Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

kendilerini ulusalci gösterenlerle AKP iktidari kavga yaparken nedense PKK teröre ara veriyor

dünyahepimizin

Önerilen İletiler

Dikkatimi cekti, bir bakiyorsunuz günlerce, haftalarca PKK teröründen bahsediliyor, öldürülen PKK'lilar gösteriiliyor ve sehit cenazeleri topraga veriliyor, ama o sürec icerisinde ne AKP'nin kapatilmasi hakkinda nede Ergenekon hakkinda bir haber duyuyoruz. Zaman geliyor Ergenekon cetesiyle suclanan insanlar tutuklaniyor, ordu suclaniyor ve AKP'nin kapatma süreci hiz aliyor. Ve nedense bu sürec icerisinde de gene benzeri tutum göze carpiyor. Kim duyoyor son bir haftadir PKK teröründen falan. Hem PKK'lilar magralarina hemde Asker kislasina geri döndü gibi. Yani biri meydandaysa digeri geri cekiliyor. Türkiye'yi yönetmek icin ugrasan güclerin yapmis olduklari planin bir parcasi herhalde bu. Nerede o vatanseverler? Onlar göremiyormu bizim gördügümüz oyunu? Daha ne kadar askerimiz ölmesi gerek bazi siyasilerin, bürokratlarin, cetelerin, terörüstlerin ve mafyanin yüzünden?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında dikkatini çeken nokta 2 şekilde açıklanabilir;

Kuzey Irak'a yyapılan opresyonlarda tek gündemimiz ''sınır ötesi operasyon'' oluvermiş,bu arada yeni anayasa hazırlıklarından tutun ekonomiye kadar tüm ''önemli olduğu unutulan mevzular'' nedense hayatımızın ''hiçbiryerinde'' yer aldılar.Yine bugün Ergenakon,genelkurmay derken yine içimizi acıtanlara uzağız.Hala bu ülkede ailelere ölüm haberleri gidiyor,işsizlik en büyük sorunlarımızdan biriyken nedense gündemden kovulmuş.Yani ''kardeş sen sola bak'' mantığından sürüye dönüştürülmeye çalışılan,yönlendirilen bizler!

Diğer taraftam medya gerçekten insan hayatını her yönüyle saran,onu yönetme gücü azımsanmayacak bir iletişim öğesidir.Belki de medya ile açıklanabilecek kadar da basittir bu!

Hem PKK'lilar magralarina hemde Asker kislasina geri döndü gibi. Yani biri meydandaysa digeri geri cekiliyor.

işte özet!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dikkatimi cekti, bir bakiyorsunuz günlerce, haftalarca PKK teröründen bahsediliyor, öldürülen PKK'lilar gösteriiliyor ve sehit cenazeleri topraga veriliyor, ama o sürec icerisinde ne AKP'nin kapatilmasi hakkinda nede Ergenekon hakkinda bir haber duyuyoruz. Zaman geliyor Ergenekon cetesiyle suclanan insanlar tutuklaniyor, ordu suclaniyor ve AKP'nin kapatma süreci hiz aliyor. Ve nedense bu sürec icerisinde de gene benzeri tutum göze carpiyor. Kim duyoyor son bir haftadir PKK teröründen falan. Hem PKK'lilar magralarina hemde Asker kislasina geri döndü gibi. Yani biri meydandaysa digeri geri cekiliyor. Türkiye'yi yönetmek icin ugrasan güclerin yapmis olduklari planin bir parcasi herhalde bu. Nerede o vatanseverler? Onlar göremiyormu bizim gördügümüz oyunu? Daha ne kadar askerimiz ölmesi gerek bazi siyasilerin, bürokratlarin, cetelerin, terörüstlerin ve mafyanin yüzünden?

Cumartesi günü Batman'da bir uzman çavuş şehit oldu. Daha dün Şırnak'ta bir askerimiz şehit oldu. Bitlis'te karakol binasına roketli saldırı düzenlendi.

Bence komplo teorileri üretmeden önce. Haberleri izle ve gazete oku.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Aslında dikkatini çeken nokta 2 şekilde açıklanabilir;

Kuzey Irak'a yyapılan opresyonlarda tek gündemimiz ''sınır ötesi operasyon'' oluvermiş,bu arada yeni anayasa hazırlıklarından tutun ekonomiye kadar tüm ''önemli olduğu unutulan mevzular'' nedense hayatımızın ''hiçbiryerinde'' yer aldılar.Yine bugün Ergenakon,genelkurmay derken yine içimizi acıtanlara uzağız.Hala bu ülkede ailelere ölüm haberleri gidiyor,işsizlik en büyük sorunlarımızdan biriyken nedense gündemden kovulmuş.Yani ''kardeş sen sola bak'' mantığından sürüye dönüştürülmeye çalışılan,yönlendirilen bizler!

Diğer taraftam medya gerçekten insan hayatını her yönüyle saran,onu yönetme gücü azımsanmayacak bir iletişim öğesidir.Belki de medya ile açıklanabilecek kadar da basittir bu!

işte özet!

Niye yani Ergenekon senaryosu var diye PKK ya kucakmi acalim ,zaten sizinde istediginiz budur,Tüzüklerinizdeki Kürdistan'i Ergenekonla örtbas edemezsiniz ettiremezsiniz 50 tane Taraf gibi gazetede olsa bunu basaramazsiniz.Tarafin kodlari bilinmektedir gerekirse aciklanir.vede sirasi geldiginde aciklanacaktir.Türkiye bölücülerin ve seriatcilarin AB-ABD yörüngeli operasyonlarinida atlacaktir siz sakin heyecanlanmayin.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cumartesi günü Batman'da bir uzman çavuş şehit oldu. Daha dün Şırnak'ta bir askerimiz şehit oldu. Bitlis'te karakol binasına roketli saldırı düzenlendi.

Bence komplo teorileri üretmeden önce. Haberleri izle ve gazete oku.

Vallahi komplomu momplomu bilmem, ama gören köy klavuz istemez derler. Insanlarin dikkatini ceken bir durum var, ama ne odugunu insallah yakinda görürüz. 30 yili skin zaten PKK terörünü bitirememenin de herhalde bir sebebi var. O kadar güclü oldugunu zannetmiyorum PKK'nin. Her sey ortada, 1 metre yol alamamisiz ve siz komplo teorilerinden bahsediyorsunuz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dogru ya,gitmesinler askere ,Imam Hatibe gidip hafizlik ögrensinler.Belki Istanbula imam olurlar.

emin ol şehit olanlar belli bir sınıfdan

bu şehitlerin arasında laik-kemalist kimse zor bulursun

onlar çocuklarını en kıyak yerlerde askerlik yaptırıyorlar

sevgili vatansever!! Veli Küçük paşamız, kendisine gelenlere bu konuda yardım ediyordu.

izmir şehit aileleri dernegine sorabilirsin

onlar 6500 şehidi tek tek incelemiş bu konuda.

bunlar apaçık gerçekler

şehit cenazelerindeki yakınlarına bakmak bile yeter

bu konuda daha ayrıntılı tartışırız istersen..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

emin ol şehit olanlar belli bir sınıfdan

bu şehitlerin arasında laik-kemalist kimse zor bulursun

onlar çocuklarını en kıyak yerlerde askerlik yaptırıyorlar

sevgili vatansever!! Veli Küçük paşamız, kendisine gelenlere bu konuda yardım ediyordu.

izmir şehit aileleri dernegine sorabilirsin

onlar 6500 şehidi tek tek incelemiş bu konuda.

bunlar apaçık gerçekler

şehit cenazelerindeki yakınlarına bakmak bile yeter

bu konuda daha ayrıntılı tartışırız istersen..

Ben alakasını tam çözemedim.. yakınlarına bakman yeterli dediğin insanlar,Türkiyenin neredeyse %70-80 lik kısmı.Daha yeni yiğenimi askere gönderdik,taa Bitlis e gitti,ölse oralarda laik değildi mi diyeceğiz..Dinimi fazlasıyla seviyorum ve laik-kemalist dediğin genel kavramın bütünleyici özelliğine ,şahısların hataları yüzünden leke sürülmesine karşıyım..Tıpkı malesef çoğunluk olan müslümanların hareketleri yüzünden,bir dine ve İlahına laf söylenmesi gibi.Ha bu arada,hiçte laik olmayan birinin oğlunun halleri gibi,ne alaka ne saksı,ne limon

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Niye yani Ergenekon senaryosu var diye PKK ya kucakmi acalim ,zaten sizinde istediginiz budur,Tüzüklerinizdeki Kürdistan'i Ergenekonla örtbas edemezsiniz ettiremezsiniz 50 tane Taraf gibi gazetede olsa bunu basaramazsiniz.Tarafin kodlari bilinmektedir gerekirse aciklanir.vede sirasi geldiginde aciklanacaktir.Türkiye bölücülerin ve seriatcilarin AB-ABD yörüngeli operasyonlarinida atlacaktir siz sakin heyecanlanmayin.

saygilarla

Ben kucak mı açalım dedim?Galiba kendimi doğru anlatamadım.Biliyorsunuz ki son dönemin tek gündemi Ergenakon,Akp,kapatma davası,Genelkurmay!Bunlar sadece bizim tartıştığımız,üzerinde teorler ürettiğimiz tek gündemlik olaylar.Halbu ki hala bu ülkenin doğusunda ölüm haberleri geliyor.Ana haber bültenleri bunu olağan bir durum gibi arada sunuyor;siyasilerimiz için zaten hiçbir önemi yok.Bende örtbas etmeyin diyorum zaten.Taraf gazetesi mi sizin silahınız.Heyecanlanmaktaki kastınızı açıklar mısınız?Nitekim bu kadar da çarpıtılmış,yanlış anlaşılmış düşüncelerle beni suçlayamazsanız.Yok eğer illah öyleysem size göre bunu bana da gösterin.Suçlarken sloganlara değil,yazdıklarımdan örnek verin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Vallahi komplomu momplomu bilmem, ama gören köy klavuz istemez derler. Insanlarin dikkatini ceken bir durum var, ama ne odugunu insallah yakinda görürüz. 30 yili skin zaten PKK terörünü bitirememenin de herhalde bir sebebi var. O kadar güclü oldugunu zannetmiyorum PKK'nin. Her sey ortada, 1 metre yol alamamisiz ve siz komplo teorilerinden bahsediyorsunuz.

Ya da senin gazete okuyup haber dinlememenden kaynaklanan bir durum dimi.

pkk eylemlerine devam etmektedir. Ordumuzda pkk ile mücadelesine. Taraf gazetesi pkk eylemlerini yazmıyor diye. pkk eylem yapmıyor değil ya.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ya da senin gazete okuyup haber dinlememenden kaynaklanan bir durum dimi.

pkk eylemlerine devam etmektedir. Ordumuzda pkk ile mücadelesine. Taraf gazetesi pkk eylemlerini yazmıyor diye. pkk eylem yapmıyor değil ya.

Taraf gazetesi okudugum nereden cikti anlamadim. Ya önyargiyla konusuyorsunuz yada espiri olsun diye yazdiniz. Bir kez dahi okumuslugum yok, ama onuda okumaya baslayayim, nasil olsa okudugum idaa ediuliyor, en azindan ilerki addaniz gazete okunmasi cisindan dogru olur.

Benim bahsettigim olaylarin gündemi belirlemesi. Tesadüfmü acaba gündemde bir olunca digeri olmuyor, biri gdiyor digeri geliyor. neden beraber gündemi tutmuyorlar acaba??? Bunlarin hepsi tesadüfmü dersiniz? Hürriyet gazetesindeki bir haberde zaten Ergenekon ve PKK'nin ortak eylem yaptiklari addasini dinlemek icin savci hapishaneye giderek PKK'nin 2. durumundaki adamiyla görüsme yapmis. Bu durum bizde soru isareti birakiyorsa kötümüyüz yani? Her seyden sadece sizinmi haberiniz var, sadece sizmi iyi haber okur ve dinlersiniz?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Savci önce kendi kimligini aciklamakla ise baslasaydi daha inandirici olurdu.Bakin ben yineliyorum göreceksiniz bu ERGENEKON denilen senaryoyu kim Türkiyenin gündemine soktuysa gün gelecek bu ergenekon onun basina yikilacaktir,savcisiyla hakimiyle sucsuz insanlara yaptiklari suclamalrin hesabini vereceklerdir,bundan sakin süpheniz olmasi.Bugün aci cektirenler yarin ne ve kim icin aci cektirdiklerini kamu oyuna anlatacaklardir anlatmak zorunda kalacaklardir,hicbir zulüm karsiliksiz kalmaz.Türkiye bir komplonun icersindedir bu komploda dinciler,AB ciler PKK lilar yani bölücüler elbirligi etmislerdir,

Ayrica PKK ile caroismalar araliksiz devam etmektedir ama satilmis medya PKK ile savasi yan haber olarak verirken komplo haberi olan ERGENEKON u bagira bagira vermekteler,cünkü o haberde Türk milletinin ordusuna saldirilmaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

AKP'nin Umudu Darbedir!

Ortalik toz-duman.

Bu kargasada herkes bir sey soyluyor.

Pasalarin alinmasi, hem de askeri lojmandan alinmasi herkesi sok etti.

Birileri bayram etti, cunku kac yildir dokunmak isteyip dokunamadiklari Pasalara nihayet dokunulmustu( !)...

Diger kesim ise soktaydi.

Peki bu gurultude gozden kacan neydi?

Sevgili okur, AKP her yonden kusatilmis, yolun sonuna gelmistir.

Ulkedeki varligini devam ettirmek icin dis baglantilara bel baglayan AKP, devletin kurumlarini karsisina alip kendilerini yalnizlastirmistir…

Yalanci ekonomi bir bomba gibi kucaklarinda patlamak uzeredir.

Bu yalani daha fazla goturemeyecekleri yapilan afaki zamlarla kendini belli etmistir.

Bel bagladiklari dis odaklarin destek vermeye devam etmek icin yeni sartlari vardir:

'Iran'…

AKP Iran konusunda zorlanir.

1 Mart tezkeresi tartismalarini dusunun.

Iran gundeme geldiginde AKP butunlugunu koruyamayip bolunecegini biliyor.

AKP bu konuda ic destek de bulamaz.

Zaten butun kurumlar ile kavgali, askere yuzu yok, kendi tabani da Iran konusunda destek vermez.

ABD AKP'ye guvenmiyor ve Iran'a girmeden 2. teskere krizi ihtimalini ortadan kaldirmak istiyor.

Bu sebepten AKP'ye destek olmak icin borsada dolasan 'Arap ve kaynagi belirsiz' paralar artik garanti degildir.

Dolayisi ile varliginin gucunu yabanci devletlerden alan hukumet buyuk bir acmazdadir.

Kendi kurumlarina yabanci olduklari icin de ulke icinde yalnizdir.

Bu durumda AKP'nin tek kurtulusu DARBEDIR!..

Iste askere meydan okuyor goruntulerinin altinda bu yatiyor.

Siyasi yasagin gelecegine mutlak olarak bakan AKP lideri, bir kedinin sIkistirildigi gibi sIkismistir.

Masal bitmistir…

Kisacasi artik kral ciplaktir.

AKP'nin icli-disli oldugu cemaat ve tarikatlar ayri bir dert...

Bircok sivil kurulus Soros fonlarindan besleniyor.

AKP belli gruplara artik hakim olamiyor.

ABD'nin Iran'a saldiri planina destek vermezlerse, bel bagladiklari dis guclerin ic karisIklik cikarabilecegini biliyor.

Bu durumda oteki ilan ettigi askerden yardim alamaz.

Kisacasi; ekonomik patlama, muhtemel yabanci mudahalesi ile yapilabilecek provakasyonlar… . Tamami ile tuketime dayali olan uretimin yapilmadigi bir ekonomi…

Iste bu nedenle AKP 'DARBE' yapilmasini dort gozle bekliyor.

Gene mazlum olacak ve askeri mahkemelerde yargilansalar bile, toplumun vicdaninda aklanacaklar.

Ve o mahkemelerin kararlarini hep 'acaba' soru isaretli birakacaklar.

Ayrica fisiltinin hizla yayilan gucunu kullanarak farkli efsaneler yaratabilirler.

Turk toplumunun balik hafizasi, 'ofkesini cabuk unutan bir millet' bu senaryolara cok yatkindir.

01.07.08 tarihli milleti sok eden ve meydan okuma havasinda yapilan goz altilarin meali iste budur.

Semdinli, Atabeyler dediler olmadi.

Askerin yetkilerini kisitlarken polisi yetkiyle donattilar, olmadi.

Askere psIkolojik saldirilar duzenlediler, olmadi.

Dayanma gucleri her yonu ile deneniyor.

Kisacasi AKP:

'Ne olur darbe yapin, bir darbeye muhtacim, beni nadasa birak ki daha gur cikayim' diye yalvariyor.

Peki asker bu isin neresinde?

Asker en basindan olacaklari ve olanlari gordu.

Irak konusunda AKP'ye yardimci olmak yerine kenara cekildiler.

Cunku AKP'nin iyileri kendine, eksIkleri baskalarina fatura etme gibi devlet adamligi ciddiyeti ile bagdasmayan bir yapilari vardi ve askere fatura cikaracak girisimleri olabilirdi.

Ayrica ulkede hizla buyuyen, Araplasan karanlik bir yapi vardi.

Baskiladikca efsane oluyorlardi.

Asker bunlarin baglantilarini ve amaclarini istihbarat anlaminda da bildigine gore, Turk Halki'nin gercekleri gormesi gerektigini dusunmus olabilir.

6 Yili bir dusunun, bu ulkede olmaz denen neler oldu?

Yillardir kendini din ve Ataturk arkasina saklayan ne kadar hain varsa bu donem ortaya cikti ve hepsi cahil cesareti ile devletin degerlerine, Turk Milletine, askere saldiriyor.

Asker psIkolojik harp egitimi almiyor mu?

Aliyor…

Ve asker nereye kadar gidebileceklerini halkin kendisinin de gormesini istiyor.

Asker mudahale etse neler olur biliyor musunuz?

Karanlik kuytularda, gunes gormeyen yerlerde saglikli bir sey gelisir mi?

Yillarca gelisti mi?

Ingiliz mandasi daha iyi diyebilen kiz nerede yetisti saniyorsunuz?

Her darbenin arkasindan bu ulkenin aydin insanlari budanirken karanlik tohumlar da karanlik yerlere karanlik merkezlerce ekildi.

Yapilan butun yolsuzluklar darbe magduriyeti( !)'nin arkasina saklandi, her darbe sanki halka karsi yapilmis gibi zihinlere yerlestirildi.

Askerin komuta kademesi bunu biliyor ve oyuna gelmeyecek.

Halk ile aralarina bir dusmanlik tohumu daha ekilmesine musaade etmeyecek.

Ordu bu ulkenin ordusu, mensuplari da bu halkin cocuklari.

Siz hic asker olmus bir TUSIAD'ci cocugu gordunuz mu?

Hangi zengin cocugu askeri okula gider?

O zaman askerin halktan sanki cok ayri, baska ulkeden gelmis gibi pompalanmasi kimlerin isine yariyor?

Hayir, bu sefer olmayacak!.. .

Bu sefer siviller pisliklerini askere temizletemeyecek.

Halkin vicdaninda kendilerini aklatirken askeri mahkum ettiremeyecekler! ...

Ve onlar yargi onunde, halkin onunde hesap verecekler.

Yargi onunde butun baglantilari ortaya cikacak.

Ve onlar cildiracak.

Cildirdikca daha cok acik vereceklerdir.

Biz bir daha ayni oyunu seyretmeyecegiz.

Ve olaylar saptirilmaz, ic catismanin onune gecilirse, yillarca karanlik yerlerde gelistirilmis Ingiliz mandasi isteyen insanlar bir daha DINI kullanamayacak durumda, gercek yuzleri acik olmus bir sekilde tasviye olacaktir.

2.Tasviye olacak grup da AB-D ajani olan ve yillarca Ataturk'u kullanmis, simdi kufreden karanlik sozde aydinlardir.

Ve biz basarabilirsek, butun yaralari disa kusmus, butun hainleri acik olmus bir toplum olarak bu safralardan kurtularak yolumuza devam edecegiz.

Ataturk'u bu sefer gercekten anlayarak, dini ihale etmek yerine saf hali ile ogrenerek…

Kendi insanimizin degerleri ile catismadan, tarihimizle catismadan yolumuza devam edecegiz.

Ve siyasiler bu sefer YAPTIKLARININ FATURASINI kendileri odeyecek !...

Bu sancili gecislerde birilerinin cani yanacak, baska care yok.

Her sistem kendini korurken kurban verir.

Bu gunun kurban edilenleri yarinin yigitleri olacak.

Sadece dikkat edilmesi gereken o yigitler arasina kac kostebek, kac kus yumurtasi ilave edildigi.

AKP ve pek Sayin lideri kahramanlik yapmiyor.

Ne olur darbe olsun diye adeta yalvariyor.

Istiyor ki iceride ve disarida yaptiklari rezaletlerin faturasini birisi, ozellikle asker odesin, kendileri kurtulsunlar.

Bu sefer tutmayacak, cunku asker bu oyuna gelmeyecek kadar kendine hakim ve psIkolojik savasin farkinda…

Tayyip Bey, bu sefer pamuk eller cebe…

Bu faturayi siz odeyeceksiniz.

Gemicik sahibi olan cocuklar ne bizim, ne de askerlerin…

Siyasi yasaklardan sonra 'sayet yurt disina kacmayacak-pardon cikmayacaksaniz' dokunulmazlik sebebi ile bekleyen dosyalariniz icin iyi avukatlar bulmaya bugunden baslasaniz cok iyi olur.

Isterseniz Ocalan'in avukatlarini bulun.

Ne de olsa birinin meclise tasinmasina ve en gizli komisyonlara girmesine vesile oldunuz.

Ocalan'i sorgulayan asker de ERGENEKON zanlisi (!)…z.eucar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben alakasını tam çözemedim.. yakınlarına bakman yeterli dediğin insanlar,Türkiyenin neredeyse %70-80 lik kısmı.Daha yeni yiğenimi askere gönderdik,taa Bitlis e gitti,ölse oralarda laik değildi mi diyeceğiz..Dinimi fazlasıyla seviyorum ve laik-kemalist dediğin genel kavramın bütünleyici özelliğine ,şahısların hataları yüzünden leke sürülmesine karşıyım..Tıpkı malesef çoğunluk olan müslümanların hareketleri yüzünden,bir dine ve İlahına laf söylenmesi gibi.Ha bu arada,hiçte laik olmayan birinin oğlunun halleri gibi,ne alaka ne saksı,ne limon

olayı anlamadan cevap yazma geregi duymuşsunuz

gereksiz kaçmış

anlatılmak istenene odaklanın

by

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin ftoyd,Atatürk ve onun sahsinda ordu düsmanlari halkin icindeki Atatürk ve Ordu sevgisini birtürlü yokedemediler,bölücüsü dincisi hepsi elele vererek bu sevgiyi yok etmeye calsitilar ama hepsi nafile oldu.Ne kadar gerici ne kadar komünist ve Küreselci var ise ulus devleti yikabilmek icin akla hayala gelmedik dolaplar basvurdular.Türbandi ,Kurandi adina ne koyarsaniz koyun bu milleti Atatürk ve ordusuna karsi yönlendiremediler,bir Hulki Cevizoglu yetiyordu bunlara ya birkac tane olsaydi acab ne olacakti,onlarin hangi korkulari yasadigini ben tahmin edebiliyorum.Atatürkün isminden bile korkanlar tabiiki onu sevenleri onun yolundan gidenleri elimine etmek icin kollari sivamistilar,bu yenide degildir 85 yil öncede bunlar vardi.Ne kadar padisahci ne kadar Kürtcü ne kadar Ingliz sevdalisi var ise Atatürke karsiydiöar.hatta cemiyetleri bile vardi"INGILIZ MUHIPLERI CEMIYETI"diye ve üylerini cogusunu din adamlari yani halki köle olsunlar diye padisaha sadakat göstermeye yönlendiren gürüh.Bugünde ayni kesim ayni mücadeleyi yapiyor,önce Atatü+rk ilke ve inkilaplarina hakaretler dil uzatmalarla basladilar,sonra Ergenekon senaryosu yazildi,sonra travmacilar türedi,travmacilarin kim olduklarini da cok sükür herkes biliyor,********.Iste türlü iki dolap ve iftiralarla Atatürk ve ordu sevgisini yok edemeyenler bu sefer kirli bir komploya basvurdular,ve toplum icinde isimleri öne cikan kim varsa bir cirpida hepsini gözaltina aldirip bu sefer halkin gözünde onlari yaramaz insanlar olarak göstermeye calistilar,bazilari saliverilince etekleri tutusanlar"aman birkac tanesini tutuklayin yoksa ***** olacagiz"diyerek busefer hicbir delil belge olmadan iinsanlari cezaevine yolladilar.Amac ortadadir,amac halkin icindeki Atatürk ve Ordu sevgisini yok etmektir,bu anlamda karsi olan kesimde kimler varsa hepside kendilerine verilen görevi yerine getirmektedirler.301 in kaldirilmasinin nedeni buydu rahatca küfretme özgürlügü,ve küfrediyorlar,bakalim nezamana kadar.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taraf gazetesi okudugum nereden cikti anlamadim. Ya önyargiyla konusuyorsunuz yada espiri olsun diye yazdiniz. Bir kez dahi okumuslugum yok, ama onuda okumaya baslayayim, nasil olsa okudugum idaa ediuliyor, en azindan ilerki addaniz gazete okunmasi cisindan dogru olur.

Benim bahsettigim olaylarin gündemi belirlemesi. Tesadüfmü acaba gündemde bir olunca digeri olmuyor, biri gdiyor digeri geliyor. neden beraber gündemi tutmuyorlar acaba??? Bunlarin hepsi tesadüfmü dersiniz? Hürriyet gazetesindeki bir haberde zaten Ergenekon ve PKK'nin ortak eylem yaptiklari addasini dinlemek icin savci hapishaneye giderek PKK'nin 2. durumundaki adamiyla görüsme yapmis. Bu durum bizde soru isareti birakiyorsa kötümüyüz yani? Her seyden sadece sizinmi haberiniz var, sadece sizmi iyi haber okur ve dinlersiniz?

Arkadaşım bir komplo teorisi üretmişsin buna dayanak olarakta PKK nın eylem yapmadığını sunmuşsun sana senin o iddiayı ortaya koyduğun hafta hangi terör saldırıları olduğunu göstermişiz. Daha neyin ısrarındasın onu anlamıyorum ki?

Sen haber dinlemedin, gazete okumadın diye terör eylemi olmamış mı oluyor?

"İddialar" şu ana kadar 55 kişilik kadroya bir Kennedy suikastinin yüklenmediği kaldı. Birşeyin yüklendiği falanda yokta, "sızan haberler" sızdıktan hemen sonra başta savcılık olmak üzere yalanlanan haberler. Diyorum ya fw mail okuyup forumda başlık açma modası çoktan geçti.

.......................

Kamuoyunun önüne üçbeş kişiyi atıp 50 yıllık suçları günah keçilerinin üstüne yükleyip sistemin safra atmasına dört elle sarılmanın neresi ilericilik demokratlık oluyor? İlerici, demokrat insan düşünen insandır.

Evet düşünen insandır. 1 Yıldır Hrant Dink suikastinde kusurları değil suçları saptanan devlet görevlilerini yargılamayı bırakalım ifadesini bile almayan bir hükümet, derin devleti mi çözecek ? Buna mı uğraşıyor?

AKP hem sistemin safralarını atmak, toplumudn önüne birkaç günah keçisisinin üstüne 50 yıllık tekmik faili meçhulleri , halen kendi bünyesinde bulunan kadroların gerçekleştirdikleri katliamları atıyor. Bunu yaparken bir yandan muhaliflerini vuruyor. Başta Taraf olmak üzere fanatik yandaş medyasıyla bu operasyonu yürütüyor kendisine demokrat ilerici diyenlerde alkış tutuyor. Al gözüm seyreyle çadır tiyatrosu, askere 50 kuruş, afilliye iki çeyrek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşım bir komplo teorisi üretmişsin buna dayanak olarakta PKK nın eylem yapmadığını sunmuşsun sana senin o iddiayı ortaya koyduğun hafta hangi terör saldırıları olduğunu göstermişiz. Daha neyin ısrarındasın onu anlamıyorum ki?

Sen haber dinlemedin, gazete okumadın diye terör eylemi olmamış mı oluyor?

"İddialar" şu ana kadar 55 kişilik kadroya bir Kennedy suikastinin yüklenmediği kaldı. Birşeyin yüklendiği falanda yokta, "sızan haberler" sızdıktan hemen sonra başta savcılık olmak üzere yalanlanan haberler. Diyorum ya fw mail okuyup forumda başlık açma modası çoktan geçti.

.......................

Kamuoyunun önüne üçbeş kişiyi atıp 50 yıllık suçları günah keçilerinin üstüne yükleyip sistemin safra atmasına dört elle sarılmanın neresi ilericilik demokratlık oluyor? İlerici, demokrat insan düşünen insandır.

Evet düşünen insandır. 1 Yıldır Hrant Dink suikastinde kusurları değil suçları saptanan devlet görevlilerini yargılamayı bırakalım ifadesini bile almayan bir hükümet, derin devleti mi çözecek ? Buna mı uğraşıyor?

AKP hem sistemin safralarını atmak, toplumudn önüne birkaç günah keçisisinin üstüne 50 yıllık tekmik faili meçhulleri , halen kendi bünyesinde bulunan kadroların gerçekleştirdikleri katliamları atıyor. Bunu yaparken bir yandan muhaliflerini vuruyor. Başta Taraf olmak üzere fanatik yandaş medyasıyla bu operasyonu yürütüyor kendisine demokrat ilerici diyenlerde alkış tutuyor. Al gözüm seyreyle çadır tiyatrosu, askere 50 kuruş, afilliye iki çeyrek.

TC vatandasi oldugumuz icin komplo üretmemiz normal dostum. Yillardan beri hangi hükümet, siyasetci, gazeteci, sucu veya bucu komplo üretmediki, biz üretince yanlis oluyor. Ne demisler imam yaparsa bir hataa cemaaat dahada fazlasini yapar. Yani basimizdakiler komplo teorileri ürete ürete bizede bilastirdiler.

Arkadasim siz ne söylemek istedigimi anlamiyorsunuz veya anlamak istemiyorsunuz. Anlatmak istedigim su. Bir bakiyorsun haftalarca her gazetede mansetten ve tv lerde birinci haber olarak PKK terörü ile, sinir ötesi hareket ile ilgili haberlewr var ve ayni dönemde oluyor veya olmuyor ama mesela kapatma davasi, ergenekon suclamasi ya tam olarak rafa kaldiriliyor veya üstü kapali haber olarak geciyor. Bu günlere bakiyorsun gene mansetten ergenekon ve kapatma davasi ama PKK ile savas ya üstü kapali kücük bir haber olarak yayinlaniyor yada hic. Bu durum gözümüze carpiyorsa ve bunu sorguluyorsak neden bazilari bize kiziyor ve hatta gocunuyor acaba?

Sanki ülkemizde ilk defa sadece Hrant Ding gibi yurtseverler öldürüldü de iktidardaki AKP bunu cözemiyor evya cözmek istemiyor. Evet cözemiyor, ama diger faili mechullerin demi sorumlusu AKP? Önceki iktidarlar döneminde hangi yurtseverin katili buluindu? Ugur Mumcu'nun katili bulundumu? Susurluk tam cözüldümü? Sivas desen gene ayni. Birakalim sadece AKP'yi kötü göstermeyi. AKP'nin yaninda daha cookkkk parti ve hükümetler var, en azindan AKP kadar duyarsiz ve suclu. Tek gözümüzü kapatmaya son verelim artik.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu komploları bir tek TÜrkiye Cumhuriyeti adına üretmeyin zaten :)

Brişey olmaaaazzzzz :)

Biz kendi adimiza üretiyoruz, siz o konuda siyasilere, MIT'e, milliyetci ve ulusalci gecinenlere, seriatclara ve cuntacilara söyleyin, cünki onlar TC adina komplo teorileri yapiyorlar. Tabii isinize gelirse.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz kendi adimiza üretiyoruz, siz o konuda siyasilere, MIT'e, milliyetci ve ulusalci gecinenlere, seriatclara ve cuntacilara söyleyin, cünki onlar TC adina komplo teorileri yapiyorlar. Tabii isinize gelirse.

Ben ulusalciyim bir diyeceginizmi var yoksa?Biz bu ülkede devrim devrim diye diye cinayetler isleyenleri cok gürdük simdi unuttunuz herhalde o günleri sadece aklinizda ülkücüler kalmis anlasilan,*******

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben ulusalciyim bir diyeceginizmi var yoksa?Biz bu ülkede devrim devrim diye diye cinayetler isleyenleri cok gürdük simdi unuttunuz herhalde o günleri sadece aklinizda ülkücüler kalmis anlasilan,*******

Kimsenin ne olduguna diyecegimiz yok. Herkes kendisi bilir. Ama elestirme hakkimiz var demi? Devrimcilerle ülkücüleri bir tutmak kadar yanlis kimse yapamaz. Ama bu yorumunuzun konu basligiyala alakasini anlamis degilim dogrusu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kimsenin ne olduguna diyecegimiz yok. Herkes kendisi bilir. Ama elestirme hakkimiz var demi? Devrimcilerle ülkücüleri bir tutmak kadar yanlis kimse yapamaz. Ama bu yorumunuzun konu basligiyala alakasini anlamis degilim dogrusu.

Yazdigimi iyice okuyun ve carpitmadan yorum yapin,o yazini neresinde ülkücülerle devrimcilerin bir oldugu anlami veya imasi var?Devrimci olmayanlar sizce hangi kategoridedir ACABA?

Bir zamanlar islenen cinayetlerde ülkücülerin vede devrimci gecinenlerin parmaklari vardi,yoksa devrimci gecinenlerin cinayet isleme önceligimi var sizce,cinayet cinayettir terör terördür,terörün haklisi haksizi yoktur,cinayette öyledir.Yorumumla konu basligi arasinda bir celiskimi var sizce?Konu basligi ulusalcilarla ilgili degilmi?

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.