Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

E.T

Misafir birce

Önerilen İletiler

• 1 yıl sonra...

Bu filmin bende çok önemli bir yeri vardır. Hayatımda sinemada seyrettiğim ilk film bu. İlkokul 1 de bütün sınıfı götürmüştü öğretmenimiz. En ön koltukta oturmuştum ve öğretmen de benim yanımda :) acayip havam olmuştu. Çok duygulanmıştım ve çok ağlamıştım film bitince. Hatta uzun süre etkisinden kurtulamadım evdekilere de epey bi çektirmiştim. E.T. aşşağı E.T. yukarı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Spielberg eserlerinden biri :)

Amerikalilarin yillarca bize 'ocu' gibi gosterdikleri uzaylilar burada ne kadar dost canlisi... E.T evimizin bir parcasi :)

Değil mi harent :)

Bu filmin bende çok önemli bir yeri vardır. Hayatımda sinemada seyrettiğim ilk film bu. İlkokul 1 de bütün sınıfı götürmüştü öğretmenimiz. En ön koltukta oturmuştum ve öğretmen de benim yanımda :) acayip havam olmuştu. Çok duygulanmıştım ve çok ağlamıştım film bitince. Hatta uzun süre etkisinden kurtulamadım evdekilere de epey bi çektirmiştim. E.T. aşşağı E.T. yukarı...

Bıkmadan izleyebildigim filimler den birisidir ama nedense sonunu bildiğim halde, filmin ortaların' da hep başlarım

üzülmeye ve sevinmeye... acaba gidiyor kurtuluyor diye mi seviniyorum, yada gidiyor diye üzülüyormuyum hic ayırt

edemem :)

piccak26fa6.jpg

BİR UZAYLIYLA NASIL KONUŞULUR ?

Uzay araştırmaları yapan SETI (Search for ExtraTerrestrial Intelligence- Dünya Dışı Zekâ Araştırması), henüz uzaylıları

bulamadı ama onlarla nasıl konuşulması gerektiğini düşünmeye başladı.

SETI, geçtiğimiz günlerde 10. yılını kutlamış fakat henüz uzaylıların izine rastlayamamıştı.

SETI son zamanlarda ise araştırmalarına bir yenisi ekledi ve bir uzaylıyla karşılaştığımızda onlarla nasıl iletişime

geçmemiz gerektiği konusunda kafa yormaya başladı.

‘Dünya Konuşuyor’ adı verilen proje, katılımcıların da önerilerine açık ve bir uzaylıyla karşılaştığımız taktirde ona ne

söylememiz gerektiğine karar vermeye çalışıyor.

Yetkililerden Douglas Vakoch, bu konunun şimdiye kadar sadece akademisyenler arasında geçtiğini

ve herkesin fikrini almak istediklerini söyledi.

Her ne kadar Vakoch son derece ciddi bir şekilde bu açıklamayı yapmış olsa da,

SETI’nin sitesinde yer verdiği öneriler yetkililer kadar konuya ciddi yaklaşılmadığını gösteriyor.

Sitede yer alan öneriler, ‘Yeterince uygarlaşmadık.

Lütfen uzay geminize binin ve 1.000 yıldan önce gelmeyin’,

‘Lütfen bizi kaçırmayın.

Bundan nefret ediyoruz’,

‘Burada görecek hiçbir şey yok.

Lütfen devam edin’,

‘Lütfen sinyal sesinden sonra mesajınızı bırakın’,

‘Gelmeniz niye bu kadar uzun sürdü?’,

‘Lütfen bekleyin.

En kısa zamanda sizinle iletişim kuracağız.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

E.T'nin yerli versiyonu vardır ki "badi" diye. Şuan ABD'de E.T'den daha fazla rağbet görmektedir.

-Baba vurma uzaylı O :)

Peki E.T kadar güzel mi :)

Bazen beyenildi diye.. ikinci ücüncü bölüm ekleniyor fakat ilki kadar olmuyor..

En azından benim görüşüm bu şekil de... ya sizin :)

The Neverending Story misal vereyim, ikinci bölümü izlediğim de.. keşke izlemeseydim dediğimi hatırlıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

"E.T kadar güzel mi ?" birce dostum. 1980'li yıllarda Türkiye'de çekilen bir uzaylı filminin E.T kadar güzel olabilme ihtimali var mıdır ? :)

ABD'de şu an E.T'den daha fazla rağbet görmesinin sebebi: çok kötü olmasıdır. Dünyayı Kurtaran Adam, Turist Ömer Uzay Yolunda (gerçi türkçe izlendiğinde müthiş bir komedi filmidir. Cem Yılmaz kahkahalarla izlediği filmlerin başında bu filmi saymıştı), Yeşilçam yapımı Tarzan, Batman, Red Kit, Superman filmleri batıda çok rağbet görmekte. Dünyayı Kurtaran Adam, gelmiş geçmiş en kötü film seçilmişti. ABD'de video marketten bu filmi satın alan bir kıza sormuştu muhabir, seviyor musunuz diye. Kız "O kadar kötü ki. çok iyi" demişti :)

Dünyada efsane haline gelmiş, yüksek bütçe isteyen filmlerin 70'li ve 80'li yıllarda Yeşilçam tarafından yapılan taklitleri. yapımcılar, senaristler ve yönetmenin hiç öyle bir amacı olmasada doğal olarak mizahi bir unsur barındırıyor. Zaten bunu farkeden Cem Yılmaz, GORA'yı çekti.

Türk yapımı E.T.'nin orjinal E.T. den senaryo farkları bile yeter.

Orjinal filmde E.T.'yi yakalamak için NASA'dan radyoaktif kıyafetler giymiş bir ekip geliyordu. Yanlarında envayi çeşit araçla beraber. Türk yapımı E.T.'de , toros marka sivil polis otosuyla , paltolu, bıyıklı, elinde okey ıstakası büyüklüğünde telsizle bir sivil polis geliyordu. Telsizle "amirim uzaylıyı beşiktaş şenliktepe'de kıstırdım. takviye istiyorum tamam" diye.

Orjinal E.T. çizgi roman okuyor, çizgi romandaki gezegeni göstererek "hoooome" diyordu. Türk versiyonunda ise, Playboy okuyup "ooooom" diyor.

Orjinalinde, çocuk E.T. yi bisikletin selesine bindirip uçarak kaçırıyor. Türk versiyonunda, seyyar eskici arabasında kaçırıyor

Bu tabi bugünün insanları için zengin bir mizah içeriyor. Bu yüzden youtube'da yeşilçam versiyonları "turkish batman" ,"turkish superman" vs, orjinallerinden daha fazla izleniyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.