Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

biz kişiliksiz bir halk mıyız

Misafir taunus

Önerilen İletiler

ben bu forumu açarken ,dünyada 1900lerde olduğu gibi türklere resmen vur abalıya hesabı bize karşı büyük bir zevkle yürütülen bir linç ve hınç olduğunu yazdım.

karşı bir sürek avı başlatan yunanlının da, ermeninin de kürdün de fransızın da hepsinin de ,türkler sarı ırktır orta asyaya geri dönsünler ya da hepsi ***** tavrına karşılık,,,,,,,,,,,,,

bizim insanımzdaki hepimiz kardeşiz siz bizi sevmeseniz de biz sizi seviyoruz eylenelim coşalım gülücükler saçalım tavrını eleştirdim.

bu mudur yani savaçı türk kimliği, bu mudur yani asker millet. neden biz de israil gibi, yurt dışında ermeni lobi başkanlarını zehirlemiyoruz, neden biz de yurt dışındaki kürt örgüt liderlerini dürbünlü tüfekle vurmuyoruz,

neden teröre destek veren yunanlı yetkililerin özel yaşamlarındaki skandalları oortaya çıkarıp hayatlarını söndürmüyoruz, neden biz de pkk kamplarına giden bir iki fransız milletvekilinin arabasını havaya uçurmuyoruz? mit bunları yapamaz mı sanki. alasını yapar.

bunları yapınca dünyadan dışlanırız demeyin.zaten şu anda 7 ülkeyle sınırımızdan gürcistan ve bulgaristan dışındakileri dünya tartışıyor. zaten hiç de kaybedecek bir şeyimiz kalmamış ..biraz da biz onların *********.hem biz mi ezilicez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

• Cevaplar 87
  • Tarih
  • Son Cevap

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Bu Başlıkta En Çok Gönderenler

Hala başkalaştırılıyoruz kimi kime ispat ediyorsun ya bizi kendinizden görmeden bişiyi başaramassınız....

kimseyi başkalaştırmıyoruz.

başkalaşmış tehlikeleri bertaraf etmekten söz ediyoruz.

haklarımızı ihlal edenlerle savaşmicaz da oturup tavla mı oynicaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ben bu forumu açarken ,dünyada 1900lerde olduğu gibi türklere resmen vur abalıya hesabı bize karşı büyük bir zevkle yürütülen bir linç ve hınç olduğunu yazdım.

karşı bir sürek avı başlatan yunanlının da, ermeninin de kürdün de fransızın da hepsinin de ,türkler sarı ırktır orta asyaya geri dönsünler ya da hepsi ***** tavrına karşılık,,,,,,,,,,,,,

bizim insanımzdaki hepimiz kardeşiz siz bizi sevmeseniz de biz sizi seviyoruz eylenelim coşalım gülücükler saçalım tavrını eleştirdim.

bu mudur yani savaçı türk kimliği, bu mudur yani asker millet. neden biz de israil gibi, yurt dışında ermeni lobi başkanlarını zehirlemiyoruz, neden biz de yurt dışındaki kürt örgüt liderlerini dürbünlü tüfekle vurmuyoruz,

neden teröre destek veren yunanlı yetkililerin özel yaşamlarındaki skandalları oortaya çıkarıp hayatlarını söndürmüyoruz, neden biz de pkk kamplarına giden bir iki fransız milletvekilinin arabasını havaya uçurmuyoruz? mit bunları yapamaz mı sanki. alasını yapar.

bunları yapınca dünyadan dışlanırız demeyin.zaten şu anda 7 ülkeyle sınırımızdan gürcistan ve bulgaristan dışındakileri dünya tartışıyor. zaten hiç de kaybedecek bir şeyimiz kalmamış ..biraz da biz onların *********.hem biz mi ezilicez.

:blink::wacko:<_< Hiç hoş değil bu yazdıkların,bu söylediklerini yaptığın zaman eleştirdiğin kişilerden ne farkın kalır....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Biz kişiliksiz bir millet değiliz zaten o kişilik kendini bulana kadar binlerce şehirt verdi dahası varmı,insanların etnik kökenleri vardır fakat tek bir bayrak altında tek bir millet olarak yaşamayı istemeyenler bugünün tablosunu çiziyor.

Uzun lafınkısası NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

SAYGIYLA NEHİR....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin idrak etmesi gereken şey şu ki, PKK ılımlı Kürtlerin susturulması nedeniyle hâlâ destek buluyor. umarım yeteri kadar acık..

ılımlı kürtlerin susturulması ne demek ya. hapisteki örgüt üyesi bile millet vekili oldu.o bile millet vekili olabilmişse senin susturulan ılımlılar dediğin dağda silahla dolaşanlar heralde.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

ılımlı kürtlerin susturulması ne demek ya. hapisteki örgüt üyesi bile millet vekili oldu.o bile millet vekili olabilmişse senin susturulan ılımlılar dediğin dağda silahla dolaşanlar heralde.

yaw de git allah askına ya o ılımlılar olmasaydın biliyordum ne olurdu ... ****** ********** ****** o dedigin örgüt öyesi daha mahkemesi bitmemisti, hukuku az cok bilenler iddalar kanıtlanmayana kadar kimse suclu sayılmaz hemen atıp tutma....

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

yaw de git allah askına ya o ılımlılar olmasaydın biliyordum ne olurdu ... ********* ************ ***************... o dedigin örgüt öyesi daha mahkemesi bitmemisti, hukuku az cok bilenler iddalar kanıtlanmayana kadar kimse suclu sayılmaz hemen atıp tutma....

sebahat tuncel örgüt üyeliği suçundan "TUTUKLU" yargılanıyordu.suçsuz olduğu anlamına da gelmez.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

içinde zerre kadar PKK sempatisi besleyenlerin burada haktan hukuktan dem vurmaya hakkı yok.bu millet tarihinde müslüman olmayan(rum ermeni gürcü vs.)milletlere göşgörü sergilemişse başta din olmak üzere birçok ortak paydası olan kürtlere takdir edersiniz ki daha fazla hoşgörülü davranır.nitekimde öyle olmuştur.ama ben kürt devleti kuracağım saçmalığıyla ortaya çıkıp binlerce askerimizi şehit edenlere yani vatana düpedüz ihanet edenlere, onlara sempati besleyenlere, onlardan beklenti içerisine girenlere müsade edeceğini de bekleyemezsiniz heralde.

kimse kalkıp pkklı olsun olmasın bütün kürtlere kötü davranılıyor demeye kalkışmasın.şahsım bu duruma bizzat şahit olan biriyim.erzurumda yaşıyorum.ve erzurum insanının da ne denli milliyetçi görüşü benimsediği de sanırım birçoğunuzun malumudur.buna rağmen kürtlere erzurum'da hiç bir negatif yaklaşımda bulunulmamaktadır.samimi olmadığımı düşünen araştırabilir.

bu milletin kayıtsız şartsız vatanını sevenlerle altında yaşadığı bayrakla gurur duyanlarla istiklal marşını özümseyerek haykıranlarla hiç bir sorunu yoktur olamazda.

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR(HUBBÜL VATAN MİNEL İMAN)hadis-i şerif...

başlık konusuna gelince; üç beş tane kişiliksizin yaptığı eylemi koskoca türk milletine mal etmek haksızlık olur.aşırı hoşgörü ne kadar yanlışsa (youtube vidyolarının altında tesadüf ediyoruz) aklını kullanıp fikirle cevap vereceğine küfür etmek o kadar yanlıştır.çünkü Türk'ün pazusu kadar beyni de güçlüdür.

selametle...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Bazılar tukuz diyen insanlara hadi siz devsirmesiniz diyebiliyor .. enazından acık acık diyorum ben turkiyede dogan kurdum die...

bunuda diyebilirim turk cumhuriyeti vatandaşıyım.. ama bence dunyanın her yerinden turk vatandası olunabilir ama unemli olan bence burda yasayıp turkiyelim diye bilmek...

Dünyanin hicbir ülkesinde olmayan vede kullanilmayan böyle terimler neden Türkiyeye öneriliyor ve Türkiye Cunhuriyetinin basbakani olan adam bu öneriyi gündeme cikariyor tepki koymasi gerekirken yoksa Gürcü olusu buna bir engelmi olusturuyor.Siz kendinizi Türkiyeli olarak tanuimlayabilirsiniz ama biz Türküz kardesim,ben Türkiye Cumhuriyeti vatandasi Trabzon Iiline bagli Akcaabat kazasindan X im.Bu kadar basit,Türkiyeli deyimi ancak etnik kökenlilerin tercih ettigi daha dogrusu onlara empoze edilen bir kavramdir,Taayib Erdogan bu ülkede kimin hesabina calisirsa calissin su gercegi kimse tersine ceviremez.Nüfusunun yüzde 93 ü Türk olan bir ülke Türk ülkesidir,siz buna irkcilik deyin fasizm deyin taklalar atin ne yaparsaniz yapin bu degismeyecek bir gercektir.

saygilarla

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Türkiye'nin idrak etmesi gereken şey şu ki, PKK ılımlı Kürtlerin susturulması nedeniyle hâlâ destek buluyor. umarım yeteri kadar acık..

Yada senin tabirinle "Ilımlı Kürtler" in. kendilerine fırsat verildiğinde, PKK ya karşı olup. Sorunları terörle değil mantıkla çözmek yerine. PKK propagandasından öteye gidemedikleri için olmasın.

Hangi "Ilımlı Kürtler" mesela bunlar siyasi alanda. DTP mi. Bütün mitinglerinde, gösterilerinde PKK bayrakları ve öcalan posterleriyle yürüyen DTP mi ?

Meclis'e "Kürtlerin haklarını savunmak" argümanıyla girip. Henüz "Apo'ya af" dışında hiçbirşey söylemeyen DTP mi. Öyle ya, kürtlerin sorunu APO nun tutuklu kalmasıdır zaten başka sorunları yok dimi, işsizlik, feodal gericilik vs problemmi. Yeterki APO özgür kalsın.

"Ilımlı Kürtler" ne zaman PKK'nın yasal alandaki temsilcisi olmak haricinde bir şey ürettiler ve söylediler ?

Türkiye'den önce senin idrak etmen gereken. Önce teröre karşı olmayı öğrenmek.

Burada amacım seni tartışmak değil ama sen kendini "Ilımlı Kürt" olarak tanımlıyorsan, önce teröre karşı olmayı öğren. PKK'nın bir terör örgütü olduğunu kabul et. O zaman Ulus seni dinler.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Yada senin tabirinle "Ilımlı Kürtler" in. kendilerine fırsat verildiğinde, PKK ya karşı olup. Sorunları terörle değil mantıkla çözmek yerine. PKK propagandasından öteye gidemedikleri için olmasın.

Hangi "Ilımlı Kürtler" mesela bunlar siyasi alanda. DTP mi. Bütün mitinglerinde, gösterilerinde PKK bayrakları ve öcalan posterleriyle yürüyen DTP mi ?

Meclis'e "Kürtlerin haklarını savunmak" argümanıyla girip. Henüz "Apo'ya af" dışında hiçbirşey söylemeyen DTP mi. Öyle ya, kürtlerin sorunu APO nun tutuklu kalmasıdır zaten başka sorunları yok dimi, işsizlik, feodal gericilik vs problemmi. Yeterki APO özgür kalsın.

"Ilımlı Kürtler" ne zaman PKK'nın yasal alandaki temsilcisi olmak haricinde bir şey ürettiler ve söylediler ?

Türkiye'den önce senin idrak etmen gereken. Önce teröre karşı olmayı öğrenmek.

Burada amacım seni tartışmak değil ama sen kendini "Ilımlı Kürt" olarak tanımlıyorsan, önce teröre karşı olmayı öğren. PKK'nın bir terör örgütü olduğunu kabul et. O zaman Ulus seni dinler.

bak benim icin PKK ne zaman silahlı mucadeleye girdiyse ozaman terör örgütü oldu. asıl mesele farklı mesela AKP ye ne bilim diger sag partilerine oy veren sonra göneydoguda koruyucu olan kurtler bunları kastettim..asıl sorun surdaki butun kurtler bir sayılması ha buda var DTP kendi Tabanından daha farklı bi yola girdi kendi tabanı muhafazakar... diyorum ya yanıldıgınız nokta bu kurtlerin hepsini ayrılıkcı görmeniz...

(arkadaslar Turkcem yeteri kadar ii diil anlatım bozuklugu olursa mazur görün :) )

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl yani korucu kürtlermi susturuldu ?. AKP ye oy veren kürtlermi susturuldu ? Çevirmeyelim şimdi lafı. Kimdir o halde senin "Ilımlı Kürtler" dediklerin. Kimse ılımlı kürtler , ılımsız kürtler ayrımı falanda yapmıyor burada bunuda sen koydun ortaya.

İkide bir zikrediyorsunda. Kimsenin bütün kürtleri ayrılıkçı gördüğü falan yok. Bunu sen iddia ediyorsun. Bu forumda kimse sana aslını sordumu, yada aslın yüzünden sana bir şey söyledimi.

Ilımlı Kürtler susturulmuş. Parti kongresinde, kendi sorunları tartışmak yerine. Alkışlarla , sloganlarla asılan Türk bayrağını indirirsen, Anayasa Mahkemesi susturur tabiki seni.

Meclise girme şansı elde etmişken. Meclis Kürsüsünden bölgenin sorunlarını aktarmak yerine, Kalkıp milletvekili yeminini Kürtçe okumaya kalkarsan sustururlar tabiki seni.

Barış mitingi diye miting düzenleyip. O mitingde "vur vur gerilla vur kurdistanı kur" gibi sloganlar atarsan, pkk bayrakları açarsan sustururlar tabi seni.

Hangi ülkede gördün sen. Terör örgütüne destek vermek, yandaşlık yapmak serbest olsun ?

Bu ülkede kimsenin kimseye kürt olduğu için ayrımcılık yaptığı falan yok. Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama ben Türkiyede yaşıyorum. İnsanlar türk kürt, aynı yerde çalışıyor, aynı yerde oturuyor.

Ama eline molotof kokteyli alıp Öcalana destek için belediye otobüsü yakanlara, terör örgütüne destek için eylemler yapanlara duyulan nefretinde kaynağı onların kürt olması falan değil. PKK yandaşı olmaları. PKK ya ve onun yandaşlarına duyulan nefreti "kürtlere duyulan nefret" gibi yansıtmaya çalışmak, ucuz ve artık kimsenin yutmadığı bir ajitasyondur.

O "Ilımlı Kürtler" dediğin kişiler. PKK'nın yasal alandaki sözcülüğünü yapmak yerine. Kürtlerin sorunlarını anlatmayı öğrensinler önce. Yok doğuda onlara gidin meclise orada Apo'nun sözcülüğünü yapın diye oy verdiğini düşünmüyorsan tabi insanların.

PKK senin için silahlı mücadeleye başladığı gün terör örgütü ama. Ben senin "kürt sorunu" ndan bahseden yazılarını bu forumda gördüm. Ama daha PKK ya karşı çıkan veya onu eleştiren bir yazını görmedim. Milliyetçilik, Laiklik vs demişsin suçlu. Yani hırsızın hiç suçu yok dimi.

Yok arkadaşım böyle barış anlayışı olmaz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Nasıl yani korucu kürtlermi susturuldu ?. AKP ye oy veren kürtlermi susturuldu ? Çevirmeyelim şimdi lafı. Kimdir o halde senin "Ilımlı Kürtler" dediklerin. Kimse ılımlı kürtler , ılımsız kürtler ayrımı falanda yapmıyor burada bunuda sen koydun ortaya.

İkide bir zikrediyorsunda. Kimsenin bütün kürtleri ayrılıkçı gördüğü falan yok. Bunu sen iddia ediyorsun. Bu forumda kimse sana aslını sordumu, yada aslın yüzünden sana bir şey söyledimi.

Ilımlı Kürtler susturulmuş. Parti kongresinde, kendi sorunları tartışmak yerine. Alkışlarla , sloganlarla asılan Türk bayrağını indirirsen, Anayasa Mahkemesi susturur tabiki seni.

Meclise girme şansı elde etmişken. Meclis Kürsüsünden bölgenin sorunlarını aktarmak yerine, Kalkıp milletvekili yeminini Kürtçe okumaya kalkarsan sustururlar tabiki seni.

Barış mitingi diye miting düzenleyip. O mitingde "vur vur gerilla vur kurdistanı kur" gibi sloganlar atarsan, pkk bayrakları açarsan sustururlar tabi seni.

Hangi ülkede gördün sen. Terör örgütüne destek vermek, yandaşlık yapmak serbest olsun ?

Bu ülkede kimsenin kimseye kürt olduğu için ayrımcılık yaptığı falan yok. Sen nerede yaşıyorsun bilmiyorum ama ben Türkiyede yaşıyorum. İnsanlar türk kürt, aynı yerde çalışıyor, aynı yerde oturuyor.

Ama eline molotof kokteyli alıp Öcalana destek için belediye otobüsü yakanlara, terör örgütüne destek için eylemler yapanlara duyulan nefretinde kaynağı onların kürt olması falan değil. PKK yandaşı olmaları. PKK ya ve onun yandaşlarına duyulan nefreti "kürtlere duyulan nefret" gibi yansıtmaya çalışmak, ucuz ve artık kimsenin yutmadığı bir ajitasyondur.

O "Ilımlı Kürtler" dediğin kişiler. PKK'nın yasal alandaki sözcülüğünü yapmak yerine. Kürtlerin sorunlarını anlatmayı öğrensinler önce. Yok doğuda onlara gidin meclise orada Apo'nun sözcülüğünü yapın diye oy verdiğini düşünmüyorsan tabi insanların.

PKK senin için silahlı mücadeleye başladığı gün terör örgütü ama. Ben senin "kürt sorunu" ndan bahseden yazılarını bu forumda gördüm. Ama daha PKK ya karşı çıkan veya onu eleştiren bir yazını görmedim. Milliyetçilik, Laiklik vs demişsin suçlu. Yani hırsızın hiç suçu yok dimi.

Yok arkadaşım böyle barış anlayışı olmaz.

:clover::clover:

Süper söylediklerin,pkk düşmanlığını kürt düşmanlığı gibi algılayanlara ve pkk'yı tüm kürtlerin temsilcisi gibi görenlere kapak olacak bir yazı...

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

taunus: Turkiye'de Ermeni, Kurt, Rum, Musevi, Arap, Suryani, Pomak, Laz, Cerkes... olmayinca otomatik olarak "Turk" oluyorsun.

bu "default" Turkluk'ten baska seni ozel olarak ne "Turk" yapiyor? gozlerin cekik, saclarin siyah, tenin sari mi? yoksa DNA'na baktirdin da Atilla'nin torunu mu ciktin? (gerci, ilginctir, bir genetik arastirmada Orta Dogu -- Pakistan, Iran, bazi Arap ulkeleri -- adamlarin bircogu Cengiz Han'in torunlari cikti, ama elbette anneanneleri farkli farkli hepsinin. kadinlarin milleti sayilmiyor belki...)

soyledigin eger "irk" anlamindaysa katilmiyorum ama su sekilde tamamiyle anliyorum dedigini: gunun sonunda hic bir Ermeni, hic bir Kurt, hic bir Cerkes, hic bir Arap, seni veya beni "kendinden" saymiyacak. bu dogru. hatta da hatta basbayagi yabanci da hissettirebilirler bile, bakislar ile olsun, ses tonlari ile de, Izmir carsilarindan (Kucuk Kurdistan?) veya Kucuk Ermenistan'dan (Los Angeles'taki Glendale) gecince. Los Angeles'ta Turkce konusmak'tan korktugum zamanlar olmadi diyemiyecegim ki bir keresinde ailem ile yururken rastgele bir Ermeni uclusu bize oyle agresif bir sorusturmada bulundular ki sozde "sigara cakmaginiz varmi" diye baslayarak dibimize takilip, sonra da "nerdensiniz?" diye ustune ustluk sorarak. Rus'musunuz, Lubnanlimisiniz, Israillimisiniz, hepsini sordular, ama tabii ki onlar gururlu bir sekilde hemen "Siz nerdensiniz? Biz Ermeniyiz," dedikleri anda bizler de, "hee, iste oralardaniz" dedik yani. Annem'e "canim" manim dediler Babamin onunde sacma sapan. hani adamlarin belki bicaklari olur, zaten sarhoslar da, esim, babam, kardesim bizlere yakin yuruyup kendilerini tuttular. ama hayatimda o kadar rastgele bir agresyon hissetmedim birilerinden...

birkac hafta once akrabam (ikinci kuzenim) geldi burada (ABD'de) politik bilim'de burslu master yapmaya. cocuk tamamiyle sosyalist (hatta bu konunun pragmatik noktalari uzerine bayagi tartisiyoruz) ve anti-milliyetci. zaten beyazimsi bir tip, herkes onu Rus veya Romanyali saniyor. daha ilk hafta mall'da yururken, bayrak saticisi bir Turk cocuk cikti. bu kadar irkci biriyle tanismadim hic hayatimda, tanrim. ilk basta "ah, ne guzel, bir Turk daha cikti" demez olaydim. komiktir ki tum konusma da benim ona "ilginc: israil bayragi satiyorsun ama filistin bayragi degil," dedigimde onun, "sahipler filistinli zaten, israillilere satmak karli," dediginde benim de sakaca, "hehe, ama ermenistan bayragi yok?" dememden acildi. meger her Turk oldugunu anlayan Ermeni onu surekli sorusturup hatta da "sen benim buyukannemi oldurdun" dedigi icin o da demez mi, "Ermenilerin keske hepsini katletseymisiz de simdi kalanlarin torunlariyla ugrasmazdik"! sonra sIklIkla Afrika ve Jamaika bayraklari "kayboldugundan", Afrikalilar "koca kasli kucuk beyinli" maymun cikti (ki komiktir -- cocuk kendisi body yapmisti -- belki kiskanclik soz konusu). efendim bu insanlarin irklarinda problem varmis da, Afrikalilarinda, hatta da belki Ermenilerinde, benim de agzim hakkaten acik kaldiginda, cocuk da bana sordu birkac kere, "sen Ermenimisin?" diye. neyse ki kuzenim beni oradan uzaklastirdi, "cocuk fasistin teki" diyerek. amaaaa, bir hafta sonra da okula baslarken, bu irkciliktan hic hoslanmayan, tamamiyle sol goruslu kuzenimin Batmanli Kurt cikan oda arkadasi ona en soguk, en yabanci karsilasmayi vermez mi?

dunya ne kadar ilginctir, degil mi? bir ay Ermeniler nerden oldugunu sorup duruyorlar, belki Turk cikarsin diye, oteki ay da Turkler nerden oldugunu sorup duruyorlar, belki Ermeni cikarsin diye. bir hafta Kurtlere hakaret eden Turklere Kurtleri savunuyorsun, oteki hafta da Turkiyeli diye sevinerek tanistigin Kurt sana dunyanin en soguk selamini zor veriyor, otomatik nefretini belli ediyor.

yine de, gunun sonunda, o "fasist" dedigimiz Turk bile elimizi sIkIyor samimice, ne kadar da cogu konularda anlasmasak da, gunun sonunda "bizden" oldugu sessizce anlasiliyor. o bana tehlikeli degil, bende ona. ve baskalarindan gercek bir tehlike gelirse de, birbirimizi tutacagimizi, koruyabildigince koruyacagimizi biliyoruz. nasil Kurtler birbirlerini tutarlarsa da, Ermeniler birbirlerini tutarlarsa da, bizim de birbirimizi tutmamiz lazim o kadar. insanlar milliyetci dogmuyorlar. belki de milliyetciligin dogusu ugursuz bir gercek. ama baskalarinda guclu milliyetcilik oldugu surece, bazen bize karsi, kendimizde de birazcik milliyetciligi af edelim. bu kadar saf olmayalim.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

bin kere yazdım gene yazıcam.dünyanın tüm fosil enerji kaynakları, su yolları ve ticaret yollarının kesiştiği en belalı coğrafyasındayız. kimse anadoluda 75 milyonluk güçlü bir devlet istemiyor ve 7 komşumuzdan 5 iyle sınrıımız tartışılıyor dünyada. tıpkı 1900 lerde olduğu gibi bizi orta asyaya geri göndermek ve gitmeyenleri de ermenilere yunanlılara kürtlere araplara yem etmek istiyorlar.dünyada tıpkı 1910 lardaki gibi bir sürek avı var bize karşı.vur abalıya hesabı, düşene bir tekme de .......... kampanyası var. türk halkı bu dönemde gerekirsa asala ve pkk gibi bir örgüt kurarak düşman örgütleri besleyen polityikacı ve iş adamlarının canını fena halde yakmaza bize daha çoooook vur abalıya yaparlar.talabaninin ırak cumhurbaşkanı olması gibi biz de de bir geçici gönüllü köy korucusu cumhurbaşkanı olur da ülkeyi ele geçirirlerse o zaman bir zamanlı fakir ama onurlu taunus adlı bir genç vardı böyle böyle demişti dersiniz.

Yoruma sekme
Diğer sitelerde paylaş

Katılın Görüşlerinizi Paylaşın

Şu anda misafir olarak gönderiyorsunuz. Eğer ÜYE iseniz, ileti gönderebilmek için HEMEN GİRİŞ YAPIN.
Eğer üye değilseniz hemen KAYIT OLUN.
Not: İletiniz gönderilmeden önce bir Moderatör kontrolünden geçirilecektir.

Misafir
Maalesef göndermek istediğiniz içerik izin vermediğimiz terimler içeriyor. Aşağıda belirginleştirdiğimiz terimleri lütfen tekrar düzenleyerek gönderiniz.
Bu başlığa cevap yaz

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı..   Onun yerine sade metin olarak yapıştır

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri getirildi..   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.