Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yaşanmış Hikayeler

birkumtanesi

Önerilen İletiler

Yaşanmış hikayeler!.. .

İSTANBUL SSK DA Kİ SALAK

Kalp ameliyatı oldum. 4 ay rapor aldım ve bu 4 ayın sonunda rapor paramı almak için Fatih SSK'ya gittim. Klasik bir şekilde eksik evrakları parti parti söyledikleri için 3 gün uğraştım ve büyük gün geldi. Param hesaplanıyor. Bankodayım, sorular geldi :

- Hastanede yattın mı ?

- Herhalde abi, dedim, henüz evlerde kalp ameliyatı yapamıyorlarmış .

Hiç yorum yapmadı ve 2. soruya geçti :

- Çıktın mı peki? Ve ben dumur...

- Hayır, hala akşamları işten sonra yatmaya hastaneye gidiyorum. Ve kafamı duvarlara vurduracak soru geldi.

Espri bile anlamaktan aciz bu adam sordu :

- İstanbul'da kimsen yok mu yahu. Niye hastanede kalıyorsun ki hala?

Geçen gün aksam vakti dolmuşta gidiyorum, arkadan teyzenin biri bağırdı :

- 'Evladım şu sarı kamyonetin yanında indiriver.'

Dolmuş şoförü dumur olmuş bir vaziyette:

- İyi de teyze, o kamyonet hareket halinde, nerde duracağını nerden bileyim...

Şimdi arkadaşımla Taksim'de takılıyoruz. Bir adam ağlayan çocuğunu susturmaya çalışıyor. Yanında da bir polis var; sonra adam çocuğa dedi ki:

- 'Sus yoksa seni polise veririm.'

Yandaki polis de bir dellendi:

- 'Lan geri zekalı, biz adam mı yiyoruz da bize veriyon çocuğu?

Bir gün İzmir' de belediye otobüsünde gidiyoruz arkadaşlarla. Bizim arkadaş boş

yer buldu ve oturdu. Sonraki durakta da eli bastonlu yaşlı bir amca geldi.

Arkadaş da kıllığına adama yer vermedi. Adam o arkadaşın oturduğu koltuğun yanına geldi ve ayakta arkadaşın yer vermesini bekliyor. Fakat arkadaş yerini vermedi.Neyse adamcağıza da yazık, bastonu otobüs hareket ettikçe bir o tarafa bir bu tarafa kayıyor. Arkadaş dayanamadı ve yaşlı amcaya :

- 'Amca bastonun ucuna lastik takarsan kaymaz' dedi.

Adam şöyle baktı, sonra;

- 'O lastiği zamanında baban taksaydı şimdi sen olmazdın, ben de orada oturuyor olurdum' deyince bütün

otobüs koptu.

Arkadaş o gün bu gündür belediye otobüsüne binmez.

Bir gün arkadaşla dolmuş bekliyoruz. Üst geçit var ama kendi halinde bir kadıncağız yaya kırmızı yanarken caddeden geçmeye çalışıyor. Üst geçidin altında beklemekte olan polis

otosundan şöyle bir anons yapılıyor:

- Hanım nireeee, hanım nireee?

Teyzeden cevap:

- Eltimgileee, beyimin haberi var. Sana ne kiii

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

30 yaşında bir adam varmış. Bu adamın üç yıldır birlikte olduğu bir sevgilisi varmış. İş arkadaşı olarak başlayan ilişkileri zamanla bir aşka dönüşmüş ve "ciddi eşik" denilen noktaya gelmişler. Bu eşikte olduklarının bilincinde olan iki sevgili artık hayatlarına dair birbirlerinden hiçbir şey saklamama kararı almışlar. Geçen hafta sonu; hafif ciddi, hafif geyik oyun olsun diye bu adam "karşılıklı sırlarımızı söyleyelim" demiş. Kız, "tamam sen başla" demiş.

Adam düşünmüş, başlangıç olsun diye "öğrenci iken bir kere kokain taşı kullanmıştım" demiş.

Kız, "Opus Dei üyesiyim" demiş.

Adam hala kendine gelememiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

artık saçına ilmik mi attırıyor, dikenli telmi takıyor o bilinmez. Ama tarikatın ana nüfusunu korporalist bir bağa sahip üyeleri oluşturuyor. Dan Brown efsanelerindeki gibi büyük bir gizem yok. Eğer o 30 yaşındaki adam da bir katolik olsa imiş, kendiliğinden anlarmış kızın opus dei üyesi olduğunu. üniversitede nurcu bir öğrenciyi bir kilometreden teşhis etmekten daha zor değilmiş. Tabi aşina kültüre kolaymış.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşanmış hikayeler!.. .

İSTANBUL SSK DA Kİ SALAK

Kalp ameliyatı oldum. 4 ay rapor aldım ve bu 4 ayın sonunda rapor paramı almak için Fatih SSK'ya gittim. Klasik bir şekilde eksik evrakları parti parti söyledikleri için 3 gün uğraştım ve büyük gün geldi. Param hesaplanıyor. Bankodayım, sorular geldi :

- Hastanede yattın mı ?

- Herhalde abi, dedim, henüz evlerde kalp ameliyatı yapamıyorlarmış .

Hiç yorum yapmadı ve 2. soruya geçti :

- Çıktın mı peki? Ve ben dumur...

- Hayır, hala akşamları işten sonra yatmaya hastaneye gidiyorum. Ve kafamı duvarlara vurduracak soru geldi.

Espri bile anlamaktan aciz bu adam sordu :

- İstanbul'da kimsen yok mu yahu. Niye hastanede kalıyorsun ki hala?

laugh.giflaugh.gif

Fatih SSK artık yok,o şahsın nerede olduğunu çok merak ettimlaugh.gif

Kamu Kurumlarında yaşananlar,cidden komedi.Hele şu personellerin mevzuat takıntıları yok musleep.gif

Bir de buna takıntılı olan vatandaşları ekleyinlaugh.gif

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

artık saçına ilmik mi attırıyor, dikenli telmi takıyor o bilinmez. Ama tarikatın ana nüfusunu korporalist bir bağa sahip üyeleri oluşturuyor. Dan Brown efsanelerindeki gibi büyük bir gizem yok. Eğer o 30 yaşındaki adam da bir katolik olsa imiş, kendiliğinden anlarmış kızın opus dei üyesi olduğunu. üniversitede nurcu bir öğrenciyi bir kilometreden teşhis etmekten daha zor değilmiş. Tabi aşina kültüre kolaymış.

bu 30 yaşındaki kızda bu sözcüğün korporalist mi yoksa korporatist mi diye yazıldığını bir türlü öğrenememiş :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.