Zıplanacak içerik
 • Üye Ol

omar123

Φ Üyeler
 • İçerik Sayısı

  1.526
 • Katılım

 • Son Ziyaret

 • Lider Olduğu Günler

  8

İletiler gönderen: omar123

 1. Sizin bu konuda doğru söylediğinizi düşünmüyorum. Zira gezi olaylarının başından beri ,en yoğun dönemlerde taksim ve beşiktaşta direnişteydim. Sizin iddia ettiğiniz şeylerin hiç birine tanık olmadım. Söylediğiniz şeylerin hiç biri olmadı. Evet araya giren provakatörler oldu .Ama bunları direnişçiler bir biçimde ekarte etti.Sivil polislerin yaptığı provokasyonları da artık resmi giyimlilere şikayet edecek halimiz yoktu  takdir edersiniz ki. Artık onlara da resmi giyimli arkadaşları müdahale edecek smile.png

   

   

  Muhakkak sivil polisler provokatörcü olur..Yoksa molotof atan sütten çıkmış ak kaşık herkes biliyor.

 2. Ben Taksimde yaşayan bir vatandaş olarak buradaki esnafın neyi savunduğunuda az çok biliyorum..Nitekim halk direnişçileri denilen kuzu postuna girmiş kurtlar buradaki halkı tehdit etmekte,maddi zarara uğratmaktadır..Bu kişilerin buradan olmadığıda açık nerden geldiklerini kimsede bilmiyor..

   

  Huzurun bozulmaması ve halkın güvenliği için polisimize desteğimizi veriyoruz..

 3. SURİYE’nin Haseki kentine bağlı Resulayn İlçesi’nde şiddetli çatışmaların ardından kontrolün ele geçiren PKK’nın bu ülkedeki kolu olan PYD, Türkiye sınırına 100 metre uzaklıktaki binada asılı olan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) bayrağını indirerek, yerine kendi bayrağını astı.

   

  SİLAH SESLERİ GELİYOR

   

  Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nin karşısında bulunan ve şiddetli çatışmaların ardından geçen yıl kasım ayında Özgür Suriye Ordusu’nun kontrolüne geçen Resulayn’da, geçen salı günü PYD ile El-Nusra cephesi arasında çatışma çıktı. Şiddetli çatışmaların ardından Resulayn’ın kontrolü çarşamba günü akşam saatlerinde PYD’nin eline geçti.

   

  Resulayn’da kontrolün PYD’ye geçmesinin ardından azalan çatışmalar, ilçe merkezine birkaç kilometre uzağındaki Tel Halaf bölgesinde yoğunlaştı. Çatışmaların devam etmesi Ceylanpınar’da tedirginliği daha da arttırdı.

   

  Suriye tarafından ateşlenen silahlardan çıkan mermilerin sınırı aşması üzerine belediye hoparlörleri ve zırhlı araçlardan vatandaşlara dışarı çıkmamaları yönünde uyarı anonsları yapıldı. Şiddetin azalmasına rağmen dün gece ve bu sabah aralıklarla silah sesi duyulmaya devam ediyor.

   

  ÖSO BAYRAĞI İNDİ, PYD BAYRAĞI ASILDI

   

  Çatışmaların halen sürdüğü Resulayn’da, Ceylanpınar sınırına 100 metre uzaklıktaki 9 katlı makarna fabrikasının çatısındaki Özgür Suriye Ordusu bayrağı, bu sabaha karşı indirildi ve yerine PYD bayrağı asıldı.

  Sınır hattından net olarak görülen PYD bayrağı, Resulayn’da kontrolü tamamen PKK’nın Suriye’deki uzantısı örgütün eline geçirdiği olarak yorumlandı.

   

  PYD: BİR HATAMIZ OLDUYSA ÖZÜR DİLERİZ

  PKK’nın Suriye’deki kolu PYD yetkililerinden Demokratik Toplum Hareketi (TEV-DEM) Yürütme Konseyi üyesi Dr. Nasır Hacı Mansur, Suriye’de Türkiye sınırındaki Resulayn (Serikani) kasabasındaki son durumu değerlendirirken Türkiye’nin kendilerine yönelik tutumunda göreceli değişiklik gördüklerini söyledi. Mansur, Türkiye’nin kendilerini tehdit unsuru görmemesini isterken seken kurşunlardan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi’nde 1 kişinin ölmesi, 1 kişinin yaralanmasına ilişkin, "Bir hatamız olduysa, özür dileriz" dedi.

  Amerika’nın Sesi Radyosu’nun sorularına yanıtlayan Nasır Hacı Mansur, Resulayn’daki aşırı dinci militanlar Özgür Suriye Ordusu savaşçılarının kasabadan temizlendiğini söyledi. Mansur, Kürtçe 'Searikani' olarak isimlendirilen Resulayn’ın sınır kapısı dahil çetelerden temizlendiğini, şiddetli çatışmalarda 2 kayıp verdiklerini, karşı taraftan 11 cenazenin ellerinde olduğunu anlattı. Çatışmalar sırasında Ceylanpınar’da 1 kişinin ölmesi, 1 kişinin yaralanması olayının arkasında aşırı dinci gruptakilerin olabileceğini ima ederken, Türkiye tarafına bomba atıp, silahla tarama eylemlerine giriştiğini söyledi.

   

  Mansur, aşırı dinci grubun bunu yaparken, bunu Türkiye’nin kendilerine eskisi gibi yardım etmemesi mi yoksa provokasyon çıkarmaya yönelik mi olduğunu bilemediklerini söyledi. PYD yetkililerinden Nasır Hacı Mansur, "Ceylanpınar halkına karşı öyle bir şey yapmayız. Öyle bir tutumuz yok. Nitekim kasaba denetimimiz altına geçtikten sonra Ceylanpınar’a bir sivil heyet çıkardık, Bizden herhangi bir hata varsa özür diliyoruz. Artık hiçbir çatışma hataya vermeyecek kadar şehre hakimiz" dedi.

  Mansur, Türkiye’nin kendilerine yardım edecek veya tarafsız kalacak kadar olmasa da kendilerine yönelik tutum değişikliğinde olduğunu öne sürdü. PYD yetkilisi, Türkiye’nin daha önce çatıştıkları gruplara silah, yaralıları almak için ambulanslar gönderildiğini savunurken, şu iddialarda bulundu:

  "Şimdiki tutumları eskisi gibi değil. Eskiden Türkiye’den gelenler vardı. Elimizde ele geçirilen Türk kimlikleri, pasaportları da var. Kesinlikle geçmişte yardım etmişler. Aradan 2 yıl geçti. Suriye devletinin Türkiye sınırında denetimi hiç yoktu, Sürekli YPG (PYD’nin silahlı kanadı) vardı. Tek bir mermi patlamadı. Türkiye’ye karşı eylem tavır gelişmedi. YPG Türkiye’yi tehdit edecek güç değildir. Türkiye karışırsa, bize saldırırsa direniriz. Bize saldırmazsa kardeşçe yaklaşıyoruz. Sınırın iki tarafındakiler de akrabadır. İç sorunlarımıza karışılmadıkça kimse bizi tehdit olarak görmesin."

  TEDİRGİNLİK SÜRÜYOR

  Halen silah seslerinin gelmesi Ceylanpınar’da tedirginliğin sürmesine neden oldu. Birçok işyerinin kapalı olduğu ilçede, vatandaşlar sınırı aşan mermilere hedef olmamak için evlerinden dışarı çıkmıyor. Sokakların boş olduğu Ceylanpınar’da vatandaşlar biran önce çatışmaların son bulmasını ve günlük yaşamlarına dönmeyi istiyor.

  SINIRDA ÖNLEMLER ARTIRILDI

  Öte yandan, çatışmaların Resulayn’ın iç kesimlerinde yer yer sürmesi nedeniyle Ceylanpınar’da güvenlik önlemleri artırıldı. Güvenlik güçlerinin zırhlı araçlar ile sınır hattında sürekli devriye dolaştığı görülürken, askeri yetkililerin de sık sık gelişmeleri Ceylanpınar’da takip ettiği bildirildi. İlçe merkezinde de polislerin güvenlik önlemlerini yoğunlaştırdığı bildirildi.

   

  Esed'in, PKK'nın uzantısı PYD için bugün özerklik ilan edeceği belirtildi. İşte, PYD'nin hedefindeki diğer bölgeler ve özerklik ilanını tanıyacak ülkeler...

   

  Türkiyenin çözüm sürecine karşı Kürtlere 'siyasi adem-i merkeziyetçi' yapı önermeye hazırlanan Şam yönetimi, sınırdaki 6 bölgeyi örgütün kontrolüne bırakacak

   

   

 4. Evet dogrudur,Filistinli gencler de Israil güvenlik güclerine karsi sapanla,bilye ve taslarla mücadele vermistir hep.Bunlar silah sayilmiyor ama fasistler icin tükürük bile silah kabul edilmektedir.

   

  saygilarla

   

  Eksik okumuşsun politika,öğrencin evinde 4-5 kaçak silah çıkmıştır..Ayrıca Filistinliler İsrail kuvvetlerine silahlı saldırılarda düzenlemiştir.

 5. Mecaz, kutsal kitaplara inananlar tarafından sıkça kullanılan bir iddia. Bu da gösteriyor ki, bu kitaplarda kabullenilecek, hazmedilebilecek ve insanlık değerleri ile tutarlı bilgi bulmak zor oluyor. Bunlara aykırı bilgiler ise sıklıkla ve çoklukla bulunduğu için, bunların mecazi olduğunu söylemekten başka bir yol kalmıyor.

   

   

   

  Hayır tam aksine mecaz çok nadir kullanılan ve çoğunluğuda edebiyatçıların kullandığı bir iddia olmuştur..Hatta günümüzde mecazi düşünceyi hemen hemen kimse savunmaz..

   

  Daha önce söylediğim gibi sözden maksadı görmek gerekir aksi halde önyargılarla inkar etmenin sonu gelmeyecektir 

 6. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Birliği, Gezi Parkı olaylarıyla ilgili basın toplantısı düzenledi.

  Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOMB) Gezi Parkı eylemlerinin esnaflara yansımasına ilişkin Galatasaray Meydanı’nda basın açıklaması yaptı.

  Açıklamayı okuyan TESKOMB Genel Başkanı Kadir Akgül, Türkiye’nin demokratikleşme sürecine en güçlü katkıyı sağlayanlardan olduklarını ifade ederek, şunları söyledi:

   

  "Huzur ve barışın yolu, ekonomik büyümeden geçer der, sürekli çalışır ve üretir, kar-zarar demeden istihdama yönelik önem verir, iş ve aş sağladığımız her fert için gururlanırız. Ama ne yazık ki, son olayların esas mağdurları bizleriz. Kent meydanlarının sahipleri kentliler, kasabalılar, köylüler, bütün bir ülke dahası tüm dünyadır. Taksim, Kızılay, Konak gibi meydanlarımız Türkiye’nin ana değerleridir. Bu meydanlara hayat verenler de esnaflardır" dedi.

  TAŞKINLIKLAR SABRIMIZI TÜKETMEKTEDİR

  Kadir Akgül, demokratik yasa ve kurallar çerçevesinde her ferdin kendini ifade etme hakkına ve özgürlüğüne sonuna kadar saygılı olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

  "Gezi Parkı Gösterileri olarak adlandırılan eylemler sırasında uğradığımız bütün haksızlıklara, fiziki saldırılara, kapı ve pencerelerimizin kırılmasına rağmen sükunetimizi koruduk. Yaralanan, hayatını kaybeden her bir can, yüreğimizi binlerce kez dağladı. Türkiye’nin pek çok kent meydanının çevresinde ticaret sekteye uğradı. Gösteriler nedeniyle en ağır kayıpları esnaf ve sanatkarlar veriyor. Özellikle yaz dönemi gelir beklentilerimizin hepsi boşa çıktı. Yerli ve yabancı turistler semtimize uğramaz oldu. Ürünlerimiz tezgahta çürüyor, mallarımız stoklarda bekliyor. Müşterilerimiz kaçıyor. Sonuç olarak, her gün bambaşka bir gerekçeyle düzenlenen, artık amacını ve hedefini anlamadığımız işyerlerimizin bahçesinde, hatta içinde yapılan gösteriler, taşkınlıklar sabrımızı tüketmektedir. TESKOMB üyesi 1 milyon 500 bin esnaf ve sanatkar olarak ’esnaflar mağdur olmasın, sokaklarımız, caddelerimiz eski huzuruna kavuşsun, esnafın yüzü gülsün, esenliğimiz yerine gelsin. İlgililer sesimizi duysun’ istiyoruz."

 7. İstanbul'da Gezi olaylarına karışan kişilere yönelik dün yapılan operasyonlarda ele geçirilen malzemeler emniyette sergilendi.

   

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyonlarda, 40 adreste arama yapılmış ve 30 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltındaki şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor. Operasyonda ele geçirilen malzemeler de sergilendi.

  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sergilenen malzemeler arasında 4 silah, gaz maskeleri, baret, sopa,sapan ve bilye gibi malzemelerin bulunması dikkat çekti. Operasyonda gözaltına alınanların 23'ünün öğrenci olduğu ve girdikleri bir sınavdan çıktıktan sonra gözaltına alındıkları belirtildi. 

   

  Operasyon kapsamında İstanbul Teknik Üniversitesi'ne ait bir yurtta da arama yapıldığı, bir öğrencinin de tıp fakültesindeki sınavından çıkışında gözaltına alındığı kaydedildi.

 8. Sokakta direnenler ortada, yalana da gerek yok. Ayrica onlar sosyal medya yolu ile sokaga cikiyorlar. Cunku onlar biat edenler degil; kendi serbest iradeleri ile hareket ediyorlar. Kimse onlara "sokaga cik" da demiyor, onlarda "aa sokak ne kadar kalabalik, ben de cikayim" demiyor. Kendi serbest iradesi ile kendi istedigi icin cikiyor.

  Bişey söylemek gerekirse bu kalabalığa işte halkımız diyorsak,onlara karşı çıkan halkı gördüğümüz zaman kekeleriz..

  Serbest irade ile hareket ettikleri çok açık çünkü yaptıkları önüne geleni yakıp yıkmak ve zorbalık

   

  Kimse onlara sokağa çık demiyor mu ? O yüzden mi binlerce yalanlarla insanları çektiler oraya ? Şimdi gitsek baksak adam hala derki işte twitterda şunu gördüm o yüzden geldim der,çünkü savunulan şeyde bir tane doğruluk payı yokki orada katılan adamın doğruluk payı olsun iş bu kadar basittir..

   

  En basit örneği verdim her ilde 100 bin eylemci varsaysak ki bu çok çok fazla zaten..8 milyon kişi eder,ülkenin nüfusu 73 milyon onuda bir hatırlatmakta fayda var.

 9. Neyse sen ne zaman AKP eliyle oraya yollanan terorist, provakator sallamalilar ile direnen halkin farkinin farkina varirsin, sana o zaman yanit yazarim.

   

  Direnen halk

   

  1-Apo bayrağı açıp vur gerilla sloganı atan

  2-Sanal yalan için tomanın altına giren

  3-Bu yalanlarla isyan çıkartmaya çalışan

  4-İnsanların huzurunu bozan,maddi zararlara uğratan

  5-maksimum 8 milyonu halk sayıp onun 8 katını biatçı gören

  6-Neyin hak ve özgürlüğü olduğunu henüz keşfedemeyen

  7-Ülkenin polisine terörist,Tayyip askeri,Sadist diyerek aşağılayan

  8-Sandıkta yenemeyip isyanla kargaşa ile devirmek

  9-Halka açılan parkta huzursuzluk çıkartmak 

  10-Yasayı ve kanunu hiçe saymak

   

   

  Yani şimdi doğru birşey görsek tamam diyeceğim fakat aklı başında her insan bu tiyatroyu görür 

 10. eğer bir cennet olsaydı tek emin konu budur aslında..oraya sadece ..ateistler ve agnostikler ve deistler..girerdi..inananların tamamı cehennem girerdi..asıl gerçek bu ..en az tanrı kadar gerçek..

   

   

  Aslında bu mesaj kindar zihniyetin gerçekte kimlerde olduğunu çok iyi gösteren bir mesaj..

 11. En buyuk yalan diktatorun para zoru ozel ulasim ile topladigi kalabalik. Meydan en fazla 20 bin kisi aliyor, 1 milyonmus; peh.

   

  Diger yalanlari da hala tekrar eden diktatorunden ogrenebilirsin. Cunku artik bu yalanlar AKP'yi de bolmeye basladi. Bazilari vicdani oldugunu hatirladi. Belki bir gun insan olduklarini da hatirlarlar.

   

  Cnn İnternational'in yalanı kadar büyük bir yalan olabilir mi ? 

   

  Vicdani olduğunu hatırlayanlar bunca yalanlarla insanları sokağa çıkartmaya kalkan bölücüleri görenlerdir daha fazla söze gerek yoktur

 12.  

  Sonucta halka ait olan parki halka acmaya mecbur kaldilar.

   

   

   

  Zaten halka açılmıştıki terörist örgütlerin gösterileri yüzünden tekrar kapanmıştı..Biz onca cahilliklerine rağmen gayet sabırlı ve bölücülerin oyununa gelmemeyi hedefliyoruz...Huzur bozdaman buradaki esnafı,insanları maddi zararlara uğratmadan yapılacaksa birşey yapılsın..

 13. Halka açılan bir geziparkı,huzuru bozmayı inat yapan örgütler yüzünden geri kapandı..Şimdi sanal ortamda polis halkı parka sokmuyor yalanlarını görünce ayrı bir kahkaha atasım geliyor..

   

  Biz iyi niyetli olarak her ilde 100 bin çapulcu var sayalım(ki bu kadarı çok çok fazla bile) 81 ilde toplam 8 milyon 100 bin kişi var demektir..73 milyonluk bir nüfusta 8 milyonu çıkarırsak geriye 65 milyon kalır..

   

  Şimdi 8 milyon kişi güya bütün halkın direnişi diye gösteriliyorda onun 8 katından daha fazla bir rakam neden diktatör yanlısı olarak gösteriliyor ? Ben söyleyim biz yasayı tanımayız,gezi parkının sahibi biziz,etrafı yakarak yıkarak polisi taşlayarak hedefimize varırız,bu özgürlük arayışıdır diyen dağ eşkiyalarının şehire inmiş versiyonu olduğu içindir..Çünkü bu tür zihniyet ancak böyle hak ve özgürlük arar..Tabiki neyin hakkı ve neyin özgürlüğü olduğunu doğru düzgün cevaplayabilen çıkmadı hala..

 14. Nerde kargaşa çıkarmışlar. Hiçbiryerde demokrasilerde görülen gösteri hakkını düşünce özgürlüğünü kullanıyorlar...

   

  Ama bizim okumayan zihniyet onları TERÖRİST yapıyor. Aklı fikri insanları ezmekte olan bu zihniyet farklılıkları EZMEK istiyor...

   

  Anlamadığı demokrasiyi bize SANDIK diye yutturmaya çalışıyor. AMA ben genede bu arkadaşa hiç bir isim takmayacağım...

   

  İnsanları bölmek böyle oluyor işte SANDIKTA kazandık TEK TİP olacaksınız. SİZ hakkınızı ararsanız sizinki Terörizm olur...

   

  Vay benim yurdumun demokratları, öğrenemeyeceğiz şu işi....

   

  Düşünce özgürlüğü tomanın altına giripte polis bizi ezdi yalanıyla insanları kandırmak sanırım :D

   

  Bizim zihniyetimizdeki bilginin 1/4'ü keşke bize karşı olanlardada olsa idi

   

  Recep Tayyip erdoğanı ben değil Türkiye seçmiştir,ve o adamı isyanla indirmeye çalışmaya kalkmak terörizmdir..Adına halk direnişi diyebilirsin gerçi türk oğlu türk olarak tek tük 2-3 adam vardır belki içlerinde..Onlarda bu yalanlara kanıpta sokağa çıkanlardan

   

  Neyin hakkını arıyorsunuz onu bir söyleyin ? Kimin hayatına karışıldı kimin hakkı elinden alındı ? Bu sorulara bir cevap versen..Ama yazacaklarına dikkat et çünkü bazı arkadaşlar gibi yalanlara inanalardan olma

   

  Hala demokrasi özgürlük diyorlar :D  Gülüyorum sadece 

   

  Not: Geziparkı halka açılmıştı ve şimdi bu terör örgütleri yüzünden kapandı..Neden dersen 7den itibaren burada huzur boacakları öğrenildi ve güvenlik önlemleri alınmış.Buradan bir gitseler herşey çok güzel olacak ama işte terör örgütü huzuru bozmanın derdinde 

×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.