Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

Genç Kürt Siviller Rahatsız!

Havva Ana’nın dünkü çocuk sayıldığı bu topraklarda doğduk. Üç gün aç kaldık üç gün meme vermediler bize. Hasta düşmeyelim diye. 90’lı yıllarda çocuk olduk, gözümüzün önünde yaşananlar ağır geldi bize.

Biz kim miyiz?

Biz bu coğrafyanın Kürt gençleriyiz. Şiddetle tek ilgimiz onun mağdurları olmamız. Türk gençlerden tek farkımız onlardan ayrı olarak sadece okuma- yazmayı değil Türkçe konuşmayı da ilkokulda öğrenmemiz. Yoksa ne kadar yoksulluğu varsa bu memleketin biz de çektik. Biz de Sezen Aksu’ya, Neşet Ertaş’a ağladık. Farkımız Şivan Perwer’e, Aynur Doğan’a da ağlamamız

Biz buraların Kürt gençleriyiz. Köylerimiz yakıldı. Küsmedik. Göç ettik, en kötü yerlerde yaşadık, en kötü işleri yaptık. İsyan etmedik. Akrabalarımız faili meçhul cinayetlere kurban gitti, intikam peşinde koşmadık. Üzerimize bombalar atıldı, hukuktan başka bir şey istemedik.

Biz buraların Genç Kürt Sivilleriyiz. Siz acının sadece bir tarafını biliyorsunuz. Biz her tarafını.

Bir taraftan en büyük asker bizim asker tezahüratları ile havaya atılan gençlerin tabutları dönerken evlerine, bir taraftan da evinden çıkalı yıllar olan, bir gece yarısı sessiz sedasız gömülen gencecik insanların hayatları tükenirken bu bayram arefesinde, bizim geleceğimiz için gencecik insanları öldürme emri verenlere bizim de söyleyecek bir çift lafımız var.

Bu tavırlarınız hangi akla, hangi mantığa, hangi vicdana ve de en önemlisi hangi ahlaka sığıyor.

Bu ülkede yaşayan ve barış isteyenlerin elini yine yeniden zayıflatmaktan başka hiçbir anlamı olmayan bu hareketinizi bizim özgürlüğümüz için mi yaptığınızı düşünüyorsunuz. Kürtlerin geleceği için karanlık ilişkilere mi dalıyorsunuz?

Siyasetin havası esecekken bu ülkede, mecliste iken temsilcilerimiz, üstlerinde hükümetten, askerden, derin devletten, ya sev ya terk et diyenlerden baskı olsa da biz arkalarında duruyorduk kendi fikirlerimizle, kalemlerimizle; konuşarak, dokunarak, değerek.

En son Beytüşşebap’ta neler olduğunu bu ülkede aklıselim insanlar tam da öğrenecekken ve buna karşı bir duruş gösterecekken, silahtan başka çözüm istemeyenlerin, güçlerini kandan, gencecik askerlerin kanından alanların eline çok güzel fırsat geçti sayenizde. Kararttığınız sadece 13 hayat değil ayrıca bu ülkede açığa çıkmayı bekleyen derin devletin ve savaş güçlerinin çıkış yolunu da kararttınız.

Kürtçe ve Türkçe ağıtlar yakan analarımızın göz pınarlarını kuruttunuz bu bayram arefesinde.

Mağdur insanlar zalimleşmeye başladığında o zaman yeni mağdurlar yaratacaktır değil mi? Siz de biz Kürtlerden zalimleşmemizi mi istiyorsunuz? Bu mu bu ülkedeki derin güçlerle ortak paydanız.

Ne Beytüşşebap’taki karanlık katliamı unutacağız ne Şırnak’taki o askerleri. Aynı Şemdinli’yi ve terörist diye adlandırılan Diyarbakır çocuklarını unutmadığımız gibi. Biz zalimleşmeyeceğiz. Ne mutlu Türküm demeyenlerin de mutlu olabileceği bir Türkiye için bizlerden beklenen sağduyuyu göstereceğiz.

Tercihimizi yaptık. İlle de beraber yaşayacağız! İlle de bir arada yaşayacağız! Çünkü biz biliyoruz ki bu hayat ne Kürtlük ile geçer ne de Türklük ile.

Sözün bittiği yerde değil başladığı yerdeyiz. İnsanların yaşadığı yerde söz bitmez çünkü.

Ölmek değil, yaşamak istiyoruz.

Susmak değil konuşmak istiyoruz.

Birileri bu ülkede, adaleti, vicdanı ve insanlığı ayaklar altına alarak çevremizi kirletebilirler ama biz Genç Kürt Siviller kendi kapımızın önünü her zaman temiz tutacağız.

Zaten bu ülkede Kürtler ile Türkler birlikte yaşayamayacaksa batsın bu dünya!

Başka nasıl kelimelerle anlatılabilirdi bu yürekli ve güzel dilekler....

Dün yazılanlardı...Bugün yine yazıldı...Yazılacaklar ve söylenecekler henüz bitmedi...Okyanuslar da buluşmak ne kadar güzelllllllllllllll! :wink:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 108
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Umarım PKK hareketini bitirirsiniz. Bunu bitrecek olanın sizler olduğuna inanıyorum...

Dedik ya, sizler bizleri anlayin ve kalbimizi kazanin hem PKK'yi bitiririz hem de bu ulkenin aydinliga cikmasi icin olume bile gideriz! Yeter ki samimiyetinizi gosterin bizlere. Yeter ki benim varligima, kulturume, dilime, tarihime saygi gosterilsin Kurt olarak!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakır'da bir bomba patladı gencecik insanlar öldü,daha lise talebesi olan gelecek vaadeden insanlar..onlar kimdi?

Sizin burada sözcülüğünü yaptığınız kürt gençler değilmiydi?

Şimdi üstünüze düşeni yapma sırası sizde şiddette ve teröre karşı tavrınızı koyun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaaslar okuduklarim karsisinda hayretler icerisindeyim nasil bir mantik bu halen anlamis degilim forumdaki arkadaslarin dusuncelerini anlamis degilim ya ben uzayliyim farkli dusunuyorum yada bilmiyorum artik.. nedemek ya bu forumdaki bir cok arkadas sanki siyasetcilerin bayragini tasiyormus gibi. yersoy arkadasim pkk olayi sadece kurtlerin istemeleriyle olmaz kurtler pkk ile savasmiyormu oyle bir yazmissinki kurtlerin hepsi pkkyi savunuyormus gibi kurtler pkkyi isteseler hemen su dakikada bitirirmis gibi konusuyorsun kurtler istemiyormu bitirmeyi belkide senin istediginden daha fazla istiyorlardir koylerinde sehirlerinde huzur ve rahat uyumak icin bir cevabimda suhedaya nedir uzerine dusenleri yapmak neymis aciklarmisin sen neyapiyorsun uzerine dusen olarak sen uzerine duseni nekadar yapiyorsan onlarda en az senin yaptigin kadar yapiyorlardir merak etme ama sizleri anlamakta gercekten cok ama cok zorluk cekiyorum birakin artik su politik sozleri dusunceleri kurt denildiginde hemen damgaliyorsunuz insanlari kurt = pkk tipki ikinci dunya savasindaki gibi nazi = yahudi eger gercekten bir seyler yapacaksak el ele sirt sirta vererek yapmak lazim bir donum bostan yan gelip yat osman demekle isler yoluna girmez

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Diyarbakır'da bir bomba patladı gencecik insanlar öldü,daha lise talebesi olan gelecek vaadeden insanlar..onlar kimdi?

Sizin burada sözcülüğünü yaptığınız kürt gençler değilmiydi?

Şimdi üstünüze düşeni yapma sırası sizde şiddette ve teröre karşı tavrınızı koyun...

Evet ölenler Kürt gençleriydi;Türk gençleri olması da benim açımdan hiçbirşeyi değiştirmez!Sonuçta ölenler insan!

Ben üstüme düşeni yapıyorum ve şunu söylüyorum;Bu ülkede olan ve bu ülkenin olan en büyük sorunlardan biri de KÜRT SORUNU!Ve bu sorun PKK ile var olan bi sorun değil...Ve hepimize düşen sorunları örtmek,görmezden gelerek onları şiddet politikalarıyla çözenlere inat;sorunların üstüne üstüne gitmek ve herşeye rağmen insan demek!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Evet ölenler Kürt gençleriydi;Türk gençleri olması da benim açımdan hiçbirşeyi değiştirmez!Sonuçta ölenler insan!

Ben üstüme düşeni yapıyorum ve şunu söylüyorum;Bu ülkede olan ve bu ülkenin olan en büyük sorunlardan biri de KÜRT SORUNU!Ve bu sorun PKK ile var olan bi sorun değil...Ve hepimize düşen sorunları örtmek,görmezden gelerek onları şiddet politikalarıyla çözenlere inat;sorunların üstüne üstüne gitmek ve herşeye rağmen insan demek!

Üzgünüm anlaşamıycağız..

Çünkü ben bu ülkede kürt sorunu değil pkk ve terör sorunu olduğuna inananlardanım?

Ama siz pkk yı kürtlerle aynı çerçevede değerlendiriyorsanız o başka..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Üzgünüm anlaşamıycağız..

Çünkü ben bu ülkede kürt sorunu değil pkk ve terör sorunu olduğuna inananlardanım?

Ama siz pkk yı kürtlerle aynı çerçevede değerlendiriyorsanız o başka..

Sayın Süheda önce şu konuda anlaşalım;benim için PKK, Kürtb sorununda ölçüt değildir!PKK gibi oluşumları da hayatımın hiçbir safhasında bir çözüm olarak görmedim!Kürt Sorunu nedir ya da ne değildir;sizin için neyi ifade ediyor;sizin buna vereceğiniz cevapla(ki siz bunu kabul etmiyorsunuz...)benim vereceğim cevap mutlaka farklı olacaktır...Çünkü yaşadıklarımız çok farklı...Sayın Diyarbakırlı bir iletisinde;kendi toprağında yaşayamanın verdiği bir sorunun sonucu olan hayatından örnek vermişti...Bakın ben de daha ileri giderek;akşamlar boyunca pencere önlerinde ölümden kaçışımızı;günün ilk ışığında ses veren ağıtları,üstümüze doğrulan silahları bu sorunun bir sonucu olarak göstereceğim.Evet ben bunlareı yaşadım!Bunları yaşadığım yer de bu ülkenin bir parçası...

Çok ilginçti benim için onca yaşananlar...Daha da ilginç olan bunu yapanlar arasında benim için mücadele verenlerin de olması.(???????)Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum;ben doğuda yaşayan,bedel ödeyen bu insanlara gerçekten çok acıyorum;onlar bunu haketmiyorrrrr!İnanın ki ben de anlayamıyorum daha doğrusu anlamlandıramıyorum bu yaşanan yıkımları...Tamam diyorum kürt sorunu yok;eee ama nedendir onca ölümler,yani varsa bir terör sorunu neden hala bitirilemiyor;neden hala bunları konuşuyoruz;ya gerçekten yoksa bir sorun;olmayan sorunun olmayan aktörlerine neden hala bedel ödetiyoruz!

Lütfen birileri bana tümn olanları açıklasınnnnn!Gerçekten anlayamıyorummmmmmmmm!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yersoy arkadasim pkk olayi sadece kurtlerin istemeleriyle olmaz kurtler pkk ile savasmiyormu oyle bir yazmissinki kurtlerin hepsi pkkyi savunuyormus gibi kurtler pkkyi isteseler hemen su dakikada bitirirmis gibi konusuyorsun kurtler istemiyormu bitirmeyi belkide senin istediginden daha fazla istiyorlardir koylerinde sehirlerinde huzur ve rahat uyumak icin

Ne alakası var arkadaşım sorunu Kürt halkının bitireceğini söylemekle kürtlerin hepsini PKK lı olrak görmenin?Çok ilginç... Bu arkadaşlar PKK gibi bir hareketin (dağa çıkışın) sebebi olarak Kürtçe isim kullanamamayı ve Kürtçe konuşamamayı gösteriyorlar. Ben bu durumda sorunun kaynağıın ve PKK nın beslendiği kökü ne olarak değerlendirebilirim? Lazlar mı bitirecek bu hareketi? Yoksa devlet savaşarak mı? Tabii ki de oranın insanı PKK'ya katılımı durdurmalı; hatta en önemlisi DTP gibi PKK nın yasal uzantılarını da meclise sokmamalıdır! Sorun neredeymiş?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Süheda önce şu konuda anlaşalım;benim için PKK, Kürtb sorununda ölçüt değildir!PKK gibi oluşumları da hayatımın hiçbir safhasında bir çözüm olarak görmedim!Kürt Sorunu nedir ya da ne değildir;sizin için neyi ifade ediyor;sizin buna vereceğiniz cevapla(ki siz bunu kabul etmiyorsunuz...)benim vereceğim cevap mutlaka farklı olacaktır...Çünkü yaşadıklarımız çok farklı...Sayın Diyarbakırlı bir iletisinde;kendi toprağında yaşayamanın verdiği bir sorunun sonucu olan hayatından örnek vermişti...Bakın ben de daha ileri giderek;akşamlar boyunca pencere önlerinde ölümden kaçışımızı;günün ilk ışığında ses veren ağıtları,üstümüze doğrulan silahları bu sorunun bir sonucu olarak göstereceğim.Evet ben bunlareı yaşadım!Bunları yaşadığım yer de bu ülkenin bir parçası...

Çok ilginçti benim için onca yaşananlar...Daha da ilginç olan bunu yapanlar arasında benim için mücadele verenlerin de olması.(???????)Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum;ben doğuda yaşayan,bedel ödeyen bu insanlara gerçekten çok acıyorum;onlar bunu haketmiyorrrrr!İnanın ki ben de anlayamıyorum daha doğrusu anlamlandıramıyorum bu yaşanan yıkımları...Tamam diyorum kürt sorunu yok;eee ama nedendir onca ölümler,yani varsa bir terör sorunu neden hala bitirilemiyor;neden hala bunları konuşuyoruz;ya gerçekten yoksa bir sorun;olmayan sorunun olmayan aktörlerine neden hala bedel ödetiyoruz!

Lütfen birileri bana tümn olanları açıklasınnnnn!Gerçekten anlayamıyorummmmmmmmm!

Peki aynı soruyu ben sana yönelteyim sevgili arkadaşım...

Bu yaşadıklarınızı neden yaşadınız?Dilinizi konuşmayın diyemi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Peki aynı soruyu ben sana yönelteyim sevgili arkadaşım...

Bu yaşadıklarınızı neden yaşadınız?Dilinizi konuşmayın diyemi?

Dil mi?Sorun o kadar basit değil değerli arkadaşım!Ben Diyarbakır'a geldiğim ilk yıl ''Diyarbakır'da çalışan ve sokakta yaşayan çoçuklar''ile ilgili bir anket çalışmasında yer almıştım.Burada ki çalışmada gördüğüm;köyleri yakılmış,koruyuculardan kaçmış,PKK baskılarından yılmış,kimliklerinden dolayı yargılanmış,bütün varlıkları elinden alınmış paramparça yaşamlardı...Bakın bu sadece küçük bir örnek!Ve dil sorununa gelince;inanın ki ben hala kürtçeden başka bir dil bilmeyen insanlara neden kürtçe konuşma yasaklanır anlamadım.Sizin varsa buna bir cevabınız...

Bu arada Sayın Yersoy dağa çıkmaları engelleme bizden çok siz de taktir vedersiniz ki devletin uygulayacağı politikalara bağlı...Benim için insanı hedef alan oluşumlar terördür de herkesin benim gibi düşünmesini daha doğrusu bizi anlamasını nasıl beklersiniz...?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu arada Sayın Yersoy dağa çıkmaları engelleme bizden çok siz de taktir vedersiniz ki devletin uygulayacağı politikalara bağlı...Benim için insanı hedef alan oluşumlar terördür de herkesin benim gibi düşünmesini daha doğrusu bizi anlamasını nasıl beklersiniz...?

Biz sizi anlıyoruz da siz ne dediğimizi anlayamıyorsunuz bir türlü...

Dağa çıkmak da nedir yahu? Bununu nedenini nasıl "biz" olarak nitelediklerinize yüklersiniz???? "Sizin" çelişkinizdir sadece bu! ********!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz hep buradaydık ve hep burada olacaz biz bu ülkeye ihanet etmedik ve etmeyeceğiz ancak bu sorunun çözümü sadece bizim (kürtlerin) atacağımız adımlarda değil bunuda herkesin iyi anlaması gerekir.

saygılarımla....

Hayir kardesim. Biz yillarca Turk halkinin yaninda savas ettik mucadele verdik. Osmanli doneminden tutun ta Kurtulus Savasi'na kadar. Devlet bize, Kurtlere ihanet etti. Sizlerin anlamak istmediginiz ya da isinize geliyor diye INKAR ettiginiz sey bu iste!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sayin yersoy forumdaki yazilardan oyle anlasiliyorki veya benim okudugum ve anladigim kadariyla turkler teroru durdurmak isteyen taraf ama buna engel olan kurtler ben forumdaki yorumlarinizi okudugumda bunu anliyorum.

degerli arkadaslar olaylara kurt turk olarak bakmayalim benim inandigim su turkiye cumhuriyeti topraklari icinde yasayan butun insanlar huzur refah ve baris icinde yasadi ve birlikte yasamakta istiyor eger baris iciinde yasamak istemeseydi bugun tablo cok ama cok farkli olurdu... Bizim bu gunlere gelmemizdeki etkenler nedir kurtlerin kendi dillerini ozgurce konusamadiklarimi hayir degil lazida cerkezide turkude bellirli standardlar icerisinde ozgurdur kirmizi cizmeyi gecmedigi surece ama olaylarin cigirindan cikmasinin nedenlerinden birisi ulkedeki iktirsazlik ekonomi, her gecen gun artan issizlik yoksulluk ulke genelinde hemen her yerde, halkin cogu aksam evine 1 ekmek goturemezken sirasi geldiginde etnik koken ayritmaksizin her vatandas gidip vatani beklemekte ama bekleyenlere bir bakin kimin evlatlari bu vatanin gercek sahipleridir yoksul fakir halkin evlatlari.. sehit olan askerlerimize bakin kimler oluyor aksam evine bir lokma ekmek getiremeyen halkimin evladi varmi iclerinde bir zenginin bir millet vekilinin bir generalin cocugu veyahut yakin bir akrabasi .. YOK cunku bizim zenginimiz BEDEL VERIR ASKERIMIZ FAKIRDENDIR bu malesef bir gercektir .. simdi teror olaylarina bakalim bundan cok degil 1-2 senesine donelim terorden eser kalmamisti herkes kardesce yasamiyormuydu ozaman kurtler diyorlarmiydi bizim haklarimiz elimizden aliniyor ozgurlugumuz kisitlaniyor diye nezamanki ulkede secimlere yesil isik yakildi iste ozaman teror patlak verdi bu kimin isine yaradi DTP'NIN MHP'NIN ekmegine yag calindi bu bilinclimi yapildi Benim dusunceme gore bilincli olarak yapildi bugun teror olaylari patlak vermeseydi bugun ne DTP nede MHP baraji asmayacakti ve yine mecliste CHP ve AKP olacakti cunku halkin cebinde fazla parasi olmasada huzur vardi ulkede ama sirf kendi cikarlari icin bilincli yapildi..

Bir digeri ise TSK dunyanin en yuksek silahlarina sahip ordusu degilmi ilk 10 siraya girmiyormu ve bana gore bugun TSK istese bir avuc teroru bitiremezmi bitirir ve tek bir asker sehit vermeden teror ortadan kalkar neden kalkar en basit ornegi nedir ordunun elinde bugun terorist basi yokmu var ve terorist basina bugun ordu istedigini yaptirabilir eger gercekten bunu istese ama ben bunu istediginden suphe ediyorum cunku ordununda kendince kaygilari var nedir bu en basta teror biterse ordunun ulke icinde aktif bir rolu olmayacak ve bu nedemektir devletten alacagi butcenin cogu kesilecek peki ordu bunu istermi istemez cunku devletten aldigi butcenin hesabini kimse vermiyor bunu sorgulamaya kimsenin yetkisi yoktur butceden olacagina dagda teror avina cikar...

Benim yazdiklarima katilmayabilirsiniz bu en dogal hakkinizdir ama daha dune kadar birbirinizin gozlerine bakarken bugun birbirinize sirt cevirmek bizi birbirimize dusurmek isteyenlerin ekmegine yag degil bal surer... benim topragimin sinirlarinda yasayan butun halkimin benim basimin uzerinde yeri vardir bu kurdu olsun lazi olsun ermenisi olsun cerkezi olsun gurcisi olsun alevisi olsun sunnisi olsun farketmez ulkemdeki sorunu sirt sirta el ele omuz omuza vererek cozebiliriz kan dokerek degil okuyarak sevgi besleyerek

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dağa çıkmak da nedir yahu? Bununu nedenini nasıl "biz" olarak nitelediklerinize yüklersiniz???? "Sizin" çelişkinizdir sadece bu! ********!

...Yaşamak bir ağaç gibi hür ve tek

Ve bir orman gibi kardeşcesine....

Sayın Yersov;inanın bana bu yazdığınız cevabı anlayamadım!Ne ise canınız sağ olsun :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dedik ya, sizler bizleri anlayin ve kalbimizi kazanin hem PKK'yi bitiririz hem de bu ulkenin aydinliga cikmasi icin olume bile gideriz! Yeter ki samimiyetinizi gosterin bizlere. Yeter ki benim varligima, kulturume, dilime, tarihime saygi gosterilsin Kurt olarak!

Bu ülkenin Türk Gençleri sizi anlıyor hemde gayet iyi anlıyor. Pkk'yı bitirmek elinizdeyse neden bitirmiyorsunuz? Elinizde değilse nasıl bitireceksiniz?

Samimiyet isteyen samimi olacak. Senin varlığın, dilin, tarihin saygısızlık mı görüyor? Ayrıca sizin talepleriniz gerçekten haklı talepler mi yoksa tamamen provakatif talepler mi?

İyi düşün öyle cevap ver.

Hayir kardesim. Biz yillarca Turk halkinin yaninda savas ettik mucadele verdik. Osmanli doneminden tutun ta Kurtulus Savasi'na kadar. Devlet bize, Kurtlere ihanet etti. Sizlerin anlamak istmediginiz ya da isinize geliyor diye INKAR ettiginiz sey bu iste!

Anlaşılıyor ki, Amerika yapmak istediğini yapmış kendini Türk bilmeyen ve kendi devletinden, milletinden bağımsız hareket eden insanlar yaratmış. Devlet size nerede nasıl ihanet etti? Bölgenizin kalkınmasından söz ediyorsan önce çuvaldızı kendinize batırın, güneydoğu neden gelişmedi? bugün mecliste temsilcileriniz var gerçi daha öncede vardı, kürt asıllı bir çok insan bu ülkenin yönetiminde bulundu. Peki sorunlarınız neden çözülmedi?

Siz ayrıcalık görmek istiyorsunuz asıl anlamayanda sizsiniz. Ayrı haklar almak istiyorsunuz. Dilinizi konuşmak istiyormuşsunuz, nerede konuşamıyorsunuz? Hatta şunu öğrenmek istiyorum bir ülkenin kaç alfabesi olur? W,Q,X harfleri sizin alfabenizde mi var? Peki gramerinizde var mı? Hangi Kürtçeyi konuşmak istiyorsunuz?

Birlik beraberlik içinde ikilik olmaz eğer oluyorsa bunun bedelini hep birlikte öderiz. Ve ödüyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlayamadığım bir konum var. Irkçı faşizan görüşlü arkadaşlar,dinci şeriat getirmek isteyen arkadaşlara,bazı konularda, devrimci geçinen,kendilerini sosyalist gören,halbuki ateist olan arkadaşlardan destek gelmekte. Benim çözemediğim,böyle konularda yanlarında olabiliyorsanız,bir (ÖRNEK)Sivas katliamında neden karşılarında olduğunuzdur.

Önce şu konuda birleşmek gerekmezmi? PKK nın katlettiği insanların yarısından fazlası Kürt ırkına mensuplardı. Şimdi çıkıp, Kürt olan herkesin pkk lı olarak lanse edilmesinin bir anlamı olabilirmi? Sizler batıda gönlünüzce yaşarken,o insanların neler çektiklerini düşünüyor yada biliyormusunuz?

Birde şu ülkücü geçinen arkadaşlara bir sözüm olacak: Sizler sıcak yataklarınızda yatarken,doğuda yaşayan kürt köylüleri neler yaşıyorlar,uyuyabiliyorlarmı diye düşündünüzmü hiç? Uzaktan hiç görmeden,neler çektiklerini bilmeden yargılamak kolay ama,onların yanında olmak işinize gelmez. Onların ölülerine rant için sahip çıkmış görünür,cenazeden ayrıldığınızda,ana avrat küfür edersiniz değilmi? Bu sizin gerçekleriniz,inkar etseniz bile.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Anlayamadığım bir konum var. Irkçı faşizan görüşlü arkadaşlar,dinci şeriat getirmek isteyen arkadaşlara,bazı konularda, devrimci geçinen,kendilerini sosyalist gören,halbuki ateist olan arkadaşlardan destek gelmekte. Benim çözemediğim,böyle konularda yanlarında olabiliyorsanız,bir (ÖRNEK)Sivas katliamında neden karşılarında olduğunuzdur.

Önce şu konuda birleşmek gerekmezmi? PKK nın katlettiği insanların yarısından fazlası Kürt ırkına mensuplardı. Şimdi çıkıp, Kürt olan herkesin pkk lı olarak lanse edilmesinin bir anlamı olabilirmi? Sizler batıda gönlünüzce yaşarken,o insanların neler çektiklerini düşünüyor yada biliyormusunuz?

Birde şu ülkücü geçinen arkadaşlara bir sözüm olacak: Sizler sıcak yataklarınızda yatarken,doğuda yaşayan kürt köylüleri neler yaşıyorlar,uyuyabiliyorlarmı diye düşündünüzmü hiç? Uzaktan hiç görmeden,neler çektiklerini bilmeden yargılamak kolay ama,onların yanında olmak işinize gelmez. Onların ölülerine rant için sahip çıkmış görünür,cenazeden ayrıldığınızda,ana avrat küfür edersiniz değilmi? Bu sizin gerçekleriniz,inkar etseniz bile.

Evet arkadaşım söylenmesi gerekenleri söyledin zaten!Çok sağol...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili diyarbakırlı devlet içerisinde bulunduğu konumu kendi siyasi yada maddi çıkarı uğruna kötüye kullananlar olmuş olabilir bu devletin tamamın yanlış içinde olduğunu göstermez,bana göre asıl yanlışlık ATATÜRK'ün bahsettiği türklük kavramını ırka indirgeyenlerin yanlışıdır.Ancak şunuda unutmamak gerekirki biz kürtlerde yanlışlar yaptık devlete karşı , baktığınız zaman demokratik laik cumhuriyetin ilanından buyana yaşanan kürt hareketleri hep şeriatçı akımdan gelmektedir ve baktığınız zaman aşiret reisi olup kürtleri sömürenlerde yine kürt asıllıdırlar.Bugün kürt hareketi sosyalist bir hareket haline gelmiştir oysa 1920'den 1950'lere kadar şeriatçı bir hareket 1950'den 1995'lere kadar kominist bir hareket halini aldı.sonuç olarak bizim halkımız bugün tek bir türkiye ve tek bayrak isterken yıllarca bölgeden en yüksek oyu alan parti halen ayrı bayraktan bahsedebiliyor oysa kürt halkının gerçekliğiyle örtüşmeyen bir söylemdir bu ve hepimiz biliyoruzki bu partiye giden oylar ellerindeki yetkiyi doğru kullanmayan devletin görevlendirdiği insanlara tepkidendir,eğer kürt halkı türk karşıtı yada polis yada asker karşıtı olsaydı GAFFAR OKKAN gibi halka devletin güleryüzünü gösteren bir insan şehit edildikten sonra 10 binler 100 binler ağlamazdı diyarbakırda sonuç olarak her iki tarafta hata yapmış olabilir bir birimizi ihanetle suçlamak yerine bu insanın içini iğrendiren olayların bitmesi ve güçlü türkiye için neler yapmamız gerektiğini konuşmalıyız...

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Burada yazılanlar ne bir devlete olan öfkelerdir ne de insanlara olan kırgınlıktır!Tabi ki bu ülkede suç yada hatalar sadece Türk veya Kürt halkının yanılgılarından doğan sonuçlar değildir.Ben devleti eleştirmem;çünkü devlet biziz!Adalet mülkün temelidir deriz;ancak o sistemde yer alan birileri kalkıp kendisine göre adaleti yorumlar;ve adalet mülkün temeli değil,hukusuzluğun kılıcı olur...Emniyet bu ülkenin güvencesidir deriz;yine birileri kalkıp sokak ortasında bir vatandaşa kurşun sıkar ve emniyet topallanmaya başlar...Nedense birileri sürekli kendine göre kurallar yazdı bu ülkede...Darbeler oldu,insanlar faili meçhullere kurbanlar verdi,sağ-sol çatışması adı altında yüzlerce fidan toprağa verildi,birilerinin dili yasaklandı,yoksulluk diz boyu iken yine birileri yüksekten palavralar atmaya devam etti;kazananlar oldu,kaybedenler yine bizler olduk!

Kürt sorunu var değince;bölücü olduk,PKK ile aynı kefeye koyulduk.Sizin için yoksa sorun kapatın gözlerinizi dedik;vay sen misin bunu diyen;kısırdöngülerle anıldık!Bu devlet günahıyla sevabıyla bizim.Ve varsa ters giden birşeyler bunu anlatmak da bize düşer!Bana kalırsa siyaseti bir kez hayatımız da çıkaralım;sadece ama sadece insan için yazalım...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili diyarbakırlı devlet içerisinde bulunduğu konumu kendi siyasi yada maddi çıkarı uğruna kötüye kullananlar olmuş olabilir bu devletin tamamın yanlış içinde olduğunu göstermez,bana göre asıl yanlışlık ATATÜRK'ün bahsettiği türklük kavramını ırka indirgeyenlerin yanlışıdır.Ancak şunuda unutmamak gerekirki biz kürtlerde yanlışlar yaptık devlete karşı , baktığınız zaman demokratik laik cumhuriyetin ilanından buyana yaşanan kürt hareketleri hep şeriatçı akımdan gelmektedir ve baktığınız zaman aşiret reisi olup kürtleri sömürenlerde yine kürt asıllıdırlar.Bugün kürt hareketi sosyalist bir hareket haline gelmiştir oysa 1920'den 1950'lere kadar şeriatçı bir hareket 1950'den 1995'lere kadar kominist bir hareket halini aldı.sonuç olarak bizim halkımız bugün tek bir türkiye ve tek bayrak isterken yıllarca bölgeden en yüksek oyu alan parti halen ayrı bayraktan bahsedebiliyor oysa kürt halkının gerçekliğiyle örtüşmeyen bir söylemdir bu ve hepimiz biliyoruzki bu partiye giden oylar ellerindeki yetkiyi doğru kullanmayan devletin görevlendirdiği insanlara tepkidendir,eğer kürt halkı türk karşıtı yada polis yada asker karşıtı olsaydı GAFFAR OKKAN gibi halka devletin güleryüzünü gösteren bir insan şehit edildikten sonra 10 binler 100 binler ağlamazdı diyarbakırda sonuç olarak her iki tarafta hata yapmış olabilir bir birimizi ihanetle suçlamak yerine bu insanın içini iğrendiren olayların bitmesi ve güçlü türkiye için neler yapmamız gerektiğini konuşmalıyız...

saygılarımla...

Sayin Botan bunlari gercekten sizmi yaziyorsunuz yoksa benmi yanlis görüyorum.Bizim mücadelemiz sizin yazdiklarinizda yatiyor,biz Atatürk'ü anlattigimizda bize birileri hep dil uzatti.Halbuki Atatürk Kürtler bizim öz kardesimizdir diyecek kadar bu ulusu seven bir insandi.Atatürk'cülük ayrililkcilik degildir.Bu ülke hepimizin olduguna göre bu ülkedeki birlik ve bütünlügede birlikte sahip cikmamiz varsa yanlislar noksanlar birlikte düzeltmemiz gerekir.Devletin icinde tabiiki yanlis yapanlar olacaktir.önemli olan bu yanlisi elbirligi ile düzeltebilmektir.Kürtleri biz asla kendimizden ayri görmedik halada görmüyoruz,ve bu nedenle diyoruzki bizi ayirmaya calsanlara karsi tek bir kitle olalim.Bagimsizlik savasimizi böyle kazandik.Kimse kimseyi inkar etmiyor,edemezde inkar ediliyoruz sloganlari ile sorun olusturanlar aslinda bizlerden olmayanlardir.Türkiye sinirlari icersinde yasayan herkes ayni kaderi paylasiyor,yoksulluk,asil inkar edilmeye calsilan budur ama gercek olan birsey inkar edilemez.Yoksulluk egitimsizlik bu ulusun kaderi olmamalidir.Eger bir Kürt yurttasimiz yoksulluk icindeyse Karadenizli,Akdenizli bir yurttasimiz buna sevinmez üzülür,Güneydoguda halk PKK nedeniyle evinden yurdundan ayrilmak zorunda kaldi,belki burada yanlisliklar olmustur ama bunlari devletin Kürt politikasi diye lanse etmek yanlistir.Karadenizdede olsaydi aynisi olacakti.84 yil önce ayni bayrak icin can verenlerin torunlarinin ayri bayrak istediklerine inanmiyorum ama isteyenler var,bunu siz dile getirmissiniz,kutlarim sizi.

Evet güclü bir Türkiye hepimizin cikarinadir yani Türkiye'de yasayan Kürt'ünde Cerkezinde,Gürcününde,Türk'ünde,Ermeni'ninde cikarinadir cünkü tüm bunlarin hepsidir ulus,ulusun her ferdinin insanca yasama hakki vardir.Iste biz insanca yasamanin savasini vermeliyiz ayrilmanin degil.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygılarımla...

Tebrikler botan çok güzel yazmışsın eline sağlık.. :clover:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben zaten en başından beri şunu anlatmaya çalışıyorum bu ülke hepimizin ayrı gayrı olamayız biz,ATATÜRKÜN bahsettiği anlamda türklük doğru bir hareketti ancak ırk ismi değil devlet ismi altında birleştirme çabasına girilseydi herşey çok daha farklı olabilirdi.... HEPİMİZ TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞIYIZ buna kimse itiraz etmiyor ve hepimiz biliyoruzki bu anayasaları insanlar yazdı yani yine insanlar arz,talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda değiştirebilirler (elbette toplumsal uzlaşıyla)

saygılarımla...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.