Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ATEİSTLERE SORU

BilincArkeolojisi

Önerilen İletiler

mrb arkadaşlar..bak kardeş ben bir atesit değilim,ama sorduğun sorunun pek konuyla ilgisi olmadığını düşünüyorum..bu kendi düşüncem..diyorsun ki,olmayan bişey var mı??o zaman bende sana sorarım VAR OLAN bişey var mı??sen gördüklerimizin,yaşadıklarımızın GERÇEKTEN VAR OLDUĞUNU BANA İSPATLA,bende sana OLMAYAN bişeyi ispatlayayım..ya kardeş sen uykuya dalsan ve hiç uyanmasan,yaşadıklarını gerçek sanırsın,ta ki uyanana kadar...öyle değil mi..

BELKİDE insanlar sürekli bir arayış içindeydi ...kimilerinin hiç aklına TANRI GELMEDİ..kimileri yüzlerce TANRI olduğunu söyledi,kimileri TEK bir TANRIDAN bahsetti..kimileri TANRI olarak kendini gördü..kısacası insanlar her yolu denediler,SIRF HAYATLARINI ANLAMLANDIRABİLMEK İÇİN..ONLARIN YAPTIĞI TEK ŞEY "KENDİLERİNİ ARAMAKTI"..insanlar İNANÇ ile İNKAR arasında bocaladı durdu,kimileri neye inandığını bile BİLEMEDİ..

senin söylediklerine bakılırsa sen yoksun o zaman senin bu yazdıklarında yok sana cevap yazmama gerekte yok zaten bu yazıda yok.

Yahu bir insan aklını, mantığını bu kadar da mı köreltebilir? Big Bang sizin tanrınızı, inancınızı yalanlıyor arkadaşlar. Bunu da mı göremiyorsunuz? Ne diyor sizin tanrınız? Önce dünyayı sonra gökleri yarattık demiyor mu? Bu iddiayı Big Bang teorisinin hangi kısmına sığdırabiliyorsunuz. Ya kendiniz çok safsınız, ya da bizleri çok saf sanıyorsunuz... 7 kat gök inancını Big Bang'in hangi bölümünde görüyorsunuz? Gök kubbeyi, göğün bir tavan olduğu inancını nereye sığdırıyorsunuz? Tanrınızın " 6 günde yarattık" dediği dünyanın yaşının 4,5 milyar olduğunu bilmiyor, ya da inanmıyor musunuz? Sonra kalkıp bir kelimeden Kur'an'ı bilimsel göstermeye çalışıyorsunuz... Hadi be, dalga mı geçiyorsunuz?

insanın aklını mantığını nekadar köreltebileceğine sen çok güzel bir delilsin benim nazarımda. anlamadığımızı göremediğimizi feryat figan haykırırken kendi yanılgılarını gözün görmez olmuş. istersen tabi tercih senin o haklarında okuyup yargıya vardığın her konuyu derinlemesine araştır her iki düşüncenin neler ileri sürdüğünü oku ama nasıl bir açık bulurum diye okuma okuduklarını mantığınla aklınla anlamaya çalış. Belki İnşAllah hidayet nasip olur. arayana herzaman cevap vardır. Big bang'in bilim adamlarınca açıklanması ile Kur'an daki yaratılışın tarifi birbirine çok yakın bilim ilerledikçe yapacağı şey sadece kuranı doğrulamak olacaktır. ama imtihan sırrı devam ediyor daha ortadan kalkmadı imtihan inanmak istemeyenlerede seningibi perdeler arkasına saklanabilecekleri kafalarını kuma sokabilecekleri kum hep olacaktır.evrenin bir biri içerinde kaç tane oluşum içerisinde olduğuna baksan dünyadan atmosfer tabakalarının yapısına baksan bir biri içerisindeki 7 kat gök ile anlatılmak isteneni anlarsın.işte gök kubbe lafından kafasının üstünde evinin tavanına benzer bir tavan arayacak kadar kıt anlayışını bakışını genişletmeye çalış anlayamadığına yanlıştır diyeceğine.kara deliklere yaklaştıkça zamanın yavaşladığını bilim adamları ispatladılar her şartta bilinen alemde zaman kavramının bile sabit ve durağan olmadığı zaten ispatlandı sadece dünya günü yoktur güneş günü diye kavramlarda vardır.Kur'an daki gün kavramıda tabiki belli zaman aralıklarında gerçeklerşmiş 6 evreyi altı günü anlatmıştır.Dalga geçmiyoruz Kur'an'ı bilimsel göstermeyede çalışmıyoruz sizin idialarınıza sizin dilinizle cevap veriyoruz ve verdiğimiz örneklerden hiçbirşey anlayamıyorsunuz anlamak işinize gelmiyor çünki bunlara inansanız hesap var cennet var cehennem var zor geliyor bunlar başı boş yaşamak istiyorsunuz öyle olmasını hayal ediyorsunuz ama iş öyle sizin sandığınız gibi de değil.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

selam arkadaşlar size bir sorum olacak eğer bu sorunun cevabını verebilen birisi çıkarsa kabül edicemki Allah yoktur(haşa) ama eğer bana bu sorunun cevabını bulamıyorsanız inadınızdanda vaz geçin ona yönelinki o da size yönelsin.

soru: bana olmayan bir şey söyleyin? hayalde,maddede, olmayan bişey olsun bu öyle bişey olsunki hiç kimsenin daha önce algılamadığı bişey olsun.

inançsızlar "Allah" yok derken aslında onun varlığına şahadet ederlerde bilmezler.

eğer tamam ama mahihiyeti söyledir böyledir derseniz o zaman varlığını kabül etmiş olursunuz ama sıfatlarında hataya düşersiniz o yüce Allah bize kendini nasıl tanıttı ise biz onu öyle tanırız mahiyeti anlaşılmaya çalışılabilir ama tartışma konusu olamaz.Akıl sahipleri için herşeyde Allah'ı gösteren deliller vardır.

bu soruya hala cevap gelmemiş. daha önce de dediğim gibi olmayan birşeyi hiç kimse söyleyemez.bizler yaratamayız.YARATMAK ALLAH 'A MAHSUSTUR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın cehennemin 1 gunu bizim 80 yılımızdır bakın esasen riseli nur kitaplarını okusanız anlıyacaksınız yanlız dili biraz ağırdır

birde tevrattan ayetler sunuyorsunu bakın benim kitabım Kurandır hem tevrat ve incil değiştirirmiş olsa dahi bazı ayetler değişmemiştir ama Kuran asla değişmeyek çünkü onu Allah özel olarak koruyor

Sana iyi uykular...

bu soruya hala cevap gelmemiş. daha önce de dediğim gibi olmayan birşeyi hiç kimse söyleyemez.bizler yaratamayız.YARATMAK ALLAH 'A MAHSUSTUR.

"Zeus yoktur mesela... Sen Zeus vardır dersen, tanrına bir başkasını ortak koşmuş olur ve dinden çıkarsın... Bence de yoktur... Çünkü böyle bir tanımı insanlar uydurmuşlardır... Yeterli mi?"

cevabını vermiştim. Arkadaşlar beğenmedi ıkındı, sıkındı "vardır, yoktur" gibi bir şeyler saçmaladı.. Ama görmezden gelemezsiniz... Buyrun size olmayan bir şey..

Televizyon icat edildiğinde daha önce öyle bir şey yoktu... Telefon icat edildiğinde daha önce öyle bir şey yoktu... Buyrun size yaratıcılık.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

............Big bang'in bilim adamlarınca açıklanması ile Kur'an daki yaratılışın tarifi birbirine çok yakın bilim ilerledikçe yapacağı şey sadece kuranı doğrulamak olacaktır. ...........evrenin bir biri içerinde kaç tane oluşum içerisinde olduğuna baksan dünyadan atmosfer tabakalarının yapısına baksan bir biri içerisindeki 7 kat gök ile anlatılmak isteneni anlarsın.işte gök kubbe lafından kafasının üstünde evinin tavanına benzer bir tavan arayacak kadar kıt anlayışını bakışını genişletmeye çalış anlayamadığına yanlıştır diyeceğine. .......Kur'an daki gün kavramıda tabiki belli zaman aralıklarında gerçeklerşmiş 6 evreyi altı günü anlatmıştır.......

Neden cevap vermekten kaçıyorsunuz ? Bana Big Bang teorisine göre Kur'andaki yaradılışı açıklayabilir misin? Aradaki benzerlikleri sayabilir misin? Hadi yap da görelim...

Hala atmosfer tabakaları diyorlar... Ondan sonra "dinini bilmiyorsun" deyince kızıyorlar...

Bu forumda defalarca yazdım...

41/12- Böylece onları, iki günde (iki evrede) yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah'ın takdiridir.

H.Y. denen şaklabanın peşinden giderseniz olacağı budur. İnancınıza yapışmak için yıldızların atmosfer tabakaları arasında olduğunu mu iddia edeceksiniz...

Evet Kur'an "tavan" derken bildiğimiz tavanı ifade eder.. Defalarca bunu ima eden ayetler yazdım buraya..

"O, gökleri görebildiğiniz bir direk olmaksızın yarattı, sizi sarsmasın diye yere de ulu dağlar koydu ve orada her çeşit canlıyı yaydı. Biz gökyüzünden su indirip, orada her faydalı nebattan çift çift bitirdik." (Lokman Suresi 10)

........İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir." (Hac Suresi 65)

"Üstlerindeki göğe bakmazlar mı ki, onu nasıl bina etmiş ve nasıl donatmışız! Onda hiçbir çatlak da yok." (Kaf Suresi 6-Elmalılı Hamdi Meali)

Dinini bilmeyen arkadaşlar nasıl ki 7 kat gök inancı için kendilerine yutturulmaya çalışılan atmosfer tabakalarına inanmaya çalışıyorlarsa, elbette "6 gün" için de "6 evre" yutturmacasına sarılacaklar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın manevi olarak 5 . boyuttaki varlıklar o 7 kat gökte olabilir

(cinler,melekler vs) asıl siz kendinizi kandırıyor gündüzde gözünü kaparsanız sadece kendize gece yaparsınız size gerçekten acıyorum size başka bir soru islam dininde haramlar günah vardır siz bana bir haram söyleyin toplum için iyi olsun bir helal söyleyin toplum için zararlı olsun size tavsiyem kendini arayan adam adlı romanı okumanız

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın manevi olarak 5 . boyuttaki varlıklar o 7 kat gökte olabilir

(cinler,melekler vs) asıl siz kendinizi kandırıyor gündüzde gözünü kaparsanız sadece kendize gece yaparsınız size gerçekten acıyorum size başka bir soru islam dininde haramlar günah vardır siz bana bir haram söyleyin toplum için iyi olsun bir helal söyleyin toplum için zararlı olsun size tavsiyem kendini arayan adam adlı romanı okumanız

BANA ACIMA ARKADAŞIM.... Senin acıma duyguna ihtiyacım yok. Toplum yaşamına aykırı hükümler içeren bir dinin toplumsal yaşam açısından geçerliliği olamaz. Sen "hırsızlık helaldir" diyen bir dinin ne kadar ayakta kalabileceğini sanıyorsun? Bunun dahi farkında değilmisin de "siz bana bir haram söyleyin toplum için iyi olsun bir helal söyleyin toplum için zararlı olsun" diyebiliyorsun? "bakın manevi olarak 5 . boyuttaki varlıklar o 7 kat gökte olabilir (cinler,melekler vs)" demişsin. Superman'da kripton gezegeninde yaşıyor zaten. "Mucize eseri kurtuldu" haberlerinde gördüğün mucizeleri de Superman olağanüstü güçleriyle yaratıyor. O kadar hızlı ki, kimse onu göremiyor. Bu yüzden "mucize eseri kurtuldu" diyorlar. Haksızlık ediyorlar Superman'a canım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana iyi uykular...

"Zeus yoktur mesela... Sen Zeus vardır dersen, tanrına bir başkasını ortak koşmuş olur ve dinden çıkarsın... Bence de yoktur... Çünkü böyle bir tanımı insanlar uydurmuşlardır... Yeterli mi?"

cevabını vermiştim. Arkadaşlar beğenmedi ıkındı, sıkındı "vardır, yoktur" gibi bir şeyler saçmaladı.. Ama görmezden gelemezsiniz... Buyrun size olmayan bir şey..

Televizyon icat edildiğinde daha önce öyle bir şey yoktu... Telefon icat edildiğinde daha önce öyle bir şey yoktu... Buyrun size yaratıcılık.

bu cevap mı yani bizler sadece taklit ederiz zeus un görünümü insan ya da boğa ya da herneysedir.silahı yıldırımdır.ne oldu birşey mi yaratmış oldunuz.derseniz ki tanrı kavramı yaratıldı sadece gülerim.

tanrılar yaratmak sapıkların işidir.ALLAH inancı daima varolmuştur çünkü yaratan O dur.

sadece telefon ve televizyon değil daha birçok örnek var.bunlar ihtiyaçtan doğmuştur olmayan şeyleri ihtiyaç haline getiremezsiniz demek ki bir gereklilik bir ihtiyaç vardır yani ihtiyaç olabilmesi için bir sebep vardır.size deniyorki bilmediğimiz birşey söyleyin.

ben de diyorum ki olmayan birşeyi söyleyin taklit etmeden ve ihtiyaç dışında olsun yani (haşa) yaratın.

YARATMAK SADECE ALLAH A MAHSUSTUR.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yam yam asıl ben size iyi geceler diyorum ama uyanınca neler olduğunu görüceksiniz hırsızlık ancak fazla yani ölücek kadar acıkırsan helal dir o da sadece seni ayakta tuta bilicek kadar yani sen bir dilim ekmekle açlığını bastıramazsın ama seni ölümden kurtarır bunun için 2. dilimi yersen haram olur ya mesela imzanız da diyorsunuz ki ye iç sür sefasını dilberin kazası var ramazanın kazası yok dilberin diyorsunuz islama göre evli olmadığın sürece dilbere dokunamazsın ama siz sür sefanı diyorsunuz size bir şey diyeceğim o dilber sizin kardeşeinizin olduğunu düşünün birinin kardeşinizle sefa sürmesini nasıl karşılardınız dermisiniz hem bakın kurtuluş savaşında Maraşın silahlı mücadelesini bir imam başlatmıştır çeçenistan direnişini imamlar yönetmiştir imam devri bitince de rusların esaretine girmiştir hem bakın tekrar ediyorum aspirin rastlantı eseri mi oluştu sizce bence asla ince ayarlarla yapıldı dimi insan kainat nasıl ratrantı eseri oluşur peki

siz kainatın yaratıcısınıred ediyorsunuz şüphesiz o bundan bir zarar görmez ama siz bakın Allah sizden akıl nimetini soracak inkardan dönün çünkü onun azabı çok fenadır hem git gide vebalinizde artıyor kaninat rasrantı eseri oluşmaz lütfen tövbe edin islama geri gelin yoksa hem burda hemde ötelerde kaybedersiniz

uyandığınız zaman önce kabirde azap çekiceksiniz sonra sonsuza dek cehennemde Allah sizi ıslah etsin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakara Ayet 106. Biz bir ayeti siler, unutturur veya ertelersek ondan daha iyisini veya onun bir benzerini getiririz. Allah'in her seye gücü yeter oldugunu bilmedin mi.

Güzel ama ne demektir. Bir âyet'i kaldirip yerine daha iyisini koymak Bir âyet'in, ondan daha iyi bir âyet'le degistirilmesi demek, ilk konan âyet'in isabetsiz yere konmus oldugunu ifade etmez mi? Su durumda Tanri, bir bakima, kendi agziyle hatâ yapabilir, yâni yanlis bir âyet koyabilir oldugunu ve böyle bir halde âyet'in yerine daha iyisini koyabilecegini bildirmis olmuyor mu Hâtâ yapmamis olsa, koydugu bir âyet'i daha iyi bir âyet'le degisitirmekten söz eder miydi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar yeteri kadar açık ve net ifadelerle fikirlerimi anlattım. Siz fikirlerime ve ortaya koyduğuklarıma yanıt vermiyor (muhtemelen veremiyor) , bir anlamda kaçak dövüşüyorsunuz.. Bu konuya dikkat ederseniz daha sağlıklı bir tartışma yapılacağını, dikkat etmezseniz bundan sonra tartışmanın yersiz olacağını düşünüyorum. Siz karar verin...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz bir ayetten her neyi yürürlükten kaldırır veya unutturursak, daha hayırlısını yahut benzerini getiririz. Allah'ın her şeye gücü yettiğini bilmez misin? 106(elmalı)

bakın burada bana kalırsa değişen kştaplardan bahsediyor tevrat değişti zebur geldi zebur değişti incil geldi incil değişti KURANI KERİM geldi

yamyam tekrarlıyorum acaba bana toplumun zararına bir helal dermisiniz ben sizin ilk tezini çürütüm gerçi sizin tum tezleriniz yıllar önce çürücü ama biz tekrarlıyoruz aspirin nasıl yapılır dermisiniz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz bir ayetten her neyi yürürlükten kaldırır veya unutturursak, daha hayırlısını yahut benzerini getiririz. Allah'ın her şeye gücü yettiğini bilmez misin? 106(elmalı)

bakın burada bana kalırsa değişen kştaplardan bahsediyor tevrat değişti zebur geldi zebur değişti incil geldi incil değişti KURANI KERİM geldi

yamyam tekrarlıyorum acaba bana toplumun zararına bir helal dermisiniz ben sizin ilk tezini çürütüm gerçi sizin tum tezleriniz yıllar önce çürücü ama biz tekrarlıyoruz aspirin nasıl yapılır dermisiniz

Değişen kitaplardan mı bahsediyor? Bunu hiç bir din bilgininden duyamazsınız.. Bu ayet nesh edilen ayetler içindir. Öyle "bana kalırsa" ile olacak bir şey değildir.

Siz benim söylediklerime gözlerinizi kapamaya devam ediyorsunuz... Hala "bana toplumun zararına bir helal dermisiniz" diyorsunuz... Bununla ilgili mevcut cevabıma bakın lütfen. Bir de, siz benim hangi tezimi çürüttüğünüzden bahsediyorsunuz anlayamadım doğrusu? İfadelerim ve sorularıma karşılık, tali yollara saparak tezimi çürüttüğünüzü mü sanıyorsunuz? Tutturmuşsunuz "Aspirin" de "Aspirin"... Aspirin'i Muhammed bulmuş da bizim mi haberimiz yok? Ya da Aspirin Kur'an'da yazıyordu da müslümanlar mı anlayamadılar? Nedir yani?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bakın bir aspirin ince detaylarla yapılır dimi siz veya çevrenmizden biri bu ilaçların dökülmesiyle olmuştur derse ne dersiniz peki için aspirinin bilgisini taşıyan insan ve bitkiler nasıl rasrantı eseridir

Canlılığın başlangıcı ile ilgili bilimsel makaleler okumanızı öneririm... En azından bir süre risalelere ara verin ve tavsiyeme uymaya çalışın...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

japonyada her yıl 40 bin insan intihar ediyor.

Amerikanın durumu ise içler acısı..

insanlık maddileşiyor, dini de maddileştiriyor..Hakikati olan konuşsun...

asıl sorum şu: Tanrı nedir? var olan ya da var olmayan bırakın bu sorumda

sadece nasıl bir tanrı yok? (ateistin ateistliğini test değil)

biraz ateizm okuyanlar bilir...yoksa burada neyi reddettiğini bilmeyenlerin olduğunu sanmıyorum..herkes inandığı kadar insandır ya da düşündüğü kadar..ben düşündüğü kadardan yanayım..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ortamı kim berbat etti tabiki küfür berbat etti bu sadece Allahı ret etme manasındaki küfür değil mesela insanlar dinden uzaklaştı günahları küçümsedi ilaç kullanmaya başladılar içki içmeye başladılar bu şekilde toplum bölündü vede içte küfre yakınlaşma başladı poeki bu durumu kim düzeltecek ben diyim bugun namazını kılın dua edin kuran okuyun risale okuyun insanları namaza çağırın haramdan uzaklaşın sohbetler düzenleyin okullar açın burslar verin toplum insanı hem eğitimli hemde dini ilimleri tam olarak bilip uygulasın ben size söylim eğer herkes dini bilgilerini uygulasa namazını kılsa bu ülkenin önünde kimse duramaz ÇANAKKALE DE olan gibi

şu boğaz harbi nedir varmı ki dünyada eşi

en kesif orduların yükleniyor dördü beşi

...........

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

silahlar ne işe yarar kullanan olmadıkça

Top tüfekten daha sık, gülle yağan mermiler...

Kahraman o orduyu seyret ki, bu tehdide güler

Ne çelik tabyalar ister, ne siner hasmından;

Alınır kal’a mı göğsündeki kat kat iman?

Sarılır, indirilir mevki’-i müstahkemler,

Beşerin azmini tevkif edemez sun’-i beşer;

bakın bu şiirde de görüldüğü gibi silahtanmayından başka şeylerde vardır çanakkaleyi sadece mayınla topla tüfekle anlamaya çalışmak çanakkaleyi anlayamamaktır ben sadece tüm forumdaki ateistlere şunu sormak istiyorum o kadar güçlü kuvvetli bir orduyu biz nasıl yendin dermisiniz sadece 26 mayınımıza yakalandı gemiler dimi o şeklide bize h.z Muhammed dedi nasıl acaba bir insan 240 kiloluk bir mermiyi üç kez üst üste kaldıdır dermisiniz zira çanakkale başka olaylarda vardır mesela bir komutan tepeye çıkıp bağrır

'yetiş yaaaaaaa Muhammed kitabın gidiyor'

o gun mediye giden bir hintli alim HZ Muhammedin mezarında onun varlığı hissedemez ve bunu türbedara der acaba ne suç işledim diye dövünü o gün peygamberimiz türbedarın rüyasına girip derki

'o alime de o bir suç işlemedi ben şuan çanakkaledeyim ümmetimle birle savaşıyorum'

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Misafir ErdalAktaş

HERŞEYİN SEBEBİ BİZ İNSANLARIZ.......BİZİM DÜNYAYA BAKIŞIMIZ DEĞİŞTİRİYOR HERŞEYİ......DÜNYAMIZDA BİZİM GİBİ OLUYOR.......İNANÇ OLMALIDIR İNSAN DA.....AMA SAPLANTI LI DEĞİL.....SAPLANTILAR,KORKULAR,HIRS, ÖLÜM,YEMEK..UYKU, BUNLAR BİZE ZARAR VERİYOR....İNANNIRSAK BİZE ZARAR VERENLERDEN KURTULABİLRİZ...YÜREĞİMİZİ TEMİZLEYEBİLİRİZ....ÖZÜMÜZE DÖNEBİLİRİZ.....İŞTE O ZAMAN DÜNYA BİZİM DÜNYAMIZ OLUR......

BUNLARI BİR AŞALIM DA .......İNANÇ ZATEN İÇİNDE ..............YAŞAMIN İÇİNDE YAŞIYORUZ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

selam arkadaşlar size bir sorum olacak eğer bu sorunun cevabını verebilen birisi çıkarsa kabül edicemki Allah yoktur(haşa) ama eğer bana bu sorunun cevabını bulamıyorsanız inadınızdanda vaz geçin ona yönelinki o da size yönelsin.

soru: bana olmayan bir şey söyleyin? hayalde,maddede, olmayan bişey olsun bu öyle bişey olsunki hiç kimsenin daha önce algılamadığı bişey olsun.

inançsızlar "Allah" yok derken aslında onun varlığına şahadet ederlerde bilmezler.

eğer tamam ama mahihiyeti söyledir böyledir derseniz o zaman varlığını kabül etmiş olursunuz ama sıfatlarında hataya düşersiniz o yüce Allah bize kendini nasıl tanıttı ise biz onu öyle tanırız mahiyeti anlaşılmaya çalışılabilir ama tartışma konusu olamaz.Akıl sahipleri için herşeyde Allah'ı gösteren deliller vardır.

başlıkta birsürü yazı yazılmış afıınıza sığınarak okumadığımı ama birşeyler yazmak istediğimi belirtmek istiyorum.

bu soruya kaçkere cevap verdiğimi hatırlamıyorum ama tekrar edeyim.

"birşeyin yokluğu değil varlığı anlaşılır ama ancak mantık kuralları çerçevesinde tartışılırsa"

kendinizi boşa yormayın ben sizin yerinize sizin sorularınızın hepsini sorayım,

*her canlıda tanrının izleri varmıdır yokmudur?

*her resmin bir ressamı varsa bu evrenin ressamı kimdir?

*tanrı yoksa maddenin oluşumu nasıl gerçekleşmiştir?

ve bunların yanında bir soruda ben sorayım ve cevaplayayım bütün sorularınıza cevap olsun,

*soru-uzaylı diye birşey varmıdır yokmudur?

cevap:bilinmiyor

ama yanlış anlamayın bunu,gerçekten inanan arkadaşlar içindede gerçek soruları olanlar var onlarla tartışmak önemli bizim için daha iyi sorularda görüşmek dileğiyle

saygılar herkese. . ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

eşcinsel bir Tanrı var mı.

hayvanlarla ilişkiye giren bir tanrı var mı.

Yoda Tanrı mı.

ölümlü bir tanrı var mı.

hayali bir tanrı var mı.

Babası olan bir tanrı var mı.

insan hayal gücü reel olmayan şeyleri tasavvur edebilir.Bu nedenle argümanın hatalıdır.

Ben tanrıyım diyen kişi kendi tanrılığını tasavvur edebiliyor diye Tanrı mı olmuş oldu yani.

O zaman bende ben tanrıyım derim. sorunu kafadan bitiririm.

işin rasyonelliğine gelin kardeşlerim.

Tanrı-Allah-Zeus-Mithra-Manitu vs Yok,Yok.Yok.Reelde Hiçbir zaman var olmadılar.Bizimle hayallerimizle beraber var oldular. Bizim hayallerimizle beraber yok olacaklar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

eşcinsel bir Tanrı var mı.

hayvanlarla ilişkiye giren bir tanrı var mı.

Yoda Tanrı mı.

ölümlü bir tanrı var mı.

hayali bir tanrı var mı.

Babası olan bir tanrı var mı.

insan hayal gücü reel olmayan şeyleri tasavvur edebilir.Bu nedenle argümanın hatalıdır.

Ben tanrıyım diyen kişi kendi tanrılığını tasavvur edebiliyor diye Tanrı mı olmuş oldu yani.

O zaman bende ben tanrıyım derim. sorunu kafadan bitiririm.

işin rasyonelliğine gelin kardeşlerim.

Tanrı-Allah-Zeus-Mithra-Manitu vs Yok,Yok.Yok.Reelde Hiçbir zaman var olmadılar.Bizimle hayallerimizle beraber var oldular. Bizim hayallerimizle beraber yok olacaklar.

peki yokda bu içini kemiren sıkıntın niye senin yazılarından bu anlaşılıyor çünkü çok hırçınlaşmışsın

seninle doğru dürüst tartışılmaz bile sen yaşlanmanı durdura biliyormusun

kibriklerini sen mi hareket ettiriyorsun kalbini sen mi hareket ettiriyorsun et olan gözlerinmi görüyor yoksa o et olan gözlerin ardında ikinci bi gözmü var evet tüm bu soruların cevabını ver bakalım çok bilmiş

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.