Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AÇILIM VE SONRASI!

ilker01

Önerilen İletiler

icondart.pngMinik punto...smile.gif

''Açılım hayatın satır aralarında ifade bulur, kendimize ve dünyamıza kattıklarımızın farkına varmaksızın. Açılım hayatın kendisini yaratmakla birlikte ortaya çıkar. Sayısız kitap okuyabilirsiniz, katkılarınızdan ötürü ödüller alabilirsiniz, köşe bucak dünyayı dolaşabilirsiniz, ama hücrelerinize özümsenmiş, yüzünüzdeki çizgilerde ifade bulmuş hikâyeleriniz yoksa açılımınız da olmamış demektir. Açılım evrenin bize kattıklarının karşılığını vermek gibidir, tıpkı doğanın kendini yaşarken yaptığı gibi.''

__________ Engin Geçtan

Tarih: Düzenleyen: DİPNOT
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hem senin talebin nedir?

Nasıl bir açılım istiyorsun?

Kürtlerin diğer etnik-unsurlardan ayrıca hakettikleri nedir?

Neye göre hakediyorlar bunu; boncuk mu üretiyorlar!

Yukaridaki sorunuza karsilik size sormazlarmi? Siz nereden Kürt veya diger etnik kökenlilerin haklarini gasp etme hakkini aliyorsunuz? Bizler boncukmu üteriyoruzda önümüze geleni sen susun busun deme hakkini buluyoruz kendimizde?

Birisini hakkini aramasini digerine göre endeksleme hakkini nereden buyluyorsunuz kendinizde?

Kürt'ler diger etnik kökenlilerin temsilcisi degil, digerleride Kürt'lerin temsilcisi degil. Illada hepsi beraber hak isteyincemi dogru oluyor? Siz sorunuzu diger etnik kökenlilere yöneltmeniz gerekli, neden anlarinda Kürt'ler gibi haklarini istemediklerini.

Bu nasil bir mantik anlasilir degil dogrusu. Etnik kökenlilerin haklarini gasp et sonrada birisi hakkini isteyind´ce snin digerinden ayricaligin ne diye birde onu haksiz cikart.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

icondart.pngMinik punto...smile.gif

''Açılım hayatın satır aralarında ifade bulur, kendimize ve dünyamıza kattıklarımızın farkına varmaksızın. Açılım hayatın kendisini yaratmakla birlikte ortaya çıkar. Sayısız kitap okuyabilirsiniz, katkılarınızdan ötürü ödüller alabilirsiniz, köşe bucak dünyayı dolaşabilirsiniz, ama hücrelerinize özümsenmiş, yüzünüzdeki çizgilerde ifade bulmuş hikâyeleriniz yoksa açılımınız da olmamış demektir. Açılım evrenin bize kattıklarının karşılığını vermek gibidir, tıpkı doğanın kendini yaşarken yaptığı gibi.''

__________ Engin Geçtan

yonca.jpg

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TÜRK TOPLUMU İÇİN "DEMOKRATİK AÇILIM"...

Peki Nedir Demokratik Açılım?...

Demokratik açılım bana göre sadece Kürt sorununu aşmak, kan dökülmesini önlemek değil.

Demokratik açılım Anayasanın değişmesi demek.

Faşist 12 Eylül Anayasasının sil baştan yapılması demek.

Zorunlu din eğitiminin kalkması demek.

Silah zoruyla iktidara gelmenin yolunun kapanması, yani darbecilerin çanına ot tıkamak demek.

Darbeye teşebbüs edenlerin gelecekleri artık kararacak demek.

Barış demek.

Kardeşce birlikte yaşamak demek.

Etnik grupların birbirlerini kabul etmesi, hazmetmesi demek.

Ülke ekonomisinin rayına girmesi demek.

Bölgelerarası haksızlıkların, dengesizliklerin giderilmesi demek...

Yani Tüm ülke için, hepimiz için DEMOKRATİK AÇILIM...

Saygılar...

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TÜRK TOPLUMU İÇİN "DEMOKRATİK AÇILIM"...

Peki Nedir Demokratik Açılım?...

Demokratik açılım bana göre sadece Kürt sorununu aşmak, kan dökülmesini önlemek değil.

Demokratik açılım Anayasanın değişmesi demek.

Faşist 12 Eylül Anayasasının sil baştan yapılması demek.

Zorunlu din eğitiminin kalkması demek.

Silah zoruyla iktidara gelmenin yolunun kapanması, yani darbecilerin çanına ot tıkamak demek.

Darbeye teşebbüs edenlerin gelecekleri artık kararacak demek.

Barış demek.

Kardeşce birlikte yaşamak demek.

Etnik grupların birbirlerini kabul etmesi, hazmetmesi demek.

Ülke ekonomisinin rayına girmesi demek.

Bölgelerarası haksızlıkların, dengesizliklerin giderilmesi demek...

Yani Tüm ülke için, hepimiz için DEMOKRATİK AÇILIM...

Saygılar...

DİPNOT...

Rep'i verdim yani; öyle diyeyim. :)

Sayın Dipnot güzel yazmışsınız; öncelik toplumca hazırlanacak "Yeni Anayasa" dır. Ancak bu ülkede bazı odakların darbelere ve darbe anayasalarına sahip çıktığı hatta yeri gelince bizzat içinde yer aldığı bir gerçektir.

Yeni Anayasa olmadan; kurumlar ve kavramlar özgürce ele alınmadan hiçbir şey değişecek değildir.

Tarih: Düzenleyen: ali0_1
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum,siz bana zulmü mü kıyaslayın diyorsunuz!O zaman başım gözüm üstüne...

Evet Diyarbakır bu ülkenin herhangi bir ili...Ama aynı Diyarbakır'da 2005 yılında 14 çocuk emniyet görevlileri tarafından öldürüldü.Bunun adı nedir?

Mardin'de 11 yaşındaki bir çocuk sırtından vuruldu,vuranlar şimdi serbest;bunun adı nedir?

Şemdinli de bombalar patladı,Sarıkaya ihraç edildi;bunun adı ne?

Sadece resmiyette 17 bin faili meçhul,JİTEM'in ne yaptığı ortada,koruyuculuk dediğiniz ağaları aratıyor,Hizbullah PKK'ya karşı keskin bir silah.

Dostum,bu bölgede insanlar öldürüldü.Ciddi anlamda hak ihlalleri yapıldı.Devlet bunu gördü,çoğu zaman ortak oldu.

Dil yasaklandı,köyler yasaklandı...Yahu ben 1985 doğumluyum,çok da büyük değilim.Üzerimize sıkılan kurşunları,sabaha kadar süren çatışmaları,dakka başı patlayan silahları çok iyi hatırlıyorum;ben buna zulüm derim.siz?

Buradan Gündemin İftira yüklü haberlerini gerçekmiş gibi yazmayın.2005 yılında hangi güvenlik güçleri hangi 14 çocuğu öldürdü?

Mardindin olayında ise 11 Yaşındaki çocuğu kendisine kalkan edenlerden neden hesap sorupta bunun adını koymuyorsunuz.

Faili meçhullari yapanın pkk olduğunu bile bile görmezden geliyorsunuz, bunu nasıl düşünemiyorsunuz.

O bölgede insanlar öldürüldü doğrudur, öldürülenlerin çoğu pkk'lı, bir çoğunluğu ise pkk tarafından oldürülünen insanlardır.

Bende doğuluyum o bölgenin insanıyım herkes istediği gibi dilini konuşuyor bir sorunda yok.Resmi yerlerde bunu istemek ülkeyi bölmektir, bu'da zihniyet farkıdır.

pkk ya yardım etmeyen köylerde yerinde duruyor,bu devlet bize neden böyle sorun yaşatmıyorda diğerlerine yaşatıyor.

o insanların güvenliği açısından boşaltılmak zorunda kalan köylere ise devlet gereğinden çok tazminat vermiştir..

Bunlara ben şahidim.Daha önce yine yazmıştım .Askerliğim döneminde köylüler karakola gelip karakol komutanından mağdur olduğuna dair yalan beyanda bulunarak .pişkin ,pişkin köye dönüş adı altında para almaya çalışıyorlar.

Yine Askerin başka bir karakola gittiğini gören fırsatçılar pkk nın öldürdüğü 3 köylüyü asker öldürdü diye ortalığı yaygaraya verdiler ortalığı yağmaladılarDaha sonra teslim olan terörist itiraf edince gerçekte ortaya çıktı.

Yani bu senaryolara karnımız tok....Ben bu konuda yemin edebilirim sizde aynı şekilde anlattıklarınızın doğruluğuna yemin edebilirmisiniz.

Iğdırda insanların cehaleti yüzünden kendi kendini öldürmelerinden ,sudan sebeplerle kan davalarında bir birini öldürmlerinden başka nasıl mermi sesi duydunuz, bunuda anlamak mümkün değil.

Yazınızı okuyanda ığdırda hergün çatışma var cinayet var,köy sürgünü var sanacak.

Lütfen vicdan diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakın din Show Tv'de Yunanistan'ın "Kos" adasında yaşayan Türk kökenli Yunanlıları (Yunan Vatandaşlarını) gösterdiler.

Kimisi Rodos'tan kimisi de başka adadan gelmiş...

Kimisi de hep oradaymış...

Röportajda haberci, röportaj yaptığı kişinin kökenini soruyor ve şöyle yanıt alıyor:

"Türk asıllıyız biz, Yunan vatandaşıyız..."

Bakın:

"Yunanistan vatandaşıyız" demiyor...

Çünkü artık "Yunan" kavramı, Yunanistan'da bir "Ulus Kimliği" olarak kendisini gerçekleştirmiştir.

Örneğin ben Kıbrıs'ta askerlik yaptım ve Kıbrıslı Rumlar ile Yunanistanlı Yunanlılar bir ve aynı değildirler.

Bulgaristan'dan göçen göçmen yengelerim var ve soruyorum;

Akrabaları kendilerini "Bulgar vatandaşı" yani "Türk asıllı Bulgar" olarak tanımlıyorlar...

Makedonya'da da öyle örneğin...

Yunanistan, Bulgaristan, Mekandonya, Almanya,.... vatandasiyiz demiyorlar dogru. Ne diyorlar, sizin söylediginiz gibi Türk asilliyiz ve Yunan, Bulgar, Mekadonya, Almanya,.... vatandasiyiz diyorlar. Ama ne anlatmaya calisiyorsunuz bununla? Bakin gözünüzden kacti herhalde, artik öyle kabul ediyorum. Eger konuyu Kürt'leri biz Türk degiliz Kürt kökenli Türk vatandasiyiz meselesine getiriyorsan, örnek verdigin Türk kökenlilerde biz Yunanliyiz, Bulgariz, Mekodaniz, Almaniz da demiyorlar. Yani onlarda kedilerini aynen Kürt ve diger azinliklar kendilerini nasil ifade ediyorsa öyle ediyorlar. Olay bu kadar acik ve net. Siz illa herkesin kendisini Türk olarak nitelemisini bekliyorsunuz. vermis oldugunuz örneklerle kendi kendinize celisiyorsunuz haberiniz yok.

Yorumunuzun devaminda elestiri yaparken veya bazi konular üzerinde konusurken bilgi sahibi olmak gerektiginden bahsederken, kendi vermis oldugunuz örneklerle nere varmak istediginiz konusuna bakarsak ne kadar bilgi sahibi oldugunuz dogal olarak sorgulanir.

Bu anlamda diger noktalara deyinmeyecegim cünki, ajitasyonu gecememis.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Şu sorularıma yanıt verseniz daha iyi olmaz mı?

.

.

.

Sizin bu sorunuzun muhatabi ben degil, "Kimin" nickli arkas. O arkadasa sormak isterken herhalde sasirip bana sordunuz. Alintinizdan muhatabiniz olarak o arkas cikiyor.

Lütfen sorunuzu muhatabi olan kisilere yöneltin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buradan Gündemin İftira yüklü haberlerini gerçekmiş gibi yazmayın.2005 yılında hangi güvenlik güçleri hangi 14 çocuğu öldürdü?

Mardindin olayında ise 11 Yaşındaki çocuğu kendisine kalkan edenlerden neden hesap sorupta bunun adını koymuyorsunuz.

Faili meçhullari yapanın pkk olduğunu bile bile görmezden geliyorsunuz, bunu nasıl düşünemiyorsunuz.

O bölgede insanlar öldürüldü doğrudur, öldürülenlerin çoğu pkk'lı, bir çoğunluğu ise pkk tarafından oldürülünen insanlardır.

...

Yazınızı okuyanda ığdırda hergün çatışma var cinayet var,köy sürgünü var sanacak.

Lütfen vicdan diyorum.

Diyarbakır'da yaşanan olaylardan bahsediyorum.Bağlar'da evler basılıyordu,pencereden dışarıya bakanlara gelişigüzel silah sıkılıyordu.Çocuklar öldürülüyordu.

Mardin'de kalkan edilen çocuk! sırtından vuruldu.11 yaşında ki çocuğa 13 kurşun sıkıldı.Ve onu öldürenler şimdi masum!

Hukuk buydu işte...

PKK tarafından insanlar ölrürüldü,öldürülen PKK'lılar vardı...doğru,doğru,doğru...Buyrun size bir doğru daha;orada insanlar sadece orada olduğu için öldürüldü.

Güvenlik için boşaltılan köylerin ahalisi;şimdi çoğunluğu Diyarbakır'ın Seyrantepe bölgesinde devlet eliyle gelen yıkımından aldığı nasiple,birer canlı bombaya dönüşüyor.Evini yakanlar,şimdi nerde?

Iğdır'dan bahsetmiyorum ben,ki Iğdır bu tür şiddet olayların en az yaşandığı yer(şiddetin en azı hala dün gibi hafızamda)Kişi ve basit hesapları da yazmıyorum;gelenekselleşen hukusuzluklar ve yanlış olan politikalar benim konum.

Senaryo değil bunlar,bizim varlığımız kadar gerçek...Yasaklanan ve ayıplanan dili yazmıyorum zaten;sağduyunun egemen olduğu bir yarında konuşulacak yine tüm bunlar.

Ayrıca ben son dört yıldır Gündem gazetesini elime dahi almadım,ama yarın sizin için özellikle bakacağım.

Lütfen vicdan!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakır'da yaşanan olaylardan bahsediyorum.Bağlar'da evler basılıyordu,pencereden dışarıya bakanlara gelişigüzel silah sıkılıyordu.Çocuklar öldürülüyordu.

Mardin'de kalkan edilen çocuk! sırtından vuruldu.11 yaşında ki çocuğa 13 kurşun sıkıldı.Ve onu öldürenler şimdi masum!

Hukuk buydu işte...

PKK tarafından insanlar ölrürüldü,öldürülen PKK'lılar vardı...doğru,doğru,doğru...Buyrun size bir doğru daha;orada insanlar sadece orada olduğu için öldürüldü.

Güvenlik için boşaltılan köylerin ahalisi;şimdi çoğunluğu Diyarbakır'ın Seyrantepe bölgesinde devlet eliyle gelen yıkımından aldığı nasiple,birer canlı bombaya dönüşüyor.Evini yakanlar,şimdi nerde?

Iğdır'dan bahsetmiyorum ben,ki Iğdır bu tür şiddet olayların en az yaşandığı yer(şiddetin en azı hala dün gibi hafızamda)Kişi ve basit hesapları da yazmıyorum;gelenekselleşen hukusuzluklar ve yanlış olan politikalar benim konum.

Senaryo değil bunlar,bizim varlığımız kadar gerçek...Yasaklanan ve ayıplanan dili yazmıyorum zaten;sağduyunun egemen olduğu bir yarında konuşulacak yine tüm bunlar.

Ayrıca ben son dört yıldır Gündem gazetesini elime dahi almadım,ama yarın sizin için özellikle bakacağım.

Lütfen vicdan!

Farkeden birşey omaz Gündem-Taraf-Bugün-Evrensel yada biraz daha şeffaflaştırılmış Zaman.

Aynı zihniyetin ürünüdür.Bunların birini okursanız diğerlerini okumanızada gerek yoktur sizde bilirsiniz aslında !

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtleri PKK ile özdeşleştirip, onların üzerinde siyaset yapan DTP... Kürtleri Türkiye’den koparıp “azınlık” muamelesi yapmaya ve himmette bulunmaya kalkan, ama bunu dahi beceremeyen AKP...

Kürt açılımını fırsat bilip iktidara şirin gözükme yarışına giren... Neyin ne olduğunu bilmeden iktidara yalakalık yapan yazarlar-aydınlar-sanatçılar...

Tümü el ele verip çok kötü bir şey yaptılar:

Otuz yıldır üzerlerinden oynanan onca oyuna karşı devletine küsmeyen Kürtleri kırdılar...*

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürtleri PKK ile özdeşleştirip, onların üzerinde siyaset yapan DTP... Kürtleri Türkiye’den koparıp “azınlık” muamelesi yapmaya ve himmette bulunmaya kalkan, ama bunu dahi beceremeyen AKP...

Kürt açılımını fırsat bilip iktidara şirin gözükme yarışına giren... Neyin ne olduğunu bilmeden iktidara yalakalık yapan yazarlar-aydınlar-sanatçılar...

Tümü el ele verip çok kötü bir şey yaptılar:

Otuz yıldır üzerlerinden oynanan onca oyuna karşı devletine küsmeyen Kürtleri kırdılar...*

clover.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O kadar basit değil.

Hiçbir şey o kadar basit değil.

Bu mesele tek yanlı olamaz; bu işin iki yanında da çok karanlık boşluklar var.

Devlet artık "açılmalı" halkına, Kürt meselesi özelinden merkezin halkına güvenini de tartışıyoruz aslında; o yüzden "demokratik açılım" denmiyor mu zaten? Kürt temsilcileriyiz diyerek PKK söylemini aynen işletmek de kimseye fayda getirmeyecektir. Türkiye'de onca insan devletin merkezi bir yerlerinden gelecek baskıyı göze alıp harekete geçmişken Kürtler de PKK'dan gelecek baskıyı göze alıp demokratik platformda akılcı bir biçimde harekete geçmeliler. Kabul edilmeyeceği bilinen aşırı tekliflerle süreç baltalanmamalıdır. Dağdakinin ya da saraydakinin keyfine kurban edilemez gelişen ilişkiler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Farkeden birşey omaz Gündem-Taraf-Bugün-Evrensel yada biraz daha şeffaflaştırılmış Zaman.

Aynı zihniyetin ürünüdür.Bunların birini okursanız diğerlerini okumanızada gerek yoktur sizde bilirsiniz aslında !

Efendim ben de ötekini sürekli taşlamak zorunda olduğumu düşündüğüm küçük yaşlarımda hep bu yöntemle yaklaşırdım olaylara.

Öyle değil. Yaşım çok büyümedi ama kanıma, vicdanıma dokunan o kadar çok şey okuyup dinledik ki ve öyle şeyler gözlemledik ki sonunda insan bu sığınılan bahanelerden utanıyor.

Evet; yayın organları kendi düşünceleri çerçevesinde yayın yapar; hatta açıkça "yalan, yanlış" yazdıklarını gördüğüm bazı yayınlara ben de güvenmem. Ama burada belirli yayınların yazılarından bahsetmiyoruz. Adını saydıklarınızın dışında hatta günlük hayatımızda da karılaştığımız söylemler bunlar. Özel olarak burada verilen örneklerden bahsetmiyorum.

Ve en son bazı üstü örtülü eylemlere dair "Ergenekon" iddianamesi var önümüzde. Bunu toptan reddedebilecek misiniz? Gerçekten "lütfen vicdan" demekten başkası düşmüyor bize. Devlet kutsal bir varlık falan değildir; devlet biz halkın, milletin bir arada oluşturacağı düzenle var olur.Benimle,sizinle var olur. O zaman her ahlaki öğreti ve din "kendini sorgula" derken siz "devletinizi sorgulamaktan" neden korkuyorsunuz? Çünkü insan bu erdem cümlelerini güzel bulur ama güzelce yaşayamaz kolay kolay.

Kıralım şu zincirler; duvarlara izin vermeyelim. Duvarlar aşılmaz görünür ama bu koca bir yalandır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre...

Bugün Kürt sorunun gerçek anlamda çözümü,

bölgedeki emperyalist çıkarlar doğrultusunda değil ülkemiz çıkarları doğrultusunda

iki halkın kardeşliğini pekiştirecek

güvenini artıracak

emekten yana eşitlikçi,

özgürlükçü,

barışçı

ve bir demokratik açılımla kurucu halklar olarak cumhuriyet gerçek bir cumhuriyete dönüşür.

Yoksa ABD bu gün işine böyle gelir,

yarın koşullar değişince başka atlara oynuyarak tekrar karıştırabilir.

Kürt sorununu ABD ve diğer emperyalistlerin elindeki koz olma surumundan çıkarmamız gerekmektedir.

Bu sorunu biz kendimiz taraflar olarak çözmek durumundayız.

Ve son olarakta;

Dinci gerici bezirganlardan böylesi devasa bir sorunu çözmelerini beklemek abesle iştigaldir.

Saygılar...

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bana göre...

Bugün Kürt sorunun gerçek anlamda çözümü,

bölgedeki emperyalist çıkarlar doğrultusunda değil ülkemiz çıkarları doğrultusunda

iki halkın kardeşliğini pekiştirecek

güvenini artıracak

emekten yana eşitlikçi,

özgürlükçü,

barışçı

ve bir demokratik açılımla kurucu halklar olarak cumhuriyet gerçek bir cumhuriyete dönüşür.

Yoksa ABD bu gün işine böyle gelir,

yarın koşullar değişince başka atlara oynuyarak tekrar karıştırabilir.

Kürt sorununu ABD ve diğer emperyalistlerin elindeki koz olma surumundan çıkarmamız gerekmektedir.

Bu sorunu biz kendimiz taraflar olarak çözmek durumundayız.

Ve son olarakta;

Dinci gerici bezirganlardan böylesi devasa bir sorunu çözmelerini beklemek abesle iştigaldir.

Saygılar...

DİPNOT...

Aynı fikirlerdeyiz Dİpnot :clover:

Daha da kötüsü sanatçıların neyin ne olduğunu bilmeden bilinçsizce destekleri...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimmiş bu dinci gerici bezirgan?

Sadece dinci gerici bezirgan değil, bölücüde aynı zamanda. Neymiş bu gerici bölücü ne gevelemiş: Rahat uyuyun, horul horul uyuyun. Tek bayrak tek millet, üniter devlet vs. vs...

Sen şişeden cini çıkar, bu bölücü borazan ve gerici bezirgan ortalarda olacak mı ki zaten şimdi ektiği zehirli tohumlar yeşerdiğinde? İşini görmüş, zehirini enjekte etmiş, gitmiş olacak. O mu engel olacak parçalanmaya? Kendini padişah mı sanıyor nedir?

"Türk de bir etniktir" de, anayasanın hiç bir şekilde ırka dayalı olmayan, sadece tarihsel bir atamadan ibaret olan millet tanımına karşı çık, kırk yamalı etnik bohça tanımı ortaya at, tek milletmiş!

Bu gerici-bölücü işbirlikçiliğine karşı çıkmak bir vatan borcudur...

Ha, bir de ekleyeyim, taraf-vakit-zaman üçlüsünün "gezegenimizin çevresinde döndüğü bir güneş vardır" dediklerine bile inanmam!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Efendim ben de ötekini sürekli taşlamak zorunda olduğumu düşündüğüm küçük yaşlarımda hep bu yöntemle yaklaşırdım olaylara.

Öyle değil. Yaşım çok büyümedi ama kanıma, vicdanıma dokunan o kadar çok şey okuyup dinledik ki ve öyle şeyler gözlemledik ki sonunda insan bu sığınılan bahanelerden utanıyor.

Evet; yayın organları kendi düşünceleri çerçevesinde yayın yapar; hatta açıkça "yalan, yanlış" yazdıklarını gördüğüm bazı yayınlara ben de güvenmem. Ama burada belirli yayınların yazılarından bahsetmiyoruz. Adını saydıklarınızın dışında hatta günlük hayatımızda da karılaştığımız söylemler bunlar. Özel olarak burada verilen örneklerden bahsetmiyorum.

Ve en son bazı üstü örtülü eylemlere dair "Ergenekon" iddianamesi var önümüzde. Bunu toptan reddedebilecek misiniz? Gerçekten "lütfen vicdan" demekten başkası düşmüyor bize. Devlet kutsal bir varlık falan değildir; devlet biz halkın, milletin bir arada oluşturacağı düzenle var olur.Benimle,sizinle var olur. O zaman her ahlaki öğreti ve din "kendini sorgula" derken siz "devletinizi sorgulamaktan" neden korkuyorsunuz? Çünkü insan bu erdem cümlelerini güzel bulur ama güzelce yaşayamaz kolay kolay.

Kıralım şu zincirler; duvarlara izin vermeyelim. Duvarlar aşılmaz görünür ama bu koca bir yalandır.

Sevgili ali0_1 Bu gazeteler değilmiydi ortada hiçbirşey yokken ölüm çukurları deyipte ortalığı yaygaraya veren.

Bunlar değilmiydi korucıları öldürüp Taburun içerisinde gömdüdüler deyipte nifak sokanlar.

Sonuçta yaygaraya verdiği çukurlarda nifak sokmaya çalıştığı tabur'da boş çıktı.

Olayların sonucunda neden sus pus olanlarda yine bu ismini yazdıklarım değilmi?

Tarafsız haber yoktur elbette her bir gazete kendi düşüncelerindeki haberleri ön plana çıkarır ve kendi ideolojisini anlatmaya çalışır.

..O nedenele bu yazduğım gazetelerde kendi zihniyetleri için yalan,yanlış ve iftira dolu haberler yapıyorlar.

Tekrarlıyorum....Diğer gzateler doğrudurda demiyorum fakat bu ismini yazdığım zihniyetler alalen bölücülük yapıyor ve iftira heber yapıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yıllardır kardeşçe birbirlerine bağlanmış...

Bu kadar iç içe geçmiş ve bu kadar kaynaşmış bir milletin içinden,

Türk’ü Kürt’ü birbirinden ayırma,

ayıklama, tamamen emperyalist bir politikanın gereğidir:

Çünkü;

ABD Ortadoğu’da, sağlam bir üs edinme isteğinde ve zorunluluğunda!

Yani....

Bu istek petrol politikasının gereğidir...

Neden mi?...

Gerçi şunun şurasında, Ortadoğu’nun 30 yıldan daha fazla önemi olmayacaktır!

Bu süre sonunda, petrol önemini kaybedecek, yenilenebilir ve diğer enerji kaynakları petrolü büyük ölçüde ikame edecektir!...

Ve su petrolden daha değerli bir hale gelecektir...

Komşumuzun durumuna bir bakalım Irak’ta 1 milyon insan, 30 yıllık bir süre ve çıkar için öldürülmüştür!

ABD PKKnin silahlı operasyonlarına bu amaçla göz yummuş, dahası desteklemiştir!

Tüm bunların Türkiye’ye maliyeti ise korkunçtur!

Amerikalı, 30 yıl sonra Irak diye bir ülke ve Ortadoğu diye bölge bile anımsamayacaktır!

Belki bizi bile...

Saygılar....

DİPNOT...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili ali0_1 Bu gazeteler değilmiydi ortada hiçbirşey yokken ölüm çukurları deyipte ortalığı yaygaraya veren.

Bunlar değilmiydi korucıları öldürüp Taburun içerisinde gömdüdüler deyipte nifak sokanlar.

Sonuçta yaygaraya verdiği çukurlarda nifak sokmaya çalıştığı tabur'da boş çıktı.

Olayların sonucunda neden sus pus olanlarda yine bu ismini yazdıklarım değilmi?

Tarafsız haber yoktur elbette her bir gazete kendi düşüncelerindeki haberleri ön plana çıkarır ve kendi ideolojisini anlatmaya çalışır.

..O nedenele bu yazduğım gazetelerde kendi zihniyetleri için yalan,yanlış ve iftira dolu haberler yapıyorlar.

Tekrarlıyorum....Diğer gzateler doğrudurda demiyorum fakat bu ismini yazdığım zihniyetler alalen bölücülük yapıyor ve iftira heber yapıyor.

Peki açılımın sahibi AKP ne yapmış oluyor ? :) Ben biraz cici AKP'yi es geçelim havası gördüm. Zaman, AKP'den farklı bir zihniyete mi sahip ?

Şimdi bu açılım bölücülükse, AKP bölücülük mü yapıyor ?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gündemi de okurum,Tarafı da...sizi çok mu rahatsız ediyor,sorun benim takip ettiğim gazeteler mi?

Tahammülün ve paylaşımın olmadığı bir yerde bana da susmak düşer;zira zamanım yok!

Teşekkürler sevgili forumdaşlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dostum,siz bana zulmü mü kıyaslayın diyorsunuz!O zaman başım gözüm üstüne...

Evet Diyarbakır bu ülkenin herhangi bir ili...Ama aynı Diyarbakır'da 2005 yılında 14 çocuk emniyet görevlileri tarafından öldürüldü.Bunun adı nedir?

Mardin'de 11 yaşındaki bir çocuk sırtından vuruldu,vuranlar şimdi serbest;bunun adı nedir?

Şemdinli de bombalar patladı,Sarıkaya ihraç edildi;bunun adı ne?

Sadece resmiyette 17 bin faili meçhul,JİTEM'in ne yaptığı ortada,koruyuculuk dediğiniz ağaları aratıyor,Hizbullah PKK'ya karşı keskin bir silah

Dostum,bu bölgede insanlar öldürüldü.Ciddi anlamda hak ihlalleri yapıldı.Devlet bunu gördü,çoğu zaman ortak oldu.

Dil yasaklandı,köyler yasaklandı...Yahu ben 1985 doğumluyum,çok da büyük değilim.Üzerimize sıkılan kurşunları,sabaha kadar süren çatışmaları,dakka başı patlayan silahları çok iyi hatırlıyorum;ben buna zulüm derim.siz?

Arkadaşımızın yaptığı listeye bakanlar ufak bir ayrıntının eksik olduğunu görecektir. Belki ben büyütüyorumdur ama; PKK. Yani terör. Tek zulum yapmayan PKK imiş demek ki. Tek rahatsız etmeyen de.

Mantığı ortaya koyması açısından güzel bir örnek.

Kalınlaştırdığım cümledeki zulüm tanımına da bir bakar mısınız ? Sabaha kadar süren çatışmalar. Dakka başı patlayan silahlar. Diğer başlıkta dediğim gibi. Eline silah almış teröristlerin gelip kendilerini öldürmesini beklemelidir asker.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşımızın yaptığı listeye bakanlar ufak bir ayrıntının eksik olduğunu görecektir. Belki ben büyütüyorumdur ama; PKK. Yani terör. Tek zulum yapmayan PKK imiş demek ki. Tek rahatsız etmeyen de.

Mantığı ortaya koyması açısından güzel bir örnek.

Kalınlaştırdığım cümledeki zulüm tanımına da bir bakar mısınız ? Sabaha kadar süren çatışmalar. Dakka başı patlayan silahlar. Diğer başlıkta dediğim gibi. Eline silah almış teröristlerin gelip kendilerini öldürmesini beklemelidir asker.

Peki sayin Cyrano,

Azilen, baski altinda yasayan, haklari ihlal edilen Kurtler ne yapsin o zaman?

Armut mu toplasinlar?

Hala gencecik evlatlarimizi daga iten bozuk etkenleri gozardi ediyorsunuz ve diger tarafi MELEK kiligina sokuyorsunuz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.