Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Son dakika 8 askerimiz selbes bırakıldı

siyaset

Önerilen İletiler

Terör örgütü PKK tarafından geçen hafta rehin alınan askerlerimiz serbest bırakıldı.

Dağlıca baskını sırasında rehin alınan 8 askerimiz cuma günü öğle saatlerinde serbest bırakıldı.

Yaklaşık 1 haftadır PKK'nın elinde rehin tutulan 8 askerimiz, cuma günü Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzey Irak'taki irtibat bürolarından birine teslim edildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Erbil'deki irtibat bürosunda yetkililere teslim edilen askerlerimiz, özel araçlarla, gizlice Diyarbakır'a getirildiler.

Güvenlik nedeniyle kimseye haber verilmeden hemen Diyarbakır'a getirilen 8 er, burada sorguya alındılar.

Sorgulamaları halen süren 8 erin sorgulamalarının yarın tamamlanması bekleniyor. Gelişmeler şimdilik gizli tutuluyor ve hiç kimseyle bir bilgi verilmiyor.

Konuyla ilgili resmi açıklama erlerin sorgulamalarının tamamlanmasından sonra yapılacak ve aileleri gelişmelerden haberdar edilecek.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yeni Cag kanali Türk dag komandolarinin PKK kamplarina girerek 8 askerimizi kurtardigi alt haberini gecti bu aksam saat 19 larda.Bu haberin dogruluk derecesi bilinmiyor ama PKK nin teslim etmedigi kesin PKK teslim etti haberleri sadece yaniltmacadir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bu haberle ilgili halihazırda resmen acıklanmış birşey yok ama gazeteport'ta şöyle bir bilgi okudum ben de;

"PKK, Roj TV ve PKK'nın haber ajansı Fırat News yalanlaya dursun, PKK'nin elinde rehin tutulan Türk askerlerinin kurtarıldığı giderek kesinlik kazanıyor. PKK'nın elindeki rehin askerlerimizin kurtarılma öyküsünün üzerindeki sır perdesi de giderek aralanıyor.

Bölgedeki kaynaklardan gelen bilgilere göre, PKK rehin aldığı Türk askerlerini geçtiğimiz hafta içinde, Kuzey Irak'taki güvenli evlerinden birine getirdi. Türk askerlerinin buraya getirildiğini öğrenen Barzani'ye bağlı peşmergeler, edindikleri istihbaratı bölgedeki Türk askeri yetkililerle paylaştı.

Derinlemesine yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda Türk askerlerinin Kandil'e yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki bir köyde tutulduğu öğrenildi. Bunun üzerine bölgede görev yapan Türk birliklerine bağlı az sayıda komando, Barzani peşmergeleri ile birlikte askerlerin rehin tutulduğu köye gitti.

KOMANDOLARDAN OPERASYON

Burada peşmergeler, PKK'lı teröristlerle temasa geçerek askerlerin kendilerine teslim edilmesini, mevcut durumun Türkiye'nin bölgeye bir harekat yapmasına ve ilişkilerin bozulmasına neden olacağını söyledi. Peşmergelerin bu talebi PKK'lılarca reddedildi. Bunun üzerine peşmergelerle birlikte, peşmerge kıyafetiyle köye gelen Türk komandolar harekete geçti.

Çıkan çatışmada 4 PKK'lının öldürüldüğü ve askerlerimizin kurtarılarak önce Kuzey Irak'ta güvenli bir bölgeye getirildiği ve gerekli hazırlıkların yapılmasıyla, bir süre sonra Türkiye'ye nakledildikleri söyleniyor. Diyarbakır'da sorgulanan askerlerin yakın zamanda ailelerine kavuşmaları bekleniyor.

Askerlerimizin kurtarıldığı yolundaki haberimizden sonra PKK'nın yalanlaması üzerine yeniden konuştuğum kaynaklarım, haberin doğru olduğunu yineledi.

"PKK veya Roj TV ancak eski görüntüleri yayınlayabilir. Şu anda askerlerimiz güvende" bilgisini verdi.

Daha sonra gerçekten de Roj TV'de askerlerimizin eski görüntüleri yayınlandı ve askerlerimizin en kısa sürede serbest bırakılacağı açıklaması yapıldı. Bu durum, haber kaynaklarım tarafından PKK'nın moral üstünlük sağlama çabası olarak değerlendiriliyor."

ayrıntıları için;

http://www.gazeteport.com.tr ' ye bakabilirsiniz...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İç İşlerinden yapılan açıklamaya göre askerlerimizle ilgili bir gelişme yok. Fatih Altaylı'nın aldığı kaynak yalan çıktı demek ki. Sizlerden de özür diliyorum. Kesin olmayan bir açıklamayı dile getirdiğim için.... :(

Kesin olup, aciklanmis fakat gerceklestirme olayina gelince..onca gerceklestirilmemis seyler var ki sayin

siyaset... üzülmenize gerektiren birsey yok bence... aliskiniz bu durumlara.

Bu yazilmis yazilari gazete de ben de okudum ve tekar ediyorum beklemek te yarar var

Insallah olumlu bir haber olur sonu.

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kesin olup, aciklanmis fakat gerceklestirme olayina gelince..onca gerceklestirilmemis seyler var ki sayin

siyaset... üzülmenize gerektiren birsey yok bence... aliskiniz bu durumlara.

Bu yazilmis yazilari gazete de ben de okudum ve tekar ediyorum beklemek te yarar var

Insallah olumlu bir haber olur sonu.

Saygilar

Dün yeni çağ tv haberlerinde söyledi, hatta birgün öncesinden kurtarıldığını ve kesinlik kazanması için yeni çağ tv habercileri beklemyi tercih etiklerini söylediler.

kim ne derse desin ne söylerse söylesin önemli değil dün 29 ekimle beraber askerlerimizin kurtulması ile 2. bayram yaşandı.

Gerçi diğer kanallardan, bu değerdeki haberleri beklemem şahsen,onlar için 2.3. dercede haberdir 4 şehide kadar haber yapmayalım, haber değeri olmasın diyen basından başka ne beklebilir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Dün yeni çağ tv haberlerinde söyledi, hatta birgün öncesinden kurtarıldığını ve kesinlik kazanması için yeni çağ tv habercileri beklemyi tercih etiklerini söylediler.

kim ne derse desin ne söylerse söylesin önemli değil dün 29 ekimle beraber askerlerimizin kurtulması ile 2. bayram yaşandı.

Gerçi diğer kanallardan, bu değerdeki haberleri beklemem şahsen,onlar için 2.3. dercede haberdir 4 şehide kadar haber yapmayalım, haber değeri olmasın diyen basından başka ne beklebilir.

Bugünkü Hürriyet internette askerlerimizin halaa durumunu belli olmadigi haberi var ve komandolarin aradigi yazili. Demekki askerimiz üzerinden bile yanlis haberlerle pirim yapanlar ve yapmak isteyenler var. Ne bu rezatetlik, neden dogru dürüst bir aciklama gelmiyor yetkili mecrilerden, söylesinler, yazilan haberleri ne kadar dogru veya yanlis? Yazik vallahi. Terörden pirim kazanarak bitirmek istemeyenler simdi de askerlerimiz üzerinden ayni yolu seciyorlar. Asil düsman icimizdeki hainler, bizler burada bosuna fikir üretiyoruz ve bosuna seviniyoruz. Bizler zaten ezelinden beri aldatilmisiz ve aldatilmaya da devam ediyoruz. Nasil olsa bizler masallara kandigimiz icin, bu pirimciler bizi iyi irdeleyip ayakta uyutmaya devam ediyorlar. Uyumaya devammi yoksa artik uyanalimmi?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Amerikadan yapilan aciklama Beyaz sarayin sinir ötesi harekatin gerekcesini onayladigi yolundadir.Aciklama aynen söyle:*PKK nin Türk ordusuna ait askerleri kacirma rehin almalari kabul edilemez,Türk devletinin dolayisi ile Cumhuriyet ordularinin kacirilan askerlerini arama hakki vardir.*

Genel Kurmayimiz eminimki gerekli gördügü andan itibaren üzerine düsen görevi layikiyle yerine getirmeye calisacaktir.Bir ulus olarak ordularimizin arkasinda durmak bizim vatani görevlerimizden biridir.Daglarda eskiya takibi kolay degildir,bu nedenle bu forumlarda askerimize kasitli olarak yapilan imalari ben ciddiyetten uzak bulmaktayim.Asker üzerine düsen görevi herzaman yerine getirmis getirmeye calismistir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

8 asker serbest iddiası

4 Kasım 2007

4386561.jpg

PKK terör örgütü PKK'nın 21 Ekim'deki hain Dağlıca saldırısının ardından irtibat kesilen 8 askerin, bu sabah saatlerinde Kuzey Irak'a giden DTP milletvekillerine teslim edildiği iddia edildi. DTP'li milletvekillerinin saat 10.00'da Erbil'de askerlerle birlikte bir basın toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

Hakkari'ye bağlı Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırında bulunan Dağlıca kesimindeki Piyade Taburu'nun güvenliğini sağlayan askeri birliğe PKK'lı teröristlerin 21 Ekim günü gerçekleştirdiği saldırıda 12 asker şehit olmuş, 16 asker yaralanmış ve 8 asker de kaybolmuştu. Kayıp askerler, Ramazan Yüce, İrfan Beyaz, Mehmet Şenkul, Fuat Başoda, İlhami Demir, Fatih Atakul, Halis Çağan ve Özhan Şabanoğlu'nun olduğu ortaya çıkmıştı.

8 asker, dün Kuzey Irak'a giden DTP milletvekilleri Aysel Tuğluk, Osman Özçelik ve Fatma Kurtulan'a bu sabah erken saatlerde henüz açıklanmayan bir yerde teslim edildi.

DTP milletvekillerinin, askerlerle saat 10'da Erbil Havaalanı'nda bir basın toplantısı yapacağı belirtildi. Askerlerin bugün Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.ERBİL, (DHA)

..................................................

Tek bir söz ,,,DTP'nin şovuna terkedilecek! mi

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakanlık'tan şaka gibi yalanlama 4 Kasım 2007

8 Türk askeri Kuzey Irak'ta serbest bırakıldığı saatlerde Milli Savunma Bakanlığı'ndan inanılmaz bir açıklama geldi. Açıklama ile Vecdi Gönül’ün, gazetelere yansıyan “Rehin askerler bir iki gün içinde bırakılacak” şeklindeki açıklamaları Bakanlık tarafından yalanlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklamada bazı yazılı basın organlarında dün çakın bazı haberlerde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün Rehin askerler bir iki gün içinde serbest bırakılacak şeklinde haberler çıktığı anımsatılarak bunun gerçek dışı olduğu belirtildi.ANKA

.............................

Ne kadar itici bir hükümet dünyadan bir haber! birileri teslim aliyor o yalanliyor..

onlarmi hükümet bunlarmi! :D

somali olduk somali Artik acinacak halimize gülüyoruz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Buna benzer haberi yakin zaman önce gene baska bir baslik altinda okumustum. Gene bazilari burada cikar saglamak icin böyle haberler yayinliyor. Ben bu askerlerimiz Türkiye'ye gelmeyene kadar hicbirseye inanmiyorum ve haber yapilmasina da karsiyim. Bana göre ayip. Neyin tartiamasini yapiyoruz, anlayamadim dogrusu. Hangi heber dogru, bu son olanmi yoksa öncekimi? Iki habere göre de askerlerimiz kurtulmustu. Tahminime göre laf olsun diye tartisiyoruz burada. Izlenimim o ki, önemli konular zaten sabit görüslüler sayesinde bir cm bile ilerlemiyor, cünki sonunda öneri getirenler genelde bölücülükle veya Türkiye düsmanligi ile suclaniyorlar. Galiba burada tartisan arkadaslar 1980 cunta generesyonu. Cünki bu generesyon malesef cok kötü egitildi. Agzini acmayacaksin ve kimseyi elestirmeyeceksin ve her seye amen diyeceksin. Agzini acarsan terörüst veya komunist olursun. Digerleri hepsi vatansever

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sabahin erken saatlerin de, bu haberi okudugum da sevinmedim degil...fakat yine de beklemekte yarar var dedim

icimden..

8 asker serbest iddiası

.

.

DTP milletvekillerinin, askerlerle saat 10'da Erbil Havaalanı'nda bir basın toplantısı yapacağı belirtildi. Askerlerin bugün Türkiye'ye getirilmesi bekleniyor.ERBİL, (DHA)

..................................................

daha sonra

bu haberi okuyunca, yine birseyler oluyor diye düsündüm..

8 Türk askeri Kuzey Irak'ta serbest bırakıldığı saatlerde Milli Savunma Bakanlığı'ndan inanılmaz bir açıklama geldi. Açıklama ile Vecdi Gönül’ün, gazetelere yansıyan “Rehin askerler bir iki gün içinde bırakılacak” şeklindeki açıklamaları Bakanlık tarafından yalanlandı.

Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği tarafından yapılan yazılı açıklamada bazı yazılı basın organlarında dün çakın bazı haberlerde Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün Rehin askerler bir iki gün içinde serbest bırakılacak şeklinde haberler çıktığı anımsatılarak bunun gerçek dışı olduğu belirtildi.ANKA

fakat az önce izledigiklerim ve duyduklarim, umarim ki artik gercektir..

Eyer ki öyle ise..

Aylelerinin sevincine bende katiliyorum :clover:

Saygilar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sabahin erken saatlerin de, bu haberi okudugum da sevinmedim degil...fakat yine de beklemekte yarar var dedim

icimden..

daha sonra

bu haberi okuyunca, yine birseyler oluyor diye düsündüm..

fakat az önce izledigiklerim ve duyduklarim, umarim ki artik gercektir..

Eyer ki öyle ise..

Aylelerinin sevincine bende katiliyorum :clover:

Saygilar

Sayin birce birkere muhakak dogru..

bende bu sevinci paylasiyorum ama ülkemiz 8. askerden olusmadigi kesin isterimki geride kalan bütün askerlerimizinde ömür boyu bu sevince ortak olabilsin...

Gelisen olaylari nasil yorumlarsak yorumlayalim osmanlinin son dönemleri bugün tarih tekabürden ibarettir sözü önümüze asilmistir..

onlarmi sinirlari asiyor bizlermi .. Askerlerimizi degis tokus gibi kullananlar kim aslinda cok onur kirici bir ortamin icerisindeyiz...

Asker emir bekler verirsin emri yerine getirir artik bu dönemde emir bile verilemiyor.. zannediyorum emiri verende disarda emiri alanda,, olan askerimize oluyor! Askerki bizim namusumuzdur..

iste bu noktada bu olay Tek bir söz ,,,DTP'nin şovuna terkedilecekmi!

kimdir bunun sahibi bu askerlerimizi bulup ülkemize teslim eden?

Efendi Türkler

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

nedense tam da bushla erdoğan ın görüşecekleri sırada oluyor bu.

ne kadr büyük tesadüf değil mi. yoksa tesadüf değil de bilinçli olarak tam bu anda yapılan birşey mi (tabi ki öyle)

bizi yumuşatacaklarını düşünüyorlar tabi ki. Zaten bizim başbakanımız bu konuda çok fazla yumuşak, herşeyden memnun davranıyor.

içeride kaplan kesilen, astığı astık kestiği kestik olan, eleştiri kaldıramayan, kıyameti koparan başbakan dışarıda süt dökmüş kediye dönüyor.

dememm o ki bu askerlerin serbest bırakılması da abd nin bir oyunudur. tam görüşmeden önce böyle bir şeyin olması ancak böyle açıklanır. bizimkiler de pkk ya bizzat silahı veren abd ye hala daha posta koymaz hatta ona yaranmak için hala daha yanıp tutuşurlar. maalesef öyle

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Çok şükür yalan bi haberin ardından da olsa 8 askerimizin selbest bıraklıdı.

Acabaaa. Bush'a karşı Erdoğan'ın elinde bir koz bırakmamak için mi yapıldı? 'Operasyon yapmamamız için bi neden söyle 8 askerimiz ellerinde rehin olarak tutuyorlar. Bir sürü şehit verdik diyecekti siz sonlandıramazsanız biz sonlandırırız' diyecekti. Erdoğan Bey ama ne tesadüfse -_- görüşmesine 1 gün kala askerler selbest kalıyor hayırlısı artık.

Yok ben acaba diyorum... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

.............................

Ne kadar itici bir hükümet dünyadan bir haber! birileri teslim aliyor o yalanliyor..

onlarmi hükümet bunlarmi! :D

somali olduk somali Artik acinacak halimize gülüyoruz.

Bence haberleri olmadığından değil kamuoyunda gereksiz gerginlik yaratmamak için yaptılar. Şu gün selbest bırakılacak 2 ve 1 ve sıfır... selbest bırakıldığında zaten haberimiz olur. Hükümet tarafından kesin olan bilgiler verilir. Somut bir kaynağa dayandırmadan (askerler elimize geçmeden) açıklama yapması mantıksız olur. Bu yalan haber yapan gazeteciye de benzemez...... B)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Askerlerimizin salıverilmesi son zamanlardaki bnalımlar içinde güzel bir sevinç oldu.Ailelerinin gözü aydın.

Lakin o gecenin canlı tanıkları oldukları da kesin.

Birilerinin hiç hoşuna gitmeyebilir .

Bekleyelim ve görelim.

Acaba kim ele verdi? Bence 2 korucunun yapacağı iş değil bu. 24. operasyonda F16 lar dağı bombalıyor 1 hafta önce pkk dağı terkediyor. Bizimkiler de boş dağı bombalıyor. Bu istihbarat nereden geliyor. 2 korucudan mı hiç sanmıyorum.....

Her kasanın içinde bir iki çürük domates olur. Bizim kasamızda da var.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.