevebileceğim hep sevdikleriyle olsun. Kimin neyi eksik hep bir yetişeni, getireni olsun. Her neyimiz varsa bir olsun, bölüşecek birileri olsun. Bu zor zamanlarda hepimizin sağlığı iyi, yüzü güleç olsun. Evinizden neş'e, işimizden bereket, kalbimizden aşk eksik olmasın! Birbirimize saygımız, hürmetimiz olsun... 
Muhabbetimiz sevgiden, gönül dilinden olsun. Bir elin verdiğini öbürü bilmesin, yaptığımız iyilik göstermelik olmasın! 
Soframızdan bolluk eksik olmasın, kahkahamız içten olsun. 
Karnımız da, gözümüzde tok olsun. Elimiz dar'a düşmesin, düşerse de kapımız çalınır olsun! Bu Hıdırellez her kim iyilik, güzellik diler hepsi gerçek olsun... 
Bu bahar hepimize kutlu olsun! 🥰🙏

İyi Sahurlar🙏💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, ERBAY dedi:

Hoş buldum mekanı sen mi koruyorsun abla eskilerden kimseler yok :D

sen vasın işte😀

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kadir geceniz kutlu olsun iyi sahurlar💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Annelik çoğu zaman özlemekmiş, çocuklarım büyüdüklerinde öğrendim. Yavrularıma aynı anda sarılabildiğim, öpücükleriyle uyandırıldığım tatlı anneler günü sabahları meğer ne büyük lüksmüş. Ama olsun sağlıklı ve mutlu olsunlar ben onları az kucaklamaya razıyım 🙏💗

Dün gelemedim 
Bütün annelerin geçmiş anneler günü kutlu olsun. Gerçi geçer mi değil mi? Annelik bir güne değil bir ömre bile sığmaz. Benim anneciğimin sevgisi, sıcaklığı kalbimde  daima.. 🌹

İyi Sahurlar 💗

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evettt bu yılın son sahuru🙏 Yolu buradan geçen, okuyan birileri varsa; dualarınızda bana da yer verirsiniz belki.🥰 
Oruçlarınız dualarınız kabul etsin, Allah tekrarını nasip etsin. 💗

........

" Ya Rab, sen kimsesizlerin sahibi mazlumların sığınağısın. Bizlere rahmet, merhamet ve nusret eyle.

Sen bizim Mevlanızsın zalimlere karşı bize yardım eyle. Şu mübarek gün ve geceler hürmetine, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'yı ve Peygamberler şehri Kudüs'ü zalimlerin işgalinden kurtar Allah'ım..🤲

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.