Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Alparslan Türkeş Mason'muş!

Yorgun_Demokrat

Önerilen İletiler

arkadaşım ben bunu biliorum biz bir milletiz, bir soyuz ırk kelimesini genelde türk'ü diger milletlerden ayırmak için bu sözcük telafuz edilir yani arınık ırk oldugunu belirlemek için sebep se karışık karmasık bir ülke haline gelmemiz milletler diller dinler birbirine karışmış ********************

Iste GENELDE laflarla gercekler birbirine uyusmuyor. Turk Milleti diyin o kadar! IRK neymis, SOY neymis isterseniz bir arastirin ondan sonra kullanin o tur kelimeleri!

Siz hangi Turk ferdini kimden ayirabilirsiniz zaten bugunlerde? Herkes karismamismi? Yunaniyla, Arabiyle, farsiyla, Kurduyle! Bos yere IRKCI soylenimler atmayin ortaya! Ortam zaten karisik! Eger barisa katki olacak iletilerimiz yoksa susmamiz daha yerinde olur bence!

Saygilar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben sizin yazdiginizin aksini iddia etmedimki tabiiki öyleside var öyleside vardir,buda cok dogaldir.Savaslar toplu cinayetlerdir önce savas nedenlerini bertaraf etmek savasa alet olanlari saf disi etmek,gerekir,ne varki savas toplu cinayettir diyerek teröre ve bölücülügede gecit verilmemelidir.

saygilarla

Sayın Politika ne güzel yazmışsınız.İyi de biz savaş gerekçelerini yazarken neden bunları yazmıyorsunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Politika ne güzel yazmışsınız.İyi de biz savaş gerekçelerini yazarken neden bunları yazmıyorsunuz?

Ben hep yazdim bunlari sayin Mavi olmayan Gökyüzü,"SAVAS TOPLU CINAYETTIR DIYEREK TERÖRE VE BÖLÜCÜLÜGE GECIT VERILMEMELIDIR"derken sanirimki amacimi cok net bir sekilde anlatmaya calistim.Terör ve bölücülükle sorunlar cözülmez.Birlik ve beraberlige giden yol üniter yapidan gecer.kimlik arayislari bölünmeye aralanan kapidir.

Yani kimlik arayislari,resmi dil dayatmalari ve bu dayatmalar ekseninde yaratilan terör, teröre karsi bir savasada zemin hazirlamis olur.Eger akliselim Kürt toplumu kendi adlarina terör ve bölücülük yapanlardan kendilerini soyutlayabiliyorlarsa zaten savasa bir gerekce kalmamis olacaktir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben hep yazdim bunlari sayin Mavi olmayan Gökyüzü,"SAVAS TOPLU CINAYETTIR DIYEREK TERÖRE VE BÖLÜCÜLÜGE GECIT VERILMEMELIDIR"derken sanirimki amacimi cok net bir sekilde anlatmaya calistim.Terör ve bölücülükle sorunlar cözülmez.Birlik ve beraberlige giden yol üniter yapidan gecer.kimlik arayislari bölünmeye aralanan kapidir.

Savaş tabi ki toplu cinayettir.Bende daima bunu yazdım,savaşa hayır derken kastım savaşın kimliksizliği,*********sizliğiydi.Ve ekledim daima,eğer bu ülke,benim topraklarım savaşa ve ölüme kader diye sunulacaksa o zaman bedeli canda olsa varım mücadaleye.Onun içindir tüm yazdıklarım.Güzel bir yarın siyasetin insanlardan kanlı ellerinin çektiği gündür ve o gün insanın kendi kimliği ile ama aynı kimlik ile beraber yaşadığı gündür.Üniter yapı derim bende,bu üniter yapı da benim ben olduğum ve benim biz olduğum yapıdır.Emparidir,hoşgörüdürt ve inadına bir olmaktır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bu resim için bu arkadaşlardan başka nasıl bir yorum beklenebilrdiki!

kendisinin bile bilmediği anlamadığı bir amblemi masonluk olarak kabul etmesi,görmesi böyle ön yargılarla kendi amaçlarını açıkça ortaya koymaktır.

Rakip gördüğünün açığını bularak(göstermeye çalışarak)kendisini temize çıkarma çabası...

ne yaparsanız yapın nafile her zaman söylediğim gibi, ancak kendi zihniyetinizdekileri inadırıp,kanırabilirsiniz.

:D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 yıl sonra...

- Turkluk bir IRK meselesi degildir. Hala anlatamadik! Turkluk demek TURK MILLETI'nden gelmektir! IRK dedigin sari, beyaz, siyah diye degisik bolumlere ayrilir!

- Nasil dini farkliliklara boyle saygi gosterebiliyorsunuz da, diger milletlere ya da irkalra saygi gosteremiyorsunuz?

O zaman neden ''Ne Mutlu Türküm ''demekten korkuyorsunuz?

''Ne Mutlu Türküm Diyene ve Varlığım Türk varlığına armağan olsun ''denildiğinde ben Türk değilim neden varlığım armağan olsun diyorsunuz?

Bu ne çelişkidir anlayamadım.

Şimdi siz'' Türk'' kelimesinin Türk milletinden geldiğine inanıyormusunuz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman neden ''Ne Mutlu Türküm ''demekten korkuyorsunuz?

''Ne Mutlu Türküm Diyene ve Varlığım Türk varlığına armağan olsun ''denildiğinde ben Türk değilim neden varlığım armağan olsun diyorsunuz?

Bu ne çelişkidir anlayamadım.

Şimdi siz'' Türk'' kelimesinin Türk milletinden geldiğine inanıyormusunuz?

valla güzel soru. :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada asıl önemli olan soru, Hazar Türklerinin ne şekilde ve nasıl olup da Yahudi dinini kabul ettikleridir. Bu tuhaf, çünkü Yahudilik ırkçı bir dindir. Yahudi ırkından gelmeyen bir kimsenin Yahudi olmasına çaba gösterme yoktur. Yani Yahudiler dinlerini başkalarına kabul ettirmeye, yaymaya çalışmazlar. Kendilerinden olmayan insanlara dinlerinin ne propagandasını yaparlar, ne kabul etmeleri için baskı yaparlar. Onların inancına göre Yahudi ırkı seçilmiş, üstün bir ırktır.

Yok yani bu halkın Türk olmasının da tabii ki önemi yok. Daha doğru bir soruş şekliyle, Yahudi soyundan gelmeyen bir toplum nasıl oldu da Yahudi dinini benimsedi? şeklindedir.

Bu konuda din konusunda her zaman olduğu gibi efsaneler çokça mevcut. Fakat tatmin edici gerçekçi bir tarihsel bilgi varsa da ben duymadım. Bu durumu istisnai bir durum olarak almak gerekiyor. Fakat Türklerin ilginç bir kültürel kökeni olduğunu buradan çıkarsayabiliriz. Farklı fikirlere hoşgörü gibi, kendi inancında saplantılı olmama, çok farklı görüş ve inançlara açık olma gibi...

Bir çok dilde cinsiyet ayrımı varken, hatta bir çok dil nesnelere bile cinsiyet atfederken Türkçede cinsiyet ayrımının olmaması önemli bir kültürel göstergedir. Sadece bu gösterge bile Türk kültürünün dünyada önemli bir farklı yeri olduğunu gösterir. Arap kültürü ve devşirmecilik bu kültürü büyük ölçüde yozlaştırmıştır. Aslında önemli, var olası bir kültürdür. Ama pek de devam edecek gibi görünmüyor, çünkü Sünni Arap İslama direnen Anadolu Türklüğünün de yine Arap kökenli bir akıma, Aleviliğe sarılması, Türkler üzerindeki kesin Arap etkisini gösteriyor.

Mustafa Kemal Atatürk'ün yüzyıllar süren Osmanlı baskısına son verip Anadolu Türk milletini yaratma çabaları bir kez daha baltalanıp yok edilmeye çalışılıyor. Ateşle imtihan iyidir, doğada rahatına bakıp güçlü bir biçime evrilen bir tür yoktur. Doğa kimseye rahat vermez.

Bir musibet bin nasihatten iyidir. Dört dönüm bostan, yan gel yat osman felsefesi buraya kadar. Ya silkinir ayağa kalkar, ya tarihin çöplüğünde yerini alır. İki şıktan birisi. Yok olup gittiğinde de ardından bir damla bile gözyaşı döken olmaz. İki el bir baş içinmiş... Bir kez daha Türklüğün ateşle imtihan zamanı yaklaşıyordur belki.

Mustafa Kemal yolu göstermiş. O yola veya başka yola gidip gitmemek insanların bileceği iş... Tarih sönmüş yok olmuş uygarlıkların sonsuz çöplüğü... Türk milletine de orada çoook yer var, kendi bilir... Kendi düşen ağlamaz...

Bu halk öyle saf ki, akıl almaz. Bir yandan "Türk çağı geliyor, Türk yüzyılı, Türk egemenliğindeki dünyanın çağı açılıyor" diye uyut, bir yandan Türk adını ağzına alma, tam tersine silmeye, yok etmeye çalış, bunu bile yutar. Bu kadar saf olmak hayra alamet değil. Bu kadar saf olan, silkinip uyanmazsa yok olur korkarım. Bu hamasi propagandalara kanmak ayrı bir vahamet, propagandanın içerdiği keskin çelişkiyi görememek ayrı bir garabet...

Hepimiz ne olacak görürüz. İş olacağına varır... Fakat şunu belirteyim: Tarihte hiç bir millet kılıçtan geçirilip nesli tüketilerek yok olmamıştır. Kültürü ortadan kalkarak yok olmuştur. Bir silkiniş, uyanış olmazsa gidişat bu yönde...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...
  • 3 yıl sonra...

15 Temmuz 2016'yı bir NATO operasyonu olarak düşünmek fevkalâde yanıltıcıdır. Bu kalkışmaya şöyle veya böyle müdahil olmuş olan subay ve astsubaylar NATO'yu bir Şefik Erensü ölçüsünde, bir Kenan Evren ölçüsünde, hatta bir YAŞAR KEMAL ölçüsünde değil; fakat ancak Alparslan Türkeş ölçüsünde içselleştirebilmiş kimselerdir [bkz: Kükrer, M. A., “Türkeş: NATO misyonunu tamamladı” (2 sütun üzerine) başlıklı haberi, Türkiye gzt., İhlâs Matbaacılık, Gazetecilik ve Sağlık Hizmetleri A. Ş. Adına İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Müdürü Dr. Enver Ören, Sorumlu Müdür Mehmet Okyay, ISSN 1305-0400, Yıl 21, Sayı 7100, 20 Temmuz 1990 CUMA, Dizgi ve baskı İhlâs Matbaacılık, Gazetecilik ve Sağlık Hizmetleri A. Ş. s.3].

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.