Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce Deniz GEZMİS Neden idam edildi?

dersimkalan

Önerilen İletiler

Sayin Mavi...ben sizi objektif olarak görmeye basladigim her defasinda maalesef beni sasirtiyorsunuz.Sizde bi Ergenekon takintisi olusmus,ve sizin gibi düsünen her yazi sizce Ergenekon icin bir belge olmaktadir ama o yazilardan farkli olanlarda var,bunlar sizi hic ilgilendirmiyor cünkü sizin dogrulariniza karsi yazilardir onlar.Halbuki bugün asker karsiti ikinci cumhuriyetci ve dinci olmayan cok ciddi arastirmacilar var.Onlara göre Ergenekon sadece bir senaryodur ve belirli bazi cevreler tarafindan kotarilmaktadir.

Ergenekon takıntısı değil Politika,sakın öyle düşünülmesin.Ergenekonu siz bir senaryodan ibaret görüyorsunuz;ben de senaryo değil tasfiye olarak görüyorum.

Ne tutuklamalar nede ortaya çıkan belgeler ile değil,örtü çekilen yaşananlarla,mesela bir Susurluk olayı ile ortaya çıkan derin devleti,çeteleri,bu oluşumlara sessiz kalan çoğu zamanda sahiplenen devlet erkleri ile belgelendirmek gerek diye düşünüyorum.

Objektif olmanin tarifi olaylara sagdan soldan bakarak degil direk bakarak degerlendirmektir.Yani Fatih Ürek'i bile Ergenekon zanlisi yapan bir iddianin sizce gercekten senaryodan farkli bir konumumu var yoksa kendinizi gercekten buna inandirmismisiniz.Ülkenin birlik ve bütünlügüne kastetmis olanlar sizce Ergenekondan dahami az tehlikelidir yoksa onlarin Kürt olmasi yaptiklarini hakli göstermeyemi yetiyor.Tutuklu olanlarin hicbirisi bir terör eylemine bulasmamis bircogu emekli ve bircoguda vatanperver insanlardir,bu insanlarin yapmis olduklari konusmalar kimleri ahatsiz ederki,bende teröre karsiyim ve inanin bugün olanlari gördükten sonra elime silah alip o meydanlara gitmeyi düsündüm yoksa sizce bendemi Ergenekoncu oldum böyle düsünmekle.Bölücülüge karsi olmak ne zamandan beri cetecilik olmustur sayin Mavi...

vatanseverler bunlar değildir dostum. Ben,yargıya güvenmem pek.bağımsız değil yargı.hani derler ya "güçler ayrılığı" falan,işte fasa fiso...öyle bir yargı anlayışı ki;kendi içinde bile yargıyı oturtamayan.

Birlik ve bütünlüğü bozan da buna karşıyım deyip yakan yıkanda aynı kapıya çıkar.

Bakın,Diyarbakır'da,Koşuyol parkında 11 çocuk öldürüldü;ne zaman.Kürt sorunu için çözümler üretildiği an.Sonra yine Diyarbakır'da,Final dershanesinin hemen yanıbaşında bomba patladı.yine çocuklar...birini yapan vatanseverler diğerini PKK.Neden böyle hiç düşündünüz mü?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar konu Deniz GEZMİŞ kürt -Türk tartışması değil.Ben Milliyetçi yakadan bir insanım ama deniz gezmişi severim.Kişilik yapısını bilemem ama bugğn o insanlar kadar fikrine sahip ideoljisine sahip bana TÜrk Genci gösterebilirmisiniz.Her zaman söyleerim Tarih içerisinde kahramanı da barindırır hainide bugün bir grup sol örgüt kalkop deniz gezmişin idamını protesto ediyor sonrada kalkıp DTP ile aynı masada yemek yiyor.Deniz Gezmiş bu ülke bölünsün diyen bir insan değildi sadece bir takım dış güçlerin ülke üzerinde ümtiyaz hakkına sahip olarak bağımsızlık kalesini titretmesine isyan etti.Şu slogan çok doğru bir slogandır TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE!!!!

Kurtuluş savaşı döneminde Mustafa Kemal ATATÜRK'ün karşısına mütareke için gelen Fransız delegesi anlaşmanın imzalanmamasını sebebini sorar Mustafa Kemal tam istiklal ilkesini kabul ederseniz anlaşma masasına otururum der.Delege tam istiklal nedir diye sorduğunda devlet üzerindeki bütün teminat olarak gösterilen kapütülasyonların kalıdırılması şeklinde tanımlanır.

ara bir dipnot olsun diyerek verdim bu bilgiyi arkadaşlar.Yani her devrim kendi evlatlarını yer.Bu devrimlerin acı sonudur.Deniz Gezmiş ve diğerleri onun gibi düşünenler hep aynı yolda idi.AMa şimdi ben Deniz Gezmişi savunurum diyen adam bana kalkıpta siyasi bölcülükle onun yaptığını eş değer tutarsa daha önce açıkladığım tezi tekrar savurnurum

"Bir çok sağ görüşlü ( dikkatinizi çekerim MHP demedim !!!!) DEniz GEzmişi tanımaz bir çok solcuda yanlış tanır"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşlar konu Deniz GEZMİŞ kürt -Türk tartışması değil.Ben Milliyetçi yakadan bir insanım ama deniz gezmişi severim.Kişilik yapısını bilemem ama bugğn o insanlar kadar fikrine sahip ideoljisine sahip bana TÜrk Genci gösterebilirmisiniz.Her zaman söyleerim Tarih içerisinde kahramanı da barindırır hainide bugün bir grup sol örgüt kalkop deniz gezmişin idamını protesto ediyor sonrada kalkıp DTP ile aynı masada yemek yiyor.Deniz Gezmiş bu ülke bölünsün diyen bir insan değildi sadece bir takım dış güçlerin ülke üzerinde ümtiyaz hakkına sahip olarak bağımsızlık kalesini titretmesine isyan etti.Şu slogan çok doğru bir slogandır TAM BAĞIMSIZ TÜRKİYE!!!!

Kurtuluş savaşı döneminde Mustafa Kemal ATATÜRK'ün karşısına mütareke için gelen Fransız delegesi anlaşmanın imzalanmamasını sebebini sorar Mustafa Kemal tam istiklal ilkesini kabul ederseniz anlaşma masasına otururum der.Delege tam istiklal nedir diye sorduğunda devlet üzerindeki bütün teminat olarak gösterilen kapütülasyonların kalıdırılması şeklinde tanımlanır.

ara bir dipnot olsun diyerek verdim bu bilgiyi arkadaşlar.Yani her devrim kendi evlatlarını yer.Bu devrimlerin acı sonudur.Deniz Gezmiş ve diğerleri onun gibi düşünenler hep aynı yolda idi.AMa şimdi ben Deniz Gezmişi savunurum diyen adam bana kalkıpta siyasi bölcülükle onun yaptığını eş değer tutarsa daha önce açıkladığım tezi tekrar savurnurum

"Bir çok sağ görüşlü ( dikkatinizi çekerim MHP demedim !!!!) DEniz GEzmişi tanımaz bir çok solcuda yanlış tanır"

Sizde deniz gezmişi iyi tanyın derim.

Birazdaha araştırma yapın, yada bu sayfadan geriye doğru biraz bakın.

O zaman gerçekleri göreceğinize eminim.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis konusunda herhangi bir anlasmazlik zaten yok belki nüans farklari olabilir.Sizin yazdiginiz yazinin bir benzerini ben bir süre önce yazdim,bugünkü genclik Deniz Gezmis gibi olamaz,olamadigi icin Türkiye bugün bir kaos ortamindadir.Gencleri bu duruma getirenler diyemiyorum cünkü genc, düsünmesini bilendir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis konusunda herhangi bir anlasmazlik zaten yok belki nüans farklari olabilir.Sizin yazdiginiz yazinin bir benzerini ben bir süre önce yazdim,bugünkü genclik Deniz Gezmis gibi olamaz,olamadigi icin Türkiye bugün bir kaos ortamindadir.Gencleri bu duruma getirenler diyemiyorum cünkü genc, düsünmesini bilendir.

saygilarla

Düsünen bir gencligimiz yok, cünki 80 cuntasi, yani Atatürkcü Evren, bizlere öyle bir yeni nesil biraktiki, o nesil hic bir zaman düsünmeyecek, sorgulamayacak ve sadece devletine bagli kalacak. Iste bu bize derin devletin 80 öncesi katliamlarla ve kaos ortamiyla cuntanin gelmesini saglayarak yapmis oldugu en iyi bir armagandir derim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sizde deniz gezmişi iyi tanyın derim.

Birazdaha araştırma yapın, yada bu sayfadan geriye doğru biraz bakın.

O zaman gerçekleri göreceğinize eminim.

saygılar.

Ne yaparsak yapalin, istedigimizi arastiralim ve yok efendim cok küötüymüs diyelim, fayda etmez, cünki gercek Türkiye gencligi Deniz Gezmis ve arkadaslarini asla unutmayacak ve isimlerinin kirletilmesine asla müsaade etmeyecek. Analar daha bir baska DENIZ dogurmamistir bu dünyada. Deniz olmak öyle kolay degildir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ne yaparsak yapalin, istedigimizi arastiralim ve yok efendim cok küötüymüs diyelim, fayda etmez, cünki gercek Türkiye gencligi Deniz Gezmis ve arkadaslarini asla unutmayacak ve isimlerinin kirletilmesine asla müsaade etmeyecek. Analar daha bir baska DENIZ dogurmamistir bu dünyada. Deniz olmak öyle kolay degildir.

Daha öncede çok yazdık, anlamayanlar için tekrarlayalım,belki hafızalarında bir yerinde kalır.

Deniz Gezmiş Anlatıyor

Yalnızsın. Gemerek’in dışında bir benzin istasyonunun arkası. Yerler ıslak. Çamur. Zifiri bir karanlık. Bir yamaçtasın orada. Yalnızca jandarmaların attıkları mermilerin alevlerini görüyorsun. Ateş etsen yerin belli olacak; ateş edemiyorsun.

O anda bombayı atmak aklıma geldi. Kafan çalışıyor. Mantığın tıkır tıkır işliyor. Soğukkanlısın.

Pimini çekip bombayı elinde tutuyorsun bir iki saniye. Pimi çektikten dört saniye sonra bombanın patlaması gerek. Vakit geçirmemek gerek. Bomba elinde patlayabilir; bunun korkusu var içinde; elinde patlarsa diye.

Fırlatıyorsun bombayı. Sinip bekliyorsun. O andaki bekleme müthiş işte. Müthiş uzun geliyor o süre; zaman bir türlü geçmiyor; saniyeler dolmuyor bir türlü. Bomba, savunma bombası. Patlayınca bayağı etkili patlar. Havada birtakım kollar bacaklar göreceğini sanıp bekliyorsun.

Daha önce de kullandım bu bombadan. Eğitim atışları yaptım. Ama buradaki, eğitim atışlarından çok değişik. Patlayıncaya kadar, ilk akla gelen, bir türlü akıldan çıkmayan şey, bombanın patlamama olasılığı. Bomba bozuk çıkabilir.

Ve bomba patlayınca isabet almak olasılığına karşı tam siper, yüzü koyun yere atıyorsun kendini. Çok gariptir, bir içgüdüyle ellerini ensende kenetliyorsun. Hiç tanımadığın, bilmediğin, hiç görmediğin birtakım insanların öleceğini düşünüyorsun birden; üzülüyorsun.

Patlıyor bomba. Kan kokusu duyduğunu, feryatlar, çığlıklar, bağırışlar duyduğunu sanıyorsun ilk anda. Sonra derin bîr sessizlik oluyor. Sonra da kaçışan birtakım insanların ayak sesleri. Yani, önce bir şok etkisi oluyor karşıdakilerde, bir şaşkınlık. Sonra da panik ve kaçışma.

Yağmur ve çamur. Sigaran bitmiş. Yok. Tek sigaran yok. Anlatılmaz bir sigara özlemi. Dayanılmaz bir istek. Yanında da bir bardak sıcak çay istiyorsun, iyi mi. Sonra birden anlatılması güç bir susuzluk. Yerden kar falan alıp yiyorsun; susuzluğunu biraz olsun gideriyor.

Çatışma sürüp giderken, silahlı çatışma, ölüm korkusu yok; hiç yok. Ancak, pusuya falan düşüp de düşünme fırsatı bulunca, yani beklerken geliyor ölüm insanın aklına.

Ateş ederken, çatışırken bu korku gelmiyor aklına. Taktik falan düşünüyorsun daha çok. Tepeyi aştım, Gemerek’e girdim. Saat 23 falan. Hani bırakılmış kentler olur. Bomboş sokaklar. İnsansız, öyleydi Gemerek. Herkes uykudaydı, herkes evlerine çekilmişti.

Bir yapı var, bahçe içinde.

Sulu sepken, karla karışık bir yağmur.

Dönüp yapının üzerindeki tabelada yazılı yazıyı okuyorum: Ortaokul. Hemen yanındaki yapının yazısı da: Lise.

Dolaştım yapının çevresinde.

Hoşuma gitti.

Yarın sabah çocuklar gelecekler önlükleriyle, çantalarıyla; kalem, silgi kokularıyla, duyacaklar olanları, öğrenecekler. “Hepsi uykularındadır şimdi,” diye düşündüm.

Sağa doğru çıktım. Yamaçta, ‘Jandarma Karakolu’. Tek başına bir yapı. Yakınında başka yapı yok. Işıkları yanıyor.

Yaklaşıyorum.

İçeride jandarmalar var, konuşuyorlar, gülüşüyorlar.

İyice sokuluyorum.

Heyecanlı oldukları belli.

Orada 15-20 dakika durup onları dinledim, onları gözledim.

Karakolun önünde bir Jeep duruyor. Jeep’i almak gerek. Dokundum tetiğe, karakola ateş açtım, duvarlarına. İçeride birden bir panik, bir kaçışma.

Atladım Jeep’e, çalıştırdım. Beş metre ötede kara saplandı Jeep. Atladım arabadan. Bir tümseğin arkasına attım kendimi, yattım.

kendi sitelerinden...

- 31 ağustos 1966'da İstanbul - taksim'de, çorum'dan İstanbul'a kadar yürüyen adamlarıyla birlikte ayaklanma başlattı ve ortalığı birbirine kattı. bu kargaşada çok vatandaş yaralandı.

- 19 ocak 1967'de o zamanki bir öğrenci yurdunun devir edilmesi sırasında adamlarıyla birlikte ayaklanma yaptı ve yine çok sayıda vatandaş yaralandı.

- 12 haziran 1968'de İstanbul üniversitesini adamlarıyla birlikte işgal edip pek çok öğrenciyi öldürdü.

- 7 mart 1968'de İstanbul üniversitesi'nde yapılan aiesec genel kurul toplantısında adamlarıyla birlikte salonu savaş alanına çevirdi.

- 16 mart 1969'da karşıt görüşlü bir göğrenci hareketinin İstanbul'da bir miting yapması üzerine adamlarıyla birlikte bu miting yapan öğrencilere saldırdı...

- 31 mayıs 1969'da İstanbul üniversitesi'ni adamlarıyla birlikte işgal etti. bu işgal sırasında polisle girdikleri çatışmada yaralandı.

- üniversitede yapılan bir aramada dürbünlü tüfekle (suikast tüfeği, bu tüfek türü kesinlikle savunma amaçlı kullanılamaz.) yakalandı.

- 11 ocak 1971'de adamlarıyla birlikte İş bankası, ankara - emek şubesini soydu.

bunların yanısıra bu çapulcu vatan haini bir dönem türkiye'den kaçıp, filistin'deki kamplarda eğitim görerek geri türkiye'ye gelmiştir.

nihayet 6 mayıs 1972'de ankara merkez kapalı cezaevinde idam edildi. İdam sehpasına götürülürken ayakkabılarının askerlere kesinlikle bırakılmamasını özellikle istemiştir. bu derece de ordu ve asker düşmanı olduğu görülmektedir.

ölmeden önceki son 2 cümlesiise , -YAŞASIN MARKSİZMİN VE LENİNİZMİN YÜCE İDEOLOJİSİ,

-YAŞASIN TÜRK VE KÜRT HALKLARININ BAĞIMSIZLIĞI!!!

demiştir.bunu yumuşatmaya çalışmayın kendi sitelerinde ve kaynaklarında aynen yazmaktadır....KÜRT VE TÜRK BAĞIMSIZLIĞI DİYE.

Ayrıca YAŞASIN MARKSİZMİN VE LENİNİZMİN YÜCE İDEOLOJİSİ yani KOMİNİZM diyen zihniyet nasıl Atatürkçü olabilir.

Atatürkün kominizme karşı söylediklerini daha önce yazdım tekrar yazmama gerek varmı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yukarıdaki yazıyı görünce Deniz Gezmiş'i daha da çok seviyorum Özellikle kendine 'YEŞİL' diyenlerin bu yazıları buraya getirip asmaları beni daha da mutlu ediyor neden mi? Deniz onlara karşı verdi amansız mücadelesini Bu 'YEŞİLLERE' karşı verdi 'DERİN DEVLETE', EMPERYALİZME karşı verdi...

Anlıyorsunuz değil mi?

Deniz gezmişle aynı zihniyette olunca onu sevmemek kaçınılmazdır elbet.

Amacımız, bilmediğiniz yada bilmek istemediğiniz bazı gerçekleri burdan yazmak .siz yinede sevin ,çünkü kör ideoloji zaten böyledir. babadan oğula geçer bu kör ideoloji dediğimiz.yanlışları görmez,kabul etmez.!

Evet görüyoruz Yeşillere karşı verdiği mücadeleyi,jandarmayla girdiği çatışmaları nasılda heyecanla anlatıyor .

Sanırım jandarmanın üstündeki yeşil üniformadan dolayı yeşillerle mücadelesi başlamış bu yeşil alerjiside ordan gelmiştir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yukarıdaki tür argümanlarla ancak sokaktaki GARİBAN VATANDAŞI kandırabilirsiniz.

Olayda bu ya EMPERYALİSTLERİN EMELLERİNİ YERİN GETİRMEK İÇİNE biraz milliyetçilik koy ve kendi vatandaşını YOKSULLUĞUA KÖLELİĞE MAHKUM ET....

Osmanlının Padişahıda Atatürkü öldürmek için emir vermişti ve o emiri uygulamaya çalışanda Osmanlı askeriydi ve Atatürk'ün arkadaşları tarafından öldürüldüler.... Ne yani şimdi Atatürk ve Arkadaşları Türk mü öldürmüş veya Türk askerimi öldürmüş oluyorlar...

BÖYLE ARGÜMANLARLA DEDİM YA SADECE CAHİL VATANDAŞLARI KANDIRIRSINIZ SİZ....

MARE NOSTRUM

En uzun koşuysa elbet Türkiyede de Devrim,

O, onun en güzel yüz metresini koştu

En sekmez lüverin namlusundan fırlayarak...

En hızlısıydı hepimizin,

En önce göğüsledi ipi...

Acıyorsam sana anam avradım olsun,

Ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun!

Can Yücel

BÖYLE ARGÜMANLARLA DEDİM YA SADECE BILINCSIZ VATANDAŞLARI KANDIRIRSINIZ ...........öylemi

Bu ergümanları kendi siteleriniz ve kendi kaynaklarınız yazıyor ben değil.

Deniz Gezmiş Anlatıyor

(Erdal Öz- Deniz Gezmiş Anlatıyor, Cem Yayınları, 1976)

-http://www.denizgezmis.org/yazilar/deniz_gezmis_anlatiyor.htm-işte kendi kaynağınız..askere nasıl kurşun sıktıinasıl askerle çatışmaya girdi oku ve ona göre yorum yap.

Kendi insanını olmayan bir kahraman yaratarak kominizme köle etme çabaları ve farklı anlatımla kalkmakta çok basit bilincsiz insanları kandırma yöntemidir.

Artık insanlarımız gerçeği görüyor. Artık O kör ideloji bitti son demlerini yaşıyor.

Siz kendi kaynağınıza bile bilincsizleri kandırmak için diyorsunuz sanırım fazla birşey yazmama gerek yok.

işte artık insanımız bilincsiz kalmıyor, her geçen gün gerçeği öğreniyor kahramanlarını tanıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz gezmişle aynı zihniyette olunca onu sevmemek kaçınılmazdır elbet.

Amacımız, bilmediğiniz yada bilmek istemediğiniz bazı gerçekleri burdan yazmak .siz yinede sevin ,çünkü kör ideoloji zaten böyledir. babadan oğula geçer bu kör ideoloji dediğimiz.yanlışları görmez,kabul etmez.!

Evet görüyoruz Yeşillere karşı verdiği mücadeleyi,jandarmayla girdiği çatışmaları nasılda heyecanla anlatıyor .

Sanırım jandarmanın üstündeki yeşil üniformadan dolayı yeşillerle mücadelesi başlamış bu yeşil alerjiside ordan gelmiştir.

Birakin Türkiye'yi dünyada bile adi sani duyulmus bir yurtseveri burada rencide etmeye calisana kadar yesil isimli terörüst ve mafya cetesinbin yaptiklarini anlatsaniz dahada iyi olur derim. Neden Susurluk ve Ergenekon cete mensuplarina bu kadar sarilmanin anlami daha iyi anlasiliyor simdi. Deniz Gezmis ve arkadaslarindan da cok yakinda özür dileyecegiz toplum olarak bunu hic unutmayalim. Ama yesil denilen ***** ahirete kadar naletlenecek bunuda unutmayalim. Övdügünüz Yesil para versen PKK'nin yaninda bile olup devlete karsi savasir, cünki onun icin önce para ve mafyacilik önemli.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu yukarıdaki tür argümanlarla ancak sokaktaki GARİBAN VATANDAŞI kandırabilirsiniz.

Olayda bu ya EMPERYALİSTLERİN EMELLERİNİ YERİN GETİRMEK İÇİNE biraz milliyetçilik koy ve kendi vatandaşını YOKSULLUĞUA KÖLELİĞE MAHKUM ET....

Osmanlının Padişahıda Atatürkü öldürmek için emir vermişti ve o emiri uygulamaya çalışanda Osmanlı askeriydi ve Atatürk'ün arkadaşları tarafından öldürüldüler.... Ne yani şimdi Atatürk ve Arkadaşları Türk mü öldürmüş veya Türk askerimi öldürmüş oluyorlar...

BÖYLE ARGÜMANLARLA DEDİM YA SADECE CAHİL VATANDAŞLARI KANDIRIRSINIZ SİZ....

MARE NOSTRUM

En uzun koşuysa elbet Türkiyede de Devrim,

O, onun en güzel yüz metresini koştu

En sekmez lüverin namlusundan fırlayarak...

En hızlısıydı hepimizin,

En önce göğüsledi ipi...

Acıyorsam sana anam avradım olsun,

Ama aşk olsun sana çocuk, aşk olsun!

Can Yücel

Kendisini Yesil olarak tanimlayan birinden herhalde ancak söylemis oldugunuz gibi sokaktaki garibani aldatmak icin söylenen basitce argümanlar olur. Benzeri argümani Nazim Hikmet icinde söylemisti ayni arkadas, neymis efendim Nazim Hikmet Kore savasinda Türk askerlerine teslim olun cagrisi yapmis ve böylece vatan hainiymis. Ama ayni arkadas Türk askerinin Kore'de ne isi vardi soruma hala cavap vermedi. Sormustum, Türk askeri Kore'de bölücü terörüstmü ariyordu veya bizim azili düsmanimiz kapi komsumuzmuydu diye. Ama derlerya duvara atarsin bir camur, ama sadece izi kalir misali. Nazim icin söyleyeyim kötü laflar, belki bazilarini etkileyebilirim misali.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kendisini Yesil olarak tanimlayan birinden herhalde ancak söylemis oldugunuz gibi sokaktaki garibani aldatmak icin söylenen basitce argümanlar olur. Benzeri argümani Nazim Hikmet icinde söylemisti ayni arkadas, neymis efendim Nazim Hikmet Kore savasinda Türk askerlerine teslim olun cagrisi yapmis ve böylece vatan hainiymis. Ama ayni arkadas Türk askerinin Kore'de ne isi vardi soruma hala cavap vermedi. Sormustum, Türk askeri Kore'de bölücü terörüstmü ariyordu veya bizim azili düsmanimiz kapi komsumuzmuydu diye. Ama derlerya duvara atarsin bir camur, ama sadece izi kalir misali. Nazim icin söyleyeyim kötü laflar, belki bazilarini etkileyebilirim misali.

Ne yapmaya çalışıyorsunuz :D

Biliyorumki yine anlamayacak,anlamazdan geleceksiniz ısrarlarınıza rağmen yazayım bari!

2.Dünya Savaşı'nın bitip Soğuk Savaş'ın başlamasıyla Türkiye, uluslararası ortamda kendini yalnız buldu. ve 2. Dünya Savaşında tarafsız kalarak bütünlüğünü Almanya'ya karşı korumuş ancak savaş sonrasında Sovyetler'in Doğu Anadolu'da toprak ve Boğazlar'da üs ve ortak savunma talepleriyle karşılaşması nedeniyle , Sovyet tehdidine karşı müttefik arayan Türkiye Batı Bloğu'na ve Amerika'ya yaklaşmaya zorunluğunda kalmıştır.

Türkiye NATO ya girişini hızlandırmak için Kore Savaşı'na katılmıştır .

Türkiye ile Batı Bloğu arasındaki yakınlaştırmayı hızlandırmış ve 18 Şubat 1952'de Türkiye bir NATO üyesi olmuştur.

Şimdi burada benim fikrim askerimizin kore savaşına gitmemesinden yana, fakat söz konusu kore savaşı değil, nazımın söylediği sözlerdir.

şimdi sen cevap ver .

Rusya’ya kaçtıktan, Moskova Havaalanı’na indikten sonra, basın mensupları karşısında, “Beni Stalin yarattı. Gözlerimin ışığını ona borçluyum!” diyor.

bunu tartışalım isterseniz.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

“Ne Amerika, ne Rusya, ne Çin, her şey Türk’e göre, Türk tarafından, Türk için.”

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz Gezmis'i burada anlatip sonrada devrim cigirtkanligina cikmanin anlami nedir?

Kan dökerek devrim yapmaya calisanlarin Türkiye'yi o yillarda getirdikleri ortamdan o kadar mutlu olmuslar ki bugünlerde de ayni hevese kapilmis,devrim devrim diye sayiklamaya baslamislardir.

Ergenekon,karsi devrimcilerin Marksist-Leninist yeni dünyacilarin bir ürünüdür,buna mezhepci tarikatci kesimide ilave ederseniz Ergenekon'a can simidi gibi sarilanlarin,herseye ragmen camur atmanin neden oldugunu anlariz.

Dün devrim yapmak isteyenler,yani solcular,kahrolsun fasizm diyerek devletin polisine karsi slogan atarken ayni zamanda Ordu-Millet elele yaygarasi ve ikiyüzlügü ile de sözüm ona orduyu arkalarina almaya calisiyorlardi.O günleri yasayanlar bunu cok iyi bilirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bilmem gerektiği kadarını biliyorum eksiğimiz neymil söylede bilelim *****

neymiş görmem gerekn çok merak ettim

Sn nema söylediklerimi yanlış anlamayın, benim bilipte sizim bilmediğiniz diye bir ifade'de bulunmadım.yanlız biraz araştırın bilmediğiniz çok şeyi göreceksiniz demek istedim .

Eskiden banada deniz gezmişi kahraman olarak anlatmışlardı abilerim,ABD ye karşı olduğundan ,onları protesto ettiğinden bende onları vatan sever olarak tanıyordum taki araştırıp gerçeği öğrenene kadar.

Herkes elinden geldiğince Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti devletini yıkarak onun yerine kan ve gözyaşı demek olan Marksist-Leninist bir düzen olan Komünizmi getirmeye çalışan Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını aklama peşindedir.

Üzerinde o kadar konuşuluyor ki hangisi gerçek hangisi yalan anlamak imkânsız. Kimine göre eline hiç silah almamış, kimine göre isyankar bir devrimci, kimine göre Türkiye’nin kahramanı .

-Arkadaşlarıya birlikte Filistin'de gerilla eğitimi görüp Türkiye’ye gelmişlerdir ve bugün PKK’nın yaptığı gibi kanlı terör faaliyetleri yürütmüşlerdir.

-El-Fetih gerilla kamplarında eğitim gören Yusuf Aslan, Sinan Cemgil, Alparslan Özdoğan, Hüseyin İnan, Cihan Alptekin, Ömer Ayna, Nahit Töre tarafından kurulan THKO bugükkü DHKP-C ve pkk nin uzantısıdır.

THKO Marksist-Leninist bir idoloji benimsemiştir, bugünkü DHKP-C ve pkk gibi.

PKK ilk kurulduğunda'da Marksist-Leninist çizgideydi pkk bayrağı ise ilk zamanlarda örs ve çekiçti.

Bölge halkının bu idelojiyi benimsemdeğini gören pkk din'i kullanarak bölge halkının gönlünü kazanma yoluna girdiler. her neyse konudan çıkmayalım.

-bu zihniyetlerden Her zaman duyduğumuz kahrolsun emeryalizim, kahrolsun abd . hiç duydunuzmu'' kahrolsun abd - çin-rus emperyalizmi!!rusların kafkaslardaki yaptığı katliamları birgün olsun kınadığını duydunuzmu?birgün olsun çin devletinin doğu türkistandaki türklerin üzerinde yaptığı nükler denemleri kınadıklarını duydunuzmu?

-ölmeden önceki son 2 cümlesi, -YAŞASIN MARKSİZMİN VE LENİNİZMİN YÜCE İDEOLOJİSİ,

-Aynı bayrak altında yaşayan aynı karedi paylaşan kürt ve türk kardeşliğine ''YAŞASIN TÜRK VE KÜRT HALKLARININ BAĞIMSIZLIĞI! diyerek bölücülüğü tetiklemiştir..

-Ayrica pkk teror orgutunun lider kadrolari da deniz gezmis ile ayni kadrodan yetismistir.Ornegin azili pkklı ve eski dep şimdiki hadep baskanligi yapmis aynı zamanda pkk nın haber gazetesi olan gündem gazetesinin yazrı(yada sahibi) YAŞAR KAYA deniz gezmis'den çok bahseder.

-Deniz gezmişin jandarma ile nasıl çatıştığını anlatan yazısını okudunuzmu? okumadıysanız tavsiye ederim.(Erdal Öz- Deniz Gezmiş Anlatıyor, Cem Yayınları, 1976)ve wwdenizgeziş.org.

-Şimdi Deniz gezmişi Hararetle savunanlara soruyorum ''SİZDEMİ ATATÜRKÇÜSÜNÜZ''diye .............. alakasız cevaplar!

''hem kominist ,hem atatürkçü'' bizim bu millet Ya Atatürk'ü tanımıyor yada kominizmi bilyor.

Deniz gezmiş ile aynı zihniyette olmayıpta onu kahraman olarak görmek mümkünmü?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sn nema söylediklerimi yanlış anlamayın, benim bilipte sizim bilmediğiniz diye bir ifade'de bulunmadım.yanlız biraz araştırın bilmediğiniz çok şeyi göreceksiniz demek istedim .

.

.

.

Deniz gezmiş ile aynı zihniyette olmayıpta onu kahraman olarak görmek mümkünmü?

bana ifadende bir anlatım eksikliği var.

Şimdi şöyle bir şey var.Eğer fanatik solcu birisi ile Deniz Gezmiş tartışmasına girersen adam yolda görsem elini öperim şeklşinde ifade kullnır.Dönemin siyasi hareketlerini hiç birimiz görmediğinden bilmediğinden görenlerde kendi yanlı siyaseti ile aktardığından sağlam bir cephe oluşturmak pek mümkğn olmuyor.Benn bir gün bir solcu arkadaşa Bu ülkeye Abdullah Çatlı gibi adamlar lazım (bu arada ülkücü değilim) dediğimde onlar mafya kan emici .... yok bilmem ne veryansın saymaya başladı.Adama asala yı sordum ermeniğ terör örgütü dedim kim çökertti dedim susarak çatlı dedi.

Yani ben adamların siyaset içerisindeki oynuna değil işlemiş hedeflerce yorumu yaptım.Fanatik olmadan.Orda yazığım cümleye bakarsan kişilik yapısını bilemem ama Tam Bağımsız Türkiye savı çok doğru ve inanılır bir savdır.Uğrunda ölüme gidilmiş bir savdır.Hatta bir çok kitap bundan kahramanlıkla sözeder.

Komizim olayına gelince Türkiyede 46-60 döneminde dev-sol denen hareket şle tanıştı.Sağı solu bilmez iken biranda kendini markisizm-sosyalizm yada tam zıttı olan faşizm kelimlerinin arasında kaldı.Herkes kendini bir renk vererek bir süs vererek bu görüşlerden birine yöneldi.

Solcu isen yani o dönemin iktidarı DP olduğu için koministsin sağcı isen faşistsin başka bir alternatih yol yok.Zaten o dönemlerde başladı halk evlerinin asıl maksadını dışına öıkıp birrer örgüt yuvası olması.

Yani ben sadece ortaya atıp savunduğu TAm bağımsızlık savını savunduğumu bu düşüncesini sevdiğimi dile getirdim.Yoksa şahsi olarak hiç yorum yapmadım farkında isen.Yapmamda değiştirebilceğim şeyler hakkında konuşurum yada değişeceğine inandığım

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bana ifadende bir anlatım eksikliği var.

Şimdi şöyle bir şey var.Eğer fanatik solcu birisi ile Deniz Gezmiş tartışmasına girersen adam yolda görsem elini öperim şeklşinde ifade kullnır.Dönemin siyasi hareketlerini hiç birimiz görmediğinden bilmediğinden görenlerde kendi yanlı siyaseti ile aktardığından sağlam bir cephe oluşturmak pek mümkğn olmuyor.Benn bir gün bir solcu arkadaşa Bu ülkeye Abdullah Çatlı gibi adamlar lazım (bu arada ülkücü değilim) dediğimde onlar mafya kan emici .... yok bilmem ne veryansın saymaya başladı.Adama asala yı sordum ermeniğ terör örgütü dedim kim çökertti dedim susarak çatlı dedi.

.

.

Sevgili kardeşim anlatımındaki samimiyeti anlıyorum dikkat ettiyseniz yazdıklarım kendi sitelerindendir.

Yani yanlı bir siyasetten alıntı yapmadım Deniz gezmişin En yakın arkadaşı Yaşar kaya kendi sitesinde anlatıyor ayrıca denizgezmiş.org ve Erdal Öz- Deniz Gezmiş Anlatıyor, Cem Yayınları, 1976 adlı kitabından alıntıdır.

yani yanlı bir siyasetten değil düşüncenin tam merkezi bunu bunu söylüyor.

O nedenle sizin ,olaya daha çok iyi niyetten yaklaştığınızı düşünüyorum yanılmıyorsam!.

saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Deniz'e ülkücü FATİHASI!

54069.jpg

Deniz'e ülkücü FATİHASI!

10 Ocak 2008 Perşembe 09:06

Ülkü Ocakları eski başkanı Aldemir Gezmiş'e fatiha okumuş. Nedenini şöyle anlattı.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Alaaddin Aldemir, 12 Eylül-Ülkücüler belgeselinde Gezmiş'in mezarına gidip Fatiha okuduğunu söyledi

Haber kanalı 24'te yayımlanan "Keşke Olmasaydı" adlı programda, 12 Eylül'de ülkücülerin yaşadıkları ve gün ışığına çıkmamış bazı bilgiler, dönemin etkili isimleri tarafından dile getirildi.

Yaşar Taşkın Koç'un hazırlayıp sunduğu "12 Eylül-Ülkücüler" adlı belgeselin en etkileyici bölümü", eski Ülkü Ocakları Başkanı Alaaddin Aldemir'in anlattıkları oldu.

MEZARINA GİDİP FATİHA OKUYORUM

"Deniz Gezmiş'lerin asıldığı suçtan diğer insanlar da asılsaydı, Türkiye'de birkaç milyon kişinin asılması gerekirdi" diyen Aldemir, Gezmiş'in mezarına gidip Fatiha okuduğunu söyledi. Aldemir, 12 Eylül sonrasında yaptığı bu ziyareti şöyle anlattı:

"Onlar da bizimle aynı kaderi paylaşıyorlardı. O dönemde okulda devrimciliğe özenen çocuklar vardı. 'Biliyor musunuz Deniz Gezmiş'in mezarını?' diye sordum. 'Bilmiyoruz' dediler. 'Hadi o zaman gidelim, bulalım, ziyaret edelim' dedim. Gittim ve orada Allah kabul etsin, bir Fatiha okudum. Sonuçta bizim insanımız bunlar."

ERDAL EREN'İN TAKUNYALARI

Aldemir, cezaevi günlerinde başından geçen bir diğer olayı da şu sözlerle anlattı:

"Ülkücü hareketin içinde bulunan bir dostum benim yattığım cezaevine geldi. Yanında bulunan bir takunya ve tespihi gözü gibi saklıyordu. 'Bunlar nereden' dedim? Bunlar 'Erdal'ın' dedi. Erdal deyince gözleri doldu. 'İdam edildi' dedi. Allah Allah, bakıyorum ülkücü Erdal yok idam edilen. 'Erdal Eren mi?' dedim, 'Evet' dedi. Bu benim için bakış açımı değiştiren olaylardan biriydi."

Kaynak: Milliyet

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasrallah: Deniz Gezmiş kalbimde

00062675.jpg

Türkiye'deki devrimci hareketin önemli isimlerinden Deniz Gezmiş'e övgüler yağdıran Hizbullah lideri Nasrallah, "Zalimlere karşı saflarımız yeni Deniz'lere her zaman açıktır" dedi.

Hizbullah lideri Seyyid Hasan Nasrallah'ın, Türkiye'deki devrimci hareketin önemli isimlerinden Deniz Gezmiş'e hayran olduğu ortaya çıktı. Nasrallah, Evrensel gazetesinde yayımlanan röportajında Gezmiş'e olan hayranlığını, "1960'larda İsrail'e karşı savaşmak için Filistin'e giden Türkiyeli sosyalist kardeşlerimiz vardı. Bunlardan biri halen benim belleğimde ve kalbimdedir, Deniz Gezmiş" sözleriyle dile getirdi.

İsrail'in, bir ay önce başlattığı Lübnan operasyonunun sebebi olarak gösterdiği Hizbullah lideri Nasrallah, röportajında, 1968'de Dolmabahçe'de 6. Filo'ya karşı düzenlenen eylemlerde ön sıralarda yer alan ve Türkiye'deki devrimci hareketin önemli isimlerinden olan Gezmiş'e övgüler yağdırdı.

'Yeni Deniz'ler istiyoruz'

Nasrallah, "Artık yeni Deniz'ler istiyoruz. Zalimlere karşı saflarımız her zaman açıktır yeni Denizler'e. Deniz, Filistin ve Lübnan halkının kalbinde her zaman yaşayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ne yazık ki, Deniz'lerin bıraktığı ortak düşmana karşı savaşım ile kardeşlik artık yok. Emperyalizme karşı savaşımızda, devrimciler de sorumluluk almalı ve Filistin ile Lübnan halkımızın kalbinde yeniden Deniz'leşmeliler" dedi.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

'Yeni Deniz'ler istiyoruz'

Nasrallah, "Artık yeni Deniz'ler istiyoruz. Zalimlere karşı saflarımız her zaman açıktır yeni Denizler'e. Deniz, Filistin ve Lübnan halkının kalbinde her zaman yaşayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ne yazık ki, Deniz'lerin bıraktığı ortak düşmana karşı savaşım ile kardeşlik artık yok. Emperyalizme karşı savaşımızda, devrimciler de sorumluluk almalı ve Filistin ile Lübnan halkımızın kalbinde yeniden Deniz'leşmeliler" dedi.

bizde İyi biliriz ...Birilerinin iyi niyetini yada yaptıkları kardeş kavgasının sonunda yanlış olduğunu anlaması o insanların iyi olduğunun göstergesi değildir.

Her fırsatta karşı geldiğiniz ve terörist dediklerinizin, deniz gezmişe hayaran olması sizce çokmu önemli?hizbullah gibi Terörist ,teröristten yana olacak elbet ne beklenebilirdi.

bunun tersi alıntıları bende alıp burya kopyalarım, kopyalamanın sizce bir mantığı varmı.

Filistinde aldığı silahlı eğitim ve kendisinin anlattığı gibi jandarmayla girdiği çatışma ve bu silahları ruslardan nasıl aldığını bilmemiz yeterli değilmi.

Ülkücü-türkücü-yaşarkaya gibi pkk'cı-hizbullahcı gibiler ,deniz gezmişi nasıl anlattığı önemli değil..kendi kaynaklarından gördüğümüz bize yeter.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili kardeşim anlatımındaki samimiyeti anlıyorum dikkat ettiyseniz yazdıklarım kendi sitelerindendir.

Yani yanlı bir siyasetten alıntı yapmadım Deniz gezmişin En yakın arkadaşı Yaşar kaya kendi sitesinde anlatıyor ayrıca denizgezmiş.org ve Erdal Öz- Deniz Gezmiş Anlatıyor, Cem Yayınları, 1976 adlı kitabından alıntıdır.

yani yanlı bir siyasetten değil düşüncenin tam merkezi bunu bunu söylüyor.

O nedenle sizin ,olaya daha çok iyi niyetten yaklaştığınızı düşünüyorum yanılmıyorsam!.

saygılar.

bende kendi kabul ettiğim tarafını söyledim.Bu dakkadan sonra o insanlar için farklı bir dünyaya bürünemem zaten yani başımda ilah ilan edemem edenlerde saçmalıyor zaten ve bir adım ileri gidemiyor.

iyi niyetten ziyade ben objektif yakalştım olaya.Ben o dönemi yaşamadım yaşayan insanlardan aldığım bilgi sağcısı karaladı solcusu göklere çıkarıdı şeklinde kitaplarda keza .Hatta olmayan olaylerı anlatan lar bile var.Olayı kahramanlığa dökmek isteyipte.

Fakat unutulmasın ki o dönemde asılan birçok insan oldu.Hatta sonrlarında da.Sağ görülü olupta asılan da çok oldu.Hepsi birer tehdit unsuru olarak görüldüğü için böyle bir kıyım yapıldı ha doğru bir hareketmiydi tartışılır.!!! benim fikrime göre ise o zamanların sert tutumu bizleri bugünkü hala devam eden sağcı solcu ayrımına getirdi.Bu da birileri tarafından olması istenen bir konumdu dış kaynak olarak.Halkın birbirine düşmesi yada falan filan ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Düsünen bir gencligimiz yok, cünki 80 cuntasi, yani Atatürkcü Evren, bizlere öyle bir yeni nesil biraktiki, o nesil hic bir zaman düsünmeyecek, sorgulamayacak ve sadece devletine bagli kalacak. Iste bu bize derin devletin 80 öncesi katliamlarla ve kaos ortamiyla cuntanin gelmesini saglayarak yapmis oldugu en iyi bir armagandir derim.

Maalesef dostum,maalesef...artık düşünen beyinlerimiz yok,******** hazırız hepimiz.Yazık :excl:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.

.

ERDAL EREN'İN TAKUNYALARI

Aldemir, cezaevi günlerinde başından geçen bir diğer olayı da şu sözlerle anlattı:

"Ülkücü hareketin içinde bulunan bir dostum benim yattığım cezaevine geldi. Yanında bulunan bir takunya ve tespihi gözü gibi saklıyordu. 'Bunlar nereden' dedim? Bunlar 'Erdal'ın' dedi. Erdal deyince gözleri doldu. 'İdam edildi' dedi. Allah Allah, bakıyorum ülkücü Erdal yok idam edilen. 'Erdal Eren mi?' dedim, 'Evet' dedi. Bu benim için bakış açımı değiştiren olaylardan biriydi."

Kaynak: Milliyet

Kendini 'ülkücü militan' diye pazarlayan ağır ağbi

Bugünlerde ‘Mümto’ namı ile meşhur bir ‘ağır ağbi’ ortalıkta dolaşmaya başladı.

‘Durumdan’ vazife çıkaran bu ağır ağbi, kanal kanal dolaşıp Türkiye’de 1968’deki 6. Filo olaylarından itibaren, Maraş katliamı, Çorum olayları, 1 Mayıs katliamı ve buna benzer tüm olayların hepsinin kontrgerilla marifeti olduğunu söylüyor, ülkücü gençleri ‘Ergenekon’ isimli ‘terör’ örgütünden hesap sormaya çağırıyor.

Kendisini ‘eski bir ülkücü militan’ olarak takdim eden bu ağır ağbi, gençler üzerinde etkili olabilmek için aynen şu ifadeleri kullanıyor:

- “Geçmişten ders çıkarmak için benim de vebalim var. Mülkiye’de liderdim. Ülkü Ocağı Başkanı’ydım. Gençlik liderleri sınıfındandım. Çok anarşist bir gençtim. Cezaevinde yatıp çıktım. Bugünden bakınca bizi kullandıklarını anlıyorum.”

* * *

Bu sözleri duyan, ama sahibini tanımayan birçok yeni yetme, tabii ki, “Vay beee, Mümto ağbey ne de böyyük bir militanmış” diye iç geçirir.

Peki, kimdir bu Mümto, nasıl bir militandır?

Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde kendisi ile aynı sıraları paylaşan bir okul arkadaşı, bakın Mümto’nun militanlık günlerini nasıl anlatıyor:

- “Mülkiye’ye baştan beri solcular hâkimdi. Biz ülkücüler okulda zaten topu topu 12 kişiydik. Derslere devam etmez, sınavdan sınava okula gider gelirdik. Bir ara özel bir nedenden dolayı komünist arkadaşlarından dayak yiyen senin Mümto dediğin sıska ve çelimsiz kişi yanımıza geldi. Öyle bir yürüyüşü vardı ki, anlatılmaz. Derken okul başkanımız bir iftiraya uğrayıp içeri alındı. Bunu fırsat bilen Mümto, ‘Başkan’ benim diye ortalıkta dolaşmaya başladı. 12 Eylül’de içeri alınmasının nedeni budur.”

* * *

Mümtaz’er, stratejik ağabeyi ‘The Taha’ gibi, ‘vazife’ icabı ülkücüler arasında bulundu, ama hiçbir zaman ‘ülkücü’ olmadı.

Türk milliyetçilerine ‘bozkurt’ yerine ‘kangal köpeğini’ sembol olarak öneren, Diyarbakır’ın adının ‘Amed’ olarak değiştirilmesini talep eden Mümto, 1990’lı yıllarda ‘yeni liberalizmin’ bayraktarlığını yapan Turgut Özal’ı kutsayan güruha dahil oldu.

Özal’ın ölümünden sonra ‘Tansu Çiller’in eteklerine tutunup önünde ceket ilikleyen Mümto, bazı arkadaşlarıyla birlikte kurduğu ‘analitik’ grubu aracılığıyla, ‘danışmanlık’ adı altında yolunu buldu.

Bugün hakkında atıp tuttuğu Çiller’in meşhur “Devlet için kurşun atan da kurşun yiyen de şereflidir” sözünün altında onun imzası vardı.

Çiller’in siyasetten çekilmesinden sonra ‘AKP’ye kapağı atıp, ‘eşini’ milletvekili seçtirmeyi başardı.

* * *

Ey, hâlâ ‘ülkücü şehitler’ üzerinden ‘racon’ kesmeye çalışan Mümto efendi!

Sen mutlaka birileri tarafından ‘kullanılmış’ olabilirsin, ama gerçek ülkücüler hayatlarının hiçbir döneminde, hiçbir zaman kullanılmadılar.

Amerikan emperyalizmine karşıtlık adına, ülkeyi Sovyet emperyalizminin bir peyki haline getirmek isteyenlerle canla başla mücadele ettiler.

O mücadelede, binlerce genç şehadet şerbeti içti, binlercesi sakat kaldı, binlercesi ‘taş medreselerin’ nemli duvarları arkasında perişan oldu.

Ama hiçbiri ortalığa dökülüp, “Biz eskiden şöyleydik, böyleydik” diye sırıtmıyorlar.

Şimdi bırak, ‘danışmanı’ olduğun dizi filmlerde kendini geçmişinden ders almış ‘ağır ağbi’ pozları ile takdim etmeyi de, şu soruya cevap ver:

- “Kimin adına çalışıyorsun?”

Ben kendi düşüncemi yazmıştım,ülkücülerin cevabını ise Sn i.k.kumbasar cevap vermiş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Her fırsatta karşı geldiğiniz ve terörist dediklerinizin, deniz gezmişe hayaran olması sizce çokmu önemli?hizbullah gibi Terörist ,teröristten yana olacak elbet ne beklenebilirdi.

Bende merak ediyorum Hizbullah mi terörist? yoksa Hamas mi daha terörist samimi cevap bekliyorum..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.