Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

(HYP)Halkın Yükselişi Paritisi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ya Sev Ya Sevr

Önerilen İletiler

İyi düşün! Şimdi sorumluluk sende!

İyi

düşün!

Alternatifi önüne getirdik.

Şimdi sorumluluk sende!

Ortadoğu'da kahredici gelişmeler sürüyor. PKK terörü, Batılı güçler tarafından beslenip korunuyor. Kuzey Irak'ta olup bitenlerin tümü aleyhimize gelişiyor.

Bunlar olurken biz nelerle uğraşıyoruz? Çıkarlarımızı korusunlar diye seçtiklerimiz ne yapıyorlar? Bizi; sağcı, solcu, dinci diye kamplara bölmekten, gittikçe derinleşen ayrılıklar üretmekten başka ne yaptılar?

Şimdi seçim var. Kaderini belirleme vaktidir. Yine bir sürü vaatle sizlerin karşısına çıkacaklar. Ülkemizi bu duruma onlar getirmemiş gibi

sizden tekrar vekâlet isteyecekler.

Kimi; "Ben olmazsam falanca gelir" diyecek, sanki daha önce kendisi yoktu.

Kimi; "Ben olmazsam hortumlayacaklar" diyecek, sanki onun geçmişini bilmiyoruz!

Kimi; "Ben olmazsam düzelmez" diyecek, sanki bozulurken o yoktu.

Aziz halkımız! Şimdi sorumluluk sende, iyi düşün!

Eğer, şu andaki durumdan çıkış ümidin yoksa oyunu onlardan birine ver.

Eğer, küresel dinazorların, imkân ve kaynaklarımızı sömürmesinden şikâyetçi değilsen oyunu onlardan birine ver.

Eğer, aydınlık dinimizi Atatürk ve laiklikle kavga ettiren hıyanetten rahatsız olmuyorsan oyunu onlardan birine ver.

Eğer, bu ülkenin bin yıllık dininin 'Ilımlı İslam' adıyla yozlaştırılmasından kaygılanmıyorsan oyunu onlardan birine ver.

Eğer, çocuklarına onurlu bir ülke bırakmak için zahmet çekmeyi, yabancılardan borç alarak keyif yapmaya tercih edemeyeceksen oyunu onlardan birine ver.

Ancak, bil ki, çıkış yolu bu değil.Eski partilerin vaatleri ve tezleri iflas etti.

Bil ki; hür, bağımsız ve onurlu yaşamak için birbirine kenetlenmiş büyük bir kitle var.

Siyasete ahlakı, dürüstlüğü getirmek isteyen bir lider ve onun kadroları var.

Her zorluğun üstesinden gelebilecek iman ve dirayet sahipleri var.

Ülkemizin kurum ve kaynaklarını satarak değil, çalışıp değer üreterek yükselmeyi esas alanlar var.

Milletinin ruh köklerine bağlı ve halkının sağduyusuna inancı tam kadrolar var.

Bu insanlar 2 yıl önce, milletten icazet ve destek alarak bir hareket başlattılar.

Bu insanlar, hareketlerini siyasal partiye dönüştürerek bu partiyi rekor bir sürede teşkilatlandırıp seçime hazır hale getirdiler.

İttifaklarını, yalan ve talan siyasetçileri ile değil, aldatılan ve horlanan kitlelerle kurdular.

Demokratik halk seferberliğinin ocağı olan bu partinin adı:

HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ

Lideri:

Prof. Dr. YAŞAR NURİ ÖZTÜRK

Amblemi:

ÇINAR YAPRAĞI

Hedefi:

TÜRKİYE'Yİ TÜRKİYE'DEN YÖNETMEK

Şimdi karar senin. Sorumluluk sende.

Aziz halkımız! Bu ülke bizim!

Demokratik halk seferberliğini hedefine vardıralım:

Küresel sömürü ve tasallut artık bitecek!

Toprağımızın nimetlerini, ülkemizin çocukları kullanacak! Çökertilen Türk tarımı yeniden ihya edilecek!

Özelleştirme adı altında, temel kurumlarımızın peşkeş çekilmesi son bulacak!

Bir tür sömürge antlaşması olan Gümrük Birliği askıya alınacak!

Vergi yükünün yoksul ve dar geçimlilere bindirilmesi dönemi kapatılacak!

Borsanın %75'ini oluşturan yabancı sıcak para aracılığı ile ülkemizin kanının emilmesine ve Türkiye'nin kontrol edilmesine son verilecek.

Borç alarak tüketen bir toplumdan, istihdam yaratarak üreten bir topluma geçilecek!

Çağdaş cumhuriyet kurumları, Arap-Emevî dinciliğinin kuşatmasından kurtarılacak!

Sosyal devlet, özellikle eğitim, sağlık, adalet ve savunma alanlarında süratle etkinleştirilecek!

Diyanet teşkilatının, bir mezhebin özel kurumu olmaktan çıkarılmasını sağlayacak ıslahat, süratle gerçekleştirilecek!

"Laiksen Müslüman, Müslümansan laik olamazsın" söylemli hıyanetin maskesi düşürülecek!

Oyları bölme, bölünme!

Seçim mühürünü Çınar Yaprağı'nın üstüne bas!

Birlik, dirlik, düzenlik, kardeşlik içinde bir Türkiye için, Çınar'ın altında toplanıyoruz.

NOT: Bu metin, 14.05.2007 tarihli Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde tam sayfa ilan olarak çıkmıştır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • Cevaplar 119
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Benim oyum, ailemin oyları, yakın çevremde bana güvenen eş, dost, arkadaş herkesin oyu sayın hocama. Onları ikna ederek değil, var olan gerçekleri daha açık bir şekilde göstererek bu partiye oy vermelerini sağladım. Kimisi "ekonomi iyi gidiyor domatesin kilosu hala şu kadar", kimisi "aslanlar gibi savunuruz vatan elden gider mi" edebiyatı yapmakta... Gider arkadaş, bu kadar iç borç, bu kadar dış borç, borsadaki inanılmaz sıcak para akışı...

Bu tip platformlarda bir şeyler karalayarak aman aman bir sonuç alınabildiğini sanmıyorum. Alınabiliyorsa ne mutlu ama, kemikleşmiş oyveren kitle forum kullanmayı filan pek bilmiyor henüz.

HYP'ye neden oy vereceğim?

Başındaki adama güveniyorum; başındaki adam güvenilirse orta ve alt kademedekilere de rahatlıkla güvenebilirim.

Türkiye'de halkın parasıyla teşkilatlanan tek parti olduğu için.

Dokunulmazlıkları kaldıracağına söz veren ve bunu, sözü imanı olan bir kişi (sayın Öztürk) söylediği için.

İdamı ve vatana hıyanet kanununu kapsamını genişleterek getireceği için.

Belediyeleri talan kurumu olmaktan çıkaracağı için.

Dış politikada dik bir duruş sergilyeceği için.

Ekonomide ve özellikle polis, öğretmen ve yargı mensuplarına acil ödeme yapacağı için...

Kısacası, uzun zamandan sonra gerçekten güvenebileceğim birisi var. Umarım hak ettiği değeri bu halk verir. Yoksa sonumuz çok kötü, bu günleri, bir yandan çay sigara içip forumlara takılacağınız günleri çok ararsınız... UYANIN VATAN ELDEN GİDİYOR

Haa unutmadan, sayın Yaşar Nuri Öztürk'ün de dediği gibi, Allah eğer bir milletin kötü duruma düşmesine (toplumun kendi yapıp ettikleri yüzünden tabii ki) razı olacaksa, o toplumdaki öncü kişiler ve akil adamlar, maalesef o toplumu kurtaramaz... HYP seçimde doğru düzgün bir oy alamazsa bilin ki Allah artık Türkiye'nin feraha ermesine razı olmamıştır...

Herkese saygılar sevgiler, bilhassa Ya Sev Ya Sevr rumuzlu arkadaşa da teşekkür ederim insanları bilinçlendirme çabaları dolayısıyla.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

herkese selamlar. ben yaşar nuri öztürk ü küçümseyen arkadaşları anlamakta güçlük çekiyorum. ve gerçekten onu tanımadıklarına inanıyorum. sanırım ilahiyat konusundaki engin birikimi sebebiyle onun bu alanda kalması gerektiğini düşünenler var. ancak o bunun çok daha ötesinde bir birikime sahip. o aynı zamanda bir hukukçu. tıpkı deniz baykal gibi. herşeyden öte dünyayı okuyan ve gözleyen biri. ancak anti emperyalist söylemleri nedeniyle basının ambargosuna maruz kalmış bir lider. onun hitabet gücünü de çok takdir ediyorum. basın uyguladığı ambargoyu kaldırmak zorunda kaldığında insanlar onu daha iyi anlamaya başlayacaklardır. ve umarım başlattığı oluşum çığ gibi büyüyecektir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yaşar Nuri Öztürk'ün kurucu başkanlığını yaptığı HYP nin hakkında sizler ne düşünüyorsunuz. Bildiğiniz gibi Yaşar Nuri Öztürk din konusunda yaptığı akla ve Kur'an a dayalı yorumlar, olamdık şekillerde çarpıtılarak alyhinde kullanıldı ve Yaşar Nuri Öztürk toplum gözünde yıpratılmaya çalışıldı.

Bugün hala bu konularda şüpheleri olanlar veya Yeni kurduğu bu parti hakkında bilgi almak isteyenler ,din konusunda yaptığı yorumlar ve siyasi görüşü hakkında yorum ve eleştiri yapmak isteyenler dayandıkları kaynaklarıyla beraber her türlü soruyu sorabilirler ,kendilerini buraya davet ediyorum.

Uğur Mumcu'yu andıran araştırmacı, kaynaklara dayanan üslübunuz dikkatimi çekti. Emeğinizi takdir ediyorum sevgili gönüldaşım. Karanlıkları aydınlığa çıkarmadaki başarınızı takdirle izliyorum internet denilen bu muhteşem mecradan!

Yevmiyeli çalışarak, soru sorulunca boş gözlerle bakıp: "Ben bilmem merkez bilir!" demeyen, donanımlı, çatır çatır cevap vererek önyargılara anında yanıt verip bilgilendirme görevini de yapmakatayım. Bir HYP gönüllü tanıtım broşürü dağıtıcısıyım bu günlerde...

Yani bir çok ilkin partisi HYP'nin "Hizmetvekili adayıyım" diyen bir neferiyim. Hizmetvekili adaylığı terimi Kadıköy ilçemizin ortaya attığı bir terimdir. Eğer araklanmazsa ne iyi bu terim :) Çünkü çalmaya o kadar alışmışlar ki... Sloganlarını bile birbirlerinden çalıyorlar.

Siyasete dürüstlüğü ve nezaketi gerektirme misyonuyla yola çıkmış HYP partililer vatandaş tarafından hemen farkediliyorlar. Çünkü göz teması, selam ve tebessümden sonra ilk söylem şu: "Efendim seçimler hepimize hayırlı olsun! Basın tarafından (Yerel basın hariç) verilmeyen HYP'nin program başlıklarını incelemek ister miydiniz?" Sonuç: %80 oranında kabul. Kabul etmeyenlerin çoğunda da tebessümle dolubir reddediş nezakatle. Umarım parti herkesi şaşıratn sürprizini yaptığında "Hizmetvekili" seçilmemin onurunu doyasıya yaşayacağım 23 Temmuz'da. Özellikle kadınlarımızdan ve gençlerimizden gelen son dakika oyları sayesinde!

İşte ilk farkımız bu diğerlerinden.

Bize mutluluk veren ne mi? Geri döndüğümüz yollarda bakıp bir çok partinin broşürünün yollarda serilmesi. ama bizim bröşürlerimizin incelenmek üzere evlere götürülüşüne şahit olmamız.

Saygılarımla...

motor_otodan_iyi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

ben de internet üzerinden HYP ile ilgili neler bulabileceğimi araştırırken bu foruma rastladım ve çok mutlu oldum açıkçası. Oyumu HYP'ye vermeye karar vermiş biri olarak etrafımda mümkün olduğunca HYP'nin duyulmasını sağlamaya çalışıyorum. Ama pek çok arkadaşımın barajı aşamayacağı konusundaki ön yargılarını kırmak mümkün olmuyor. Herkes Yaşar Nuri Öztürk ve söyledikleri konusunda çok olumlu ama oy vermeye gelince baraj korkusu nedeniyle yan çiziyolar. Şimdilik ailemi (anne ve baba) ikna etmiş durumdayım. Partinin çalışmaları ile ilgili burada daha fazla bilgi verebilirseniz ve insanların bu baraj korkusunu üzerlerinden atmalarını sağlayacak bir şeyler yazabilirseniz çok memnun olacağım. Bu arada ben de yeni gördüğüm bir haberi paylaşmak istiyorum. Aşağıda ulusalses gazetesinde yer alan bir haber var, HYP'nin sitesinde de verilmiş olan. (Sanırım bağlantısını vermemde sakınca yoktur) Alevi kökenli vatandaşlarımız arasında yapılan son araştırmalarda oylarının %80 oranında HYP'ye olacağı yönünde bilgiler içeriyor. Bu haberin biraz olsun içimi rahatlattığını söylemek istiyorum.

-http://www.ulusalses.net/haberv.asp?HaberNo=16074-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba,

ben de internet üzerinden HYP ile ilgili neler bulabileceğimi araştırırken bu foruma rastladım ve çok mutlu oldum açıkçası. Oyumu HYP'ye vermeye karar vermiş biri olarak etrafımda mümkün olduğunca HYP'nin duyulmasını sağlamaya çalışıyorum. Ama pek çok arkadaşımın barajı aşamayacağı konusundaki ön yargılarını kırmak mümkün olmuyor. Herkes Yaşar Nuri Öztürk ve söyledikleri konusunda çok olumlu ama oy vermeye gelince baraj korkusu nedeniyle yan çiziyolar. Şimdilik ailemi (anne ve baba) ikna etmiş durumdayım. Partinin çalışmaları ile ilgili burada daha fazla bilgi verebilirseniz ve insanların bu baraj korkusunu üzerlerinden atmalarını sağlayacak bir şeyler yazabilirseniz çok memnun olacağım. Bu arada ben de yeni gördüğüm bir haberi paylaşmak istiyorum. Aşağıda ulusalses gazetesinde yer alan bir haber var, HYP'nin sitesinde de verilmiş olan. (Sanırım bağlantısını vermemde sakınca yoktur) Alevi kökenli vatandaşlarımız arasında yapılan son araştırmalarda oylarının %80 oranında HYP'ye olacağı yönünde bilgiler içeriyor. Bu haberin biraz olsun içimi rahatlattığını söylemek istiyorum.

-http://www.ulusalses.net/haberv.asp?HaberNo=16074-

İzlediğimiz politika genel başkanımızın takip ettiği gibi "GECENİN GÜNDÜZÜ TAKİP ETTİĞİ GİBİ DÜRÜSTLÜKTÜR" Bu bağlamda objektif bir gözlemimi sizlere sunmak, aymaz medyanın değil, sokaktaki vatandaşın nabzını, bir kaç ilde karşılaştığım durumu dikkatinizi sunuyorum. Manipüle etmeden: Gerçek şudur:

HYP BROŞÜRLERİ YERLERDE DEĞİL CEPLERDE!

Şer odaklarının korkulu rüyası Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk ve Halkın Yükselişi Partisi'nin sıcak savaşa girmemize gerek kalmadan ülkemizi tam bağımsız kılmaya muktedir programı artık yurt sathında yurttaşlarımızın alakasına mazhar olmaya başladı!

Nedeni mi? Büyük Atatürk'ün izinde olabilmeyi onur sayan genel başkanımızın ufkun ötesini görebilme, ufku aşabilme kabiliyeti… Yaşar Nuri Öztürk, baskın seçimi erken okuyarak, yarım asrı aşkın süredir cennet vatanımız üzerine kara bulut gibi çökmüş karanlık emperyalist tasallutun ülkemizi kamplara bölme yolundaki sinsi oyunlarını bozma yolunda Anadolu’da karış karış dolaşmaktaydı. Halkımıza inip ışık saçmaya devam etti. Yaygın basının zalim ambargosuna rağmen yerel basının da destek vermesiyle destansı yolculuğuna devam etti. 22 Temmuz arifesinde yavaş yavaş bu kartopunun çığa dönüştüğünün farkına varan görsel medyada parti üst birimlerinin de yer yer verdiği destekle bugünlerde fikir mücadelesini veriyor. Halkın bağrından kopan HYP’nin başkomutanı bu medya hattında kurmaylarıyla birlikte ülkesini müdafaa ediyor. Bilginin kölesi değil, efendisi olan liderlerinin önderliğindeki “gönüldaşları” ise yurt sathını müdafaa ediyor.

Kamuoyundan gizlenmeye çalışılan HYP gerçeğinin mensupları, bu ambargoyu saha çalışmasıyla deliyorlar. Bunaltıcı sıcakta muhtemelen parayla tanıtım yapan birçok diğer partilere mensup ekipler araçlarını bir gölgeye çekmiş akşam serinliğini beklerken. Gönüllülük esasıyla çalıştıklarından, iklim şartları kendilerine vız gelen, broşür dağıtan partililer çalışmalarının semeresini aşağıda verilen örnekteki gibi görmekten çok mutlular:

İnsan merkezli olma özelliğiyle ön plana çıkan HYP üyelerince Roman kökenli, ağırlıklı olarak geri dönüşümlü malzemeleri ayrıştırarak ekmeğini kazanan ve çevreye yaptıkları katkıları da aşikar olan yurttaşlarımızın evlerine, mahallelerine de gidildi (Selamsız). Genellikle hep horlandıklarından, ikinci sınıf birey olarak görüldüklerinden yakınan bu vatandaşlarımız kendilerine gösterilen ilgiden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Hemen ertesi gün bu defa Zeynep Kamil semtinde esnaflara yapılan bir tanıtım esnasında broşürümüzü alan ve kararsız olduğunu belirten bir şahıs bir partilimize hitaben “HYP barajı geçemeyecek küçük bir parti… Bana telefonunuzu verin. Ben size %1.5 oy bile alamadığınızı o gün bildireceğim!” iddiasında bulundu. Kendisine cevaben “telefonunu tebriklerini kabul etmek için beklediğimiz” ifade olundu. Bu dik duruşumuzu örselemek amacıyla bu şahıs tesadüfen yoldan geçmekte olan bir Roman kökenli yurttaşımızı durdurup sordu? “Allah aşkına söyle kardeş… Şu arkadaşa bir söylesene. Bu minibüsün üstündeki partiyi ve bu resimdeki bu adamı tanıyor musun?” Verilen yanıt aynen şöyleydi: “ Bilmem mi Abem! Yaşar Nuri Hocam’ı kim tanımaz? Halkın Yükselişi Partisi… Oyum onlara!”

Acıbadem’de ise şık giyimli bir beyefendi Kadıköy ilçe teşkilatımızdan bir partiliye aynen şunu söylemiştir: “İlk defa sokağımıza bir seçim aracı ve milletvekili adayı girdi ve ilk defa yüz yüze tanıtım yapılıp bilgi verildi. Değer gördüğümüzü hissettik.”

Semt pazarı dağıtımlarımızda gözümüzden kaçmayan bir nokta da yurttaşların broşürlerimize karşı gün geçtikte artan ilgisiydi. Pazar’da tanıtım yaptıktan sonra bu defa alışveriş yapmak üzere pazara geri dönen partililer, diğerlerinin aksine HYP bröşürlerinin tek tük yerler atıldığını gözlemlediler. Pazarda broşür uzattığımızı görenler hangi parti diye soruyorlar, HYP yanıtını alınca da %80’i broşürü alıyordu. Bu kişilerden hemen hepsi “Yaşar Nuri Bey’i severiz” deme ihtiyacı hissediyorlardı. Bunların arasında oy vereceğini bile peşinen söyleyenler vardı. Hatta içlerinden bir çok ev hanımı “Bana biraz fazla verin. Komşularıma da dağıtayım!” diyordu. Bir kara çarşaflı kadın bile broşürünü çabucak çantasına koyarken şu yorumu yaptı. “Bu sıcakta beni zorla şu çarşafa sokuyorlar. İnadına Yaşar Nuri Hocama atacağım. O beni kurtarır!”

Belki de tüm bu satırların arasında en ilginç olan gözlemimiz de şuydu: İlk günler alaycı bir tebessümle küçümser bir tarzda yüz çeviren sakallı, takkeli bazı yurttaşlar, bu defa “Şu broşüre bir bakalım hele Yaşar Nuri Hoca ne diyor?” deme noktasına gelmişlerdi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Selam arkadaşlar,

bugün aldığım habere göre memleketteki akrabalar da HYP'ye oy vereceklermiş. Nereden baksan 8-10 oy. Damlaya damlaya göl olur. İnşallah 23 Temmuz'da HYP barajı aştığında binde bir bile oy alamaz diyenlerin yüzlerindeki şaşkın ifadeye bakarak yüzüme gururlu bir tebessüm yerleştireceğim. Hadi hayırlısı... Hizmetvekillerimizi şimdiden kutluyorum. Kısmetse ileriki bir zamanda ben de HYP çatısı altında bu millete hizmet etme şansı bulurum. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba herkese,

Seçimin sonuçları hiç de umduğumuz gibi olmadı. HYP adına ciddi bir hezimet yaşanmasının temel sebebinin tecrübesizlik olduğunu düşünüyorum. Buradan parti ile ilgili broşürleri hiç yerlerde görmediklerini insanların alıp evlerine götürdüklerini ifade edenler oldu. Oyumuz HYP'ye diyenlerin olduğundan bahsedenler oldu. Ama maalesef bunu diyen insanların gerçekten de oy vermesi mümkün olamayabiliyor. Halkımızın hala o kadar büyük bir kısmı cahil ki, ve de sıkıntılar içerisinde ki sizin söyledikleriniz ne kadar doğru olursa olsun günlük yaratılan gündemler ile sizin söyledikleriniz anında unutulabiliyor. Açlık, işsizlik ve yoksulluk ile uğraşan bir insana vatan elden gidiyor, emeklerimiz, cumhuriyetimizin kazançları gidiyor demek hiç bir şey ifade etmiyor. Her yıl düzenli olarak aldığı bir torba kömür, ramazan ayında aldığı erzak ona daha fazla şey ifade ediyor. Bilmiyor ki o erzağı ona sağlayan kesimin amacı onu her zaman o erzağa muhtaç bırakmak, her zaman ***** kalmasını sağlamak ve bu yolla her zaman oyunu almak. HYP saflarında mücadele eden arkadaşların yılmamasını diliyorum(Ki resmi olarak olmasa da bunlardan biri de benim). Yalnız, mücadelenin amatör bir ruh taşıması gerekliliğinin yanında bu kadar da amatörce yürütülmemesi gerektiğini düşünüyorum. Es kaza tesadüfen duyduğum kadarıyla, çevremdeki insanlardan birisinin annesinin, arkadaşları tarafından gel seni de milletvekili adayı yapalım deiyerek ikna edildiğini ve gerekli belgeleri öylesine hazırlayarak var olan 4 adet başvuru zarfının üzerine eklediğini duydum. Sonuç, eklenen zarfların aynı sırayla partinin milletvekili aday listesinde yer alması olmuş. İnsan bunu duyunca "hizmetvekili" adaylarının bu kadar dikkatsizce ve özensizce seçilmesine anlam veremiyor. Tabii bu noktada iğneyi biraz da kendimize batırmak gerek sanırım. Okumuş eğitimli ve vatansever insanların rahatlarından biraz ödün verip mücadele saflarına katılmaları gerekiyor. Katılan sayısı arttıkça böyle sorunların da ortadan kalkacağını umuyorum.

Bu arada seçimden sonra Sn.Yaşar Nuri Öztürk'ün seçim sonuçlarına ilişkin ve bundan sonraki çalışmalara ilişkin bir açıklama yapmasını ve bunun en azından parti sitesinde duyurulmasını beklerdim. Ama maalesef böyle bir açıklamaya hiç bir yerde rastlayamadım. Hatta partinin sitesinde çınar yaprağından başka bir şey de yok artık. Belki bu konuda partiyle ilgili daha fazla bilgi sahibi olan Ya sev Ya Sevr arkadaşım bir açıklama yapabilir. Merak ettim doğrusu...

Saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SAYIN GÖNÜLDAŞLAR.

MEMLEKET DAHILINDE YAŞANAN OLAYLARI HEPBIRLIKTE SEYRETMEKTEYIZ.

BU MAIL TAMAMI ILE MEMLEKET DAVASINA GÖNÜL VERDIĞINE INANDIĞIM CUMHURIYET NEFERLERINE GÖNDERILMEKTEDIR.

GENÇ ÇINAR adlı gençlik hareketini kurmuş ve de kısıtlı imkân ve büyük imanımızla hayata geçirmiş bulunmaktayız. Öncelikle kısa bir süre içerisinde web sitemizin hayata geçeceğini belirtmek isterim.

Web sitemiz forum ve duyurular bölümü ile amaç olarak belirlediğimiz zihinsel devrime yardım edecektir.

Nedir zihinsel devrim? Klişeleşmiş tabulardan, kişi odaklı inanç mekanizmalarından ve de düşünsel yeteneklerine ambargo konulmuş toplumların ayağa kalkmasını sağlamak.

Bu bir HALKIN YÜKSELİŞİ HAREKETİDİR.

Bu hareket tamamen bağımsız tamamen memleket davasına hizmet etme amacı güden ulusal bir uyanışın devamıdır.

NEDENMİ GENÇ ÇINAR, ÇÜNKÜ

?Yüce dinimiz İslamın tek kaynağı olan Kuranın 40 bohça içerisinde sarılı bir süs gibi duvarlarda asılı kalmasına karşılık, okunması ve öğrenilmesi gerekliliğini bilen, Kur?an merkezli hurafelerden arındırılmış bir İslami inanç metabolizmasının gerçekliğini savunan bir birey olarak, dinin siyasete alet edilmesinin temel sebebi olan dini anlamamak sorunu için,

?Memleketin her karış toprağının özelleştirme adı altında satışına göz yuman işbirlikçi güçlerin ve de onlara destek olanların yarınlarımızı daha fazla yok etmemeleri için,

?Süleymaniye?nin tepesine haç takılmasını engellemiş ulu önder Atatürk ile Hz. Muhammed mirasının bütünlüğünü anlatmak ve halkı aydınlatmak için,

?Türk ulusunun bağımsızlık mücadelesine ve Atatürk devrimlerine sahip çıkmak için,

?Vatanın bütünlüğü, memleketimizin ?Amerikan Sömürgesi? olmaktan kurtulması için,

?Emperyalist medyanın ve de işbirlikçisi kurumlarının oyununu bozmak, Çanakkale ve kurtuluş savaşı şehitlerimizin mirasına sahip çıkmak için,

?Beyin fırtınası oluşturarak seminerler, paneller, dergi, radyo gibi imkânlar doğrultusunda benimde bir sözüm var diyen, sesini duyurmak isteyen çağdaş bireyler için,

?Memleket idaresinde kadrolaşmış ABD işbirlikçisi cemaat ve de grupların karşısında durabilmek için,

?Ruh köklerimize ve Atalarımıza bağlılığımızı, asimile edilmeye çalışılan kültürümüzü diriltecek faaliyetler geliştirebilmek için,

?Eğitim, sosyal, kültürel alanlarda topluma önderlik edecek bir kurum olabilmek için,

?Birlik, Dirlik ve Beraberlik için.

GENÇ ÇINAR tamamı ile fazlaca oluşumun bünyesinde olacağı bir kurum olacaktır.

Bu kurum, sosyal, kültürel, toplumsal, siyasi, politik ve vicdani konularda topluma önderlik edecek güce ve birikime sahip olacaktır.

Şüphesiz ki birlikteliğimiz bizleri güçlü kılacaktır.

Bu hareket, HALKIN YÜKSELIŞI HAREKETIDIR.

Bu hareket, DIRILIŞ VE UYANIŞ HAREKETIDIR

Bu hareket, MEMLEKET DAVASINI GÖREV BILENLERIN HAREKETIDIR.

GENÇ ÇINAR, HALKIN YÜKSELIŞI PARTISI Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk ve Topluma önderlik etmiş aydınların birikimleri ile aydınlanmış, sizlerin iman ve inançları ile şekil almıştır.

Fikir ve düşüncelerinize ihtiyacımız var, bu konuda bizler ile birlikte olmak isteyen gönüldaşlarımızla birlikte uzun yolumuza yürümek istiyoruz.

Web sitemiz kurulduğunda ve kuruluş toplantımızın tarihi net hale geldiğinde sizlere tekrar mail yollayacağım.

GENÇ ÇINAR - BAĞIMSIZ DEMOKRATIK GENÇLIK HAREKETI

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

yaşar hocam gerçek bir müslüman ve türk hemde en kalitelisinden ***** bu yüzden sevmiyorlar ama bilmiyorlarki islamı ana babalarından öğrendikleri kadar tanıyan bu insanlar a yüzyıllardır hristiyan ajanların islam dünyasının içine küçük yaşta yerleştirilen sözde imamlardan takva alarak dinini öğrenen nesiller bu tutumu sergilemeye mahkumdur. Gerçek budur kaynağı da kur'anı kerim'dir diyen binlerce kitabı okuyup araştıran kur'anı 6 yaşında ezbere öğrenen arapçayı ana dili gibi bilen bir adama yersiz bağnaz bir tutumla gerçek hakkında hiçbir bilgisi olmadan ancak eleştiri yapabiliyorlar hocam allah sana çok uzun ömür versin sen ve senin gibi insanlara çok ihtiyacı var bizim ve tüm islam aleminin, saygılarımla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İmanın şartı beştir kadere iman sonradan eklenmiştir diyen y.nuri öztürk değilmiydi?ne demek şimdi bunu anlamadım beşmi altımı?sonradan nasıl geliyor!sonradan başka bie ayetle geldiğini kast ediyorsa imanın şartı sonuçta altı oluor...bu beş işini anlamadım.

İmanın şartı kaç müslüman arkadşlar.

Birde ilişkiye girmediğin sürece sevişmek orucu bozmaz demişti sanırım!

Diğer ilahyatçılarmı bilmiyor yokda yaşar hocamı?Mantığa bile uymuyor yaşa hocanın söylediği.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Kaplan,peygamber veya Kuran Islamin sarti Imanin sarti diye sartlar getirmemislerdir,Kuranda ne varsa Islamin sartidir,peygamberde Kuran disi birsey söylemedigine göre onunda Islamin ve Imanin sartlari diye sayilar ortaya atmis olmasi mümkün degildir.Simdi soruyorum size,Oruc tutmak Islamin sarti oluyorda zina yapmamak sart olmuyormu,neden Islamin sarti diye Orucu ortaya sürenler zinada Islamin sartidir demediler.Hirsizlik yapmamak Islamin sartlari arasina girmezmi,yoksa oruc tutmayan az müslüman ama hirsizlik yapan tam müslümanmi oluyor.Yasar Nuri Öztürk Türkiyede bir cigir acti aslinda,bu cigir köhnemis bir zihniyete karsi savasti ama ne yazikki,o köhne zihniyetin iplerini ellerinde tutanlar kazandilar ve sayi hocayi farkli bir konuma sokmaya calistilar. Olay budur.Türkiye Yasar Nuri Öztürk gibi aydin insanlarin az oldugu ve olanlarinda farkli nedenlerle ortaya cikmaktan korktugu bir ülke halindedir maalesef.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Kaplan,peygamber veya Kuran Islamin sarti Imanin sarti diye sartlar getirmemislerdir,Kuranda ne varsa Islamin sartidir,peygamberde Kuran disi birsey söylemedigine göre onunda Islamin ve Imanin sartlari diye sayilar ortaya atmis olmasi mümkün degildir.Simdi soruyorum size,Oruc tutmak Islamin sarti oluyorda zina yapmamak sart olmuyormu,neden Islamin sarti diye Orucu ortaya sürenler zinada Islamin sartidir demediler.Hirsizlik yapmamak Islamin sartlari arasina girmezmi,yoksa oruc tutmayan az müslüman ama hirsizlik yapan tam müslümanmi oluyor.Yasar Nuri Öztürk Türkiyede bir cigir acti aslinda,bu cigir köhnemis bir zihniyete karsi savasti ama ne yazikki,o köhne zihniyetin iplerini ellerinde tutanlar kazandilar ve sayi hocayi farkli bir konuma sokmaya calistilar. Olay budur.Türkiye Yasar Nuri Öztürk gibi aydin insanlarin az oldugu ve olanlarinda farkli nedenlerle ortaya cikmaktan korktugu bir ülke halindedir maalesef.

saygilarla

Sevgili politika Bu soruyu Yaşar hocaya sormak gerekir, Kuranda ne varsa Islamin sartidir diyen siz değilmisiniz,bakın Sizde diyorsunuz yaşar hoca türkiyede az bulunan aydınlardandır.

Ama siz kuranda ne varsa hepsi imanın şartıdır diyorsunuz ,yaşar hoca ise yanlız beş diyor.

O zaman size göre Aydın dediğiniz yaşar hoca bilmeden konuşuyor,yada yanlış konuşuyor.

Hangisi doğru?kuranda ne varsa islamın şartı yada imanın şartı yaşar hocaya göre beş.....sizce çelişki olmuyormu?

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sık sık duymaya başladık ''aydın din adamı'' tabirini nedense?''Aydın'' sıfatının kullanılış durumuna mı akıl yorarsın,''Aydın din adamı''tabiriyle yapılan ayrıştırmaya mı takılırsın hangisine şaşarsın?

Birileri dinle ilgili çok farklı cümleler kurduğunda dakikasında aydınlanıp ''aydın''sıfatını hakkediyorlar...Bu aydın hocalarımıza sol kesim hemen sahip çıkıyor,kucak açıyor aydınlandı ya adam sahip çıkmak lazım...Aydın sıfatını da veriveriyor hemen kıdem atlatıyor değerli hocalarımıza... Bir bakıyoruz bu hocalarımız ya Cumhuriyet ya Hürriyet gazetesinde ya da kanal D'de, Şov'da yazı yazma,konuşma hakkını kazanıyor başlıyor aydınlanmamış halkımızı aydınlatmaya...

Bu da kafi gelmiyor kadın programları,eğlence programları,magazin programlarında sık sıkı aydınlatıcı cümleler sarfediyor sağolsun...Keşke bütün hocalarımız bu değerli hocalarımız gibi en kısa zamanda aydınlanır da aydınlanmamış yerimiz kalmaz...

MUHABBETLE...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili politika Bu soruyu Yaşar hocaya sormak gerekir, Kuranda ne varsa Islamin sartidir diyen siz değilmisiniz,bakın Sizde diyorsunuz yaşar hoca türkiyede az bulunan aydınlardandır.

Ama siz kuranda ne varsa hepsi imanın şartıdır diyorsunuz ,yaşar hoca ise yanlız beş diyor.

O zaman size göre Aydın dediğiniz yaşar hoca bilmeden konuşuyor,yada yanlış konuşuyor.

Hangisi doğru?kuranda ne varsa islamın şartı yada imanın şartı yaşar hocaya göre beş.....sizce çelişki olmuyormu?

saygılar.

Sayin Kaplan bilmiyorum Yasar Nurinin kitaplarini okudunuzmu ama hicbir kitabinda Islamin sarti 5 tir diye gecmez.ve bunu böyle uydurmus olanlarida gercek müslüpmanlikla ilgili olmayanlar diye niteler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tabiiki gercek müslüman olan hocalar ve bilim adamlari!! kadinlardan uzak dururlar,ellerini bile tutmazlar(Zina olur demis tarikatin sefi)magazinlere hic cikmazlar,gazetelerde hic hele helede Hürriyette,Sabahta,Cumhuriyette yazmazlar (Ancak VAKIT-YENI SAFAK-TÜRKIYE-SAMANYOLU-AKIT-ZAMANda yazanlar gercek din alimidirler!)Bu dinci gazeteler ayni zamanda Cumhuriyet ve Atatürk karsiti tarikatci gazetelerdir yani Islam dinini yozlastiran insanlarin kafalarina dinle ilgisi olmayan ne kadar hurafe Yahudi düzmesi,Hint kaynakli tapinma sekillerini Islam dini diye sokanlarin gazeteleridir.Yasar Nuri ilim yapmis bir adamdir tarikat ve talibanci vahabi müslümani degildir.Kuranda bugün yapilmak istenilenleri o dün yapilmasi gerekli diye söylüyordu ona karsi cikanlarin tarikatlar olmasi heralde tesadüf degildir.Yasar Nuri gercek Islami anlatiyordu,tarikat islamini degil.Yasar Nuri Islamin ilim yapin mesajini insanlara bildirip üfürükcülere,sahte imam ve hocalara,kanmayin diyordu.Ama tarikat sefi KIBRISI ise *aman sakin ha,mektep filan demeyin,kafir olursunuz*diyordu,iste gercek bilim adami ile bir tarikat sefinin farki buradadir,aynen saci ziynet yapan yozlasmis beyinlerin kadinin kafasini sarip sarmalama hastaligi ve Kurandaki ayetin saptirilmasi gibi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Kaplan bilmiyorum Yasar Nurinin kitaplarini okudunuzmu ama hicbir kitabinda Islamin sarti 5 tir diye gecmez.ve bunu böyle uydurmus olanlarida gercek müslüpmanlikla ilgili olmayanlar diye niteler.

saygilarla

Asıl 'kıyamet'i Öztürk kopardı!

Yaşar Nuri Öztürk'ün 'Cevap Veriyorum' adlı son kitabı İslam araştırmacıları ve din adamlarının büyük tepkisini topladı. Yorum ortak: Dayanağı yok, kendi fikirleri

Biyolojik savaşın kıyametin habercisi olduğunu söyleyen İngiliz Fizikçi Stephen Hawking'in Dabbet-ül-arz (Kıyamet habercisi canlı) olduğunu iddia eden Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün 'Cevap Veriyorum' adlı son kitabı da, büyük tartışma yarattı. Kitabında 342 soruya cevap veren Öztürk, günümüze kadar gelen dinle ilgili örf ve adetlerin çoğunun bid'at (sonradan uydurma) olduğunu iddia ediyor. Öztürk, en büyük fetva verenin Allah olduğunu ve dolayısıyla Kuran olduğuna dikkat çekiyor ve herkesin Allah'a ve Kuran'a inanması gerektiğini vurguluyor.

Prof. Dr. Öztürk'ün İslam diniyle ilgili görüşleri adeta kıyameti kopardı. Başta Diyanet ve müftülük olmak üzere İslam araştırmaları ve din adamları Öztürk'ü sert dille eleştirdi.

-http://www.aksam.com.tr/arsiv/aksam/2001/10/20/guncel/guncel12-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dabbe-tül arzin Kuranda bir tarifi yoktur bu bilim adamlarinin kendi görüsleri ile tefsir edebildikleri tanimlamalardir.

Evet Yasar Nuri Türkiyede bir cigir acti ve cok büyük bir tartisma baslatti,bu tartisma sonucu bircok insan, eline Kurani alip ilgilenmeyede basladi,ama ipleri ellerinde tutanlar yani tarikatlar ve onlara bagli olan odaklar ve hatta diyanet halkin bu bilinclenmesine karsi ciktilar.Yasar Nuri'ye yüklenmeye basladilar.Hatta Diyanet Yasar Nuri'nin kitaplarini satmama karari aldi,nedenide Yasar Nuri'nin Diyanet görevini ihmal ediyor demesiydi.Yasar Nuri bugün diyanetin yaptigi calismalari dün yapilmalidir diye söyleyen adamdir.Hadisler ayiklanmali ve peygamberimizin söylemesine imkan olmayan Yahudi uyduruklarinin kitaplardan cikarilmasi gereklidir diyordu,Buharide bile bu uyduruk hadislerin oldugunu söylüyordu ki Buhari bugün Hadis konusunda en otoriter bir kaynaktir.Yasar Nuri Hadislerle ilgili belge isim ve tarihler veriyordu,bunlar kendi görüsü degil gercek olan kaynaklardi.Hadislerin dinimize nasil karistirildigini anlatiyordu.Yani bugün yapilan calismalara dün karsi cikanlarin bugün sesleri cikmaz oldu,acaba nedendir.Yani bir yanlisi Yasar Nuri söylediginde tepki aliyorda AB dayattiginda neden sessiz kaliniyor.Yasar Nuri hicbir konusmasinda bildiklerinden öteye gecmemis ve en dogrusunu Allah bilir diyerek veya biz daha fazla yorum getirmek durumunda degiliz diyerekte Allah'in hakkini Allaha birakmistir.Peygamberi inkar etmemis ama onun bir insan oldugunu asil kaynagin ise Kuran oldugundan bahsetmistir.Ama ona karsi olanlar Allahtan daha Allahmislar gibi konusuyorlardi.Müslüman olanlarin peygamberi sevmesi ona tabi olmasi dogaldir vede sarttir ama peygamberi seviyoruz diye Allahtan cok peygambere tapiliyorsa birisininde bunun yanlisligini dile getirmesi gerekir ki Yasar Nuri bunu yapmis,peygamberi taklid etmekle müslümanlik yasanmaz müslümanlik Kuran ayetlerini dogru incelemekle yasanir demistir.Burada Yasar Nuri'nin reklamini yapmak amaciyla yazmiyoruz ama gercek olanlarida itiraf etmek zorundayizki bugün Türkiyede bir hadis dini vardir.

Eger bu millete dinini dogru olarak ögretmis olsalardi bu millet bu kadar batil inanclara yönelmezdi,dini ve günlük yasamini ayri yerlere yerlestirmesini bilirdi.Bu millete dini dogru olarak ögretmedikleri ama onun inanclarini kullanip sömürdükleri icin bu millet aya gitmeyi bile günah sayar hale gelmistir.Milllete dinini ögretecek olanlar dinle ilgilenen ilim adamlariydi ama bu ilim adamlari millete dinlerini ögretmek yerine tarikatlara calismaya basladilar.iste sonuc ortadadir

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.