Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

ARŞİV BELGELERİYLE ERMENİ SORUNU

Admin

Önerilen İletiler

• Admin

Ermeniler Artık KandıramayacakGenelkurmay,Arşiv Belgeleriyle Ermeni Faaliyetleri çalışmasını bitirdi...

Batı ülkelerinde yaşayan Ermeniler sahte belge ve iddialarla Dünyayı kandırmaya çalışırken,

Türk Genelkurmay Başkanlığı 1914-1918 yılları arasını kapsayan ve tamamen arşiv belgelerine dayanan çalışmasını tamamladı.

"Arşiv Belgeleriyle Ermeni Faaliyetleri" adını taşıyan 8 ciltlik eser bu konuyla ilgilenen yerli ve yabancıların hizmetine sunuldu.

Üç yıllık bir çalışmanın ardından tamamlanan çalışmada 1914-1918 dönemine ait bin 47 belge incelendi.

Bu belgelerin ve döneme ait fotoğrafların bire bir kopyaları Türkçeye ve İngilizceye çevrilerek ciltlere konuldu.

Önce ilk iki cilt, ardından da sırayla diğer ciltler satışa sunuldu.

Son olarak 8'inci cilt ile dizin cildi tamamlandı.

"Arşiv Belgeleriyle Ermeni Faaliyetleri" adlı 8 ciltlik eseri satın almak isteyenlerin, Türkiye Büyük Millet Meclisinin Dikmen kapısının karşısında yer alan Genelkurmay ATASE ve Denetleme Başkanlığı yayım Şube Müdürlüğüne uğramaları gerekiyor.

Eser, Genelkurmay Başkanlığının www.tsk.mil.tr internet adresindeki web sitesinde de pdf formatında yer alıyor.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Bu arşivlere herkesin bakmasında büyük fayda var;ben anlamak için tüm yaşananları bunları teker teker okuyacağım.Taraf olurken bile neden taraf olduğumu bilmek için...

Sayın Politika,bakın isterseniz bu arşivlerden başlayalım...saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

BELGELERLE ERMENİ SALONU

img_index1_k.jpg

Belgelerle Ermeni Salonunda 1915 yılında çıkarılan Tehcir (Zorunlu Göç) Kanunu ile ilgili orijinal dokümanlar ve fotoğraflar sergilenmek suretiyle asılsız Ermeni iddialarının ardındaki gerçekler su yüzüne çıkarılmak istenmiştir.

img_index2_k.jpg

Tehcir Kanununun uygulanması ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı, tehcire tabi tutulan Ermeni vatandaşların illere göre dağılımlarını gösteren liste, katledilen masum Türk halkının fotoğrafları, Osmanlı ordusunda görev yapmış olan Ermeni vatandaşlarla ilgili resmi yazışmalar ve 1921 yılında Berlin’de bir Ermeni tarafından öldürülen Sadrazam Talat Paşa’nın üzerinden çıkarılan kanlı gömleği oldukça düşündürücüdür.

img_index3_k.jpg

Bu salonda sergilenen orijinal Osmanlıca dokümanların Türkçe ve İngilizce çevirileri de yer almaktadır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Mavi,aramizda yok saniyorum,bu nedenle ona giyaben yanit veriyorum:Ermeni meselesi diye ta 60'li yillarda,Türk ulusuna ve Devletine karsi yürütülen kampanyanin icimizdeki sube baskanlarinin,ileri sürdükleri hicbir iddia dogru degildir dedim hep.Ermeni Diaspora'sinin Türkiye aleyhinde yaratmis oldugu bu suclama ve iftira kampanyasinin asli yoktur dedim hep.Bizzat Ermeni siyasetcilerinin 1923 yilinda yapmis olduklari konusmalarin,icimizdeki Ermeni yandaslarinin ve Diaspora'nin iddialarini cürüttügünü dile getirdim.Sadece ben degil bircok arkadasimizda ayni sekilde degisik belgelerle bu iddialari cürüttüler.Maalesef,bu iddialari savunanlar,bizlerin gösterdigi ne bir belgeyi ne de bilimsel olarak böyle bir iddianin gercek olmadigina iliskin sözlerimizi kabul ettiler.Genelkurmayin hazirlamis oldugu bu arsiv belgeleri ile bu arkadaslar sanmiyorum ama belki biraz ikna olabilirler.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.