Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Mektup şekli

grafikci

Önerilen İletiler

Selam,

Arkadaşlar bende yeni üye oldum bu siteye.. (Aranıza Hoşgeldim :D )

Benim yıllardır kafamı meşgul eden ve bugüne kadar yapamadığım bir şey var . Hani, belki siz biliyorsunuzdur diye size sorayım dedim.. Şu mektup şekli varya; dikdörtgen içinde de iki tane çapraz çizgi. Bunu el kaldırmadan ve çizgilerin üstünden geçmeden çizebilen var mı aranızda?

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

tabi ama nası göstercem

ortasında çpraz üstünde çatısı olna şekliyle sorduğunu varsayıyorum

önce alt çizgiyi sola doğru çiz ,sonra sağ yanı çiz ,çaprazın sğdan sola doru ilk çizgisini çiz,sonra sol yanı çiz,

üst kısmı çiz tepesini tamamla ve çaprazınb ikinci çizgisini çiz

al sana hiç el kaldırmadan mektup

ama eğer çatısı yoksa bu olmuyo

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

a.y.h.a.n çatısız olması lazım.. Bende çatılı şekilde yapabiliyorum fakat yıllar önce biri bunu çizebildiğini söyledi, yalnız nasıl yaptığını göstermedi. Bende yapılıp yapılmadığını bu yüzden merak ediyorum :(

Bu tarz şekillerin hiç elimizi kaldırmadan çizilip çizilemeyeceğini anlamanın çok kolay bir yolu var. Çizgilerin kesiştiği noktalara bakacağız. Eğer bu noktaların hepsinde çift sayıda çizgi kesişmişse bu şekil çizilebilir hatta başladığımız noktaya geri dönebiliriz. Eğer 2 tane tek sayıda çizginin kesiştiği nokta varsa bu şekil de çizilebilir ama bu iki noktadan birinden başlayıp öbüründen bitirmemiz gerekir. Eğer ikiden daha fazla tek sayıda çizginin kesiştiği nokta varsa bu şekil çizilemez senin sorduğun şekilde 4 tane tek sayıda çizginin kesiştiği nokta var( köşeler) bundan dolayı bu şekil çizilemiyor

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 8 yıl sonra...

Selam,

Arkadaşlar bende yeni üye oldum bu siteye.. (Aranıza Hoşgeldim biggrin.gif )

Benim yıllardır kafamı meşgul eden ve bugüne kadar yapamadığım bir şey var . Hani, belki siz biliyorsunuzdur diye size sorayım dedim.. Şu mektup şekli varya;

Selam,

Arkadaşlar bende yeni üye oldum bu siteye.. (Aranıza Hoşgeldim biggrin.gif )

Benim yıllardır kafamı meşgul eden ve bugüne kadar yapamadığım bir şey var . Hani, belki siz biliyorsunuzdur diye size sorayım dedim.. Şu mektup şekli varya; dikdörtgen içinde de iki tane çapraz çizgi. Bunu el kaldırmadan ve çizgilerin üstünden geçmeden çizebilen var mı aranızda?

ilk önce sağdan başlayıp yukarıya çiz sonra yukardan aşağı çizgi çiz sonra köşeye git

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...
  • 6 ay sonra...
  • Admin

a.y.h.a.n çatısız olması lazım.. Bende çatılı şekilde yapabiliyorum fakat yıllar önce biri bunu çizebildiğini söyledi, yalnız nasıl yaptığını göstermedi. Bende yapılıp yapılmadığını bu yüzden merak ediyorum :sad:

Sool Aşağidan yukarıya sonra çatıyı çiz sonra sonra sola çapra z aşağı sonra sağ çapraz sonra aşağı ve sola

Gördüğün gibi arkadaş çatısız olanının istiyor :)

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.