Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Sizce birisi bu mesajı neden atar

cecile

Önerilen İletiler

paylaşım için teşekkürler cecile :D çok faydalı bi başlık olmuş :lol:

:ayakvur:

Yanlış göndermiş de olabilir cecile.. Takılma boşver :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

cep telefonlarında bu tür mesaj furyası var.

Bana son hafta gelenlerden bazıları. hepsi farklı farklı numaralardan geliyor;

"naber canım numaramı değiştirdim yeni numaram bu"

"mesajıma niye cevap vermedin yaa. görürsün sen alacağın olsun"

"yeliz ben. öldün mü olm. çağrı bırkatım aramadın"

İnternette genelde divx, mp3 vs paylaşım forumlarına kayıt olurken kullandığınız e-posta adresinize hergün gelen yüzlerce mesajın. Cep telefonunuza gönderilmiş hali yani.

Şimdi bu mesajların olayı. Maltazorluk yapıp mesaj sahibini arayacağınıza. Son model telefonunuzu denize atın ve gidip yeni bir tane alın parasal olarak karda olursunuz. GSM operatörümün müşteri hizmetlerini arayıp bir daha numaramı butür şirketlerle paylaşmaları durumunda dava açacağımı belirtmem üzerine kesilmişti bir ara. Bayram öncesi yine başladı. GSM şirketinin söylediği. Kendilerinin kesinlikle numaraları paylaşmadığı, ancak promosyon hizmeti yapan yan şirketlerinin mesala "Nokta Ltd." böyle birşey yapmış olacağı. Yani it ite it kuyruğuna olayı. Müşteri hizmetlerini arayıp, gerek dolandırıcılığa kolaylık sağlamak. Gerekse özel hayata saygısız davranışa kolaylık sağlamakla itham ettiğinizde. Önce bizden kaynaklı değil deselerde biraz bozuk atınca, bir şekilde mesajların kesilmesini sağlıyorlar.

Eğer faturalı kullanıyor ve ararsanız gece yarısından sonra tvlerde reklamı çıkan "ara bu numarayı farklı maceralara yelken açalım" tarzı reklamlar veren servisler için çalışan kimselerle konuşursunuz. Ve ay sonunda orhun kitabeleri gibi fatura gelir. Hiçbir şekildede ödemeyi reddedemezsiniz.

Özellikle Turkcell. Hem bankalarla numaranızı paylaşmakta. Ve sizin hiçbir hesabınız olmadığı hiçbir ilişkiye girmediğiniz bankalardan hergün reklam mesajlarını almanızı sağlamakta. Hemde böyle dolandırıcılık faaliyetine girişen şirketlerle numaranızı paylaşmakta.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...

Bana almanyadan, bulgaristandan, hatta bir kere de rusyadan çağrı geldi. Evet evet çağrı. Çaldırıyorlar kapatıyorlar. Şaka gibi.

Bilmediğim akrabalarım mı var, yoksa arkadaşlardan bir tanesi, bu saydığım memleketlere mi gitti türünden bir iki gün boyunca kafamı kurcalamıştır çağrı sonrası. Ama ihtiyatlı davranıp, şu vakti zamanında ev telefonlarına gelen kalın faturaları da hatırlayarak, arayan kişiye geri dönmedim.

Dönseydim, cyrano'un dediği gibi, faturalı hattıma, orhun kitabeleri gibi fatura gelirdi her halde. :))

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.