Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'Akademi Ödülleri'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Categories

  • Animasyon - Aşk - Sevgi Videoları
  • Bilim-Teknik-Teknoloji Videoları
  • Diğer Bütün Videolar
    • Ev Geliştirme / Dekorasyon
    • Bahçe Düzenleme / Peyzaj
    • Seyahat - Turizm
    • Shopping
  • Dini Videolar - Tinsel Videolar
  • Forum Kullanımı ve Yardım Videoları
  • Haber Videoları
    • Gezi Parkı Direnişi
    • Politik Videolar
  • Hayvanlar Alemi Videoları
  • Kısa Film Videoları
  • Komik Videolar
  • Korku-Gerilim Videoları
  • Moda - Güzellik İpuçları
  • Motorlu Araç Videoları
  • Oyun Videoları
  • Reklam ve Film Müzik Videoları
  • Sağlık Videoları
    • Yiyecek - İçecek ve Tarifler
  • Sanat-Şiir-Edebiyat Videoları
    • Dans - Gösteri
  • Spor Videoları
  • Türkçe Müzik Videoları
    • Amatör müzik videoları - Besteleriniz
  • TV Dizi Videoları
  • Yabancı Müzik - Sinema Videoları
    • Yabancı Müzik
    • Türk Sineması
  • Fenerbahçeliler Kulübü's Fenerbahçe Videoları
  • Galatasaraylılar Kulübü's Galatasaray Videoları
  • Beşiktaşlılar Kulübü's Beşiktaş videoları
  • Trabzonsporlular Kulübü's Trabzonspor videoları
  • Göztepeliler Kulübü's Göztepe videoları
  • Başakşehirliler Kulübü's Başakşehirliler Videoları
  • Kayserisporlular's Kayserisporlular Videoları
  • Bursasporlular Kulübü's Bursasporlular Videoları
  • Hayvan Severler Kulübü's Hayvan Severler Videoları
  • İnsan Hakları Kulübü's İnsan Hakları Videoları

Forums

  • Gündem
    • Güncel Konular ve Politika Bilimi
    • All About Relegions
    • Haberler (Türkçe - İngilizce - Almanca)
  • Bilim ve Teknoloji
    • Bilgisayar ve Bilişim Dünyası
    • Bilim ve Felsefe
    • Taşıt Araçları - Otomobil Dünyası - Trafik ve Araç Teknolojileri
  • Yaşam
  • Forumdan Haberler - Öneri ve Eleştiriler
  • Fenerbahçeliler Kulübü's Fenerbahçe Başlıkları
  • Galatasaraylılar Kulübü's Galatasaray Başlıkları
  • Beşiktaşlılar Kulübü's Beşiktaş Başlıkları
  • Trabzonsporlular Kulübü's Trabzonspor Başlıkları
  • Göztepeliler Kulübü's Göztepe Başlıkları
  • Başakşehirliler Kulübü's Başakşehirliler Başlıkları
  • Kayserisporlular's Kayserisporlular Başlıkları
  • Bursasporlular Kulübü's Bursasporlular Başlıkları
  • Hayvan Severler Kulübü's Hayvan Severler Başlıkları
  • İnsan Hakları Kulübü's İnsan Hakları Başlıkları
  • Sevgi Ören Anneler Kulübü's Kulüp Bilgisi
  • Sevgi Ören Anneler Kulübü's Başlıklar

Blogs

There are no results to display.

There are no results to display.

Calendars

  • Calendar
  • Fenerbahçeliler Kulübü's Fenerbahçe Etkinlikleri
  • Galatasaraylılar Kulübü's Galatasaray Etkinlikleri
  • Beşiktaşlılar Kulübü's Beşiktaş Etkinlikleri
  • Trabzonsporlular Kulübü's Trabzonspor Etkinlikleri
  • Göztepeliler Kulübü's Göztepe Etkinlikleri
  • Başakşehirliler Kulübü's Başakşehirliler Etkinlikleri
  • Kayserisporlular's Kayserisporlular Etkinlikleri
  • Bursasporlular Kulübü's Bursasporlular Etkinlikleri
  • Hayvan Severler Kulübü's Hayvan Severler Etkinlikleri
  • İnsan Hakları Kulübü's İnsan Hakları Etkinliklerı

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Joined

  • Start

    End


Group


AIM


MSN


Website URL


ICQ


Yahoo


Jabber


Skype


Location


Interests

Found 8 results

  1. Oscar (Akademi) 2020 Ödülleri kazananları belli oldu! (92. Oscar En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Joaquin Phoenix aldı) EN İYİ FİLM KAZANAN: Parasite-Parazit (Neon) DİĞER OSCAR ADAYLARI Ford v Ferrari (Disney/Fox) The Irishman (Netflix) Jojo Rabbit (Fox Searchlight) Joker (Warner Bros.) Little Women (Sony) Marriage Story (Netflix) 1917 (Universal) Once Upon a Time in Hollywood (Sony) PARAZİT FİLMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER EN İYİ KADIN OYUNCU KAZANAN: Renee Zellweger (Judy) DİĞER OSCAR ADAYLARI Cynthia Erivo (Harriet) Scarlett Johansson (Marriage Story) Saorise Ronan (Little Women) Charlize Theron (Bombshell) EN İYİ ERKEK OYUNCU KAZANAN: Joaquin Phoenix (Joker) DİĞER OSCAR ADAYLARI Antonio Banderas (Pain and Glory) Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time in Hollywood) Adam Driver (Marriage Story) Jonathan Pryce (The Two Popes) EN İYİ YÖNETMEN KAZANAN: Bong Joon Ho (Parasite) DİĞER OSCAR ADAYLARI Martin Scorsese (The Irishman) Todd Phillips (Joker) Sam Mendes (1917) Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood) EN İYİ ORİJİNAL ŞARKI KAZANAN: "(I'm Gonna) Love Me Again" Rocketman (Elton John ve Bernie Taupin) DİĞER OSCAR ADAYLARI "I'm Standing With You" Breakthrough "Into The Unknown" Frozen II "Stand Up" Harriet "I Can't Let You Throw Yourself Away" Toy Story 4 "Glasgow" Wild Rose EN İYİ FİLM MÜZİĞİ KAZANAN: Joker (Hildur Guðnadóttir) DİĞER OSCAR ADAYLARI Little Women Marriage Story 1917 Star Wars: The Rise of Skywalker EN İYİ ULUSLARARASI FİLM KAZANAN: Parasite DİĞER OSCAR ADAYLARI Corpus Christi Honeyland (Bal Ülkesi) Les Miserables Pain and Glory EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU KAZANAN: Brad Pitt, Once Upon a Time in Hollywood DİĞER OSCAR ADAYLARI Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood Anthony Hopkins, The Two Popes Al Pacino, The Irishman Joe Pesci, The Irishman EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU KAZANAN: Laura Dern, Marriage Story DİĞER OSCAR ADAYLARI Kathy Bats, Richard Jewell Scarlett Johansson, Jojo Rabbit Florence Pugh, Little Women Margot Robbie, Bombshell EN İYİ ORİJİNAL SENARYO KAZANAN: Bong Joon Ho ve Han Jin Won (Parasite) DİĞER OSCAR ADAYLARI Rian Johnson (Knives Out) Noah Baumbach (Marriage Story) Sam Mendes ve Krysty Wilson-Cairns (1917) Quentin Tarantino (Once Upon a Time in Hollywood) EN İYİ MAKYAJ VE SAÇ TASARIMI KAZANAN: Bombshell DİĞER OSCAR ADAYLARI Joker Judy Maleficent: Mistress of Evil 1917 EN İYİ UYARLAMA SENARYO KAZANAN: Taika Waititi (Jojo Rabbit) DİĞER OSCAR ADAYLARI Steve Zaillian (The Irishman) Anthony McCarten (The Two Popes) Greta Gerwig (Little Women) Todd Phillips ve Scott Silver (Joker) EN İYİ ANİMASYON KAZANAN: Toy Story 4 DİĞER OSCAR ADAYLARI How to Train Your Dragon: The Hidden World I Lost My Body Klaus Missing Link EN İYİ GÖRSEL EFEKT KAZANAN: 1917 DİĞER OSCAR ADAYLARI Avengers: Endgame The Irishman The Lion King Star Wars: The Rise of Skywalker EN İYİ KURGU KAZANAN: Ford vs. Ferrari DİĞER OSCAR ADAYLARI The Irishman Jojo Rabbit Joker Parasite EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ KAZANAN: 1917 (Roger Deakins) DİĞER OSCAR ADAYLARI The Irishman Joker The Lighthouse Once Upon a Time in Hollywood EN İYİ SES MİKSAJI KAZANAN: 1917 DİĞER OSCAR ADAYLARI Ad Astra Ford vs. Ferrari Joker Once Upon a Time in Hollywood EN İYİ SES KURGUSU KAZANAN: Ford v Ferrari DİĞER OSCAR ADAYLARI Joker 1917 Once Upon a Time in Hollywood Star Wars: The Rise of Skywalker EN İYİ BELGESEL KAZANAN: American Factory DİĞER OSCAR ADAYLARI The Cave Edge of Democracy For Sama Honeyland (Bal Ülkesi) EN İYİ KISA FİLM (ANİMASYON) KAZANAN: Hair Love DİĞER OSCAR ADAYLARI Daughter Kitbull Memorable Sister EN İYİ KISA FİLM (LIVE ACTION) KAZANAN: The Neighbor’s Window DİĞER OSCAR ADAYLARI Brotherhood Nefta Football Club Saria A Sister EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI KAZANAN: Once Upon a Time in Hollywood DİĞER OSCAR ADAYLARI The Irishman Jojo Rabbit 1917 Parasite EN İYİ KOSTÜM TASARIMI KAZANAN: Little Women DİĞER OSCAR ADAYLARI The Irishman Jojo Rabbit Joker Once Upon a Time in Hollywood EN İYİ KISA BELGESEL KAZANAN: Learning to Skateboard in a War Zone If You’re a Girl DİĞER OSCAR ADAYLARI In the Absence Life Overtakes Me St. Louis Superman Walk Run Cha-Cha
  2. 2020 Oscar (Akademi Ödülleri) Adayları: Tam Liste 92. yıllık Akademi Ödülleri için Oscar adaylıkları Pazartesi sabahı Kaliforniya'nın Beverly Hills şehrindeki Samuel Goldwyn Theatre'dan açıklandı. Martin Scorsese’nin mafya destanı “İrlandalı” Quentin Tarantino’nun Los Angeles “Hollywood'da Bir Zamanlar” a ve Noah Baumbach’ın draması “Evlilik Hikayesi” nin adaylıkları süpürmesi bekleniyor. Renee Zellweger dördüncü Oscar başını atmaktan yana, bu kez biyopsi “Judy” de Judy Garland rolünü üstleniyor. Bu arada, Joaquin Phoenix (“Joker”) ve Adam Driver (“Evlilik Hikayesi”) olasılıklar başrol oyuncuları arasında. Sinema Sanatları ve Bilimleri Akademisi'nden tanınmayı bekleyen diğer filmler arasında Sam Mendes’in I. Dünya Savaşı filmi “1917”, Greta Gerwig’in “Küçük Kadınlar” uyarlaması ve Bong Joon Ho’un sosyal gerilim filmi “Parazit”. Akademi Ödülleri 6 Şubat'ta ABC'de yayınlanacak. İşte 2020 Oscar adaylığının tam listesi (yaşamı güncelleme): EN İYİ FİLM Ford V Ferrari The Irishman Jojo Rabbit Joker Little Women Marriage Story 1917 Once Upon a Time… in Hollywood Parasite EN İYİ ERKEK OYUNCU Antonio Banderas, Pain and Glory Leonardo DiCaprio, Once Upon a Time… in Hollywood Adam Driver, Marriage Story Joaquin Phoenix, Joker Jonathan Pryce, The Two Popes EN İYİ KADIN OYUNCU Cynthia Erivo, Harriet Scarlett Johansson, Marriage Story Saoirse Ronan, Little Women Charlize Theron, Bombshell Renée Zellweger, Judy EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood Antony Hopkins, The Two Popes Al Pacino, The Irishman Joe Pesci, The Irishman Brad Pitt, Once Upon a Time… in Hollywood İşte 2020 Oscar adayları: EN İYİ YÖNETMEN Bong Joon-ho, Parasite Sam Mendes, 1917 Todd Phillips, Joker Martin Scorsese, The Irishman Quentin Tarantino, Once Upon a Time… in Hollywood EN İYİ KADIN OYUNCU Cynthia Erivo, Harriet Scarlett Johansson, Marriage Story Saoirse Ronan, Little Women Charlize Theron, Bombshell Renée Zellweger, Judy EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU Tom Hanks, A Beautiful Day in the Neighborhood Antony Hopkins, The Two Popes Al Pacino, The Irishman Joe Pesci, The Irishman Brad Pitt, Once Upon a Time… in Hollywood EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU Kathy Bates, Richard Jewell Laura Dern, Marriage Story Scarlett Johansson, Jojo Rabbit Florence Pugh, Little Women Margot Robbie, Bombshell EN İYİ UYARLAMA SENARYO The Irishman Jojo Rabbit Joker Little Women The Two Popes EN İYİ ORİJİNAL SENARYO Knives Out Marriage Story 1917 Once Upon a Time… in Hollywood Parasite YABANCI DİLDE EN İYİ FİLM Corpus Christi Honeyland Les Miserables Pain an Glory Parasite YAPIM TASARIMI The Irishman Jojo Rabbit 1917 Once Upon a Time… in Hollywood Parasite EN İYİ KURGU Ford V Ferrari The Irishman Jojo Rabbit Joker Parasite EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ The Irishman Joker The Lighthouse 1917 Once Upon a Time… in Hollywood EN İYİ KOSTÜM TASARIMI The Irishman Jojo Rabbit Joker Little Women Once Upon a Time… in Hollywood EN İYİ SES KURGUSU Ford V Ferrari Joker 1917 Once Upon a Time… in Hollywood Star Wars: Rise of Skywalker EN İYİ SES MİKSAJI Ad Astra Ford V Ferrari Joker 1917 Once Upon a Time… in Hollywood EN İYİ KISA ANİMASYON FİLMİ Dcera Hair Love Kitbull Memorable Sister EN İYİ FİLM MÜZİĞİ Joker Little Women Marriage Stoy 1917 Star Wars: Rise of Skywalker EN İYİ KISA FİLM Brotherhood Nefta Football Club The Neighbors' Window Saira A Sister EN İYİ BELGESEL FİLM American Factory The Cave For Sama Honeyland EN İYİ KISA BELGESEL In the Absence Learning to Skateboard in a Warzone Life Overtakes Me St. Louis Superman Walkrun Cha-Cha EN İYİ GÖRSEL EFEKT Avengers: Endgame The Irishman The Lion King 1917 Star Wars: Rise of Skywalker EN İYİ SAÇ VE MAKYAJ Bombshell Joker Judy Maleficent: Mistress of Evil 1917 EN İYİ ANİMASYON FİLMİ How to Train Your Dragon: The Hidden World I Lost My Body Klaus Missing Link Toy Story 4 EN İYİ ORİJİNAL MÜZİK I Can't Let You Throw Yourself Away, Toy Story 4 (I'm Gonna) Love Me Again, Rocketman I'm Standing with You, Breakthrough Into The Unknown, Frozen II Stand Up, Harriet
  3. 91. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu - Akademi Ödülleri En İyi Film - Best Picture: Kara Panter - “Black Panther” Karanlıkla Karşı Karşıya - “BlacKkKlansman” “Bohemian Rhapsody” Sarayın Gözdesi - “The Favourite” Kazanan: Yeşil Rehber - “Green Book” “Roma” Bir Yıldız Doğuyor - “A Star Is Born” “Vice” En İyi Erkek Oyuncu - Lead Actor: Christian Bale, “Vice” Bradley Cooper, “A Star Is Born” - Bir Yıldız doğuyor Willem Dafoe, “At Eternity’s Gate” - Sonsuzluğun Kapısında Kazanan: Rami Malek, “Bohemian Rhapsody” Viggo Mortensen, “Green Book” - Yeşil Rehber En İyi Kadın Oyuncu - Lead Actress: Yalitza Aparicio, “Roma” Glenn Close, “The Wife” - Eş Kazanan: Olivia Colman, “The Favourite” - Sarayın Gözdesi Lady Gaga, “A Star Is Born” - Bir Yıldız Doğuyor Melissa McCarthy, “Can You Ever Forgive Me?” - Beni Affedebilir misin? En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu - Supporting Actor: Mahershala Ali, “Green Book” - Yeşil Rehber Adam Driver, “BlacKkKlansman” - Karanlıkla Karşı Karşıya Sam Elliott, “A Star Is Born” - Bir Yıldız Doğuyor Richard E. Grant, “Can You Ever Forgive Me?” - Beni Affedebilir misin? Sam Rockwell, “Vice” En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu - Supporting Actress: Amy Adams, “Vice” Marina de Tavira, “Roma” Kazanan: Regina King, “If Beale Street Could Talk” - Sokağın Dili Olsa Emma Stone, “The Favourite” - Sarayın Gözdesi Rachel Weisz, “The Favourite” - Sarayın Gözdesi En İyi Yönetmen - Director: Spike Lee, “BlacKkKlansman” - Karanlıkla Karşı Karşıya Pawel Pawlikowski, “Cold War” - Soğuk Savaş Yorgos Lanthimos, “The Favourite” - Sarayın Gözdesi Kazanan: Alfonso Cuarón, “Roma” Adam McKay, “Vice” En İyi Animasyon - Animated Feature: “Incredibles 2,” Brad Bird Köpek Adası - “Isle of Dogs,” Wes Anderson “Mirai,” Mamoru Hosoda Ralph ve İnternet: Oyunbozan Ralph 2 - “Ralph Breaks the Internet,” Rich Moore, Phil Johnston Kazanan: Örümcek Adam Örümcek Evreninde - “Spider-Man: Into the Spider-Verse,” Bob Persichetti, Peter Ramsey, Rodney Rothman En İyi Kısa Animasyon - Animated Short: Hayvan Davranışı - “Animal Behaviour,” Alison Snowden, David Fine Kazanan: “Bao,” Domee Shi İkindi - “Late Afternoon,” Louise Bagnall Küçük Bir Adım - “One Small Step,” Andrew Chesworth, Bobby Pontillas Hafta sonları - “Weekends,” Trevor Jimenez En İyi Uyarlanmış Senaryo - Adapted Screenplay: “The Ballad of Buster Scruggs,” Joel Coen , Ethan Coen Kazanan: Karanlıkla Karşı Karşıya - “BlacKkKlansman,” Charlie Wachtel, David Rabinowitz, Kevin Willmott, Spike Lee Beni Affedebilir misin? - “Can You Ever Forgive Me?,” Nicole Holofcener and Jeff Whitty Sokağın Dili Olsa - “If Beale Street Could Talk,” Barry Jenkins Bir Yıldız Doğuyor - “A Star Is Born,” Eric Roth, Bradley Cooper, Will Fetters En İyi Özgün Senaryo - Original Screenplay: Sarayın Gözdesi - “The Favourite,” Deborah Davis, Tony McNamara İlk Reform - “First Reformed,” Paul Schrader Kazanan: Yeşil Rehber - “Green Book,” Nick Vallelonga, Brian Currie, Peter Farrelly “Roma,” Alfonso Cuarón “Vice,” Adam McKay En İyi Sinematografi - Cinematography: Soğuk Savaş - “Cold War,” Lukasz Zal Sarayın Gözdesi - “The Favourite,” Robbie Ryan Asla Gözlerini Kaçırma - “Never Look Away,” Caleb Deschanel Kazanan: “Roma,” Alfonso Cuarón Bir Yıldız Doğuyor - “A Star Is Born,” Matthew Libatique En İyi Belgesel - Best Documentary Feature: Kazanan: “Free Solo,” Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi “Hale County This Morning, This Evening,” RaMell Ross Boşluğu Dikkate Alarak - “Minding the Gap,” Bing Liu Babaların ve Oğulların - “Of Fathers and Sons,” Talal Derki “RBG,” Betsy West, Julie Cohen En İyi Kısa Belgesel - Best Documentary Short Subject: Kara Koyun - “Black Sheep,” Ed Perkins “End Game,” Rob Epstein, Jeffrey Friedman “Lifeboat,” Skye Fitzgerald “A Night at the Garden,” Marshall Curry Kazanan: “Period. End of Sentence.,” Rayka Zehtabchi En İyi Kısa Aksiyon Filmi - Best Live Action Short Film: “Detainment,” Vincent Lambe “Fauve,” Jeremy Comte “Marguerite,” Marianne Farley “Mother,” Rodrigo Sorogoyen Kazanan: “Skin,” Guy Nattiv Yabancı Dilde En İyi Film - Best Foreign Language Film: “Capernaum” (Lebanon) “Cold War” (Poland) “Never Look Away” (Germany) Kazanan: “Roma” (Mexico) “Shoplifters” (Japan) En İyi Film Düzenleme - Film Editing: “BlacKkKlansman,” - Karanlıkla Karşı Karşıya - Barry Alexander Brown “Bohemian Rhapsody,” John Ottman “Green Book,” Patrick J. Don Vito “The Favourite,” Yorgos Mavropsaridis “Vice,” Hank Corwin En İyi Ses Düzenleme - Sound Editing: “Black Panther,” Benjamin A. Burtt, Steve Boeddeker Kazanan: “Bohemian Rhapsody,” John Warhurst “First Man,” Ai-Ling Lee, Mildred Iatrou Morgan “A Quiet Place,” Ethan Van der Ryn, Erik Aadahl “Roma,” Sergio Diaz, Skip Lievsay En İyi Ses Karışımı - Sound Mixing: “Black Panther” Kazanan: “Bohemian Rhapsody” “First Man” “Roma” “A Star Is Born” En İyi Prodüksiyon - Production Design: Kazanan: “Black Panther,” Hannah Beachler “First Man,” Nathan Crowley, Kathy Lucas “The Favourite,” Fiona Crombie, Alice Felton “Mary Poppins Returns,” John Myhre, Gordon Sim “Roma,” Eugenio Caballero, Bárbara Enrı́quez En İyi Özgün Müzik - Original Score: “BlacKkKlansman,” Terence Blanchard Kazanan: Kara Panter - “Black Panther,” Ludwig Goransson “If Beale Street Could Talk,” Nicholas Britell “Isle of Dogs,” Alexandre Desplat “Mary Poppins Returns,” Marc Shaiman, Scott Wittman En İyi Özgün Şarkı - Original Song: “All The Stars” from “Black Panther” by Kendrick Lamar, SZA “I’ll Fight” from “RBG” by Diane Warren, Jennifer Hudson “The Place Where Lost Things Go” from “Mary Poppins Returns” by Marc Shaiman, Scott Wittman “Shallow” from “A Star Is Born” by Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt and Benjamin Rice “When A Cowboy Trades His Spurs For Wings” from “The Ballad of Buster Scruggs” by Willie Watson, Tim Blake Nelson En İyi Makyaj ve Saç Modeli - Makeup and Hair: “Border” “Mary Queen of Scots” Kazanan: “Vice” Costume Design: “Ballad of Buster Scruggs” Kazanan: Kara Panter - “Black Panther,” Ruth E. Carter “The Favourite,” Sandy Powell “Mary Poppins Returns,” Sandy Powell “Mary Queen of Scots,” Alexandra Byrne En İyi Görsel Efekt - Visual Effects: “Avengers: Infinity War” “Christopher Robin” Kazanan: “First Man” “Ready Player One” “Solo: A Star Wars Story”
  4. Her yıl Oscar Kazananları IMDB'deki Aldıkları Dereceye Göre Sıralıyoruz Her yıl Oscar'ın En İyi Resmi kazananlarını sıralama 91'inci Akademi Ödülleri tam köşede, Oscar adaylarının Jan Jan'da açıklanmasına karar verildi. 22. Alkışlanan canlı gösteri 24 Şubat'ta ABC tarafından dünya çapında 225'den fazla ülke ve bölgede yayınlanacak. Etkinlik, Hollywood Roosevelt Hotel'de (bitişik radyo yayını olmadan) 270 kişilik özel bir akşam yemeği resepsiyonu olarak başlamasından bu yana uzun bir yol kat etti. Bugünün mekanı, izleyici sayısı, katılım sayıları ve kategoriler önemli ölçüde arttı. Aynı şekilde, film endüstrisi, sinema deneyimini 91 yıl öncesine dayanan ve azimli çekirdek kiracılarını korurken sinema deneyimini mümkün olduğunca sürükleyici ve ayrıntılı kılan bir dizi yeni teknolojiyi benimsemiştir. Tüm kategorilerinden, Akademi Ödülleri'nin En İyi Resmi adayları ve kazananları en yaygın tanınırlıklardan bazılarını alır. Eski ve yeni büyük sinemanın onuruna Stacker, ödüllerin her senesinden En İyi Resim ödülünü aldı. Bu resmen bizi 1927'ye götürdü, ancak teknik olarak ilk Oscar'lar 1929'a kadar değildi. IMDb derecelendirmeleri, her En İyi Fotoğraf kazananını derecelendirdi. 91'den geriye sayım yapan Stacker, azalan düzende en iyinin en iyisini sunar.
  5. Bu Yılkı Akademi (Oskar) Ödülleri Hasılat Savaşlarının Sonucuna Bağlı Olabilir Sizin için son 10 Yılın akademi ödüllü filmlerinin hasılatlarını buraya çıkardık. İsterseniz bir göz atın ve ne demek istediğimizi anlayacağınızdan eminim.
  6. 90. Oscar Ödülleri Sahiplerini Buldu En İyi Film Kazanan: The Shape of Water Diğer adaylar Call me By Your Name Darkest Hour Dunkirk Get Out Lady Bird Phantom Thread The Post Three Billboards Outside Ebbing, Missouri En İyi Yönetmen Kazanan: Guillermo del Toro (The Shape of Water) Diğer adaylar Christopher Nolan (Dunkirk) Jordan Peele (Get Out) Greta Gerwig (Lady Bird) Paul Thomas Anderson (Phantom Thread) En İyi Erkek Oyuncu Kazanan: Gary Oldman (Darkest Hour) Diğer adaylar Timothee Chalamet (Call Me by Your Name) Daniel Day-Lewis (Phantom Thread) Daniel Kaluuya (Get Out) Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq.) En İyi Kadın Oyuncu Kazanan: Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Diğer adaylar Sally Hawkins (The Shape of Water) Margot Robbie (I, Tonya) Saoirse Ronan (Lady Bird) Meryl Streep (The Post) En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Kazanan: Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Diğer adaylar William Defoe (Florida Project) Christopher Plummer (All the Money in The World) Woody Harrelson (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri) Richard Jenkins (The Shape of Water) En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Kazanan: Allison Janney (I, Tonya) Diğer adaylar Mary J. Blige (Mudbound) Lesley Manville (Phantom Thread) Laurie Metcalf (Lady Bird) Octovia Spencer (The Shape of Water) Yabancı Dilde En İyi Film Kazanan: A Fantastic Woman Diğer adaylar The Insult Loveless On Body and Soul The Square En İyi Animasyon Filmi Kazanan: Coco Diğer adaylar The Boss Baby The Breadwinner Ferdinand Loving Vincent En İyi Belgesel Film Kazanan: Icarus Diğer adaylar Abacus: Small Enough to Jail Faces Places Last Men In Aleppo Strong Island En İyi Kısa Animasyon Filmi Kazanan: Dear Basketball Diğer adaylar Negative Space Garden Party Lou Revolting Rhymes En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı Kazanan: Darkest Hour Diğer adaylar Victoria & Abdul Wonder En İyi Kostüm Tasarımı Kazanan: Phantom Thread Diğer adaylar Beauty and The Beast Darkest Hour The Shape of Water Victoria & Abdul En İyi Film Kurgusu Kazanan: Dunkirk Diğer adaylar Baby Driver I, Tonya The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri En İyi Özgün Senaryo Kazanan: Get Out Diğer adaylar The Big Sick Lady Bird The Shape of Water Three Billboards Outside Ebbing, Missouri En İyi Görüntü Yönetimi Kazanan: Blade Runner 2049 Diğer adaylar Darkest Hour Dunkirk Mudbound The Shape of Water En İyi Uyarlama Senaryo Kazanan: Call Me By Your Name Diğer adaylar The Disaster Artist Logan Molly’s Game Mudbound En İyi Ses Miksajı Kazanan: Dunkirk Diğer adaylar Baby Driver Blade Runner 2049 Shape of Water Star Wars: Last Jedi En İyi Ses Kurgusu Kazanan: Dunkirk Diğer adaylar Baby Driver Blade Runner 2049 Shape of Water Star Wars Last Jedi En İyi Kısa Film (Canlı Aksiyon) Kazanan: The Silent Child Diğer adaylar Dekalb Elementary The Eleven O’Clock My Nephew Emmett Watu Wote / All of us En İyi Prodüksiyon Tasarımı Kazanan: The Shape of Water Diğer adaylar Beaty and Beast Blade Runner Darkest Hour Dunkirk En İyi Görsel Efekt Kazanan: Blade Runner 2049 Diğer adaylar Guardians of The Galaxy Vol. 2 Star Wars The Last Jedi War for the Planet of the Apes Kong: Skull Island En İyi Kısa Belgesel Kazanan: Heaven is a Traffic Jam on the 405 Diğer adaylar Edith+Eddie Heroin(e) Knife Skills Traffic Stop En İyi Film Müziği Kazanan: The Shape of Water Diğer adaylar Dunkirk Phantom Thread Star Wars the Last Jedi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri En İyi Özgün Şarkı Kazanan: Remember Me (Coco) Diğer adaylar Mighty River (Mudbound) Mystery of Love (Call Me By Your Name) Stand up for Something (Marshall) This is Me (The Greatest Snowman)
  7. 13 Kişi ve Film Bu Yıl Akademi Ödülü Adaylığını Hak Etmiyorlar - Üzgünüm Oscarların kaliteyi ödüllendirmesi gerekiyor. Fakat ödülleri veren Sanat ve Bilim Akademisi - her zaman yanılıyor. 2005 yılında "Crash "'ın en iyi film ödülünü kazandığını hatırlıyor musunuz? Veya "Suicide Squad" geçen sene en iyi makyaj ve saç modeli için ödülünü kazandığını? Oscar tarihi, kötü seçimler ve çirkin ihmaller ile doludur. Bu yıl farklı değil, bir avuç dolusu hayal kırıklığı yaratan aday var. Bu seneki Akademi Ödülleri töreninde 06: 30'da 4 Mart ABC'de onlara karşı olabilirsin. Asla aday adayı olmaması gereken 13 Oscar adaylığı.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.