Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

BLOGLARA GİRİLMİYOR!

godzilla

Önerilen İletiler

Bloglara giremiyoruz.İnceleyemiyoruz.Okuyamıyoruz.

Mesela ben Chat Master ın "Öylesine Bir Parça "sına girip bakacaktım.Ama karşıma şu uyarı çıktı...

IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here

yani diyor ki oooppppsssss şöööfer hatası.... otobanda sorun var gibi...

Açıklama isterizz

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Bloglara giremiyoruz.İnceleyemiyoruz.Okuyamıyoruz.

Mesela ben Chat Master ın "Öylesine Bir Parça "sına girip bakacaktım.Ama karşıma şu uyarı çıktı...

IPS Driver Error

There appears to be an error with the database.

You can try to refresh the page by clicking here

yani diyor ki oooppppsssss şöööfer hatası.... otobanda sorun var gibi...

Açıklama isterizz

Uyarı için teşekkürler...

Sorun giderilmektedir... biraz sabırlı olalım :)

Saygılar

Sorun giderilmiştir...

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • Admin
ayrıcaa forumada girilmiyor artıkımm :D

artık kimse??* :P

Blogları geçtim,ben foruma giremiyorum -_- galiba dinlendiriliyor üyeler :D

bende onu didimdiiii blogları geçtik artık foruma girilmiyor

geçtik kimse??*

efet efem,Godzilla ne dedi -_- yetkiliere duyrulur :)

Bazan dinlenmesi gerekiyor... Bakıma alınmış ve 4 saat sonra açılmış.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki, bir daha olmaması için çalışırız...

Saygılar

sert bir tavırla söylemedim yanlış anlamayınız..üzülürümüzüzzz :(

isterseniz hiç yapmayınızıızz .siz çalışmayın ben çalışırım...çalışmak ne demek bu arada ben onu anlam olarak bilmemekteyim

açılmasın forumlar olmasın savaşlar

ben razıyım bundan sonra 15 dakka durur giderim buralardanlarlar :wub:

----------------

işin şakası bir yana, açılmasın forum önemli değil, önemli olan size bişey olmasın.ben girmişim girememişim dert değil yani

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
sert bir tavırla söylemedim yanlış anlamayınız..üzülürümüzüzzz :(

isterseniz hiç yapmayınızıızz .siz çalışmayın ben çalışırım...çalışmak ne demek bu arada ben onu anlam olarak bilmemekteyim

açılmasın forumlar olmasın savaşlar

ben razıyım bundan sonra 15 dakka durur giderim buralardanlarlar :wub:

----------------

işin şakası bir yana, açılmasın forum önemli değil, önemli olan size bişey olmasın.ben girmişim girememişim dert değil yani

Adminden izin alarak ben cevap vereyim çünkü bu konular benim alanıma giriyor sitede. :)

Sevgili Godzi :) madem istedin biraz konuşalım, dertleşelim seninle. :)

Corporate dünyada yaşıyoruz, doğruyu yapmaya çalışan küçükler çok çabuk kayboluyor ortadan çünkü onlar ayrıntılara dikkat ederler, paranın kokusunu izlemek yerine kulllanıcılarını dinlerler: bunu söyledikten sonra gelelim biraz teknik bilgiye.

Web Sunucusu : Web Server : Bu tür bir forumu götürebilecek bir server/sunucu maliyeti:

Firewall / Güvenlik Duvarı : $250 dolar / aylık

Gigabit Switch / Bağlantı Değiştirici: $20 dolar / aylık

Load Banalcer / Yükleme Ayarlayıcı: $75 dolar / aylık

Web Server / Web Sunucusu : $350 dolar / aylık (Quad core SCSI Hard Drive and so on)

Web Database Server / Web Veri Tabanını Sunucusu: $675 dolar / aylık (Quad Core SCSI Hard Drive 8 MB RAM)

Toplam $1375 dolar / aylık. Pazarlık yaptın mı $1000 dolara bulursun ama yukarıdaki özelliklerden ödün vererek....

Forumdan ne kadar reklam geliri sağlanıyor: $7 dolar / günlük

Forumdan ne kadar reklam geliri sağlanıyor: $250 dolar / aylık

Gider-Gelir: Açık: $1375 - $250 : -$1125 (Açık)

Bunu halletmenin yolu ne, çok kolay forumu ADULT (Çeyrek, yarı, veya tam) çevirirsiniz giderin iki katı para yaparsınız hatta üç, dört katı. Ve unutmayın biz bu işi başlatan yani forum olayını başlatan sitelerden birisiyiz eğer bunu 8 sene önce yapmış olsaydık şu anda Türkiyenin o internet zenginleri arasında yerimizi alırdık. Mutlu olurmuyduk, HAYIR... ama onların içinde olurduk.

İsterseniz Türkiyenin en çok hit alan gazetelerine gidin bakın neler gösteriyorlar nereden çok para yapıyorlar.

Bu sadece gazetelerin değil Türk İnternet kullanıcısının google profiline bakarsanız nereye gittiklerini ve hakkında konuştuğumuzu hemen anlarsınız.

Biz yukarıdakini yapmak istemiyoruz çünkü biz yaptığımız işi seviyor ve yararlı olmasını istiyoruz.

Bizim kullandığımız server/sunucu sadece bir sunucudan oluşuyor ve diğer özelliklerin hiç birini barındırmıyor.

Bunu neden söyledim

Çünkü sunucu artık kaldırmıyor bu üye sayısını. Gelir çok fazla değil. yatırım yapamıyoruz. Sonuçta elimizdekinin en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

bazen bozuluyor çok zor tamir edebiliyoruz bazen şansımız yaver gidiyor ve hiç bozulmadan devam ediyoruz.

Ayrıca son zamanlarda sitenin başka bölümlerinden yaptığımız para ile forum server/sunucusunu yeniledik ve son zamanlardaki kırılmalar yeni server/sunucunun alışma dönemleri içinde.

Bunlar bahane değil ama bilinmesi gereken şeyler.

İşte böyle dostlar.

Adminin dediği gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz... :)

Sevgiler. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Adminden izin alarak ben cevap vereyim çünkü bu konular benim alanıma giriyor sitede. :)

.

.

.

İşte böyle dostlar.

Sevgiler. :D

Ben de godzinin yerıne cevap versem kızmaz heralde kankam...

Zaten onu farkında olmadan ben tetıkledım galıba :unsure: Ben foruma gıremeyınce ona sızlanıyorum da :P

Kendimi restoranda ki sabırsız müşteri gibi hissettim,ne yalan sölliyeyim...Tabi bizler mutfakta neler oluyor bitiyor bilmiyorduk... :blushing:

Tamam tamam affettik... :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Benimle dertleşmeye kalkışırsan borçlu çıkarsın haberin olsun :P

Corporate dünyada yaşıyoruz, doğruyu yapmaya çalışan küçükler çok çabuk kayboluyor ortadan çünkü onlar ayrıntılara dikkat ederler, paranın kokusunu izlemek yerine kulllanıcılarını dinlerler: bunu söyledikten sonra gelelim biraz teknik bilgiye.

Web Sunucusu : Web Server : Bu tür bir forumu götürebilecek bir server/sunucu maliyeti:

Firewall / Güvenlik Duvarı : $250 dolar / aylık

Gigabit Switch / Bağlantı Değiştirici: $20 dolar / aylık

Load Banalcer / Yükleme Ayarlayıcı: $75 dolar / aylık

Web Server / Web Sunucusu : $350 dolar / aylık (Quad core SCSI Hard Drive and so on)

Web Database Server / Web Veri Tabanını Sunucusu: $675 dolar / aylık (Quad Core SCSI Hard Drive 8 MB RAM)

Toplam $1375 dolar / aylık. Pazarlık yaptın mı $1000 dolara bulursun ama yukarıdaki özelliklerden ödün vererek....

Forumdan ne kadar reklam geliri sağlanıyor: $7 dolar / günlük

Forumdan ne kadar reklam geliri sağlanıyor: $250 dolar / aylık

Gider-Gelir: Açık: $1375 - $250 : -$1125 (Açık)

Her zaman söylerim eğer bir işte zarar edip duruyorsan en baştan kaçıp kurtulacaksın.Ben çok üzülürüm ama başka yolu yok gibi...Ya da biz de bişey yapalım.Ama benim ilk önce ****ma don almam lazım

Bunu halletmenin yolu ne, çok kolay forumu ADULT (Çeyrek, yarı, veya tam) çevirirsiniz giderin iki katı para yaparsınız hatta üç, dört katı. Ve unutmayın biz bu işi başlatan yani forum olayını başlatan sitelerden birisiyiz eğer bunu 8 sene önce yapmış olsaydık şu anda Türkiyenin o internet zenginleri arasında yerimizi alırdık. Mutlu olurmuyduk, HAYIR... ama onların içinde olurduk.

İsterseniz Türkiyenin en çok hit alan gazetelerine gidin bakın neler gösteriyorlar nereden çok para yapıyorlar.

Bu sadece gazetelerin değil Türk İnternet kullanıcısının google profiline bakarsanız nereye gittiklerini ve hakkında konuştuğumuzu hemen anlarsınız.

12 den sonra girelim :chris:

Biz yukarıdakini yapmak istemiyoruz çünkü biz yaptığımız işi seviyor ve yararlı olmasını istiyoruz.

bunu bizim rahmetli bir abi vardı o da diyordu şaka şaka...

Bizim kullandığımız server/sunucu sadece bir sunucudan oluşuyor ve diğer özelliklerin hiç birini barındırmıyor.

Bunu neden söyledim

Çünkü sunucu artık kaldırmıyor bu üye sayısını. Gelir çok fazla değil. yatırım yapamıyoruz. Sonuçta elimizdekinin en iyi şekilde kullanmaya çalışıyoruz.

Üyeliğimi iptal edebilirim :excl:
bazen bozuluyor çok zor tamir edebiliyoruz bazen şansımız yaver gidiyor ve hiç bozulmadan devam ediyoruz.

Ayrıca son zamanlarda sitenin başka bölümlerinden yaptığımız para ile forum server/sunucusunu yeniledik ve son zamanlardaki kırılmalar yeni server/sunucunun alışma dönemleri içinde.

İşte böyle dostlar.

Adminin dediği gibi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz... :)

Bir dokun bin ah işit :(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Admin
Bir dokun bin ah işit :(

Aslında pek ah işitmedin. İçinde olduğumuz durumu gördün.

Fakat 'AH' olarak anladın.

Sevgiler ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazan dinlenmesi gerekiyor... Bakıma alınmış ve 4 saat sonra açılmış.... :)

Bende hep Adminimiz bizi düsünüyor saniyordum :) " Bazen dinlenmesi gerekiyor" derken..

.

.

Yanilmissim :)

Yok ChatMaster kardeş,kalsın biz böyle çok daha iyiyiz. :)

Bizde dinlenelim...

ayni fikirdeyim mavi olmayan gökyüzü :clover: ama ne var ki iki gündür sorun da kalma di, bu defa... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.