Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt Sorunu ve Türkiye'nin geleceği hakkında

cozunurluk

Önerilen İletiler

bi olay daha gecmisti basimdan, isime dönmeden anlatim...

Yine üniversite yillarima denk düsüyor.

Bi arkadasim (türk) türkiye de yasanilan bi olaydan bahsetti ve su saatte surda toplanip bu olayi protesto etmek istiyoruz dedi.

Olay ise türkiye de düdüncelerini savunan genclerin polis tarafindan dövülmesi idi.

peki yapilan haksizlik ise, bende varim dedim ve gittik .

protesto eden 5,6 kisiye bizde katildik, ve baktim gördümki gencler gelip gecenlerin ellerine bir kagit tutusturuyorlar.

okudugumda aklim basima geldi, meger kürdistan yanlilari ve örgüt mensuplari olduklari icin dövülmüsler.

Dayak siddet dogrumu dur, tabiki hayir, ama türkiye topraklari üzerinde bir kürt devleti asla kurulamaz!

Dövülmelrini hala haklsizlik olarak görüyorum, ama bana göre Kürdistan diye bir yer yok!

Yine bi baska hadise , yasadigim sehirde sehirin metro istasyonlarina haftalardan beri afisler asili, ve kürdistan güzellik yarismasi icin reklam yapiliyor.

Sanirim hala gerceklesemedi su yarisma, cünkü afisler bir aydan beri asili duruyor.

amac güzellik yarismasi mi? tabiki hayir, amac insanlarin beynine var olmayan bir seyi sokmak.

Kürdistan diye bir yer olmamasina ragmen, sözde güzellik yarismasi düzenleniyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

türkiye de türk ve kürt sorunu yoktur. Benim ülkemde güneydoğu sorunu yoktur. Benim ülkemde alevi sunni sorunu da yoktur. benim ülkemde bir takım vatan hainleri vardır. bunlar kelimelri bilerek yanlış kullanıp problemi genele yayıyorlar. Ülkemde pkk sorunu vardır. soruna bu şekilde yaklaşılsaydı bu gün bu sorundan bahsetmezdik. TC devleti milli bir devlettir. 7oo yıllık devlet hayatınfa bir çok hain çıkmıştır. bu günde çıkacaktır. Bunun işaretini Büyük Önder M.Kemal Atatürk Gençliğe Hitabede bildirmekte, sorunun çözümünüde orada vermektedir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur. reçete budur. Ülkemi çeşitli mozaiklerin ülkesi olarak tanıtanlar yarın "kürt meselesini, alevi - sunni meselesini" çözünce hangi etnik kimliğ karşımıza sorun olarak koyacaklar.....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kürt yoktur,

Dağda yürürken karda,

Kart kurt diye ses çıkaran

Dağ Türkleridir onlar

Anlayışından,

Kürt realitesini tanıyoruz,

Kürt sorunu bizim sorunumuzdur

Noktasına gelene kadar

Kaç insanımızı toprağa verdik,

Eğer Kürt yok ise

Bu kadar insan neden öldü,

Eğer Kürt var idiyse

Yok olduğu neden iddia edildi

Ve yok olduğu iddiası uğruna bu kadar insan neden öldü.

Eğer sorun terör sorunu ise

Neden devletin en yetkili ağızları

Bir yandan gençleri ölüme yollarken

Diğer yandan

Kürt realitesi, Kürt sorunu lafları etti.

Olaylara geleneksel yaklaşımımız ne ise

Bu konuya da öyle yaklaştık.

İnkar ettik sorunu,

Önemsemedik,

Umursamadık,

Sorun büyüdü,

Çözüm için birşeyler yapmaktansa

Sessizce tabutları seyretmek işimize geldi.

İşimize geldi

Oradaki insanların yurttaş birey olmasındansa

Ağanın şeyhin şıhın marabası, kulu olması

Seçimlerde düşünen beyinler yerine,

Ağaların şeyhlerin şıhların topluca oyları ile seçilmek...

Yıllardır, yol su iş aş götüremediğimiz topraklara

Uçaklar, Tanklar, Toplar gönderdik

Sefer halindeki yüzonbin kişi, bunların kumanyası

Giysisi, matarası, uçakların, tankların akaryakıtı...

Bugün mayın eylemlerine karşı

4000 km.yolun asfaltlanmasından bahsediliyor,

Orada yaşayan insanlar için asfaltlanmayan yollar

Orada yaşamayan insanlar ölmesin diye asfaltlanacak.

Yıllardır bu insanların varlığını inkar ederek

Onları PKK nın kucağına bizzat biz ittik.

Bugün Kürtler bu ülkeden ne istiyor sorusunun cevabını

Sağlıklı bir şekilde alamayız.

Çünkü PKK dan bağımsız, özgür biçimde kendini ifade edecek

ve politika üretecek mekanizmaları yoktur.

Bir an için tersinden düşünelim;

Kürdiye Cumhuriyetinde, Türk asıllı bir Kürt vatandaşı olmayı

hatta, dağda yürürken çıkan sesler yüzünden adınızın Türk

olduğunu kaçınız kabul ederdiniz...

Demokrasi belki terörü önlemez,

Ama üzerine bastığı,

Kendine meşru bir zemin olarak gördüğü

Halkı ayağının altından çekebilir,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaşım önce hoş geldin.

Ülkemde etnik kimliği yok varsaymak ancak ve ancak faşist ve militarist düşüncelerin sonucu olabilir. Ülkemde kürt yoktur demiyoruz. En az türklerin varlığı kadar kürt, sunnilerin varlığı kadarda alevi vardır. Bilmiyorum sana göre taşra neresidir. İzmit'in doğusu mu yoksa şırnak mı. Cevabınız da yokluktan ve altyapı yokluğundan bahsediyorsunuz. Bu gün Kaç tane ege köyünün suyu yok. Niğdenin kaç tane köyünde su ve elk yok. Karadenizde kaç tane köyde elk, su, ve tv yayını yok. Her yokluğa sığınarak ülkemi bölücü eşkıyay peşkeş çekmeye kalksaydık bu gün sen ve ben olabilirmiydik. adımız ne olurdu acaba. Amaç ülkemde hiç bir ırkın veya kimliğin üstünlüğü değil. Problemin doğru çözümünü bulmak için: Prof. Dr. Bayram Kodaman'ın Şark Meselesi ışığı altında Sultan II. Abdulhamit'in Doğu anadolu Politikası (orkun Yayınevi-1983) isimli eserini okumanızı tavsiye ederim. Bu ülkede bizler bir elin beş parmağı gibiyiz. Bizler kürt arkadaşlarımızla - komşılarımızla- hısımlarımızla yanyana gönül gönüleyken tabiki her şehit kalbimizi dağlıyor. Kürt insanının (özellikle 3 yıl köylerinde kasabalrında- şehirlerinde yaşadım) bizimle bizimde onlaral bir sorunumuz yok. Onların da bizimde ana sorunumuz pkk eşkıyası ve onların ana patronları emparyalist güçlerdir. Yarın bir Irak bir Afganistan olmak isetmiyorsak, Yugoslavya gibi parçalnıp içimizden sırp kasapları icat etmek istemiyorsak. hepimizin içinde bulunduğu bu gemiyi korumalı gerekirse ona karşı duranlara topyekün mücadele etmeliyiz. Etnik kimliğniz ne olursa olsun sonuçta bayrak bir, vatan birdir. Çanakkale de bu ruh etnik kökenlere göre kurulmamıştır.

Kenan Evren'in dediği gibi kat kut savsataları gerçekleri değiştiremez. Ama şu gerçeği ise hiç bir şey değiştirmeyecektir. " Vatan bir bütündür bölünemez."

saygı ve selamlar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Cevabınız da yokluktan ve altyapı yokluğundan bahsediyorsunuz. Bu gün Kaç tane ege köyünün suyu yok. Niğdenin kaç tane köyünde su ve elk yok. Karadenizde kaç tane köyde elk, su, ve tv yayını yok. Her yokluğa sığınarak ülkemi bölücü eşkıyay peşkeş çekmeye kalksaydık bu gün sen ve ben olabilirmiydik. adımız ne olurdu acaba.

Hoşbulduk arkadaşım,

Bu noktada bir açıklamaya ihtiyaç var;

Benim yazım bir bütündü, o bütünün içinde

bölgeye yıllardır götürülemeyen/götürülmeyen iş imkanlarının aş imkanlarının

aynı bölgeye uçak yakıtı, top mermisi, asker botu, cephane vb.olarak gittiği noktası vardı.

Yıllardır orada yaşayan insanlar için asfaltlanmayan yolların,

(Dikkat edin orada yaşayan insanlar) PKK nın mayın eylemlerini engelenmek için asfaltlanacak olması çelişki değil mi?

Ülkemin diğer yörelerindeki yoksulluğu, teröre karşı övünülecek bir şey gibi ortaya sürmek yerine,

asıl neden bu yoksulluk, niçin ne pahasına diye sorgulamak gerekmezmi?

Ve ben şunu soruyorum;

20 yıl önce bu ülkede Kürt lafı dahi edilemezken,

Bu ülkenin en tepesindeki insanlar

Kürt reaitesini tanıyoruz, Kürt sorunu bizim sorunumuzdur noktasına geldi.

Dün yasak olan dil

Bugün televizyonlarda yayınlanıyor

Biz hala bir arada yaşıyoruz Kürtlerle

1984 de ilk silah patladığında silah altında olanlar

Bugün 41 yaşında,

Bugün memleketlerine tabutlar içinde giden gençler

Çatışmaların en yoğun olduğu

1990 ların başında

5-10 yaş aralığındaydı.

Şimdi soruyorum;

Sarsılmadan dinleyin ve cevap verin,

Kendimize karşı dürüst olalım.

Madem bu ülkede Kürt vardı

Bu kadar genç neden öldü

Nereye kadar daha ölmeye devam edecek.

Bugün Kürtlere yönelik bu adımların

20 yıl önce atılmasına engel ne idi,

AB baskısı ile, silahlı çatışmaları önleme endişesi ile

bugün siyasetçilerin kabul etiiği şeylerin bedelini

Batı Anadolu'nun binlerce yoksul ailesi ödedi.

Anadolu Türkleri bu ülkede 1000 yıldır yaşamanın bedelini çok ağır

biçimde ödediler. Burayı herşeyleri ile vatan yaptılar.Yokluklar yoksulluklar içinde

yaşam mücadelesi verdiler.

Sırf bu yüzden saygının ve övgünün en büyüğünü hakediyorlar.

Ancak şu gerçeği de kabul edelim.

Kürtler de en az bizim kadar eski bir kavim ve

En az bizim kadar bu ülkeye emek verdiler.

Bu iki halkın birarada yaşama azmi zaten 1000 yıldır

sınanmış ve bu sınavdan başarı ile çıkmıştır.

İnsanlar kendilerine Kürt diyorsa, bırakalım desinler

Bunu değiştirmeye çalışmak anlamsızdır.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gerçek şu ki kürt kimliği avrupanın dayatmalarıyla da etkin biçimde tartışılmaya başladığından beri etnik gerilim inanılmaz derecede arttı.Ülkenin genelinde kürt asıllı vatandaşlara karşı bir önyargının pkknın en şiddetli terör eylemlerini gerçekleştirdiği yıllarda bile olmadığı bir düzeye ulaştığı düşünülünce acaba avrupaya yamanmak için yukardan inme sekildeyapılan demokratik!... açılımların türk halkı tarafından ne kadar kabul edildiği tartışma konusu?

Belki de insanlar Türkiye'de belki uzun yıllardır olduğunu alt benliğine attığı kürt isimli bir halkın bu kadar ani bir şekilde ortaya çıkmasına şok oldu veyeni tanıştığı bu halkın gerek yaşam şeklinden gerekse de kültüründen pek hoşlanmadı.Sonuç ise artık hayatın her alanında türk-kürt ayrımının yasandığı ve ayrışmanının gün ve gün arttığı.

Demokratik açılımlar yapıldı ve hala yapılıyor ama devam edecek isteklerin en marjinal noktalara geleceği Türk Devleti'nin kuruluş ve ayakta kalma ilkelerini bile zorlayacağı düşünülürse türk halkında da yüz verdikçe astarını istiyorlar duygusu giderek artıyor.Halk artık aylardır haber programları ilk açtığında ana madde olarak kürt sorununun tartışılmasından sıkılmış durumda ve bunu genel olarak da

sosyal yaşantısında kürt kökenli halka özellikle batı illerinde yansıtmaya başladı.Birkaç ay önce Trabzon'da , şimdi de İzmir'de doğu kökenli 5 vatandaşa yapılmak istenen toplu linç girişimi halkın bu sıkıntısını yansıtmakta.

Bu olayları gördükçe acaba doğru yoldamıyız sorusu akla gelmiyor değil.Sonuç ise avrupa sevdasıyla atılan demokrasi!... adımlarının halkın çoğunluğunun Türkiye'de yaşayan başka bir halka karşı olan içindeki gizli öfkeyi arttırması ve bu öfkenin açığa çıkması için bir kıvılcımın yetmesi oluyor...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

senin oğlun bir gün şöyle derse ne dersin. sen benim babam değilsin. .....

veya baban bu gün çıkıp kusura bakma oğlum aslında sen benim oğlum değilsin. biz seni bir parkta bulmuştuk. sonuç......

kürtler bir kavimmmidir? Kavmi çok iyi açıklamak lazım. Türkler, ruslar, araplar, cermenler birer kavimdir. çerkezler bir kavim değildir. Türkmenler veya kazaklar bir kavim değildir."

türkiyede ki mevcut kürt aşiretlerinin bir çok yerli ve yabancı bilim adamlarının araştırmaları sonucunda oğuzların bir kolu olduğu gerçeği ortaya çıkmıştır. Yüzyılların meydana getirdiği şartalar sebebiyle arapça - farsça- türkçe- fransızca karışımı kürtçe dediğimiz suni suni bir lisanla yazılı kaynakların en eskisi olan Bitlis emiri şeref han tarafından 1597 de kaleme alınan "ŞEREFNAME" adlı esrindede kürtlerin oğuzhan soyundan geldiği açıkça belirtilmiştir." Bu konuda lütfen akademik kaynakları doğru araştırıp tarafsızlık ilkesi içerisinde kalalım. popilist ve slogan vari bilgiler bizlere birşeyler kazandırmaaz. Amca çocuklarına sadece aynı köyden demek ne kadar doğru ise kürtlere ayrı kavim veya ayrı millet demekte okadar doğru olur.

Öbür formlardaki yazılarını da takip ediyorum. Hangi amaca oğlum olursan ol unutma ki sen benim amca oğlumsun. kürtlerle türklerin ortak dedelei oğuzlardır.

Bu nedenle şu kaynakları incelemeni tavsiye ederim.

Türk kavimleri ve milletleri - prof dr akdes nimet kubat

kars tarihi doç dr fahrettin kırzıoğlu

koçi bey risalesi sf, 23 1975

bizler bu ülkeyi ne bahasına olursa olsun sevmek ve korumak zorundayız. bizler içine ülkem genelinde bulunan ve kendini bu ülkenin yurttaşı sayan herkes için geçerlidir. saygılarımla " asıl asmaz bal kokmaz, kokarsa yağ kokar onunda aslı ayrandır."

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir şarkı vardı bir zamanlar

"Bütün dünya buna inansa, hayat bayram olsa..."

Evet Kürtler de Türk olduklarına bir inansa mesele kalmayacak.

Türk olmayı kabul etmeyen insanlara şu veya bu yolla

Hayır siz Türksünüz demek meseleyi çözüyorsa benim açımdan da sorun yoktur.

Herkesi Türk yapmaktansa, herkesi Türkiye'de insanca, kardeşçe yaşatmaya

çalışmak daha anlamlı geliyor bana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bir şarkı vardı bir zamanlar

"Bütün dünya buna inansa, hayat bayram olsa..."

Evet Kürtler de Türk olduklarına bir inansa mesele kalmayacak.

Türk olmayı kabul etmeyen insanlara şu veya bu yolla

Hayır siz Türksünüz demek meseleyi çözüyorsa benim açımdan da sorun yoktur.

Herkesi Türk yapmaktansa, herkesi Türkiye'de insanca, kardeşçe yaşatmaya

çalışmak daha anlamlı geliyor bana.

10570[/snapback]

aslında ikimizde farklı düşünmüyoruz. sadece farklı söylevde bulunuyoruz.

inanın dünyada sadece ve sadece yaradılanı yaradandan ötürü sevmeyi öğrendiğimiz gün veya halka yapılan hizmeti hakka yapıldığını anladığımız gün bütün meseleler çözülecektir. seni ve forma katılanları canı gönülden kutluyor saygılar sunuyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Türkiyede özellikle büyük sehirlerde islenen suclarin yüzde 87.6 si kürtler isliyor

Hirsizlik- Gasp- Kapkac- silahli suclar vs vs hepsindede sabikali isimlerin çok büyük kismi dogu ve güneydogulu vatandaslar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Ne ölümlülerin umutsuz yaşamlarında pek bulamadıkları o parlak altınlar, Ne mücevherler, ne insanların öylesine değer verdikleri gümüş yataklar,

Ne engin ovalarda ağır başakların kendi kendine bittiği tarlalar, Erdemli kimselerin düşünceleri gibi parlak olamazlar.

Platon

Kürt Sorunu Sayın Başbakan’ın sorunu !

Ermeni Sorunu da benim sorunum !

Sayın Başbakan “Kürt sorunu benim sorunum” dedi. Güzel bir tabir bence zira eğer bir Başbakansanız ve ülkenizde hangi kesim olursa olsun ister size oy versin ister vermesin onların sorunları sizinde sorunlarınız olur.

Fakat kafaları karıştıran ve benim anlamadığım konu şu “Kürt Sorunu” bunun tam açılımı nedir ?

Türkiye’de cumhuriyet kurulduğundan bugüne Kürtler hangi gün ve zamanda kamu alanları veya özel alanlar dışına dışlandılar veya iktidarı boş verin halktan birisi çıktıda “Sen Kürtsün buraya girmezsin” dedi.

Doğuda Kürtler olduğu için mi Doğuya yatırım yapılmıyor. Zaten yalnız doğulu iş adamları o bölgeye yatırım yapsa İstanbul’dan daha varlık bir kent haline gelecek olan Diyarbakır’dır.

Aslında Kutsal ! bir görevi kendisine üstlenen Başbakan’ın bu görevi şimdiye kadar üstlendiği tüm görevlerden hatta ve hatta ekonomik sorunlardan bile kat kat zordur. Bu sorunu çözmesi için önce ortaya bu bugün yapılan gibi bir Kürt sorunu çıkartılması lazımdır. Ondan sonrada bunu çözmeye uğraşmalıdır yapılmak istenen de tam anlamıyla budur.

Zira belli süre sonra Kürtler zaten asli Türk vatandaşlığından kendilerini dışlatacaklar asıl o zaman azınlık olacaklardır. Şimdi değildirler. Parlamento’ya baktığınızda çoğunluğun doğu kökenli milletvekilleri olduğunu görürsünüz. Madem azınlık bir toplumsunuz nasıl fazla miktarda milletvekili çıkartıyorsunuz. Madem azınlıksınız nasıl gittiğimiz her eğlence mekanı sizin. Madem azınlıksınız ben neden resmi kurumlara girdiğimde elinde cep telefonu Kürtçe konuşan insanlar görüyorum. Acaba biz mi azınlığız ! Tabii konuyu açmaya kalkarsanız kaç tane Kürt cumhurbaşkanı ve Başbakan geldi gitti ona kadar inmeniz lazımdır. Benim atalarım Avrupa’dan Türkiye’ye 1924 yılında gelmişler. Ankara’ya yerleşmişler. Ben artık saf ve saf Türk’üm ve gurur duyuyorum. Sen duymayabilirsin. O zaman sana sınırını açarsa önemle belirtiyorum sen Türkiye içerisinde aslı vatandaşın ve eğer özgür iraden ile gitmek istiyorsan bende sana çok meraklı değilim, git Irak’a yerleş. Talabani de Cumhurbaşkanı zaten dilinizden anlar.

Anadolu’nun bir tabiri var “Ne yardan geçiyor Nede serden” hem Türkiye’deyim hem Kürt’üm tamam Kürtsün ama zaten bu özelliğinden seni toplumdan dışlayan yok ki. Sen kendini dışlıyorsan iki satır yukarıyı oku yakın bol bol duyacağın bu mesajı al. Amacınız bölücülük yapmak ise tabii yapın bakalım nereye kadar gider. Bu ülke 30.000 şehit verdi bir 100.000 daha verir. Ama yine parçalanmaz. Bir laf var. “Vur vur gerilla devleti kur gerilla” bu lafı duyduğumda hep aklıma kiremit kıran kareteciler gelmiştir. Sabit duran bir nesneye öyle bir odaklanırlar ki “Güm” ve kırarlar ama bu kiremidin hakimiyetini verin bakalım. Bir insana kaldırır kafanıza indirir. Kafada kırılır kiremitte. Askeri konularda bu çok farklıdır. Belki yapılmak istenen tam anlamıyla askeri bir şekilde “Vur gerilla kur gerilla” değildir. Zaten bunun bir halta yaramadığı öğrenildi. O kadar yıldır bedevileri biraz aşağılamış olacağım ama dağ bedevileri görünüş itibarıyla bir şey kuramadılar. Hani kurdular bayrakları falan var hemen askerlik bürosuna gideceğimde.

Evet Sayın Başbakan’ı kendi sorunları ile yalnız bırakarak ben kendi sorunum olan Ermeni Sorununu çözmek zorundayım. Bu arada arkadaşlar bana 1.9 milyon Ermeni lazım aklınızda bulunsun. 100.000 kişi sevk sırasında hayatını kaybetmiş. 2 milyona tamamlamam lazım ki sorun olsun sonra çözeceğiz bakalım. :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar

bildiginiz gibi medyamizdaki bazi cok akilli ve uluslararasi iliskilerden anlayan yazarlar soyle soyluyor

kuzey irakta kurt devleti kurulmasi kacinilmazdir

biz bu devlete sahp cikalip cunku ABD iraktan cekilince sunnu araplarla siiler bunlari yiyecek

biz bu devleti arka bagcemiz yapalim

petrol alip mal satalim gul gibi yasayalim.....

beden diyorum ki....

kurt devleti kurulursa bundan sonra turkiyenin savurdugu tum tehditler bosa gide cunku bu casus belli idi bizim icin

eger kurulursa guneydogu ve dogu anadolu bu devletin arka bahcesi olur

buradan cikarilan petrolle bu adamlar zenginlesirse guney dogudaki kurtler isyan ederler yada yeni imtiyazlar isterler

gecen hafta haburdan turkiye sinirina 18 km uzaklikta yeni petrol kuyulari ile ilgili ekipman malzemesinin gectigi ile ilgili haberler vardi.....

amerika turkiyede cikmasi istenen isyan icin direkt finansor olamaz....finansman petrolle olacaktir...bu kuyulardan cikan petrol turkiyedeki etnik milliyetcilige ve dehapa akacaktir

dunyada hangi ulke yani basindaki dusmaninin gelisip serpilmesine izin verir

bu adamlar neden bizim dostumuz olsun

daha kucukken ezmemiz gerekmezmi

su anda habur kapansa acliktan olurler

barajlar kapansa susuzluktan harap olurlar.......

ama yok arka bahce yapacagiz diye arka bahce olma durumuda var

cunku kurtler sizinde bildiginiz gibi amerika ve israilin piyonudur

yani her zaman feda edilebilen ama akilli oynanirsa vezir dahi olabilen....(kurtler cogu zaman feda edildi)

amerikanin ortadogu politikasi demek israilin guvenligi demektir

israil araplardan toprak calmistir

eger kurtlerde calarsa israil uzerindeki baski ve siddetin bir bolumu kurt devletine kayabilir cunku bu kurt devletini turkiye ve iran ve suriye ve irakgin sert tepki vermesi bekleniyor bu 4 devlet istikrarsizlastirilacaktir

ortadogunun su kaynaklari uzerindeki turk kontrolu istikrarsizlasacaktir......bunun kontrolune yeni talipler cikacaktir

iran ic karisiklikliga suruklenecektir dagilma sureci tetiklenebilir...yillar alsada batisnda yogun kurt nufus var

kurt devleti ABD ye turkiye gibi cogu zaman evet en kritik zamanda hayir demiyecektir(1 mart)

her zaman yes diyecektir

turkiyedeki amerikan uslerinin onemi azalacaktir yada ortadan kalkacaktir

tek sorun kurt devleti ayaklarinin uzerinde duruncaya dek nasil palazlanmasina izin verilecegidir........iran suriye buna izin vermez ama ne var ****** turkiye var sevgili basinimiz.......burada is basinimiza dusuyor.(hurriyet-milliyet)......

ve kurt devletinin bagimsizca ayakta durabilmesinin yegane sarti denize acilabilmektir(ambargo ve petrol satisi) ..(mersin-hatay)

mersindeki kurt nufusun son 10 yilda nekadar arttigina kendiniz bir bakin ve onemli pkk eylemleri hep bu kentten geliyor...bayrak yakma vs

gerekirse apo bile hapisaneden bir amerikan denizalti operasyonu ile kacirilip kahraman lider olarak iraga bile donebilecektir.....bosunami besliyoruz dimi.........

ABD bize bunu yapmaz diyenlerde olabilir...neden babamizin oglumu.........orada kurt devletide kurulsa guneydogu turkiyeden kopsada turkiye ABD ile devam eder merak etmeyin.......**** *******......Ingiltere fransa italya kurtulus savasinda geldi yurdumuzu isgal etti sonra ne yaptik siz bizi isgal ettiniz sizinle diplamatik iliski kurmuyoruz ticaret yapmiyormuyuz dedik hayir.......ABD ilede aynisi olur......APO yu saklayan Italya en yakin muttefikimiz dimi basbakanimizin en kanka arkadasida basbakanlari......

Midenizmi bulandi

cok ucuk mu geldi......

birinci korfez savasi sonrasi cevik gucle ilgili basinda cikan yazilara bakmanizi oneririm orada kurt devleti bu guc sayesinde kurulacak diyenlere neler soylenmisti.......

saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

arkadaslar

daha kucukken ezmemiz gerekmezmi

su anda habur kapansa acliktan olurler

barajlar kapansa susuzluktan harap olurlar.......

ama yok arka bahce yapacagiz diye arka bahce olma durumuda var

Midenizmi bulandi

cok ucuk mu geldi......

bu nasıl bir zihniyettir ya

bu ülkede midesi bulanması gereken böyle düşünen faşistlerdir bence

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Erdoğan arkadaşı kutluyorum çok harika bi cevap yazmış yani tabir-i caizse "cuk die oturmuş" machiavelli denen şahsiyet ben senin gibi ************* bu dünyada yaşamasından dolayı yaratana karşı insan olduğum için utanıyorum...

Ama şunu da hiç unutma bu yazdıkların omayacak ;) Bu ülke daima sömürge olacak kimseyi sömüremeyecek, hele sizin gibi ülkücü ********** olduğu sürece bu böyle devam edecek...

ACI AMA GERÇEK ;)

Bir de Müslümanız die geçiniyorsunuz sizin kadar *** ********** yok bu evrende... Nerde Müslümanlığınız??? Müslümanlık demek İnsanları Kerbela olayındaki gibi aç susuz bırakıp katletmekmidir??? Bir de Müslümanız die geçiniyorsunuz ya aslında biliyormusunuz gerçek insanlar karşısında bir ***** kadar değeriniz yok... Bu gün bir düşmanım bile dara düşse yardımına koşarım çünkü İNSAN olmamın verdiği bir sorumluluk bu... ama size ben bi kılıf uyduramıyorum ki, ***** **** ******* bi kere onu geçelim,****** *********** bile onlara hakaret etmiş oluruz yani özetle SİZE UYDURACAK Bİ KILIF BULAMIYORUM bulan varsa uydursun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

BEN YAZILAN CEVAPLARDAN BIR SEY ANLAMADIM

AMERIKANIN ARKASINA SAKLANAN KIM ACABA

BEN ULKUCU DEGILIM ........

ULKUCULER TOPRAK PSESINDE DIN PESINDE ABIDIK GUBIDIK ISLER PESINDE

BIZ BU ULKENIN TOPRAK BUTUNLUGU VE ULUSAL BUTUNLUGUNUN PESINDEYIZ KIMSENIN TOPRAGINDA GOZUMUZ YOK

BU ISIN MUSLUMANLIKLA ALAKASI YOK

SIZI MUSLUMANLIK KURTARAMAZ

AKP DE KURTARAMAZ BENI AKPLI YADA MHP LI MI ZANNEDIYORSUNUZ MUSLUMANSINIZ DIYE SIZE ACIYACAGIZ

FASIZANLIKLA NE ALAKASI VAR YANI ORADA O DEVLET KURULACAK BIZDE BAKACAGIZ OYLEMI OLMALI YANI.....SIZE O DEVLETI KURDUTAN KIM...SUREKLI KARSI OLDUGUNUZU SOYLEDIGINIZ ABD

HALA TURKCEYI TAM ANLAYAMAYAN INSANLAR VAR BU ULKEDE ANA DILINIZI OGRENIN TURKCEYI......

*********** MOZAIK PASTALARI

DENEYIN VE GORUN........AH BIZE O FIRSATI BIR VERSENIZ

BU KONU HERSEZI ILGILENDIRMIYOR

BU KONUYU TURKIYENIN BIRLIGINDEN BUTUNLUGUNDEN VE REFAHINDAN YANA OLANLAR ICIN ACTIM

KARSI OLAN ARKADASLAR `KURT DEVLETININ KURULMASININ FAYDALARI UZERINE` KONU ACABILIR

FORUM YENETICISI ARKADASLAR GERCEKTEN TARAFSIZ DAVRANIYOR

EMINIM SIZDE ORADA SAYGIN FIKIRLERINIZI TARTISABILIRSINIZ

IZIN VERIN BIZ BURADA KENDIKILERIMIZ TARTISALIM

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyenin birliği bütünlüğü ve refahından yana olmak demek

senin sevmediğin insanları ezmekten

senin sevmediğin insanların açlıktan ölmesinden

senin sevmediğin insanların susuz kalmasından mı geçiyor.

ha şu devleti bi kurun da görelim derken

eline geçecek fırsatlar nedir?

Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için neler yapacaksın

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

*********** MOZAIK PASTALARI

DENEYİN VE GÖRÜN........AH BİZE O FIRSATI BİR VERSENİZ

kendinizi ılımlı göstermek için çabalamayın

niyetiniz de üslubunuz da belli

bir başka başlıkta

insanları profesyonelce değil de

telle boğarak öldüren ülkücülere sitem ederken

burada da fırsat kollar bir görüntü çok da yadırgatıcı değil,

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyenin birliği bütünlüğü ve refahından yana olmak demek

senin sevmediğin insanları ezmekten

senin sevmediğin insanların açlıktan ölmesinden

senin sevmediğin insanların susuz kalmasından mı geçiyor.

ha şu devleti bi kurun da görelim derken

eline geçecek fırsatlar nedir?

Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü için neler yapacaksın

KIMI EZIYORUZ BIR ACIKLARMISIN

ACLIKTAN OLEMLERINI ISTEMIYORSANIZ ISYAN ETMEYECEKSINIZ ADAM OLACAKSINIZ

YANI HEM DUSMANCA DAVRAN SINIRLARIM ICINDEKI ISLERE BURNUNU SOK SONRADA NEDEN SU KESILIYOR SINIR KAPATILIYOR DIYE SOR

POLITIKADA INSANI DUYGULARA YER YOK BUNLAR SADECE GOSTERMELIK

YA BU ULKENIN SINIRLARI ICINDE ULUSAL BIRLIK -DIL DIN VS TARTISMALARINA GIRMEDEN TURK GIBI YASAYACAKSINIZ YADA YASAYACAKSINIZ

ULKUCULERIN TELLE BOGMASINI ELESTIRIRIM EGER BU SOKAKATA ESIT SARTLARDA OLSAYDI ELESTIRMEZDIM AMA UYUYAN INSANLARIN BU SEKILDE OLDURULMEMEMSI LAZIM

YANI NE ISTIYORSUNUZ

ASMAYALIMDA BESLEYELIMMI BARZANIYI TALABANIYI VE ONLARIN PESMERGELERINI

KUZEY IRAKTA TURK DEVLETI NE OLUMLU BAKIYORSANIZ YADA KARSIYSANIZ BUNU BURAYA NEDENLERIYLE YAZIN

BENI ELESTIRMEK ULKUCULER TURBANLILAR KURTLER HAKKINDA NE DUSUNDUGUMU ELESTIRMEK BU KONU DISINDA

IRKCILIK FASISTLIKTE OYLE

LUTFEN

KUZEY IRAKTA KURULABILECEK KURT DEVLETINE SICAK BAKIYORSANIZ NEDEN BOYLE BAKTIGINIZ VE KARSIYSANIZDA NEDEN KARSI OLDUGUNUZU YAZIN

UCUZA KACMAYIN

POLITIKA FORMU BU INSAN HAKLARINA SAYGI DEGIL YADA HAYVAN HAKLARINA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

emperyalizme karşı tavır almayan kürt milliyetçi hareketleri, emperyalizmden medet umma, onunla ilişkiye geçme ve zamanla emperyalizm tarafından kullanılma noktasına gelmekten kurtulamamışlardır. Kürt milliyetçi hareketleri, Kürt halkının kurtuluşu sorununa ulusal temelde yaklaşmışlar, kendilerini yalnızca Kürt ulusunun kurtuluşunu sağlamak misyonuyla sınırlandırmışlardır. kürt milliyetçi hareketleri bulundukları parçada mücadelelerine destek ve güç aramak adına, birbirleriyle çelişkileri olan bölge devletleri tarafından da kullanılmışlardır.

gün gelmiş İran'a,Irak'a,Suriye'ye,Türkiye'ye bel baplanmış oda yetmemiş emperyalist ülkelere gülücükler atılmıştır.emperyalizme karşı hiç bir tavırları kalmamıştır.BArzanin'nin yaptıklarına bakınca bu açık seçik görülmektedir.

dedikleri dost olan düşman ,düşman olan dost olabilir.herkesle ittifak yapılabilir.çünkü milliyetçilik için bir sakıncası yoktur bunun.kürt milliyetçi hareketleri kendi çıkarları söz konusu olduğunda kürt halkının çıkarlarını satmakta hiç bir zaman tereddüt göstermediler.

bunlar benin başka topic te barzani hakkındaki görüşlerim

ilk başta şunu söylemeliyim ben kürt değilim devlet filan kurduğum da yok

beni rahatsız eden doğu da ve güneydoğu da yaşayan her kürdü devleti yıkmaya çalışıyorlarmış gibi göstermen.sen kürt olsaydın ve şu an doğuda onların yaşadıklarını yaşasaydın aynı şimdi düşündüğün gibi düşünebilecekmiydin.senin köylerin yakılsaydı senin çocukların öldürülseydi....

hem konuyu açarken bunları daha küçükken ezeceksin diyorsun sonrada kimi eziyoruz diyorsun.zaten ezmek kesmek asmak gibi kelimelerden başka yazdıklarında hiç bişey göremiyorum.olaylara ne yandan baksan bunlar var sende.

kurulacak olan kürt devleti değil

önemli olan orda yaşayan halktır

orda yaşayan halkın çektikleridir

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SIZIN GIBILERE KURT MILLIYETCISI DEGIL MOZAIK PASTA DENIYOR ZATEN

ORADA BIRILERI OLDURULMUSSE KOYLER BOSALTILMISSA BOSUNA DEGIL HER HALDE

PAMUKOGLUNU KITABINI OKUDUNMU........

BIR KARAKOL BASKINI OLUYOR ERTESI GUN KARAKOLUN YANINDAKI GUN KOY BOSALMIS...HEPSI KACMIS KOYLULER PKK ILE BIRLIKTE OMUZ OMUZA ASKERLERIMIZI SEHIT EDIYOR

SEN SIMDI DEMVURACAKSIN OARADAKILER PKK ZORLUYOR SIVIL HALK NEYAPSIN

HALA ANLAMADIGINIZ SU.....

OLAY KURT MESELESI DEGIL.....

BU ULKEDE TURKUM DIYENDEN BASKA KIMSEYE YER YOK

NEDEN SUREKLI ISYAN CIKARAN YADA ILERIDE ISYAN CIKARMASI MUHTEMEL ' GELECEGIN TERORISTLERINI ARAMIZDA YASZTIYORUZ KI

BENCE KURTLER GITSINLER KUZEY IRAGA HEPSI HEP OVUNUYORLAR YAA 30 MILYON KURT VARMIS ..HEPSI GITSINLER ORADA DEVLETLERINI KURSUNLAR MUTLU SEKILDE YASASINLAR

AMA YETERKI BIZE SORUN CIKARMASINLAR

KURTLERLE ILGILI SORUN DUYMAK ISTEMIYOR KIMSE

NEDEN LAZLAR CERKEZLER VE DIGERLERI BEN TURKUM DEYIM BU ULKENIN INSANLARI ILE KAYNASMISKEN KURTLER HAYIR BIZE BU BU BU HAKLAR VERILMELI DIYORLAR

ORADA KURTLER NE ISTIYOR DIYE BIR TOPIK ACTIM BAKARSAN GORURUSUN YORUMSUZ BELEDIYE BASKANI AYNEN SOYLE DIYOR

FAKIRLIK ACLIK FALAN BUNLAR PROBLEM DEGIL AMA ANADILDE EGITIM OLMALI

NE YAPACAK ANADILDE EGITIMI

YANI BU INSANLARDAN KURTULURSAK PROBLEM KALMAYACAK

DUNYADA INSAN HAKLARI ONE SURULEREK BUKADAR ISTISMAR EDILEN BASKA BIR MILLET YOK

AYRICA TUM INSAN HAKLARI DERNEKLERI KURT BU ULKEDE VE TEK DERTLERI KURTLER

SENINDE COCUGUN OLDURULSEYDI DIYORSUN BURADA OLDURULEN PKKLI H........... DAN MI BAHSEDIYORSUN EGER OYLEYSE HAYVAN HAKLARI SAVUNULARIYLA KONUSACAKSIN

KIMSE DURUP DURURKEN TAVIR ALMIYOR O KOYLERDE BOSUNA YAKILMIYOR

GEREKIRSE DIYARBAKIR BILE DUMDUZ EDILIP ORADAKI HERKES CIL YAVRUSU GIBI DAGITILIR

HER KURT TERORIST DEGIL TAMAM AMA BANA BIR YOL GOSTER TERORISTLE TERORIST OLMAYANI NASIL AYIRACAKSIN

EGER BU ULKEDE YASAMAK ISTIYORLARSA BU ULKENIN KURALLARI ILE YASANACAK

ERMENILERIN HEPSIMI HAINDI......HAYIR AMA NE OLDU HEPSI CEZALANDIRILDI

GEREKIRSE EMIN OLUN BU HALK BUNU YAPAR

BU HALKIN CANINA TAK ETMISTIR BITMEYEN TALEPLER

GUNEYDOGUYA HARCANAN PARALAR

SEHITLER

HICBIR PARTI HIC BIR DEVLET BU HAREKET BASLADIKTAN SONRA KARSI KOYAMAZ

KIMSE OLMESIN AMA HEPSIDE CEKIP GITSIN

ORADA YASAN HALKIN CEKTIGI NE......

KARADENIZDEKI KADININ CEKTIGI NE

EDIRNEDEKI KOYLUNUN CEKTIGI NE

NE DIR KARDESIM SANKI BU ULKE COK ZENGINDE SADECE O BOLGEYEOZELLIKLE BIRSEY YAPILMIYOR

EGER BIRAZ INANCIN VARSA KURTLER NE ISTIYOR BASLIGI ALTINDAKI YAZILARI OKURSUN

ORADA YAVUZ DONATN YAPTIGI ROPORTAJ VAR

HALADA BU INSANLARIN NE ISTEDIGI KONUSUNDA SUPHELERIN VARSA ALLH SANA AKIL FIKIR VERSIN

AGASINA BASKALDIRAMAYAN CAPULCU HALK DEVLETEMI BAS KALDIRACAK

VE NEDEN BOYLE GARIP INSANI SEYLER YAZAIYORSUN BU FORUM POLITIKA UZERINE

INSAN VE HAYVANLARIN HAKLARI UZERINE DEGIL

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sizi muhatab olarak almak istemezdim ama

malesef benim midem o kadar sağlam değil yazdıklarınız can sıkıyor

siz kürtlerle ilgili bir dünya başlık açtınız ve bunların hepsinde kürtlere insan dışkısı yedirmekten tutunda

hiçbir insan evladının kabul edemeyeceği tarzda yakıştırmalar yaptınız

hadi çözün bakalım ; insan dışkısı yedirerek görelim bizde

çözün bakalım köyleri yakarak boşaltarak

12 yaşında bir çocuğa bile terörist etiketi yapıştırıp sokak ortasında katlederek

binlerce insanı gözaltında kaybederek işkencelerden geçirerek

yakın yıkın öldürün ve çözün bakalım bizde görelim

kardeşlik yalan öylemi kardeşiz diyenler yalancı

ABD ye koşun diyorsunuz işte sizin gibiler koşmalıdır çünkü emperyalistlerin istediklerini sizin gibiler yapıyor

bugün kürt halkı bir yanda pkk bir yanda devlet arasında sıkışmış kalmıştır

bütün bunların faturasını ve sizler gibilerinin önyargılarını bu halk ödüyor

nedir suçları kürtler ve hepsi terörist öylemi

bakın bağırarak söylüyorum siz istesenizde istemesenizde

YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ bunun yalan olmadığınıda tarih gösterecektir............

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ADMINE SOZVERDIM

SOZUMDE DURACAGIM AGZIMI BOZMAYACAGIM

SAVUNMADA YAPMAYACAGIM ..

TURKCE BILMEYEN TURKCEDEN NEFRET EDEN INSANLARIN ZATEN YAZDIKALRIMI ANLAMALARINI BEKLEMIYORUM

CUNKU YAZDIKLARIMI OKUMUYORSUN

OKUSAN INSANLARA BILMEM NE YEDIRME TARAFTARI YADA OLDURME TARAFTARI YADA SAVAS TARAFTARI OLMADIGIMI GORURUSUN

BEN ISLER O NOKTAYA VARIRSA NELER OLABILECEGI UZERINDE DURUYORUM

AMERIKAN DUSMANLIGI YAPIP YALAKALIK YAPMANIZADA ANLAM VEREMIYORUM

VE DIYORUM KI

KURT DEVLETI KURULMASINA SEMPATI ILE BAKIYORSANIZ NEDENLERI NELERDIR

EGER KURULMASINA AKRSIYSANIZ NEDENLERI NELERDIR

BENIM YADA FIKIRLERIMLE ILGILI ISTERSEN BIR TOPIK AC ORADA BUNU KENDI KURT KARDESLERINLE TARTIS

AMA BURADA TARTISACAKSAN KI BURASI BIR POLITIK FORUM

KURT DEVLETI KURULMASINI TARTIS

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

SIZIN GIBILERE KURT MILLIYETCISI DEGIL MOZAIK PASTA DENIYOR ZATEN

ORADA BIRILERI OLDURULMUSSE KOYLER BOSALTILMISSA BOSUNA DEGIL HER HALDE

NEDEN SUREKLI ISYAN CIKARAN YADA ILERIDE ISYAN CIKARMASI MUHTEMEL ' GELECEGIN TERORISTLERINI ARAMIZDA YASZTIYORUZ KI

BENCE KURTLER GITSINLER KUZEY IRAGA HEPSI HEP OVUNUYORLAR YAA 30 MILYON KURT VARMIS ..HEPSI GITSINLER ORADA DEVLETLERINI KURSUNLAR MUTLU SEKILDE YASASINLAR

YANI BU INSANLARDAN KURTULURSAK PROBLEM KALMAYACAK

KIMSE DURUP DURURKEN TAVIR ALMIYOR O KOYLERDE BOSUNA YAKILMIYOR

GEREKIRSE DIYARBAKIR BILE DUMDUZ EDILIP ORADAKI HERKES CIL YAVRUSU GIBI DAGITILIR

KIMSE OLMESIN AMA HEPSIDE CEKIP GITSIN

Bizler bir mozaik'iz doğrudur ama sizde Profiterolsünüz. :P

Orada köylerin boşaltılması boşuna değil diyorsun neden peki 3 yaşındaki çocuk elinde keleş le sizemi saldırıyor.Yoksa bundan 25 yıl sonrasımı korkutuyor bu çocuğun.Ön yargılarınızdan tabularınızdan sıkıldık biliyormusunuz.

Yaşatmayın efendi öldürün bizleri.İsyan çıkarması muhtemel miş olaya bakın bu neye benziyor biliyormusunuz.İstanbulda nasılsa deprem olacak insanların yarısı ölecek hadi biz ölmesi muhtemel insanları şimdiden öldürelim ama ilk önce kürtlerden başlıyalım demek gibi.

Sorun duymak istemeyenler nedense sorunun yaratıcıları .Sizce sorun duymak istemiyoruz derken biraz geç kalmadınızmı ?

Benim bu yurdu terketmem için sizin benide deniz gezmiş gibi asmanız gerekiyor.Ve hiç biryere gitmiyorum elbette.

Dümdüz edersiniz elbette ona ne hacet biliyoruz edeceğinizi.Açık tehditler diz boyu başladı.Dümdüz etmeniz için bizmi gelelim yanınıza sizmi teşrif edersiniz :D

KİMSE ÖLMESİN AMA HEPSİ ÇEKİP GİTSİN.

Duydunuzmu kürt hemşehrilerim hadi toplanın gidiyoruz bu arkadaşımız bize gidin dedi ee kalırsak aip olur kendisine değilmi :D

Kuzum siz kendinizdemisiniz yoksa kafanıza saksı düştüde hafızada problemimi çekiyorsunuz kimi nerden kovduğunuzu sanıyorsunuz bu ülke toprakları üzerinize mi zimmetli sizler ağa bizlerde maraba mıyız .

Birde doğuda ağalık var derler ne kadar aip ağalığımızı bile elimizden almaya çalışıyorsunuz yakıştımı ama.

Bu arada hayvan savunucusu PANTER EMEL geldi sizi savundu ama siz yoktunuz bir notunuz varsa iletelim arkadaşım yoksa odamı yurdu terketsin :D

VE son birşey sakın ama sakın ADAM OLUN tarzında bir cümle daha yazmayın bizim adamlığımız sizin karakterinizden davranışlarınızdan daha ileridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

neyse arkadaşlar, tamam konu kuzey ıraktaki kürt devletiyse, Kürtlerin kimlikleri hakkında teşhisler koymayalım, ya da birbirimin kimlikleri hakkında. o halde kuzey ırak konusunu tartışalım.

şimdi Amerika kuzey ıraklı kürtlere ne vaadetmektedir ve ne beklemektedir. vaadettiği şey bir devlet mi?. peki karşılığında ne beklemektedir. ?

hepimiz artık emperyalizmi tanıyoruz olmamlıyız. bir ülkeyi işgal ederken ana ihtiyaç duyulan eşylerden biri o ülke topraklarında yaşyan ve sana yardımcı oalcak bir kesim. Be kesimin deteği olmadan istediğin kadar güçlü ol neticesinde o topraklarda bir zafer kazanamazsın. ha keza ABD nin vietnam yenilgisi, napolyonun rusya bozgunu, nazilerin barbarosa bozgunu, tarihte ülkenin bir kesimi tarafından desteklenmeyen hiç bir işgalci gücün zafer kazanamadığını biliyoruz hani şu söz vardır " halklar en güçlü orduları yener".

Kürtler ırakta ABD ye bunu vaadediyorlar, işgale yardımcı olmak. sadece buranın işgali değil. ileride planda olan suriye ve iran işgallerinde de. Yani ABD nin jandarmalığını yapmayı. İsrail kurulmadan önce ABD ve İngiltere ancak İsrailin emperyalsit politikaların bölgedenet oalrak savunucusu olduğuna dair güvenceyi aldıktan sorna o toprakları tahsis etti. Ve sovyetler birliğinde yaşayan komünist yahudilerin İsrail vatandaşı yapılamyacağına dair garanti aldı. ABD güdümlü onun koruyucluğunda kurulacka kağıt üstüdne bir devlet kürtlere ne kazandıracaktır. Kürtelrin dünyada yahudielrin sahip olduğu gibi güçlü lobileri ve gücü yok. ABD İsraili her yalnız bıraktığında Ülkesidne musevi lobisi tarafından sıkıştırılıp destek vermek zorunda kaldı mesela Mısır İsrail savaşında Nixon'un başıan gelenler gibi. Ya da ABD nin bölgedeki işgali sayesinde ayakta kalabilecek olan bir kuzey ırak kürt devleti, bir devlet olabilir mi. ABD yarın bölge ülkeleriyle ilişkilerini düzelttiği zaman yeni bir halepçe olduğu zaman geçmişteki gibi ABD seyretmeyecek mi?.

İşin garibi Barzan ive Talabani gibi iki bezirgan nasıl oluyorda bir anda kürtlerin umudu oalbiliyor. düne kadar bunlar için kürtlerin düşmanı denmiyor muydu. onalrla silahlı çatışmalara girilmiyor muydu. Ve nasıl bir mantıktır, İnsanlığın en büyük düşmanı olan ABD ye sevgiler ve sadakat sunarak bağımsızlık beklemek. dünyada ABD sömürgeliğinden daha korkunç ne olabilirki. yakın tarih hiç mi incelenmez bu yolu tercih eden devletlerin hali nedir. Filipinler, Taiwan, ne haldedir şu anda. ABD nin arka bahçeleridir ve rezil korkunç haldedir.

daha kendi kıtasında bile tüm ülkelerin sırt çevirdiği, ABD bu gün arapalra yaptığını yarın kürtlere yapmazmı. zamanında Talbian ABD tarafından kurulup desteklenmedimi. ABD desteğiyle kurulan Afgan hükümeti abd bombalarıyal yıkılmadı mı?. ABD ve Fransa tarafından silahlandırılıp İrana saldırtılan Saddam yien aynı ülkeler tarafından devirilmedi mi?.

Emperyalizmin kuyruğuna takılmanın, ondan medet ummanın tarih boyunca kan ve acı getirdiği artık anlaşılmadı mı. Neden aklı başında kürtler buna karşı çıkmamaktadır. benim gördüğümü göremiyorlar mı. ABD nin kim olduğunu ve Halepeçye düşen bombayı satan ülke olduğunu bilmiyorlar mı?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.