Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Minik Hikaye,Minik Soru..:))

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

__Gel..İşin yoksa bugün öğlende seni bir lokantaya götüreyim.Mükemmel ev yemekleri yapıyor.Üstelik yaptığı yemeklerde kullandığı bütün sebzeleri kendi bahçesinde yetiştiriyor.Kesinlikle konserve ürün kullanmıyor.Eminim sen de beğeneceksin..:)

Dedi Murat iş arkadaşı Begüm'e..Begüm henüz 20 sinde genç bir hanımdı ve işe yeni başlamıştı..Deli deliyi bulur hesabı Murat'la çok çabuk anlaşmış neredeyse yedikleri içtikleri ayrı gitmez olmuştu.Heryerde bolca olan fesatlar,burada da boş durmamış,hemen 'bunlar sevgili'' fısıltılarını yaymışlardı.Oysa Murat ve Begüm arasında öncelikle yaş farkı az denmeyecek kadar fazla,daha da önemlisi birbirlerine yaklaşımları tamamen arkadaşçaydı.Üstelik Murat evliydi..:closedeyes:

Bu durumun farkında olan ve son günlerde bariz bir şekilde kulaklarına gelen bu yakışıksız yakıştırmalar ikisininde moralini oldukça bozmuştu.Bu sebeple Begüm,Murat'ın öğle yemeği teklifini önce geri çevirmeyi düşündü,ardından bunun fesatların ekmeğine yağ sürmek olacağını düşünerek kabul etti.Hem arada bu durumun kritiğini de yapabilirlerdi..

__Tamam,ama ben ödeyeceğim..Dedi Begüm..

__Saçmala be küçük surat,ben çağırdım ben ısmarlarım.Hem ben büyüğüm,büyüklerin sözü dinlenir..

__Off..Boşuna tartışmayalım madem.Ama bende dönüşte tatlı alıcam,tamam mı..

__Tamam..

Öğle 12.00 olduğunda beraberce çıktılar.Murat'ın bahsettiği lokanta pek uzak sayılmazdı,yürüyerek gitmeye karar verdiler.Gerçi hava soğuktu ama yağan birşey olmadığından pek önemsemediler.Lokanta çok güzel,şirin bir mekana sahipti.İçerideki 3-5 masa çiçekli masa örtüleriyle örtülmüş,pencerelerine asılan yine çiçek desenli perdeler mekana tam bir ev havası vermişti..

__Bayıldım burayaa..Dedi Begüm.

__Hele bir de yemeklerinden tat,o zaman anlayacaksın ne demek istediğimi.

__Ne yiyeceğiz ki..?

__Bak şurdan seçelim,onlar servis yaparlar..

Küçük bir tezgah arkasında,önündeki büyük güveç tencerelerin içinde ve tepsilerde yemekler olmak üzere güleryüzlü bir teyze duruyordu.

__Buyrun evladım.Ne istersiniz?.. Dedi.

Begüm,eliyle tepsinin birini işaret ederek:

__Bu ne teyze..? Dedi.

__Yaşmaklı enginar dolması kızım.Pekgüzeldir,vereyim mi..

__Valla ben bundan yiycem,çok güzel görünüyor..Dedi Begüm..

__Başka bişey istemiyor musun..? Dedi Murat..

__Yok yok,belki fazla bile gelir bu..

__Bende bir piliç sote,az da Pilav alayım Lütfen..Dedi Murat..

Duvara yakın masaya geçtiler,tahta iskemlelerini çekip oturdular.Genç bir çocuk önlerine servislerini ve iki pet şişe suyu bırakıp yemeklerini almaya gitti.Begüm:

__Ya Murat.Ne yapıcaz bu pis dedikoduları.Valla işten ayrılmayı bile düşünüyorum ha..:(

__Saçmalama be.İki kendini bilmez,aklı 5 karış aşağıda fesatın lafını mı takıcaz kafaya.Konuşur konuşur susarlar.

__İnşallah..

Genç çocuk yemeklerini getirip bıraktı.Önündeki yemekten bir parça alan Begüm gözlerini kapattı..

__Mmmh..Murat;Bu harika bişi ya..:wub: Nerden keşfettin sen burasını..?

Ağzında yemek bulunan Murat işaretle konuşamadığını belirtti.Lokmasını yuttuktan sonra:

__Valla tesadüfen buldum..''Ne yiyeyim,ne yiyeyim''diye gezinirken burayı gördüm,hoşuma gitti görüntüsü.Dedim hadi sulu bişiler yiyeyim.O gün bugündür buradan vazgeçemiyorum..

Yemeklerini yediler,Begüm yemeğinin üstüne bir de kabak tatlısı istedi.Murat sadece Begüm'ün tatlısından bir çatal almakla yetindi..Ardından Teyze ikiliye tavşan kanı çay ikram etti.Çaylar da içildikten sonra,Murat oldukça makul hesabı ödedi ve lokantadan çıktılar.Begüm keskin bir sesle küçük bir çığlık attı:

__Hiii!! Kar yağıyorrr..:wub::hug: Kar başlamış Murat..:D

__Ne yapalım.Yürüyelim mi,yoksa binelim mi şurdan bişiye..?

__Hayır ya..Yürüyelim,ben çok severim karı..

__İyi ya madem,düş önüme..:)

...

...

...

...

Bu minik hikayeyi sıkılmadan sonuna kadar okuduysanız bir hata ile karşılaşmışsınız demektir..:) Nedir bu..? ;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani diycem ki kar yağıyor diyorsun, kar yağıyorsa mevsim kıştır ve taze enginar ancak kış bitiminde nisan-mayıs gibi ortaya çıkar... yani enginarın en lezzetli olduğu mevsim kış degildir... ama tabii günümüzde artık bu da mümkünnn... bunların konservesi falan var yawww :huh::unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

öncelikle hikayeyi zevkle okudum ..ve acelece atladım konuya..

bana taze sepze ve kar olayı uyuşmadı gibi geldi...

sebzeler kendi bahçesindense kışın enginar olmalı baçede :blink: ilginç bir enginar türü olmalı....bunlar leylamın <<<..bunlarda sebze topiğindeki ...>>>sebzelerden olmalı..kışıda seviyor olmalılar <_<

yaa..taurus sen biliyonmu bu lokantanın yerini :w00t: canım çekti valla.. :whistling::grin:

inşallah yarın mineu bu topiği okumaz...... :P:lol::w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

hani diycem ki kar yağıyor diyorsun, kar yağıyorsa mevsim kıştır ve taze enginar ancak kış bitiminde nisan-mayıs gibi ortaya çıkar... yani enginarın en lezzetli olduğu mevsim kış degildir... ama tabii günümüzde artık bu da mümkünnn... bunların konservesi falan var yawww :huh::unsure:

çok hızlısın :P hiç gözükmeyip rooadruner (yazılışı farklı olabilir) gibi ortaya çıkıyon kıs :wub:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kız sarı..Ne atlıyon hemen,bi saat uğraştım ben bu hikayeyi yazmaya..<_< İnsan bi yarına kadar sabreder ya..:(:D

Gloria'cım Tebrik ederim..:clover: Hikayenin başında kesinlikle konserve kullanadığını söylemiştim ama onu kaçırmışsın sanırım..;)

Ve Spices; Seni de tebrik ederim..:clover: Öyle görülüyor ki bizim sarı lalenin hızına kurban gitmişsin..:) Bu arada Taurus o lokantanın yerini elbette biliyor,Murat kim sanıyorsun..:w00t::D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vayy bildim yani ama sorudaki hata gözden kaçmayacak kadar çok belli ediyordu yerini tauruscuğum, yanii, sabaha kadar bekleyemedim, okumayla carptı gozume hatta :) zaten ben bilemesem spices kesin bilcekmiş, baksana o da yazmış dogru cevabı hemen... aslında ben cevabı yazdıktan sonra hemen kalktım pcnin başından sonra aklıma geldi düşündüm de enginarın taze veya konserve olup olmayacağı ile ilgili yazıda bir bilgi olup olmayacağını... sadece bir kere okudum hikayeyi, gözümden kaçmış ayrıntı gerçekten de evet... herneyse güzel soruydu ben de seni tebrik ederim arkadaşım :):clover:

spices kız roadrunner çok hoşuma gitti yaw :) acayip güldüm ben buna :D

lüpçü bodrumlu..... lüpçüüüü

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

vayy bildim yani ama sorudaki hata gözden kaçmayacak kadar çok belli ediyordu yerini tauruscuğum, yanii, sabaha kadar bekleyemedim, okumayla carptı gozume hatta :) zaten ben bilemesem spices kesin bilcekmiş, baksana o da yazmış dogru cevabı hemen... aslında ben cevabı yazdıktan sonra hemen kalktım pcnin başından sonra aklıma geldi düşündüm de enginarın taze veya konserve olup olmayacağı ile ilgili yazıda bir bilgi olup olmayacağını... sadece bir kere okudum hikayeyi, gözümden kaçmış ayrıntı gerçekten de evet... herneyse güzel soruydu ben de seni tebrik ederim arkadaşım :):clover:

spices kız roadrunner çok hoşuma gitti yaw :) acayip güldüm ben buna :D

lüpçü bodrumlu..... lüpçüüüü

ya ben ne lüplemişim gene annamadım gııı:(

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

kaçırdığım güzel bir soruymuş :)

benim bildiğim kar sert havada yağar,yağdıktan sonra hava yumuşar Bodrumlu :closedeyes: büyüklerimin yalancısıyım :P:grin:

ben askerliğimi erzurumda yaptıydım.kar yağarken hava yumuşar kardan sonra çok soğur.sert havada yağana tipi demiyorlarmı? -_- neyse zaten cevap bu değilmiş :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Bu arada Taurus o lokantanın yerini elbette biliyor,Murat kim sanıyorsun..:w00t::D

Bu hikayecik gerçek yaşam öyküsü mü yazıcaktım ki aldım cevabımı :D

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 yıl sonra...

HEEEYYY

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.