Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ATEİSTLERE SORU

BilincArkeolojisi

Önerilen İletiler

efendim bakın kendiniz dediniz 1500 yıldır bundan bi haber alınamadı demekki teknoloji arttasa hepsi ispatlanır hem sizcede tuhaf değilmi çoğu alim fen konusunda baya bilgi sahibidir diğer konular içinde araştırıcam göğün dünyaya düşmesi kıyamet olabilir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

efendim bakın kendiniz dediniz 1500 yıldır bundan bi haber alınamadı demekki teknoloji arttasa hepsi ispatlanır hem sizcede tuhaf değilmi çoğu alim fen konusunda baya bilgi sahibidir diğer konular içinde araştırıcam göğün dünyaya düşmesi kıyamet olabilir

Göğün dünyaya düşmesi kıyamet olabilir mi? :wacko: Göğün dünyanın üzerine nasıl düşebileceği konusunda beni aydınlatırsanız memnun olacağım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Madem öyleydi de bin küsür yıldır müslümanların big bang'den neden haberleri olmadı?

Aynı Kur'an'da göklerin 7 kat olduğu, yıldızlarla şeytan taşlandığı, göğün dünyanın üzerine düşebileceği gibi şeylerde yazıyor. Bunlara ne diyeceksin peki?

Zeus var mı yok mu karar verin artık.... "Yok" derseniz işte size yok olan bir şey... "Var" derseniz (ki diyemezsiniz) dinden çıkarsınız... Buyrun cevap verin...

Ayrıca Kur'an'a göre gökler (!) dünyadan sonra yaratılmışlardır... Big Bang ile yakından uzaktan alakası yoktur. Sağdan soldan duyduğunuz uydurma şeylere inanmadan önce bir araştırın isterseniz...

sağdan soldan duyduğunuz seyler! önce öğreninde gelin! bu tür sözleri sizin gibi akla bilime değer veren birisine hiç yakıştıramadım yoksa biz sizi yanlışmı değerlendiriyoruz yoksa kendinizi yanlışmı tanıtıyorsunuz?

burada size ve inanmayanlara bişeyler düşündürmeye çalışan insanlara bu şekilde davranarak kendinize bir fayda kazanamazsınız istersen sende araştırmaya ve okumaya devam et belki ve inşallah Rabbim sanada hidayeti nasip eder. eğer seviyeyeyi koruya bilirsek konuşmaya devam edelim yoksa bir anlamı olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

metorlar buna işarettir hem efendim göğü çıkaran indiremezmi aslında tum cevaplar risale i nur külliyatında saklı

Üzgünüm ama aynı dilden konuştuğumuzu sanmıyorum.

" ........İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir." (Hac Suresi 65)

Meteoru da nereden çıkardınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Göğün dünyaya düşmesi kıyamet olabilir mi? :wacko: Göğün dünyanın üzerine nasıl düşebileceği konusunda beni aydınlatırsanız memnun olacağım...

Evet sevgili yam_yam arkadaşım hakikaten bende sevgili yeniceri arkadaşımıza sormak istiyorum bu nasıl olabilir...

metorlar buna işarettir hem efendim göğü çıkaran indiremezmi aslında tum cevaplar risale i nur külliyatında saklı

Kusura bakmayın birden bire bu sıcak tartışmanın arasına girdim. Bende konuya biraz katkı sunarım düşüncesi ile şunları belirtmekte yarar görüyorum...

Değerli arkadaşlar... Bilim evren yaratılmış bir şey olmadığını söyler. Eğer yaratılmış olsaydı, o takdirde, evrenin Tanrı tarafından belli bir anda yaratılmış olması ve evrenin yoktan varedilmiş olması gerekirdi. Yaratılışı kabul edebilmek için, herşeyden önce, evrenin var olmadığı bir anın varlığını, sonra da, hiçlikten (yokluktan) bir şeyin çıkmış olduğunu kabul etmek gerekir. Bu ise bilimin kabul edemeyeceği bir şeydir.

Evet sizce bu kabul edilebilirmi peki? Edilirse bile bunu nasıl açıklayabilirsiniz...

Sevgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sağdan soldan duyduğunuz seyler! önce öğreninde gelin! bu tür sözleri sizin gibi akla bilime değer veren birisine hiç yakıştıramadım yoksa biz sizi yanlışmı değerlendiriyoruz yoksa kendinizi yanlışmı tanıtıyorsunuz?

burada size ve inanmayanlara bişeyler düşündürmeye çalışan insanlara bu şekilde davranarak kendinize bir fayda kazanamazsınız istersen sende araştırmaya ve okumaya devam et belki ve inşallah Rabbim sanada hidayeti nasip eder. eğer seviyeyeyi koruya bilirsek konuşmaya devam edelim yoksa bir anlamı olmaz.

Hem big bang'in Kur'an'da yazdığını iddia edeceksiniz, hem de bunun sağdan soldan duyulan şeyler olduğunu söyleyip "öğrenin" deyince kızacaksınız... -_-

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir

şimdi size göğün insanların üzerine düşmesi mantıklı gelmiyor öylemi bakın dünyayı saran atmosfer tabakasının yok olduğunu düşünün gök kelimesi uzay manasında da kullanılır yani meteorlar olabilir şüphesiz doğrusunu Allah bilir hem siz benim ilk soruma cevap verin bir ilaç örneğin aspirin rasrantı eserimidir eğer o öyle değilse aspirini yapan insan bitki nasıl rasrantı eseridir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir

şimdi size göğün insanların üzerine düşmesi mantıklı gelmiyor öylemi bakın dünyayı saran atmosfer tabakasının yok olduğunu düşünün gök kelimesi uzay manasında da kullanılır yani meteorlar olabilir şüphesiz doğrusunu Allah bilir hem siz benim ilk soruma cevap verin bir ilaç örneğin aspirin rasrantı eserimidir eğer o öyle değilse aspirini yapan insan bitki nasıl rasrantı eseridir

Üzgünüm ama Kur'an'da geçen "gökler" konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olduğunuzu düşünmüyorum... Eğer bir göz atarsanız Kur'an'da göğün, dünyanın üzerine bir tavan ya da kubbe gibi betimlendiğini göreceksiniz. Ayrıca mızıkçı çocuklar gibi (başka bir benzetme bulamadım) "sen onu boşver de benim söylediğime cevap ver" yaklaşımı da hoş değil. Dünyanın ve canlılığın nasıl başladığı konusunda sadece dinin söyledikleri yerine, bilimsel makaleler okusaydınız rastlantı gibi ifadelerden uzak duracaktınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Madem öyleydi de bin küsür yıldır müslümanların big bang'den neden haberleri olmadı?

Aynı Kur'an'da göklerin 7 kat olduğu, yıldızlarla şeytan taşlandığı, göğün dünyanın üzerine düşebileceği gibi şeylerde yazıyor. Bunlara ne diyeceksin peki?

Zeus var mı yok mu karar verin artık.... "Yok" derseniz işte size yok olan bir şey... "Var" derseniz (ki diyemezsiniz) dinden çıkarsınız... Buyrun cevap verin...

Ayrıca Kur'an'a göre gökler (!) dünyadan sonra yaratılmışlardır... Big Bang ile yakından uzaktan alakası yoktur. Sağdan soldan duyduğunuz uydurma şeylere inanmadan önce bir araştırın isterseniz...

zeus vardır ama hayalde vardır gerçekle alakası yoktur peki sen Allah'ın varlı konusunda ne diyosun az önceki yazdıklarımızı oku bizi tekrar aynı şeyleri yazmaya mecbur bırakma.Allah'ın hayaldemi var olduğunu yoksa gerçektemi var olduğu konusununda cevabı yazıldı hiç bir hayal bukadar zamandır böyle tutarlı idda edilemez. ve hiçbir hayalin bukadar çok mantıksal delili olamaz.onun için Allah hayal değildir. ikra gerçeğin yegane tek saihibidir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

gök belli yerlerde uzay manasına gelir çünkü direk uzay diye geçse o dönemki insanlar fazla birşey anlamaz ayrıca bizde bulunan minareller toprak ta da bulurnur sizin dediğiniz bilimsel makaleler nedir hem big bang yani dünyanın genişlemesi devam genişlediğine göre mutlaka 0 dan başlamıştır yani yoktan

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki senin tanrının zeustan farkı nedir?

benim Tanrım'ın, yani inanan ve inanmayan herkesin Tanrı'sının "zeustan farkı" diye bir durum söz konusu değildir. zeus hayali, yaratılan zaman içersinde, ayrıca meydana getirilmiş bir üründür. Tanrı, evrenin ve başka ortamlar varsa oraların her yerinde olduğundan, herşeyi kapsadığından zamandan bağımsızdır. Zamanı da o yaratmıştır. Bilim yaparken "zaman"ı kullanmak zorundasınız, daha doğrusu zamanın içersinde bilim yaparsınız, zamanın referansına bakmak istediğinizde (yani başlangıcına, dayanağına) bilim felsefesinden çıkmak zorunda kalırsınız. O yüzden "maddesel olarak Tanrı'yı ispatlamak çok mu gereklidir, bilemiyorum" demiştim. daha özet ifadeyle, maddeler zamanın içindedir, en nihayetinde zamandan dahi bağımsız bir gerçek olmalı ki, zamanın aracılığında maddeyi bize benimsetmiş olmalı diye inanıyorum. Zaman yaratılmıştır, ben onu yaratanı istiyorum ve seviyorum, içindekilere olan sevgimde ona olan sevgimden gelmiyorsa anlamsız.

.

İrrasyonel sayılar bile gözümün önünde öylece dururken, sonsuzluğu basitçe görüyorum. bing bang veya evrimin antitezleri kuran'da açıklanmamış olsa da önemi yok. (bu, üzerinde çalışmanın ve bu konular hakkında bilgi edinmenin gereksiz olduğunu düşündüğüm anlamına gelmiyor) Maddeden ve maddeyi işleyen bilimden çıkarımlar yaparak Tanrı'yı düşünmek güzel birşey ama tamamen maddeyle Tanrı'yı açıklama gereksinimini anlayamıyorum. Bu, basit bir bessel eşitsizliği veya newton prensibi değil ki onu %100 maddesel göreyim. öyle olsaydı, doğa bilimlerinde uzman tüm akademisyenler Tanrı'ya inanırlardı. Bu hislerle ve kara vermeyle (iradeyle) de ilgili birşey.

aslında -inanış, ispat ne derseniz deyin- felsefem çok basit. herşeyi başlatan, (bildiğimiz tüm sistemin, yani madde ve enerjinin başlatanı) ve her şeyin var edilmesini sağlamış bir irade var, o zaman o irade var etmeyi de var etmiştir. O zaman eksiksiz bir iradedir. zeusun hayalini de yarattığının hayal gücüyle var eden Tanrımdır, Tanrımızdır o, diye düşünüyorum, daha güzeli inanıyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Big BANG ; Yani adı üstünde büyük patlama... Zeki ateist arkadaşlarım cevap versinler bana .. Herhangi bir patlatma göstersinlerki o patlama sonucunda bir düzen meydana gelmiş olsun.. Varmıdır Big Bang den başka bunun örneği ? ;)

Ayrıca yaratılış yoksa eğer hadi biriniz bana canlılığın nasıl başladığını DOĞRU KANITLARLA anlatsın bakalım.

Şu ilk hücre hangi atmosfer ortamında nasıl tesadüfler sonucu meydana gelmiş bi öğrenelim bakalım .. Yanlız Miller deneyini anlatırken hiçbişiyi atlamayın çünkü açıkları sorduğumda cevap vermek zorunda kalacaksınız..( ya da veremeyeceksiniz ) Yaratılışın olmadığını bilimsel yollarla kanıtlamak için Evrim teorisini ispatlamaya çalışan yüzlerce bilim adamı yıllarca uğraştılar Dünyada neredeyse kazılmadık yer bırakmadılar ama hayret ! Nedense geçerliliği ispatlanabilmiş bir tek ara fosil bulamadılar bulduk dedikleri ise zaten sahte çıktı ya da zamanla olmadığı ispatlandı.. Buyrun hodri meydan biriniz bana en bilimsel yöntemlerle Allahın olmadığını kanıtlasın :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bilinçarkeolojisi arkadaşım... Sorun kısır döngü sorusu..Bir şeyin olmaması için o şeye şey bile demememiz lazım çünkü hiç olmamıştır ve asla tarifini yapamayız o yüzden şey kelimesini kullanmam bile mantıksızlık olur ...

Aslında burada anahtar sözcük '' ol'' kökünden başlayan '' olmak'' ya da '' olmamak'' kelimesinde...

Olan bir şey zaten vardır.. Misal duygularımın olduğunu biliyorum ama elimle tutupda '' bakın bu nefret duygum , bu da üzüntü duygum '' diye gösteremem... e gösteremediğim için duygularımı inkar mı edecem?

Hayır efenim ben duygusuzum mu diyicem ?

Olmayan şeye gelince.. Dediğim gibi olmayan zaten şey diye nitelendirilemez şey dediğimiz bişi varsa ortada olduğunu düşünürüz ki şey demeye mecbur kalırız..

İnançlılar ALLAH vardır diyor.. İnançsızlar yoktur diyorlar.. Biz varolduğunu düşünüyoruz onlarsa hiç olmadığını düşünüyorlar ama yaptıkları hata şu olmadığını ispatlamak için bilimsel kanıtlar peşine düşüyorlar fakat asla olmadığını ispatlayamıyorlar ispatlayamazlarda ... Nasıl ki insan canı acıdığında gözlerinden yaş gelirde o damlalarda acıyı ispatlayamazlarsa aynen öle ispatlayamazlar.... Sonuçta ate mantığı hanvanda su döver durur... İnançları tartışamazsınız tartışsanızda bir sonuca varamazsınız ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet sevgili yam_yam arkadaşım hakikaten bende sevgili yeniceri arkadaşımıza sormak istiyorum bu nasıl olabilir...

Kusura bakmayın birden bire bu sıcak tartışmanın arasına girdim. Bende konuya biraz katkı sunarım düşüncesi ile şunları belirtmekte yarar görüyorum...

Değerli arkadaşlar... Bilim evren yaratılmış bir şey olmadığını söyler. Eğer yaratılmış olsaydı, o takdirde, evrenin Tanrı tarafından belli bir anda yaratılmış olması ve evrenin yoktan varedilmiş olması gerekirdi. Yaratılışı kabul edebilmek için, herşeyden önce, evrenin var olmadığı bir anın varlığını, sonra da, hiçlikten (yokluktan) bir şeyin çıkmış olduğunu kabul etmek gerekir. Bu ise bilimin kabul edemeyeceği bir şeydir.

Evet sizce bu kabul edilebilirmi peki? Edilirse bile bunu nasıl açıklayabilirsiniz...

Sevgiler...

:excl::excl::excl::excl: BiG ........... :excl::excl: BENG :excl::excl::excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar bu düzen tesadüf eseri oldu...

Muhteşem bir patlama ve muhteşem bir düzen...

Ne kadar güzel değil mi???

Sona ulaşmadığımız için onun hakkında da konuş konuşabildiğin kadar...

Soyutla somutu birleştiren din düşüncesine inanıyorum...

Allah ın yarattğı bu düzen yine onun kudretiyle yıkılacak...

Ama bu bir son olmayacak...

:zorro:

yam yam size bir şey sorucam herhalde tarihle ilgilenirsiniz acaba İslamdan önce ve sonra arapların tarihine bakarmısınız ve de sscb deki güvensizlik ortamına

bakın size somut delil sunuyorum

Atlamış gibi olacam ama...

Araplar da belirli bir süre sonra olayı saptırmaya başladı...

SSCB olayında da tam manasıyla uygulanamamış bir sistem var ortada...

Ütopik bir sistem...

İş var;onu yapacak olan insan...

Böyle bir tartışma ne kadar doğru olur???

:zorro:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yahu bir insan aklını, mantığını bu kadar da mı köreltebilir? Big Bang sizin tanrınızı, inancınızı yalanlıyor arkadaşlar. Bunu da mı göremiyorsunuz? Ne diyor sizin tanrınız? Önce dünyayı sonra gökleri yarattık demiyor mu? Bu iddiayı Big Bang teorisinin hangi kısmına sığdırabiliyorsunuz. Ya kendiniz çok safsınız, ya da bizleri çok saf sanıyorsunuz... 7 kat gök inancını Big Bang'in hangi bölümünde görüyorsunuz? Gök kubbeyi, göğün bir tavan olduğu inancını nereye sığdırıyorsunuz? Tanrınızın " 6 günde yarattık" dediği dünyanın yaşının 4,5 milyar olduğunu bilmiyor, ya da inanmıyor musunuz? Sonra kalkıp bir kelimeden Kur'an'ı bilimsel göstermeye çalışıyorsunuz... Hadi be, dalga mı geçiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın size şöyle diyecem bir kere orada k 1gunle burada ki gun farklı bunu bilin ve de bakşa bir şey devamlı buyuyen genişleyen bir şey 0 dan başlamıştır yani yoktan

siz acaba islamdan önce arapların halini bilmiyormusunuz pek çok insan sscb den kaçarken vuruldu aile sistemini maffetiler ve aile sistemi yoksa toplum ve millette olmaz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın size şöyle diyecem bir kere orada k 1gunle burada ki gun farklı bunu bilin ve de bakşa bir şey devamlı buyuyen genişleyen bir şey 0 dan başlamıştır yani yoktan

siz acaba islamdan önce arapların halini bilmiyormusunuz pek çok insan sscb den kaçarken vuruldu aile sistemini maffetiler ve aile sistemi yoksa toplum ve millette olmaz

Göklerin dünyadan sonra yaratıldığını, göktavan inancını Big Bang'e uyarladınız da sıra 6 gün olayına geldi değil mi? Bir çok teist arkadaşımız bunu bilmiyor. Bunu daha önceki bir iletimde de yazmıştım ama önemli bir konu olduğu için buraya tekrar alacağım. 6 gün olayı Tevrat'dan alınmıştır. Tevrat'da da bu konu aşağıdaki şekilde geçer :

“Başlangıçta Allah gökleri ve yeri yarattı. Ve yer ıssız ve boştu; ve enginin yüzü üzerinde karanlık vardı; ve Allah’ın ruhu suların üzerinde hareket ediyordu. ………. Ve akşam oldu ve sabah oldu, birinci gün.

Ve Allah dedi: Suların ortasında kubbe olsun, ve suları sulardan ayırsın. Ve Allah kubbeyi yaptı, ve kubbe altında olan suları, kubbe üzerinde olan sulardan ayırdı; ve böyle oldu. Ve Allah kubbeye Gök, dedi, Ve akşam oldu ve sabah oldu, ikinci gün.

Ve Allah dedi: Gök altındaki sular bir yere biriksin, ve kuru toprak görünsün; ve böyle oldu. Ve Allah kuru toprağa Yer, dedi; ve suların birikintisine Denizler, dedi; ve Allah iyi olduğunu gördü. Ve Allah dedi: Yer, ot, tohum veren sebze, ve yer üzerinde tohumu kendisinde olup cinslerine göre meyva veren ağaçlar hâsıl etsin; ve böyle oldu…… Ve akşam oldu ve sabah oldu, üçüncü gün.

Ve Allah dedi: Gündüzü geceden ayırmak için gökkubbesinde ışıklar olsun; ve alâmetler için, ve vakitler için, ve günler ve seneler için olsunlar……….Ve akşam oldu ve sabah oldu, dördüncü gün.

Ve Allah dedi: Sular canlı mahlûkların sürülerine kaynaşsın, ve yerin üzerinde, gökler kubbesinin yüzünde kuşlar uçsunlar. Ve Allah büyük deniz canavarlarının, ve suların kendileriyle kaynaştığı cinslerine göre hareket eden her canlı mahlûka, ve cinsine göre her kanatlı kuşu yarattı………….Ve akşam oldu ve sabah oldu, beşinci gün.

Ve Allah dedi: Yer, cinslerine göre canlı mahlûkları, sığırları ve sürünen şeyleri, ve cinslerine göre yerin hayvanlarını çıkarsın; ve böyle oldu………. Ve Allah dedi: Suretimizde, benzeyişimize göre insan yapalım; ve denizin balıklarına, ve göklerin kuşlarına, ve sığırlara, ve bütün yeryüzüne, ve yerde sürüne her şeye hakim olsun. Ve Allah insanı kendi suretinde yarattı; onları erkek ve dişi olarak yarattı.” (Tekvin, Bap 1, 11-27)

“Ve Allah yaptığı işi yedinci günde bitirdi, ve yaptığı bütün işten yedinci günde istirahat etti. Ve Allah yedinci günü mübarek kıldı, ve onu takdis etti; çünkü Allah yaratıp yaptığı bütün işten o günde istirahat etti” (Tekvin, Bap 2, 2-3)

İşte Tevrat'ta böyle anlatılır... 6 günde yaratma inancının temelini görün. Tanrı dünyayı 6 günde yaratmış, 7. gün yorulmuş ve dinlenmiştir. Ama Kur'an'da "Hiç bir yorgunluk da hisstemedik" denir. Öyle ya her şeyi gücü yeten tanrı nasıl olur da yorulur.

İşte kutsal gün inancının temeli de aşağıda :

“Sebt gününü takdis etmek için onu hatırında tut. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın; fakat yedinci gün Allah’ın Rabbe, Sebttir; sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların, ve kapılarında olan garibin, hiçbir iş yapmayacaksın; çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı, ve yedinci günde istirahat etti; bunun için Rab, Sebt gününü mübarek kıldı, ve onu takdis etti. (Çıkış, Bap 20, 2-17)

Şimdi de Kur'an'daki ayetlere bir göz atalım...

10/3- Şüphesiz ki Rabbiniz, gökleri ve yeri alti gün içinde yaratan, sonra da Arş'a kurulup işleri yerli yerince düzene koyan Allah'tır. Onun izni olmaksızın, hiç kimse şefaatçı olamaz. İşte o, Rabbiniz Allah'tır. O halde Ona kulluk edin. Hâlâ düşünmüyor musunuz?

11/7- O, hanginizin amelinin daha güzel olacagi konusunda sizi imtihan için, henüz arşi su üstünde iken gökleri ve yeri alti gün içinde (alti evrede) yaratandir. Böyle iken "Ölümden sonra şüphesiz diriltileceksiniz" desen, inkarcılar "Mutlaka bu apaçık bir büyüdür" derler.

2/29- O, yeryüzünde olanlarin hepsini sizin için yaratan, sonra göge yönelip onlari yedi gök halinde düzenleyendir. O, her şeyi hakkiyla bilendir.

21/30- İnkar edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı ?

21/32- Gökyüzünü de korunmuş bir tavan yaptık. Onlar ise oradaki, (Allah'ın varlığını gösteren) delillerden yüz çevirmektedirler.

25/59- Gökleri ve yeryüzünü ve ikisi arasındakileri altı gün içinde yaratan sonra da Arş'a4 kurulan Rahmân'dır. Sen bunu haberdar olana sor !

41/10- O, dört gün içinde (dört evrede), yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti.

41/11- Sonra duman halinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, "İsteyerek veya istemeyerek gelin" dedi. İkisi de, "İsteyerek geldik" dediler.

50/38- Andolsun, gökleri, yeri ve ikisi arasında bulunanları altı günde (altı evrede) yarattık. Bize bir yorgunluk da dokunmadı.

55/7- Göğü yükseltti ve ölçüyü koydu.

67/5- Andolsun biz, en yakın göğü kandillerle donattık. Onları şeytanlara atılan taşlar yaptık ve (ahirette de) onlara alevli ateş azabını hazırladık.

78/12- Üstünüze yedi sağlam gök bina ettik.

Sanırım yeterli bir açıklama....6 Gün olayının bilimle bağdaşmadığını gören zat-ı muhteremler, durumu kurtarmak için "6 evre" olayını uydurmuşlardır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın cehennemin 1 gunu bizim 80 yılımızdır bakın esasen riseli nur kitaplarını okusanız anlıyacaksınız yanlız dili biraz ağırdır

birde tevrattan ayetler sunuyorsunu bakın benim kitabım Kurandır hem tevrat ve incil değiştirirmiş olsa dahi bazı ayetler değişmemiştir ama Kuran asla değişmeyek çünkü onu Allah özel olarak koruyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

mrb arkadaşlar..bak kardeş ben bir atesit değilim,ama sorduğun sorunun pek konuyla ilgisi olmadığını düşünüyorum..bu kendi düşüncem..diyorsun ki,olmayan bişey var mı??o zaman bende sana sorarım VAR OLAN bişey var mı??sen gördüklerimizin,yaşadıklarımızın GERÇEKTEN VAR OLDUĞUNU BANA İSPATLA,bende sana OLMAYAN bişeyi ispatlayayım..ya kardeş sen uykuya dalsan ve hiç uyanmasan,yaşadıklarını gerçek sanırsın,ta ki uyanana kadar...öyle değil mi..

BELKİDE insanlar sürekli bir arayış içindeydi ...kimilerinin hiç aklına TANRI GELMEDİ..kimileri yüzlerce TANRI olduğunu söyledi,kimileri TEK bir TANRIDAN bahsetti..kimileri TANRI olarak kendini gördü..kısacası insanlar her yolu denediler,SIRF HAYATLARINI ANLAMLANDIRABİLMEK İÇİN..ONLARIN YAPTIĞI TEK ŞEY "KENDİLERİNİ ARAMAKTI"..insanlar İNANÇ ile İNKAR arasında bocaladı durdu,kimileri neye inandığını bile BİLEMEDİ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.