Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Cinayetteki Hata..

Misafir taurusmutis

Önerilen İletiler

Tebrikler,tebrikler ve yine tebrikler akıllı sarı lalem..:clover: Tam anlamı ile çözmüşsün..Dediğin gibi,1918' de henüz otomatik saat (Dijital değil ama..) yapılmamıştı..Bunu bilen ve maktulün koluna otomatik saati takabilecek tek kişi tabi ki katil olan bendim..;) Sırtından bıçaklama işi biraz tehlikeli olsa da,senaryo gereği..Gerekirse soyunurum bile..:

Soru hatalıdır :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 113
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Tebrikler,tebrikler ve yine tebrikler akıllı sarı lalem..:clover: Tam anlamı ile çözmüşsün..Dediğin gibi,1918' de henüz otomatik saat (Dijital değil ama..) yapılmamıştı..Bunu bilen ve maktulün koluna otomatik saati takabilecek tek kişi tabi ki katil olan bendim..;) Sırtından bıçaklama işi biraz tehlikeli olsa da,senaryo gereği..Gerekirse soyunurum bile..

Bu soru sana sorulmuş olsaydı tarafsız bir biçimde ne söylerdin?

İkincisi, sen senaryoda geçmiyorsun, geçemezsin, o dönemde sen de yoktun :)

Soru hatalıdır :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bence sorumun hatalı olması,senin kişisel fikrin.Bana ''bu soruyu sana sorsalar tarafsızca nasıl cevap verirdin'' demişsin..Soru-Cevap geçmişime bakarsan,sanırım yanıtını alırsın ..;)

Sorumda adım geçiyor,tabi yeterince dikkatli bakabilenler görüyor.O dönemi hikayeleştirip anlatan benim dikkat edersen.Ve o döneme ait olmayan sadece saat ve ben olduğuma göre katilin ben olmam da ne yanlış var sence..O hikayede geçen hiçbir isim veya karakter,maktulün koluna otomatik saat takamaz.Bunu sadece gelecekten gelen biri yapabilir..Ve hala açıklayamadıysam,özetle:Soru hatası yok..

Seni bilemem ama biz ve özellikle ben bu sorudan çok keyif aldık.Zaten burada bulunma amacım da bu.Geçen 2 sene de birkaç kez böyle sıkıcı açıklamalar yapmak zorunda kaldım.Her seferinden sonra dediğim gibi;Umarım bir daha yapmak zorunda kalmam..

Hadi bir an için,senin haklı olduğunu ve sorumun hatalı olduğunu kabul edelim..O halde Gloria ve Freyja'yı birkez daha tebrik ederim..Ne de olsa hatalı bir sorunun mantığını yakalayarak cevap vermeyi başardılar.Bu çok ince bir zeka gerektirir..:clover:

Saygılar..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çekilinn bakimmmm tebrikleri almaya geldim :D

Tebrikler,tebrikler ve yine tebrikler akıllı sarı lalem.. Tam anlamı ile çözmüşsün..Dediğin gibi,1918' de henüz otomatik saat (Dijital değil ama..) yapılmamıştı..Bunu bilen ve maktulün koluna otomatik saati takabilecek tek kişi tabi ki katil olan bendim..Sırtından bıçaklama işi biraz tehlikeli olsa da,senaryo gereği..Gerekirse soyunurum bile...

Aklına,zekana hayranım..Bu laf olsun diye söylenmiş bişi değil emin ol. Tekrar tebrik ederim..

Ve sizler..Soruma,cevaplarınızla renk katan güzel hanımlar,yakışıklı beyler..Yazdıklarınızı okurken büyük keyif aldım..Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim..:clover: İyi ki bu soruyu sormuşum,çok keyif aldım..

Hepinizi seviyorum..

digital, otomatik ne farkeder yahuu, illa bi kulp uydurcan neyseeee benden kaçmaz, hala yaşıyorum, hala yaşlanmamışım... thankssssssss, bilmişim işte, biliyordum emindim bu cevabın dogru oldugundan :) heheyytttt

teşekkür ederim... Soru gerçekten güzeldi... Ben de Gloria yı tebrik ediyorum Kendimi de ediyorum

:D sayın adminim, siz de fena degilmişsiniz yanii :D ben de siiz tebrik ediyorum :)

Bu soru sana sorulmuş olsaydı tarafsız bir biçimde ne söylerdin?

İkincisi, sen senaryoda geçmiyorsun, geçemezsin, o dönemde sen de yoktun

Soru hatalıdır

evet hatalı, zaten hatayı arıyorduk, anlaşılmadık bir durum yok :D tebrik ettin sayıyorum... teşekkür ederim :P:w00t:

Hadi bir an için,senin haklı olduğunu ve sorumun hatalı olduğunu kabul edelim..O halde Gloria ve Freyja'yı birkez daha tebrik ederim..Ne de olsa hatalı bir sorunun mantığını yakalayarak cevap vermeyi başardılar.Bu çok ince bir zeka gerektirir..

Saygılar..

evet doğru söylüyorsun, tekrar teşekkürler :P

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Tebrikler,tebrikler ve yine tebrikler akıllı sarı lalem.. Tam anlamı ile çözmüşsün..Dediğin gibi,1918' de henüz otomatik saat (Dijital değil ama..) yapılmamıştı..Bunu bilen ve maktulün koluna otomatik saati takabilecek tek kişi tabi ki katil olan bendim.. Sırtından bıçaklama işi biraz tehlikeli olsa da,senaryo gereği..Gerekirse soyunurum bile..

Aklına,zekana hayranım..Bu laf olsun diye söylenmiş bişi değil emin ol.. Tekrar tebrik ederim..

Ve sizler..Soruma,cevaplarınızla renk katan güzel hanımlar,yakışıklı beyler..Yazdıklarınızı okurken büyük keyif aldım..Hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.. İyi ki bu soruyu sormuşum,çok keyif aldım..

Hepinizi seviyorum..

Gloriam önce seni çok çok tebrik ederim :hug:

Sana gelince Taurus abicim , ben seni savunurken,katil abicim olamas dirken :angry: amanın o da ne bir bakıyorum ki katil sensin :crying: Üstüne üstelik asıl dikkat etmemis gereken saat olmasına rağmen halının üserine yoğunlaşıp meditasyon bile yaptım :crying::w00t:

Gerçekten çok keyifli ve güsel bir soruydu , yayında ve yapımda emeği geçen herkese tşkler :clover:

Küçücük Dipnot: Taurus abicim bende şöyle 1982 li yıllara gidebilir miyim :huh: Malum kankimin doğum tarihine denk geliyor :w00t::lol:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben de çok tebrik ederim,Gloria'yı ve Freyja'yı :clover::hug: Meraktan kurtardıkları için de ayrıca ve ekstradan teşekkürler :rolleyes: Abime de çok teşekkürler,ben de çok eğlendim :D:clover:

Ben de saaatte birşey olduğunu hissettim,hatta araştırdım da,ama Abraham Paşayı hiç araştırmadım :huh: Bir de bir şey sorabilir miyim,otomatik saat dijital değil,şu dedelerimizin kullandığı elle kurularak çalışan saatler değil mi,yanlış mı biliyorum :unsure:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

otomatik saat dijital değil,şu dedelerimizin kullandığı elle kurularak çalışan saatler değil mi,yanlış mı biliyorum

otomatik saat elle kurulmayan, kolu salladıkça kendiliğinden kurulan saattir, bildiğim kadarıyla.

o yıllarda bu saatin henüz icat edilmediğini tahmin etmiştim,

ama bu ipucu katili nasıl gösterebilir, onu bulamadım.

taurus kafa karıştırmak için otomatik demiştir diye düşündüm

meğerse katilmiş.... :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gloria;Şımarık sarı lale seni..;) Ama hakedilmiş bi şımarıklık :clover:

Gece'm;Göndermeye gönderelim seni 1982 ye..De kankin,yaşını ortaya çıkardığını duyunca naapcak bakalım..:w00t::D

Leylam; Keşke isimleri,Google'da bir taratsaydın he..:) Sağlık olsun,daha sorular tükenmedi nasılsa..;)

Nobody; Bahsettiğin,enerjisini vücut hareketinden alan saatlere kinetic saat deniyor ve içinde küçük birer jeneratör barındırıyorlar..Benim bahsettiğim otomatik saat,kurmaya gerek kalmayan ve pille çalışan saatlerdi..:)

Eğlendiğinize sevindim..:)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Gece'm;Göndermeye gönderelim seni 1982 ye..De kankin,yaşını ortaya çıkardığını duyunca naapcak bakalım..:w00t::D

Eğlendiğinize sevindim..:)

Taurus abicim kankimin böyle takıntıları yuk :islik: En azından benim bildiğim yuk :huh::w00t:

Efet çok eğlendik :shuriken::lol::hug:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nobody; Bahsettiğin,enerjisini vücut hareketinden alan saatlere kinetic saat deniyor ve içinde küçük birer jeneratör barındırıyorlar..Benim bahsettiğim otomatik saat,kurmaya gerek kalmayan ve pille çalışan saatlerdi..:)

jeneratör içeren saatler hem dijital hem otomatik olan saatlerdir.

daha dijital saatler icat olmadan önce mekanik saatlerin otomatik versiyonu çıkmıştı.

elle yapılan kurma işlemi bu saatlerde içindeki bir yay sistemi sayesinde

kolun hareketleriyle kendiliğinden kuruluyordu.

ve bunlara otomatik saat deniyordu.

önemli bir şey değil ama bilgilendirmek istedim.

bu arada taurus dededen daha yaşlı olduğum da ortaya çıktı ya neyse :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Küçücük Dipnot: Taurus abicim bende şöyle 1982 li yıllara gidebilir miyim ,Malum kankimin doğum tarihine denk geliyor :lol:

Sadece benim diil aynı samanda seninde doğum tarihine denk gelior kankitom unutma :shifty::P:lol:

Gece'm;Göndermeye gönderelim seni 1982 ye..De kankin,yaşını ortaya çıkardığını duyunca naapcak bakalım.. :w00t::D

abicim kankiminde dediği gibi benim öyle takıntılarım yuk -_- yaşlandıkça tecrübe sahibi olmak, her senenin ayrı bir güzelliğinin olması ve olgunlaşmak sevindiriyor beni -_-;)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sevgili Nobody; Bilgi için teşekkür ederim..:clover: Bunu bilmiyordum..:blushing: Ama artık öğrendim..:)

Bu arada;Benden yaşlı olabilirsin ama dedeliği kaptırmam haberin olsun..:D Zira torunlarıma oldukça düşkünüm..;)

Kankiler;Ne iyi etmişsiniz de gelmişsiniz buralara..Geldiğiniz yerde mis gibi bahar kokuyor..:clover: Ama sen yine de fazla gezinip kendini yorma Mine'cim,çileğimiz rahatsız olmasın..;):clover:

Kız sende 1982 ye gideceğine,''çileğin doğumunda ne yaparım'' diye düşün..:) Teyze oluyon,kolay mı..:w00t:

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 6 yıl sonra...
  • 8 ay sonra...

Bence sorumun hatalı olması,senin kişisel fikrin.Bana ''bu soruyu sana sorsalar tarafsızca nasıl cevap verirdin'' demişsin..Soru-Cevap geçmişime bakarsan,sanırım yanıtını alırsın .. :wink:

Sorumda adım geçiyor,tabi yeterince dikkatli bakabilenler görüyor.O dönemi hikayeleştirip anlatan benim dikkat edersen.Ve o döneme ait olmayan sadece saat ve ben olduğuma göre katilin ben olmam da ne yanlış var sence..O hikayede geçen hiçbir isim veya karakter,maktulün koluna otomatik saat takamaz.Bunu sadece gelecekten gelen biri yapabilir..Ve hala açıklayamadıysam,özetle:Soru hatası yok..

Seni bilemem ama biz ve özellikle ben bu sorudan çok keyif aldık.Zaten burada bulunma amacım da bu.Geçen 2 sene de birkaç kez böyle sıkıcı açıklamalar yapmak zorunda kaldım.Her seferinden sonra dediğim gibi;Umarım bir daha yapmak zorunda kalmam..

Hadi bir an için,senin haklı olduğunu ve sorumun hatalı olduğunu kabul edelim..O halde Gloria ve Freyja'yı birkez daha tebrik ederim..Ne de olsa hatalı bir sorunun mantığını yakalayarak cevap vermeyi başardılar.Bu çok ince bir zeka gerektirir.. :clover:

Saygılar..

cevap ne allh aşkına söyleyin

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 5 hafta sonra...

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.