Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Kürt kardeşime mektup!

SORuSORMA

Önerilen İletiler

Kurtlerin baskaldirisini bir tek dil hakki icin olup olmadigina iliskindi. Bugun Kurt insani daga cikmissa Kurtlere yapilan haksizliga DUR demek icin cikmistir.

Yok artık!! Kardeşim dağa çıkma olayını bu kadar basit bir şekilde meşrulaştırabileceğinizi mi sanıyorsunuz?!

Sorun sadece dil konusabilmek degil. Biz Kurtlerin YOK sayilmasidir ve asimileedilmeye calisilmasidir.

Böyle bir sorun yoktur! Aynı şeyi tekrarlayıp durmayın! Nasıl lazlar çerkesler tanınıyor ve yok edilmeye çalışılmıyorlarsa kürtler için de böyle bir şey yoktur! Kendinize başka bajameler bulun lütfen!

Varligimizi, kultrumuzu, dilimizi, tarihimizi kabul etmek zorundasiniz zira bizler bu ulke icin en cok mucadele vermis halklardan biriyiz.

Yahu kim kabul etmiyor? Her milliyetten insanlar bu ülke için çalışmıştır. Bunun azı çoğu olmaz!

15-20 milyonun konustugu ana dilleri nasil oluyorda yasaklanabiliyor da (sakin kalkip bana yasak degil demeyin cunku daha dune kadar coplaniyorduk dugunlerimiz basiliyordu Kurtce sarkilar soyleniyor diye) benim memleketimde Ingilizce, Fransizca ve Almanca haberler yayinlanabiliyor?

Biz ayrılmak diyoruz deyip de bu sloganları içerecek şekilde konuşur, şarkı söylerseniz yasaklanır tabi! Sizin yaptıklarınızı çerkesler yapsa onlara da yasaklanır, lazlara da yasaklanır! Kimseye bir şey olmuyor da size neden oluyor? Siz önce bir Türkiye'yi kabul edin, dilinize de dininize de karışan olmaz! Bunlar bahanedşr, olayı meşrulaştırmak için yaratılan, ağızdan düşmeyen bahaneler!

Ha birde "madem oyle o zaman Cerkezlerde, Lazlarda, Gurculer de kendi dillerini ister" deniyor. Yahu kalkip ta bir kac yuz bin Gurcu ya da Cerkezi 15-20 milyon Kurtle kiyaslamak abes kacmaz mi?

Bak seeen??? Sayınız fazla diye mi bir ayrıcalığınız olacak??? Her kürt ailesi 10 tane çocuk yapıp salarsa sokağa bu sayı tabiiki de katlanarak artar. İşte! Örneğin bu, doğunun sorunlarından birisidir. Gerçi her ne hikmetse batıda da aynı manzarayla karşılaşıyoruz ya...

Akitilan kan Devletin ve Turk halkinin bizi hor gormesinden kaynaklaniyor, hala uzerimize uzlasma yerine kaba kuvvetle gitmesinden kaynaklaniyor.

Sen gizliden gizliye propaganda yaptığının farkındamısın?

Akıtıllan kan, ayrı bir kürt devleti kurmak isteyen bölücü terör yüzünden akıtılıyor!

Hala Turkiye'nin belirli kesimlerinde Kurtlerin kuyrugu olduguna inanan cahil insanlarimiz varken siz kalkip nasil bize haksizlik ya da hor gorme yapilmadigini savunabiliyorsunuz hayret ediyorum.

Arkadaşım cahillik bu ülkenin her kesimindedir. Cahilik sadece bu konuda değildir! Bu konunun eğitimle alakası vardır politikayla değil... Aynı şeyleri tekrarlamayın....

Devletimiz Kurtleri uzerine kati muamele ile gittikce daha cok sehit verilecek.

Devletimiz kürtlerin üzerine değil PKK ve yandaşlarının üzerine gidiyor...

Ne yani siz boyle devam edin de bir 30 bin insan daha mi yok olsun

Bence siz böyle devam etmekten vazgeçin...

Ha bir de olmeyip esir dusen askerlere yapilan muameleye bakin. "Turk askeri sehit dusmez", yahu ne yani Turk askeri insan degil mi? Superman mi? O kadar kolaysa savasmak birakin burada sahte siyaset yapmayi da cikin savasin.

Sanırım asıl istediğiniz de bu...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 107
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Yok artık!! Kardeşim dağa çıkma olayını bu kadar basit bir şekilde meşrulaştırabileceğinizi mi sanıyorsunuz?!

.

.

.

Sanırım asıl istediğiniz de bu...

Kardesim siz benim tum soylemlerime, YOK ya da HAYIR diyip gecirtirmissiniz. Ben kendim yasadim diyorum! Sizin YOK ya da hayir diyip gecistirmeniz gercekleri degistiremez! Devlet Kurtlerin uzerine gitti yillardir. Bizler PKK'li degildik ama yine de devlet tarafindan surulduk. Kurtce konusuldugunda nasil da der soylenen ulkeyi bolme niteliginde soylemler oluyor. Kardesim koca bir dilden bahsediyoruz. Turkce bolucu sloganlar atilmiyor mu? O zaman Turkce'yi de yasaklayalim. Cok komik!

Dediginie verdiginiz cevaba bakin: "BOYLE BIR SORUN YOKTUR"... Iste ufkunuz bu kadar dar. "YOKTUR". Argumanlariniz nerede/ Hic yasadiniz mi o topraklarda da "YOKTUR" diye biliyorsunuz?.. Kardesim VAR! BAL GIBI DE VAR ISTE! Istediginiz kadar inkar edin. Olay PKK'nin neden oldugu bir olay degil. Evet tepki amacli siddet yanlisi aptal bir PKK varolabilir ama bunun nedeni DEVLET TERORUDUR ve DEVLETIN YAPTIGI HAKSIZLIKLARDIR!!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz ne dediğinizin farkındamısınız?

Neyse sayin Suheda,

Allahtan bizleri Ermenilerle eslesmekten ve dini istismar edip **** Ermeni tezlerinizi ortaya atmaktan vasgectiniz!

Ve sizin "Kurtler etnik oyunlara alet secildi Bati tarafindan" soyleminize verdigim cevap ta herhalde yerinde oldu ki bir sey demediniz. Zira kimlerin yillardir Bati kuklasi oldugu ve kendi halkinin ozgurluklerini bile bu nedenle kisitladigi apacik ortadadir!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Neyse sayin Suheda,

Allahtan bizleri Ermenilerle eslesmekten ve dini istismar edip **** Ermeni tezlerinizi ortaya atmaktan vasgectiniz!

Ve sizin "Kurtler etnik oyunlara alet secildi Bati tarafindan" soyleminize verdigim cevap ta herhalde yerinde oldu ki bir sey demediniz. Zira kimlerin yillardir Bati kuklasi oldugu ve kendi halkinin ozgurluklerini bile bu nedenle kisitladigi apacik ortadadir!

Hayır,iletinizi okuyunca dehşete kapıldım farkında değilsiniz ama kürtlerin dağa çıkmasından bahsediyorsunuz yani tüm kürt halkını potansiyel pkk lı gibi göstermişsiniz benim"siz ne dediğinizin farkındamısınız"cümlem bu yüzdendi..

Yanlış çizgidesiniz bu size olduğu kadar herkese zarar verecek kelimeleri terk etmenizi rica edeceğim..

Ben tüm kürt halkını sizin gibi görmüyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Hayır,iletinizi okuyunca dehşete kapıldım farkında değilsiniz ama kürtlerin dağa çıkmasından bahsediyorsunuz yani tüm kürt halkını potansiyel pkk lı gibi göstermişsiniz benim"siz ne dediğinizin farkındamısınız"cümlem bu yüzdendi..

Yanlış çizgidesiniz bu size olduğu kadar herkese zarar verecek kelimeleri terk etmenizi rica edeceğim..

Ben tüm kürt halkını sizin gibi görmüyorum.

Sayin Suheda,

Kurt halkinin tumu PKK'li degil ama Devlet'le PKK arasinda kaldiklarin icin, ve Devlet tarafindan ezildikleri ve haksizliga igradiklari icin yillardir PKK'ya halk olarak sempatisi oldugu acik bir gercektir ve cok ta normaldir. Dedigim gibi eger Kurt halkini kendi safina cekmek istiyorsan o zaman gonulleri kazanacaksin!

Dedigim tehlikeli soylenim filan degil. Gercekler ortada, yapilmis bir haksizlik oldugu acikca ortada ve Devletin biz Kurtlerin gonullerini kazanmasi gerektigi ortada. O zaman her konuda bizim tam d4estegimizi kazanabilir devletimiz. Amam bizlere yapilmis haksizliklar durmazsa ve itiraf edilmezse o zaman Kurtlerin de destegi beklenemez!

Demek istedigim bu iste!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sayin Suheda,

Kurt halkinin tumu PKK'li degil ama Devlet'le PKK arasinda kaldiklarin icin, ve Devlet tarafindan ezildikleri ve haksizliga igradiklari icin yillardir PKK'ya halk olarak sempatisi oldugu acik bir gercektir ve cok ta normaldir. Dedigim gibi eger Kurt halkini kendi safina cekmek istiyorsan o zaman gonulleri kazanacaksin!

Dedigim tehlikeli soylenim filan degil. Gercekler ortada, yapilmis bir haksizlik oldugu acikca ortada ve Devletin biz Kurtlerin gonullerini kazanmasi gerektigi ortada. O zaman her konuda bizim tam d4estegimizi kazanabilir devletimiz. Amam bizlere yapilmis haksizliklar durmazsa ve itiraf edilmezse o zaman Kurtlerin de destegi beklenemez!

Demek istedigim bu iste!

Siz hangi Kürtlerden bahsediyorsunuz,sizin Kürtlerden bahsediyorsaniz onlar zaten PKK lidir ama bizim Kürtler devletlerine bayragina ulusuna baglidir.Onlari ne yaparsaniz yapin bize karsi yönlendiremezsiniz.Cünkü PKK nin ne oldugunu onlar cok iyi bilmektedirler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Siz hangi Kürtlerden bahsediyorsunuz,sizin Kürtlerden bahsediyorsaniz onlar zaten PKK lidir ama bizim Kürtler devletlerine bayragina ulusuna baglidir.Onlari ne yaparsaniz yapin bize karsi yönlendiremezsiniz.Cünkü PKK nin ne oldugunu onlar cok iyi bilmektedirler.

Kardesim sen Kurt bile degilsin. Sen beni nasil temsil etmeye kalkiyorsun hele hele benim Kurt olarak varligima ve haklarima bile karsiyken? Benim halkimin nasil dusundugunu ve kime kizgin oldugunu en iyi bizler biliriz. Ne yani sizler bizleri hic tanimadan YOK sayarak Afyon'dan, Yozgat'tan, Cankir'dan foruma katilip nasil "bizim Kurtler soyle der, boyle der" diyebilirsiniz? Ne mantik bu yahu? Sizlere Kurdun ta kendisi olarak konusuyorum. Ezilen ve carpik devlet politikalari yuzunden surulmus ve kimligi yok edilmeye calisilmis bir Kurt genci olarak sesleniyorum. Ben kalkip ta Bati Anadolu'da Kurtlerin kuyrugu olduguna inanan cahil biri olarak siralamiyorum savlarimi. Yasadigim icin, gozlerimle gordugum icin konusuyorum. Lutfen kalkip ta "Bizim Kurtler" gibi uydurmaca seylerle kahramanlik destanlari yazmaya calismayin. Oratada olan seyler apacik ortadadir. Bizim sizlerin "bizim Kurtler" gibi ucuz soylenimlerle bizleri kandima cabalariniza karnimiz coktaaaaaaaan doydu!

Ne yani Kurtlerin kendilerini nasil hisettiklerini ve kimlere kirgin olduklarini sadece Turk Medyasina endekslenmis ve halkimin arasina bile hic girip yasamamis sizler mi bilip belirleyeceksiniz? Yoksa o acilari ceken bir Kurt olan ben mi? Ne munasebet yahu? Gidin yasayin bir Diyarbakir'da bir iki yil da ondan sonra gelin konusalim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen kürtlerin hangi kismindasin bilmiyorum ama bugüne kadar mecliste oturan 200 ün üzerinde Kürt milletvekili bizim Kürtlerdendir.Yani Güneydogudan secilmis milletvekilleridir.Seni temsil edecek olan milletvekileri PKK li olmasi gerekir yani terör örgütünün mensuplari,cünkü sizin icin bölücü,kan döken,Türk askerine pusu kuranlar Kürtleri temsil edenler olmaktadir,bizim icinde bunlari yapanlar Kürt olamazlar olsa olsa taseron olurlar diyoruz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Sen kürtlerin hangi kismindasin bilmiyorum ama bugüne kadar mecliste oturan 200 ün üzerinde Kürt milletvekili bizim Kürtlerdendir.Yani Güneydogudan secilmis milletvekilleridir.Seni temsil edecek olan milletvekileri PKK li olmasi gerekir yani terör örgütünün mensuplari,cünkü sizin icin bölücü,kan döken,Türk askerine pusu kuranlar Kürtleri temsil edenler olmaktadir,bizim icinde bunlari yapanlar Kürt olamazlar olsa olsa taseron olurlar diyoruz.

saygilarla

200 milletvekili secilmisse AKP'nin CHP'nin ANAP'in ******** oldugu icin secilmstir.BU partilerin o kadar karsi oldugunuz asiretlere sirfoy icin para yardimi yaptiklari bir sir degildir. Ve tipki 550 milletvekili gibi bu ulkeyi soyan takimidi. Lutfen kalkip onlari ya da herhangi bir Turk mlletvekilini Kurtlerin ya da Turklerin temsilcisi gibi etiketlendrimeye kalkmayin bana.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Türkiyede Laz sehri Kürt sehri diye bir kavram yoktur bunlar bölücülerin kullandigi sloganlardir.Türkiyenin bütün illeri köyleri kasabalari Türk ulusunundur,Irkcilik yapmayi birakin,hem bölücü degiliz diye mangalda kül birakmiyor hemde bilmem neresi ne sehridir diye bölücülük yapiyorsunuz.Kürtler asiret olmaktan öte gecememis bir toplumdur,her yasadiklari sehre Kürt gözü ile bakmak ancak ayrilikcilarin siyasetidir.Ozaman cikin Istanbuldan orasida Türk sehridir.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiyede Laz sehri Kürt sehri diye bir kavram yoktur bunlar bölücülerin kullandigi sloganlardir.Türkiyenin bütün illeri köyleri kasabalari Türk ulusunundur,Irkcilik yapmayi birakin,hem bölücü degiliz diye mangalda kül birakmiyor hemde bilmem neresi ne sehridir diye bölücülük yapiyorsunuz.Kürtler asiret olmaktan öte gecememis bir toplumdur,her yasadiklari sehre Kürt gözü ile bakmak ancak ayrilikcilarin siyasetidir.Ozaman cikin Istanbuldan orasida Türk sehridir.

Hayir canim, siz ciktiniz mi ki Kurt sehirlerinden biz silerin sehirlerinizden cikalim? Komik oldu!

Asiret olmaktan oteye gecememis toplum diyorsunuz bize oyle mi? Emin egitim acisindan da her baska acindanda sizin gibileri 50 kere cebinden cikarabilecek bir cok Kurt kardesim var! Ozallari, Ziya Gokalplari ne cabuk unuttunuz beyefendi? Selahattin Eyupler ne kadar cabuk unutuldu? Sizlerin kulturlerinizin bir coguna her alanda deger kattik! *********!

Bolucu insanlar olsaydik sizler kadar milliyetci olurduk ve sizlere tarih boyu verdigimiz hic bir yardim elini vermezdik. O zaman Malazgirt'i zor gecerdiniz iste! O zaman Kurtulus Savasi'ni zor kazanirdiniz! Gozunuzu acin lutfen!

Turkiye'nin her sehri Kurt sehridir! Biz bu topraklar icin hepinizden cok savastik! Biz bu ulkenin en ANA UNSURLARIYIZ!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtulus savasi ile ilgili *Ingiliz Kraliyet Belgeleri*bugünlerede isik tutuyor.

Amiral SIR F.DEROBECK'in LORD CURZON'A yazdigi 26 MART 1920 tarihli rapordan bir bölüm sunalim:

-Kürdistan,Türkiye'den tamamen ayrilip özerk olmalidir.Ermenilerle,Kürtlerin cabalarini bagdastirabiliriz.Istanbul'daki Kürt kulübü baskani SAID ABDÜLKADIR ve Paris'teki KÜRT DELEGESI SERIF PASA emrimizdedir.(Ingiliz belgelerinde Türkiye,EROL ULUBELEN.Kraliyet belgeleri,sayfa 48,belge 33)

Türkiye'nin Dogu ve Güneydogu'sunu Ermeni ve Kürtlere birakan Sevr anlasmasini Kürtler adina imzalayan iste bu SERIF PASA denilen Kürttür.

Simdi tarihi gercekleri bir kenara birakip sirf irkcilik olsun biz birseyleri hakettik diyebilmek icin 'Biz olmasaydik Malazgirtide gecemezdiniz Kurtulus savasinida kazanamazdiniz diyen zihniyete verilecek bir tek cevap vardir ama terbiyem buna müsaade etmiyor,kimse söylemedim diye kusura bakmasin.

Kurtulus savasinda bizimle omiz omiza carpisanda bu memleketin evladiydi,bu memleket onunda memleketiydi,ama onlar Türkiye bölünsün diye savasmadilar isgalcilere karsi.Türkiye'yi bölmeye calisanlar düsmanla isbirligi halindeyken o memleket evlatlari bu vatan icin carpisiyordular,Kürtü Lazi Cerkezi elele vererek.Ama hicbir Laz düsmanla Sevre imza atmadi,hicbir Cerkez Sevri imzalamadi,Imzalayanlar Kürt bölücü+ler ile Ermenilerdi.Burada hak iddia etmeden önce gerceklerle yüzlesmesini bilin.

*Türkiye Cumhuriyeti devletinde Türk vatandasi olan herkes birinci sinif vatandastir ve kanunlar önünde esittir..

Atatürk:Diyarbakir'li,Van'li,Erzurum'lu,Trabzon'lu,Istanbul'lu ve Makedonya'li hep bir Irkin evlatlari,hep ayni cevherin damarlaridir.

Bugünkü Türk milleti siyasi ve ictimai camiasi icinde kendilerine Kürt'lük fikri Cerkez'lik fikri ve hatta Laz'lik veya Bosnak'lik fikri propaganda edilmek istenmis vatandas ve millletdaslarimiz vardir.Fakat mazinin istibdat devirleri mahsulü olan bu yanlis isimlendirmeler birkac düsman aleti,mürteci beyinsizlerden baska hicbir millet ferdi üzerinde üzüntüden baska bir tesir hasil etmemistir.Cünkü bu milllet efratida umun Türk toplumu gibi müsterek maziye,tarihe,ahlaka,hukuka sahip bulunuyorlar.

Türk milliyetciligi ayirim kabul etmeyen toplayici birlestirici kaynastirici bir anlayistir.Hicbir millet ferdi kendini digerinden ayri ve üstün göremez.*

Yönetimlerin yanlislarini ülkeyi yoksulluga götüren yanlis politikalarini,kötü niyetli odaklarin oynamaya calistigi oyunlari Kürtlere ayirimcilik yapildi diye lanse etme inadinizdan vazgecin.Bu iddilara yerine yapici olmaya calisin yikici degil.Sizin istedigonoz resmen imtiyazdir ki Anayasamizda hicbir Irka, dine, mezhebe zümreye, imtiyaz taninamaz ibaresi yer almaktadir.

Burada kalkip biz bunu yapmasaydik biz olmasaydik demeniz bile kendinizi bu toplumdan ayri gördügünüzü kanitlarki buna bölücülük denir.Ziya Gökalp,Selahattin-i Eyyubi vs bunlar ayirmci degillerdi,bunada dikkatinizi cekerim.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Kurtulus savasi ile ilgili *Ingiliz Kraliyet Belgeleri*bugünlerede isik tutuyor.

Amiral SIR F.DEROBECK'in LORD CURZON'A yazdigi 26 MART 1920 tarihli rapordan bir bölüm sunalim:

.

.

.

Burada kalkip biz bunu yapmasaydik biz olmasaydik demeniz bile kendinizi bu toplumdan ayri gördügünüzü kanitlarki buna bölücülük denir.Ziya Gökalp,Selahattin-i Eyyubi vs bunlar ayirmci degillerdi,bunada dikkatinizi cekerim.

saygilarla

Sayin politika gecen kendiniz demediniz mi "Turkiye;nin asil unsur Turklerdir sizler degilsiniz siz bize ayak uydurmak zorundasiniz" diye? Simdi de kalkmis "Türkiye Cumhuriyeti devletinde Türk vatandasi olan herkes birinci sinif vatandastir ve kanunlar önünde esittir.." diyorsunuz? Artik karar verin ne dusndugunuze? Esitmiyiz yoksa siz daha mi ustunsunuz? Dedikleriniz bir birini tutmuyor her gecen gun!

Boluculuge gelince. Asil sorun burada yapilan "Kurtler yoktur, Kurtce denen bir dil yoktur" soylenimleridir ve sizin "Turkiye;nin asil unsur Turklerdir sizler degilsiniz siz bize ayak uydurmak zorundasiniz" gibi seyler diyebilmenizdir. O zaman siz siddeti de hak edersiniz teroru de! O zaman sizinle hic mi hic beraber olup beraber yasamayiz. Beni ya kabul edeceksiniz ya da dusman olcagiz! O kadar basit bir olay bu!

Sizler yillarca bizi dusman safina cektiniz! Lutfen seciminiz biraz daha saglikli sekilde yapin dusmanmiyiz yoksa bizi safinizda mutefik olarak mi itiyorsunuz artik karar verin, ve eger mutefik olacaksak o zaman bizi kabul etmek zorundasiniz!

Ve tekrar ediyorum, bir dediginiz digerini tutmuyor!

Ziya Gokalp, Selahttin Eyubi ayirimci degildi cunku o zamanlar sizler gibi ayirim yapan ve Kurtlerin bu topraklarin asil unsuru olmadigini savunan milliyetci bir kesim yoktu. O zamanlar UMMET olayi vardi, Turkluk olayi yoktu. Sizler cok iyi biliyorsunuz aradaki farki!

Sizler nice Ziya Gokalp'lerin, Selahattin Eyup'lerin kemiklerini sizlatiyorsunuz yaptiginiz milliyetcilikle!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin arkadasim bana kelime oyunlari yaparak beni baska kutuplara cekmeye calisma,ben söylediklerimikn arkasindayim ve sizin iddialariniz ise benim asla söylemedigim sözler,cünkü ben hemen her yazimda Kürtlerin bu ülkenin vatandaslari olduklarini ve her hakka sahip olduklarini yazmisimdir,bunlari inkar ederek beni kendi istediginiz ideolojik cevreye sokamazsiniz.Yazilarimi iyice okuyun ve neler yazdiklarimi daha iyi anlamaya calisin.

Ha bu arada benim bilgi sayarimin klavyesi Türkce olmadigindan belki bazi harlerin yazilisi kelimelrin anlamini dégistiriyor olabilir ki bahsettiginiz (asil)sözcügüde bunlardan biridir.Siz yazildigi sekliyle anlamlandirmissiniz anlasilan.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bakin arkadasim bana kelime oyunlari yaparak beni baska kutuplara cekmeye calisma,ben söylediklerimikn arkasindayim ve sizin iddialariniz ise benim asla söylemedigim sözler,cünkü ben hemen her yazimda Kürtlerin bu ülkenin vatandaslari olduklarini ve her hakka sahip olduklarini yazmisimdir,bunlari inkar ederek beni kendi istediginiz ideolojik cevreye sokamazsiniz.Yazilarimi iyice okuyun ve neler yazdiklarimi daha iyi anlamaya calisin.

Ha bu arada benim bilgi sayarimin klavyesi Türkce olmadigindan belki bazi harlerin yazilisi kelimelrin anlamini dégistiriyor olabilir ki bahsettiginiz (asil)sözcügüde bunlardan biridir.Siz yazildigi sekliyle anlamlandirmissiniz anlasilan.

saygilarla

Yani sunu siz yazmadiniz mi gecen gun : "Bir ülkede birkac ana unsur olmaz,Türkiyede ana unsur Türklerdir,sizde bizimle yasamak ve bizim ana iunsur olduguuzu kabul etmek zorundasiniz"

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yani sunu siz yazmadiniz mi gecen gun : "Bir ülkede birkac ana unsur olmaz,Türkiyede ana unsur Türklerdir,sizde bizimle yasamak ve bizim ana iunsur olduguuzu kabul etmek zorundasiniz"

Ana unsur farkli bir kavramdir,sizin bu ana unsurlka neyi amcladiginizi bilmiyorum,evet ben yazdim ana unsur Türk

lerdir diye,neden yazidim cünkü köken itibariyle bu ülkenin yüzde 90 i Türk kökenlidir dolayisiylada ana unsur olarak Türkler gelir anlamida yazdim,tabiiki Türkiyede yasayan ve Türk vatandasi olan herkes ana unsurdur,bunu inkar etmek gercekcilik degildir.Konulari ve kavramlari birbirinden ayirarak yorumlarsak daha saglikli olur vede yanlisa düsmeyiz.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Ana unsur farkli bir kavramdir,sizin bu ana unsurlka neyi amcladiginizi bilmiyorum,evet ben yazdim ana unsur Türk

lerdir diye,neden yazidim cünkü köken itibariyle bu ülkenin yüzde 90 i Türk kökenlidir dolayisiylada ana unsur olarak Türkler gelir anlamida yazdim,tabiiki Türkiyede yasayan ve Türk vatandasi olan herkes ana unsurdur,bunu inkar etmek gercekcilik degildir.Konulari ve kavramlari birbirinden ayirarak yorumlarsak daha saglikli olur vede yanlisa düsmeyiz.

saygilarla

- Ha o zaman biz Kurtler de ana unsuruz degil mi? Soruyorum ana unsurmuyuz degilmiyiz? Yani ana unsur Turkler degil Turkiyelilerdir! Degil mi? Lutfen cevap verin!

- Ortaya Turklerin ana unsur olup Kurtlerin ana unsur olmadigini ve Kurtlerin Turklere bu yuzden ayak uydurmalari gerektigini atan ben degilim sizsiniz. Sizin bunla ne kast ettiginiz sorulmali!

- Turkiye'de yasayanlarin yuzde 90'i Turk kokenli degil kardesim. Cok abartiyorsunuz. 70 milyonun icinde sadece Kurtlere baksak 20 milyon Turk olmayan var. bunun asimile omus Rumlari var, Ermenileri var, Cerkezleri var, Abhazlari var, Araplari var... Yani deginiz gercekle bagdasmiyor maalesef!

Ve simdi ******** Cunku Turk olsun Kurt olsun sizin o dediginizle ne kastettiginizi herkes cok iyi anladi kardesim. Lutfen oyun oynamayin. Hele kelime oyunlari oynamaya hic kalkmayin!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
Ozaman her ekmek bulamayan eline silahi alip daga cikmalidir.Eger ne yapsin o insanlar ekmek bulamazlarsa diyerek onlara dagin yolunu serbest ve mesru göstermek bence bu ülkeye dostluk anlamini tasimaz.Siz dagin yolunu mesru gösterirseniz o zaman ekmek bulamayanlarin hirsizlik *********** yapmalarinida

mesru görmektesiniz demektir.Tabiiki o bölgeye yatirim yapilmalidir ama lütfen bu devlete haksizlik etmeyelim.Milyarlarca dolar dökülerek bir GAP projesi sunuldu o bölgeye,peki bunu kimler sabote etti,basta PKK olmak üzere ABD ve AB bu projeye karsi cikmadilarmi,devletin oraya yatirim yaparak orada kendini göstermesi yukarida adını verdigim odaklarin isine gelmemistir.Tabiiki yatirimlar yapilmalidir ama yatirimlarinda önü acik olmalidir.

saygilarla

dogru devlete hic haksizlik etmemek gerekir.devlet dogudaki insanlari koy korucusu olmaya zorlar eger olmazsa evini basina yikar koyleri yakar.devletin hic sucu yok gercekten.

ya korucusun ya apocusun yada yolcusun baska secenegin yok. elestirmek istedigim yer burasi ve devlet cok hatali bu noktada

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kac tane goc magdurlarinin hikayelerini yazmak isterim istanbul dergisinden alinti yaparak

adi hali midyeci

bizim aile baski altinda buraya kadar gelmis mardinden.devletin koy bosaltmasiyla.kimse bize yardim etmiyor.biz kendimiz calisiyoruz.gece bazen tehlikeli burasi.olaylar oluyor.bir bizim gibi ekmegini durust yollarla calisarak kszananlar var birde digerleri.herkes biliyor onlarin kim olduguunn ve bu yollara nasil dustugunu.tabiki donmek isteriz koyumuze ama evlerimiz yikilmis hayvanlarimiz yok.devletin verdigi para esyalari araba tutup goturmemize yetmez.simdi gidilmez alismisiz buralarada.

adi firat politikayla ilgileniyor.

siyasetle ilgilendigimiz icin batmandan buraya surulduk.arada ben hapiste yattim.simdi calismiyorum ama siyasetle ilgileniyorum.tarlabasinda olmak cok zor herkes bizim uzeirmize konusuyor.kapkac eroin fuhustan kurtler sorumlu diyorlar.aslinda dogruluk payi var bunun.bu islerle ilgilennelere bakiyorsun hep guneydogulu.insanlarin istanbulun sokaklarina niye mahkum olduklarina bakmak lazim.devlet, polis tesvik ediyor sucu.kanitlayamam ama goruyorum hergun.rumlara 6-7 eylul olaylarinda yaptilar bizede koy obsaltmalarinda.tarlabasinda yasamak zor bir gun mutlaka donecegiz batmana.hatta cocuklarimi da mesleklerini orda yapsinlar diye okutuyorm.

adi evin 48 yasinda ev hanimi

kocam siyasiydi onu tutukladilar.sonrada bizi beni hic rahat birakmadilar.cocuklarima bir basima bakarken beni 4 defa goz altina aldilar.ilinde iskence gormedim ama sonralari cok kotuydu.memleket batman yasanmaz oldu bende buraya gelmek zorunda kaldim.geldigimde buraya alismak hic kolay olmadi.taravmam vardi psikolojik tedavi gordum.simdi alsitim ve seviyorum.ama memleket baska.mutlaka donecegim evime.

dilan 50 yasinda ev hanimi

koyumuzu yaktilar 2 kardesim oldu.bir tanesi dagda.hic bir seyimiz kalmadi.ben cok hastayim, hep stresten.cocuklarima bakamiyorum kizim bize bakiyor.tarlabasinda yasamak cok zor.silah sesleri devamli.gecenlerde komsumu tutukladilar.evi o gecindiriyordu.simdi duydum oglu torbaciliga bulasmis.cok zor kimse sahip cikmiyor.

bunlar sadece bazilari bu insanlari devlet dislamamali hepsi bizim insanimiz..

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

dogru devlete hic haksizlik etmemek gerekir.devlet dogudaki insanlari koy korucusu olmaya zorlar eger olmazsa evini basina yikar koyleri yakar.devletin hic sucu yok gercekten.

ya korucusun ya apocusun yada yolcusun baska secenegin yok. elestirmek istedigim yer burasi ve devlet cok hatali bu noktada

Size hak vermiyor degilim sayin Jön ama sartlarida dikkate almanizi beklerdim,herneyse,devleti yönetenlerin tabiiki 50 yillik ihmallerinin sonuclarini bir sekilde tüm Türkiye insani cekmektedir.Bunu zaten inkar edenimiz yok.Ben Gap projesini bir örnek olarak verdim ama bu örnek demek degildirki devlet üzerine düsen görevi hakkiyla yerine getirmistir.Mücadelemizde zaten bunlarin bir düzene sokulmasi tüm Türkiye genelinde insanlarin insanca yasama sartlarinin arttirilmasi icindir.Ama ben yine ayni seyi söyleyecegim,devlete yanlislarini hatirlatmak insanca bir yasam standartina kavusabilmenin yolu terörden gecmemelidir.Sizde kabul edeceksinizki PKK terörü devletin ihmali ne karsi bir mücadele degildir devletin ihmalini farkli zeminlerde degerlendirmektir.Aksini düsünürsek o zaman tüm suc olarak bilinen eylemleri isleyenleride mazur görmemiz gerekiyor.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bir kac tane goc magdurlarinin hikayelerini yazmak isterim istanbul dergisinden alinti yaparak

.

.

.

bunlar sadece bazilari bu insanlari devlet dislamamali hepsi bizim insanimiz..

Sayın Jön bizim anlatmaya çalıştığımızı örneklerle ne kadar da güzel anlatmışsınız. Ekmeği elinde alınmış insanlar öfkelidir,çaresizdir.Eğer daha güzel bir gelecek ise amacımız önce insanımızdan başlamak gerek.Ben de doğuda büyüyen biriyim.Köylerin yakıldığını duydum,insanların işkenceden geçirildiğini duydum ama yaşayanlara Diyarbakırda rastladım.Burada çoçuklar sokaklarda;aç,perişan.Kimi köyü yakılmış,kimi koruyucudan kaçmış.O anlattığınız olaylara o kadar çok şey ekleyebilirim ki? Bugün Diyarbakırın bir ilçesi olan Bismil'deydim.Orada tanışığım küçük bir çoçuk kapkaççılık yaptığını söyledikten sonra şunu ekledi;ama abla ben bayanların çantasını valla çalmam.Ne kadar garip biii durum oysa.Yine bir yardım kuruluşunda çalışırken gelen tüm ihtiyaç mektupların böyle öykülerle bezendiğine tanık olurken;aslında ne kadar da yanlış arenalarda mücadeleler verildiğini anladım.Evet bugün bu tür yasadışı faaliyetlerde genelde doğuluların ismi zikrediliyor.Ama bu insanlar bu ülkenin evladı ise onlara sahip çıkılmalı.Geleceğe sahip çıkılmalı.Saygılar...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 4 hafta sonra...
Sizinle aynı görüşteyim şuheda...Kürt deyince bir bölümü değil hepsini kastediyor. Ben öyle dememde "bazı kardeşlerim KÜRT'tür" rahatca diyebilirim...

Kusuruma bakmayin. SKurt olup olmadigimiz soyleyebilmek icin sizin izninize ya da fikrinize ihtiyacimiz oldugunu bilmiyorduk! :)

Siz deseniz ne demeseniz? Tasvip etseniz ne etmeseniz ne? Lutfen birakalim boyle seyleri! Cozum isteniyorsa mertce davranalim!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

saygilarla

Bu ulkenin yuzde 90'i Turk kokenli degil kardesim. Gecin artik bunlari. Bu ulkenin 20 milyona yakin Turk olmayan Kurdu var. Siz neye dayanip boyle hesaplar yapabiliyorsunuz ben ona sasiyorum.

Bir de kalkip ustune ustluk "Turkiye'nin ana unsuru Turklerdir, siz Kurtler bize ayak uydurmak zorundasiniz!" dediniz. SOnra kalkip boyle bir sey dediginizi inkar ettiniz. Turkiye'nin yuzde 90'i Turkmus te:

75 milyonun yuzde 90"i ne olur? 67,5 milyon. Ustune 20 milyon "siz Kurtler" dediginiz insanlari ekleyin. 87,5 milyon. Tutmadi dedikleriniz beyefendi! Cunku bu topraklarin nufusu 75 milyon, 87,5 milyon degil! Maalesef tutmadi. Ve dediginizi KURTLERE karsi olarak dediniz Kurtleri kapsayarak degil, cunku eger bizleri de kapsasaydiniz o zaman bizlere "siz Kurtler" diye hitap etmezdiniz! *******

Saygilar...

Diyarbakirli...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.