Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Önerilen İletiler

İnançsızlar dikkat ediyorum (sanal alemde) sorupta alamadıkları hiç bir cevap olmadığı halde (defalarca yazdım) ******** gibi aynı konuları tekrar,tekrar servis etmeleri üstelik "YAŞAMAK ZORUNDA OLMADIKLARI HALDE" sanki bu eleştirel yaklaşımı yapan ****** yaşamın her alanında İnsanlığa müthiş bir gelecek vaat ediyor halbuki bilimsel,sosyal,piskolojik vs vs yani İnsana verebilecekleri hiç bir şey yok iflas durumundalar.

İslam bir yaşam biçimidir herkes yaşayamaz hele bir ateist hiç yaşayamaz sebebide kendisi zaten Dünyaya verebileceği hiç bir şey yokken ( ne olduğunu bilmiyoruz yanlız eleştirir ve ******* polemik yapmak için) yaşama dair.

Sonra dikkatli gözlerden kaçmadığını bildiğim bir şey daha bu "ATEİST" lerin yaşadıkları toplumu sevmedikleri üstüne,üstlük yaşadıkları topluma sundukları her ne ise "İTHAL" dir bu kopya görüşlerede bazen ******** **** ***** için tenkit getirirler (emperyalizm gibi vs vs) şimdi soruyorum kendi toplumunuza bu güne kadar ne verdiniz beğenmemekten başka siz kimsiniz cürmünüz ne (fikri) yaşamınız ne (ahlaki) buluşunuz ne (bilimsel) evvela sizi bir tanıyalım kendinizi bir tanıtın bakalım ne menem bir şeysiniz ondan sonrada karşılıklı yazışalım bakın "İSLAM APAÇIK ORTADA VE GİTTİKÇEDE YAYILIYOR ÜSTELİK DİMDİK AYAKTA" acaba sizler (ateistler) ne durumdasınız her alanda.

Şimdilik bu kadar saygılar.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 4 ay sonra...

İnançsızlar dikkat ediyorum (sanal alemde) sorupta alamadıkları hiç bir cevap olmadığı halde (defalarca yazdım) ******** gibi aynı konuları tekrar,tekrar servis etmeleri üstelik "YAŞAMAK ZORUNDA OLMADIKLARI HALDE" sanki bu eleştirel yaklaşımı yapan ****** yaşamın her alanında İnsanlığa müthiş bir gelecek vaat ediyor halbuki bilimsel,sosyal,piskolojik vs vs yani İnsana verebilecekleri hiç bir şey yok iflas durumundalar.

İslam bir yaşam biçimidir herkes yaşayamaz hele bir ateist hiç yaşayamaz sebebide kendisi zaten Dünyaya verebileceği hiç bir şey yokken ( ne olduğunu bilmiyoruz yanlız eleştirir ve ******* polemik yapmak için) yaşama dair.

Sonra dikkatli gözlerden kaçmadığını bildiğim bir şey daha bu "ATEİST" lerin yaşadıkları toplumu sevmedikleri üstüne,üstlük yaşadıkları topluma sundukları her ne ise "İTHAL" dir bu kopya görüşlerede bazen ******** **** ***** için tenkit getirirler (emperyalizm gibi vs vs) şimdi soruyorum kendi toplumunuza bu güne kadar ne verdiniz beğenmemekten başka siz kimsiniz cürmünüz ne (fikri) yaşamınız ne (ahlaki) buluşunuz ne (bilimsel) evvela sizi bir tanıyalım kendinizi bir tanıtın bakalım ne menem bir şeysiniz ondan sonrada karşılıklı yazışalım bakın "İSLAM APAÇIK ORTADA VE GİTTİKÇEDE YAYILIYOR ÜSTELİK DİMDİK AYAKTA" acaba sizler (ateistler) ne durumdasınız her alanda.

Şimdilik bu kadar saygılar.

Sevgili sarıgöl siz de takdir edersiniz ki İyilik in Kötülük ile mücadelesi sonsuza kadar sürecektir.

Ve Cenab ı Rahim i Azimmüşşan,

dilediğinde bir sinek ile,

dilediğinde bizzat bir kafir eliyle,

dilediğinde bizler gibi aciz kulları ile,

misal vermekten, ve Rububiyeti ni tasdik ettirmekten mümteni ve müsteni değildir.

Saygılarımla. Doğan Gülbudak

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 ay sonra...

Ateizm ile dinin farkı şudur. Din kabul etmeyi ve teslimiyeti gerektirir. Ateizm akıl yoluyla yani bilimle kabulü savunur. Din kuralları koyduğu için destek veriyor görünürse bile gerçeği bulduğunu düşünen dindar araştırma için bilim için motivasyon hissetmez. Ateist hiç bir şeyi sırf birisi dediği için kabul etmez, dolayısı ile sürekli araştırır. Dindar öğretisine aykırı bir sonuçla karşılaşırsa buna direnir ve yanlış kabul eder görmezden gelir. Ateist asıl tanrıyı arayan ama bulamayandır. Dindar aklına yatmayan dini bir konu olduğunda tanrının emri tartışılmaz der geçer. Ateist için yanlış kim ve ne derse desin yanlıştır. Din her soruyu tartışamaz özgür değildir, kutsala hakaret olarak görür (Tanrıyı kim yarattı gibi? Buna onun başı sonu yoktur, hep vardı, kendini yarattı gibi değişik dinlerde değişik cevaplar bulunur. Ama tanrının hep var olduğuna başlangıcının olmadığına inanabilirken aynı anda her şeyin bir yaratıcısı olması gerektiğine inanması başlı başına çelişkidir!). Ateist te hiç bir tabu olmaz, düşünülmesi yasaktır diye bir son durağı yoktur, her şeyi düşünmekte özgürdür. Dindarlar emir gereği bazen savaş hali, cihat, yola gelmeyen kafir gibi çeşitli bahanelerle şiddeti maruz görebilir. Ateist aklı ile kısa sürede Humanizmin gerekliliğini bularak Humanist olur ve asla kimseye zarar vermez (Örneğin Ateistler arasında yaşayan bir müslümana asla zarar verilme ihtimali yoktur, sadece en fazla bilimden uzak dogmalarla yaşayan biri olarak sınıflandırılabilirler. Fakat aksi olduğunda vay din elden gidiyor, susturun şunu, vurun kafire diye fetva veren birisi elbet çıkar). Budistleri kafir olarak gören bir Müslüman, kazayla bir başka ülkede Budist bir ailede doğsaydım, şu anda Budisttim ve Müslümanları düşman olarak görürdüm diye düşünemez (Çünkü din, aile ve çevreden ya da okuduğumuzda tam olarak anlayamadığınız kutsal kitabı açıklayan ve o işin piri olduğunu iddia eden ondan bundan öğrenilir. Diğer dine inanan ülkede doğmuş olsaydı, o dini anlatan ailesi, çevresi ve tefsircileri olacak ve o zaman da bu dinin yeryüzündeki en üstün din olduğuna inanacak, hatta belki de çıkacak bir din savaşında zevkle müslümanları öldürecekti. Dünyanın müslümanlar coğrafyasında yaşamayan 12 de 11i ne de olsa kafir sayılır, kuvvetle muhtemel de cehennemdeler, tabi o dinlere göre de müslümanlar). Ateist için tanrı ihtimal dahilindedir ama olduğuna dair somut kesin bir bilimsel kanıta ihtiyaç duyar ve ateistliği ailesinden, çevresinden değil kendi aklıyla bulmuştur. Yazacak o kadar çok fark daha var ki, ama ben şimdilik bu kadar yeter diyorum.

Sevgiler, saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 yıl sonra...

Ateizm ile dinin farkı şudur. Din kabul etmeyi ve teslimiyeti gerektirir. Ateizm akıl yoluyla yani bilimle kabulü savunur. Din kuralları koyduğu için destek veriyor görünürse bile gerçeği bulduğunu düşünen dindar araştırma için bilim için motivasyon hissetmez. Ateist hiç bir şeyi sırf birisi dediği için kabul etmez, dolayısı ile sürekli araştırır. Dindar öğretisine aykırı bir sonuçla karşılaşırsa buna direnir ve yanlış kabul eder görmezden gelir. Ateist asıl tanrıyı arayan ama bulamayandır. Dindar aklına yatmayan dini bir konu olduğunda tanrının emri tartışılmaz der geçer. Ateist için yanlış kim ve ne derse desin yanlıştır. Din her soruyu tartışamaz özgür değildir, kutsala hakaret olarak görür (Tanrıyı kim yarattı gibi? Buna onun başı sonu yoktur, hep vardı, kendini yarattı gibi değişik dinlerde değişik cevaplar bulunur. Ama tanrının hep var olduğuna başlangıcının olmadığına inanabilirken aynı anda her şeyin bir yaratıcısı olması gerektiğine inanması başlı başına çelişkidir!). Ateist te hiç bir tabu olmaz, düşünülmesi yasaktır diye bir son durağı yoktur, her şeyi düşünmekte özgürdür. Dindarlar emir gereği bazen savaş hali, cihat, yola gelmeyen kafir gibi çeşitli bahanelerle şiddeti maruz görebilir. Ateist aklı ile kısa sürede Humanizmin gerekliliğini bularak Humanist olur ve asla kimseye zarar vermez (Örneğin Ateistler arasında yaşayan bir müslümana asla zarar verilme ihtimali yoktur, sadece en fazla bilimden uzak dogmalarla yaşayan biri olarak sınıflandırılabilirler. Fakat aksi olduğunda vay din elden gidiyor, susturun şunu, vurun kafire diye fetva veren birisi elbet çıkar). Budistleri kafir olarak gören bir Müslüman, kazayla bir başka ülkede Budist bir ailede doğsaydım, şu anda Budisttim ve Müslümanları düşman olarak görürdüm diye düşünemez (Çünkü din, aile ve çevreden ya da okuduğumuzda tam olarak anlayamadığınız kutsal kitabı açıklayan ve o işin piri olduğunu iddia eden ondan bundan öğrenilir. Diğer dine inanan ülkede doğmuş olsaydı, o dini anlatan ailesi, çevresi ve tefsircileri olacak ve o zaman da bu dinin yeryüzündeki en üstün din olduğuna inanacak, hatta belki de çıkacak bir din savaşında zevkle müslümanları öldürecekti. Dünyanın müslümanlar coğrafyasında yaşamayan 12 de 11i ne de olsa kafir sayılır, kuvvetle muhtemel de cehennemdeler, tabi o dinlere göre de müslümanlar). Ateist için tanrı ihtimal dahilindedir ama olduğuna dair somut kesin bir bilimsel kanıta ihtiyaç duyar ve ateistliği ailesinden, çevresinden değil kendi aklıyla bulmuştur. Yazacak o kadar çok fark daha var ki, ama ben şimdilik bu kadar yeter diyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 5 yıl sonra...

Ateizm tanrı fikrine, tanrılara, dinlere, ruhsal varlıklara ve metafizik inançlara inanmayı reddeden bir düşünce akımıdır. Bu akım mutlak bir tanrıya inanan Yahudilik, Hıristiyanlık ve İslamiyet gibi semavi dinlerin yanı sıra tüm dinleri, örneğin Afrika dinlerini, Hinduizm, Şamanizm veya Budizmi de reddeder. Çünkü ateistler, ilahi bir gücün evreni yoktan var ettiği ve tüm yaratıkların üzerinde mutlak denetimi olduğu fikrini kabul etmezler. Onlara göre dinlerin varlığı, tanımı gibi dinle ilgili meseleler de ateizmin tartışma konusu değildir. Zira din ile ilgili her şey onlar için metafizik demektir. Ateistler yaygın şekilde tanrı tanımaz veya tanrıyı inkâr eden kişi olarak adlandırılmayı kabul etmezler. Çünkü onlar için tanrı yoktur ve olmayan bir tanrının inkâr edilmesi yanlış bir ifadedir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.