Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt kardeşime mektup!

SORuSORMA

Önerilen İletiler

Kusuruma bakmayin. SKurt olup olmadigimiz soyleyebilmek icin sizin izninize ya da fikrinize ihtiyacimiz oldugunu bilmiyorduk! :)

Siz deseniz ne demeseniz? Tasvip etseniz ne etmeseniz ne? Lutfen birakalim boyle seyleri! Cozum isteniyorsa mertce davranalim!

İzin? Fikir?

Kendi fikir ve düşünceleriniz iyi yönlü olabilir fakat bunu Kürt'lere mal etmeyiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 107
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

İzin? Fikir?

Kendi fikir ve düşünceleriniz iyi yönlü olabilir fakat bunu Kürt'lere mal etmeyiniz.

Kurtlere mal etmiyeyim de kime mal edeyim. Neden ocu gibo bakiyorsunuz benim halkima? Ocu gibi bakilacak birleri varsa bu halki kullanip hor gorenlerdir! Ben Kurtler adina konusuyorum. Hepimiz ayni sekilde konusuyoruz ve ayni fikirdeyiz. Hak mucadelesinden taviz vermiyecegiz!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtlere mal etmiyeyim de kime mal edeyim. Neden ocu gibo bakiyorsunuz benim halkima? Ocu gibi bakilacak birleri varsa bu halki kullanip hor gorenlerdir! Ben Kurtler adina konusuyorum. Hepimiz ayni sekilde konusuyoruz ve ayni fikirdeyiz. Hak mucadelesinden taviz vermiyecegiz!

Kardeşim, bir türlü anlıyamadım şu inadini!

Öcü gibi bakanlar var yok değil ama ben onlardan değilim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ve bence sen Kürt'ler adına konuşmuyosun!

Hepiniz aynı fikirdeyseniz ya senin gibi Türkiye'nin cıkarlarını düşünüp sorunları konuşarak halledersiniz yada PKK yanlısı olarak *********.

Kürt'lerin arasında PKK'yı destekleyen de var desteklemeyende var. Artık bunu bilmemen gerçekten çok ilginç...yada bilmek istememek...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kardeşim, bir türlü anlıyamadım şu inadini!

Öcü gibi bakanlar var yok değil ama ben onlardan değilim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ve bence sen Kürt'ler adına konuşmuyosun!

Hepiniz aynı fikirdeyseniz ya senin gibi Türkiye'nin cıkarlarını düşünüp sorunları konuşarak halledersiniz yada PKK yanlısı olarak *********.

Kürt'lerin arasında PKK'yı destekleyen de var desteklemeyende var. Artık bunu bilmemen gerçekten çok ilginç...yada bilmek istememek...

PKK'yi yaratan bu ulkeyi kaos ortaminda korku ortaminda tutup yonetmek ve somurmek isteyen derin devlet mensuplaridir. Bizler de bu oyunlara alet oluyoruz. beni ne PKK ilgilnedirir ne de Devlet. Bana yapilan, benim halkima yapilan haksizliklar ilgilendirir! Koskoca Turkiye nasil oluyorda PKK'yi bitiremiyor. Bitirmek istemiyorlar. Korku yontemi uygulaniyor! Tipki Amerika'daki 9 Eylul korku politikasi gibi. acalim artik gozlerimizi!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben PKK'yı destekleyenlerin hepsini Kürt oldugunu soylemedim :)

O zaman bizlere yapilan haksizliklarla PKK'nin varlous nedenini karistirmayin! Iki ayri olay. Ortada Kurtlere yapilmis ve hala yapilan haksizliklar var! gercek bu! Siz kendiniz (nereden buldunuzsa kendinizde o yetkiyi) "Kurtlerin anadillerinde egitim istemleri var ama haklari yok" dediniz! Ne munasebet? ne yani bir dilimiz konusabilelim diye daha 30-40 bin kurban daha mi verelim? memleket biraz daha mi gerilsin? Mantiginiza sasiyorum dogrusu!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman bizlere yapilan haksizliklarla PKK'nin varlous nedenini karistirmayin! Iki ayri olay. Ortada Kurtlere yapilmis ve hala yapilan haksizliklar var! gercek bu! Siz kendiniz (nereden buldunuzsa kendinizde o yetkiyi) "Kurtlerin anadillerinde egitim istemleri var ama haklari yok" dediniz! Ne munasebet? ne yani bir dilimiz konusabilelim diye daha 30-40 bin kurban daha mi verelim? memleket biraz daha mi gerilsin? Mantiginiza sasiyorum dogrusu!

Durumu boylesine nasıl ayırabilip kürt ayrı pkk ayrı diyebiliyosunuz peki?Bazı hakları elde etmek için neden aklına gelen ilk şey savaş oluyo?? bunun için diplomatik yollar var! Bende senin mantıgına şaşıyorum...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

PKK'yi yaratan bu ulkeyi kaos ortaminda korku ortaminda tutup yonetmek ve somurmek isteyen derin devlet mensuplaridir. Bizler de bu oyunlara alet oluyoruz. beni ne PKK ilgilnedirir ne de Devlet. Bana yapilan, benim halkima yapilan haksizliklar ilgilendirir! Koskoca Turkiye nasil oluyorda PKK'yi bitiremiyor. Bitirmek istemiyorlar. Korku yontemi uygulaniyor! Tipki Amerika'daki 9 Eylul korku politikasi gibi. acalim artik gozlerimizi!

Keşke herkes bunun bilincinde olsa....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Durumu boylesine nasıl ayırabilip kürt ayrı pkk ayrı diyebiliyosunuz peki?Bazı hakları elde etmek için neden aklına gelen ilk şey savaş oluyo?? bunun için diplomatik yollar var! Bende senin mantıgına şaşıyorum...

Savaş insan adına işlenen en büyük günahdır!Kim ne zaman ve nasıl savaşı istere verilecek tek cevap;insanlıktan nasibini alamamış ********!Kürt ve PKK aynı değildir;PKK kürt sorunun bir sonucudur ve bunu açıkça söyleyeyim ki Kürtlere en büyük zarar verenlerden biride PKKdır.Kürt sorunu var mı yok mu onu geçtim ben;varsın bu sorunu görmeyenler kendilerince fetva vermeye devam etsin!Bunları geçtim de panzer ezince,çobanlık yaparken öldürülünce hemen terörist yaması ile ölümleri hak görülen;bu ülkenin insanlarının bedeli ne olacak.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah askina hangi demokratik yola ya da cozume izin veriliyor bu ulkede. Amma guldurdunuz beni simdi yahu. Sanki Turkiye'den degilde Isvicre'den bahsediyoruz.

- Orhan Pamuk gibi degerli bir insanin Ermeni lafi kullanimi yuzunden neredeyse iceriye atildigi bir yer Turkiye.

- Leyla Zanan Kurtce "ettigim bu yemini Kurt ve Turk khalklarinin kardesligi icin ediyorum" dedigi icin iceriye atildigi bir ulke Turkiye.

- Halkin yarisinin oyunu alip iktidara gelmis partinin kapatilmaya calistigi bir Turkiye burasi.

- Hanimlarimizin turban taktigi icin resmi yerlerde calisamadigi, en onemli ve oz hakki olan egitim hakkinin bile cok goruldugu bir Turkiye burasi.

Siz bir de kalkmis "Turkiye'de haklar demokratik yollarla aranir" diyorsunuz. Zaten asil sorun Diktatoriyel, Depot bir sistemin varolmasi degil mi? Ne demokrasiden ne haktan bahsediyorsunuz? Pes dogrusu! Hic gulecegim yoktu be arkadas!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Allah askina hangi demokratik yola ya da cozume izin veriliyor bu ulkede. Amma guldurdunuz beni simdi yahu. Sanki Turkiye'den degilde Isvicre'den bahsediyoruz.

- Orhan Pamuk gibi degerli bir insanin Ermeni lafi kullanimi yuzunden neredeyse iceriye atildigi bir yer Turkiye.

- Leyla Zanan Kurtce "ettigim bu yemini Kurt ve Turk khalklarinin kardesligi icin ediyorum" dedigi icin iceriye atildigi bir ulke Turkiye.

- Halkin yarisinin oyunu alip iktidara gelmis partinin kapatilmaya calistigi bir Turkiye burasi.

- Hanimlarimizin turban taktigi icin resmi yerlerde calisamadigi, en onemli ve oz hakki olan egitim hakkinin bile cok goruldugu bir Turkiye burasi.

Siz bir de kalkmis "Turkiye'de haklar demokratik yollarla aranir" diyorsunuz. Zaten asil sorun Diktatoriyel, Depot bir sistemin varolmasi degil mi? Ne demokrasiden ne haktan bahsediyorsunuz? Pes dogrusu! Hic gulecegim yoktu be arkadas!

Seni boşuna sevmemişiz be Diyarbakırlı...Takdire şayan sözler!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kardeşlik dostluk nedir bilmeyenlerden değilim bir zamanlar o dediklerinden bendede vardı ama artık o hislerimi yendim çünkü bunlar birer aldatmacadır ve siz o aldananlardansınız hala kardeşiz diyorsunuz.

kürtlerle aynı dinden değilim çünkü ben Ateistim. Türkler aynı dine inandıkları için kürtler bizim kardeşimiz diyorlar işte dinin verdiği büyük zarar ne var din neden bu kadar önemli, din insanların düşünme mekanizmasını köreltiyor, körleştiriyor.

Biz onlarla kan kardeşi değiliz kanımızın onlarla hibir alakası yok bize o kadar hainlik yaptılar sırtımızdan vurdular ve kan kardeşimiz oldular öyle mi aynı şekilde ermenilerde öyle siz o sokaklara dökülüp hepimiz ermeniyiz diye bağıranlarlardan olmalısınız. ************ 20 - 3* yıla kadar nüfusları bizi geçicek o zaman görüceksiniz kardeşliği.

sertfelsefe.

Irk uzerine din bina olmaz, oyle olmus olsa idi muslumanlarin sadece araplardan olmasi gerekirdi.

Ben bir turk olmama ragmen, devlet politikasinin yanlis oldugunu goruyorum.

kürtlerlerin egitim ozgurlugu olsa kendi lisanlarinda, bu problemlerin bir cogu yasanmayacak.

Dunya globallesiyor, ulus devlet yok, artik, kutuplasmalar, azamiye iniyor,

Ezilenler var ezenler var.

Asil problem, hangi safta yer almamiz gerektigidir,

Ezilenlerin yanindami, yoksa ezenlerin yanindami.

Benim inancim, inanc farki gozetmeksizin, ezilenlerin yaninda yer almayi ogutler,

bu ezilen atesit bile olsa, onun o ezikligini gidermek inanmisligimin geregidir.

Ben Kurt halkinin kendi dillerinde egitim gormesinden yanayim, bu bir kayip degil kulturel bir kazanctir.

saygilar.

Evren

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görüyorum ki foruma bir başlık atılmış Kürt Kardeşim'e Mektup diye millet birbirine girmiş...Tartışılmaz mı elbet tartışılır e ama birisi Kürt Milliyetçiliğinden birisi Türk Milliyetçiliğinden vazgeçmiyor.Milliyetçilik kavramı kadar hoş bir kavram yoktur aslında olmasaydı yüce önder bunu ilkeleri arasına koymazdı...Ama milliyetçilik birleştirici oldumu hoştur böyle ayrımlar çıkarmak için değil...Herkez şunu iyi bilmeli ki ne Türkler Milliyetçiliği kullanarak faşizm yaratabilir ne de Kürtler bunu kullanarak Teröre sığınabilir...Sonu yok , getirisi yok...Getirisi olan ,çare olan birbirimize sımsıkı bağlanıp asıl düşmanları görmektir...Devlet düşmanlığıyla değil devlete bağlı kalarak, Halk düşmanlığıyla değil halktan güç alarak...Aslımızda üstünlük yok belki ama tarihimiz kabarık tarihimiz muhteşem...E bizde mazlum değiliz bu ülkeyi TERÖRE kurban vermeyiz...Vermek isteyenlere güzel cevaplar var...En güzzel cevap ise ALIRKEN HANGİ BEDELİ ÖDEDİYSEK NE KADAR KAN VERDİYSEK TALİBİ OLAN AYNI BEDELİ ÖEMEDEN ALAMAZ....

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ben kardeşlik dostluk nedir bilmeyenlerden değilim bir zamanlar o dediklerinden bendede vardı ama artık o hislerimi yendim çünkü bunlar birer aldatmacadır ve siz o aldananlardansınız hala kardeşiz diyorsunuz.

kürtlerle aynı dinden değilim çünkü ben Ateistim. Türkler aynı dine inandıkları için kürtler bizim kardeşimiz diyorlar işte dinin verdiği büyük zarar ne var din neden bu kadar önemli, din insanların düşünme mekanizmasını köreltiyor, körleştiriyor.

Biz onlarla kan kardeşi değiliz kanımızın onlarla hibir alakası yok bize o kadar hainlik yaptılar sırtımızdan vurdular ve kan kardeşimiz oldular öyle mi aynı şekilde ermenilerde öyle siz o sokaklara dökülüp hepimiz ermeniyiz diye bağıranlarlardan olmalısınız. ******* 20 - 3* yıla kadar nüfusları bizi geçicek o zaman görüceksiniz kardeşliği.

yaptığınızın ırkçılık olmadığını söylüyorsunuz ama belki de farkında olmadan düpedüz ırkçılık yapıyorsunuz. hiçbir millet, hiçbir ırk, iyi veya kötü olarak nitelendirilemez. o halkın içinde iyiler de vardır kötüler de. ne açıdan kürtler çok kötüymüş, çok aşağılıkmış ? veya ermeniler ? böyle bir yaklaşımla asıl siz türklere ve türklüğe zarar veriyorsunuz. hepimiz barışçıl bir biçimde bu ülkede yaşayabiliriz. ancak siz böyle düşünürseniz ve sizin gibi düşünenlerin sayısı fazla olursa bu mümkün olmaz. ırkçılık asla çözüm değildir, veya siz adını bir milletten tiksinmek olarak koyun...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Görüyorum ki foruma bir başlık atılmış Kürt Kardeşim'e Mektup diye millet birbirine girmiş...Tartışılmaz mı elbet tartışılır e ama birisi Kürt Milliyetçiliğinden birisi Türk Milliyetçiliğinden vazgeçmiyor.Milliyetçilik kavramı kadar hoş bir kavram yoktur aslında olmasaydı yüce önder bunu ilkeleri arasına koymazdı...Ama milliyetçilik birleştirici oldumu hoştur böyle ayrımlar çıkarmak için değil...Herkez şunu iyi bilmeli ki ne Türkler Milliyetçiliği kullanarak faşizm yaratabilir ne de Kürtler bunu kullanarak Teröre sığınabilir...Sonu yok , getirisi yok...Getirisi olan ,çare olan birbirimize sımsıkı bağlanıp asıl düşmanları görmektir...Devlet düşmanlığıyla değil devlete bağlı kalarak, Halk düşmanlığıyla değil halktan güç alarak...Aslımızda üstünlük yok belki ama tarihimiz kabarık tarihimiz muhteşem...E bizde mazlum değiliz bu ülkeyi TERÖRE kurban vermeyiz...Vermek isteyenlere güzel cevaplar var...En güzzel cevap ise ALIRKEN HANGİ BEDELİ ÖDEDİYSEK NE KADAR KAN VERDİYSEK TALİBİ OLAN AYNI BEDELİ ÖEMEDEN ALAMAZ....

Saygılar

çok güzel anlatmışsın tebrik ederim. milliyetçiliğin ırkçılığa varan olanı hangi millet için olursa olsun faşizmdir. ister türk milliyetçiliği, ister kürt milliyetçiliği, ister ermeni, ister rum, ister sırp vs. bir ırkı yüceltmek veya yermek kadar yanlış hiçbirşey yoktur. ülkenizi sevebilirsiniz ama bu sizin ırkçı olmanızı gerektirmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz onlarla kan kardeşi değiliz kanımızın onlarla hibir alakası yok bize o kadar hainlik yaptılar sırtımızdan vurdular ve kan kardeşimiz oldular öyle mi aynı şekilde ermenilerde öyle siz o sokaklara dökülüp hepimiz ermeniyiz diye bağıranlarlardan olmalısınız. ******** 20 - 3* yıla kadar nüfusları bizi geçicek o zaman görüceksiniz kardeşliği.

Asıl aldatmaca işte bu düşüncelerin başladığı noktadır.Ne yani siz hangi hakla kalkıp burada,hangi millet olursa olsun başkalarını hainlikle suçluyorsunuz.Kim,neyin hainliği.Kusura bakmayın ama nu sözleri söyleyen bir insan hayata sağlıklı bakan biri olamaz.Ateisttim diyorsunuz;yok efendim dindir bu ******* bize reva gören.Ne kadar sığ düşünceler. Din insanların düşünme mekanizmasını mı köreltiyor?Çok merak ettim sizi bu şekilde düşünmeye iten hangi mekanizma.Ben Ermeni değilim ama;sokak ortasında öldürülen bir insan için binlerce kez BEN ERMENİYİM derim.Hemde büyük bir gururla;bakın bunları okurken hem ürperdim hem de baya güldüm.İletiyi bulamadım.Ama var ya hayatımda ilk defa tanımadığım biri için bu kadar üzüldüm.Herhalde Hitleri baya seviyorsunuz.Ee düşünceler paralel.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Saygılar

Bizler Turk Kurt Arap Ermeni Alman degilde Insan olarak yasayip, kisilere INSAN olarak saygo ve sevgi gosteremedigimiz siraca ne yaparsak yapalim oteye gidemeyecegiz. Savaslar, yikim, kin, nefret, kan...herseyin nedeni Irkcilik ve milliyetciliktir. Kardesim bir dusunun: Rastlanti olarak Turkiye'de Turk olarak Dunya'ya gelmissiniz ve bundan dolayi ovunuyorsunuz kendinizle? Yani dogal seylerden utanilip ya da dogal seylerele ovunulmesi kadar gerici bir olay varmidir? Peki ya Turkiye'de Turk olarak degil de, Israil'de yahudi olarak Dunya'ya gelseydiniz? Ya da Afrika'da Somali'li olarak? O zaman kendinizle iftihar edemeyecekmiydiniz? Utanacakmiydiniz kendinizle?

Insanlarin BASARILARIYLA ovunmeleri gerekir, tipiyle, yasiyla, irkiyla degil. CUnku bunlar insanlarin kontrolu disinda nitelikler! Iste anlayamadigimiz nokta bu! *****

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sende haklısın!

Bakin dediginize Ataturk'ten: İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan mürekkeptir. Kabil midir ki, bu kütlenin bir parçasını ilerletelim, ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünlüğü ilerleyebilsin? Mümkün müdür ki, bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?

Insandan bahsediyor, Turklerden ya da Kurtlerden bahsetmiyor!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sertfelsefe.

Irk uzerine din bina olmaz, oyle olmus olsa idi muslumanlarin sadece araplardan olmasi gerekirdi.

kürtlerlerin egitim ozgurlugu olsa kendi lisanlarinda, bu problemlerin bir cogu yasanmayacak.

Benim inancim, inanc farki gozetmeksizin, ezilenlerin yaninda yer almayi ogutler,

bu ezilen atesit bile olsa, onun o ezikligini gidermek inanmisligimin geregidir.

Ben Kurt halkinin kendi dillerinde egitim gormesinden yanayim, bu bir kayip degil kulturel bir kazanctir.

saygilar.

Evren

Inan ki yazdiklarini okudugumda tuylerim diken diken oldu, ama hos bir sekilde, mutluluktan! Agzina saglik be kardesim. Iste herkese bir Turk olarak kardeslik dersi verdin bu yazdiklarinla, Bana dahi...Agzina saglik! Ezenlerin mi yaninda yer alacagiz o yoksa azilenlerin mi? Iste asil sorulacak soru bu! Agzina saglik!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bizler Turk Kurt Arap Ermeni Alman degilde Insan olarak yasayip, kisilere INSAN olarak saygo ve sevgi gosteremedigimiz siraca ne yaparsak yapalim oteye gidemeyecegiz. Savaslar, yikim, kin, nefret, kan...herseyin nedeni Irkcilik ve milliyetciliktir. Kardesim bir dusunun: Rastlanti olarak Turkiye'de Turk olarak Dunya'ya gelmissiniz ve bundan dolayi ovunuyorsunuz kendinizle? Yani dogal seylerden utanilip ya da dogal seylerele ovunulmesi kadar gerici bir olay varmidir? Peki ya Turkiye'de Turk olarak degil de, Israil'de yahudi olarak Dunya'ya gelseydiniz? Ya da Afrika'da Somali'li olarak? O zaman kendinizle iftihar edemeyecekmiydiniz? Utanacakmiydiniz kendinizle?

Insanlarin BASARILARIYLA ovunmeleri gerekir, tipiyle, yasiyla, irkiyla degil. CUnku bunlar insanlarin kontrolu disinda nitelikler! Iste anlayamadigimiz nokta bu! *****

İyi dedin Diyarbakırlı kardeşim tamam hoş ta ben milliyetçilik kavramından bu kadar niye nefri olarak tiskindiğine bir anlam veremedim...Milliyetçilik demek illaki bir ırk bir renk demek değil ki, Milliyetçilik demek halk demek halkın birliği demek...Yazdıklarımı yanlış yorumladığını düşünüyorum ki öyledir...Biz milliyetçilik kavramıyla birbirmize tutunamazsak emperyal güçler bundan yararlanmazmı...Ne dedim milliyetçilik ayrıştırıcı değil birleştirici bir görüş tutum olmalı...Elbette dediğin gibi farklı ırklardanda dünyaya gelebilirdik, o zamanda o ülkenin milliyetçiliğini ön planda tutacaktık elbet...Ki dışarıya karşı güçlü olalım...Şimdi güçlümüyüz? hayır aksine çok güçsüzüz çünkü millet birbirini yiyor sen kürtsün ben türküm yada ben ermeniyim sen lazsın diye...İşte biz bunları aşıp Atatürk'ün dediği milliyetçiliği yakalarsak bu ülkeyi yaşanır hale getiririz...**********...Tabi ilkeler yanlış yorumlanmazsa....

Saygılar

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sertfelsefe.

saygilar.

Evren

Sevgili Evren;çoktandır göndermiş olduğun msaji az önce farkettim.Okurken aslında ne kadar küçük düşündüğümü ve yıllardır bir soruna çözüm üretenlerin nasıl saf dışı bıraklıdığına bir kez daha şahit oldum.Ortada bir sorun var görülmek istenmeyen,binlerce insanın ölümüne,bir ülkenin ekonomisine yani çalınan yarınlara sebebiyet veren!Kimileri buna hainlik diyor,kimileri evet var ki olan bir şeyler insanlar huzursuz diyor.Bakın adı ne olursa olsun zulüm zulümdür.Ve zulmün olduğu yerde eksik olan insanlar vardır.Siz onlara sorunlu olarak baksanız dahi asıl sorun onları görmemezliktir.

Bu arada mesajının tamamını görüntülemiyor;bu ara baya uyarı aldım.Onun için fazla yazmayacağım.Forum kurallarını uymam gerektiğimi kendime hatırlatarak;ezilenin ne dini ne de milleti vardır.Globalleşen dünyada sahip olunacak en güzel erdem İNSAN olmaktan geçer.saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

İyi dedin Diyarbakırlı kardeşim tamam hoş ta ben milliyetçilik kavramından bu kadar niye nefri olarak tiskindiğine bir anlam veremedim...Milliyetçilik demek illaki bir ırk bir renk demek değil ki, Milliyetçilik demek halk demek halkın birliği demek...Yazdıklarımı yanlış yorumladığını düşünüyorum ki öyledir...Biz milliyetçilik kavramıyla birbirmize tutunamazsak emperyal güçler bundan yararlanmazmı...Ne dedim milliyetçilik ayrıştırıcı değil birleştirici bir görüş tutum olmalı...Elbette dediğin gibi farklı ırklardanda dünyaya gelebilirdik, o zamanda o ülkenin milliyetçiliğini ön planda tutacaktık elbet...Ki dışarıya karşı güçlü olalım...Şimdi güçlümüyüz? hayır aksine çok güçsüzüz çünkü millet birbirini yiyor sen kürtsün ben türküm yada ben ermeniyim sen lazsın diye...İşte biz bunları aşıp Atatürk'ün dediği milliyetçiliği yakalarsak bu ülkeyi yaşanır hale getiririz...**********...Tabi ilkeler yanlış yorumlanmazsa....

Saygılar

O zaman sana biraz da olsa hak veriyorum. O zaman bu ulkede hic bir vatandasa dil, din, hak, hukuk, kultur ayirimi yapilmasin! Birakin anadil Turkce olsun ama isteyen Kurtce konusup Kurtce okullara gidebilsin, ve isteyen Ermenice de ogrenebilsin ve isteyen turban takip istedigi okula gidebilsin!! Birlik dedigimiz sey HOSGORUDEN gecer! Ayirimciliktan zorbaliktan degil! Anlatabildim mi? Bizlerin yillardir ugruna mucadele ettigimiz sey de bu zaten. Bizler derken cogu Kurt ve diger demokratik insanlarimizi kastediyorum!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

O zaman sana biraz da olsa hak veriyorum. O zaman bu ulkede hic bir vatandasa dil, din, hak, hukuk, kultur ayirimi yapilmasin! Birakin anadil Turkce olsun ama isteyen Kurtce konusup Kurtce okullara gidebilsin, ve isteyen Ermenice de ogrenebilsin ve isteyen turban takip istedigi okula gidebilsin!! Birlik dedigimiz sey HOSGORUDEN gecer! Ayirimciliktan zorbaliktan degil! Anlatabildim mi? Bizlerin yillardir ugruna mucadele ettigimiz sey de bu zaten. Bizler derken cogu Kurt ve diger demokratik insanlarimizi kastediyorum!

Peki bu özgürlüğün sonu var mı kardeşim...Bir devletin devlet olabilmesi için ve kendini koruyup kollayabilmesi için bazı yasaklarının olması ve bu yasaklarınsa uyulmasını sağlaması doğal değil mi? Elbette özgür düşünceler farklı renkler farklı kültürler olmalı -- Ki bizi zengin yapan budur. Ama sınırlar zorlandığı vakit bu özgürlükleri ve bu özgürlükleri kazanmak için yapılan çaba çok kolay bir şekilde kullanılır...Türban demişsin(sebest olsun) ya siz hiç mi geleceği göremiyorsunuz.Bugün türban serbest olsun tamam bana zararı yok peki senin çocuğunun yada torunun başını zorla kapatmayacaklarını bana garanti edebilrmisin...Hayır bunun sonu yok ...İslam veyada başka bir din ülke ve devlet yönetiminden tamamen ayrı olmalı...Diğeri başka dillerle eğitim demişsin.Söyleyeceklerimden dolayı faşist damgası yiyebilirim senden lakin senin dediğin pek akla mantığa uygun birşey değil elbette çeşitli halkların kendi dillerini konuşma özgürlüğü olmalı fakat eğer eğitimdeki birliği yok edersek buda Avrupa devletleri gibi sömürge devletlerinin çıkarına olur ve misyoner tavırlarını daha rahat sergileyebilirler.Onlarda isteyecek dilllerinin serbest olmasını onlarda imtiyazlar dileyebilecekler ki bize gelen hükümetlerden buna yok diyecek birisi yok...Son olarak Devrim için mücadele edenlerin hepsi Kürt halkımızdan oluşmuyor bizlerde burdayız...Devrim deyipte sonra Çoğu biziz yani kürtleriz demen yanlış...Önce birlik ve beraberlik...OMUZ OMUZA

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.