Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kim ne yorumlar?

modernjames

Önerilen İletiler

Simdi senin bu ruyana bir yorum yapalim. Eger ucarak kaciyorsan, "tehlike ile yuzlesemiyorsuin" demektir. Yuzlesemedigin icinde, ucusunu saglamak adina; salincaklardan atliyorsun.

Soyle dusun. Maymunlar da bambilere tutunarak atlarlar. Bu bir yerde "havada atletizm" dir, yani ucus degildir. Oyuzden iki salincak arasi, ayni iki bambi arasidir. Ucusta ise, tutunacak bir yer yoktur. Sadece kalkis ve inis vardir.

Tabiki ucusunu kontrol edebilirsen, rota cizebilirsin. Ya da bir yere gitmeyi onceden tasarlar, oraya ucarsin. Ayni ucak gibi, kusgibi.

Aciklamalarimi nasil buldun? smile.png

Bulmadım :D

Ben çocukken Giresun'da babaannemle birlikte büyüdüm. Evin verandasında sürekli asılı bir salıncağım vardı ve ben sürekli sallanırdım. Canım sıkılsa sallanırdım, üzülsem sallanırdım, mutlu olsam sallanırdım, sallanmak benim huzuru bulmamı sağlardı. Tam karşımda yemyeşil bir dağ vardı ben sallanırdım dağ da her sallanışımda benden uzaklaşır ve sonra tekrar bana yaklaşırdı... Doğaya olan muhteşem tutkumun bile buradan geldiğini düşünürüm hep... Herneyse işte şimdi de evimin balkonunda bir salıncaklı koltuğum var, hala ne zaman sıkılsam bunalsam ne zaman huzura ihtiyacım olsa kendimi o salıncakta sallanır bulurum. Bazen kontrolüm dışında... Bence rüyalarımda sallanıyor olmam bunu karşılıyor. Ben muhtemelen o rüyaları huzursuz zamanlarımda görüyorum. Ve bilinçaltım beni tekrar huzura kavuşturmak için yaratıyor o hikayeleri ve sonunda da salıncaklar çıkarıyor karşımda ordan oraya sallanıp duracağım :)

Açıklamalarımı nasıl buldun?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben çocukken Giresun'da babaannemle birlikte büyüdüm. Evin verandasında sürekli asılı bir salıncağım vardı ve ben sürekli sallanırdım. Canım sıkılsa sallanırdım, üzülsem sallanırdım, mutlu olsam sallanırdım, sallanmak benim huzuru bulmamı sağlardı. Tam karşımda yemyeşil bir dağ vardı ben sallanırdım dağ da her sallanışımda benden uzaklaşır ve sonra tekrar bana yaklaşırdı... Doğaya olan muhteşem tutkumun bile buradan geldiğini düşünürüm hep... Herneyse işte şimdi de evimin balkonunda bir salıncaklı koltuğum var, hala ne zaman sıkılsam bunalsam ne zaman huzura ihtiyacım olsa kendimi o salıncakta sallanır bulurum. Bazen kontrolüm dışında... Bence rüyalarımda sallanıyor olmam bunu karşılıyor. Ben muhtemelen o rüyaları huzursuz zamanlarımda görüyorum. Ve bilinçaltım beni tekrar huzura kavuşturmak için yaratıyor o hikayeleri ve sonunda da salıncaklar çıkarıyor karşımda ordan oraya sallanıp duracağım smile.png

analtım dilin üslubun çok hoş.. sanki o salıncakta oturmuşum gibi hissettim kendimi az önce.

belkide kendimden bir parça buldum. anlattıklarına benzer şeyler bende de var. özellikle gözlerimi kapatıp sallanmaktan ve kendimi boşlukta hissetmekten çok keyif alırım.

Tşk. kısa da olsa bir an beni huzura sevkettin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

analtım dilin üslubun çok hoş.. sanki o salıncakta oturmuşum gibi hissettim kendimi az önce.

belkide kendimden bir parça buldum. anlattıklarına benzer şeyler bende de var. özellikle gözlerimi kapatıp sallanmaktan ve kendimi boşlukta hissetmekten çok keyif alırım.

Tşk. kısa da olsa bir an beni huzura sevkettin.

Vavvvv :) Bir an koltuklarım kabardı sanki :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bulmadım biggrin.png

Ben çocukken Giresun'da babaannemle birlikte büyüdüm. Evin verandasında sürekli asılı bir salıncağım vardı ve ben sürekli sallanırdım. Canım sıkılsa sallanırdım, üzülsem sallanırdım, mutlu olsam sallanırdım, sallanmak benim huzuru bulmamı sağlardı. Tam karşımda yemyeşil bir dağ vardı ben sallanırdım dağ da her sallanışımda benden uzaklaşır ve sonra tekrar bana yaklaşırdı... Doğaya olan muhteşem tutkumun bile buradan geldiğini düşünürüm hep... Herneyse işte şimdi de evimin balkonunda bir salıncaklı koltuğum var, hala ne zaman sıkılsam bunalsam ne zaman huzura ihtiyacım olsa kendimi o salıncakta sallanır bulurum. Bazen kontrolüm dışında... Bence rüyalarımda sallanıyor olmam bunu karşılıyor. Ben muhtemelen o rüyaları huzursuz zamanlarımda görüyorum. Ve bilinçaltım beni tekrar huzura kavuşturmak için yaratıyor o hikayeleri ve sonunda da salıncaklar çıkarıyor karşımda ordan oraya sallanıp duracağım smile.png

Gayet mantiksal ve yasamin ile ilintili. Senin icin bir cesit terapi. Mesela ben cok istedigimde, simdiye kadar kaybetmis oldugum yakinlarimi ruyama tasirim.

Belki de ucma eylemi onlara ulasabilme ile ilgili bir eylem. Ayni zaman da ucus, bir cesit tehlikeden kacis olarak ta yansiyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vavvvv smile.png Bir an koltuklarım kabardı sanki smile.png

bence kabarmalı da zaten.

ben sana karşı yazdıklarımda ciddiydim. bu anlatıma daha çok paragraf sorularında şahit oluyorduk. malum bu tür pragraflarıda uzmanlar hazırlıyor. kısaca sizin bu yeteneğiniz olduğu kanısındayım.

sanırım artık yazılarınızın takipçisi olacağım. ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gayet mantiksal ve yasamin ile ilintili. Senin icin bir cesit terapi. Mesela ben cok istedigimde, simdiye kadar kaybetmis oldugum yakinlarimi ruyama tasirim.

Belki de ucma eylemi onlara ulasabilme ile ilgili bir eylem. Ayni zaman da ucus, bir cesit tehlikeden kacis olarak ta yansiyor.

Kaybettiğim insanları ben de görürüm hep smile.png Ve rüyamda onları kaybettiğimi de bilirim, hatırlarım. Sohbet ederiz, özlem gideririz. Rüyalarımla barışık bir insan olmayı seviyorum. Kabus da gördüğüm zamanlar oluyor tabii ama nadir.

Bir de izlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan çok etkileniyorum. Özellikle distopik ve post apokaliptik filmler ya da kitaplar izlemeyi okumayı çoook ama çok seviyorum. Belki çoğuna göre bu eserlerin edebi bir değeri olmayabilir ama onlar benim fantastik dünyamı inanılmaz tetikliyor, orada birşeyler oluyor, devrim gibi ya da kıyamet, felaket, aşk veya öyle işte aynı anda değişik, tuhaf deneyimler yaşıyorum. nuke.gif

Özünde bir rüyayı en iyi tabir edecek kişi yine rüyayı gören kişidir çünkü rüyalar tamamıyla kendi deneyimlerimizin bir eseridir. Bu durumda gördüğüm rüyalar bilinçaltım tarafından yönetilen kısa filmler değil de nedir hımmmmm?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bence kabarmalı da zaten.

ben sana karşı yazdıklarımda ciddiydim. bu anlatıma daha çok paragraf sorularında şahit oluyorduk. malum bu tür pragraflarıda uzmanlar hazırlıyor. kısaca sizin bu yeteneğiniz olduğu kanısındayım.

sanırım artık yazılarınızın takipçisi olacağım. wink.png

Teşekkür ederim, siz de dahil takip ettiğim çok güzel insanlar var bu forumda, o yüzden kopamıyorum asla buradan, o yüzden hep çok seviyorum turkish-media yı :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kaybettiğim insanları ben de görürüm hep smile.png Ve rüyamda onları kaybettiğimi de bilirim, hatırlarım. Sohbet ederiz, özlem gideririz. Rüyalarımla barışık bir insan olmayı seviyorum. Kabus da gördüğüm zamanlar oluyor tabii ama nadir.

Bir de izlediğim filmlerden, okuduğum kitaplardan çok etkileniyorum. Özellikle distopik ve post apokaliptik filmler ya da kitaplar izlemeyi okumayı çoook ama çok seviyorum. Belki çoğuna göre bu eserlerin edebi bir değeri olmayabilir ama onlar benim fantastik dünyamı inanılmaz tetikliyor, orada birşeyler oluyor, devrim gibi ya da kıyamet, felaket, aşk veya öyle işte aynı anda değişik, tuhaf deneyimler yaşıyorum. nuke.gif

Özünde bir rüyayı en iyi tabir edecek kişi yine rüyayı gören kişidir çünkü rüyalar tamamıyla kendi deneyimlerimizin bir eseridir. Bu durumda gördüğüm rüyalar bilinçaltım tarafından yönetilen kısa filmler değil de nedir hımmmmm?

Ayrica ilginc olan istem disi gorulen ruyalarin hatirlanamamasi. Kabuslar da buna dahil.

Aslinda ruyalar, beynin qualm denilen rahatlamasini saglama adinadir. Burada gunluk yasamdan ya da yasanmisliktan gelen bilhassa bilincalti qualmi bozan rahatsizliklar beyin tarafindan ruya olarak rahatlatilir. Iste kabuslar ya da hatirlanmayanlar, bu rahatlamanin bir tezahurudur.

Aslinda okabuslara neden olan rahatlamayi da beyinimize yasatan bizleriz. Dedigin gibi okuan bir kitap, izlenen bir film v.s. beynin qualminin bozulmasidir ve bu bilincaltinarahatsizlik olarak kayit olur ve beyinde bundan kurtulmak icin ruya gordurur. Ruyada ve iceriginde onemli olan kisinin hatirlamasi degil; beynin kendini rahatlatmasidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Bazen insanlar hayatınızdan kısa süreli gelir ve geçerler.Yıllarca görmezsiniz o insanı, belki ölünceye kadar da görmeyeceksinizdir.Ama nedendir bilinmez hep rüyalarınıza girer.İçten içe merak edersiniz iyi olup olmadığını.Ama çoğu zaman soracak ne bir telefon ne de bir adres vardır elinizde..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazen insanlar hayatınızdan kısa süreli gelir ve geçerler.Yıllarca görmezsiniz o insanı, belki ölünceye kadar da görmeyeceksinizdir.Ama nedendir bilinmez hep rüyalarınıza girer.İçten içe merak edersiniz iyi olup olmadığını.Ama çoğu zaman soracak ne bir telefon ne de bir adres vardır elinizde..

belki de az ama değerli yaşandığındandır ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.