Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

AB-TÜRKIYE VE FRANSA

politika

Önerilen İletiler

Baykal'a IRKÇI, Perinçek'e en büyük VATANSEVER etiketini taktınız. Kimseye ırkçı ve en büyük vatansever demeyin, demiştik.

.

.

.

Sayın Taylan,

yapmayın,yakışmıyor!Ben yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım.Düşünmediğimi yazmam.Konuyu saptıra ben değilim.Siz iletilere dönün;''dünyahepimizin'' forumdaşımızla,arada da ''doğrucudavut'' arkadaşımızla zaten değişen bir konu seyri vardı;PKK dan tutunda diğer konu başlıklarına varana kadar!

yan tribündeki yoldaşım kim oluyor;paslaşmaya devam mı?Herkes yazdıkları ile tartılır;paslaşmaya gerek yok.Bu 11 kişilik bir futbol rüyası değil;sadece paylaşım forumu!

Ha illah diyecekseniz;kim kimi susturacak;o zaman ben yokum bu rüyada;öyle bir derdim yok.

bu ülkede en büyük sorun temsiliyet sorunudur;ben parlemantoda beni temsil eden hiçbir vekili samimi bulmuyorum;onlar ne sağcı ne solcu ne dinci...onlar sadece kendi kişisel çıkarı için şucu veya bucu olan;yürekli olamayacak kadar **** sizlerdir.

etiketlendirmedim;gerçekleri yazdım.Milliyetçi olsun;dürüst olsun;canım feda!Milliyetçi olduğunu söylesin,hemen ertesi bahara kahrolsun milliyetçilik desin;o zaman dur be kardeşim deme hakkım var!

ama kime?Medyası ile,siyaseti ile,toplumu ile...o kadar alışkın ki vaziyete göre hal bürünmeye!

benim hakkımda ki düşüncelerinizde özgürsünüz;saygılar!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

...

Ha illah diyecekseniz;kim kimi susturacak;o zaman ben yokum bu rüyada;öyle bir derdim yok.

bu ülkede en büyük sorun temsiliyet sorunudur;ben parlemantoda beni temsil eden hiçbir vekili samimi bulmuyorum;onlar ne sağcı ne solcu ne dinci...onlar sadece kendi kişisel çıkarı için şucu veya bucu olan;yürekli olamayacak kadar **** sizlerdir.

...

Konu başlığı ve tüm yazdıklarımızı bir kenara bırakarak,

Sizi susturmak gibi bir endişem, düşüncem, emelim olmadı/olmayacak. Evet tartışalım, ancak işi bu noktaya çekmeyelim. Yanlış anlaşılmış olabilirim, özür dilerim.

Kendinizi parlementoda temsil edebilecek kimsenin olmadığından dert yanıyorsunuz. Amma velakin hayat böyledir, toprak damar damar, insan kısım kısımdır. Kimse sizin fikrinize mikrofon olmamıştır/olmayacaktır. Üzücü olan budur, fakat gerçek olan da budur. Ve bu gerçek ülkemize has değildir. Tüm coğrafyalarda yaşanandır.

Size ve eski iletilerinize atıflarımızda aslında sorduğumuz şey şudur;

• Devlet bile size en yasal yollardan, anam babam usulü seçim ile "hangi tarafta olduğunuzu 5 yılda bir sorarken" bizim sorgumuzun abes tarafı nedir?
  • Ne sağcıyım ne solcu, milliyetçiyi sevmem dinciye yol göstermem derken elinizdeki oy pusulasını nereye mürekkepliyorsunuz?
  • Bunları size soranlara neden ayrımcı-ulusalcı-ırkçı-vatansever etiketi vuruyorsunuz?

Davul ve tokmak her zaman aynı yerde olmaz. Bunların cevabını da verin istiyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Avrupa Birligi Türkiye ile ilgili görüsmelerinde *Türkiye'nin Avrupa Birligi*üyeligini görüsmeyeceklerini acikladi ve buna neden olarakda Fransa'nin Türkiye'nin Avrupa Birligi üyeligine kesinlikle karsi olmasini gösterdi.Hirvatistan'in Avrupa birligine katilim görüsmeleri kesintisiz devam ederken Türkiye ile üyelik görüsmelerinin sona erdigini sadece devletler arasi görüsmeler seklinde görüsmeler olacagi vurgulandi.KAYNAK;ALMANYA NEWS

Fransa,zaten Ermenilerle ilgili aldigi kararla Türkiye'ye karsi devlet siyaseti yürüttügünü göstermisti.Bunu yumusatmaya calisan AKP halka,Fransadaki secimleri neden göstererek göstermelik bir ambargo uygulamis ve kisa bir süre sonrada iliskiler iyilesti diyerek bu ambargoyu kaldirmisti.

AKP yönetime geldiginden bugüne kadar Türkiye'ye karsi Avrupa ve Amerika'nin uyguladigi siyaset ortadadir,AKP nin özellikle basbakanin ve simdiki AKP Cumhurbaskaninin artik Türkiye hatiri sayilir bir ülke konumuna geldi,bu AKP sayesinde oldu derken bu sözlerin aslinda gercegi yansitmadigi yavas yavas ortaya cikmaya baslamistir.Aynen ic siyasette oldugu gibi dis siyasettede AKP Türkiye'yi cok zor durumlara düsürmüs,mevcut devlet politikasini *STATÜKO*cu olmayacagiz sloganlari ile yok etmis,Türkiye'yi AB kapilarinda kapikulu konumuna düsürmüstür.

AKP nin iktidar olmasini isteyenler,olmasinin iyi oldugunu ileri sürenler bilerek veya bilmeyerek Türkiye'nin icinde bulundugu bu zor durumda katki sahibidirler.

Ülkeyi,bölünmenin esigine getirmis olan AKP birde Türban siyaseti ile Atatürk ilke ve inkilablarinida yavas yavas ortadan kaldirma calismalarini sürdürmektedir.Türkiye tarihinde görülmemis bir dinci kadrolasma ile Türkiyenin alti oyulurken,AB ülkelerine karsi zayif bir konuma getirilmis olan Türkiye bu gidisattan bir an önce kurtulmalidir.Burada halkimiza ama özellikle halkin önünde gidecek olan gercek Türkiye ve Türk ulusu sevdalisi aydinlara görev düsmektedir.

saygilarla

Fransa gibi bir ülkenin Türkiye'nin AB konussundaki yanlis tutumuda ülkemizdeki AB karsitlarinin isine geliyor ve sanki AB yi istiyorlarmista bakin bunlar bizi kabul etmiyor gibi propagandalar yapiyorlar. Avrupadaki Türkiye karsitlariyla Türkiye'deki AB karsitlari bu anlamda ortak calisiyorlar. Demek oluyorki ülkemizin önündeki en büyük engel Avrupa'daki Türkiye karsitlariyla ülkemizdeki AB karsitlari oluyor. Biz AB normlarina eriselimde bakalim ve görelim kim bizi kabul etmeyecekmis. Su an sadece AB ve Türkiye karsitlari ellerinden geleni arkalarina birakmayarak gelismemizin önünde büyük bir engel olmaya calissalarda bunu basaramayacaklar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Konu başlığı ve tüm yazdıklarımızı bir kenara bırakarak,

Sizi susturmak gibi bir endişem, düşüncem, emelim olmadı/olmayacak. Evet tartışalım, ancak işi bu noktaya çekmeyelim. Yanlış anlaşılmış olabilirim, özür dilerim.

Kendinizi parlementoda temsil edebilecek kimsenin olmadığından dert yanıyorsunuz. Amma velakin hayat böyledir, toprak damar damar, insan kısım kısımdır. Kimse sizin fikrinize mikrofon olmamıştır/olmayacaktır. Üzücü olan budur, fakat gerçek olan da budur. Ve bu gerçek ülkemize has değildir. Tüm coğrafyalarda yaşanandır.

Size ve eski iletilerinize atıflarımızda aslında sorduğumuz şey şudur;

• Devlet bile size en yasal yollardan, anam babam usulü seçim ile "hangi tarafta olduğunuzu 5 yılda bir sorarken" bizim sorgumuzun abes tarafı nedir?
  • Ne sağcıyım ne solcu, milliyetçiyi sevmem dinciye yol göstermem derken elinizdeki oy pusulasını nereye mürekkepliyorsunuz?
  • Bunları size soranlara neden ayrımcı-ulusalcı-ırkçı-vatansever etiketi vuruyorsunuz?

Davul ve tokmak her zaman aynı yerde olmaz. Bunların cevabını da verin istiyoruz.

Bugün oldukça ilginç bir yazı dikkatimi çekmişti.Yazıya zamanım olmadığında kısa kısa baktım.Tam olarak nerede okuduğumu hatırlamasamda;Ahmet Hakan'ın kendisiyle yaptığı bir muhasebeydi konu.Önce Sayın Erdoğan'ı tam bir mücadale adamı olarak gören Hakan,bu sefer Gül'ü onun yerine koymuştu ve yanıldım demişti.

Galiba siyaset bunun gibi birşey;önce beyaz bir sayfadır sonra karalanan!

A partisi gelir;düzen ona işler.Düşünceler de ''o benim adamım'';bunu düşünen canım toplum nedense şunu düşünmez;yarın B partisi ile işleyecek bu düzen...

Düşünme zahmetine girmez neden bu diye?

Sayın Taylan,özür dileyerek sorularınızı tam olarak anlayamadığımı belirtsem;biraz daha açar mısınız?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayın Taylan,özür dileyerek sorularınızı tam olarak anlayamadığımı belirtsem;biraz daha açar mısınız?

Sorularımı tekrar etmeden;

Hangi taraftasınız?

Partinizin adı var mı?

Siz 'hangi hak' ile insanları 'olur olmaz' ithamlar ile cümlelerinize alıyorsunuz?

Bu sorularım için ek açıklama isterseniz, önceki 3 soruma dönünüz.

Ama en az 3 cevabınız olsun artık.

Yeter artık, bu ne bohem forum yahu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hangi taraftasınız?

Partinizin adı var mı?

Siz 'hangi hak' ile insanları 'olur olmaz' ithamlar ile cümlelerinize alıyorsunuz?

-Benim tarafım insandır;demokrasi ise çıkış yolu orada,sosyalizm ise orda,faşizm ise orada...yani insanın haklı olduğu her yerde.

-Partimin adı yok;partim yok.Olsaydı emin olun ki büyük harflerle yazardım.

-Sayın Taylan,düşünün ki elinizde su dolu olan bir bardak var;eğer siz o suyu içip bardağı yerine koyarsanız,sorun kalmaz.Bir saat elinizde tutarsanız;kolunuz ağırmaya başlar!Ama o bardak elinizde kalmaya devam ederse,Allah korusun doktorluk olursunuz.Ben işte ısrarla tutulan,tutuldukça sorunsallaşan,yanlış teşhislerle de yok sayılan yanlışların bedellini ödeyen biri olarak;insani olan en temel hakkımla;soruyorum onlara...hangi hakla?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

-Benim tarafım insandır;demokrasi ise çıkış yolu orada,sosyalizm ise orda,faşizm ise orada...yani insanın haklı olduğu her yerde.

-Partimin adı yok;partim yok.Olsaydı emin olun ki büyük harflerle yazardım.

-Sayın Taylan,düşünün ki elinizde su dolu olan bir bardak var;eğer siz o suyu içip bardağı yerine koyarsanız,sorun kalmaz.Bir saat elinizde tutarsanız;kolunuz ağırmaya başlar!Ama o bardak elinizde kalmaya devam ederse,Allah korusun doktorluk olursunuz.Ben işte ısrarla tutulan,tutuldukça sorunsallaşan,yanlış teşhislerle de yok sayılan yanlışların bedellini ödeyen biri olarak;insani olan en temel hakkımla;soruyorum onlara...hangi hakla?

Taraf olmamak suçtur.

Neden ve nasıl mı?

Devlet size en fazla 5 yılda bir sormuyor mu oyunuzun rengini/yönünü?

Oy kullanmaya gitmemenin de cezası yok mu?

E hala çıkıp nasıl bunları söylersiniz ki?

Kimse oy verdiği parti ile %100 uyuşamamıştır, fikren ve bedenen bu böyledir. Kiminin zihni tutulur, kiminin dili tutulur böyle sorular karşısında. Sizin de dilinizin tutulduğu ortada.

İnsanın tarafındaymışsınız. Biz neredeyiz? Uzaylıların yanında filan mıyız?

Boş laflar bunlar boşşş.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Taraf olmamak suçtur.

Neden ve nasıl mı?

Devlet size en fazla 5 yılda bir sormuyor mu oyunuzun rengini/yönünü?

Oy kullanmaya gitmemenin de cezası yok mu?

E hala çıkıp nasıl bunları söylersiniz ki?

Kimse oy verdiği parti ile %100 uyuşamamıştır, fikren ve bedenen bu böyledir. Kiminin zihni tutulur, kiminin dili tutulur böyle sorular karşısında. Sizin de dilinizin tutulduğu ortada.

İnsanın tarafındaymışsınız. Biz neredeyiz? Uzaylıların yanında filan mıyız?

Boş laflar bunlar boşşş.

Teşekkür ederim Sayın Taylan!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...

Başkent Üniversitesi Senatosu, Türkiye’ye gelen Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinin Türkiye’nin bütünlüğünü zedeleyici, yapay etnik bölünmelere zemin hazırlamaya çalıştığını savunarak, “Topraklarımıza basmaya layık değilsiniz, bir an önce terk edin” açıklamasında bulundu.

Olağanüstü toplanan Başkent Üniversitesi Senatosu, yaptığı açıklamada, Türkiye’ye gelen AB temsilcilerinin amacının Türkiye’nin bütünlüğünü zedelemek, anarşiyi destekleyerek birçok vatandaşın “şehit” edilmesi pahasına “yapay” etnik bölünmelere zemin hazırlamak olduğu savunuldu.

Senato, AB temsilcilerinin Türk yargısına müdahaleye kalkışarak devam eden davaları yönlendirmeye çalıştığını belirterek, TBMM çatısı altında ise parlamenterleri “sorgularcasına” Türk Silahlı Kuvvetlerine “hesap sorma cesaretini” gösterdiklerini ileri sürdü. Senato, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“Aralarına şanlı Türk bayrağımıza doğrudan saldırıda bulunmuş bir kişiyi de alan sözde medeni, çıkartandan başka bir şey düşünmeyen ve çok standartlı Avrupa Birliği temsilcilerinin bu davranışlarını şiddetle kınıyor, protesto ediyor ve onlara ‘topraklarımıza basmaya layık değilsiniz, bir an önce terk edin’ diyor ve onlara böylesine onur kırıcı davranışlarda bulunma cesareti ve olanağı verenleri de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz”

(*)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Başkent Üniversitesi Senatosu, Türkiye?ye gelen Avrupa Birliği (AB) temsilcilerinin Türkiye?nin bütünlüğünü zedeleyici, yapay etnik bölünmelere zemin hazırlamaya çalıştığını savunarak, ?Topraklarımıza basmaya layık değilsiniz, bir an önce terk edin? açıklamasında bulundu.

Olağanüstü toplanan Başkent Üniversitesi Senatosu, yaptığı açıklamada, Türkiye?ye gelen AB temsilcilerinin amacının Türkiye?nin bütünlüğünü zedelemek, anarşiyi destekleyerek birçok vatandaşın ?şehit? edilmesi pahasına ?yapay? etnik bölünmelere zemin hazırlamak olduğu savunuldu.

Senato, AB temsilcilerinin Türk yargısına müdahaleye kalkışarak devam eden davaları yönlendirmeye çalıştığını belirterek, TBMM çatısı altında ise parlamenterleri ?sorgularcasına? Türk Silahlı Kuvvetlerine ?hesap sorma cesaretini? gösterdiklerini ileri sürdü. Senato, yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

?Aralarına şanlı Türk bayrağımıza doğrudan saldırıda bulunmuş bir kişiyi de alan sözde medeni, çıkartandan başka bir şey düşünmeyen ve çok standartlı Avrupa Birliği temsilcilerinin bu davranışlarını şiddetle kınıyor, protesto ediyor ve onlara ?topraklarımıza basmaya layık değilsiniz, bir an önce terk edin? diyor ve onlara böylesine onur kırıcı davranışlarda bulunma cesareti ve olanağı verenleri de kamuoyunun takdirine bırakıyoruz?

(*)

Senato bos konusmus derim. Bu tür komplo hikayeleri yeni degil. Türkiye'nin ilerlemesini istemeyen, demokrasinin gelismesini istemeyen ve özgürlügün önüne kesme düsünceden baskasi bu sözleri sarf etmis olamaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani koca bir üniversitenin senatosu bir sonuca variyor ki bu sonuc bugüne kadar bircok arastirmaci tarafindan dile getirilmis olan bir tespittir,hayir efendim bu komplo teorisi diyerek isin icinden siyrilmak isterseniz ozaman bizede size soru sormak hakki dogar:

A-AB ile iliskileriniz hangi seviyededir,

B-AB ni neden herseye ragmen savunmaktasiniz,Ab ülkelerinin Türkiye aleyhindeki calismalarina ne kadar vakifsiniz?

C-sizce AB mi yoksa Türkiyenin birlik ve bütünlügü,üniter yapisimi daha önemlidir.

D-Hangi siyasi gerekce sizi AB ne bu kadar bagimli yapmaktadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani koca bir üniversitenin senatosu bir sonuca variyor ki bu sonuc bugüne kadar bircok arastirmaci tarafindan dile getirilmis olan bir tespittir,hayir efendim bu komplo teorisi diyerek isin icinden siyrilmak isterseniz ozaman bizede size soru sormak hakki dogar:

B-AB ni neden herseye ragmen savunmaktasiniz,Ab ülkelerinin Türkiye aleyhindeki calismalarina ne kadar vakifsiniz?

C-sizce AB mi yoksa Türkiyenin birlik ve bütünlügü,üniter yapisimi daha önemlidir.

saygilarla

Evet koskoca TC AB'ye girmek icin yillar önce basvurmus ve gelmis gecmis tüm hükümetler anlasmalar geregi azda olsa gerekeni yapmislar ve halada girmek icin müzakereler yapiliyor ve kalkiyor gene sözde vatanseverler ve ayni anda da AB karsitlari her séyi devlet mercilerinden daha iyi biliyorlar. Olacak ve inanilacak is degil dogrusu. Komplo teorisi yapacagimiza imza attigimiz anlasmalari yerine getirmeye calisalim. Yok yapmak istemiyorsak neden hala müzakere yapiyoruz? Devleti zorlayanmi var?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Bu sorularına cevap alabildin mi?

Alamadın.

Alamazsın.

Alabilecek olsan, sorulara cevap verebilecek olsalar "böylesi teslimiyetçi" olmazlar.

O öyle yapmış da, bu böyle demiş de, öylemiş de böyleymiş de.

Hani cevap?

Yok cevap.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alamadın.

Alamazsın.

Alabilecek olsan, sorulara cevap verebilecek olsalar "böylesi teslimiyetçi" olmazlar.

Hani cevap?

Yok cevap.

Veremezler sayin 'Can Taylan' veremezler birde onlarin abilerini bizler buralarda cok iyi taniriz abileride olsa iyi kendilerine de benzemez!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Alamadın.

Alamazsın.

Hani cevap?

Yok cevap.

Siz koskoca TC mercilerini hice sayip ve onlarin sormus oldugunuz sorulara vermis oldugu cevaplari görmezseniz herhalde kimse sizi ciddiye alipta art niyetli sorulara cavap vermez. Söyledim öncedende, TC AB ile müzakerelere basladi bile, 40 yili gecmis bir karsilikli anlasma var. TC nin son hedefi hala tam üyelik. Bunu hani hic elestiremediginiz TC devleti temsil ediyor. Elestirinizi acikca TC devletine yöneltin ve bizde karsilikli konusalim. Hyatin her alaninda devlete toz kondurmuyorsunuz. En azindan AB konusunda devletin yanlis tutum icinde olduguna inaniyorsunuz. Devleti acikca yanlis tutumundan elestirin ki görelim.

Ben devletin yanlis yptigi konularda devamli sesimi cikartiyorum ve buradan devleti elestiriyoruz diye ya vatanhaini yada devletiyle sorunlu ilan ediliyoruz, hemde bu AB karsitlari tarafindan. Ama devletin dogru tutumuna destek cikiyorum mesela AB konusunda oldugu gibi. Hadi buyurun gercek elestirilecek mercileri elestirin.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz koskoca TC mercilerini hice sayip ve onlarin sormus oldugunuz sorulara vermis oldugu cevaplari görmezseniz herhalde kimse sizi ciddiye alipta art niyetli sorulara cavap vermez. Söyledim öncedende, TC AB ile müzakerelere basladi bile, 40 yili gecmis bir karsilikli anlasma var. TC nin son hedefi hala tam üyelik. Bunu hani hic elestiremediginiz TC devleti temsil ediyor. Elestirinizi acikca TC devletine yöneltin ve bizde karsilikli konusalim. Hyatin her alaninda devlete toz kondurmuyorsunuz. En azindan AB konusunda devletin yanlis tutum icinde olduguna inaniyorsunuz. Devleti acikca yanlis tutumundan elestirin ki görelim.

Ben devletin yanlis yptigi konularda devamli sesimi cikartiyorum ve buradan devleti elestiriyoruz diye ya vatanhaini yada devletiyle sorunlu ilan ediliyoruz, hemde bu AB karsitlari tarafindan. Ama devletin dogru tutumuna destek cikiyorum mesela AB konusunda oldugu gibi. Hadi buyurun gercek elestirilecek mercileri elestirin.

"Biz aynı dilden konuşmuyor muyuz acaba" diye düşündürüyor bu sözleriniz.

Devlete karşı eleştirel yaklaşmadığımızı, toz kondurmadığımızı söylüyorsunuz. Tam aksine bu teslimiyetçilik karşısında davul zurna çala çala devleti suçluyorum ben. Ve bu teslimiyetçiliği başarı görüp kent meydanlarında havai fişek patlatanları ve onları alkışlayanları suçluyorum.

Fransa bizi istemiyor, açık açık söylüyor, soykırım heykelleri dikiyor, ses etmiyoruz. Ne ediyoruz? Uluslararası toplantılarda bir temsilcimizle, Fransa temsilcilerini aynı foto karesine sokarsak başarı. Patlat bi fişek daha Kızılay'da.

İsviçre bizi istemiyor, soykırım yok diyeni sokak ortasında tutukluyorlar. Mahkemelerde vatandaşlarımıza edilmedik hakaret kalmıyor. Ne diyoruz adamlara? Hiç.

Yunanistan, Güney Kıbrıs ister mi bizi AB'de? İster derseniz, vicdanınızla sizi başbaşa bırakırım.

Siz benim yazdıklarımı mı okuyorsunuz merak ediyorum. Açıkca devlete karşı eleştiri yöneltin diyorsunuz. Daha nasıl ve ne yönelteyim?

Bu müzakare sürecinde pek sevgili olduğunuz AB'ciler ne yaparlar peki?

Terörle mücadelemize karışırlar, ekonomimize karışırlar, eğitim sistemimize en olmadık işleri sokarlar, adalet sistemimizle dalga geçerler, yediğimize içtiğimize kokoreçe midyeye bile bulaşırlar, bankacılık sistemimize, IMF ile ilişkimize enflasyonumuza bile laf ederler. Yani bu işe olmaz demek için her telden çalarlar.

Faşizan söylemlerde bulunmadan, Atatürk milliyetçisi biri olarak ben ülkeme böyle müdahaleler ettirmem. Edeceklerse de o birliğe girmem, kimseye de oyuncak, alet olmam.

TC diye bahsettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti oluyor sanırım. Kürtçülerin fiks söylemidir, yüreğiniz almıyor değil mi uzun söylemeye?

Bizi ne kadar sevdiğiniz belli ki AB kapılarında süründürmek istiyorsunuz.

Çok güzel.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

"Biz aynı dilden konuşmuyor muyuz acaba" diye düşündürüyor bu sözleriniz.

Devlete karşı eleştirel yaklaşmadığımızı, toz kondurmadığımızı söylüyorsunuz. Tam aksine bu teslimiyetçilik karşısında davul zurna çala çala devleti suçluyorum ben. Ve bu teslimiyetçiliği başarı görüp kent meydanlarında havai fişek patlatanları ve onları alkışlayanları suçluyorum.

Fransa bizi istemiyor, açık açık söylüyor, soykırım heykelleri dikiyor, ses etmiyoruz. Ne ediyoruz? Uluslararası toplantılarda bir temsilcimizle, Fransa temsilcilerini aynı foto karesine sokarsak başarı. Patlat bi fişek daha Kızılay'da.

İsviçre bizi istemiyor, soykırım yok diyeni sokak ortasında tutukluyorlar. Mahkemelerde vatandaşlarımıza edilmedik hakaret kalmıyor. Ne diyoruz adamlara? Hiç.

Yunanistan, Güney Kıbrıs ister mi bizi AB'de? İster derseniz, vicdanınızla sizi başbaşa bırakırım.

Siz benim yazdıklarımı mı okuyorsunuz merak ediyorum. Açıkca devlete karşı eleştiri yöneltin diyorsunuz. Daha nasıl ve ne yönelteyim?

Bu müzakare sürecinde pek sevgili olduğunuz AB'ciler ne yaparlar peki?

Terörle mücadelemize karışırlar, ekonomimize karışırlar, eğitim sistemimize en olmadık işleri sokarlar, adalet sistemimizle dalga geçerler, yediğimize içtiğimize kokoreçe midyeye bile bulaşırlar, bankacılık sistemimize, IMF ile ilişkimize enflasyonumuza bile laf ederler. Yani bu işe olmaz demek için her telden çalarlar.

Faşizan söylemlerde bulunmadan, Atatürk milliyetçisi biri olarak ben ülkeme böyle müdahaleler ettirmem. Edeceklerse de o birliğe girmem, kimseye de oyuncak, alet olmam.

TC diye bahsettiğiniz Türkiye Cumhuriyeti oluyor sanırım. Kürtçülerin fiks söylemidir, yüreğiniz almıyor değil mi uzun söylemeye?

Bizi ne kadar sevdiğiniz belli ki AB kapılarında süründürmek istiyorsunuz.

Çok güzel.

Gene güzelce yapistirmisiniz bir slogan daha. simdide kürtcü olduk , cünki kisaca TC yaziyoruz. Ne güzel. Bakarsanit Kimlik kartiniza orada da TC yaziyor. Illada Türkiye Cumhuriyeti deyince anlayabiliyorsaniz size özel olsun diye yazariz, hic sakincasi yok. Ama bazi aliskanliklarimizdan önce vaz gecelim, kimseyi zorla bir tarafa yönlendirmeyelim. Birakinda ben karar vereyim nerede bulundugumu.

ne güzel siz devleti elestirirken vatansever oluyorsunuz ama biz elestirirken vatanhaini ve devletle sorunlu oluyoruz. Devleti ne zaman ve nasil elestiriliceginide isterseniz soz söyleyinde aynen TC yerine artik Türkiye Cumhuriyeti yazmamiz gerektigini ögrendigimiz gibi bilelim.

Slogan Atatürkcügünü ve demokrasi hayranlarini artik herkes iyi taniyor. Onlar ilalda cözümsüzlük ugruna her seye muhalefettirler. Kedi erisemeyecegi ete mindar dedigi gibi, bazilari icin AB sartlari zor ve erisilemez gözüktügü icin, kendi becerisizliklerini ört bas etmek icin karsiya saldirirlar. Lütfen devletin , yani TÜRKIYE CUMHURIYETI'NIN ( anlasilsin diye büyük yazdim) resmi sitelerini ac ve AB konusundaki görüslerini oku.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz AB konusunda yönetimleri sucluyoruz zaten devleti degil,devlet karar alamaz,devleti yönetenler karar alir önce bu konuda anlasalim.Devletin degil devleti yönetenlerin devlet adina aldigi kararlari bu forumlarda aylardir tartisiyoruz,yani siz bunlari okumuyorsunuz galiba ki ilk defa siz elestiriyormussunuz gibi bir anlam cikiyor yazdiklarinizdan.

Devletin resmi sitesinde AB icin ne yazildigi degildir önemli olan.Tabiiki ugrunda herseylerini feda etmeye hazir olanlar AB ni kötüleyecek degillerdir.Hem burada AB ni sanki erisilmesi cok gerekli erisilincede insanin basinin göge yükselecegi gibi bir intiba birakmaya calisiyorsunuz.AB ülkelerinin hangi durumda olduklarindan bihaber oldugunuzu hic sanmiyorum ama AB yandasi oldugunuz icin neler olup bittigini hasir alti etmektesiniz.

Sizin AB ni Türkiyeye karsi savunmaniza bakildiginda,neredeyse Türkiyeyi AB ne layik bile görmediginiz anlasiliyor,her yazinizda biz Türklerin tirmalamadiginiz bir yani kalmiyor. Ve öyle saniyorum ki aslinda söylemek istediginiz ama söyleyemediginiz cok sikayetleriniz var dagarciginizda Türklerle ilgili olarak.Gercekten enteresan.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Slogan Atatürkcügünü ve demokrasi hayranlarini artik herkes iyi taniyor. Onlar ilalda cözümsüzlük ugruna her seye muhalefettirler. Kedi erisemeyecegi ete mindar dedigi gibi, bazilari icin AB sartlari zor ve erisilemez gözüktügü icin, kendi becerisizliklerini ört bas etmek icin karsiya saldirirlar.

AB kararları tavsiye niteliğindedir. Uyup uymamak bize kalır. Bence, kendi sorunlarımızı kendimiz çözebiliriz pekala. Bu kararlar sorun değil. Önemli olan yani çifte standart dediğimiz mevzular; örneğin Kıbrıs sorunu, örneğin Ermeni sorunu... Sizce bu sorunları biz mi yarattık. Kıbrısta hukuksuz bir durumumuz var mı ? Ermeni soykırımı yaptık mı da kabul edip özür dileyelim. İşte dayatılan, ön koşul olarak öne sürülen konular asıl bunlardır. Üstelik bu sorunları yaratanlarda Avrupalılardır. Yani kendi yarattıkları soruna çözüm bulmamız isteniyor ve çözüm olarak da kendi haksız planları dayatılıyor sorun budur. Öte yandan, PKK'ya destek verilerek Kürt sorunu derinleştiriliyor, ondan sonra da azınlık hakkı verin denilip, Lozan tanınmıyor.

Ha, bence, AB gayet kolay askıya alınıp, sosyal demokrat bir hükümetle içimizdeki Alevi sorunu gibi sorunlar ve terör sorunları çözülebilir. Üstelik, Gümrük Birliği antlaşması ile Türkiye milyonlarca dolar kaybetmiştir ve etmeye devam etmektedir. Halkımızın AB konusundaki tek bildiği şey, AB'ye girince refaha kavuşacağımız, oluk oluk para geleceğidir. Çünkü, hemen yanıbaşımızda Yunanistan örneği vardır. Bu ortamda sıradan vatandaşı sadece kendi cebi ilgilendirmektedir. Bu nedenle kandırılmaya, sömürülmeye yatkın olmuşlardır. Yapmamız gereken, halka, kimsenin babasının hayrına bizi AB'ye almayacağını anlatmak olmalıdır.

Not: Kedi erişemediği ciğere 'mindar' demez, 'murdar' der... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz AB konusunda yönetimleri sucluyoruz zaten devleti degil,devlet karar alamaz,devleti yönetenler karar alir önce bu konuda anlasalim.Devletin degil devleti yönetenlerin devlet adina aldigi kararlari bu forumlarda aylardir tartisiyoruz,yani siz bunlari okumuyorsunuz galiba ki ilk defa siz elestiriyormussunuz gibi bir anlam cikiyor yazdiklarinizdan.

Devletin resmi sitesinde AB icin ne yazildigi degildir önemli olan.Tabiiki ugrunda herseylerini feda etmeye hazir olanlar AB ni kötüleyecek degillerdir.Hem burada AB ni sanki erisilmesi cok gerekli erisilincede insanin basinin göge yükselecegi gibi bir intiba birakmaya calisiyorsunuz.AB ülkelerinin hangi durumda olduklarindan bihaber oldugunuzu hic sanmiyorum ama AB yandasi oldugunuz icin neler olup bittigini hasir alti etmektesiniz.

Sizin AB ni Türkiyeye karsi savunmaniza bakildiginda,neredeyse Türkiyeyi AB ne layik bile görmediginiz anlasiliyor,her yazinizda biz Türklerin tirmalamadiginiz bir yani kalmiyor. Ve öyle saniyorum ki aslinda söylemek istediginiz ama söyleyemediginiz cok sikayetleriniz var dagarciginizda Türklerle ilgili olarak.Gercekten enteresan.

saygilarla

Sn politika, sizde takildiniz devlet meselesine. Sanki devlet ve devleti yönetenler diye iki tane ayri bir kurum varmis. Yok öyle bir sey. Kendi yazilariniza bakarsaniz sizde diger ülkelerden bahsederken su devlet veya bu devlet diye hitab ediyorsunuz. Olmadik yere simdi baska bir sorun daha cikartmayalim. Türkiye Cumhuriyeti bir devlettir ve hükümette onu yönetendir. Madem devletin degilde devleti yönetenleri tartisiyoruz, devletten bir örnek verinde bakalim onun tartisacak ve tartismayacak bir tarafi varmi.

Diger taraftan ayni hatayi bizi Türkiye'ye karsiymis gibi degöstermeniz. Bana göre burada 100% bir anlayis farki var. Ben beyaz yaziyorum ama siz malesef siyah olarak algiliyorsunuz. Ben Ali'yim diyorum siz inadina Hasan olarak algiliyorsunuz. Fazla yapabilecegim bir sey yok. Tekrarliyorum, ben Türkiye'yi AB'de görmek istiyorum, ama serefiyle ve hakkiyla. Bakalim nasil anlayacaksiniz cok merak ediyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce sunu belirteyim ki Türkiye Avrupa'nin cocugu olmadigi icin Avrupa'nin sorunlu cocuguda degildir.Belki Yunanistan'la karistiriyorsunuz, olabilir.

Türkiye'nin ikinci sinif muamele görmemesi icin bizler tüm gücümüzle mücadele veriyoruz.Türkiye'yi yönetenler Avrupa Birliginin,IMF nin ABD nin kuyrugunda hicbir sakinca görmeden yapisip kaldiklari sürece Türkiye ikinci sinif muamelesi görecektir bu kacinilmazdir.AB'nin ve ABD'nin emirleriyle icraat yapan iktidarlar sadece kendi seref ve haysiyetlerini iki paralik yapmakla kalmayip ayni zamanda Türk ulusununda haysiyetini iki paralik yapmaktadirlar.Olmayan sorunlari sirf ABD ve AB sorun olarak görüyor diye Türk ulusuna sorun gibi yansitanlar oldugu sürece Türkiye ikinci sinif muamelesi görecektir.

Halki ile barisik olmak derken burada bir ayirim yapmadan yazmissiniz.Halki ile barisik olmak halka deger vermekle,halkin ekonomik gücünü yükseltmekle,sosyal ve kültürel alanda halkin ihtiyaclarina cevap verebilmekle mümkündür.Halk var ise devlette vardir halk yok ise devlet yoktur.bir devletin icinde baska devletler olamaz.Böyle hevesleri olanlarla devletin barisik olmasini beklemek ise gercekten safliktir.

Iste bütün bunlar gerceklesebildigi oranda devletin sayginligida o derece yükselir,vatandas devletine güvenirken devlette bu güvenle ileriye dönük calismalarini yapar.Devletin ve ulusun sayginlik görmesi milli suura sahip olmasi ile olur.Milli suura sahip olan ülkeler kalkinan ve saygi gören ülkelerdir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Önce sunu belirteyim ki Türkiye Avrupa'nin cocugu olmadigi icin Avrupa'nin sorunlu cocuguda degildir.Belki Yunanistan'la karistiriyorsunuz, olabilir.

Türkiye'nin ikinci sinif muamele görmemesi icin bizler tüm gücümüzle mücadele veriyoruz.Türkiye'yi yönetenler Avrupa Birliginin,IMF nin ABD nin kuyrugunda hicbir sakinca görmeden yapisip kaldiklari sürece Türkiye ikinci sinif muamelesi görecektir bu kacinilmazdir.AB'nin ve ABD'nin emirleriyle icraat yapan iktidarlar sadece kendi seref ve haysiyetlerini iki paralik yapmakla kalmayip ayni zamanda Türk ulusununda haysiyetini iki paralik yapmaktadirlar.Olmayan sorunlari sirf ABD ve AB sorun olarak görüyor diye Türk ulusuna sorun gibi yansitanlar oldugu sürece Türkiye ikinci sinif muamelesi görecektir.

Halki ile barisik olmak derken burada bir ayirim yapmadan yazmissiniz.Halki ile barisik olmak halka deger vermekle,halkin ekonomik gücünü yükseltmekle,sosyal ve kültürel alanda halkin ihtiyaclarina cevap verebilmekle mümkündür.Halk var ise devlette vardir halk yok ise devlet yoktur.bir devletin icinde baska devletler olamaz.Böyle hevesleri olanlarla devletin barisik olmasini beklemek ise gercekten safliktir.

Iste bütün bunlar gerceklesebildigi oranda devletin sayginligida o derece yükselir,vatandas devletine güvenirken devlette bu güvenle ileriye dönük calismalarini yapar.Devletin ve ulusun sayginlik görmesi milli suura sahip olmasi ile olur.Milli suura sahip olan ülkeler kalkinan ve saygi gören ülkelerdir.

saygilarla

Demokrasiyi ici bos bir düzen olarak gören birisi olarak tabiiki dogal olarak AB gibi cok seslilige karsi geleceksiniz. Kendi acinizdan sonuna kadar haklisiniz. Sizin gercek isteginiz, yani hayatta hangi sartlarda olursa olsun AB yi red ettiginiz, demokrasi tarifinizle ortaya net olarak cikmis oldu.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Demek ki hala anlatamamisim ne söylemeye calistigimi,size tekrar tekrar okumanizi tavsiye edebilirim ancak.Benim hicbir yazimda AB ye hayir yokturda bunu nereden cikardiniz hala anlamis degilim.Türkiye serefiyle ve hakkiyla AB ye girsin diyende sizsiniz,bende sizin seref ve hak kavramlariniza kendi acimdan yorumda bulundum,sizde bundan AB ye ret cikardiniz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.