Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kadınlarda hiç mi kusur yok!

Radya

Önerilen İletiler

Hem evli hem kendini salmış olamazsınız

"HİÇBİR kadın aldatılmayı hak etmez!" Acaba hangi anlamda söyleniyor bu?

"Hayatına bir kadın girdiğinde, erkek bunu eşiyle/sevgilisiyle açıkça konuşup ilişkiyi tez günde bitirmelidir" anlamındaysa eğer, tamamen katılıyorum.

"Örneği var mıdır bu söylediğinin?" diye sorarsanız...

Vardır elbet. Lakin "denizde damla" misali.

Daha çok iki tarafı idare etmeye çalışan erkekler görürüz. Etraftan o yönde pompalar gelir çünkü.

"Karda yürüyüp izini belli etmeyeceksin oğlum!"

Daha ötesi, kadın da istemez, "Bak karıcığım ayrılmamız lazım" diyen erkeği.

Kadınların çoğuna "adam" değil "koca" lazımdır çünkü.

* * *

Ama yukarıdaki sözün esas anlamı bu değil, biliyoruz.

Söylenmek istenen şey şu:

"Bütün erkekler gönlüne ve uçkuruna hákim olmalıdır. Çünkü muhtaç olduğu her şey hayatındaki asil kadında mevcuttur."

Oysa, yüz tane kusurlu hareketini sayabilirim o "asil kadın"ın.

Ama bugün onlardan sadece birine değineceğim.

Fiziki durumuna.

Kimseyi rencide etmek istemediğim için isim vermeyeceğim ama basında yer alan bir boşanma haberinden, yıllar içerisinde görüntü olarak "ana-oğul"a dönüşmüş bir karı-kocadan ilham aldığımı söyleyebilirim.

* * *

Bakın önce şunda anlaşalım:

Hayat biraz da "uyulması gereken kurallar bütünü" değil midir?

Evliliğin de birtakım kuralları yok mudur?

Evli olmakla olmamak arasında sorumluluk açısından artık "uçurumlar kadar" olmasa da bir fark bulunmaz mı?

"Fiziği korumak" da o sorumluluklardan biri bana sorarsanız. Erkek, kadın ayırmadan söylüyorum bunu.

Karşısındakini 500 kilo birine mahkûm etmeye kimsenin hakkı yok!

Ha, bir hastalık söz konusudur, anlarım. Yahut baştan öyle görüp beğenme, sevme durumu vardır...

Ama "Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane" misali, üç-beş sene, hatta 30 sene sonra bile bambaşka biri olarak çıkmamalı kimse kimsenin karşısına.

"Yıllar?" diyeceksiniz.

İnsan 80 yaşında da hoş, zarif, bakımlı olabilir.

Zaten doğanın getirdiklerinden bahsetmiyorum, benim dediğim "kendini salıverme" durumu.

"Hem evliliğimi sürdürücem hem de kendimi salıvericem" diyemezsiniz. Her şeyi birden vermiyorlar insana.

"Şekil önemli değildir" gibi yalanlara karnım tok. Hayatta hiçbir geçerliliği yok bunun. Ancak edebiyat yaparken kullanılabilir.

Siz ne diyorsunuz, çirkin ve şişman kadınları işe almıyorlar, bilmez misiniz!

Hayat acımasız maalesef, ne yapacaksınız... Hatta belki de en çok karşı cinsle ilişkiler konusunda. "Kocayı delik çorapla işe göndermemek" yetmiyor çoğu zaman.

Ama çaresi var.

Benim gibi yapıp evlenmeyeceksiniz.

Ne Arap'ın yüzü, ne Şam'ın şekeri!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cok güzel bir yazi ellerine saglik..

Benim gibi yapıp evlenmeyeceksiniz.

Ne Arap'ın yüzü, ne Şam'ın şekeri!

bunada katiliyorum Ne Arap'ın yüzü, ne Şam'ın şekeri! :lol:

"Fiziği korumak" da o sorumluluklardan biri bana sorarsanız. Erkek, kadın ayırmadan söylüyorum bunu.

Karşısındakini 500 kilo birine mahkûm etmeye kimsenin hakkı yok! :)

Ha, bir hastalık söz konusudur, anlarım. Yahut baştan öyle görüp beğenme, sevme durumu vardır...

Ama "Çarşıdan aldım bir tane, eve geldim bin tane" misali, üç-beş sene, hatta 30 sene sonra bile bambaşka biri olarak çıkmamalı kimse kimsenin karşısına.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cok güzel bir yazi ellerine saglik..

bunada katiliyorum Ne Arap'ın yüzü, ne Şam'ın şekeri! :lol:

Karşısındakini 500 kilo birine mahkûm etmeye kimsenin hakkı yok! :)

:D

Pardon ama bir dakika yazı benim değil.Yazarın ismini yazmaya unutmuşum :blushing:

Bu yazı dün hürriyet gazetesinde okuduğum Pakize Suda'nın köşe yazısı.Çok hoşuma gitti paylaşmak istedim. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kabahatin cogu hep bizde cunku kadinlar bir an once evlenip coluga cocuga karismayi hayal eder hep evde kalma korkusu icindeyizdir yaslaninca yanlis kalacagimisi dusunurus kendimise bakim yaptigimisdada bunu sadece erkeklere gusel gorunmek icin yapiyorus kendimis icin deyil erkekler bisi beyensinler diye bekarkan bakimli hergun makyajli gezerken evlenince vazgeciyos kendimizden nasilsa evlendim cocugumda var bakim yapip napacam diyorus ama aldatilincada erkek milleti diyorus :lol: topunun kokune kiprit yakmak lasim ama suclu kim hic dusunmuyorus :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ne zamaann :blink:

Suheda, Pakize suda köşe yazılarını öbür taraftan yolluyomuş,Dünya'ya maille :w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

suna pekuysal la karistirmis olabilirmiyim! suna pekuysal öldümü?

Suheda, Pakize suda köşe yazılarını öbür taraftan yolluyomuş,Dünya'ya maille :w00t:

efendi :D:lol:

o Suna pekuysal -_-

Suna pekuysal öldü

:islik::yuvarlan: tabi tabi özel bir sistem geliştirilmiş suhedacım yazıyormuş diger taraftan yolluyormuş ama yol uzak gec geliyormuş biraz :P

efendiiii kopardın beni :cokkomik:

bana bak Pakize duymasın valla saçını başını yolar öldürdüğüne değilde Suna Pekuysal'a benzettiğin yanar en çok :usutuk:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.