Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

İşkembe Çorbası

wherthus

Önerilen İletiler

İŞKEMBE ÇORBASI

MALZEME:

400 Gr. Et Balık Jöle İşkembe

5 bardak su

Yarım baş sarımsak

Yarım kaşık tuz

3,5 kaşık sade yağ

3 soğan

4 domates yada bir buçuk fincan salça

1 kahve kaşığı karabiber

Yarım bardak gravyer peynir rendesi.

YAPILIŞI:

Bir tencerede 3,5 kaşık sade yağı 3 orta baş soğanı pembeleşinceye kadar kavurunuz, içerisine sarımsak 4 domates veya salçayı karabiberle pişiriniz. Üzerine su,tuz ve işkembeyi katınız. Kıvamı koyulaşıncaya kadar pişiriniz ve tabaklara koyunuz.Gravyer peynir rendesi ile servis yapınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 ay sonra...

whertus bey amma yaptın ha öyle olmaz işkembe çorbası böyle olur:

işkembeyi kasaptan alacaksın kasapta temizlerler gerçi ama bir de sen evde temizleyeceksin. düdüklü tencereye suyu koyacaksın küçük doğranmış işkembeleri atacaksın içine 30 dk pişireceksin,çıkaracaksın ,pişen işkembenin suyundan 2 subardağı ayıracaksın 2 kaşık un,bir yumurtayı çırpacaksın,çorbaya yavaş yavaş terbiyeleyeceksin.tuzunu atacaksın çorba tamamdır.servisini yaparken sarımsakları döveceksin sirkeye karıştıracaksın bu karışımdan istediğin miktarda koyacaksın çorbana

afiyet olsun!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

olmuyor olmuyor olmuyor hiç kendinizi kandırmayın yapamadığınızı sizde çok iyi biliyorsunuz bayanlar işkembecide aldığım tadı başka hiçbiyerde alamıyorum oy oy oy canım çekti şimdi :)

İşkembecilerde içtiğiniz çorbanın evdekinden en büyük farkı terbiyesinde kesinlikle un olmaması. terbiyeyi sadece yoğurt, yumurta sarısı ve bir bardak su ile yapmanız doğru olur.

Tuzlama için de işkembelşeri temizleme aşamasında tuz ile ovmanız ve tuzlu haliyle 1 saat kadar dinlendirmeniz gerekir. tuzlama işleminden sonra güzelce yıkayıp haşlayın.

Tarifi tüm miktarlarıyla yemek tariflerinin olduğu kısımda yazdım.

İşkembe Çorbası (4)'e bakarsanız işkembecilerde içtiğiniz çorbanın tam tarifini bulacaksınız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben galiba çorbaları biraz kıvamlı seviyorum,onun için terbiyesine çoz az un koyarım işkembe çorbasınında..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben galiba çorbaları biraz kıvamlı seviyorum,onun için terbiyesine çoz az un koyarım işkembe çorbasınında..:)

işte işi bilen insan :D

bende işkembenin kıvamlısını seviyorum telveli olcak bol acılı ve sarımsaklı hele bizim burda antep usulü yapıyolarki offff diyorum içerken ter basıyo :sweatingbullets: ama tadı damağımda kalıyo valla... :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 yıl sonra...

..

işkembeden attım salladım

türkülerdende çaldım
sahnelere çıkıp içtim oynadım ben
gönülden inandım

şarkını seç gel benimle
beraber bağıralım
daldanı geç sen benimle

en güzel günüm gecem sizinle
bu nasıl sevgidir böylee
en güzel günüm bu geceee
çalarım söylerim keyifle

elimi verdim sıkmadın
boynundan sarıldım
tekme tokat öne geçtim bıkmadım
ben gönülden inandım

şarkını seç gel benimle
beraber bağıralım
dalganı geç sen benimleeeforgiveme.gif

en güzel günüm gecem sizinle
çalarım söylerim keyifle
en güzel günüm bu geceee
çalarım söylerim keyifle islik.gif

..
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.