Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Orhan Pamuk

antiorhan

Önerilen İletiler

Sevgili kardeşim yazarım diye geçinen bu insan evladınA verilecek en iyi

cevap kitaplarını evlerimizden içeri sokmamak ve gerçek milliyetçiler olarak

çok çalışıp bu ve bunun gibi insanların sesinin çıkmadığı bir ülke olmaktır...

Diyaloğa geçmek ve güncel ve politik konularda görüş alışverişinde bulunmak için e-mail adresim : [email protected] KATILIMINIZI BEKLİYORUM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

TEFİK FİKTER TEN ORHAN PAMUK A türkiye de aydın tipi genelde kemdi ülkesini karalayarak batı da tutlma psikolojisi üzerine oyurtulmuştur. Bu aydın tipi kendi kültürünü kendi devletini kendi geçmişini Avrupa karşısında kötüleyerek belli bir seviyede tutulma çabasıdır. Bu konu sadece Oshan Pamuk sorunu değil hemmen hemen 200 yıldır . türkiyede aydın geçinen insanların sorunudur. Bu insanlar artık okadar ilweeri giderlerki ihanet hatta dalelet içirisinde olurlar bu aydın tipini bir kitapta zapandiki tanımlamakta dırlarki. yukarıda özelliklerimni saydığım tipi aynen uaymaktadır. Tarihsel süreklilik içrsinde olaya değinecek olursak II. Abdülhamit bir osmanlı sultanı ve ermeni suikastçinin attığı kurşunu öven Tefik Fikret adeta 200 yılda bir şey değişmediğinin kanıtı. ama benim tuoplumum buna birim beriyor. ve bilkiçsiz. Ancak bu insanlar bütün köşe başlarını tutmuşlar. Türk olduğundan utanan bu aydın tipini değiştirmek Türkiye'nin temel sorunlarından biridir. tipik nihiliz örneğidir. bu insanların tutumu kendi kültürünü aşağı görmek bunun yanında başka kültüre hayranlık duymak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Orha Pamuk la ilgili düşünceleriniz mesaj Atın 05356613528

3388[/snapback]

orhan pamuk Türkiyede gerçekten konuşma cesareti olan ender insanlardan biri olduğunu gösterdi. biz birşeyleri inkar ettiğimiz sürece hiçbirzaman birşeyleri çözüme kavuşturamayız.

3483[/snapback]

Bu konu hakkında bir araştırma yada inceleme mi yaptını ki böyle kendinden emin konuşmaktasın.Ayrıca daha ne yapmamız gerekiyor ; Arşivlerimizi açtık, Ermeni ve Türk Araştırmacılardan oluşan bir komisyon kurulmasını ve arşivlerin incelenmesini teklif ettik.Bence gerçeklerden korkan biz değil Ermeniler ve bu soykırımı Türkiye yi köşeye sıkıştırmak için bir araç olarak kullananlar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
Orha Pamuk la ilgili düşünceleriniz mesaj Atın 05356613528

3388[/snapback]

Merhaba Forumdaslar,

ben bu siteye henüz bugün kayit oldum ve asil amacim Orhan Pamuk´a bi mektup yazmakti. Onun homepagin´i bulamayinca, google den burayi kesfettim ve düsüncelerimi burada paylasmak istedim.

Ben Almanyada yasan, yüksek okul mezunu bi Türk genciyim.

Orhan Pamuk´un "Adim kirmiz" adli kitabinizi tanitmak amaciyla ciktigi Almanya turnesini ögrenir ögrenmez bir kac arkadasimi toplayip onu dinlemeye ve görmeye gitmistim.

Hala imzali kitabi rafimda duruyor.

Bu mektubu yazmamin amaci ise, onun avrupa basininda politik icerigi olan aciklamalarini siddetle kiniyor olmam.

Elestiriyi bol keseden yapan, elestiriye de aciktir herhalde diye düsünüyorum.

Türkiye tabiki bütün tarihi boyunca her seyi her zaman dogru yapmamsitir, ve özelestiri sart!

Ama Türkiyenin adini dogru oldugu kanitlanmadan bi hadise ile ulu orta karalamak kimin yararinadir, ben bunu merak ediyorum.

Bence kendi üc ,bes cikari icin kos koca bi ulusu basamak olarak kullanmak büyük bi insanlik ayibidir.

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak kadar büyük cehalet yok benim kanaatimce.

Ben sahsen atalarimin ve analarimin tavsiyesine uyup 1000 düsünüp bir laf etmeyi tercih ediyorum.

Umarim Orhan Pamuk bir gün asilsiz suclamalari ve politik yorumlari ile degil, kitaplarinin kalitesi ile gündem oturur.

SvS

alaTurka

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

ORHAN PAMUK

Arkadaslarin bilincsizce ve milliyetcilige siginarak yaptigi mesnetsiz elestrilerin hepsi hastalikli düsüncelerden kaynaklaniyor.

O.Pamuk u ben de elestriyorum. Ama bunun usülünü bilmezsek yeni Pamuklar siraya girerler.

Her elestiri bilgi yüklü olmali. Örnegin Pamukun romanini kim okudu da yazdiklariyla elestiri yöneltiyor? Kimse. yazarligina kimse bir sey diyemez.

amaaa,

O.Pamuk Kara Kitap romaninda Mustafa Kemal Atatürk icin:

" ...cocuklugunda tarlalarda karga kovalayan, osmanli nin son ibne padisahi " deyimini kullanmistir. Iste bu yüzden ben O.Pamuga ***** diyorum.

Yaptiginiz elestiriler lütfen hedefini bulsun.

Hannover de bir toplantida bu sözleri neden kullandigi O.Pamuga soruldugunda kizmistir: "Birakin yahu, kendimi alman isgali altindaki faransiz gibi hissediyorum" demistir, ve ben bu sözlerine bizzat tanik oldugum icin yine kendisine **** demakten kendimi alamiyorum.Igrenc bir yantti duydugum.

kalemi iyi bir yazar olabilir. Ama Ona sahip oldugu söhreti veren Türkiye ye ve türk insanina yaptigi haksizlik ve saygisizlik hosgörülür cinsten degildir.

Evet Sevgili Can YÜCEL de ölmeden önce, Orhan pamuk icin " Türkiye nin son elektrik kacagi o degil ki" demistir.

Ayrica ABD de yayimlanan kitaplarinin finansi Newyork ermeni lobisi tarafindan finanse edildigi herkes tarafindan bilinirken baska nasil davranmasini beklerdiniz.

Bu tür elestiriler sizce de daha mantikli ve egitici degil mi.

Ulu orta saldirmak her zaman zarar verir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.