Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Bizim adımıza özür size mi düştü ****? seçilmişer...!

kaplan-200

Önerilen İletiler

Abdullah Gül bile özürcüymüs bugün ögrendim,hemde Cumhurbaskani,yani Türkiye Cumhuriyetinin Cumhurbaskani,tevekkeli degil Futbolu bahane edip soykirim anitini ziyaret etmesi ve Ermeni kardesinden özür dilemesi.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 386
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

vurdu kırdı tipi ile kasdınız ne, ben şahsen anlamadım.. Hepimizin bence bu noktada hassasiyetinin oluşmasında en büyük etken, Tarihimizin içinden çıkmış yaşlılarımızın birebir aktarımları ve olmayan çarpıtma bir iddiaya artık tahammül sınırımızın zorlanması.İstenilen iyice kızışalım ve büyük olaylar başlasın bu ülkede.. Hatta bir iç savaş falan çıksın. Kusura bakmayın ama size çok ürkütücü gelsede bence silkelenmek için , temizlenmek için artık bu millet bişeyleri gerçekleştirmeli. Şu an bütün gidişatımız ,tamamen, daha da dışa bağımlı, güçsüz hallere ilerlememiz, milletin günden güne fakirleşmesi yönünde tam gaz sömürge devletiyiz.. Bi ordan mevzu bi burdan, bi sağ-sol, bi türk-kürt, bi alevi -sünni,

bi şeriatçı-laik , bi şu bi bu , bi arada ermeni mevzusu, ya ne olacaksa olsun .. Allah aşkına ne patlayacaksa patlasın şu ülkede.. Bi de bizler çıkıp konuşalım, kimden ne özrü bekliyorlarmış, gelsinler bi de bize sorsunlar, ... fındık hesabı, tabi yerse...

Vurdu,kırdı tipi ile kasdım;olayı sadece kendi pencerelerimizden değerlendirip,öfke ile yazmamızdı.Tarihimiz içinde yaşananlar,hangi tarihi anlatıyor size?Benim dedem Ermeni zulmünü anlatırken,Bir Ermeni'nin dedesi hangi zulmü aktarıyor?Hiç düşündünüz mü?

Dediğiniz şeyler,bizim canımızı da sıkıyor arkadaşım.Sıkmakla kalmıyor;canımızdan can alıyor.iŞSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR,KÜRT-TÜRK DİYE SINIRLAR ÇİZİLİYOR,ASKER KİMDİR,DEVLET KİMDİR HAKKINDA KAFA KARIŞIKLIĞIMIZ DARBELERE DÖNÜŞÜYOR...

İstenilenlerinize çok uzak değiliz.Çok acı ama hemen içindeyiz.Patlayan patlamış arkadaşım,daha ne patlasın ki.Birbirimize olan kayıtsızlığımız en büyük kayıp iken;biz o kayıtsızlığın bittiği yerden hala hangi olacakları tasarlıyoruz ki?

Ermeniler kimdir,vuran kıyan kimdir,kim,kim...Yeter dedirten sorular...

Yalnız,şunun farkında olalım.Bu coğrafyada yaşananlar,sadece bizim yaşadıklarımızdan ibaret değildir.Kendimizi ne kadar görebiliyorsak;başkalarını da aynı ölçüde görmeliyiz.

Aydınların başlattığı bu özür kampanyası,kimilerimizi rahatsız edebilir.Ben kendi adıma soykırım iddialarına katılmıyorum.Öyle bir özre de imza atmam.Yalnız o metni iyi okumak lazım.O metin de biraz da kendimizi bulmak lazım.Şöyle ki;Ermeni iddiaları,ülkemizi uluslararası arenada en çok uğraştıran konulardan biri.Hal bu iken;yok efendim sen de bunu yaptın demek ne kadar doğru olur ki?

Aydınlar,bir kıyımdan değil;felaketten dolayı özür diliyorlar.İster kabul edelim,ister etmeyelim;felaketler yaşanmıştır.Bunlardan biri de Tehcir'dir.

Gönül isterdi ki;bizler böylesi bir özür için evet demişken;Ermenilerde kendi anayurtlarından yaşanan felaketler için bizden özür dileseydi.

Ölen Ermeniler,ölen Türkler,ölen Kürtler...ölen hepimizdik;öldürülenlerde bizlerdik.

Keşke aydınlarımız bu işe girişirken;Ermeni aydınları da o özre ortak yapsaydı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okadar eminim ki Hrant Dink'in cenazesinde kimler Ermeni oldu ise imza atanlar da onlar olacaktir,Türklerin imza verecegine asla inanmiyorum.

saygilarla

Needn,o aydınlar Türk değil mi?

Ayrıca,Dink için haykıran ben bu metne imza atmadım;emin olmayın bence bu kadar!Ne demek istediğimizi anlayın sadece...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Okadar eminim ki Hrant Dink'in cenazesinde kimler Ermeni oldu ise imza atanlar da onlar olacaktir,Türklerin imza verecegine asla inanmiyorum.

saygilarla

Burada herkes kendi adina konusur ve digerleri hakkinda susun veya busun deme hakki yok. Ne demek yani "Türklerin imza verecegine asla inamiyorum" ? Siz kendinizi ne zannediyorsunuzda baskalari hakkinda aslayici sekilde yorumlar yapiyorsunuz. Siz önce imza atanlarin gercekten Türk olmadiklarini isbatlayin ve sonra söyleyin. Bu yaptiginiza kusura bakmayin ama irkcilik denilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ermeninin dedesi torununa ne anlatir onu bilemem ama Ermeninin dedesi önce su suallere cevap verdikten sonra torunuyla konussun;

-Ruslarin aleti olup neden masum ve silahsiz Türkleri katlettiniz?

-Fransizlarin aleti olup neden Türkleri katlettiniz?

-Erzurum da yüzlerce binlerce Türk'ü camilere doldurup atese verirken vicdaninizi nereye satmistiniz?

-Van da masum insanlari kilictan gecirirken hic mi vicadiniz sizlamadi?

-Hamile kadinlarin karinlarini süngü ile yarip cocuk erkek mi kiz mi diye merak ettiginizde insanliginiz neredeydi ki;

Simdi yüzünüz bile kizarmadan yalanlar üretiyor,ve atalarini katlettiginiz insanlari soykirimla sucluyorsunuz?

Asagida bugün okudugum bir yaziyi alintiladim,lütfen imzacilar ve özürcüler okusun,tavsiye edilir;

"Biz asagida imzasi bulunan Osmanli Imparatorlugu'nun millet-i sadika'si Ermenilerin torunlari olarak:

Bizans'in Kirim'a sürdügü 170 bin Ermeni'yi Gedik Ahmet Pasa kumandasindaki savas filosuyla alip yeniden Osmanli topraklarina getirip Istanbul'a yerlestiren,Ermeni Patrikligini ihdas eden Fatih Sultan Mehmet'ten:

Türkmen gencleri cepheden cepheye cihad ugruna kosturulurken Tebriz'den getirdigi ERMENI SANATKARLARA ülkenin sanat damarlarini teslim eden Yavuz Sultan Selim'den:

Atalarimizi pasaliktan bakanliga,Saray hazinesinin tesliminden imparatorlugun temsiline kadar her türlü makama layik gören tüm Osmanli'dan:

Kendilerine gösterilen bu güvene layik ve sadik davranmayan;dis ülkelerin emperyalist amaclarina alet olan;savas halinde olan Osmanli ordusuna arkadan saldiran,eli silah tutan erkeklerin cephede olmasini firsat bilip köy yagmalayan,irza gecen;terör örgütü kurup onlarca Türk Diplomatini sehit eden;

Bugün kü Ermenistan sinirlari icersinde bir tek Türk barindirmayan;

Yillardir her yerde,her firsatta Türkleri kötülemeyi meslek edinen;

Okul kitaplarindan masallara kadar her yerde her firsatta cocuklarimiza Türk düsmanligi asilayan;

Gercekleri yazan kitaplari piyasalardan toplattiran,belgeleri yok eden;

Ermenistan arsivlerini acmayarak sorunu sürüncemede birakip kullanan;

Sahte belgeler,tahrifatli resimler,uyduruk sayilarla yillardir dünya kamuoyunu aldatan;

Karabag'da Hocali'de katliam yapip,milyonlarca Azeri'yi göcürüp perisan eden;

Her firsati 'yerli yersiz''dogru yanlis' demeden kullanarak Türkleri dünyaya sikayet edip kötüleyen atalarimiz v günümüz Ermenileri adina özür diliyor;Türk milletinden bizleri ve atalarimizi bagislamalarini rica ediyoruz...

destekleyenler:

IMZA (....)

Evet bu yaziyi özürcü senaristlerin ve karanlik aydinlarin okumalari gerekir.Bu yazidaki özür asla gercekleymeyecektir,cünkü Ermenistan'da bizdeki gibi milletine ihanet eden aydin kilikli insanlar yoktur.Ama asagida gercek bir özür var,dikkatle okuyalim:

"Tarih yazmak da tarih yapmak kadar önemlidir"diyen ulu önder Mustafa Kemal Pasa'dan...Asala terörüne kurban giden diplomatlarimiz ve ailelerinden...özür diliyoruz.

Haydar MUTAF-GAZIANTEP

"Agacin kurdu icinde olur"diye yaziyor RAHMI TURAN ve devam ediyor:

-Türkiye'nin kurtlari da icinde...

Gövdemizi sinsi sinsi kemirerek bizi gücsüz düsürmek ve son bir darbeyle yikmak icin firsat kolluyorlar.

Bu oyuna gelmeyip,birlik ve beraberlik icinde olmaliyiz.Akilci yol budur!Fakat o akil nerede?

Türkiye'nin bütünlügünü dinamitlemek isteyenlere "HAIN"den baska bir sifat verilebilir mi?

Bu gidise dur diyemezsek,89 yil önceki gibi

"Bir kurtulus savasi daha"yapmak zorunda kalabiliriz!

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada herkes kendi adina konusur ve digerleri hakkinda susun veya busun deme hakki yok. Ne demek yani "Türklerin imza verecegine asla inamiyorum" ? Siz kendinizi ne zannediyorsunuzda baskalari hakkinda aslayici sekilde yorumlar yapiyorsunuz. Siz önce imza atanlarin gercekten Türk olmadiklarini isbatlayin ve sonra söyleyin. Bu yaptiginiza kusura bakmayin ama irkcilik denilir.

Bakin ben size irkcilikla ilgili bir yazi gönderdim ama okuyamadiniz.

Benim icin Ermenilerin katlettigi yarim milyon Türke ragmen özür icin imza veren birisi Türk olamaz.Benim kendimi ne zannedip etmedigimi size bildirmek icin durumum müsait degil maalesef.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gazeteci Ali Bayramoğlu, öğretim üyeleri Prof. Dr. Baskın Oran, Prof. Dr. Ahmet İnsel ve Dr. Cengiz Aktar'ın öncülüğünde başlatılan "Ermeni Kardeşlerimden Özür Diliyorum" imza kampanyası...

Kampanya 1915 yılında pek çok Ermeni'nin hayatını kaybettiği olaylar nedeniyle Ermeni halkından özür dilemeyi amaçlıyor. "1915'te Osmanlı Ermenilerinin maruz kaldığı 'Büyük Felaket'e duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum" şeklindeki metnin katılanlar tarafından imzalanmasıyla gerçekleştirilecek kampanyada internet bağlantısı olmayanların imzalarının da elden toplanması amaçlanıyor. Kampanyaya aralarında mimar, mühendis, doktor, gazeteci, öğretim üyesi ve sanatçının bulunduğu yüzden fazla isim destek verdi. Kampanyanın bir yıl sürdürülmesi planlanıyor.

alıntı

Sözüm ona adına aydın denilen karanlık insanların hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan bir kampanyası,neyin ıspatı neye yaranma derdidir anlayabilmiş değilim,ne idiğü belli bir kaç kişinin bir araya toplanarak akılları sıra ülkelerinin utanacağı bir suçu olduğunu göstermeye çalışmaları....bu ihanet değilde nedir?Ermenilerin yıllardır sözde soykırım söyletinlerine açıktan destek vermek,sonrada bunu kardeşilik,insanlık olarak halka empoze etmeye çalışmak..

Ermenilerden bir özürde ben dileyeyim.Karabağı kan gölüne çevirip acımasızca katlettiğiniz soydaşlarımıza sahip çıkamadığımız için kurşunlarınız ile can veren diplomatlarımızın hesabını soramadığımız için Anadoluda yaptığınız sayısız zulum işkence ve katliamlara rağmen sizlere karşı hiç bir şey olmamış gibi davrandığımız için özür diliyoruz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ermenistan?ın ilk başbakanı olan Ovannez Kaçaznuni, 1923 yılında kurucusu olduğu Taşnaksütyun Partisi?nin Bükreş?te düzenlediği konferansa sunduğu raporda özetle şöyle diyordu:

- ?Türkler ne yapacaklarını biliyorlardı. Ve bugün pişmanlık duymalarını gerektirecek bir husus yoktur.?

Ama gelin görün ki, ?Türkçe? isimlerle kendilerini kamufle eden içimizdeki ?Sabetayist? ve ?kripto? dönmeler, Türk milletinin alnına kara leke çalabilmek için başlattıkları ?Ermenilerden özür diliyorum? kampanyası için ?Türkler? arasından destek arıyorlar.

Amerikan Ermeni Asamblesi isimli kuruluşun icra direktörü Bryan Ardouny, kampanyanın arkasında hangi niyetin bulunduğu şu sözlerle ortaya koydu:

- ?Bu özür, bu yönde bir ilk adım ve Türkiye?nin, kaçınılmaz olarak ?soykırım? geçmişiyle yüzleşmesi sonucunu ortaya çıkaracak.?

Yani, kampanya için atılacak her imza, ?toprak? ve ?tazminat? taleplerinin dayanağı olarak ileride Türkiye?nin önüne konulacak.

Türk milleti kavramı, ?ırka? dayanmaz.

Türk kültürünü ve medeniyetini kabul edip benimseyen herkes ?Türk? kabul edilir.

?Etnik aidiyetini? bir kenara bırakıp, ?Türk? olduğunu söyleyen hiç kimsenin ?kanına?, ?nesebine?, ?geçmişine?, ?nereden geldiğine? bakılmaz.

Bir kişinin ?Ne mutlu Türk?üm? diyebilmesi, kendisini ?Türk hissetmesi?, bu ülkenin insanları ile ?kardeşçe? yaşayabilmesi için yeterlidir.

Ama, ?ihanet? noktasında, işin rengi değişir.

?İhanete? kalkışanların mutlaka ?genetik? bir incelemeye tabi tutulması gerekir.

Kişi eğer, emperyalistlerle işbirliğine girip, ekmeğini yediği, havasını soluduğu vatanına ihanet edebiliyorsa, ?Türk devletine? karşı bayrak açıp, ?Türk milletinin? milli ve manevi değerlerine hakaret etmeye, aşağılamaya kalkışıyorsa, işte o zaman ol kişinin değil anne babasına, ?yedi göbek sülalesine? kadar inip, ?gerçeği? ortaya koymak, ?namuslu? her Türk vatandaşının üzerine düşen ?kutsal? bir görevdir.

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Kayseri?deki bir sempozyumda şöyle diyordu:

- ?Bugün Kürt ve Alevi olarak görünen birçok insan maalesef dönmedir. Elimde kendileri ile ilgili bir liste var ama açıklamayacağım.?

23 Ağustos 2007 tarihinde kaleme aldığımız ?Dönmelerin deşifre olma korkusu? başlıklı yazıda Halaçoğlu?na şu çağrıyı yapıyorduk:

?Kendilerine ?Alevi? süsü veren bazı hainlerin neden ?İslam düşmanlığı? yapıp ?azınlık statüsü? arayışına girdikleri, kendilerine ?Türk? veya ?Kürt? süsü veren bazı hainlerin neden ?haç madalyonları? ile dolaştıkları şimdi daha da iyi anlaşılıyor. Halaçoğlu, elindeki listeyi bir an önce açıklamalıdır.?

Çağrıyı yeni TTK Başkanı?na da tekrarlıyoruz:

- ?Sabetayist/Ermeni dönmeleri lütfen açıklayın.?

Hainlerin ?kimliğini? bilmek hakkımız değil mi?

Buldukları her fırsatta sokaklara dökülüp ?Hepimiz Ermeniyiz? diye böğüren hainlere, ?Zaten öylesiniz? demek hakkımız değil mi?

k.kumbasar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkarır."der,S.Fobes.Asıl yangınları kendimizde aramamız gerek;yangınları kalmelerimizle,bildiklerimizle anlatmak gerek...

keşke...birilerini yaftalayacağımıza;neden ve niçinleri de anlatabilsek...

Ne diyor Dilber Hala;lafı ortaya attım,isteyen alır,isteyen... :D saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu bilgileri,Ermeni kardeslerinden özür dileme kampanyasi baslatan karanlik kisiler bilmiyorlar mi?Tabii ki bilmekteler,peki amaclari nedir?

Amac kardeslerinin arzulari dogrultusunda,Türk ulusunu soykirimla etiketlemektir,yani Ermeni davasina hizmet etmektir.Nedir Ermeni davasi;

Ermeni davasi 1915 le baslamadi,asirlar öncesine dayanan denizden denize,yani Karadeniz'den Akdeniz'e inen bir cografyayida icine alabilecek kapasitede BÜYÜK ERMENISTAN!

Türklerin Anadolu'ya gelmeleri ile Ermenilerin bu hevesleri kursaklarinda kalmis ve o tarihten itibaren bir Islamiyet dolaysiyle bir Türk düsmanligi baslatilmistir.Tabi ki bunun uluslararasi boyutlari var.

Ermenistan Sovyetlerin dagilmasindan sonra Rusya'ya bagimli kalan tek Kafkas ülkesidir.Ne kadar ilginctir ki Rusya'ya bagimli bir ülke ayni zamanda Batinin Türkiye'ye karsi savundugu bir ülkedir de.Amerika Ermenistan'in bu Rusya bagimliligi nedeniyle Ermenistan'a fazla bir deger vermemis olsada sonucta diaspora Amerikada büyük söz sahibidir.

Ermenistan sinirinin kapatilmis olmasi Ermenilere bir düsmanlik amacini tasimiyordu,aksine Ermenistan'in, Türkiye'ye karsi besledigi dostane olmayan, sinirlarimizi kabul etmeyen ve dayatma soykirimi anayasasina alan,Dogu Anadolu'yu Bati ERMENISTAN Agri ilimizi Ermenistan'in bassehri olarak devlet politikasi yapmalarina ve Yukari Karabag'da katledilen yüzlerce Azeri soydaslarimiz nedeniyledir.

Hrant Dink'in öldürüldügü günlerde bazi gazete yazarlarinin öfke ile gaza gelip,"Ermenistan sinir kapisini acin,Azerilerden bize ne onlar kendi problemlerini kendileri cözsün"tarzi yazilar hala hafzalarda olmalidir.

Ermenistan ve PKK ayni amaclara hizmet ederler,Asala teröründen sonra PKK terörünün baslatilmasi tesadüf degildir,ve asla Kürtlerin cikarlarini gözeten bir eylem degildir,Tamamen disardan yönlendirilen ve perde arkasinda SARK SORUNU denilen sorun olan bir hadisedir.

Iste bugün Ermeni cikarlari icin kollarini sivamis,Türk ulusunu soykirimla suclayan bu özür kampanyasinin organizatörü karanlik kisiler,Türkiye Cumhuriyeti Devletine karsi savas acmislardir,isin asli budur.

saygilarla

tüm bu söylediklerine yüzde yüz katılıyorum politika..

Kimilerine göre bu bireysel bir eylemdir isteyen imzalar isteyen imzalamaz.kimilerine göre demokratik bir eylemdir.kimilerine göreyse öyle büyütülecek bir olay değildir..

Bana göreyse oldukça ciddi ülkede infiale yol açacak bir eylemdir zaten farkındaysanız uzun zamandır ülkede zıt kutuplaşmalar mevcut şimdi hepsini bir kenara bıraktık milli bir olay ile kutuplaşmaya gidiyoruz..

Ülkemizin menfi çıkarlarını hiçe sayarak ve tüm dünya gözü önünde suçlu durumuna düşürmek kimlerin ekmeğine yağ sürüyor oturup bir bakmalıyız..

Nedense birilerinin şakşakçılık yaparak başkalarından övgü toplamasının yolu hep bu ermeni güzergahından geçiyor.hatırlarsınız daha dün büyük aydın bir yazarımızın!!!nobeli kapmak için yaptığı açıklamaları..

Ben ermeni zülümlerinin en yoğun yaşandığı şehirlerden birinde doğup büyüdüm ve birinci ağızlardan dinledim tarihte neler yaşandığını..anlatılanlar şehir efsaneleri değildi birebir yaşanmış olaylardı..

dedimya bizim kimseye özür borcumuz yok bırakın özür dilemeyi onlardanda böyle bir özür gelse onu bile kabul etmiyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

11.12.2008

İşbirlikçinin Haysiyet

Sorunu!..

Bizim işbirlikçi "aydınlar" yılbaşında yeni bir kampanya başlatıyor, adı da şöyle: - Özür diliyorum!..

Kimden özür diliyorlar? Ermenilerden!.. Ermeni Diyasporasının "dürüst ve cesur aydınlar" nitelemesiyle alkışladığı, başını Prof. Ahmet Insel, Prof. Baskın Oran, Dr. Cengiz Aktar, Ali Bayramoğlu, Halil Berktay, Elif Şafak, Murat Belge ve Taner Akçam gibi "yüksek şahsiyetlerin" çektiği bu arkadaşlar internette başlatacakları "imza kampanyası" için şöyle bir metni uygun bulmuşlar:

- 1915'te Osmanlı Ermenilerinin maruz kaldığı Büyük Felakete duyarsız kalınmasını, bunun inkâr edilmesini vicdanım kabul etmiyor. Bu adaletsizliği reddediyor, kendi payıma Ermeni kardeşlerimin duygu ve acılarını paylaşıyor, onlardan özür diliyorum.

İşte bu "aydın çağnsı" bir yıl boyunca internette dolaşacak ve kendi deyişleriyle en yüksek katılımın sağlanması için çaba harcanacak... Peki, en yüksek katılım sağlanırsa ne olacak? Ermeni Diyasporası, yani Ermenistan dışında örgütlenmiş Ermeni lobisi, zilleri takıp oynamaya başlayacak ve "soykınm" çığlıkları en yüksek perdeden atılmaya başlanacak!.. Şunun şurasında 1915 Ermeni Tehciri'nin yüzüncü yılına ne kaldı ki, yalnızca 6 yıl!.. "Önce özür, sonra tazminat, sonra toprak" üçlemesinin tamamına erdirilmesi için son tarih de o zaten, 2015!.. Tabii, bir de bizim "aydınlar" açısından önemine değinmek lazım; o nu da Vatan gazetesi yazarı Ruhat Mengi yazmış: - Tebrikler, tebrikler kim bilir "yurtdışından" ne güzel yılbaşı hediyeleri, teşekkürler gelir hepsine.'..

• ••

Her şeyden önce bu haysiyet dışı girişime birkaç bilgi notuyla katkıda bulunmamız şart oldu!..

Bu metni kaleme alan, bu kampanyanın başını çeken Türk asıllı "aydınlar" aşağıda sıralayacaklanmı biliyorlar mı?..

- Ermenistan'ın ilk başbakanı Kaçaznuni'nin, "Taşnak Partisi'nin Yapacağı Bir Şey Yok" kitabındaki tüyler ürperten, tehcir kararının hangi insanlık dışı Ermeni faaliyetleri sonucu alındığını ilk ağızdan itiraf eden konuşmalarını okudular mı?..

- Dünyaca ünlü Amerikalı tarihçi Bemard Lewis'in 1993'te Fransız Le Monde gazetesine verdiği demeçte, "1915'te Osmanlı'nın yaptığı Ermeni tehciri bir soykırım değil, savaşın bir yan ürünüdür.

Yaptığım tüm araştırmalardan çıkan sonuç budur" dediğinden habersizler mi?.

- Justin McCarty, Stanford Shaw, Norman Stone, Andrevv Mango, Guenter Lewy gibi dünyanın en saygın tarihçilerinin İngiliz, Rus, Alman ve Türk arşivlerinde yaptıkları uzun araştırmalar sonunda "Ortada asla bir soykırım yoktur. Böyle bir dayatmayı Türklere yapmak acımasızlıktır" dediklerini bilmiyorlar mı?..

- İşgalci İngilizlerin, aralarında eski sadrazam, bakan ve milletvekillerinin de bulunduğu önde gelen 143 Osmanlı aydınını zorla Malta'ya götürüp "Ermeni katliamı" suçlamasıyla sorguladığını, ancak İngiliz hâkimlerin tüm baskılara karşın bu kişileri mahkûm edemediğini de mi bilmiyorlar?..

- Ermeni çetelerinin sırf o yörede çoğunluğu oluşturabilmek maksadıyla, Türk, Kürt yüz binlerce Müslümanı, Rus ve Fransız desteğinde boğazladığından da mı haberleri yok?..

- Türkiye'nin, "Gelin sizdeki ve bizdeki arşivleri sonuna kadar açıp, birlikte inceleyelim" önerisini Ermenilerin, "Önce soykınmı kabul edin" diyerek reddettiğini de mi bilmiyorlar?

Eğer, bu "aydın" arkadaşlar bunları biliniyorlarsa çok ayıp!..

Biliyor da, göz ardı edip o "özür metnine" imza atıyorlarsa hem çok daha ayıp, hem de çok yazık!..

İşte tam bu noktada, 1889 yılında, yani tam 119 yıl önce Osmanlı'nın neredeyse tüm gelirlerine el koyan Düyun-Umumiye'nin başındaki Daniel Ducoste'nin, İngiltere, Fransa ve İtalya'ya gönderdiği mektupta yer alan şu satırlar yaşamsal önem kazanıyor: - Bizim, Osmanlı'nın dininden, gelenek ve göreneklerinden anlayan, onlara kendi dilinde hitap edecek "Yerli misyonerlere" ihtiyacımız var...

Demek ki neymiş; yerli misyonerlerin ya da bugünkü deyişle işbirlikçilerin soyu tükenmezmiş!.. Başka?..

İşbirlikçinin haysiyet sorunu da bulunmuyor muş!.. cumhuriyet.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ermenistan?ın ilk başbakanı olan Ovannez Kaçaznuni, 1923 yılında kurucusu olduğu Taşnaksütyun Partisi?nin Bükreş?te düzenlediği konferansa sunduğu raporda özetle şöyle diyordu:

- ?Türkler ne yapacaklarını biliyorlardı. Ve bugün pişmanlık duymalarını gerektirecek bir husus yoktur.?

Ama gelin görün ki, ?Türkçe? isimlerle kendilerini kamufle eden içimizdeki ?Sabetayist? ve ?kripto? dönmeler, Türk milletinin alnına kara leke çalabilmek için başlattıkları ?Ermenilerden özür diliyorum? kampanyası için ?Türkler? arasından destek arıyorlar.

Amerikan Ermeni Asamblesi isimli kuruluşun icra direktörü Bryan Ardouny, kampanyanın arkasında hangi niyetin bulunduğu şu sözlerle ortaya koydu:

- ?Bu özür, bu yönde bir ilk adım ve Türkiye?nin, kaçınılmaz olarak ?soykırım? geçmişiyle yüzleşmesi sonucunu ortaya çıkaracak.?

Yani, kampanya için atılacak her imza, ?toprak? ve ?tazminat? taleplerinin dayanağı olarak ileride Türkiye?nin önüne konulacak.

Türk milleti kavramı, ?ırka? dayanmaz.

Türk kültürünü ve medeniyetini kabul edip benimseyen herkes ?Türk? kabul edilir.

?Etnik aidiyetini? bir kenara bırakıp, ?Türk? olduğunu söyleyen hiç kimsenin ?kanına?, ?nesebine?, ?geçmişine?, ?nereden geldiğine? bakılmaz.

Bir kişinin ?Ne mutlu Türk?üm? diyebilmesi, kendisini ?Türk hissetmesi?, bu ülkenin insanları ile ?kardeşçe? yaşayabilmesi için yeterlidir.

Ama, ?ihanet? noktasında, işin rengi değişir.

?İhanete? kalkışanların mutlaka ?genetik? bir incelemeye tabi tutulması gerekir.

Kişi eğer, emperyalistlerle işbirliğine girip, ekmeğini yediği, havasını soluduğu vatanına ihanet edebiliyorsa, ?Türk devletine? karşı bayrak açıp, ?Türk milletinin? milli ve manevi değerlerine hakaret etmeye, aşağılamaya kalkışıyorsa, işte o zaman ol kişinin değil anne babasına, ?yedi göbek sülalesine? kadar inip, ?gerçeği? ortaya koymak, ?namuslu? her Türk vatandaşının üzerine düşen ?kutsal? bir görevdir.

Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Yusuf Halaçoğlu, Kayseri?deki bir sempozyumda şöyle diyordu:

- ?Bugün Kürt ve Alevi olarak görünen birçok insan maalesef dönmedir. Elimde kendileri ile ilgili bir liste var ama açıklamayacağım.?

23 Ağustos 2007 tarihinde kaleme aldığımız ?Dönmelerin deşifre olma korkusu? başlıklı yazıda Halaçoğlu?na şu çağrıyı yapıyorduk:

?Kendilerine ?Alevi? süsü veren bazı hainlerin neden ?İslam düşmanlığı? yapıp ?azınlık statüsü? arayışına girdikleri, kendilerine ?Türk? veya ?Kürt? süsü veren bazı hainlerin neden ?haç madalyonları? ile dolaştıkları şimdi daha da iyi anlaşılıyor. Halaçoğlu, elindeki listeyi bir an önce açıklamalıdır.?

Çağrıyı yeni TTK Başkanı?na da tekrarlıyoruz:

- ?Sabetayist/Ermeni dönmeleri lütfen açıklayın.?

Hainlerin ?kimliğini? bilmek hakkımız değil mi?

Buldukları her fırsatta sokaklara dökülüp ?Hepimiz Ermeniyiz? diye böğüren hainlere, ?Zaten öylesiniz? demek hakkımız değil mi?

k.kumbasar.

Sn Halacoglu Kürt ve Alevileri hedef göstererek malesef düsmanlik tohumlari serpiyor. Önümüze geleni cikarlarimiza ters düsüyorsa ermeni veya baska bir milletten göstererek hedef gösterip kendi hatalarimizi ört bas etmeye calisiyoruz.

Baska zaman Kürt ve Alevi vatandaslarimiz kardesimiz diyoruz, demekki sadece bizim emirlerimize uyduklari sürece kardesimiz, hak hukuk istemedikleri sürece kardesimiz oluyorlar. Evet bizim kardeslik anlayisimiz malesef böyle. Bosunami Alevi vatandaslarimiz gecen haftalarda esit yurttaslik hakki iicn miting yaptilar?? Onlarin konumunu simdi daha iyi anliyorum. Demekki biz onlara aslinda hic bir zaman kardes muamelesi yapmamisiz. Bunun kaniti sn Halacoglunun beyanlarindan ve simdide K. Kumbasar isimli sahsin listeyi aciklamasini istemesinden belli.

Sonrada kalkiyoruz memleket neden kavgadan kurtulmuyor diye basimizin etini yiyoruz. Kendimiz düsman üretiyoruz, vatandaslarimizi hain ilan ediyoruz ve sonrada sorunlarimiz var diye hayret ediyoruz.

Öncede demistim tekrarliyorum, biz malesef sorunlu bir toplumuz, bizi bu sorunlardan kurtaracak acele araniyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin ben size irkcilikla ilgili bir yazi gönderdim ama okuyamadiniz.

Benim icin Ermenilerin katlettigi yarim milyon Türke ragmen özür icin imza veren birisi Türk olamaz.Benim kendimi ne zannedip etmedigimi size bildirmek icin durumum müsait degil maalesef.

saygilarla

Ne zaman nerede bana irkcilikla ilgili yazi gönderdinizde okuyamadim???? Tekrar yollayin lütfen. Türk'lük sizin tekelinizde degil. Bu hayallerden vaz gecin. Bir Türk vatandasi da her hür insan gibi görüsünü bildirebilir. katilmayabilirsiniz, gayet normal, ama kimseyi asagilamaya ve susun veya busun demeye hakkiniz yok. Neden ortam müsait degilmiste söyleyemiyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne zaman nerede bana irkcilikla ilgili yazi gönderdinizde okuyamadim???? Tekrar yollayin lütfen. Türk'lük sizin tekelinizde degil. Bu hayallerden vaz gecin. Bir Türk vatandasi da her hür insan gibi görüsünü bildirebilir. katilmayabilirsiniz, gayet normal, ama kimseyi asagilamaya ve susun veya busun demeye hakkiniz yok. Neden ortam müsait degilmiste söyleyemiyorsunuz?

Türk'lük ben Türk'üm diyen herkesin tekelindedir,ben Türk'üm diyen birisi Türk gibi davranir ve konusur.

Dedesi Ermenilerce katledilmis olan bir Türk'ün torunu dedesini katledenlerden özür dileme kampanyasi baslatan karanlik kisilerin bu kampanyasina deger vermez,eger veriyorsa onun Türklügünden süphe ederim ve de edilir.

Benim yazdiklarim kimseyi asagilamiyor ama kendini benim yazdiklarimla asagilanmis gören varsa nedenini kendine sorup cevabini da kendisi bulsun.Yazdiklarimdan gocunanlarin gocunma icin demek ki bir nedenleri vardir.

Ortamin neden müsait olmadigini anlayacaginizi pek sanmiyorum.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar, bu arada konuyu iyi takip edemesemde bu konuda paylaşmak istediğim bir düşüncem var.. Son zamanlarda, alevi kardeşlerimize yönelik bazı olaylara falan kulak misafiri oldum tv den,, şimdi de bir taraftan ermeni mevzusu fırladı eskisinden daha tehlikeli bir cüretle.. Ya resmen kışkırtılıyoruz.. Yarın öbür gün, kardeş gibi yaşayabildiğimiz bir Ermeniye biri çıkar zarar vermeye kalkarsa(ki istedikleri bu sanırım), yarın öbür gün pkk illeti yüzünden biri çıkar kürt kardeşime zarar verirse, yarın öbür gün hristiyana, yarın öbür gün alevisine, yarın öbür gün sağcısına, solcusuna.. Ya bu ne bitmez oyunmuş yuta yuta midemizde yer kalmadı desem,obez olmuşuz yutmaktan usanmadık.. Herkes herkesi asıp kesecek potansiyele getirilmeye çalışılıyoruz. Ya biz Türküz ya, bizim onların ki gibi bir tarihi olmadı hiç, ne bozmaya çabalayıp duruyorlar.. Biz kimseye direk düşman olmadık hiç, hep etrafımız komşumuz çevremiz düşman oldu bize.. Bir dönemlerin büyüme ve toprak güç isteği dışında sapkınca caniliklerimiz olmadı bizlerin tarihimizde.. Tv lerde kendi sistemlerinin insanlık dışı bencil hayatlarını, ailesizliklerini ,şunu bunu empoze ede ede,yeni yeni biz Türklerden tuhaf tuhaf insanlar çıkmaya başladı. Ya biz güvenilir mert millettik, cepci, rüşvetçi,tembel, bencil olmaya başladık.. Değerlerimize sahip çıkalım, diğer ırktan farklı kardeşlerimizin de güvencesi olalım.. Bu oyunlara gazlara kapılmayalım.. Bir tarafım bu uğurda ölür, bir tarafım insansızlıklarından,durduk yere ortalık bulandırmalarından nasıl sıyrılacağımızın kaygısını taşır.. Asıp kesip onlar gibi olmaya zorlanıyoruz, ama sabrımızı koruyup onları daha da bir illet ve kıskançlık krizine mi sokmalı? Bilmem bunları nasıl yaptıklarından utandırmalı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benim icin Ermenilerin katlettigi yarim milyon Türke ragmen özür icin imza veren birisi Türk olamaz.

Yani bu imzayı atanlara sadece "yanlış" yaptılar demekle yetinmiyorsunuz. "Türk olamaz" demek ihtiyacı duyuyorsunuz! Bu kuralınızı Anayasa kanunlarında mı okudunuz? Onların sizden degişik düşünme hakları yokmu?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu özürün geleceğini tahmin ediyordum. Bir kaç gündür TV kanallarındaki tartışmaları izliyorum. İmzacıların olayları tam kavrayamadığını, soykırım iddialarının etkisinde kaldıklarını, ama tarihin o dönemine tam hakim olmadıklarını gözledim. Türk tarafı olarak inandığımız gerçekleri kendimize bile anlatamadığımız ortaya çıktı. Boston, Ermenistan arşivleri hala kapalı iken sadece açık olan Osmanlı arşivleriyle tam aksi durum soykırım olmadığı gözlenirken, ortaya bu durum çıktı. Osmanlı arşivleri 518 bin Türk'ün Ermeniler tarafından soykırıma uğratıldığını gösteriyor. Ermenilerin öldü dediklerinin çoğu ise Mısır üzerinden tüm Avrupa'ya ve oradan da bir kısmı ABD'ye göç ettiğini kanıtlıyor. Bugün Fransa'dan tutun, ABD'ye büyük Ermeni nüfüsun kaynağı da bu. Tamamen tartışmalı bir konuda hiçbir ciddi karar ortada yokken, sırf ermeni tarafı kanıt yok ama VAR böyle bir şey dediği için ikna olmak çok anlamsız. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmaya güzel bir örnek daha görmüş olduk.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir yerlerde başlamak gerekti.Başladığımız yer,özür dileyeceğimiz yer miydi?Aslında kesinlik taşımayan iddialara dayanılarak yapılan bu özür kampanyası,bana göre de biraz temelsiz oldu.

Bu coğrafya da yaşanılan o kadar çok şey var ki;felaketler yaşandı.Savaşlar herkesi canından etti.Mutlaka Ermeni kardeşlerimizde bu felaketlerden çok şey kaybetti.Gönül isterdi ki;Türk'üyle,Ermeni ile herkesin ortak olduğu bir özür olsaydı.Birbirimizden değil;öldürülenlerimizden,zulmü yaptıklarımızdan,geçmişimizden.

Yalnız;bizim adımıza özür dilemek size mi düştü demeyelim isterseniz;isteyen imzasını atıyor zaten.Kimse kimse adına imza atmıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yalnız;bizim adımıza özür dilemek size mi düştü demeyelim isterseniz;isteyen imzasını atıyor zaten.Kimse kimse adına imza atmıyor.

Sen öyle san sevgili dostum :)

Bak kendisinin bile haberi yokken listeye adını konulan kimler var..

Kampanyanın ciddiyetinin olmadığını öne süren Halaçoğlu, buna örnek olarak kendinin de isminin kampanyanın başlatılmasının hemen ardından eklendiğini ve sonra silinmesini gösterdi. İmza atan isimler arasında inceleme yaptığını ve 70-80 kişinin çift imza attığını tespit ettiğini ifade eden Halaçoğlu, açılan sitenin güvenilirliğinin olmadığını söyledi. "Keşke güvenilirliği olan bir site açsalardı da biz de görseydik kaç kişi destek verecek" diyen Halaçoğlu, Ermeni Terör Örgütü ASALA tarafından katledilen büyükelçi İsmail Aracı'nın da listede isminin olduğunu öne sürdü. Yabancıların isimlerinin de kampanyaya destek verdiğini hatırlatan Halaçoğlu, "Yabancılar Türkler adına nasıl özür diler?" diye sordu.

"Halkımızın duyarlı davranacağına ve onlara karşı ciddi bir tavır göstereceğine inanıyorum." diyen Halaçoğlu, "Şimdi şu kadar kişi 'özür diliyorum' deyince Türkiye özür mü dileyecek" diye konuştu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen öyle san sevgili dostum :)

Bak kendisinin bile haberi yokken listeye adını konulan kimler var..

Kampanyanın ciddiyetinin olmadığını öne süren Halaçoğlu, buna örnek olarak kendinin de isminin kampanyanın başlatılmasının hemen ardından eklendiğini ve sonra silinmesini gösterdi. İmza atan isimler arasında inceleme yaptığını ve 70-80 kişinin çift imza attığını tespit ettiğini ifade eden Halaçoğlu, açılan sitenin güvenilirliğinin olmadığını söyledi. "Keşke güvenilirliği olan bir site açsalardı da biz de görseydik kaç kişi destek verecek" diyen Halaçoğlu, Ermeni Terör Örgütü ASALA tarafından katledilen büyükelçi İsmail Aracı'nın da listede isminin olduğunu öne sürdü. Yabancıların isimlerinin de kampanyaya destek verdiğini hatırlatan Halaçoğlu, "Yabancılar Türkler adına nasıl özür diler?" diye sordu.

"Halkımızın duyarlı davranacağına ve onlara karşı ciddi bir tavır göstereceğine inanıyorum." diyen Halaçoğlu, "Şimdi şu kadar kişi 'özür diliyorum' deyince Türkiye özür mü dileyecek" diye konuştu.

Hallaçoğlu mu demiş?

Yok canım özür dileyen yok ki,değil mi ama?

Bırakın arkadaşım,isteyen atmış işte imzanı.

Ben atmadım;atana da saygım var.Yeter ki ne için attığını bilsin.

Yabancılar Türkler adına nasıl imza atıyor diye yabancılaştırdıklarını da bir ara Türkleştirmeye çalışan Hallaçoğlu benim için çok şey ifade etmiyor.

Dediğim gibi;felaketler yaşandı.Ermenileri öldürenler cennet vaadiyle fetvalarla kandırıldı.Ermeniler öldürmedi mi?Onlar öldürdü.Hem de alasından.Hiçbirimiz masum değiliz.Özür dilemeliyiz;hem geçmişimizden hem de kirllettiğimiz insanığımızdan.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türk'lük ben Türk'üm diyen herkesin tekelindedir,ben Türk'üm diyen birisi Türk gibi davranir ve konusur.

saygilarla

Sayin Abdullah gül Ermeni asilli Ne mutlu Türküm diyemeyenlerden. O nasil Türk gibi davranacak konusacak buda bir celiski degilmi Sayin politika?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hallaçoğlu mu demiş?

Yok canım özür dileyen yok ki,değil mi ama?

Bırakın arkadaşım,isteyen atmış işte imzanı.

Ben atmadım;atana da saygım var.Yeter ki ne için attığını bilsin.

Yabancılar Türkler adına nasıl imza atıyor diye yabancılaştırdıklarını da bir ara Türkleştirmeye çalışan Hallaçoğlu benim için çok şey ifade etmiyor.

Dediğim gibi;felaketler yaşandı.Ermenileri öldürenler cennet vaadiyle fetvalarla kandırıldı.Ermeniler öldürmedi mi?Onlar öldürdü.Hem de alasından.Hiçbirimiz masum değiliz.Özür dilemeliyiz;hem geçmişimizden hem de kirllettiğimiz insanığımızdan.

anlatamadım :) mesele ne biliyormusun bu oluşma karşı olanların bile listede adının olması kendi haberleri olmadan Hallaçoğlu'da bunlardan bir tanesi dikkat edin bakın ne diyor "Ermeni Terör Örgütü ASALA tarafından katledilen büyükelçi İsmail Aracı'nın da listede isminin olduğunu" kim bilir böyle niceleri var..

Siz isteyen imza atar demişsiniz ama istemeyenede gıyabında imza attırılmış..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Halacoglu 1-Ermeni soykirimi olmadi dedigi icin,2-Kürtlesmis bircok Ermeninin varligina isaret ettigi icin görevinden alindi.Halacogluna karsi olanlar Ermeni soykirimi olmustur diyenlerdir yani ERMENI YANDASLARI.

Imza verip vermeme olayina gelince,ben yine ayni iddiami yineliyor ve diyorum ki O KAMPANYAYA KIM IMZA ATMIS VE ATACAKSA TÜRKLÜGÜNDEN SÜPHE EDERIM VE DE EDILMELIDIR.Öyle insanlara demokrasinin cicili bicili görünüsüne bürünerek saygi duyan duysun ben duymam ve benim icin bunlar "HAIN "olmaktan öte degillerdir.

Birisi bana laf dokundurmus,hani su ayakkabiciyi asagilayan Türk milletini kabileci yapan birisi!

Onlarin da yani Ermenilerinde hakki yok mu diye bir laf atmis bana,Ermenilerin haklarinin olabilmesi ici önce iddialarinin dogrulugun ispat edilmesi gerekir,bizim iddialarimiz ispat edilmis ve belgelenmistir,gidin Anadolu'ya ve Ermenilerce katledilmis Türklere ait anit mezarlari görün iste in büyük belge en büyük ispat budur hemde ululararasi tescille.Askerde hedefe atis yapamayana karavanaci derler,biri iddiada bulundugunuzda karavana atmamaya calisin,daha cok saygiya hak kazanirsiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir yerlerde başlamak gerekti.Başladığımız yer,özür dileyeceğimiz yer miydi?Aslında kesinlik taşımayan iddialara dayanılarak yapılan bu özür kampanyası,bana göre de biraz temelsiz oldu.

Bu coğrafya da yaşanılan o kadar çok şey var ki;felaketler yaşandı.Savaşlar herkesi canından etti.Mutlaka Ermeni kardeşlerimizde bu felaketlerden çok şey kaybetti.Gönül isterdi ki;Türk'üyle,Ermeni ile herkesin ortak olduğu bir özür olsaydı.Birbirimizden değil;öldürülenlerimizden,zulmü yaptıklarımızdan,geçmişimizden.

Bizim adimiza acilan bir imza kampanyasina bizim de sorma hakkimiz dogar,size bu yetkiyi kim verdi benim adima Ermeni kardeslerinden özür dilemen icin,dileyeceksen kendi adina dilesene,cik telvizyonlarin karsisina Ermenilere hitaben ben falan filanim ve Ermenilerden özür diliyorum de,bu sadece seni baglar,eger Türk milletinin adina özür dileme kampanyasi acarsan ben sorma hakkimi kullanirim,kime sordunda imza kampanyasi baslattin diye.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.