Zıplanacak içerik
  • Üye Ol

Liderler

1. mavi olmayan gökyüzü

• Puanlar

1

• İçerik Sayısı

5.189

2. frozen

frozen

Φ Üyeler

• Puanlar

1

• İçerik Sayısı

4.763

3. deniz_kizi

deniz_kizi

Φ Üyeler

• Puanlar

1

• İçerik Sayısı

2.891

4. saakasvili

saakasvili

Φ Yeni Üyeler

• Puanlar

1

• İçerik Sayısı

1

Popüler İçerikler

Üzerinde en yüksek itibara sahip içerik gösteriliyor: 06-06-2022 in Blog Yorumları

1. .. ..bi konuda çeviri, o konuda yeterli bilgisi.. daha doğrusu o konu ile ilgili metafor yada jargonları dekotlaya bilmek özelliği olan birisi tarafından yapıldığında.. böyle bi kargaşa.. kavram kargaşası ortaya çıkmayacaktır.. o cümleyi fazla oynamadan şöyle de yorumlaya biliriz: "yaşam sorunları içerisinde.. kendinizi güçsüz hissettiğiniz anlarda.. durumu sakin olarak ve fazla hata yapmadan.. atlata bilmek için.. çözümü bu anın olayları içerisinde çözmeye çalışmamalısınız.. çünki şu an içinde ortaya çıkan olaylar/problemlerin nedeni.. sizin daha önce yaptığınız hatalar ya da geçmişte karşınıza çıkmış olan sorunları görmezden gelerek.. ötelemiş olmanızdan kaynaklanmaktadır.. beyniniz o sorular ile ilgili olarak o günlerde bi vizyon.. bi bilgi kaydı yapamamış olduğundan.. şimdi siz çaresizlik içerisinde kıvranıp-duruyorsunuz.." ve evet sevgili admin'im.. acele yaşam biçiminiz.. acele alınmış bi çok kararlarınız.. sizi beyninizin normâl işleyişinin dışında bırakıyor.. söylediğiniz gibi.. aklınız, beyninizin önüne geçiyor.. ne dersiniz; biraz yavaşlayalım mı? ne dersiniz; biraz beynimizi dinleyelim mi? ne dersiniz; ona bi yeni fırsat verelim mi? ne dersiniz; kendimize biraz zaman ayırıp.. geçmişle yüz-yüze gelerek ve hiç kendimize acımadan.. bi öz-eleştiri yapalım mı? ne dersiniz? ..
    1 puan
  2. Ya insanın cevresinde gücünüzü tüketecek insanlar varsa ,zaman kötüyse nasıl güçlü kalır insan... Tüm yaşamında iyiyi doğruyu çalışkanlığı örnek aldığın ,çocuklarına da onu öğremeye çalıştığında aslında hayatın hiç te öyle olmadığı bir tokat gibi suratna vurulursa ... Ne diyeceksin çocuklarına .... Maddi zorluklara rağmen BİYOLOG olan kızım yerine bir ilaç firmasına 2 YILLIK RADYO TELEVİZYON MEZUNU nasıl alınır anlamış değilim. Sözüm ona sınavlara girmiş ,sınavlar çok zormuş da 100 almıyanı almıyorlarmış. İLANDA DOKTOR ,ECZACI,BİYOLOG ALINIR DİYE YAZIYOR bir de bakıyorsun otelcilk mezunu ,radyo televizyoncu çalıştırıyorlar !!!! O ZAMAN YAZ İLANA HERKESİ ALIRIZ DİYE !!! YAZIK DEĞİL Mİ BU ÇOCUKLARA NİYE OKUYORLAR Kİ !!!! Sonra da güçlü ol !!!!
    1 puan
  3. Yaşarken çevreye tepkisiz kalabilmek ne mümkün diye düsüşünyorum. İzlediğiniz filmde karakterinize en uygun oyuncuya benzetmek kendinizi, okuduğunuz kitapta anlatılan karakterlerden birine benzemek ve belki onu yaşatmak hayatınızda. Güçlü olmak bence önemli, ne olursa olsun hayatla barışık olabilmeli insan ki ancak bu sayede hissedebilir içindeki gücünü. Ama bazen yalnız kaldığımızdas gücümüzü toplayamıyoruz. İnsanın hayatında ozaman bazen ailesi bazen dostu önemli bir rol oynuyor. Genç bir kızın intihar ettiğini görmüştüm geçen hafta epey yıpratmıştı beni. Arkadaşımı bekliyordum yakınlardaki bir evden atlamıştı genç kız. Düşündüm neydi o bu denili güçsüz çaresiz burakan ne olabilirdi ki? Sizin aklınıza gelen şey gelmişti benim aklıma acaba tecavüz mü ? Yada önemli olan bakireliğin yitirilmesi miydi? Ne olduğunu bilmiyorum ama güçsüzlük çaresizlik insanı ölüme sürüklüyordu sanırım. Ölüm çözüm olabilir miydi peki? Aileler keşke daha bilinçli olabilse diye düsünmüştüm . Gücünüzü hiç yitirmemeniz dileğimle...
    1 puan
  4. "Yaşamda güçlü olmanın gerekli olmadığını ama kendini güçlü hissetmenin ne kadar doğru olduğunu biliyorum, kendini doğru ölçebilmen için, en azından kendini bir defa antik insanın durumunda görmek, körlükle yüzleşmek, sağırlıkla tanışmak, hiç yardım almadan ve sadece kendin, ellerin ve kafan" hepimizin hatırlaması gereken sözler
    1 puan
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgiler

Bu siteyi kullanmaya başladığınız anda kuralları kabul ediyorsunuz Kullanım Koşulu.