Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

zerdüşt çok mu şey istemişti ki?

lecke

Önerilen İletiler

neden herkes nietzsche hakkında kötü düşünmeye çalışıp kendini yıpratıyor anlayamıyorum! hatta bana göre öylesine haklı ki insanların rahatsız olup ona saldırmasının asıl nedenide bu. sanki nietzsche'yi yerden yere vurunca kendileride ona eşdeğer bir nitelik kazanıyor. evet zerdüşt böyle buyurdu! isteyen onun bu buyurusuna cevap vermeyebilir. hayatın tadını çıkarıyorum diyen insanları uyarıyor yalnızca: ''aldığınız tad sizi yanıltmasın'' diyor en kaba ifadeyle. hayata polianna kıvamında bakanlar rahatsız oluyor diye haksız olmamalı BENCE. pembe bulutlar olunca dünyayı saran olumlu iyi insan oluyorda yağmur bulutlarından bahsedince mi kötümser olunuyor? gerçekler sadece korkak insanlara zor gelir. toplum gökyüzünün rengini gömek için sırt üstü yere düşmeli. daha çok söyleyeceğim var, bu daha başlangıç

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım lecke;

günümüzde nıetzsche'ye bakış açıların gün geçtikçe yumuşuyor. bunun nedeni de günden güne zerdüştü, tan kızllığını,ecco homo ve şu an aklıma gelmeyen bir çok eserini okumaya okumaktan öte anlamaya çalışmalarıdır. 'Belkide ben öldükten yüzyıllar sonra beni anlayacaksınız kardşlerim, belkide zerdüşt için kürsülerde olacaksınız'.. her zamanki gibi bunu da biliyordu Nıetzsche.

sewgiler...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

sevgili arkadaşım lecke;

günümüzde nıetzsche'ye bakış açıların gün geçtikçe yumuşuyor. bunun nedeni de günden güne zerdüştü, tan kızllığını,ecco homo ve şu an aklıma gelmeyen bir çok eserini okumaya okumaktan öte anlamaya çalışmalarıdır. 'Belkide ben öldükten yüzyıllar sonra beni anlayacaksınız kardşlerim, belkide zerdüşt için kürsülerde olacaksınız'.. her zamanki gibi bunu da biliyordu Nıetzsche.

sewgiler...

nietzsce hümanist yapısını daha doğrusu hıgh-human-ist yapısı yüzünden oldukça yoğun eleştirilere maruz bırakılmış olsada onu anlayacak insanların gün gelip ortaya çıkacağını yürekten hissediyordu. haklıydıda! çektiği acılar yüzünden hırçın olmasını ve yetiştiriliş şeklini göz önünde bulundurmak gerekli uslubunu yargılarken. kadınlar konusunda ki keskin söylemlerini ise ben çektiği yoğun aşk acısına bağlıyorum ve birazda anlıyorum sanırım. yaşadığı toplum onun için yeterince sıkıcı değilmiş gibi birde anlatacak çok şeyi olan bir insanın (hele de anlattıklarının çok büyük bir kısmının doğru olduğunu düşünürsek) dinleyecek kulak bulamaması yeterince yıkıcı olsa gerek. ben tüm nietzsche meraklılarına İNSANCA PEK İNSANCA yı öneriyorum. aforizmaları kesinlikle haklı ya dedirtecek türden. saygılarımla!

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Dünyada nietzcshe gibi başka bir filozof yoktur.

Felsefe denince aklıma ilk nietzcshe gelir çünkü o gerçek bir filozoftur.

Yığınların nietzcshe'sevmemesinin sebebi onun ateist olmasıdır, bunun sebebide inançlarıdır din insanın düşünme mekanizmasını etkisiz hale getirir.

Ben nietzcshe'nin kitaplarını herkese öneriyorum.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.