Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Yemek yapmayi ögretin lütfennnn

Tailsa

Önerilen İletiler

Hepinize selamlar yolluyorum ve hayirli Ramazanlar diliyorum,

ve ilk önce cok güzel olmayan türkcem icin özür dileyip problemime geciyorum.

30 yasinda ve yakinda 8 senedir evliyim. Maalesef bir türlü güzel yemek yapmasini ögrenemedim, hic bir zaman yemegin püf noktasini bilemiyorum.

Misafirimin gelecegi zaman zaten hic yemegim olmuyor. Umarimki burada yemek yapabilmemi ögretebilecek birilerini bulurum.

Bu benim icin gercekden cok büyük bir sıkıntı.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sana da hayırlı ramazanlar Tailsa...

Yemek yapmasını öğrenemediğinden bahsetmişsin. Yemeği bir iş haline getirirsen, bir korku bir uma haline getirirsen zorlanırsın.

Ayrıca hemen her yemeğin ayrı bir püf noktası vardır ancak hiçbiri gönülden yapılan yemek gibi olmaz. Yemeği severek yapmaya başladığında hepsi olacaktır.

Yemek tarifi ararsan her yerde var. oktayustam yaz google'a harika tarifler bulabilirsin. Ama ilk önce yemek yapmayı sevmen gerek.

Kendine iyi bak...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bekir haklı Tailse,yemeği bir iş olarak görmeyeceksin,ben örneğin çok güzel yemek yaparım neden biliyormusun?yemek pişirmekten müthiş keyf alıyorum helede pişirdiklerimi ikram etmekten....en başta yemekte en çok dikkat edeceğin şey suyun ölçüsüdür..

kavurarak yaptığın yemekte özellikle salça ve yağın kıvamına dikkat et,haşlanarak yapılanlara yada zeytinyağlılara tüm ölçülere dikkat et..

aslında dünyanın en kolay işidir yemek pişirmek helede damak zevkin varsa...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bundan sonra her sayfaya siyaset bulaştırmazsam bana da godzi demeyin (bi kere benim siyasetim ne kadar siyaset ki laf ederler onu anlamam)

Tailsa "oktayusam" denen sayfayı açma orada yemek isimleri değişik veriliyor . BEYiniz "bana kadın budu yap hanım" der, siz de "o ne ben pirinçli köfte yapmayı öğrendim yaa bey yapma bir de onu mu öğrenicem" dersiniz ve yemek yapmak bir kabus olur sizin için.

Ve ayrıca internetten yemek yapmayı öğrenmeniz çok zor bence TV de göre göre daha kolay olur 30,000 tane yemek programı var birini seçin oktay usta hariç :D

ama ille de internet dersen http://www.annemmutfakta.tv/ bir de bu seçenek var görüntülü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siyasetle alakası yok be godzi...bir de oktayustayı yanlış yazmışın. yani ustayı yanlış yazmışın...

Anlatımı çok orjinaldir Oktay Usta'nın. Yoksa Samanyolu'nda olmuş başka kanalda olmuş benim için fark etmez. İnternetten veya yemek tarifi veren bir televizyon kanalından bence de zor öğrenilir yemek yapmak.

Ancak yeterki insanın içerisinde istek olsun. O, internet tariflerini bir şekilde deneye deneye birşeyler ortaya çıkar. Balık tarifleri konusunda biraz cimri davransa iyi olur.

İnternette o kadar çok tarif var ki hangisi gerçek ustanın bilmiyorsun ve bir de işin içine aynı tarifin hiç denenmeden onlarca farklı yere copy edilmesi yok mu?

Oktay Usta'nın sitesini bir ziyaret et istersen...Vezir parmağıda orjinaldir kadın budu var mı bilemiyorum ama...

Annem mutfakta da iyi bir siteye benziyor. En azından görüntülü...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlatımı çok orjinaldir Oktay Usta'nın. Yoksa Samanyolu'nda olmuş başka kanalda olmuş benim için fark etmez. İnternetten veya yemek tarifi veren bir televizyon kanalından bence de zor öğrenilir yemek yapmak.

tamam şimdi hatırladım bende kim bu Oktay usta diye düşünüyordum,meğer şu hiç susmamaksızın konuşan aşçı..

birde merak işte neden tüm ünlü aşçılar hep erkektir?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bundan sonra her sayfaya siyaset bulaştırmazsam bana da godzi demeyin (bi kere benim siyasetim ne kadar siyaset ki

ama ille de internet dersen http://www.annemmutfakta.tv/ bir de bu seçenek var görüntülü

Godzi varya şu annemmutfakta gerçekten güzel bir site geçen gün bir şekerpare tarifi aldım ordan nefis oldu nefisss.. :iyi:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...
  • 1 ay sonra...

benim sana tavsiyem yemek yaparken yanınada bir defter bulundur ve neyi ne kadar koyduğunu yaz.8 yıldır evliyim demişsin bugune kadar bunu yapmış olsaydın eminim bir yemek tarifleri kitabın olmuş olurdu. her yemeğin sonunda neyi eksik olabileceğini düşün ve bir dahakine onu daha fazla koy sonunda amacına ulaşacaksın bence :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.