Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AKP DİNİ VE FAKİRLİĞİ KULLANIYOR

''biji tirkiye''

Önerilen İletiler

ya 'TARAFSIZ' cok enterasan bir arkadassin madem benim 100.000 ytl lik evimi almak istiyorsun tabikii senin gibi degerli arkadasima satarim. beni tefeci kastelli yapacaksin !!! on sene senet yapariz piyasadaki sartlari göz önüne meshur Mortgage sistemiyle uygulanan faiz sistemini göz önüne aliriz.. bak burda BSMV Banka Sigorta Muamele Vergisi adı altında %5 ek bir bedel alınmaktadır.... onuda almayacagim

yani sizinde belirttiğiniz gibi (başta karşı çıkıyordunuz ama neyse) bu evi bana 100.000 ytl den satamıyorsunuz, fiyatı 3-4 kat arttıyorsunuz, buda hiçkimsenin hiçkimseye bir evi kazançsız ve faizsiz olarak vermeyeceğini savunduğunuzu gösterir ki doğru olanda budur

soruyorum ayda orta halli ülkemin insani ayda en az olan taksit tutari olan 1700.ytl ödeyebilirmi bu nasil kira gibi ev alma oluyor..

bahsettiğiniz sistem 30 yıl ödemeli sanırım, yada siz kaç yıl olduğunu söyleyin ona görede hesap yapalım

diyelimki 30 yıl

30 yıl x 12 ay = 360 ay

360 ay x 1700 ytl = 612.000 ytl

612.000 ytl ye bir ev almak isteyen orta halli bir insanı ilk defa duyuyorum

saygılar

Ekonomi ile ilgili veriler ortadadir ve gösteriyorki ekonomi iyiye degil kötüye gitmektedir,bu gercegi Tarafsiz arkadas nasil kacirir anlasilmaz birsey.

Eger hala birileri ekonomi iyidir eskiye göre diyorsa onunda birseyden haberi yok demektir veya AKP lidir.

Kötüye giden bir ekonomi

İstikrarlı bir şekilde büyümez, en iyi gösterge budur !

Enflasyon %40 lardan %10 lara düşmez

Kredi kuruluşlarından kredi notlarımız 2001 yılına göre daha iyi omaz

Birisi, bu rakamları inkar edip, ekonomimiz gitgide kötüye gidiyor derse, zaten muhalefettendir ve gereğini yapıyor demektir.

MORTGAGE den bahsetmis sayin Tarafsiz,bende diyorum ki sayin Tarafsiz önce Mortgage hakkinda iyice bilögi sahibi olsun,Mortgage yüzünden binlerce insanin mahvoldugunu heralde arkadasimiz duymamis veya okumamistir.

siz parayı ödemeyip, onların sizi seyretmelerini bekliyorsanız, evet ben mortgage den anlamıyorum

Mortgage Amerikan emperyalizminin aldatici yüzlerinden biridir.

40 yıl taksitle ev almak için bir öneriniz var mı ?

eğer başka bir sistem tavsiye ediyorsanız, lütfen o kadar vade yapıp yapılmayacağını ve ne kadar faiz uygulanacağını, 40 yıl için bu batıp batmayacağı konusunda bir muhasebe yapabilir misiniz ?

Bunlar benim icin yeterli onursuzluk örnekleridir,bunlari onur olarak kabul edenlerin onur anlayislari farkli olabilir buda kisisel bir meseledir.

bunları kimse onur olarak kabul etmez, gerçekten onur kırıcı olaylar oluncada gereği yapılıyor zaten

onursuz bir halk olmaz, buna kimse müsade etmez, etmiyorda !

ufak tefek harketler, muhalefet yapmak adına çok büyütülüyor

sorunlar aşılır veya aşılmaz, herşeyi onur kırıcı olarak görürsek sayamayacağımız kadar çok olay çıkar ortaya !

saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Tarafsiz aslinda sizinle herhangi bir konu üzerinde tartismayi ben gereksiz görmekteyim,sizi dini forumdan tanidigim icin bile bile lades demis ve sizinle tartismayi göze almistim ama görüyorum ki aynen dini forumda oldugu gibi bu forumdada kendi dogrulariniz disinda kimsenin görüsü sizin ilgi alaniniz icinde degil.Siz biryol tutturmussunuz ve karsinizdaki ne yazarsa yazsin,ne belge getirirse getirsin siz sadece kendi görüsünüzü savunmaktan öte bir adim bile atmiyorsunuz.Bütün yazilanlari okuyorum,sizden baska herseyi dogru bulan,söyle olsaydi daha iyi olurdu diyemeyen,AKP den daha cok AKP li olan hatta Türkiyenin dünya capinda ekonomistlerinin söylediklerini bile kaale almayan baska bir arkadas yok.Tabiiki insan söylediklerinin arkasinda olabilmeli,ama baskalarinin söylediklerininde dogru olan yanlarini alabilmeli ve medeni cesaret gösterip evet haklisiniz diyebilmelidir.Dogru olan ne varsa hayir efendim o öyle olmaz böyle olur hesabi reddetmek tartisma adabina sigmayacagi gibi gerceklerden kacma anlamini tasir.

Örnegin Mortgage üzerinde yerli ve yabanci uzmanlarin cok önemli görüsleri ortada iken hala Mortgage savunmaniz o uzmanlarin söylediklerini bile hice saymaniz demektir.Yani bence AKP nin Mortgage halka reklam yapmasi ile sizin Mortgage savunmaniz arasinda hicbir fark yoktur,bence siz gercekleri inkar etmede baya bir deneyimlisiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 7 yıl sonra...

anlayamadığım gariplikler oluyor.CHP hortumlarken skıntı yok? MHP mafyaları parsaları hüpletirken hiç sorun yok? CHP-MHP her kim ise işe kömür makarna dağıtırken SOSYAL DEVLET oluyor da bu AKP tarafından yapılınca mı duygu sömürüsü oluyor.Bırakın bu çifte standardı..Götüren kötüdür hangi taraftan olursa olsun..Bırakın bu götürme siyasetini.Götüren zaten adidir.AKP nin de içinde tonlarca yiyici takım üyesi var.Yeme götürme gelenekselleşmiştir bu siyaset denen olgu dahilinde..Keşke olmasa..Ayrıca fakir zaten milletvekili olmuyor olamıyor a benim çok bilmiş ülke insancıklarım.Hangi partiden fakir milletvekili olmuş..A çok düşünür çok konuşur sivrilerim..Yemeyen temiz olan varsa beri gelsin..Uydurmayın yorumları az objektif olun..Yiyene hakkım haram olsun bu hangi partiden olursa olsun..Ama bunun lafını etmeyin..Geçmişte hepinizi gördük bırakın bu laf salatasını ülkeyi zamanında getirdiğiniz nokta belli.Bunların da belli..Bİ siz akıllısınız halk cahil

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

CHPveya MHP iktidara gelirseler onlar icinde yazariz bugün iktidar olan AKP'dir o nedenle yazma görevimizi yerine getiriyoruz. Biurada hic kimse ne  CHP'yi ne  MHPyi savundu ama sizin böyle CHP-MHP diye ortaya cikmaniz cok ilginc.

Simdi soruyorum.CHP ne zaman iktidar olduda  lömür dagitti veya MHP ne zaman iktidar olduda kömür dagitti?Lütfen yazin da bilelim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.