Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Misafir sn6

Önerilen İletiler

Ölümden sonra hayat var olduğuna inanan biri olarak bu dünyada nasıl yaşıyorsak bir başka yerde daha yaşayacağız.Ölümden korkuyormuyum korkmuyormuyum çok saçma bir soru bu.Korksada ölecek korkmasada ölecek zaten insan.Benim korkum ölüm evet ama kötü bir ölümden korkuyorum acı çekerek ölmekten korkuyorum ve Allah'a sığınıyorum.Nasıl doğduğunuzu düşünün belki ölümden sonrasını anlarsınız.Allah Kuran'da ölümden sonraki hayata inanmayanlara ilgili şunun gibi söyler."Hani şu yok dediğiniz dirilmek gerçek değilmiymiş" İnanmayanların cevabı gerçekmiş demekten başka bişey olamayacak :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Camide hoca cenneti anlatıyor..tabi ilk fenomen HURİ..bizim hamsi soruyor hocaya..ya kadınlara ne var..hocada diyor NURİ var..size huri kadınlara nuri..bizim hamsi eve geliyor,bakıyor karısı namazda..gidiyor ensesine bi tokat..bozuyor namazını karısının..ve karısına diyor..:)

Ulan karı cennete gidipte O...pumu olucan..veriyo coşkuyu masum kadına..tabii ortalık kan revan..:)

Huriye evet..nuriye hayır..inanç işte..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek şöyle her ne kadarda ruh çağırma cemiyetleri bulunsa da dünya da seanslar da başka varlıklarla karşılaşılıyor, gelelim bilimsel akademik konuya ölüm anından itibaren 115 saat her şeyi görür ve duyarsın, dinimizde buna kabir azabı denir bu arada dirilebilirsinde böyle olayla var çünkü ama tıp beyine yarım saat okjizen gitmezse ölü sayar, ölüm sonrası ise bir telofon sinyali gibidir dünyanın manyatik alanında dünyanın hızınla sürüklenirsin bu da bir müddet tir sonra yok olur veya deyişime dönüşür dahası var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

ben ruhun varlığına inanıyorum fakat sorguluyorum.Çünkü dünyayı izlediğim zaman hep çok zalimce işler cinayetler toplumsal kıyımlar görüyorum.Ölüm her yerde gayet acımasız bir gerçek olarak duruyor.Ancak ruhun varlığına inanç en başta yaşama umudunun gereğidir..

bu yüzden varlığına inanmamı sağlayan fikirleri acizane yazacağım saygılar.. sadece fikir paylşımında bulunmak istedim düşüncelerimi paylaşmadan doğruluk derecesini ölcemem;)

bugün bilim dünyasının ilk varlığın oluşumuna getirdiği açıklama bigbang bilirsiniz

modern çağın fizikçileri bugün kabul görülen ve evrende bulunmasının zorunlu olduğu fizikdışı pekçok kavram keşfettiler

evren sıfır hacimden varolmuştur ve bigbangdan önce evren bütün fizik kurallarının geçersiz olduğu bir hiçliktedir

ayrıca kara delikler de yıldızların ölümünden sonra yine BÜTÜN FİZİK KURALLARININ VE ZAMANIN DAHİ GEÇERSİZ OLDUĞU tür nesnelerdir

yani fiziğin kesin kabul gördüğü fizikdışı olgular gayet net şekilde fiziğin temellerine oturdu. Bigbang ve karadelik meseleleri budur. evreni ve ilk varlığı vareden şeyin fizikdışı bir olgu olduğu ve varlığın başlangıcında ve karadeliklerde fizik kurallarının geçersizliği bigbang ın ve modern fiziğin kabulüdür.

bunun son açıklamasını tesadüf olarak nitelendirenler vardır yani evren tesadüfen hiçlikten meydana gelmiştir gibi

ama sonuçta ilk oluşum fizikdışılıkdır zaman hacim vs hertürlü kanun geçersizdir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz inananların ölümden sonra hayat olduğuna dair kanıtları yok!

Peki siz inanmayanların var mı?

Ölümden sonra hayat olmadığına dair kanıtınız var mı?

ruh olumsuz ise dunya da da ozellikle yaslanma sistemi kuruldu ise

elbette ki olumden sonra biseyler olucak

ruyalarda bile kendi varligimizdan eminiz de uyanmadikca o gerceklik bizim aslimiz hukmundedir

o halde bu dunya da bi oyun ve ruyadir

anlayana yalan dunyadir ..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada yazma ihtiyacı duydum...Bazı kişilerin ölmeden önce söyledikleri son sözler...

Ben görevimi burada bitiriyorum - Albert Einstein

Hayat bitti. Biten hayat, nefesim sıkışıyor... Bir şey eziyor beni!.. Aleksandr Sergeyeviç Puşkin

Çok güzel, yarın onu yukardakilere anlatırım. - Alfred E. Housman (İngiliz şair, 1936, doktorunun anlattığı fıkrayı dinledikten sonra)

Tanrım. Ne oldu? - Prenses Diana (Princess of Wales, 31 Ağustus 1997, bir trafik kazasında ağır yaralandıkdan sonra

Bağışla Tanrım. Desiderius Erasmus (Kuzey Avrupa Rönesans'ının önemli ustası ve klasik edebiyat araştırmacısı, hümanist bilgin ve ilahiyatçı..)

İçeri girmeliyim, sis yükseliyor. - Emily Dickinson

Biraz daha ışık!.. (Mehr Licht!) - Goethe (Alman şair ve Oyun yazarı, 1832)

Kabe'nin Rabbına yemin olsun ki ben kazandım. - Hz. Ali

Allah korusun, Allah kahretsin. - James Thurber (ABD'li ressam ve yazar, 1961)

• Sen de mi Brutus? Julius Sezar (Roma İmparatoru, MÖ 44)

Allahumme Er-Refik el-Ala (Allah azze ve celle ne yüce bir dosttur!) - Hz.Muhammed s.a.v

Aleykümesselam - Mustafa Kemal Atatürk

Rabbimiz, beni kendi hazretine dâvet ediyor. Artık gitmek zamânıdır. Yâ Azrâil! Çabuk ol! Beni Rabbime çabuk kavuştur! Mevlana

Ya duvar kâğıdı gidiyor ya da ben. - Oscar Wilde

Siyah bir ışık görüyorum. - Victor Hugo

Hayat öyle güzel ki... Vito Corleone (The Godfather filmi ve romanının baş kahramanı, büyük mafya lideri.)

Ölümün tadı, dilimin ucunda. Bu dünyadan olmayan bir şey hissediyorum. - Wolfgang Amadeus Mozart

Herkes ölür ama bana bir ayncalık tanınır sanıyorum. Ne olacak şimdi? - William Saroyan (ABD' li yazar, 1981)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...

elbette ki olumden sonra biseyler olucak

Bak neler olacak..

Öldükten sonra seni mezara koyacaklar. Bedenin orada çürüyüp, kuruyup zerrelere ayrılacak. O zerrecikler başka maddelere, başka canlılara karışarak var olmaya devam edecek.

Ya bir madde, ya bir bitki, ya bir böcek, ya bir hayvan, ya da bir insan vücüdunda olacak senin yok olamayan zerreciklerin. Onlar da ölecek bir başkalarında olacak zerrecikler..

Bu böyle sonsuzca devam edecek. Umutların kuramları da devam edecek; "Ben diğer dünyada da yaşayacağım, yan gelip yatacağım" diyerek.. Ama ne yazık ki sadece kuram..

Tabi bunlar umutçular için üzücü şeyler.. Kabul etmeyecek, umutlarını sürdürecekler.. smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bak neler olacak..

Öldükten sonra seni mezara koyacaklar. Bedenin orada çürüyüp, kuruyup zerrelere ayrılacak. O zerrecikler başka maddelere, başka canlılara karışarak var olmaya devam edecek.

Ya bir madde, ya bir bitki, ya bir böcek, ya bir hayvan, ya da bir insan vücüdunda olacak senin yok olamayan zerreciklerin. Onlar da ölecek bir başkalarında olacak zerrecikler..

Aksini söyleyen yok smile.png Tarafsız bir şekilde ihtimalleri sayarsak..

1)Öldükten sonra hayatın olmadığını yaşamayacağımızı ele alalım...Kaybeden tabiki biz oluruz yanılanda biz oluruz..Vebali bizim üzerimizedir..

2)Tanrı evrendir dersek..Öldükten sonraki yaşan gerçek olmuş olur smile.png Yani bizde Evrenin bir parçası olacağız demektir.

3)İnsanda birer maddedir smile.png Hiçbir madde yok olmadığına göre ? Bir tür değişim olacak..

4)Tabiki bizim güzel arkadaşımız büyüğümüz meraba herşeye somut baktığı için bu dördüncü ihtimale aldırış edeceğini zannetmem ama yinede yazayım.

Beden çürüyor,böcekler gözlerini vücudunu yiyiyor.Bizim var olan bir bilincimiz var..Bu bilinç nereye gidiyor smile.png Yok oluyor derseniz bu sadece bir kanıdır..Biryere gidiyorda diyemeyiz çünkü bilmiyoruz..İşin doğrusu bilinç açılabilir veyada açılamaz diyemeyiz..Agnostik yaklaşabiliriz..Tabiki biz Tanrımızı gördüğümüz gibi adımız kadar bir şekilde var olacağımızı düşünüyoruz..Ayrıca 1.maddenin 2 ve 3 cümlesini tekrar okuyun..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

insan olumden sonraki hayati ; sanki ruhlarin bi arada anlamsizca duradurdugu bir uzay boslugu gibi dusunerek kavrayisindaki tembelligi ortaya koymaktadir ..

sanki tutarsiz hayal meyal gercekligi olmayan ruya alemlerinin icinde bocalayip gidecegi bir ahiret hayati inanci da gelistirebilir :D

butun bunlarin kokeninde bilimsel bir yetersizlik oldugu aciktir ; ) ya da gaddarlasmis bir kalp ... sevgi ve sevkati bilmemek bile olabilir ...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

inandığın şeye kanıt arayacaksın. inanılmayan şeye kanıt aramaya gerek yoktur.
Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

4)Tabiki bizim güzel arkadaşımız büyüğümüz meraba herşeye somut baktığı için bu dördüncü ihtimale aldırış edeceğini zannetmem ama yinede yazayım.

Beden çürüyor,böcekler gözlerini vücudunu yiyiyor.Bizim var olan bir bilincimiz var..Bu bilinç nereye gidiyor smile.png Yok oluyor derseniz bu sadece bir kanıdır..Biryere gidiyorda diyemeyiz çünkü bilmiyoruz..

İşte farkımız bu. Ben olaylara somut bakıyorum. Ezberlerlerimle değil..

Önce "Bilinç nedir"i sorgulamalısın. "Bilinç nedir"i sorgulamış olsaydın, bilgi kazanımı olarak tanımlandığını görecektin. Üstelik, bu bilgi kazanımının beyin denen organa depolandığını öğrenecektin. Her zaman derim ya okumak, bilgilenmek çok önemli.

Bilgi yada bilinç eğer beyin de toplanıyorsa, beyin denen madde özelliğini kaybederse, yani işlevini sürdüremezse, "bilinç"e ne olur. Kendi soruna kendin cevap ver.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İşte farkımız bu. Ben olaylara somut bakıyorum. Ezberlerlerimle değil..

Önce "Bilinç nedir"i sorgulamalısın. "Bilinç nedir"i sorgulamış olsaydın, bilgi kazanımı olarak tanımlandığını görecektin. Üstelik, bu bilgi kazanımının beyin denen organa depolandığını öğrenecektin. Her zaman derim ya okumak, bilgilenmek çok önemli.

Bilgi yada bilinç eğer beyin de toplanıyorsa, beyin denen madde özelliğini kaybederse, yani işlevini sürdüremezse, "bilinç"e ne olur. Kendi soruna kendin cevap ver.

Yani bilincin bir madde olduğunu bildiğimiz halde madde dönüşümü yasası sona eriyor öyle mi :)

Beynin belli bir yeri vardır ve orada bilinç depolanmasından çok hafıza görevi alır..Adı hipokampus ve buna benzer beynin bir bölümüde aynı işlevi görüyor..Bilinçle bir bağlantılı olduğu bilgisi yoktur..Bilinç sadece hafıza demek değildir..Çok farklı ve bir cümleye hala sığdırılmamış gelecekte bütün bilgileri açığa çıkarılacak önemli bir maddemiz..

İnsan'ın yok olması yukarıda dediğim gibi değişim kanununa terstir..

Var diyene de, yok diyene de şaşıyorum..Sanki gitmişlerde geri gelmişler biggrin.png

Bende aynısını söylüyorum ama var diyende inandığı için yok diyende inanmadığı için söylüyor bunu :) Sahip olduğumuz kavramlar bize yön veriyor..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ölüm...herşeyin sonu demek. sonrası şudur budur diye birşey beklemeyin, sonrası yokkk.

meraba ;

bence senin gibi dusunenler karariyor biggrin.png

Öyle karanlıkta göz kırpmayı yada şifreli konuşmayı kabul etmiyoruz. Daha önce de Türkçe konuş diye ikaz etmiştim. Arkadaşımız doğru söylemiş. Gayet te açık yazmış.

"Kararıyor"daki kastın nedir?

Benim yada bizim gibi düşünenler, yedi milyarın dörtte biri. Masalcılar ise yaşadıkları somut yaşamı, onların fikirleri ve teknolojileri ile yaşıyorlar. Güncel somut yaşam bitip te korku ve umut hayalleri başladığında, doğruları ve getirileri olan teknolojiler bir anda unutuluyor, masallara dalıyorlar. Bu onların her zamanki doğrulara ve yararlandıkları teknolojiye karşı nankörlüğü.

Açık yazılmalı smile.png

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.